sniper18

okres Martin
action&asian fan

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 13.11.2017  18:13

Bolo mi samozrejme jasné, že ďalší kult hodný mnohých pozretí, akým bol pred dvadsiatimi rokmi Piaty element sa už tentoraz Lucovi Bessonovi aj napriek snahe stvoriť nepodarí, ale že by som si mal potrebu sťažovať, tak to určite nie. Týmto najveľkolepejším a najpreefektovanejším filmom sa síce snažím vyhýbať, väčšinou je to len sterilná nuda z pásovej výroby, ale Valerian a mesto tisícich planét je predsa len niečo iné. Je síce pravda, že ten príbeh nedokáže tak strhnúť, aby som bol skutočne zvedavý, čo z toho bude a ako sa to skončí, ale inak s tým ani dejovo nemám výraznejší problém. Po trochu rozpačitejšom úvode, ktorý mi prišiel, ako taký slabší Avatar, pričom ani úvodné zoznámenie s hlavnými hrdinami vo mne veľké nádeje nevyvolalo, ale od ich prvej akcie na trhovisku si ma to už celkom získalo. Bál som sa nudy, ale našťastie sa nedostavila, od tejto fázy film naberie svižné tempo, ktoré si už ponechá prakticky až do konca, ale hlavne je to mimoriadne pestré a nápadité s nespočtom maličkostí, ktoré to celé osviežia. Už len spomínaná časť na trhovisku mi prišla samo o sebe nápaditejšia, než tri radové blockbustery do kopy a k tomu ma ešte pobavil odkaz na Taken. Ale toto prakticky platí o celom filme, ani na okamih som z filmu nebol nadšený, prípadne som si nenašiel žiadny emocionálny moment, ale stále ma to bavilo a aj to všímanie množstva maličkostí neustále držalo moju pozornosť na vysokej úrovni. Dosť rozporuplne určite pôsobia postavy, myslím, že takýto drahý veľkofilm by si zaslúžil zvučnejšie mená a lepšie výkony, ale ani títo neboli najhorší. Hlavný hrdina si síce neustále drží svoj neutrál, ale Cara Delevingne so svojim večne nahnevaným výrazom ma už bavila. No ani tých vedľajších postáv, ktoré skutočne stoja za pozornosť sa tu moc nenájde, vynikne ešte generál Sam Spruell a v malej úlohe majiteľa nevestinca Ethan Hawke a tým to končí, dokonca ani Clive Owen za moc nestojí. Akčná stránka už je približne presne taká, ako som aj čakal, nie som fanúšik tohto typu veľkolepej a predigitalizovanej akcie, takže som si ju ani nedokázal užiť, ale myslím, že tá, čo sa tu nájde si svoj potrebný štandard splní a hlavne vizuálne a prostredím je nadmieru atraktívna. A režijne je to očakávane emocionálne chladné, bez náboja, chémie medzi postavami, alebo napätia, ale vizuálne prakticky dokonalé a ako som spomínal, pestrosťou a nápaditosťou vydá za niekoľko podobných filmov. Takže tentoraz sa postavím na stranu filmu, znovu si ho už asi nepozriem, ale ja som sa bavil a určite je to jeden z tých lepších blockbustrov, aké sa v kinách nájdu. 73%

• 12.11.2017  15:56

Pri niektorých filmoch nie je nad čím premýšľať, Song Kang-Ho v hlavnej úlohe, ktorý v zlých filmoch nehráva, schopný režisér, ktorý má minimálne technickú stránku zvládnutú vždy bezchybne a atraktívna téma z nedávnych juhokórejských dejín, ktorej sa venoval už May 18, takže som vedel, že ma to bude baviť a presne tak sa aj stalo. Spomínaný May 18 mal síce trochu atraktívnejší dej, celý čas sa odohrával v centre diania a s miestnymi, takže dostatok priestoru dostala nielen samotná udalosť, ale aj všetko, čo jej predchádzalo a čo nasledovalo, tu je to predsa len dosť rozkúskované, keďže hlavnými hrdinami sú prakticky cudzinci, ktorí sa do diania dostanú len občas, ale znovu to isté, by samozrejme nebola správna voľba a toto mi vyhovovalo. Film je možno trochu dlhší, než by mal a bez pár častí by sa kľudne obišiel, ale určite som sa nenudil, po odľahčenejšom úvode začne zvážnievať, občas je to aj slušne napínavé, zobrazenie hlavných udalostí zase správne drsné a kruté a dokonca ma bavilo aj to trochu absurdné a prepálené finále s taxíkmi. Takže som si vždy vedel nájsť niečo, čo ma práve bavilo a zaujímalo. S obsadením nemám problém, spomínaný Song Kang-Ho je samozrejme skvelý, európskeho partnera mu predstavuje Thomas Kretschmann a okrem nich už nikto nemá až tak moc priestoru, ale aj všetky tie epizódne výrazné postavy ma bavili. Až prekvapivo spokojný som po akčnej stránke, naháňačky sú napínavé, ale vrcholom filmu je samozrejme samotné likvidovanie civilistov armádou, ktoré bolo teda veľmi dobre zvládnuté, úplná vojnová zóna, dokonca ešte jedna z tých horších, keďže tu sa nebrali ani zajatci. A režijne som tiež nechcel viac, technicky je to skvelo zvládnuté a emócie tiež občas fungujú. Takže May 18 sa mi kvôli atraktívnejšiemu a ideálne gradovanému deju páčil trochu viac, ale ani Taxi driver ma v ničom nesklamal, viac, než dobrý film. 75%

