MikoZuko

okres Brno
študent

4 body

• 10.4.2019  12:41
    Strážmistr Topinka (TV seriál) (2019)

Po prvním díle jsem si myslel, že pro mě snad seriál bude příjemným překvapením. V klidu na tři hvězdy. "Tož taká fajná oddechovka to byla, aj jsem se zasmál. V pohodě," něco takového by řekl strýček Knoflik, co se náhodou díval a shrnul by to vskutku pěkně. Po otřesném filmu Záhada v Beskydech, kde se Topinka poprvé ujal větší role to bylo opravdu vítané zlepšení. Nejlepší štěky stále obstarával Mirda Donutil a jeho Martin, někomu to nesedí, ale mě prostě baví. Abych jenom nechválil musím se chtě nechtě pustit do zbytku seriálu, po pilotu jsem mu totiž dal šanci a to byla chyba. Od druhého dílu se totiž kvalita seriálu vrací do úrovně Záhady v Beskydech ne-li hůř. Topinkovi opět sekunduje slovenský kolega Spurný, Syrový, Sychravý nebo tak nějak, popravdě dílů jsem viděl víc, než si toho seriál zasloužil (za což asi částečně vděčím tátovi, "ahoj, tati"),ale stále nevim jak se vlastně jmenuje. Spolu tvoří duo stylu Bobčinský-Dobčinský, což v tomto případě znamená hlavně to, že jsou dvakrát tak hloupí a dvakrát tak nesnesitelní, než každý zvlášť. Sečteno a podtrženo, jeden slušný díl že třinácti, a znovu to řeknu ZE TŘINÁCTI to prostě nejde. Sorry, ale fakt ne.

• 24.3.2019  13:17
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Tim Miller a David Fincher zastřešili vskutku nádherný projekt. Nenásilně spojili téměř 20 animovaných shortů tím, že jim dali jedno jméno a platformu, kde si je může běžný divák bez problémů jeden po druhém vychutnat. Byť tahle série kraťasů, jak se jim hezky česky říká, obsahuje kousky lepšího i horšího ražení, jsem rád hlavně za jednu věc. Koukání na tenhle žánr pro mě bylo vždy spíše otázkou náhody nebo Oskarových nominací/výherců a jsem rád, že díky pánům Millerovi a Fincherovi se to alespoň na chvíli změnilo. Nedá se jinak než vyrazit hodnotit po jednom, ale za celek máte za mě podtrženou jedničku.

• 26.12.2018  02:10
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Jéjej, jejejej. Hodně dlouho jsem neviděl tak nesympatického pohádkového hrdinu. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale postrádal jsem Dana Landu (Žito). Již tradičně hloupý král se opravdu překonává a zpívané části opravdu nefalšovaně bolí. Nelepší na celé pohádce byl Bolek Polívka ve své dvouminutové roli vládce pekla. Mimochodem chudák paní Jiřinka. Tradičně dobrý výkon, ale účinkovat v tomhle... Snad příští rok pustí Popelku už od sedmi, ať nemusíme na Pelíšky čekat až do půl jedenácté.

• 13.12.2018  14:09
    Macbeth (2015)

Nádherná adaptace, nádherné využití původního Shakespearova textu. Tajemné vizuály chladného mlhavého Skotska jsou tak dokonalé, že by každé filmové políčko mohlo být samo o sobě překrásným umělěckým dílem. To vše podpírají přesvědčivé a podstivé výkony herců v čele s výtečným Michaelem Fassbenderem. Holt umění na filmovém plátně ještě nevymřelo.

• 7.12.2018  10:35

Teda, to muselo dát příšernou práci... a přitom taková blbost, co?!

• 8.8.2018  16:53
    Příchozí (2016)

Tak chytrý a dotažený sci-fi film jsem hodně dlouho (možná nikdy) neviděl. Výtečná hudba, podtrhující atmosféru nejistoty valící se ze všech stran. Konečně někdo řeší, jak se s mimozemšťany domluvit. Silná osobní příběhová linka. Skvělá Amy Adams skoro nesleze z plátna. Ukočírovat tohle všechno zvládne málokdo, takže nezbývá než se klanět, pane Villeneuve.

• 8.8.2018  16:52

Jedním slovem zklamání. Volavka je od začátku do konce postavená na tom, že v ní hraje Jen Lawrence, která se prostě divákovi líbí, a to hlavně když je co nejméně oblečená. Není to špatně, film dává na sexuální podtext velký důraz a nakonec co bych si jako chlap stěžoval, ale prostě to nestačí. Film se totiž prezentuje jako špionážní thriller ze studené války, avšak napětí a akce, které bych očekával, je tam žalostně málo. Zdá se mi dokonce až hloupé, že v celém filmu není použit ani jeden odposlech. Všechno to zachraňuje pěkný vizuál a chytrý závěr.

• 8.8.2018  16:51
    Vetřelec (1979)

Žádné CGI, žádný problém. Alespoň ne pro Ridleyho Scotta. Mimozemští zabijáci se na plátně objeví sice jen zřídka, ale atmosféra se hustá jako Rákosníčkova mlha. Strach z neznámého je nakonec strachem největším a Vetřelec toho plně využívá. Absolutní bomba.

• 8.8.2018  16:51
    Nora (1973)

Povedená adaptace. Možná je to i tím, jak divadelně působí. Anthony Hopkins jako vždy úžasný, Claire Bloom mu velmi solidně sekunduje. Sečteno a podtrženo, vše nakonec záleží na kvalitě Ibsenova originálu, z kterého jsem byl po přečtení lehce rozpačitý a tato filmová adaptace můj pocit jen podtrhla.

• 8.8.2018  16:50
    Křižáček (2017)

Hodně pomalá artová záležitost. Zcela určitě se nehodí pro mainstreamového diváka, ale musím přiznat, že ač se za takového diváka nepovažuji, měl jsem s Křižáčkem problémy. Kadrnka například předvádí absolutně odpornou práci s herci. Ti se "po place" pohybují neuvěřitelně prkenně a jako divák máte pocit, že se snad až bojí pohnout natož promluvit. Dokonce, i když je Rodenova postava násilně odváděna nepadne jediné slovo ba ani výkřik. V záplavě scén na téma "Karel Roden jede na koni" je těch oku lahodících a artově vybroušených bohužel po málu. Z celého filmu vyčnívá výtečná scéna "Roden křižákem aneb 100 dětí s listy". To ale opravdu nestačí.