Filip.Kazi

okres Ostrava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.8.2019  17:19
    The Boys (TV seriál) (2019)

Další z povedených seriálů.Poněkud zvláštní souboj dobra se zlem....dobro - poněkud různorodá skupinka smrtelníků a zlo - skupinka "hrdinů" s lehce vražednými,šílenými sklony s komplexem nadřazenosti a dokonalosti.Když jste s přítelkyni na ulici a omylem přes ní proběhne naspeedovaný super rychlý hrdina a rozseká jí na sračky,tak to není příjemný zážitek a lehce vás to poznamená.A tak nějak začíná Hughieho nová a temnější cesta životem.A tak dohnán okolnostmi se spřáhne s Butcherem a jeho známými a vydají se na cestu pomsty proti skupince hrdinů zvaných Sedmička.Na jedné straně Butcher - nekompromisní,drsný týpek,který nenávidí všechny hrdiny...Hughie - lehce připosraný,obyčejný klučina,ale když nacpete superhrdinovi do zadku bombu a zmáčknete spoušť,tak vás to docela poznamená a zocelí."Nejlepší" kamarádi Frenchie a M.M. a na závěr Kimiko - trošku vraždící hrdina s regenerací.A na druhé straně Sedmička - Homelander - arogantní,násilný,egomaniak s komplexem dokonalosti,A-Train - nesympatický,drogově závislý rychlík.Queen Meave,kterou si oblíbíte a kdyby se vzchopila,tak ji budete i fandit,nejnovější členka a nezkažená Starlight s dobrými záměry a Hughieho jí přejete,Deep - zvrhlík jeden podmořský...a chudák delfín a humr :D dobré úmysly končívají špatně.A v neposlední řadě Translucent,jehož existence vzala trošku explozivní směr a Black Noir.Všemu tomu pak šéfuje mrška Madelyn,kterou nejvíce zajímají peníze,ohlasy,lajky,průzkumy a kladný mediální obraz.Je to zábavná podívaná...místy morbidní,krvavá,drsná,s akčnějšími pasážemi,vtipnými momenty a nějakým tím černým humorem.Dobře vybraná skupina herců s pár mými oblíbenci...Karl Urban,kterého mám v oblibě už od dob Pána prstenů,jako Butcher je skvělý... a Antony Starr jako Homelander taky..i když mu zrovna nefandíte.Jsme zvědavý,kam se to bude ubírat dále...když konec tak pěkně navnadí a nasere.*S01-95%

• 14.8.2019  16:30
    The InBetween (TV seriál) (2019)

Téma,z kterého se dá vytěžit hodně,když se využije naplno.Což se rozhodně zatím říct nedá...spíše si to hledá svou cestu a otázka je,jestli jí najde a bude to stačit.Zatím spíše taková průměrná kriminálka,která je lehce okořeněná duchařinou.Máme tu ženštinu,která tak trochu bydlí s různými duchy a má záblesky události.A jelikož má známého policajta,tak je jasné,jak to dopadne.A jelikož tomu všemu věří,tak si nechávají pomáhat.Postava Cassie je fajn...detektivové taky slušní.Ale něco tomu chybí.Neurazí to,ale rozhodně ani nenadchne....a kdo ví,jestli se to dočká druhé řady.*S01-65%

• 14.8.2019  16:28
    Zákeřná Ebola (TV seriál) (2019)

Nějak jsem od toho čekal více,ale to bych se do toho nesměl pouštět po shlédnutí Černobylu.To pak je laťka někde v nedohlednu..:D To se nám tak ve Státech objeví "lehce" smrtelná to ebola.A tak na scénu musí nastoupit ta nejzapálenější doktorka široko daleko a začíná boj.Do toho je potřeba nějaký ten arogantní doktůrek,který má táááák velké ego,že on nejlépe ví,co to je a není.A nějaký ten mentor,který je ještě zapálenější než doktorka...a který má s ebolou letité zkušenosti.A tak nějak nám to plyne do konce...chybí tomu prostě nějaký víc dramatický,napínaví moment.Asi bych si to celé představoval nějak jinak,ale docela se na to dá koukat.Ale znovu už bych do toho nešel...*S01-65%

• 14.8.2019  16:23
    Swamp Thing (TV seriál) (2019)