• 12.11.2017  15:27

V dnešnej dobe som rád za každý plnohodnotný priamočiary akčný film v klasickom štýle a s potrebným rozpočtom, aj keď v tomto prípade sa využíva moderná, ale aj tak béčkovo zábavná zápletka trochu v štýle Crank a podobne, len tu nemá hlavný hrdina žiadnu šancu na prežitie, ale len jeden deň na to, aby skúsil urobiť ešte niečo správne a postavil sa svojim krutým zamestnávateľom a našťastie je to tá správna žánrová zábava. Film má síce trochu dlhší rozbeh a občas som sa aj obával, aby nebol zbytočne moc odľahčený, čo spôsobilo napríklad zneškodnenie dvoch mužov v bare alebo aj niektoré rozhovory so svokrom, ale nestalo sa tak, film si drží primeranú dávku humoru a keď sa to už po tej polhodine rozbehne, je to dynamická akčná jazda. Určite sa to dalo ešte doladiť, napríklad vylepšiť motivácie, tu som hlavnému hrdinovi tú pomstu ani moc nebral, prišlo mi to, akoby sa mu ten posledný deň len nechcelo niekde presedieť na pláži, ale pozabíjať čo najviac vojakov organizácie, aj keď pritom neboli o nič zápornejší, než on sám, ale dá sa cez to preniesť, je to svižné, akčné, drsné a zábavné a pri tomto type filmu viac nepotrebujem. Nesklame ani obsadenie, Ethan Hawke patrí medzi mojich obľúbencov, ktorý ma baví prakticky vo všetkých žánroch a presne to splnil aj tu, pomáha mu sympatická agentka, k tomu Rutger Hauer, ktoré som už dávno nevidel v menšej úlohe a slušní záporáci, tých radových tvoria samí trénovaní vojaci, čo môžem, šéfuje im charizmatický Liam Cunningham, len nemal dostatok priestoru, aby bol tým pravým záporákom, na ktorého smrť by som sa celý film tešil a bavil ma aj priateľ hlavného hrdinu, ktorý teraz musí stáť na opačnej strane. Veľmi spokojný som aj po akčnej stránke, nájde sa tu dostatok prestreliek s množstvom zabitých, kde protivník skončí s prestrelenou hlavou alebo úplným rozstrieľaním, tu nemá nikto s nikým zľutovania, čo sa mi páči, pričom nechýba aj viacero výborných momentov a na moje prekvapenie ma veľmi bavili aj rôzne automobilové naháňačky, ktoré boli technicky prvotriedne zvládnuté a tiež v nich nie je núdza o streľbu a zabitých. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, útek z laboratória, prestrelka s naháňačkou v strede filmu alebo aj celé finále, v akcii som sa vždy výborne bavil. Režijne tu nemám žiadnych výhrad, tempo je svižné, technická stránka je veľmi kvalitná a akcia je zvládnutá výborne. Takže tu som dostal presne to, čo som aj chcel, solídny drsný akčný film, ktorý si kľudne ešte pozriem. 76%

• 4.11.2017  18:04

Tentoraz síce proti zločinu nestojí dvojica skúsených detektívov, ako vo väčšine podobných filmoch, ale len obyčajní kadeti bez žiadnych skúseností, ale práve toto ho od nich odlišuje a hlavne mi táto voľba až prekvapivo dobre sadla. Tréning na akadémii síce mohol zabrať aj viac času, stále mohol byť ešte trochu vtipnejší a nápaditejší, ale aj tak ma celá táto fáza dosť bavila, hlavné duo si ma získalo pomerne rýchlo a začal som sa tešiť na ich spoločnú kariéru, ale nakoniec to nie je žiadny problém, lebo aj kriminálna línia, ktorej sa film začne venovať hneď potom je veľmi dobre zvládnutá. Čakal som niečo odľahčenejšie, ale vyšetrovanie únosu žien je nielen dejovo dostatočne zaujímavé a nie úplne predvídateľné, ale aj slušne surové. A tak si film po celý čas drží výborné tempo a kvalitne fungujú humorné, ale aj dramatické časti. S obsadením tu nemám problém, ako som spomínal, hlavné duo je dostatočne sympatické, obe postavy sú zaujímavé a síce im herecky viac vyhovuje tá komediálna rovina, ale ani v dramatickej mi nevadili, k tomu pár dobre zvolených vedľajších postáv a slušní záporáci. Akčná stránka tu zase až tak neviniká, ale aj tak film ponúkne pár obstojných súbojov a nejakú tú naháňačku. Podobne je na tom aj humor, nie je ho tu zase až tak moc, ale pár krát som sa zasmial, časť na akadémii je typicky juhokórejská s ich špecifickým humorom a mimo toho ma zabavila hlavne snaha odlákať pozornosť policajnej hliadky. A režijne je to očakávaný žánrový štandard, tu nemám väčších výhrad. Takže očakávane žiadny klenot, ale aj tak sa mi na Midnight runners pozeralo veľmi dobre a určite je to jeden z tých lepších podobných filmov za poslednú dobu. 75%

