sniper18

okres Martin
action&asian fan

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 25.5.2017  09:28

Vzhľadom na tvorbu tohto režiséra som ani nič iné nečakal, zameriava sa na také malé, nezávislé filmy, takže žiadna plnohodnotná romantická dráma z toho byť ani nemohla, no určite nie som sklamaný, aj takéto filmy potešia. Film ponúka dva pohľady na to, ako by mohlo prebiehať zoznámenie a prvý spoločne strávený deň dvoch odlišných ľudí, uznávaného režiséra a introvertnej maliarky, ktorí sa zblížia a potenciálne by medzi nimi aj mohlo niečo byť, pričom oba sú veľmi podobné a tak sa film snaží ukázať, že práve tie drobné zmeny dokážu všetko radikálne zmeniť. Celé je to postavené hlavne na dialógoch a tu musím pochváliť, že sa aspoň obaja spolu rozprávajú inteligentne a vyberajú si aj také rozumnejšie témy, ako o živote, umení a podobne. Poteší aj obsadenie, ktoré je na nezávislý film až prekvapivo hviezdne a tak hlavné duo tvoria Jung Jae-Young a Kim Min-Hee, ktorí sa mi tu páčili a na nich je film aj postavený, ostatní majú pre film len zanedbateľný význam. Ale režijne mi to vzhľadom na skúsenosti režiséra pripadá predsa len až príliš amatérske. Nepochybujem o tom, že to bol zámer, ale predsa len niečo takéto očakávam skôr od debutantov. Kamera je neustále úplne statická a to používanie zoomu zase pôsobí až smiešne. Toto sa tu vôbec nehodilo. A tak lepšie hodnotenie takémuto filmu dať nemôžem, ale celkovo sa mi to páčilo, rád si niečo podobné občas pozriem. 66%

• 18.5.2017  19:05

Ani nedávny Prometheus, ktorý sa snažil trochu rozšíriť a dovysvetliť univerzum pôvodného Votrelca mi nijak zvlášť nevadil a dokonca mimo vyvražďovacích scén ma aj dosť bavil, ale predsa len som sa viac tešil na toto nové pokračovanie, ktoré malo konečne omnoho viac ponúknuť aj samotného votrelca, ktorý mi roky chýbal, ale nakoniec to bola chyba, pretože práve votrelec a hororová zložka tomuto filmu dosť podkopáva nohy. Ako pokračovanie Promethea to v mimoakčných scénach funguje veľmi dobre, toto univerzum sa mi jednoducho páči a tu mi zápletka, ale aj samotný dej prišli dostatočne zaujímavé, je tu zodpovedaných mnoho otázok, nielen z Promethea, ale aj Votrelca, ktoré ma zaujímali už roky a na moje prekvapenie ma to dokonca ani nesklamalo a tieto odpovede mi vyhovovali, aj keď som sa ich dosť obával. Ale filmu sa aj tak nedarí držať plnú zaujímavosť po celý čas, tempo mi prvú polovicu prišlo trochu pomalšie a v druhej je to zase dynamické až moc, niektoré sekvencie by to chcelo skrátiť a iné zase predĺžiť, jednoducho k ideálu to malo stále ďaleko, ale celkovo ma to bavilo. Ale práve po tej hororovej zložke ma to skoro vôbec nebavilo. Akoby tvorcovia zabudli, aké typy hororových scén boli v pôvodnej sérii najlepšie, práve tie pomalšie, v ktorých sa votrelec nečakane sa objaví pri svojej obeti a nemilosrdne ju zlikviduje alebo unesie. Toto je návrat ku trojke, ktorú mám z celej série najmenej rád, ale ešte v o dosť horšej podobe. Hororové časti sú zbytočne preakčnelé, votrelca vidno príliš moc a často v úplne nevhodných lokáciách, napríklad taký útok na lúke alebo jeho pohyb po vonkajšej strane vesmírnej lode mi vôbec nesedeli a navyše je neustále až moc viditeľne digitálny. Pri týchto nových dieloch klasík si len divák uvedomí, ako sa to kedysi robilo omnoho poctivejšie a lepšie. A tak vlastne jediný hororový moment, ktorý ma celkom zaujal bola scéna v sprche a od tej som pri tom čakal najmenej. Ale aspoň tu vyzeral votrelec konečne poriadne. Inak krvi a zabitých je tu viac než dosť, ale tie likvidácie teda za moc nestoja, tu som čakal omnoho viac. Problém je aj obsadenie, jedine Michael Fassbender v dvojúlohe androidov je výborný, obe jeho postavy a rozdiely medzi nimi ma bavili, práve jeho postava je na moje prekvapenie veľkým plusom nielen tohto dielu, ale myslím, že aj celej novej série a práve kvôli nemu som zvedavý, ako sa budú vyvíjať ďalšie diely. Zvyšok postáv je už úplne zameniteľný, takže mi bolo úplne jedno, kto prežije. Režijne to inak nie je zlé, Ridley Scott vie stále natočiť minimálne nadpriemerný blockbuster, vizuálna stránka je výborná, ale aj mimo nej má svoje klady, len ako som spomínal, tá hororová stránka nestojí za nič. A musím pochváliť aj hudbu, tá sa mi dosť páčila. Takže Alien: Covenant určite nie je zlý film, kľudne si to ešte pozriem a kladov je tu dosť, hlavne to zodpovedanie mnohých otázok z Promethea a Votrelca, ale na film z tohto univerza je to predsa len trochu slabé, samotná postava votrelca si zaslúži omnoho citlivejší prístup a lepšie vymyslené scény, než tieto na zúfalo priemernej úrovni. 66%

• 16.5.2017  16:57
    Doba temna (2016)

Historických filmov z obdobia japonskej okupácie, v ktorých sa rieši odboj, kolaboranti a nejaký ten plán na uškodenie okupantom už bolo v juhokórejskej produkcii natočených nespočet, ale väčšinou sa celkom vydaria a Age of shadows má navyše na svedomí Kim Jee-Woon, výrazný tvorca, pri ktorom mi bolo jasné, že si to natočí po svojom, takže som sa na film aj tešil a s výsledkom som dostatočne spokojný. Podobné filmy sa väčšinou nesú v pomalšom tempe, za čo môže nielen politická téma, ale aj výrazne nadpriemerná dĺžka a síce tieto faktory sa týkajú aj tohto filmu, ale inak o pomalom tempe tu teda hovoriť nemôžem. Tu sa neriešia vôbec žiadne zbytočnosti, rodinné línie a podobne, ale dej sa neustále venuje len tomu dôležitému, okrem príprav na útoky proti japonským cieľom predovšetkým snahe získať kórejského policajného veliteľa v službách japoncov na svoju stranu, čo je podané veľmi dobre a to jeho rozhodovanie, ako sa má k celej situácii postaviť sa mi veľmi páčilo, pričom to zaberá vlastne aj väčšinu filmu a divák si takmer do konca nemôže byť istý, s kým skutočne je. Takže už táto relatívne rozbehová prvá polovica mi prišla dostatočne zaujímavá a v druhej sa to už naplno rozbehne, tu už jedna výrazná sekvencia strieda druhú, pričom sú výborne gradované, hlavne celá fáza vo vlaku a tak na toto je už radosť pozerať. Trochu sa ale dalo popracovať na postavách, je ich tu dosť a obsadenie je hviezdne, ale nezískali si ma zase tak moc, ako by som chcel. Našťastie policajný kapitán Song Kang-Ho, ktorý je v centre diania je tradične perfektný, s ním nemám najmenší problém a ani Gong Yoo, ktorý je vlastne hlavný hrdina, aj keď jeho postava má pre dej len druhý najväčší význam si svoje splní, ale z vedľajších postáv si ma už aspoň trochu získala len ženská hrdinka a napríklad Lee Byung-hun, na ktorého som sa tešil má nielen minimum priestoru, ale jeho postava mi prišla aj dosť zbytočná. A aj záporáci, teda japonskí dôstojníci mohli byť vybraní lepšie. Po akčnej stránke som určite dosť spokojný, ale aj tak som čakal trochu viac. Všetky akčné sekvencie sú perfektne natočené a technicky prvotriedne zvládnuté, vizuálne som si ich skutočne vychutnával a niektorým nechýba ani napätie, len po obsahovej stránke sa ani v jednom prípade nejedná o nič výnimočné, chýbajú nápady, alebo nejaké výrazné momenty. V predchádzajúcich filmoch mal Kim Jee-Woon určite výraznejšie akčné scény. Ale inak tu absolútne nesklamal, zvládol to prvotriedne. Takže Age of shadows nie je typ filmu, ktorý by som si chcel pozrieť opakovane, ale Kim Jee-Woon tomu dodal ten správny náboj a tak to jedno pozretie som si určite užil. 77%

• 12.5.2017  10:05
    Joshi zu (2014)

Takéto filmy dokážu natočiť len Japonci. Je to vlastne rovnako infantilná prkotina, ako seriál Power Rangers, ktorých som pozerával v detstve, ale našťastie je to zámerné, takže vážne to skutočne nikto neberie. Len tu je pätica žien, ktoré chránia svet pred monštrami z rôznych kútov vesmíru a popritom riešia ešte svoje vlastné problémy a hlavne dilemu, či má záchrana sveta prednosť pred kariérou, čo aspoň prispieva celkovej zámernej absurdite. A tak dej je úplne jednoduchý, neustále sa striedajú tie isté typy scén bez nejakej plnohodnotnej gradácie, ale o to tu ani nejde, je to hlavne oddychovka, pri ktorej som sa nenudil, občas niečo zaujme, alebo pobaví, ako napríklad dlhé čakanie kamarátky počas počítania pri moste. Inak po akčnej stránke očakávane nie je o čo stáť, toto je len povinná zložka, takže hlavné hrdinky v priebehu filmu niekoľkokrát čelia nejakému monštru, ale stále v tom istom prostredí niekde za mestom, pri absurdnej choreografii a nemajú problém sa s monštrami nielen porozprávať, ale aj vyjednávať, takže monštrum kľudne počká aj celý deň, aby si dievčatá zatiaľ mohli vyriešiť svoje problémy. Škoda len, že tvorcovia viac nezapracovali na humore, tu im viditeľne išlo len o to, aby to bolo zámerne infantilné a absurdné a tak sa tu nenájde ani jedna plnohodnotná komediálna scéna, takže zasmiať sa tu nedá. A chcelo by to aj trochu výraznejšie hrdinky, tu boli všetky sympatické, ale žiadna nevynikala. Takže takýto film sa ťažko objektívne zhodnotí, ale ja som si len chcel pozrieť niečo japonsky absurdné a dostal som sympatickú oddychovku, ale výhradne na jedno pozretie. 52%