Tak to vypadá,že jsem přišel na chuť i DC.Čím dál víc zajímavých seriálů...ale to není na škodu.Tak nám na scénu nastoupil pan Větvička neboli Bažináč.A jak příhodné místo si pro to vybral....menší vidlákov jehož dominantou je obrovská a zarostlá bažina.Ideální to prostředí..obzvlášť,když vám tam někdo pouští nějakou chuťovku.A tak musí na scénu nastoupit doktorka a přijít tomu na kloub.Temnější atmosféra tomu rozhodně prospívá.Mrtvolky se nám hromadí....nečeká je zrovna moc pěkná smrt.Obzvlášť,když v bažině a ve městě řádí něco horšího než pan Větvička.A tak začíná snaha najít lék,odhalit pravdu,chytit Bažináče a objevit přelomový objev,odhalit svůj osud a mnoho dalšího.A celému tomu šéfuje rodina Sunderlandů v pozadí.Avery je teda pěkný zmetek,kterému přejete smrt...a jeho ženuška není o moc lepší.Ona ani ta policie není zrovna moc svatá...A z doktora se teda vyklubal solidní zmetek.Bylo hned jasné,že ten jeho přehnaný zápal a nadřazenost nejsou dobrým znamením...a nějak nám chlapec zezelenal na konci.Škoda,že to dopadlo takhle...uvidíme,jestli se toho někdo ujme a dá tomu další šanci.*S01-85%

• 14.8.2019  16:11
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Není dobré znamení,když váš pozvou cizí lidi na návštěvu na ostrov,který je tak trochu mimo civilizaci a dostat se na něj a z něj je docela problém. A když vás tak pozvou deset a na uvítanou vás všechny obviní z vážných zločinů,tak něco není v pořádku.A pak může začít vyvražďování.Hra na kočku a myš.Kdo umře první a kdo bude následovat. Paranoia začne na plné obrátky a každý podezřívá každého.A mrtvoly se hromadí.Až to celé vyvrcholí "happy endem*.Má to celkem slušný spád,napětí...nějaké ty střípky minulosti.A různý mix postav...některým tu smrt přejete,některé jsou fajn.S01-80%

• 22.7.2019  20:09

Jedna z těch nekonečných kriminálek,na které se rád podívám.I když témata,která se řeší,nejsou zrovna nic moc pěkného.Přehlídka všech možných sexuálních zločinů,zvrhlíků a úchylnosti.....občas je toho až moc.Za ty roky se nám tu prostřídalo spoustu hlavních postav....více či méně sympatických.Některé stálice zůstávají a pokračují dál...místo jiných jsou náhrady,někdy náhrady náhrad.Občas nějaký ten kratší,delší návrat. Člověk si některé už pak neumí představit v jiných rolích.Pokud se z toho náhodou nevyklube Happy!....to je pak zase jiný extrém.Ale občas to jejich zapálení je až otravné...presumpce neviny se místy stává presumpci viny.*S04/S05-60%

• 22.7.2019  19:36
    Vláda (TV seriál) (2010)

Nevím,proč jsem to zkoušel...akorát se utvrdím v tom,že politické drama není vůbec nic pro mě.Dům z karet jsem nějak vydržel za půlku druhé řady...tady nemám potřebu pokračovat už za první.Tím rozhodně netvrdím,že je to špatné.....zajímat se o politiku a být to můj šálek,tak na to koukám dál.Ale vzhledem k tomu,co se furt řeší se Soudruhem a panem Virózou,tak se všemu podobnému raději vyhýbám obloukem.Navíc je to takové moc růžové....jak by to mělo být.To je sice pěkné,ale realita je pěkně hnusná....a lepší to nebude.*S01-70%

• 23.6.2019  19:06
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Knihu jsem zatím nečetl,takže nemám s čím srovnávat...třeba bych pak hodnotil ještě lépe a ocenil některé věci.Být v armádě je samo o sobě dost na pytel,ale když tam máte ještě takové úžasné velení...a k tomu takový super paragraf,tak máte problém.Když je velení tak zapálené,že vám pravidelně zvyšuje počet misí...a tak z celkem přijatelného počtu se časem stane víc jak dvojnásobek.....a do toho nemáte šanci opustit armádu,i když jste blázen,ale když jste blázen a podáte o tom žádost,tak jste příčetný a ne blázen...začarovaný to kruh.A moc vám nepomůže,když jste flákač,máte poměr s ženou velitele a kamarádi vám umírají jak na běžícím pásu.Místy dost absurdní,vtipné - hlavně major Major Major Major,ale i jiné momenty,místy smutné,drsné,ujeté.*S01-80%