• 3.11.2017  18:20

V posledných mesiacoch sa hororovým komédiám až prekvapivo darí, Happy death day navyše využíva atraktívny námet opakovania toho istého dňa, ale teda v tomto prípade s výsledkom moc spokojný nie som. Už úvodná fáza nepôsobí moc dobrým dojkom, hlavná hrdinka si ma moc nezískala a hlavne potom, keď jej ani na druhý deň moc nedochádzalo, že sa opäť opakuje to isté a udalosti jej opakujúceho dňa mi teda vôbec neprišli akýmkoľvek spôsobom atraktívne. Pri filmoch s touto tématikou sa tvorcovia vždy snažili, aby to bolo dostatočne nápadité a zábavné, aby ich opakovanie a čiastočné obmeňovanie diváka neomrzelo, ale tu o tom nemôže byť ani reči. Toto je len zúfalo obyčajné a nenápadité. Aspoň trochu to zachraňuje taká svieža atmosféra a pár trochu lepších sekvencií, napríklad sledovanie podozrivých, ale je toho veľmi málo a tak je to dlhší čas aj celkom nuda. Ale aspoň po tej hodine sa to celkom vylepší, dej sa začne uberať trochu iným a lepším smerom, než som pôvodne čakal, hlavne vďaka odhaleniu samotného vraha a tak tá posledná tretina ma už trochu bavila a čiastočne zachraňuje dojem z filmu, ale aj tak to nie je nič, čo by sa dalo pochváliť. Obsadenie je rozhodne sklamaním, síce nemôžem povedať, že by mi niekto skutočne vadil, ale nenájde sa tu ani jediná postava, ktorá by mi prišla zaujímavejšia, alebo výraznejšie sympatická. Po hororovej stránke nanešťastie tiež nie je o čo stáť, atmosféra a napätie sú nulové, no ani o vraždách sa tu moc hovoriť nedá, skoro všetky sú mimo záber a tých pár viditeľných nemá čím zaujať. Ale aspoň výbuch automobilu vyzerá celkom dobre. A humor je na tom rovnako, nie je tu nič, čo by stálo za pousmiatie. Inak režijne to nie je najhoršie, vizuál je bez problémov a aj tou sviežou atmosférou mi to vyhovovalo, ale tým to končí. Takže pre mňa je Happy death day určite sklamaním, na ten slabý priemer to vďaka technickej stránke a lepšej poslednej tretine vytiahnem, ale inak mi to príde ako strata času. 50%

• 26.10.2017  09:44

Po slušnom Better watch out, prichádza v rýchlom slede ďalšia tématicky podobná, hororová komédia, Babysitter a opäť sa jedná o vydarenú žánrovú zábavu. Scenár je už tentoraz síce podstatne predvídateľnejší, ale v tomto type filmu s tým nemám väčší problém. Opäť sú veľkým plusom postavy, hlavný hrdina a aj jeho opatrovateľka mi prišli mimoriadne sympatickí, pričom som rád, že ona tu nie je len za nejakú štandardnú vraždiacu modelku, ale jej pozadie je zaujímavejšie a tak sa mi páčila aj celá úvodná fáza, ktorá sa venuje vlastne len ich vzťahu. A od prvej vraždy sa to už očakávane rozbehne a síce to mohlo byť predsa len trochu dejovo nápaditejšie, ale celkom som si to užil. O atmosfére alebo napätí tu tiež nemôže byť ani reči, ale na rozdiel práve od spomínaného Better watch out sa tu aspoň tvorcovia nebáli krvi a tak sa tu nájde viacero výborných brutálnych momentov, aj keď už trochu v splatterovom štýle. Ale aj tak sú všetky zaujímavé a dostatočne drsné. A najviac vynikne likvidácia policajtov. Ani záporáci nie sú najhorší, každý z nich v niečom vyniká, ale zábavný černoch mohol dostať trochu viac priestoru. Pretože vlastne len on sa staral aj o nejaký humor. A technicky tu nemám žiadnych výhrad, McG nie je zlý režisér, len možno dostal viaceré až moc ambiciózne projekty, na ktoré nestačil, ale takéto menšie filmy mu sedia a mohol by pri nich zostať. Takže celkovo som dostal presne to, čo som očakával a od tohto typu filmu aj chcel, svižnú zábavu so sympatickými postavami a dostatkom krvi. 72%

• 21.10.2017  13:51

S. Craig Zahler sa ukazuje, ako veľmi zaujímavý tvorca, ktorý si vyberá atraktívne, aj keď nie úplne originálne témy, no s netypickým prevedením a tak po zaujímavom hororovom westerne prináša ešte lepší väzenský thriller. Síce aj tentoraz si tu ponechal svoj najvýraznejší zápor, zbytočné naťahovanie, na to, že film trvá cez dve hodiny, tak sa tu toho zase tak moc neudeje, keby sa vystrihla minimálne tretina filmu, ale aj viac, tak by to na jeho výsledku nemalo žiadny negatívny vplyv, ale aj napriek tomu som sa ani chvíľu nenudil. Aj tie bezobsažné časti sa dajú bez problémov pozerať, dejovo ma to bavilo, aj keď som predsa len čakal niečo prepracovanejšie, ale film tak príjemne pomaly graduje a hlavne sa neustále zlepšuje, hlavne druhú polovicu už začne ponúkať solídnu zábavu a bol som zvedavý, kam sa to až dotiahne a ani v tomto nie som sklamaný. Sadlo mi aj prevedenie, od takéhoto filmu by som síce očakával podstatne depresívnejšiu atmosféru, na to, čo je hlavný hrdina nútený podniknúť a dostávať sa do čoraz nepríjemnejších situácií a prostredia, tak mi to prišlo také uvoľnené, akoby to bolo hlavnému hrdinovi jedno a len koná, čo je v danej chvíli pre neho najdôležitejšie. A tak mi to prevedením skôr pasovalo k akčnému filmu, kde si len užívam ako hlavný hrdina likviduje svojich súperov a určite nie k pravej väzenskej dráme. Obsadenie tiež nie je najhoršie, Vince Vaughn nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov, zbytočne sa venoval komédiám, aj keď mi nikdy neprišiel ani trochu zábavný, ale v poslednej dobe si konečne vyberá zaujímavejšie úlohy a tu ma už baví. A toto je zatiaľ rozhodne jeho najlepšia úloha, predstavuje tu zaujímavého drsniaka, ktorý sa spočiatku správa až prekvapivo kľudne, ale aj v tej násilnejšej druhej polovici si pri drsných momentoch drží odstup, akoby to bola tá najnormálnejšia vec niekomu brutálne zlomiť ruku alebo rozkopať lebku a toto ma baví. Zvyšné postavy už nemajú moc priestoru, ale aj tak potešia Don Johnson a Udo Kier a zloženie väznov je presne také, aby som sa tešil na každý stret s nimi. Po akčnej stránke si tu určite nemôžem sťažovať, síce prestrelka na móle mi najprv spôsobila obavy ohľadom kvality akcie, ale keď sa už dej presunie do väzenia, film ponúkne viacero zaujímavých dsných súbojov a tie rozkopané hlavy teda vyzerajú poriadne brutálne. A tak režijne je to síce úplne iné, akoby som od filmu s touto tématikou očakával, ale S. Craig Zahler ma svoj štýl, originálnejší a tak ma to takto bavilo možno aj viac. Takže by som bol rád, keby už tento zaujímavý tvorca prestal svoje filmy tak naťahovať, ale aj tak budem jeho nasledujúce filmy očakávať, má dobré nápady a to sa v tejto dobe cení. 75%