• 8.5.2017  13:26
    Kruhy (2017)

Od najnovšieho pokračovania slávneho Kruhu som síce nemal žiadne veľké očakávania, ale že to bude až takáto bezvýznamná, absolútne zbytočná záležitosť ma skutočne ani nenapadlo. Normálne mi príde ako úplná drzosť a výsmech divákovi natočiť niečo takéto v áčkovej žánrovej produkcii a poslať to do kín. Nie som síce žiadny veľký fanúšik tohto univerza, skôr mi sadli iné japonské duchariny tej doby, ale predsa len musím uznať, že tie prvé diely, či už japonský originál, ale celkom aj ten trochu slabší americký remake mali niečo do seba a hlavne prínos do tohto žánru. No to sa o tomto najnovšom pokračovaní nedá povedať ani omylom. Ešte úvod v lietadle pôsobí celkom nádejne, ale aj následne sa mi celkom páčil ten nápad so školským programom, ktorým sa študenti zbavujú prekliatia Samary, ktorý je ale aj tak využitý len minimálne, ale inak je celá tá pátracia línia s hľadaním pravdy o Samarinom tajomstve len nanajvýš ohraná a nezaujímavá a navyše ešte aj so snahou parazitovať na minuloročnom hite Don't Breathe, čo sa im ale aj tak vôbec nepodarilo a tak bezradnosť tvorcov v tomto žánri vynikne ešte viac. Ale aj tak som čakal aspoň nejakú gradáciu alebo trochu údernejšie finále, no ani omylom, ešte aj záverečná fáza je úplne nevýrazná, tu už tvorcovia nemali ani len snahu divákom niečo predviesť. Takže po hororovej stránke tu nie je absolútne o nič stáť, atmosféra a napätie sú nulové, hororových sekvencií je málo, pričom ani tie za nič nestoja, ale čo ma prekvapilo najviac, ešte ani samotná Samara sa tu skoro vôbec neobjavuje, jedine v pár niekoľkosekundových záberoch. Takže tu sa už tvorcovia neobťažovali ani len s nejakou ikonickou scénou, akou je kultové vychádzanie z televízie. A obsadenie je na tom rovnako, ako aj celý film, zatiaľ čo na pôvodných Kruhoch sa mi páčilo, že v hlavných úlohách sú miesto ohraných klasických teenagerov aspoň dospelí novinári, tak tu sa tvorcovia zase vrátili k tomuto otravnému prvku a tak je v centre diania dvojica necharizmatických a aj pomerne nesympatických mladých ľudí. Ale trochu to zachraňuje profesor Johnny Galecki a slepec Vincent D'Onofrio. A technicky sa tu dá pochváliť jedine vizuálna stránka, tá je samozrejme bezchybná, ale inak je to režijne jedna veľká bezradnosť. Takže to relatívne znesiteľné hodnotenie je hlavne za ten áčkový vizuál, dve vedľajšie postavy a že som sa v prvej polovici zase tak moc nenudil, ale celkovo to nie je nič iné, len výsmech divákovi a snaha zarobiť na slávnej značke. 31%

• 8.5.2017  12:44

Po dlhšej dobe to v čínskej produkcii zase tak neprehnali s efektami, ako je to u nich nanešťastie v posledných rokoch zvykom a tak som si konečne zase mohol pozrieť umiernenejšie, príjemne sledovateľné wu xia. Zápletka je prakticky žánrová klasika, dvaja prvotriedni bojovníci, majstri meča, ktorí mimo seba navzájom nemajú absolútne žiadnu konkurenciu sa z rozličných dôvodov chcú vzdať svojho bojového spôsobu života a konečne nájsť svoj pokoj, ale v tomto nemilosrdnom svete je to problém a navyše ich nemôže minúť ani ich spoločný duel. Takže príbehovo mi to celkom vyhovovalo, ale ani so spracovaním nemám väčší problém, dej sa mi páčil, nesie sa to v svižnom tempe a ako to v podobných filmoch býva, zase som si najviac užil strednú fázu, kedy síce ubudne akcie, ale mám slabosť pre tieto časti, kedy bojovníci konečne začnú hľadať svoj pokoj, priestor dostane aj nejaká tá sympatická romantická línia a má to príjemné čaro. A tak väčšinu času ma to skutočne bavilo, ale zase sa to muselo pokaziť, aj napriek relatívnej umiernenosti celého filmu je finále opäť prehnané a plné zbytočných efektov a tak toto som už dopozeral len zo zotrvačnosti a čiastočne sa mi pokazil dojem inak z dosť dobrého filmu. Ale chcelo by to aj podstatne lepšie obsadenie, postavy mi síce vyhovovali, ale hlavné mužské duo je tvorené zúfalo necharizmatickými hercami. Ale aspoň ženské zloženie sa celkom vydarilo, chýba síce nejaká výraznejšie známa tvár, ale pre potreby filmu plne stačili. Celkom môžem pochváliť aj akciu, síce sa tu nájde viacero prehnaných a hlavne predigitalizovaných scén, obzvlášť celá posledná tretina, ale inak je väčšina súbojov v štýle, aký mám v rámci wuxia rád, takže viac sa spoliehajú na choreografiu a reálne ľudské schopnosti, pričom to občas prakticky až pripomína tanec, čo môžem. A tak sa tu síce nenájde ani jedna akčná scéna, ktorú by som si mal potrebu pustiť znovu, ale väčšina súbojov sa mi aj tak páčila. Režijne tiež môžem skôr chváliť, až na tie niektoré prehnanosti mi vizuálna stránka vyhovovala bez ohľadu na to, či sa jednalo o digitálne alebo reálne zábery, k tomu pekné interiéry a kostýmy a občas sa darí navodiť aj príjemnú atmosféru a tak u mňa prevláda spokojnosť. Takže skutočne škoda tej poslednej tretiny, ktorý zbytočne pokazila celkový dojem, inak by som hodnotil lepšie. Takto si to už znovu asi nepozriem, ale aj tak som rád, že v čínskej produkcii ešte nezabudli aj na normálnejšie wuxia, ktoré mi v posledných rokoch dosť chýbali. 67%

• 7.5.2017  11:45
    GANTZ: O (2016)

So seriálom nemám žiadnu skúsenosť, ale toto univerzum sa mi celkom pozdáva, keďže obe filmové spracovania sa mi dosť páčili, preto som si s radosťou pustil aj Gantz: O, ale tentoraz už ani zďaleka tak spokojný nie som. Zatiaľ čo oba filmy boli dejovo dosť prepracované, zaujímavé a postupne rozvíjali univerzum, tento film už priamočiarejší byť ani nemohol, jednoducho len skupina ľudí, ktorí sa po smrti dostali do tejto podivnej hry bojuje v meste napadnutom netvormi, absolútne nič navyše. Ani takéto béčkovejšie spracovanie nemusí byť zlé, je nespočet skvelých filmov aj s takýmito najjednoduchšími zápletkami, ale toto mi prišlo zúfalo nenápadité a hlavne stereotypné. Ešte možno prvú polovicu sa mi na to pozeralo celkom dobre, predsa len tempo je svižné, ale potom ma to už prestalo baviť, dopozeral som to len zo zotrvačnosti a bolo mi úplne jedno, ako sa to skončí. Moc tomu nepomôžu ani postavy, všetky sú úplne nevýrazné, čo platí aj o hlavnom hrdinovi a jeho novej priateľke a tak ma ani moc nezaujímalo, kto to prežije. Po akčnej stránke som ale o niečo spokojnejší, je jej tu plno a síce ani jedna akčná sekvencia skutočne nenadchne, stále to mohlo byť nápaditejšie, zaujímavejšie a zábavnejšie, ten obstojný štandard si akcia predsa len drží. No sklamali ma samotné netvory, je ich tu síce omnoho viac, ako napríklad vo filmových spracovaniach, ale tam boli originálnejšie a rozmanitejšie, tu vyniká jedine skákajúca hlava. A hlavným kladom filmu je bezpochyby vizuálna stránka, tá je perfektná, rovnako ako pri väčšine podobných súčasných japonských filmoch. Takže vizuálna stránka a dostatok akcie film nakoniec na ten slabý priemer vytiahnu, ale inak je to rozhodne sklamanie, od podobných filmov očakávam podstatne viac. 51%

• 3.5.2017  18:26
    Uteč (2017)

Som veľmi rád, že tie mimoriadne dobré prijatia, či už od divákov, ale prekvapivo aj od kritikov neboli úplne mimo, ako to nanešťastie často býva, samozrejme Get out nie je žiadna žánrová revolúcia, vlastne dokonca od čistokrvného hororu má poriadne ďaleko, ale predsa len je to dostatočne nevšedný a kvalitný zážitok. Zápletka na prvý pohľad síce vyzerá dosť ohrane, mladý muž, ktorý ide na víkend navštíviť rodičov svojej prateľky, behom čoho sa ale začnú diať podivné veci, no celé to prevedenie je také nepredvídateľné, tu som si vlastne až do odhalenia vôbec nebol istý, s ktorým žánrom bude film, samozrejme okrem hororového thrilleru najviac spriaznený, kľudne to mohol byť psychologický, sci-fi alebo možno aj komédia a v tomto nesklame. A navyše je tu aj ten rasový podtón, ktorý to tiež príjemne osvieži. Ale rozhodne sa nejedná o ten typ filmu, ktorý je vlastne len takým čakaním na pointu, zaujímavých scén a momentov je tu nespočet a väčšinou filmu sa tiahne výborná atmosféra, ktorá v sebe nesie štipku napätia, tajomnosti, ale aj humoru. Rozuzlenie možno nakoniec mohlo byť aj trochu údernejšie, vzhľadom na priebeh filmu som asi čakal niečo originálnejšie, ale filmu to aj tak neškodí a aj finálna fáza je vydarená. Veľkým plusom sú rozhodne postavy, obzvlášť hlavný hrdina Daniel Kaluuya tu podáva zaujímavý výkon a páčil sa mi jeho prístup prakticky ku všetkým typom situácií. Navyše tu má sympatickú priateľku, charizmatických a tajomných potenciálnych svokrovcov a sedeli mi aj všetky vedľajšie postavy. Spokojný som aj po hororovej stránke, aj keď trochu iným spôsobom, ako v tomto žánri očakávam. Atmosféra mi sedela, krvavý momentov sa tiež pár nájde a je tu plno momentov, ktoré na prvý pohľad pôsobia smiešne, ale vo filme fungujú. A s režisérom nemám absolútne žiadnu skúsenosť, ale nielen na komika je to výborná práca. Takže u mňa veľká spokojnosť, druhýkrát to už určite nebude tak dobre fungovať, ale toto jedno pozretie som si užil od prvej do poslednej minúty. 79%