• 23.6.2019  18:52
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

To si tak profesůrek řekl dost.Špatně placené práce bylo dost...je třeba se nějak zajistit.A jak nejlépe toho dosáhnout? Tak,že si najdete do párty bandu zločinců a expertů na různé akce....a přepadnete státní tiskárnu.Ale krást peníze je nuda....tak proč si nevytisknout víc jak 2 miliardy.Nač troškařit....co by se mohlo posrat,když to zabere nějaký ten den...máte hromadu rukojmí a venku ještě více poldů.Jsem zvědavý,jak se to bude vyvíjet....začátek navnadil a vtáhl do děje fakt skvěle.*S01-zatím 100%

• 23.6.2019  18:43
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Rozhodně bych to nesrovnával s filmy.Filmy jsou prostě kult,který tohle nemá šanci překonat..ba ani vyrovnat.Ale když to člověk bere vyloženě jako oddychovou zábavu s občasným povedeným momentem - akce/vtípek,atd..,tak se na to dá v klidu koukat.Obzvlášť,když to běží v televizi.Jinak bych se do toho asi nepouštěl.Ústřední postavy jsou celkem fajn.Zůstal zachován stejný model jako ve filmech...Riggs je tak trochu šílený,lehce sebevražedné sklony a jde do akce po hlavě a většinou se něco posere.A tak chudák stařík Murtaugh musí zasáhnout a nedostat u toho infarkt,což se mu ne vždy úplně daří,Do toho nějaké ty další postavy...rodinka,policajti.Proč ne...zabavit to dokáže.*S01/S02-60%

• 4.6.2019  19:09
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Skvělá minisérie o jedné z nejhorších katastrof.Udržuje si to napětí po celou dobu svého trvání...Vykreslení dané situace,chování zainteresovaných lidí i všech okolo,následky a důsledky a nutné opatření k tomu,aby se to ještě nezhoršilo.K tomu všemu výborné herecké výkony.Ale co mě na tom neskutečně irituje? Tak je chování všech těch soudruhů v oblecích.Komunismus jsem nezažil,ale ani bych nechtěl.V zájmu státní bezpečnosti,režimu nepřiznáme vůbec nic...vše je v pořádku.Nic takového se stát nemůže.To zlehčování situace a neschopnost přiznat si pravdu,neochota věřit svým podřízeným nebo přístrojům.....říkají,že se to stalo,přístroje ukazuji,že něco není ok,ale ne...oni si jedou to svoje - není to možné,vše je v pořádku,jenom trošku hoří.No co...tak nám trošku bouchla atomová elektrárna.Taková arogance moci...a soudruh Ďatlov tomu nasadil korunu.Kdo ví,jak by to vypadalo,kdyby jednali dřív...celou pravdu se stejně nikdy nikdo nedozví.*S01-100%

• 3.6.2019  17:54
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Nekorektní,sprostá,perverzní,úchylná,vtipná,černohumorná,vše možně -istická a kdo ví,co ještě hovadina..a člověk si říká,jak něco takového mohlo projít do TV..A ze začátku mě to bavilo více než South Park...pak se to vrátilo do stejných kolejí jako SP. Občas se pousmějí,pobavím....ale často to jde vyloženě do extrému,za hranu a do trapnosti.Takový park bych rozhodně nechtěl navštívit...obzvlášť,když tomu šéfuje banda takhle pošahaných strážců parku s medvědem.Musí se uznat,že první minuta je top...souložící úvod s hudební podkreslením nemá chybu. :D Je fakt,že tohle je ideální na vypnutí a jen sledování bez stresu,přemýšlení.Je fakt,že díly jsou lehce nevyvážené....některé jsou plné vtipů,některé už méně...některé vtipy jsou spíše trapné a na sílu.Ale tak člověka to zabaví.*S01-65%;S02/S03-60%

• 2.6.2019  18:02
    Tým SEAL (TV seriál) (2017)