• 21.10.2017  12:42

Filmy s vianočnou atmosférou, ale netypickým žánrom ma vždy bavili, preto som sa tešil aj na túto trochu drsnejšiu verziu Sám doma a síce film je nakoniec vlastne dosť iný, než som čakal, ale aj tak som s výsledkom dostatočne spokojný. Film hlavne klame tým, že sa snaží tváriť ako spomínaný Sám doma a veril som, že jeho drsnejšiu verziu aj uvidím, ale tvorcovia nakoniec prídu so zvratmi, kvôli ktorým sa dej začne uberať odlišným smerom, s čím som mal najprv trochu problém, ale našťastie som si po chvíli zvykol a bavilo ma to. Poteší, že film už od úvodu získa tú pravú vianočnú atmosféru a veľmi sympatické postavy, ku ktorým som si vytvoril vzťah prakticky okamžite. A tak keď sa to už rozbehne, na čo ale určite netreba dlho čakať, už som bol správne naladený a postavám som fandil. Aj napriek tomu spomínanému chvíľkovému sklamaniu mi to dejovo príde dostatočne zaujímavé, žiadne hluché miesta som nenašiel, takže aj napriek tomu, že sa dej odohráva len v jednom dome je to nadmieru svižné a celý čas si to udržuje obstojnú úroveň zábavnosti, takže celkovo ma to určite bavilo. S obsadením nemám najmenší problém, všetky tri hlavné postavy sú dobre obsadené a aj typovo zaujímavé a ten zvyšok presne splní svoj účel. Po hororovej stránke tu síce nie je o čo stáť, o atmosfére alebo napätí tu nemôže byť ani reči a tých pár úmrtí je mimo záber, čo ma vzhľadom na eRkový rating mrzí, ale aspoň to má taký správny sadistický štýl a prítomnosť pravého psychopata vo filme vždy poteší, takže sa to celkom vynahradzuje. Vizuálne sa na to pozerá veľmi dobre a vianočná atmosféra funguje. Takže nie je to film, ktorý by sa mi chcelo pozerať opakovane, ale páčilo sa mi to, nemá to výraznejší zápor a pri správnej nálade je to viac, než slušná zábava. 72%

• 21.10.2017  11:45
    Aknyeo (2017)

Som veľmi rád, že sa po pár kľudnejších rokoch juhokórejská produkcia opäť začína trochu viac venovať aj akčnému žánru a The Villainess je opäť len dôkazom, že im to ide veľmi dobre, aj keď tentoraz predsa len úplne inak, než kedykoľvek predtým. No to rozhodne nie je zápor, skôr práve naopak. Tu netreba na nič čakať, už samotný úvod vyzerá, ako to najlepšie z Hardcore Henryho, no film sa tohto štýlu našťastie po celý čas nedrží, potom by to mohlo časom omrzieť, ale je podstatne rozmanitejší a hlavne prvá tretina mi prišla poriadne dynamická a žánrovo teda mimoriadne atraktívna. Ale od juhokórejskej produkcie sa čistokrvného akčného filmu asi nikdy nedočkám a tak nasleduje prakticky plnohodnotná dráma, kedy už dostane hlavný priestor príbeh a postavy a tak akcia ide úplne do úzadia. To síce celkovo určite nie je objektívny zápor, dejovo ma to bavilo, síce to nie je ničím originálne, ale tieto zápletky o špičkových agentoch a nájomných zabijakoch bez ohľadu na pohlavie, ktorí sa z rôznych dôvodov postavia proti svojim bývalým zamestnávateľom a podobne ma nikdy neprestanú baviť. Ale vzhľadom na kvalitu a vysokú zábavnosť akcie ma to predsa len trochu mrzí. Ale aspoň finále je opäť dynamickejšie a akčnejšie. No aj tak si myslím, že dejovo to mohlo byť podané trochu inak, aby to bolo údernejšie a hlavne funkčnejšie po emocionálnej stránke, lebo tu sa často najprv udeje samotná akčná sekvencia a až neskôr sa divák dozvie, aký bol k nej vlastne dôvod a toto podľa mňa nie je správna voľba. Takže aj takto sa mi to dosť páčilo, ale v klasickom dejovom podaní by to fungovalo lepšie. S obsadením nemám väčší problém, hlavná hrdinka mi nadmieru vyhovovala, poteší môj obľúbený Shin Ha-Kyun a výborné vedľajšie postavy, len by to možno chcelo nejakého plnohodnotného záporáka, tu prakticky nikto nie je čiernobiely a tak som sa ani nemal dôvod tešiť na pravú pomstu. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je perfektná. Je vynikajúco a mimoriadne nápadito natočená a zostrihaná, tu sa kľudne aj behom jedného súboja vystrieda nespočet rôznych pohľadov, ale tak, aby to nekazilo prehľadnosť, takže s týmto sa tvorcovia teda riadne vyhrali, inak choreografia akčných scén možno nie je až tak prepracovaná, ale vynahradzuje to množstvo zabitých, či už pomocou rezných alebo strelných zbraní a hlavne ich drsnosť. Ale prekvapivo vydarené sú aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči celá úvodná fáza, naháňačka na motorkách, ale aj finále, no všetka akcia je výborná. Technicky sa dá vytknúť iba pár horších efektov, prevažne vo finále, ale inak je film vizuálne veľmi atraktívny. Takže je mi jasné, že každý juhokórejský akčný film musí mať aj výraznú dramatickú líniu, preto tej akcie nie je zase až tak moc, ale celkovo ma to dosť bavilo, určite sa dalo niečo doladiť, ale akcia je skvelá a zvyšné stránky majú tiež svoju kvalitu. 78%