• 26.4.2017  10:39

Presne takéto horory ma na prvý pohľad zaujmú najviac, skvelé prostredie divočiny ďaleko od civilizácie, v tomto prípade najsevernejšia výskumná stanica Aljašky, skupina vedcov a nejaké to tajomné zlo, ktoré sa odkrýva len pomaly. Preto ma to hlavne spočiatku dosť bavilo, film má výbornú tajomnú atmosféru a postupne pribúdajú rôzne podivné udalosti a momenty, len to prostredie základne mohlo byť zaujímavejšie, aby sa tam dalo aj niečo robiť, pretože pokiaľ sa práve nedeje niečo dôležité, tak sa dá sledovať len to, ako postavy hrajú karty alebo niečo podobné, čo je predsa len pre diváka trochu nuda a tiež nemusel dej zaberať taký dlhý časový úsek, mnohé zaujímavé scény sú strihnuté a dej sa presunie o niekoľko dní neskôr, keď sa to už vôbec nerieši. Ale ako rozbehová fáza, ktorá si pripravuje základy pre údernejšiu druhú polovicu je to viac, než slušné. Lenže problém je, že tá údernejšia druhá polovica nepríde, film sa stále nesie v pomalšom tempe a síce tých hororovo ladených scén a momentov pribudne, ale obmedzí sa to len na nenápaditú paranoiu a jeden mysteriózny prvok. Táto časť mi trochu pripomenula nedávny horor Witch, ale ten to podal podstatne kvalitnejšie a nápaditejšie. Ale predsa len ani táto druhá polovica nie je zlá, ten mysteriózny prvok sa mi páčil a všetky scény s ním boli zaujímavé a aj mimo toho sa niečo nájde. Chcelo by to ale lepšie obsadenie, nikto mi tu neprekážal, ale o nejakej charizme nemôže byť ani reči, tu nie je ani jeden prirodzený leader, ktorý by to ťahal, akoby film nemal hlavného hrdinu a spoľahol sa len na vedľajšie postavy. Celkom zaujme aj hororová stránka, ale skôr svojou netradičnosťou, keďže na jednej strane film vsádza na atmosféru a pritom občas prekvapí nejakým slušne drsným momentom, ktorý sa ale nedal predvídať. A aj tá vyvražďovacia sekvencia mala niečo do seba. A režijne môžem len chváliť, vizuálna stránka je výborná, nielen využívaním prostredia, ale veľmi sa mi páčila aj kamera, ktorá zaujímavo sleduje lokácie a vystačí si s minimom strihov, takže film ponúkne aj viacero zaujímavých sekvencií bez strihu. A k tomu tá spomínaná atmosféra. Takže nakoniec je Black mountain side predsa len trochu sklamaním, keďže od druhej polovice som čakal určite viac, ale aj tak to nebola strata času, kladov je tu dosť a od režiséra by som si rád ešte niečo pozrel, ale radšej, nech scenár prenechá niekomu inému. 64%

• 26.4.2017  10:02
    Hyeong (2016)

Filmy, v ktorých je v popredí vzťah dvoch mužských postáv, nech už sa jedná o akýkoľvek zase tak moc nevyhľadávam, ale My annoying brother sa mi páčil. Zaujala ma už ich kombinácia, judista, ktorý pri zápase príde o zrak, čo ho samozrejme psychicky mimoriadne ovplyvní a jeho brat, podvodník, ktorý ho využíva len na to, aby mohol byť na slobode, k tomu obe sú našťastie dobre obsadené a zahrané, pričom aj chémia medzi nimi funguje, takže už od začiatku som vedel, že ma to bude baviť. Dejovo to moc nemá čím prekvapiť, väčšinu času je to očakávane predvídateľné, ale funguje to dobre, či už v tých komediálnejších, ale aj rodinnejších častiach, pričom je radosť pozerať, ako sa ich správanie a vzťah postupne mení. A neskôr už pribudne aj častý element juhokórejských filmov, obzvlášť zo začiatku tisícročia, aby film získal aj silnejší dramatický náboj, čo sa mu podľa mňa moc nepodarí, práve v tomto filme mi to prišlo už trochu zbytočné, ale zase mu to ani neuškodí a pozerá sa na to dobre až do konca. A môžu za to aj vydarené vedľajšie postavy, hlavne očarujúca trénerka Park Shin-Hye alebo zaujímavá komická fugúrka, ktorá sa postará o viaceré vtipné scény. A režijne je to očakávaný žánrový štandard. Takže celkovo som dostal aj viac, ako som očakával, príjemný film so sympatickými postavami a ideálnym rozložením jednotlivých žánrov. 73%

• 24.4.2017  10:16

Po dlhšej dobe konečne zase trochu zaujímavejší Jackie Chan, či už film samotný, ale aj jeho úloha a síce ani tentoraz sa nejedná o žiadny klenot, ale aspoň som pri sledovaní nemal pocit, že je to už vlastne len taká strata času. Zápletka nie je ničím originálna, ale má množstvo prvkov, ktoré mám rád, tématika japonskej okupácie, vlaky, snaha zničiť most a podobne. Dejovo sa to ale určite dalo ešte doladiť, hlavne prvá tretina ma teda moc nebavila, jeden nudný dialóg strieda druhý, ale potom sa to celkom slušne rozbehne, začnú pribúdať zaujímavejšie scény a už sa stále niečo deje. Hlavne táto prostredná časť filmu mi prišla dosť vydarená, aj celkom nápaditá a cítiť v nej aspoň záblesky z Chanovej tvorby osemdesiatych rokov, ale nie akčných, skôr tých dobrodružnejších filmov. Zvyšok filmu sa mi už zdal trochu moc preakčnelý, čo zase tak moc nemusím, ale už sa mi na to celkom dobre pozeralo až do konca. Akcia sa už moc nevenuje bojovým umeniam a reálnym kaskadérskym kúskom, čo mi ale vyhovuje, predsa len Jackie Chan už má svoj vek a tak som radšej, keď sa trochu preorientuje, ako keď má byť vidno, že na to už nemá. A tak akciu tvoria skôr samé naháňačky, explózie a prestrelky, ktoré určite stále mohli byť nápaditejšie a technicky doladenejšie, ale celkom ma to bavilo, obzvlášť tie humornejšie momenty, ako krádež výbušnín v skladisku, ale aj záverečná tretina ponúkne pár dobrých momentov. A na Chanove pomery sa tu až prekvapivo dosť zabíja, samozrejme to nie je nič drsné, ale aj tak sa tu pozabíja mnoho japonských vojakov a to ma teší. Humor je ale skôr sklamaním, akcia ponúkne pár vtipnejších momentov, ale mimo nej som našiel len jednu výbornú scénu, neúspešné seppuku sa mi veľmi páčilo a ešte asi dve úsmevné scény a to je všetko. Herecké obsadenie ale mohlo byť aj o dosť lepšie, je tu veľa výrazných postáv a preto ma prekvapivo, že sú tak priemerne obsadené. Jackie Chan mi tu vyhovoval a páčil sa mi hlavný záporák Ikeuchi Hiroyuki, ale tým to vlastne aj končí, ešte sú tu možno dve, tri aspoň trochu zaujímavejšie postavy a nič viac. A režijne mi to príde skôr len žánrový priemer, tu sa dalo mnoho vecí vylepšiť, ale stále si to drží obstojnú úroveň. Takže Railroad tigers má do tých skutočne dobrých Chanových filmov poriadne ďaleko a vylepšiť sa tu toho dalo mnoho, chcelo by to trochu nápaditejšiu akciu, viac vtipných scén, lepších hercov a doladiť technickú stránku, ale zo všetkých Chanových filmov natočených v posledných rokoch som sa práve teraz bavil najviac a ak sa Jackie Chan stále chce držať akčnejších filmov, práve takýto typ je podľa mňa pre neho najvhodnejší. 67%

• 23.4.2017  15:24
    Aftermath (2017)