Je fakt,že zrovna takových seriálů jsem moc neviděl....a přítomnost některých herců mě k tomu lehce zlákala.A taky to,že to běží v telce...jinak bych se do toho nepouštěl.V Chci vidět toho mám až moc...a mnohem zajímavějšího.Když člověk nemá přehnané očekávání a bere to jako oddechovku,tak je to v pohodě.Nějaká ta vojenská akce není na škodu.Je třeba zachránit nějaké ty vojáky,rukojmí....zabít/zajmout padouchy,teroristy.A do toho nějaké ty osobní dramata.I když Protiúder to nepřekoná.*S01-60ˇ%

• 2.6.2019  17:50
    S.W.A.T. (TV seriál) (2017)

Taková akčnější kriminálka.Není to nic převratného,složitého....ale na vypnutí a odreagování dobré.Buď to budete sledovat nebo ne...je široký výběr krimi a každý si najde to své.Nic to by vás překvapilo...dobro zvítězí,padouch je dopaden,spravedlnosti je učiněno za dost.A tak pokračujeme celou sérií....s nějakým tím menším dramatem jednotlivých postav v pozadí toho všeho.Celkem dobře složený a sympatický tým hlavních postav.*S01-60%

• 2.6.2019  17:31
    What We Do in the Shadows (TV seriál) (2019)

Zábavnější než film...aspoň z mého pohledu.Tak už i upíři mají svoji reality show.A tak tu máme New York současnosti,několik set let staré upíry,sluhu,štáb,který všechno natáčí a ostatní upíry,vlkodlaky a problémy moderního světa.Hlavní trojice upíru je skvělá...Nandor,Laszlo a Nadja - různorodí,ale zábavní,chudák Guillermo - sluha Nandora,s kterým to má docela dost těžké...,Colin Robinson,který vám zaručeně vysaje vaši energií a kterého nechcete potkat...mám takový pocit,že jich v současnosti řádí po světě miliony v kancelářích.Baron Afanas a jeho touha po ovládnutí světa....jen to nemělo dlouhého trvání,když ho Guillermo tak nějak omylem osmáhnul na denním slunci...noční alko párty zakončené nad ránem,když jste upír,tak nejsou moc zdraví prospěšné.Je to vtipné,dobře se na to kouká,některé situace jsou prostě top...takové oddechová zábava ze světa upíru a jejích problému.*S01-85%

• 2.6.2019  17:19
    Hilda (TV seriál) (2018)

Tohle je tak kouzelně pohodové a nevinné.Být mladší,být cílovou skupinou,tak jsem z toho vyloženě nadšený a chci vyrazit taky do takového světa.Mít za mazlíčka roztomilou jelení lišku,kamaráda elfa s hromadou miniaturních smluv k podpisu,lehce nezvané "Dřevo" na návštěvě a spoustu dalších fantasy postav.A ve dne,v noci vyrážet na různá dobrodružství a objevovat svět,řešit záhady a pomáhat ostatním.Škoda,že nejsem mladší...ocenil bych to více.Ale i tak...rozhodně nadprůměrná podívaná.Jediná připomínka...titulky byly za trest.Něco tak odporného jsem ještě u žádného seriálu nemusel číst....pár chyb pochopím,ale to byly desítky a desítky.*S01-80%

• 2.6.2019  17:06
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Zábavná to podívaná.Výborní hlavní představitelé.S takovým tématem,zápletkou a odlehčeným tónem je o vtipné,ujeté situace postaráno.To si tak anděl a démon žijí společně na planetě od počátku věků,líbí se jim tu..a tak trochu se kamarádi.Což by se asi jejich "šéfům" moc nelíbilo a taky,že nelíbí.A nadcházející konec světa není zrovna vítanou a očekávanou události.Takže je potřeba zakročit a nějak tomu zabránit.Jenže nic nejde podle plánu a vše pomalu směřuje ke svému očekávanému konci...za pomoci větší či menší souhry náhod,chyb a "osudu"..Když se vám nedopatřením podaří zaměnit rodiče a ztratit Antikrista,tak máte docela problém.Navíc,když si k němu pekelný pes najde cestičku...a odpočet tak nějak začne.To vám pak čas rychle utíká,když nevíte koho hledat.A do toho vám tam vstupuji čarodějnice,lovci čarodějnic,jezdci apokalypsy,andělé a démoni ....a o zábavu máte postaráno.*S01-90%