• 1.10.2017  12:59
    Bushwick (2017)

Mám rád filmy podľa scenárov Nicka Damiciho, vždy príde s nejakými novými nápadmi a tak ponúkne originálne pojaté filmamy a rovnako je na tom aj jeho najnovší Bushwick. Filmu s touto tématikou by síce viac sedelo vysokorozpočtové prevedenie, tu boli tvorcovia viditeľne trochu obmedzení, ale našťastie nie tak, aby to mohlo filmu výrazne uškodiť a podarilo sa im presne to, čo aj mali v pláne. Nápad s vrhnutím relatívne normálnych ľudí, aj keď jeden z nich je predsa len bývalý vojak do takejto nečakanej vojnovej zóny a tráviť tam s nimi až na pár maličkostí v reálnom čase sa mi veľmi pozdával a film ma v tomto rozhodne nesklamal. Nie je to síce zase až tak nápadité a vôbec nie nepredvídateľné, ale to mi tu nevadilo, prišlo mi to v rámci možností dosť realisticky pojaté, ako by to asi tak vyzeralo, keby sa normálne postavy bez špeciálnych schopnosti a znalosti toho, čo sa to vlastne deje do niečoho takéhoto skutočne dostali. A tak sa nesnažia zachrániť svet, ani odhaliť rozsiahle sprisahanie alebo niečo podobné, len prežiť každý ďalší moment a získať aspoň tie základné informácie, aby sa mohli dostať do bezpečia. A tak si film prakticky po celý čas udržuje perfektnú dynamiku, ktorá poľaví len občas, keď si napríklad postavy potrebujú ošetriť zranenie alebo si na chvíľu oddýchnuť v práčovni. Finále sa mi už síce zdalo trochu prehnané a hlavná hrdinka toho zvládla trochu viac, než by som od normálneho človeka čakal, ale filmu to moc neškodí a páči sa mi, ako to celé dopadne, presne v toto som aj dúfal. A ponúkne aj pár vtipných momentov. Inak s obsadením nemám problém, Dave Bautista nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu mi sadol, jeho postava mi prišla uveriteľná a ani herecky na tom nie je zase až tak zle, nesklame ani Brittany Snow a okrem nich sa už jedná len o samé epizódne postavy s priestorom maximálne pár minút. Čo sa týka akcie, tak sa aj ťažko hodnotí, je jej tu plno, ale väčšinou sa očakávane odohráva len niekde bokom a postavy sa jej snažia vyhnúť. Zapoja sa do nej len párkrát a snažia sa len prežiť a tak nič výnimočné nepredvedú. Ale hlavne v poslednej tretine je už výraznejšia a aj trochu zábavnejšia. Takže celkovo sa nedá vychutnávať, ale určite to nemôžem ani kritizovať, lebo toto bol presne účel. Technicky tu môžem vytknúť jedine niektoré slabšie efekty, ale nie je tu toho zase tak moc, inak vizuálne je to veľmi kvalitná práca, kamera je skvelá, pričom strihu je tu minimálne a tá atmosféra vrhnutia do vojnovej zóny funguje. Takže žiadny kult sa z toho síce nestane, ale film splní presne to, čo aj sľuboval, takže nevidím dôvod, prečo by som ho mal zhodiť, mne sa to páčilo. 72%

• 1.10.2017  12:17

Na Chuckym sa mi na jednej strane veľmi páči, že aj napriek tomu, že táto séria má už prakticky tridsať rokov, tak je stále približne v tých istých rukách, takže je to plnohodnotná séria, ako sa patrí, ale pri tomto siedmom pokračovaní si už nie som istý, či je to stále správna voľba. Na každého nového Chuckyho sa vždy teším, mám rád tie temnejšie, ale aj zábavnejšie diely, ale už by to nutne potrebovalo zmenu a nejaké nové Chuckyho dobrodružstvo, tu mi prítomnosť starších postáv z pôvodných dielov, dokonca aj hlavného hrdinu úplne prvých častí, ktorý už medzitým samozrejme dospel moc nesedela. A rovnako aj zasadenie deja do psychiatrickej liečebne, ktorú som v tomto žánri nikdy moc nemusel a tento film mi to opäť len potvrdil. Film sa aj napriek krátkej dĺžke väčšinu času nesie skôr v pomalšom tempe, pričom dejovo to ani nemá moc čím prekvapiť alebo výraznejšie zaujať, len sa neustále riešia postavy, ktorým samozrejme opäť nikto neverí, ako to bolo v tejto sérii už nespočetnekrát, ale predtým aspoň v atraktívnejšom a zábavnejšom prevedení. Až posledná tretina je dynamickejšia a film ma už aj celkom bavil, ale tiež to nie je nič, na čo by sa oplatilo dlhšie spomínať. A tak som rád, že aspoň samotný Chucky, teda hlavný dôvod, prečo som si tento film pozrel ani tentoraz nesklamal, každú scénu s ním som si užíval, má perfektné hlášky a je až prekvapivo brutálny. Síce by som bol radšej, keby tu bol len v jednej bábike, toto nebol najlepší nápad, ale filmu to ani neuškodilo. Po hororovej stránke to nie je najhoršie, atmosféra síce moc nefunguje a o napätie tu vôbec nejde, ale scény s Chuckym sa podľa mňa celkom vydarili, rovnako ako úmrtia, ktoré sú na pomery série teda poriadne drsné. Hlavne taká scéna s padajúcim sklom alebo rozdupaná hlava to slušne osviežia. Obsadenie na mňa pôsobí dosť rozporuplne, síce sa tu objavia postavy z predchádzajúcich dielov, ale bavila ma vlastne len Fiona Dourif, ktorá je tu prakticky hlavná hrdinka, ten zvyšok ma už nezaujímal a to dokonca ani Alex Vincent, ktorý bol ako chlapec v prvých dvoch dieloch sympaťák, ale teraz v dospelosti mu úplne chýba charizma a je z neho len nevýrazný herec. A režijne je to tiež skôr sklamaním, samotný Chucky vyzerá dobre a rovnako aj vraždy, ale atmosféra je slabá a vizuálne mi to tiež moc nesedelo, vyzerá to dosť nízkorozpočtovo. Takže Cult of Chucky je z celej série podľa mňa najslabší diel, ale stále si udržal nejakú úroveň a Chucky sa opäť vydaril, takže aspoň kvôli jeho scénam som rád, že som si to pozrel. 57%