Niekedy pred rokmi by som si určite neprial, aby môj vtedajší mimoriadny obľúbenec a akčný idol Arnold Schwarzenegger skončil práve pri takýchto filmoch, ale vzhľadom na jeho stav mi to v súčasnosti príde ako najlepšia možnosť. Už to v sebe ani trochu nemá, vidno to hlavne na pohyboch a tak už mi príde absolútne nepoužiteľný nielen v akčnom, ale ani v ľubovoľnom spriaznenom žánri, kde by mal vziať do ruky kľudne aj pištoľ. No už toho v akčnom žánri dokázal dosť a tak s tým nemám problém a rád si ho pozriem aj v niečom inom, pričom ho musím pochváliť, že si vyberá zaujímavé a neopozerané témy a toto spĺňa aj Aftermath. Určite to nie je žiadna dráma s oscarovými ambíciami, na to je ten scenár až moc jednoduchý a nenápaditý, ale mna náhodou táto neopozeraná téma s chybou v riadiacom centre, ktorý zničila a pokazila životy stovkám ľudí zaujala dostatočne a navyše film nie je prehnane dlhý a tak ma to bavilo vlastne po celý čas. A páčilo sa mi, že to nepôsobí tak čiernobielo, aspoň tu kontrolór nepôsobí ako nejaký záporák, ktorému je všetko jedno, ale normálny človek, ktorého to tiež radikálne zasiahlo a pritom to nebola zase úplne jeho chyba. No kvôli tomuto zase chýba údernejšie finále, lebo ako divák som tu vôbec nedokázal pociťovať túžbu po pomste, ale aj tak sa mi páčila aj záverečná fáza a nemám tu väčší problém. Inak filmu by určite prospelo aj trochu zaujímavejšie obsadenie, Arnold Schwarzenegger mi tu vyhovoval, nie je to samozrejme žiadny veľký herec, ale uhral to so cťou, no kontrolór je zúfalo necharizmatický. Ale aspoň sú všetky dôležité postavy dostatočne zaujímavé aj sami o sebe. A režijne je to tiež len čisto žánrový priemer, tu jednoducho neboli žiadne ambície. Takže celkovo sa určite nejedná o nejaké výnimočné dielo, ale mne sa to páčilo a tak nemám problém s dobrým hodnotením. Rovnako ako mi nebude vadiť, ak sa už Schwarzenegger bude držať len takýchto filmov a úloh, akčný Last stand sa ešte vydaril, ale odvtedy to už išlo s jeho kariérou riadne dolu vodou až skončil pri trápnom a neznesiteľnom poslednom Terminátorovi a tak Maggie alebo tento Aftermath mu u mňa dosť vylepšili reputáciu. 71%

• 20.4.2017  19:01

Ruská produkcia sa hlavne v poslednej dobe snaží točiť veľkofilmy v rôznych žánroch, čo ma samozrejme teší, čím viac rozmanitých pohľadov na témy, ktoré sa predtým vyskytovali hlavne v Hollywoode, tým lepšie, ale zatiaľ čo v ostatných žánroch ich môžem len chváliť, toto sci-fi teda moc nevyšlo. Ale pritom nemôžem tvrdiť, že by bolo Prityazhenie zlé, len je hlavne prakticky úplne zbytočné a nemá sa o čo oprieť. Tu mi prišlo, akoby sa tvorcovia len rozhodli natočiť film o príchode mimozemšťanov, na čo aj mali viditeľne poriadny rozpočet, ale už ich nezaujímalo, aby výsledný produkt aj skutočne za niečo stál a hlavne bol v niečom aj zaujímavejší. S úvodnou fázou nemám najmenší problém, zoznámenie s postavami je pomerne ideálne a už po chvíli začne hlavná, ale nanešťastie nakoniec aj jediná poriadna scéna z celého filmu, havária vesmírnej lode, ktorá je po všetkých stránkach prvotriedne zvládnutá a je radosť na to pozerať. Ale prakticky hneď po nej pokračuje už len zúfalo priemerný film, na ktorý sa síce dá bez väčších problémov pozerať, ale už neponúkne ani jedinú scénu, na ktorú by sa dalo spomínať, jedine ešte ten myšlienkový výlet na planétu mimozemšťanov sa mi celkom páčil, ale to je to jediné, pre dej aj tak zbytočné a podporuje jedine tú romantickú líniu filmu. Inak je to úplne bez nápadu, napätia alebo dobrodružstva, jednoducho úplne všetkého, kvôli čomu sa na podobné filmy rád pozerám. A to sa nezmení až do úplného záveru, lebo ani finále nie je ničím zaujímavé. Veľké šťastie, že aspoň tie postavy sú dostatočne sympatické, obzvlášť veľmi príjemná hlavná hrdinka, jej otec z armády, ale ani priateľ, či už nový alebo starý nie sú vôbec zlí. A tak hlavne vďaka nim som to dokázal bez problémov dopozerať, keď ten scenár za moc nestojí. O akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, spomínaná úvodná havária je skvelá, ale všetko ostatné ma absolútne nezaujímalo, strety s demonštrantami sú teda to posledné, čo ma v tomto žánri zaujíma a tá jedna akčná scéna s mimozemšťanmi ma tiež ničím neoslnila. Technicky sa tu ale nedá nič vytknúť, natočené je to veľmi pekne a aj hudba mi sedela. Takže znovu si Prityazhenie určite nepozriem, ale nemôžem byť zase úplne kritický, vizuálna stránka, postavy a hudba sa mi páčili a na rozdiel od mnohých podobných amerických filmov, ktoré sú pritom omnoho akčnejšie som sa tu aspoň nemusel cítiť trápne. 52%

• 16.4.2017  14:59
    Nicota (2016)

Na horory, kedysi môj najobľúbenejší žáner sa už v poslednej dobe ani nedá moc pozerať, to už je len samá ohraná ducharina alebo ultralacná vyvražďovačka, prípadne nejaký ten stereotypný homeinvasion a tak som skutočne rád za film, ako je práve Void. A pritom ani toto nie je nejaká vysokorozpočtová áčková záležitosť, práve naopak, ale tvorcovia to točili s láskou a rozpočet použili tam, kde ho aj bolo najviac treba a to je najdôležitejšie. A pritom spočiatku to vyzerá tak neškodne, štandardná skupina ľudí, často využívané prostredie nemocnice a nejaké to menšie tajomstvo, ale prakticky úplne nečakane sa objavia nejaké tie výborné prvky a už mi bolo jasné, že ma to bude veľmi baviť, čo sa aj stalo. O nejakej výraznejšej originalite sa tu síce moc hovoriť nedá, film neustále pripomína mnoho iných filmov, už len od Carpentera som si spomenul na tri filmy, Vec, Vládca temnôt a Prepadnutie 13 okrsku, k tomu ešte Hellraiser, Horizont udalostí a pár ďalších, ale keďže všetky tieto filmy sú originálne, nápadité a ich kombinácia je točená s láskou, tak si na to nemôžem sťažovať. Dejovo mi to prišlo po celý čas dostatočne zaujímavé, len som dúfal v nejakú jednoznačnejšiu pointu, toto bolo také nedotiahnuté, ale v tomto žánri mi to zase moc neprekáža. Po hororovej stránke môžem hlavne chváliť, film síce nie je až tak napínavý, atmosférický a nepríjemný, ako by mohol, ale aj tak sa mu darí držať slušnú tajomnú atmosféru a hlavne ponúkne skvelé masky a efekty, ktoré mi tak chýbali. Nájde sa tu viacero parádnych monštier, ktoré teda vedia vyvolať rešpekt a nechýba ani pár drsných úmrtí. Obsadenie určite mohlo byť aj lepšie, postavy sú síce ideálne, ale obsadené dosť nevýraznými hercami, ale zase stále lepšie, než nejakí otravní teenageri a časom som si zvykol aj na týchto hercov. A režijne to v rámci možností ani nemohlo byť moc lepšie. Takže pre mňa je Void mimoriadne príjemné prekvapenie, pocta klasikám prevažne osemdesiatych rokov, ktorá má nielen zaujímavý scenár, ale konečne som zase videl aj parádne monštrá točené klasickým štýlom. Len viac takýchto hororov. 78%

• 16.4.2017  14:23
    Volyň (2016)

V posledných rokoch je filmov o holocauste a iných genocídach tak moc, že ma už dávno žiadny ani trochu nechytil a skôr mám pocit, že tvorcovia tou ohranosťou nerobia týmto veľmi smutným témam dobrú službu, ale po dlhých rokoch konečne prišiel Wolyn a ukázal všetkým podobných filmom, ako sa to má robiť. Ale rozhodne nejde len o vyvražďovanie, tento film mi celkovo prišiel veľmi dobre zvládnutý. Dej zaberá dlhý časový úsek, takže to pôsobí trochu výpravnejšie a veľkolepejšie, ale hlavne je perfektne pomaly gradovaný. Dokonca mi vôbec nevadilo, že celá úvodná fáza sa venuje vlastne len svadbe, pôsobí to príjemne dobovo, cítiť atmosféru vojny, ktorá je na spadnutie a dobre podané vzťahy medzi Poliakmi a Ukrajincami, ktoré sú ešte spočiatku pomerne dobré, ale predsa len už je trochu cítiť, že sa to začne kaziť. A po začiatku vojny ide zaujímavosť filmu samozrejme hore, ale opäť si film vystačí bez nejakého výrazného násilia, aby ukázal, ako vojna robí len samé problémy, či už problémy s jedlom, neustálym strachom, prechádzajúcou armádou, ktorá si vždy vezme, čo chce a samozrejme aj obyčajnými ľuďmi, kedy sa nikomu nedá veriť, lebo každý ide hlavne sám za seba. Ale predsa len sa občas nájde aj niečo ešte o dosť nepríjemnejšie. A takto to postupne graduje, až film vyvrcholí v záverečnej polhodine, kedy je z toho nielen poriadne krvavý a drsný, ale hlavne dosť sugestívny zážitok. Táto fáza mi pripomenula slávny ruský film Choď a pozeraj sa, hlavne práve tou sugestívnou atmosférou a sledovaním psychických útrap jednej postavy, ktorá toho zlého videla omnoho viac, než by jeden človek mal, ale zatiaľ čo ten film priniesol tak dve, tri výrazné scény a zvyšok tvorila len atmosféra, Wolyn v tomto zašiel omnoho ďalej a tak sa nemusí spoliehať len na atmosféru, ale ponúkne aj množstvo nezabudnuteľných scén. Jedine musím vytknúť, že niektoré sekvencie mi prišli dosť zle strihnuté, asi dvakrát som mal pocit, akoby niekto vystrihol pár minút z filmu, lebo dej poskočí ďalej a neukáže, ako sa nejaká zaujímavá udalosť skončila a rozhodne to nie je len skrátenou verziou, videl som obe, ale inak tu nemám absolútne žiadny problém, film ponúkne veľmi kvalitný zážitok a kľudne to mohlo trvať aj dlhšie. Plusom sú aj postavy, o nejakých výraznejšie charizmatických hercoch sa tu síce moc hovoriť nedá, ale aspoň to pôsobí tak prirodzene, akoby som sledoval skutočných ľudí a ich problémy a vyhovovali mi prakticky všetci a našťastie obzvlášť hlavná hrdinka, ktorá si toho prežije až nepríjemne moc. Režijne tiež nemám väčších výhrad, perfektná atmosféra, slušná výprava a dostatočne naturalistické násilie, aby to pôsobilo čo najviac realisticky. A ešte aj tá hudba je taká nepríjemná, aby ten sugestívny zážitok ešte viac podporila. Takže v dnešnej dobe po množstve videných podobných filmov už ani nedokážem dať filmu tohto typu plný počet, ale inak som teda mimoriadne spokojný, po všetkých stránkach nadmieru kvalitný zážitok, ku ktorému sa ešte určite párkrát vrátim. 83%