• 2.6.2019  16:52
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

Zvláštní to partička "hrdinů",která už v Titans naznačila potenciál.A rozhodně ho naplňuje...je to zábavné,akční,místy dost ujeté a poměrně dost dramatické..Dobrý výběr herců...většinu jsem si oblíbil v nějaké z jejich předchozích rolí.Partička velmi nesourodých postav,které si nesou své traumata,a které šéfuje geniální doktor se svým tajemstvím a má své způsoby jak někoho "zachránit".A tak tu máme Ritu - slavnou herečku z dřívějších let,která je fakt krásná (což April Bowlby je..i když stárne,tak se od dob Kandi skoro nezměnila)...pokud se teda náhodou nezmění v obrovský valící se blob...to moc sexy už není.Jane - 64 různých osobností s různými schopnostmi a formami v jednom balení.Larry - bývalý pilot z kterého se stala kvalitně propečená radioaktivní mumie s zářivým vetřelcem v sobě,Cliff - ex-Nascar jezdec,který měl nehodu a tak nějak se z něj podařilo zachránit jen mozek v robotím těle...což není zrovna moc příjemné probuzení.Jediný,kdo mi teda nesedl je Vic a jeho Cyborg verze...tomu jsem prostě na chuť nepřišel.A k tomu je potřeba nějakého toho padoucha,který je tak trochu Nikým....Mr.Nobody lehce boří čtvrtou stěnu a tak nám pěkně podává příběh .a má zajímavého osla..takové zlatíčko.:.:D A tak naše partička musí spojit síly a jít zachránit svého Šéfa...objevit v sobě hrdinu,vypořádat se se svými démony,s různými protivníky a s hlavním padouchem,který si s nimi pěkně hraje.Finále mohlo být o něco lepší...ale i tak bylo místy dost WTF...romantické cumlando mezi obřím švábem a krysou...kde jinde to uvidíte.Těším se na další pokračování.*S01-90%

• 28.4.2019  16:46

V podstatě platí to samé,co u prvního seriálu.Přechod na Netflix tomu rozhodně pomohl...Hlavní hrdinové jsou dospělejší,padouší jsou chytřejší a samotné příběhy jsou vyspělejší.A hlavně draci jsou ještě roztomilejší...především ty jejich výrazy.Jediné,co se změnilo,tak jsou hlasy hlavních postav...ale člověk si na to časem zvykne.Máme tu nějaké nové draky,nové členy v dračím společenstvu a mnoho dalšího.Ale je to pořád stejně zábavné a o to jde.*S01/S06-80%

• 12.4.2019  18:56
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Co díl,to něco jiného.Celkem dost nevyvážená kvalita...vyloženě žádný průser,ale průměr střídá lepší.Některé filmečky jsou až moc krátké...prospělo by tomu pár minut navíc,které by příběh rozvedly více.Nejvíce se mi líbila poslední - Secret War,kterou bych si dal klidně i klasické epizodní délce.A rozhodně by se mi líbila nějaká taková hra....jako trailer by to bylo parádní.*S01-70%

• 30.3.2019  18:12
    Deadly Class (TV seriál) (2018)

To si tak jednou řeknete,že toho máte dost a nenecháte se dále šikanovat a rozhodnete se,že zabijete svého trýznitele a založíte menší ohníček,vypálíte sirotčinec do základu.A tak získáte pověst žháře a vraha..i když to nejste,ale plán trochu nevyšel....a tak se místní elitní škola rozhodne,že by vás ráda přijala.To by bylo fajn,ale má to jeden háček.A to ten,že je to škola vychovávající zabijáky.A tak máte zaděláno na jiné problémy...kamarádit se zde moc nejde,když má každý nějaké své zájmy a svou partu.A tak tu máme na výběr ze všech možných zločineckých,politických organizací a ideových směrů.A když si z někoho uděláte nepřítele...tak máte problém.A tak se hlavní představitelé proplétají školním rokem.Do toho bojují se svými vlastními problémy,problémy s ostatními a nějakou tou vraždou,mrtvolkou,návratem psychopatického trýznitele a pomstou kartelu a dalších.Hlavní představitelé jsou převážně sympatičtí a v pohodě....teda kromě Chica,ale ten tak trochu změnil "bydliště"...ledová to lázeň a romantické rozprávky s Chesterem.A přehnaně drsná madam Gao.Škoda,že byl seriál zrušen...snad se toho někdo ujme a naváže dále.*S01-90%