• 30.9.2017  15:42
    Baby Driver (2017)

Od Edgara Wrighta mám v rámci svojej kategórie vždy len tie najvyššie očakávania, jeho Súmrak mŕtvych a Jednotka príliš rýchleho nasadenia považujem prakticky za kulty a síce jeho zvyšná tvorba už nedosahuje ich kvalít, ale predsa len ponúkajú celkom osobitú a solídnu žánrovú zábavu a približne presne to spĺňa aj Baby driver. Síce trochu zaostáva práve v tej osobitosti, asi som očakával niečo trochu muzikálovejšie, čo mi ale nechýba, no hlavne nápaditejšie, čo už trochu áno, toto je predsa len dejovo už klasika, ktorá si ide v hlavnej línii predvídateľným smerom a prekvapí len v momentoch a dokonca aj tie prvky, ktoré sa spočiatku javili netradične tu sú nakoniec využité len minimálne, napríklad samotný hlavný hrdina, ktorý vyniká vlastne len v úvode a čoskoro je z neho klasická postava podobných filmov, ktorá sa dostane do všetkých klišé, ktoré len v tomto type filmu sú, pričom mohlo byť aspoň vysvetlené, prečo je vo všetkom taký perfektný, spočiatku som si myslel, že je len skvelý šofér, ale tých vynikajúcich schopností má predsa len viac. Ale celkovo sa na to aj tak pozerá viac, než dobre, po svižnom úvode sa mi síce zdalo, že tempo trochu upadlo a film sa až nepríjemne moc priblížil k priemeru, ale časom sa našťastie zase vylepší a celá druhá polovica je už nadmieru svižná žánrová zábava s dostatkom vydarených sekvencií. A to hlavne akčné, ktoré sa teda vydarili. Všetky naháňačky, či už automobilové alebo aj pešie sú dlhé, perfektne natočené a výborne zostrihané a rovnako nesklame ani tých pár prestreliek, pričom v akcii, ale občas aj mimo nej sa tu perfektne využíva hudba. Najlepšia je asi dlhá pešia naháňačka zo stredu filmu, ale všetku akciu som si v rámci možností tohto druhu dostatočne užil. Nesklame ani obsadenie, hlavný hrdina sa mi síce zdal trochu nevýrazný, ale svoj účel splnil, k tomu mimoriadne sympatická Lili James ako jeho priateľka a výborný výber záporných postáv, kde nechýbajú mená ako Kevin Spacey, Jamie Foxx alebo Jon Bernthal. Režijne je to kvalitná práca, čo ma ale pri Wrightovi neprekvapuje a síce hudba nie je v mojom štýle, ale k filmu sedela. Takže síce som asi čakal trochu viac, z tohto sa žiadna klasika nestane, ale určite nebudem kritický, väčšinu času ma to dosť bavilo a síce uprednostňujem iný typ akcie, ale aj táto sa vydarila a aj kvôli nej sa film určite pozrieť oplatí. 72%

• 3.9.2017  10:01

Neviem, či bol dobrý nápad začať prakticky kriminálny thriller, aj keď predsa len v modernom prevedení práve takto, keďže úvod pripomenie hlavne Gamera a diváci po tomto budú očakávať poriadne dynamickú akčnú jazdu, čo sa teda rozhodne nestane a tak tým len zbytočne mnohých sklamú, ale mňa to náhodou dlhší čas až prekvapivo dosť bavilo. Kriminálna zápletka je pojatá predsa len inak, než je v tomto žánri zvykom a tak hlavne v prvej polovici mi dej úplne vyhovoval, časť vo väzení síce mohla byť aj trochu lepšia, ale následný útek a pátranie po vinníkoch je atraktívne a pomerne nepredvídateľné, pri snahe zostať ukrytý pred políciou zase nechýba nejaké to napätie a bol som zvedavý, ako sa bude dej vyvíjať. Len trochu podivne pôsobí samotná hlavná postava, na jednej strane je to nezamestaný fanatický hráč počítačových hier, ale zároveň aj znalec taekwondo, ktorý sa o seba vie postarať aj v takejto veľmi nepríjemnej a komplikovanej situácii a takáto kombinácia mi neprišla úplne dôveryhodná. Ale filmu to neškodí, oba tieto štýly prinesú aj nejaké tie plusy, hlavne pomoc spolubojovníkov z hier, ktorý svojho priateľa len tak neopustia, ktoré to celé osviežia. Ale v druhej polovici sa zbytočne rýchlo odhalí celá pravda ohľadom vynníkov a ich motivácií, čo filmu skôr uškodí, stále si síce drží perfektné tempo, možno ešte vyššie, než predtým, ale už sa mi to zdalo až moc prekombinované a už tu ide len o to, ako si dve skupiny navzájom škodia a snažia sa tú druhú preľstiť, čo ma až tak nezaujímalo. Ale finále musím určite pochváliť, to sa mi dosť páčilo. Pochváliť môžem aj obsadenie, síce mi prišlo pomerne neznáme, ale aj tak hlavný hrdina je sympaťák, vyhovoval mi aj jeho pomocný tím, hlavne hackerka a ani záporáci nie sú zlí, len trochu netradiční. Akcie tu nie je zase tak moc, ale prišla mi pomerne kvalitná. Úvodná desaťminútovka je výborná, táto veľkolepá prestrelka ma veľmi bavila a okrem nej sa tu nájde ešte niekoľko solídnych naháňačiek. Vizuálne je to tiež slušná úroveň, aj keď niektoré efekty za špičkou očakávane dosť zaostávajú a veľmi sa mi páčila hudba, ale predsa len dosť vykráda Interstellar. Takže lepšie hodnotenie nedávam len kvôli druhej polovici, ktorá ide iným smerom, než by som chcel, ale aj tak som s výsledkom dosť spokojný, zaujímavá kriminálka s výborným úvodom, sympatickými postavami a skvelou hudbou. 69%