• 13.4.2017  10:50
    Viking (2016)

Rusi sa rozhodli natočiť poriadny historický veľkofilm, čo sa im vlastne aj podarilo, len škoda, že nakoniec zlyhali v tom, v čom ani vôbec nemuseli. Kvalitné filmy tohto žánru si kľudne vystačia aj s jednoduchším scenárom, tak veľká škoda, že v podobnom štýle sa neniesol aj Viking. Príbeh je dosť prepracovaný a veľkolepý, ale prišiel mi, akoby bol zostrihaný z nejakej minisérie a niektoré dôležité časti chýbali. Kvôli tomuto síce o nejakých hluchých miestach nemôže byť ani reči, tu sa v tých dvoch hodinách toho udeje toľko, ako bežne v celom seriály, takže tempo je poriadne dynamické, ale celé to pôsobí poriadne nekompaktne a každú chvíľu som musel premýšľať, o čo práve ktorej postave ide, prípadne, kto je práve s kým, lebo toto sa neustále menilo. A tiež nie som moc spokojný s tým, akým smerom sa dej začne uberať v poslednej tretine, takýto film si zaslúži niečo lepšie, než kresťanskú agitku, aj keď pozerať sa na to stále dá. A preto som mal čiastočný problém aj s postavami, s obsadením nemám najmenší problém, všetky dôležité postavy mi prišli dostatočne charizmatické a dobre zahrané, páčilo sa mi aj ženské duo, ale keďže som sa často strácal v ich motiváciách, prípadne sa s nimi vôbec nestotožňoval, k nikomu som si nedokázal vytvoriť lepší vzťah. Ale po ostatných stránkach už môžem našťastie len chváliť. Akcie zase nie je až tak moc, ale všetky sekvencie sú perfektne natočené, technicky prvotriedne zvládnuté, veľkolepé, ideálne drsné a s dostatkom výborných momentov. Všetky bojové scény ma dosť bavili, pričom poteší, že sa často venujú útokom na hradby a vrcholom filmu je rozhodne obrana pevnosti proti kočovníkom v strede filmu, tu som už bol miestami nadšený. Ale celý film je technicky špičkovo zvládnutý, kamera, efekty, výprava, masové scény, lokácie, tu sa nedá nič vytknúť. A aj hudba sa mi páčila. Takže ma určite trochu mrzí, že nemôžem hodnotiť lepšie, chcelo by to prehľadnejší scenár a postavy, ale inak som veľmi spokojný, tých kladov je tu tak veľa, že sa Viking rozhodne pozrieť oplatí a možno aj opakovane, pri ďalšom pozretí by som sa už orientoval určite lepšie. 69%

• 11.4.2017  09:59
    Yeonaeui mat (2015)

Zase jedna z tých trochu originálnejších a odvážnejších romantických komédií, ktorá ponúka slušný potenciál, ale má dva zápory, ktoré jej nedovoľujú dostať sa nad lepší priemer. Tým prvým je veľmi priemerné obsadenie, hlavné duo sa síce snaží, ale charizmou a ani herecky mi moc nevyhovovali, keď si spomeniem, akí herci hrávali v podobných juhokórejských filmoch pred desiatimi, pätnástimi rokmi, tak sa to nedá porovnať, s nimi by to bolo hneď o triedu lepšie. A vedľajšie postavy, ktoré by ich mali podporiť v tom tiež nie sú o moc lepšie. A tou druhou je humor, je to komédia z odvážneho a pomerne originálneho prostredia, ale aj tak sa tvorcom nepodarilo vymyslieť moc vtipných situácií, ktoré by sa skutočne vydarili. Tu sa dá nanajvýš tak párkrát pousmiať. Ale inak zase nemôžem byť zbytočne kritický, mňa to bavilo. Dej je pomerne zaujímavý, drží si svižné tempo a skutočne som bol zvedavý, ako sa bude vzťah urologičky a pôrodníka vyvíjať a ani režijne tomu nemám moc čo vytknúť, vizuálne a atmosférou mi to nadmieru vyhovovalo. A vzhľadom na odvážnu tému nechýba ani pár až prekvapivo odvážnych erotických scén, ktoré ale má na svedomí jedna vedľajšia postava, takže je mi jasné, že ju obsadili len kvôli tomu. Takže pri takejto originálnej tématike som čakal trochu viac, ale aj tak ma to dosť bavilo a stačilo obsadiť jedného známejšieho herca a vymyslieť pár lepších vtipných scén a hneď by bolo hodnotenie o dosť lepšie. 68%

• 11.4.2017  09:35

Na takéto filmy sa dá pozerať stále. Po príbehovej stránke je to klasika, ktorá neponúkne prakticky nič originálne a aj na tú romantickú líniu som sa musel postupne naladiť, za čo môže hlavne ten nezmyselný spôsob zoznámenia, skutočne nechápem, prečo majú niekedy scenáristi potrebu vymýšľať niečo takéto absurdné, ale samozrejme sa cez to dá preniesť a užívať si hlavne tú výbornú žánrovú atmosféru, akú vedia len vo východoázijskej produkcii. Dejovo je to dosť priamočiare, ale vyhovovalo mi to, tu som sa ani na okamih nenudil, postavy spolu prežívajú lepšie, ale aj horšie chvíle, trochu sa to snaží spestriť tématika jedla a kvetov, mne sa to jednoducho páčilo. A ani postavy nesklamú, hlavná hrdinka je presne ten typ outsiderky, ktorej sa nedá nefandiť a jej nový priateľ ma síce spočiatku moc nebavil, ale aj na neho som si zvykol a časom som s ním nemal najmenší problém. Vizuálne je to atraktívne, takže sa na to pozerá skutočne dobre. Takže tu nemám väčší problém, Evergreen love v konkurencii ničím nevyniká, ale v rámci žánru ani viac nepotrebujem, príjemný film so sympatickými postavami a výbornou atmosférou, ktorý vie vylepšiť náladu. 72%

• 10.4.2017  11:04

Už by to potrebovalo zmenu a v rámci filmovej produkcie začať investovať peniaze nejak inak, na niektoré tieto čínske extrémne predigitalizované blockbustery sa síce dá celkom dobre pozerať, ale League of gods teda medzi ne rozhodne nepatrí a mám pocit, že je to čím ďalej len horšie. Hlavne spočiatku je to takmer nepozerateľná úplne preplácaná katastrofa s nezaujímavou zápletkou, ktorá neponúkala vôbec žiadny potenciál a nevypol som to len kvôli obsadeniu, ale časom sa to predsa len trochu ukľudní a síce to stále nie je nič, čo by ma skutočne bavilo, ale aspoň sa na to už dá pozerať. Konečne to už začne byť také trochu dobrodružnejšie, s nápaditejšími sekvenciami, nechýba romantická línia, ktorá tomu tiež len pomôže a dokonca aj nejaké vtipné scény dokážu zabaviť. Obsadenie je na prvý pohľad perfektné, je tu množstvo mojich obľúbencov, ale nielen, že tí lepší herci majú menej priestoru, ale hlavne sa kvôli typu filmu nikto nemôže predviesť, nemyslím nutne akčne, ale ani charizmou a herecky. Hlavným hrdinom je prakticky Jacky Heung, ktorý sa pritom viac hodí na vedľajšie postavy, Jet Li sa objavuje len sporadicky a radšej by som ho bral v nejakej civilnejšej polohe a nie takto zamaskovaného, záporákov tvoria Fan Bing-Bing, Tony Leung Ka-Fai a Louis Koo a k tomu ešte plno známych tvárí vo vedľajších úlohách a sympatické ženské postavy. Čo sa týka akcie, opäť je postavená len na efektoch a tak hlavne rôzne súboje nestoja absolútne za nič, ale nájde sa tu aj pár nápaditých a celkom zábavných sekvencií, taká naháňačka so stonožkou je aj technicky celkom dobre zvládnutá, ale najlepšia je akcia v podmorskom kráľovstve, sama o sebe nič, čo by mohlo nadchnúť, ale v takomto filme je to rozhodne vrchol, aspoň to bolo nápadité a zábavne uletené. Režijne to síce má pár dobrých momentov, ale inak je to podľa mňa nezvládnuté, pričom aj efekty sú premenlivých kvalít a hlavne je ich neskutočne veľa. Keď už si myslím, že si aspoň minútu oddýchnem od nejakých viditeľných efektov, tak sa len opäť mýlim a do popredia musí ísť minimálne aspoň hovoriaca kvetina. Takže nakoniec to nie je až taká katastrofa, ako som sa spočiatku obával, ale aj tak nič, čo by stálo za pozornosť a dúfam, že už čínska produkcia konečne začne s nejakou výraznou zmenou. 41%