• 30.3.2019  18:11
    Nebe s.r.o. (TV seriál) (2019)

To je tak ujeté...Bůh s image lehkého vidláka a s chováním,kdy na všechno prdí a jeho zábavou dne je chlastání a sázení se o zničení planety,explodující penis...a podobně.Být jeho asistentem je fakt za trest..zařizování explodujícího penisu,utíraní zadku a podobně důležité činnosti.Craig v podání Daniela je takový podivín,kterého nechcete mít za kolegu...lehce připosraný asociál v zašitém kanclu,kde se bez mapy nedostanete.Jehož jedinou náplní dne je přání....a většina je tak nějak nesplnitelná.Takže jediné,co zvládá,tak je odfoukávání listí z rukavic,rozpouštění sněhových vloček z klíčů...a podobně...náročná to celodenní práce.A když mu tam přidělí novou kolegyni?To je problém a obrátí to tam celé vzhůru nohama, Eliza je taková moc horlivá a během prvního dne na novém oddělení zvládne způsobit tajfun a smrt tisíců lidí...a k tomu Bohovi vnukne nápad,aby zničil zemi.Šikovná to slečna.A tak mají 14 dní na záchranu planety před zničením.....stačí jen dát dva dohromady.To by nemuselo být náročné.Ale opak je pravdou...navíc když jsou strašně nesmělí a nebo se objeví jiný chlap.To je třeba zásah shůry...*S01-85%

• 30.3.2019  18:10
    Projekt Modrá kniha (TV seriál) (2019)

Tohle se mi líbí.V podstatě něco dalšího na způsob Akt-X.Nějaký ten historický základ s menším či větším přikrášlením.Kdo může říct,co je pravda a co ne...co nám všechno bylo zatajeno,upraveno a podáno polovičatě.A konečně Aiden Gillen hraje nějakou kladnou a sympatickou roli.Dr.Hynek je zapálený profesor,který chce vždycky odhalit celou pravdu...i když o to druhá strana moc nestojí.Hlavně jeho kolega,kterému jde akorát o splnění rozkazu a dokázání,že to není žádné UFO..i když vidí,co vidí.Ale postupem času se to u něj trochu zlepšuje.Zvlášť,když si armáda hraje svoji vlastní hru a nechce,aby o tom někdo věděl a přeci nemůže být něco odhaleno,co by ohrozilo jejich plány.Pánové z armády nejsou moc sympatičtí.A když máme to závodění USA vs Rusko a snažení se přechytračit druhé,tak tu máme třetí zainteresovanou stranu - a to ruskou větev,které se vetřela nic netušící a lehce vyplašené Mimi do života.A do toho čtvrtou stranu,která je nejtajemnější..a kdo ví,o co jí pořádně jde.*S01-90%

• 3.3.2019  15:51
    MOST! (TV seriál) (2019)

První český seriál,kterému jsem dal šanci od dob Pustiny a nepochopení toho vysokého hodnocení.U tohohle se tomu nedivím.To je tak buranská zábava...plná infantilního humoru a situací,rasismu,místy sprosté a s hromadou vtipných hlášek.Chápu,že některé jedince to bude děsně iritovat,ale já se u toho výborně bavím.Luděk je hrozný vidlák...takový mostecký Homer,který sice prochází vývojem k lepšímu,ale často se stejně chová jako osel.Dáša/ex-Pavel je skvělá...ta to tam drtí ve velkém.Ostatní postavy jsou taky výborné.Eda a jeho problémy...ale když hrkne,tak se nedá nic dělat.Severka je takový typický pajzl s tou "nejinteligentnější" společnosti z okolí.Věčně ožralý farář není zrovna moc praktický....navíc když je exkomunikován.Ilona je takový pěkný obraz některých zabědněných lidí...ale extrémní.Výběrčí výpalného po česku - ledvinka,pálka a jde se na věc...Stačí malá lež "Snědá tíseň",FB a jak si to pěkně žije neřízeným životem...:D*S01-80%