• 2.9.2017  11:51

Lákavý názov, slušné obsadenie, môj obľúbený žáner a v neposlednom rade aj dobre zvládnutá kampaň v podobe tajomných ukážok sa postarali o to, aby som sa na It comes at night celkom tešil, ale nakoniec ani nebolo načo. Ale film celkovo nie je ani tak zlý, ako skôr zbytočný a hlavne ma úprimne naštval. Rád pozerávam tieto komorné postapokalyptické filmy, ktoré si vystačia s minimum postavami a lokáciami, nepotrebujem tu žiadnu výraznú akciu a ani dostatok informácií, v realite by sa k bežným ľuďom tiež nedostali a v tomto prípade sa film navyše prikláňa k hororu, čo je opäť len plus, ale čo z toho, keď tu absolútne nič nie je. Po tých lákavých ukážkach som sa tešil na to, čo sa za tými atmosférickými sekvenciami ukrýva, aby som nakoniec zistil, že vôbec nič. Toto bol teda úder pod pás. A pritom spočiatku to vyzerá nádejne, postavy si ma celkom získali, správajú sa uveriteľne a rozumne a nechýbajú ani nejaké tie atmosférické sekvencie, ale všetko sú to len nikam nevedúce sny jednej z postáv a tak film sa vôbec nemá o čo oprieť. A tak už po chvíli mi bolo jasné, že z tohto nič výraznejšie zaujímavé nebude, film si len tak plynie a aj to, čo sa nakoniec ukáže ako najdôležitejšie, teda paranoia a nedôvera tu majú málo priestoru a hlavne niečo podobné sa už dalo vidieť nespočetnekrát a hlavne omnoho lepšie. V rámci obsadenia vyniká hlavne Joel Edgerton a otec druhej rodiny, zvyšok až na postavu syna nakoniec nemá moc priestoru a práve on ma tu zo všetkých nudil najviac. O nejakej akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, dve kratučké sekvencie, ktoré tiež nenadchnú. Režijne to inak nie je vôbec zlé, vizuálna stránka je kvalitná a atmosféra tiež, ale čo z toho, keď nemá čo podporiť. Takže It comes at night síce ponúkne pekný vizuál, atmosféru a solídne herecké výkony, ale čo z toho, keď scenár nemá čím zaujať a tá klamlivá kampaň ma núti hodnotiť podpriemerne, jednoducho ma to vôbec nebavilo. 46%

• 2.9.2017  11:12

Určite ma teší, že aj v dnešnej dobe sa občas dá nájsť v kinách nejaká odľahčená akčná zábava v eRkovom štýle, ako boli nedávni Nice guys alebo najnovší The Hitman's bodyguard, ale že by zniesli porovnanie s klasikami žánru, ktoré vznikali na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, tak to ani omylom. Základom je vhodné obsadenie a to v tomto prípade vyšlo podstatne lepšie, než som čakal, Ryan Reynolds nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov a jeho humor vôbec nemusím, ale tentoraz mi prišiel sympatický a celkom ma bavil a Samuel L. Jackson je stávka na istotu, pričom tu odviedol jeden z jeho najlepších výkonov za posledné roky a našťastie aj spolu im to sedí a tak chémia funguje veľmi dobre. A ani ostatné postavy nesklamú, Gary Oldman síce nemá moc priestoru, ale diktátor mu sedí, bavila ma aj Elodie Yung, len tá Salma Hayek mi tu prišla trochu navyše. So zápletkou tiež nemám väčší problém, spojiť bodyguarda s nájomným zabijakom bol zaujímavý nápad a mám rád tieto typy, kedy sa musia hlavné postavy dostať do určitého času na určité miesto, v tomto prípade sídlo medzinárodného súdu v Haagu. Len to nemuselo byť tak dlhé, prvé dve tretiny mi prišli príjemne svižné, ale potom to začne trochu drhnúť, potrebovalo by to o tých dvadsať minút skrátiť. Ale problémom je, že film chce byť neustále odľahčený za každú cenu a to mu podkopáva nohy. Všetky žánrové klasiky, ako Posledný skaut, Smrtonosné zbrane a podobne vedeli, kedy majú byť vtipné a kedy zase vážne, pričom si štýly navzájom neškodili, práve naopak a fungovalo to na jednotku. Ale tu sa zámerne kazí každý náznak napätia, čo ma vzhľadom na to, že sa tu rieši snaha dostať vojnového zločinca zodpovedného za genocídu dosť prekvapuje a tak je to regulérna komédia od začiatku až do konca. A nanešťastie nie moc vtipná. Síce som sa pritom ani raz necítil trápne, humor sa držal v neurážajúcich medziach, ale nenašiel som tu ani jednu vtipnú situáciu alebo dialóg, ktoré by skutočne stáli za to a stáli by za zasmiatie, len pár úsmevných momentov. Našťastie lepšie je na tom akcia. Tiež to nie je žiadny zázrak, hlavne sa mi nepáčilo, že to postavy mali až príliš jednoduché, čo mi do tohto subžánru vôbec nesedí, toto nie je žiadne Komando, tieto akčné filmy boli vždy trochu napínavejšie a hrdinovia mali so zabijakmi aspoň trochu problémy, ale tu absolútne nie, zabiť skupinu ťažko ozbrojených žoldnierov v priebehu pár sekúnd je tu úplne bežná záležitosť. Ale zase prestrelky sú celkom slušné a naháňačky tiež, len to nemuselo byť až také digitálne od priestrelov až po havárie a výbuchy, ale bavil som sa a pár momentov aj dokáže vyniknúť. Paradoxne najhoršie sú na tom súboje a pritom sú v mojom obľúbenom štýle, kedy sa protivník rýchlo zneškodní pomocou efektného chvatu, ale aj tu sa mi páčil súboj Reynoldsa so šéfom žoldnierov, ktorý mi prišiel celkom originálne pojatý. Takže celkovo z akcie určite nie som nadšený, ale ten obstojný štandard si celkom drží. A podobne je na tom aj réžia, efekty mohli byť aj podstatne lepšie a nemuselo to byť až tak nútene odľahčené, ale inak si to drží úroveň. Takže na to jedno pozretie je The Hitman's bodyguard obstojná žánrová zábava, ale žiadna klasika sa z toho nestane, radšej si pozriem spomínaného Posledného skauta alebo druhú Smrtonosnú zbraň, než sa znovu pustiť do tohto. 62%