• 10.4.2017  10:28

Scott Adkins sa konečne zase vrátil k svojej životnej úlohe a síce toto pokračovanie prakticky v každom ohľade za dvojicou predchádzajúcich výborných dielov trochu zaostáva, predsa len je to stále slušná žánrová zábava. Fakt, že sa dej presunul z prostredia väznice mi určite moc neprekáža, ale teraz predsa len trochu vidno, že sa tým celkom dobre zakryl nižší rozpočet, ktorý je teraz podstatne viditeľnejší a vizuál lacnejší, ale predsa len to nie je nič, čo by mohlo výraznejšie prekážať a hlavne teraz, keď takéto filmy aspoň nejakej kvality sa už takmer netočia. Inak zápletka je síce ohraná, ale stále funkčná a navyše patrí medzi moje obľúbené, bojovník, ktorý sa rozhodne postarať o vdovu, ktorej nechcene usmrtil manžela, aby si tým aspoň trochu uľavil svedomie. K Boykovi sa to síce moc nehodí, ten grázel a antihrdina, ktorému išlo len o to byť najlepší ma bavil viac, ale aj v takejto polohe ma celkom bavil a dejovo mi to úplne vyhovovalo. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je očakávane prvotriedne zvládnutá, ale predsa už len ničím prekvapivá. Súbojov je ideálne množstvo, väčšina samozrejme v ringu, ale občas sa nájde aj niečo mimo neho. Všetky sú vynikajúco natočené, strihov je zanedbateľné množstvo, pôsobia správne kontaktne a aj tie spomaľovačky sú vždy vhodne použité, aby vyniklo to najdôležitejšie, ale tá choreografia už jednoducho neponúkne nič, čo by po predchádzajúcich dieloch ešte mohlo nadchnúť, aj keď pár výraznejších momentov sa predsa len nájde. A môžu za to aj menej atraktívni a rozmanití súperi, všetci sú samozrejme na vysokej bojovej úrovni, ale chcelo by to aj niekoho s výrazne odlišnejším štýlom, čo by ponúklo priestor pre nápaditejšiu choreografiu alebo aspoň charizmou a dostatočne slizkým charakterom, aby som sa mohol tešiť, keď si ho Boyka podá. Minulé diely toto ponúkli, no tento už nie. Ale nechcem, aby to vyznelo až tak kriticky, na všetky súboje sa výborne pozerá, sú vysoko nad priemerom a najviac som si užil dva predposledné súboje, s dvojicou protivníkov a s najlepším miestnym bojovníkom. Inak obsadenie je aj mimo bojovníkov skôr sklamaním, Boyka je výborný a aj postava vdovy svoj účel splní, ale okrem nich už nie je o koho stáť, nevýrazné vedľajšie postavy a slabí záporáci. Ale som rád, že zmena režiséra sa na filme prakticky vôbec neprejavila. Takže ani tento Boyka určite nie je žiadne sklamanie a v dobách, keď už akčný žáner nestojí prakticky za nič mi takéto parádne béčko dokáže napraviť chuť, ale nestane sa pre mňa takou klasikou, ako práve tie dva predchádzajúce diely, ktoré si dokážem pozrieť kedykoľvek. Tie mali lepší scenár, postavy a aj akciu. 72%

• 29.3.2017  10:39

Tentoraz japonská produkcia zasadením deja do európskeho mestečka nezmenila len lokácie, ale aj štýl, ktorý má podstatne bližšie k tomu európskemu, ale nebolo to na škodu. Ani proti takýmto konverzačným romantickým drámam, v ktorých nejde o tie typické prejavy lásky, ale skôr bežné stretnutia s bežnými rozhovormi vôbec nič nemám, práve naopak, v rámci žánru to vždy vítam ako príjemné osvieženie. Spočiatku som mal ale trochu problém sa do toho lepšie dostať, film sa venuje dvom párom, ale tá jedna línia so sestrou hlavného hrdinu ma vlastne ani moc nezaujímala, ale nemá zase tak moc priestoru a tá druhá je lepšia, ale tiež mi dlhší čas prišla len taká priemernejšia, no predsa len som bol zvedavý, ako sa bude vzťah medzi dvomi ľuďmi s pomerne výrazným vekovým rozdielom vyvíjať. Ale časom si ma to už získalo a hlavne druhá polovica ma už dosť bavila. Plusom sú aj postavy, film je postavený hlavne na tej ústrednej dvojici, pričom obe postavy sú nielen sympaticky obsadené, ale hlavne dobre zahrané a tak ma bavili aj tie ich dialógové sekvencie. A režijne tu tiež nemám problém, film má výborný vizuál a aj atmosféra mi nadmieru vyhovovala. Takže celkovo som spokojný, nie je to film, ktorý by som chcel pozerávať opakovane, ale väčšinu času ma to dosť bavilo a je dobré si v rámci žánru občas pozrieť aj takýto typ filmu. 72%

• 17.3.2017  09:33

Tématika cestovania v čase bude vždy atraktívna, nech už sa jedná o akýkoľvek žáner a po nedávnom Time renegades, ktoré sa mi dosť páčilo prináša juhokórejská produkcia ďalší príspevok do tohto subžánru, Will you be there a síce už sa nejedná o až tak moc zaujímavú záležitosť, ale stále to stojí za pozornosť. Toto je už v prvom rade romantická dráma, ktorá tento fantasy doplnok využíva len tým najzákladnejším spôsobom, takže dejovo to nie je zase tak moc prepracované a navyše aj ten spôsob presunu v čase mohol byť teda zaujímavejší, nič jednoduchšie už tvorcovia snáď ani vymyslieť nemohli. Ale dôležité je, že celkovo sa na to pozerá dobre, prvá polovica samozrejme okrem nevyhnutného prispôsobovania sa novým možnostiam ponúkne obstojnú romantickú líniu a v druhej sa mi zase páčila zaujímavá dilema, zachrániť milovanú ženu, čo by ale spôsobilo vymazanie dcéry zo súčasnosti, alebo to radšej nechať tak. Určite sa z toho celkovo dalo získať aj viac, tvorcovia sa so scenárom mohli vyhrať aj podstatne viac a nenechať to len na takejto prakticky základnej úrovni, ale nenudil som sa a bavilo ma to, čo je samozrejme hlavné. Plusom sú aj postavy, Kim Yun-Seok mi síce do takejto úlohy moc nesedel, ale predsa len je to sympaťák, ktorého vždy rád vidím, s jeho mladšou verziou som nemal žiadny problém, k tomu dve sympatické ženské postavy, ktoré kľudne mohli mať aj viac priestoru a poteší aj Kim Sang-Ho, ako priateľ hlavného hrdinu. A režijne je to skôr len očakávaný štandard, čo ma vzhľadom na pomerne nevýraznú filmografiu režisérky neprekvapuje. Takže pozretie určite neľutujem, bavilo ma to, ale predsa len od filmu s touto tématikou očakávam ešte o trochu viac, hlavne po stránke prepracovanosti scenára. 68%

• 13.3.2017  09:54

Škoda, že sa tvorcovia nerozhodli ísť po stopách Godzilly, ktorá konečne tomuto subžánru dodala nejakú serióznosť a miesto efektov a akčných scén vsadila skôr na zaujímavý scenár, atmosféru, tajomnosť a napätie. Kong: Ostrov lebiek je aj napriek prítomnosti v tom istom univerze zase len štandardný blockbuster vsádzajúci všetko na akciu a efekty, ale aspoň to nerobí najhoršie a vo svojej kategórii patrí predsa len medzi to lepšie. Prvá sekvencia s dvojicou vojakov mi ešte prišla ako z nejakej paródie, ale inak mi práve celá úvodná fáza sadla najlepšie, pôsobí to zaujímavo, pomerne tajomne, prepojenie s vojnou vo Vietname mi prišlo ako zaujímavá a dobrá voľba, ani zoznámenie s postavami nie je najhoršie a prvé akčné stretnutie s Kongom sa teda prekvapivo vydarilo. Ale potom je to už len ten najobyčajnejší blockbuster, na ktorý sa dá pozerať, ale scenár už priemernejší byť ani nemohol, to sa už len celý čas postavy presúvajú z jedného bodu na druhý, pričom občas na nich niečo zaútočí a síce niekedy sa objaví aj nejaká zaujímavejšia sekvencia, ale inak je to len ten žánrový priemer. Trochu rozporuplne pôsobia aj postavy, zloženie postáv mi prišlo sympatické a je tu plno dobrých hercov, ale vlastne ma zaujímali len prieskumník John Goodman, dôstojník Samuel L. Jackson a sympatická reportérka Brie Larson, zvyšok je nevýrazný a ani hláškujúci John C. Reilly ma moc nebavil. Po akčnej stránke musím určite pochváliť skvelú vizuálnu stránku, nemyslím tým nutne len efekty, ale hlavne plno parádnych a zaujímavých záberov, ale celkovo ma bavila vlastne len prvá akcia Konga a možno ešte stretnutie s obrým pavúkom, tie zvyšné ma už až na tie občasné pekné zábery absolútne nezaujímali. Režijne sa evidentne vsadilo všetko na ten pekný vizuál, ale chcelo by to popracovať aj na tej atmosfére a napätí, to tu je predsa len dôležitejšie. Takže celkovo u mňa prevládajú skôr tie pozitívne dojmy, bavilo ma to viac, ako napríklad posledný King Kong od Jacksona, ale ja by som uvítal práve štýl poslednej Godzilly, tá bola omnoho lepšia. Toto je len štandardný blockbuster, ktorý vyniká len lepšou vizuálnou stránku akcie. 61%