• 2.3.2019  16:58
    The Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Další komiksový seriál do početného zástupu...pro změnu nic od DC a Marvelu.To se tak jednoho dne narodí 43 děcek po světě a ani jedna matka nebyla předchozího dne těhotná.A co by tak mohlo napadnout excentrického milionáře? No jistě...sesbírám je jako pokémony a adoptují.Podaří se mu jich získat 7 a vytvoří si z nich svou partičku superhrdinů se schopnostmi.Fakt parádní rodinka "sourozenců" s ještě lepším otcem.Otec se k ním chová dost hnusně až se mu podaří je skoro všechny vyštvat a znepřátelit.A jak jedině je dát znovu dohromady,aby zachránili svět?Zabijí se.A tak se sourozenci celou dobu snaží dát dohromady,aby zabránili konci světa...což se jim v podstatě nepodaří.Protože,když mají možnost zachovat se mnohem lépe než otec a správně,tak se zachovají jako on...ne-li hůře.A v podstatě tím způsobí apokalypsu....Prospělo by tomu,kdyby byla více odhalena minulost sira Reginalda nebo šimpanze Poga.Aspoň víme,proč byla vytvořená robotická matka,i když je ta má tajemství.Samotná skupinka sourozenců je pěkně nesourodá,plná traumat,s komplikovanými vzájemnými vztahy a dala by se rozdělit na dvě části - sympatické/fajn postavy a otravné/debilní.K těm prvním patří - Allison,i když je škoda,že schopnosti téměř nevyužije...Klaus,který je fajn,když se nesnaží sjet vším možným...Ben,který je tak nějak mrtvý a "otravuje" akorát Klause.A dále Diego,který raději hází nože a až pak se ptá a Pětka,který když se nechová jako arogantní stařík v těle puberťáka,tak je tou nejzajímavější postavou.A pak tu máme druhou část - Luther..bleh...to je tak trochu debil a to pořádný.Myslí si,že když je jedničkou,tak je ten nejchytřejší.Dost možná svým chováním způsobil konec světa a některé jeho rozhodnutí a chování..totálně na facku. A Vanya je tak trochu kráva...Neuvěřitelně lehce zmanipulovatelná a pak emočně labilní.To se jí vetře do života někdo,kdo najednou pak začne mluvit jen a jen o schopnostech,atd a ať udělá tohle,naučí se ono a jí nedocvakne vůbec nic.Žádné podezření,žádné obavy....akorát výraz jehněte zahnaného do kouta a pak emoční zkrat.A když jí to dojde,tak je pozdě...a je problém.A tak musí bojovat nejen sami se sebou,ale i s tajemnou Komisí,která dohlíží na správný chod času,s nájemnými zabijáky Hazelem a Cha-Chou a nevyhnutelnou apokalypsou.Bylo by fajn,kdyby byla i další série...tradičně otevřený konec slibuje zajímavé...*S01-90%

• 20.2.2019  18:16
    Manifest (TV seriál) (2018)

Tak nějak lehce nevyužitý potenciál zajímavého tématu.Sice ne originálního,ale rozhodně by se dalo vymyslet mnoho.Nové Fringe to nebude.Zatím se to spíše hledá...snad si to svou cestu najde.Téma by to mohlo být zajímavé...Letadlo si tak vyletí a v klidu přiletí,ale nějak se z toho stane víc jak 5 let,kdy si všichni myslí,že jsou mrtví a žijí vlastní životy.A ono ne...nejsou mrtví a pro ně to bylo pár hodin a mezitím se životy všech hodně změnily.Jak se to stalo?Proč se to stalo?Něco to postupně začne odhalovat,naznačovat ..ale občas to přešlapuje na místě,moc velké rodinné drama.A některé rozhodnutí jsou vyloženě pitomé..ale co už..bez toho by to nešlo.Jako uměl bych si to představit svižnější...finále naznačilo možný zajímavý vývoj.Ale pokud to nedostane další řadu,tak to má jedno z nejdebilnějších zakončení finále za poslední dobu...*S01-70%