• 13.3.2017  08:56

Pôvodné xXx mi už v čase premiéry prišlo sotva priemerné, aj keď pár atraktívnych scén mu uprieť nemôžem, o jeho pokračovaní už iba viem, že som ho videl, inak to bola len nuda, ale na tento najnovší diel som bol hlavne kvôli obsadeniu celkom zvedavý a dopadlo to až prekvapivo dobre. Zápletka ako celok očakávane za moc nestojí, tieto témy typu hľadanie nejakého mimoriadne nebezpečného zariadenia, ktoré môže zmeniť rovnováhu vo svete ma nikdy absolútne nezaujímali, ale zase je to správne odľahčené, s množstvom výrazných scén a to tempo je až moc svižné na to, aby som sa dokázal nudiť. A pre mňa veľkým plusom je, že na rozdiel od pôvodného dielu sa z toho stala plnohodnotná tímovka, keďže Vin Diesel ma sám o sebe zaujíma aj tak len ako Riddick, takže posily, či už na jeho strane, ale aj tej druhej sú pre mňa len plusom. A dokonca som veľmi príjemne prekvapený, že tu zo seba nerobí najlepšieho z najlepších, ale aj niektorí iní za ním v ničom nezaostávajú, aj keď tých pár scén si vzhľadom na svoj vek mohol odpustiť, hlavne mladé dievčatá sa tu na neho lepšia až príliš moc. A tak ma tu najviac potešil môj mimoriadne obľúbený Donnie Yen, hlavný dôvod, prečo som si tento filmo vlastne pozrel, ktorý sa tu samozrejme nepredvedie tak, ako vo svojich filmoch, ale aj tak je tu stále za borca, v akcii, ale aj postavou, bavil ma aj Tony Jaa, aj keď nemusel byť až tak výstredný a slušný výber ženských postáv, hlavne Ruby Rose, Deepika Dapukone a Nina Dobrev. Ale celkovo oba tímy boli veľmi dobre zložené. A potešia aj Samuel L. Jackson a nejaké to cameo, dokonca aj Ice Cube ma tých pár scén bavil, čo som teda prekvapený. A teraz už k samotnej akcii, pri ktorej ma najviac potešilo, že sa nezameriava len na tie prepálené nemožnosti, ale ponúkne viac aj tej štandardnej akcie. Ale bavilo ma prakticky všetko, tie nezmyselné scény, ako lyžovanie v pralese alebo naháňačka na motorkách sú zábavné, celkovo sa tu nájde pár výborných momentov, pri ktorých som sa mimoriadne zabavil, ako napríklad Dieselov záverečný zoskok z lietadla a k tomu plno súbojov, prestreliek a naháňačiek, ktoré samozrejme nie sú žiadna žánrová špička, ale aj tak si to drží obstojnú úroveň. Navyše to nie je ani najhoršie natočené, čakal som horší strih a nesklame ani výber lokácií. Po stránke efektov to má tiež od špičky poriadne ďaleko, ale práve tento typ efektov mám v podobných filmoch najradšej, aspoň to nevyzerá, že sa to snaží tváriť realisticky. Takže celkovo ma tu akcia bavila, ale najviac som si užil súboj Donnieho Yena v lietadle. Režijne mi to tiež vyhovovalo, je to dobre natočené, štýlové a odľahčené, viac som tu ani nechcel. Takže ja si nemám dôvod sťažovať, konečne xXx, ktoré bolo síce stále hlúpe, ale tým najlepším možným spôsobom, tvorcovia z jeho potenciálu vyťažili asi najviac, čo mohli, jednoducho vydarená akčná blbina so skvelým obsadením a množstvom slušnej akcie. 75%

• 9.3.2017  18:03

Na takéto uletené japonské komédie sa vždy teším, Too young to die sa navyše venuje posmrtnému životu, teda rovno peklu, ktoré dopĺňa metalom, takže to mal ešte jednoduchšie a s výsledkom som teda dosť spokojný. Určite sa to dalo podať ešte o niečo lepšie, občas je tempo pomalšie, film dlhšie zastane na jednom mieste alebo sa nájde nejaká úplne priemerná časť, bez ktorej by som sa kľudne obišiel, ale celkovo ma to bavilo. Film sa s ničím nezdržiava a tak sa už po chvíli dej presunie do pekla, ktoré je podané presne tak, ako som si aj prial, je to nielen zaujímavé a zábavné, ale hlavne poriadne štýlové. Ale predsa len som mal pocit, že sa tu dej odohráva trochu dlho, línia z nášho sveta je tiež veľmi zaujímavá, vzťah hlavného hrdiny a jeho lásky, ktorý ovplyvnila jeho smrť sa mi páčil a na rozdiel od pekla, ktorému predsa len časom začne dochádzať trochu dych sa tu kvalita nezhorší, takže by som bol radšej, keby náš svet mal väčší priestor a bol by s líniou z pekla aspoň vyrovnaný. Ale film aj tak nikdy výrazne neupadne, zaujímavých scén je plno a nachádzajú sa počas celého priebehu filmu, takže ma to bavilo prakticky až do konca. A tu sa už objaví aj nebo, ktoré tiež nesklame, aspoň je originálne. Z celého filmu by som vlastne vystrihol jedine tú hudobnú súťaž, nebolo to zlé, ale zbytočne dlhé a zase tak moc ma to nebavilo. Samostatné metalové vystúpenia, hlavne z počiatku filmu boli podstatne lepšie a štýlovejšie. Po stránke humoru je to presne úroveň väčšiny podobných japonských filmov, takže nie je to film, pri ktorom by som sa smial neustále a nájde sa tu viacero dlhších častí, pri ktorých som sa nezasmial vôbec, ale zároveň je tu plno skvelých scén a hlášok, ktoré nemajú chybu. Hlavne tie prevteľovania, obzvlášť rak alebo modlivky boli perfektné. Nesklamú ani postavy, hlavný hrdina je ten typický mladý sympaťák, páčila sa mi jeho priateľka, ktorá ale nemá moc priestoru, no a najlepší je rozhodne jeho nový pekelný priateľ, šéf skupiny, jeho prístup a herecký výkon sa mi páčili. A podporujú ich aj ďalšie výrazné vedľajšie postavy. Režijne tiež nemám väčších výhrad, za podobnými filmami to v ničom nezaostáva. Takže ja som dostal presne to, čo som očakával a aj chcel, stále by sa tu dalo niečo vylepšiť, ale humor a štýl tomu nechýba a väčšinu času ma to dosť bavilo. 76%

• 9.3.2017  17:08

Som síce ten posledný fanúšik komiksoviek a to hlavne Marveloviek, ale Logan ma predsa len celkom zaujímal, Wolverine je jeden z minima komiksových postáv, proti ktorému prakticky nič nemám, je to zaujímavá postava veľmi dobre zahraná charizmatickým Jackmanom, pričom sa mi páči, že je to prirodzený drsniak, ktorý sa navyše aj drží celkom pri zemi a síce som ani zďaleka nevidel všetky filmy z tohto univerza, veril som, že hlavne rozlúčka s ním bude stáť za to a navyše je prvýkrát podporená aj eRkovým ratingom, ale nakoniec sa teda nebolo vôbec na čo tešiť. V prvom rade musím pochváliť, že aj Logan sa skutočne stále drží na uzde, nie je to žiadna infantilná prefarbičkovaná omaľovánka, ako klasický Marvel, s ktorým som to už pred rokmi definitívne vzdal a šancu som dal vlastne len tým jeho najvyhypovanejším predstaviteľom, teda minulý rok Deadpool, ktorý ma ale nakoniec tiež veľmi sklamal, lebo to bol zase len taký teenagerský nezmysel s jednou obstojnou akčnou scénou a pár dobrými narážkami a teraz Logan, ale ten zlyháva v niečom úplne inom. Nie je to ani trápne a ani infantilné, iba jednoducho len strašná nuda. Film je až neskutočne priamočiary, takže tá vyše dvojhodinová dĺžka je dosť veľkým problémom, tu sa len postavy zoznámia a neustále presúvajú z jedného bodu na druhý, no keby to bolo aspoň nápadité alebo rozmanité, ale stále je to úplne o tom istom. Jedine zoznámenie sa s farmárskou rodinou sa mi ešte možno trochu páčilo, ale to zaberie len nepatrný úsek filmu, po ňom film opäť prejde do úplne stereotypných koľají, kde mu to vydrží až do konca, takže aj ľutujem, že som film videl vo večerných hodinách, lebo celú druhú polovicu, kedy mi už bolo jasné, že z toho nič lepšie nebude som už musel bojovať so spánkom a to sa mi teda v kine nestáva. Takže až na tú spomínanú časť som tu nenašiel ani jedinú sekvenciu, ktorú by som dokázal označiť za nadpriemernú. A dosť tu zlyhávajú aj vzťahy medzi postavami, Hugh Jackman je sám o sebe bez väčších problémov a jeho vzťah s Patrickom Stewartom sa mi celkom pozdával, na pomery komiksoviek je to až prekvapivo netradičné a dospelé, ale veľkým sklamaním je práve tá chémia medzi ním a dievčaťom, na ktorej bol pritom film očakávane postavený. Čakal som, že si k sebe postupne budú nachádzať cestu, ale oni sú si prakticky neustále úplne ukradnutí a zmení sa to vlastne až v závere, kedy mi už bolo všetko jedno. Inak celkom mi sedeli záporáci, hlavne Boyd Holbrook, ale skôr by sa uplatnili v nejakom serióznom akčnom filme o špeciálnych jednotkách, tu ich bola celkom škoda. A film nanešťastie poriadne zlyháva aj v akčných scénach. Po vizuálnej stránke nemám problém a opäť môžem pochváliť hlavne to, že sa držia pri zemi, lenže všetky tie bitky sú prakticky úplne rovnaké. Neustále veľmi podobná choreografia, žiadne lepšie nápady a ešte ani tie drsnosti za moc nestoja, vždy je väčšina zabití úplne nevýrazná alebo mimo záber a tých pár digitálne prerazených hláv tiež nemá moc čím zaujať. Takže možno tie zo dve počiatočné akčné scény som ešte pozeral aspoň s nejakým záujmom, ale potom ma už nudili aj tie. A James Mangold to aspoň po tej režijnej stránke zvládol celkom slušne, okrem kvalitnej vizuálnej stránky sa snaží aj o nejaké tie emócie a dokonca aj nejaké tie dialógové sekvencie majú svoju hĺbku. Takže netvrdím, že by som Loganovi neprial úspech, práve naopak, ako každému eRkovému filmu, aby sa producenti tohto ratingu konečne prestali obávať. Ale inak všeobecné nadšenie určite nezdieľam, podľa mňa to bola síce pekne natočená a dobre obsadená, ale stále len stereotypná naťahovaná nuda. 42%

• 7.3.2017  18:46
    Zásah (2016)

Určite sa nejedná o tak vydarenú záležitosť, akou bol Raid alebo Berandal, aj keď sa o to tvorcovia veľmi snažili, ale na to, v akom biednom stave je v súčasnosti akčný žáner som veľmi rád aj za takýto prírastok, ktorý si ani medzi indonézskymi akčnými filmami rozhodne hanbu nerobí. Príbeh mal určite naviac, vo svojom základe sa síce jedná len o štandardnú priamočiaru žánrovku o mužovi, ktorý sa preberie z kómy a začne po ňom ísť skupina zabijakov, takže ich musí nielen zastaviť, ale aj zachrániť svoju milovanú a zistiť pravdu o sebe, ale aj o celej skupine. No z filmu bolo cítiť ambície podať to trochu kvalitnejšie, než je bežné, ale moc to nevyšlo, viacero podstatných informácií, ktoré by ma teda zaujímali nakoniec vyjdu do stratena. Ale ak si odmyslím, že film je v určitých fázach trochu naťahovaný, väčšinu času sa mi na to pozeralo viac, než dobre a dajú sa užívať aj mnohé neakčné scény. Len škoda, že ku záveru miesto gradovania začne film skôr upadať, čo nemám rád. Úvodná tretina je ešte taká rozbehovejšia, ale pre potreby filmu ideálna, stred filmu je perfektný a miestami som bol z toho úplne nadšený a záverečná tretina ma zase skôr sklamala, tu som čakal podstatne viac. Ale prvoradé sú tu predsa len tie akčné scény a tu môžem hlavne chváliť. Po vizuálnej stránke veľmi pripomínajú Berandal, čo je len plus, takže kamera je plne prehľadná, využívajú sa zaujímavé uhly a občas skvelé prestrihy. Súboje síce v rámci svojej kategórie majú skôr len priemernejšiu choreografiu a chvatov, ktoré by ma skutočne zaujali je len pár, ale čiastočne to vynahradzuje ich intenzívnosť a brutalita. Nájde sa tu plno výborných nápadov, drsných prvkov a rozstrieľanie samopalom zblízka je vlastne tým najmierumilovnejším spôsobom, ako sa tu dá zomrieť. Akciu v strede filmu, teda autobus a policajnú stanicu som si naplno vychutnal, výborný je aj stret dvoch skupín obchodných partnerov z úvodnej fázy, ale sklamala ma celá časť na ostrove. Ponúkne síce tri dlhé súboje, ale ich kvalita ide dole, nesadlo mi prostredie, kde sa nedá takmer nič využívať, už tu nie je skoro ani nič drsné a finálny súboj ma dokonca vôbec nebavil a to sa mi pri akčnom filme z ázijskej produkcie nestalo už veľmi dávno, tu si na záverečných súbojoch dávajú vždy záležať. Nesklame ani obsadenie, Iko Uwais sa už ako hlavný hrdina týchto bojových filmov osvedčil, potešia dve zaujímavé ženské postavy, jedna plniacu romantický účel a druhá zase štýlová vražedkyňa a k tomu plno výborných zabijakov. Režijne to síce nie je tak vysoká liga, akou spomínané dva kulty, ale aj tak mi to prišlo veľmi kvalitné, vizuálna stránka akcie, ale aj mimo nej, zaujímavé lokácie, miestami skvelá atmosféra a ani emócie na tom nie sú úplne zle. Takže veľká škoda tej poslednej tretiny, ktorá ma už moc nebavila, ale celkovo je to slušný akčný film, určite jeden z tých lepších, aké sa dajú v poslednej dobe nájsť. 72%

• 5.3.2017  14:12

Juhokórejská komédia, takmer ako z ich najlepších čias. Konečne to nie je len nejaká nevýrazná predvídateľná žánrovka, ktorá pripomína mnoho podobných filmov, ale film sa môže oprieť aj o výbornú zápletku, scenár a celkové prevedenie. Ale môže za to aj výrazné prepojenie s kriminálnym žánrom. A tak tu máme trochu bláznivú spisovateľku, ktorá si myslí, že pomaly každý z jej okolia je nejaký zločinec, čo jej pokazilo povesť, lenže v meste práve vyčíňa aj skutočný sériový vrah, ktorému sa dostane na stopu a spolu s priateľmi sa to snaží vyriešiť a podľa toho konečne napísať knihu, ktorá by ju zase preslávila. Takže film má všetko potrebné, aby dobre fungoval v komediálnom, ale aj kriminálnom žánri a to sa mu aj dosť darí. Síce to nie je zase tak vtipné, ako by mohlo a pár prvkov si mohli aj odpustiť, napríklad to vypúšťanie vetrov, čo sa síce do daných situácií možno aj hodí, ale niečo takéto ma predsa len absolútne nezaujíma. Ale inak je to presne ten štýl, ktorý mi v juhokórejských komédiách vyhovuje, je to správne uletené a také živelné, pričom sa tu nájde aj plno vydarených scén a momentov, takže o dobrú náladu bolo postarané. A ešte lepšie funguje kriminálna línia, ktorá je dosť zaujímavá a dokonca nie je ani tak predvídateľná, ponúkne viacero podozrivých a nebol som si istý, kto je skutočným vrahom. K tomu nechýba ani nejaká tá akcia, hlavne taký súboj v svadobnej sieni som si v rámci žánru aj celkom užil. A plusom je rozhodne aj obsadenie, Ha Ji-Won je aj po rokoch stále rovnako bláznivá, ako vo všetkých jej podobných filmoch, takže k nej až na to občasné vypúšťanie vetrov nemám žiadnych výhrad, páčila sa mi jej priateľka, bavil ma aj šéf a k tomu zaujímavé mužské trio, policajt, agent FBI a zlodej. A režijne je to presne to, čo aj od tohto typu filmu chcem, takže solídny vizuál, slušná atmosféra a správna miera uletenosti a bláznivosti. Takže pre mňa príjemné prekvapenie, už dávno ma nejaká juhokórejská komédia takto nezaujala. 76%

• 5.3.2017  12:10
    Po bouři (2016)

Mám rád takéto civilné drámy s pomalším tempom s dôrazom na postavy, preto mi Hirokazu Koreeda celkovo vyhovuje, ale väčšinou sa mohol oprieť aj o nejakú silnejšiu zápletku, čo ale nie je tento prípad. Hlavný hrdina mi sadol, spisovateľ, ktorý je už dávno za zenitom a tak sa v súčasnosti živí ako súkromný detektív, ale aj tak je kvôli svojmu spôsobu života stále bez peňazí, čo mu pokazilo aj vzťahy s rodinou, navyše ho predstavuje Hiroshi Abe, ktorého vždy rád vidím, takže som mu aj celkom fandil, predsa len to nie je zlý človek a snaží sa, ale kvôli svojej povahe všetko pokazí. A ani zvyšné dôležité postavy nie sú zlé, hlavne jeho bývalá manželka a syn, matka už bola skôr navyše. Ale zápletka už toho ani moc viac neponúkne a vlastne ani nikde negraduje, film sa neustále venuje jeho životnej situácii a vzťahom s rodinou a to je všetko. Aj takto sa na to pozerá celkom dobre, predsa len takýto štýl mám rád, ale chcelo by to niečo viac, čo nepríde až do konca. Ale aj tak sa tu nájde viacero dobrých scén, hlavne celá záverečná fáza, čiastočné zblíženie sa rodiny vďaka búrke sa mi páčilo, ale mohlo byť toho aj viac. Takže After the storm je dobrý film, na ktorý sa mi dobre pozeralo, ale kvôli nevýraznej zápletke nemá potenciál byť viac, než len žánrovým priemerom. Film výhradne na jedno pozretie. 62%

• 28.2.2017  10:28
    Příchozí (2016)

Denis Villeneuve je dlhodobo zárukou vysokej kvality bez ohľadu na žáner, tentoraz si dokonca vybral nielen môj obľúbený žáner sci-fi, ale aj tématiku, mimozemskú inváziu a síce to nedopadlo presne podľa mojich predstáv, za čo ale mohli skôr len moje príliš vysoké očakávania, ale aj tak sa to vydarilo. Už úvodná civilná sekvencia má také čaro, že som bol z filmu úplne nadšený, ale predsa len sa musí vydať iným smerom. Poteší, že sa na nič nečaká a tak už po chvíli nastane mimozemská invázia a začne hlavný dej a tu sa tomu ani nemá moc čo vytknúť. V sci-fi žánri nepotrebujem žiadnu akciu, práveže mám rád tieto rozumnejšie žánrovky, ktoré sa na to snažia pozerať vedecky a čo najrealistickejšie. Postaviť film na hľadaní spoločnej komunikácie je síce dosť odvážny nápad, toto má najhlavnejší priestor a na prvý pohľad to ani nepôsobí až tak atraktívne, ale mňa to aj tak dosť bavilo. Je to zaujímavé, s menej výraznou, ale aj tak ideálnou gradáciou, aj keď sa mi v jednom momente zdal ten skok až moc veľký a už sa vedeli dorozumievať celkom slušne, ale hlavne je to podporené perfektnou atmosférou, ktorá si ma podmanila a potešia aj sympatické postavy. Amy Adams je tu výborná, Jeremy Renner sa možno hodí viac na iné typy úloh, ale aj tu mi celkom vyhovoval a vždy poteší aj Forest Whitaker, tentoraz ako rázny dôstojník. Neskôr už dostane priestor aj nejaké to medzinárodné napätie a prejavy násilia, ale všetko len v realistickom prevedení a opäť to hlavne podporuje hlavnú líniu, aby čo najskôr našli spoločnú reč. Finále ma v určitom ohľade možno trochu sklamalo, asi som čakal inú pointu, ale aj tak je to originálne, dejovo zaujímavé, takže postaví film a hlavnú hrdinku do trochu iného svetla a hlavne stále podporené tak úžasnou atmosférou, že sa to nedá kritizovať, ale len vychutnávať si každý záber. Takže Denis Villeneuve tu ani v najmenšom nesklame, vizuálna stránka je jednoducho úžasná a to nielen tie zábery na vesmírnu loď v nádhernom prostredí hôr a hmly, ale aj celkovo a to film nepotrebuje žiadne explózie, ani nič podobné, nemenej perfektná je atmosféra a k tomu ešte tá hudba, nielen tá podporujúca atmosféru, ale hlavne nádherná skladba od Maxa Richtera. Takže plné hodnotenie tomu zatiaľ nedávam, možno som čakal niečo trochu iné, ale to nič nemení na tom, že je to výborný film s množstvom výrazných kladov, kvôli ktorým sa Arrival oplatí pozerať opakovane. S radosťou si to pustím aj viackrát a potom ho možno ohodnotím naplno. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77