• 9.2.2019  17:04
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Tak tu máme další animovanou variací na všelijaké příběhy jedné rodinky.Koukat se na to dá,ale nijak to nevybočuje z řady průměrnosti....stejný problém jako u Futuramy,Simpsonových.Neobjevil jsem to kouzlo,které by to pozvedlo na jinou úroveň...vtip se hledá těžko.Aspoň jedno pozitivum...není tu žádná vyloženě otravná postava ve stylu Lízy.Je fakt,že Peter je vyloženě blbý,trapný a na zabití,ale dá se to přežít.Ostatní postavy v rodině jsou tak nějak v normálních mezích.Vyloženě zábavné postavy,které za něco stojí,tak jsou dvě...pes Brian,který je ironický a krutě upřímný a v kombinaci se Stewiem jsou tím nejlepším.Ono když má roční syn lehké sklony k ovládnutí světa a vyvraždění své rodiny,tak je jasné,že to nebude moc normální a nudné.Když ze svých skrýší vytahuje různé zbraně,lodě a všelijaké teleportační a sci-fi hračičky.Všechny řady nedám,ale díky krátké stopáži to utíká rychle.*S01/S10-60%

• 9.2.2019  16:49
    Jak vycvičit draky (TV seriál) (2012)

Není to taková koncentrovaná zábava jako samotné filmy,ale rozhodně to je dost zábavné.Baví mě to,i když je to asi určené převážně mladšímu publiku.Ale když draci jsou pořád stejně roztomilí...hlavně Bezzubka je v tom nejlepší - pohyby,výraz.V kombinaci se Škyťákem je o zábavu postaráno.S ostatními draky je taky zábava...někteří jsou stejně retardovaní jako jejich jezdci.Hlavně blbý a blbější - Ťafan s Rafanou a jejich přehlídka inteligence s Hrkem a Brkem.K tomu ďábelsky rychlá dvojice Rybinoha a Flakota,nejnormálnější Astrid s Buřinou a lehce vznětlivá dvojka Snoplivec a Tesák.Jasně..příběhy nejsou nějak složité a dobro povětšinou vyhrává,ale to vůbec nevadí.*Riders of Berk/Defenders of Berk-80%

• 4.2.2019  20:22
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tohle teda není nic pro moji maličkost.Hodnocení to má sice pěkné,ale netrefilo se mi to do vkusu.Až moc feministické a z mého pohledu pro ženy.Tak si nám chlapíci založili totalitní společnost,kde má ženská cenu akorát,když zvládne rodit děcka na počkání....když většina ostatních je tak nějak neplodná.A tak tu máme novodobé otroctví...takový zvláštní milostný trojúhelník za účelem plození potomků.A do toho je třeba nacpat všechny možné špióny,zrádce,flirt a stíny minulosti.někdo špehuje pro Gileád,někdo je členem odboje,někdo má to a ono tajemství a někdo je tak trochu neplodný...a když je to chlap?Trága je na světě.Nevěřím,že by bylo možné si jen tak v poklidu převzít vládu...a v podstatě nikdo by si nevšiml,dokud by nebylo pozdě.A Elisabeth Moss je vyloženě nesympatická...nic proti,ale tak to prostě je.Tak šestý díl jsem už nevydržel a raději přecházím k něčemu zajímavějšímu...*S01-55%

• 4.2.2019  20:08
    Sex Education (TV seriál) (2019)

Tohle je tak kouzelně úchylné a vtipné.Chudák Otis.Už to,že dostal jméno Otis je celkem špatné...a mít doma matku,která je sexuální terapeutka?Nic ideálního....když s ním pořád řeší nevhodné věcí,střídá sexuální partnery jako ponožky,všude doma se válí sexuální tématika a všechno si analyzuje.A když je navíc ještě takový nesmělý panic,který se bojí svého penisu....aspoň po většinu série..než slavně na konci odhalil tajemství.Gillian je naprosto skvělá jako Jean...sexuální terapeutka posedlá sexem.A kamaráda si Otis vybral taky výborně....Eric je tak teplý,že se kolem něj musí vlnit vzduch.A Maeve je pořádná kočka...pro takové mám asi slabost. :D A když praskne,že má takovou matku,tak se z něj stane terapeut pro všechny možné studenty.....když má půlka školy různé problémy od normálních až po totální uchylárny a šílenosti.A když někdo kreslí komiksy s obřími chapadlovitými penisy a podobně....ech..tak má problém.Těším se na další řadu...je jasné,že většina čeká na to,kdy se dají Otis s Maeve dohromady....ale tak Ola je fajn pro začátek. *S01-80%

<< předchozí 1 2 3 4 6 7