• 29.8.2017  17:44
    Gongjo (2017)

Už dlhšie som nevidel nejaký juhokórejský plnohodnotný akčný film, tento navyše využíva filmovo obľúbený stret južnej a severnej Kóree, takže som sa na Confidential Assignment celkom tešil a rozhodne nie som sklamaný. Príbehovo mi to dosť vyhovovalo, samotný prvok spojenia dvoch úplne odlišných policajtov a dokonca z týchto dvoch znepriatelených strán svoj potenciál ani moc nevyužíva a ani tá postupná premena ich vzťahu nie je ideálne prevedená, jednoducho si spočiatku skôr škodia a po žiadnych výraznejších spoločných zážitkoch si už začnú dôverovať a riskovať pre toho druhého životy, ale inak film funguje veľmi dobre, obe hlavné postavy sú aj sami o sebe dostatočne zaujímavé, takže aj pri nulovej spoločnej chémii to sami o sebe dokážu utiahnuť, pátranie je pomerne atraktívne a síce kvôli nadpriemernej dĺžke sa tu o nejakej výraznej dynamike úplne hovoriť nedá, ale aj tak mi to prišlo príjemne svižné a film ma bavil od prvej do poslednej minúty. Veľkú zásluhu má na tom rozhodne aj obsadenie, Hyun-Bin, môj obľúbenec prevažne z romantických filmov si prvýkrát zahral aj plnohodnotného akčného hrdinu a zvládol to veľmi dobre, má charizmu, pôsobí ako uveriteľný drsniak a aj v akcii má rozhodne čo ponúknuť, bavil ma aj jeho partner a celá jeho rodina so sympatickými ženskými postavami a k tomu výborný hlavný záporák Kim Ju-Hyeok, ktorý má navyše aj schopných podriadených. Po akčnej stránke môžem prakticky len chváliť, akcia síce nie je výraznejšie nápaditá a nie je jej zase ani tak moc, teda aspoň vzhľadom na dĺžku filmu, ale aj tak ponúkne niekoľko vydarených súbojov s atraktívnou choreografiou, ktoré pôsobia aj celkom realisticky, len behom nich nemusela stále hrať tá istá hudba, pár obstojných prestreliek a aj zaujímavé naháňačky so slušnými kaskadérskymi kúskami. Najviac mi sadla dlhá pešia naháňačka a prakticky všetky súboje, ale akcia si tu neustále drží svoj slušný štandard. Ale humor tu moc nefunguje, občas tu síce cítiť snahu, ale mňa to moc nebvavilo. A technicky tu až na pár viditeľne digitálnych havárií nemám čo vytknúť. Takže Confidential assignment v rámci žánru nič nové neprináša, ale mňa tieto súčasné juhokórejské akčné filmy bavia a tento tiež spĺňa prakticky všetko, čo aj od tohto žánru chcem. 77%

• 27.8.2017  11:22
    7 životů (2017)

Na Tommyho Wirkolu to nielen spočiatku pôsobí až prekvapivo seriózne a ambiciózne, čo ale neberiem ako klad, či zápor, len ma to prekvapilo, od neho som predsa len zvyknutý na trochu uletenejšiu, ale aj tak kvalitnú zábavu. Toto je opäť jeden z tých sci-fi, v ktorých sú ľudia systémom určitým spôsobom obmedzovaní, čo je v poslednej dobe veľmi častá téma, v tomto prípade kvôli preľudneniu môžu mať len jedno dieťa, ale zápletka mi už na prvý pohľad priška dosť atraktívna. Všetky ostatné deti končia zamrazené do lepších čias a tak keď sa raz narodí sedem identických dievčat, musia byť všetky ukryté a von môže každý deň vychádzať len jedno z nich. Až kým sa jedna z nich nestratí a tak jej sestry urobia všetko preto, aby ju našli. Úvodná fáza ideálne predstaví tento svet, ale zase ma trochu sklamalo zoznámenie so sestrami, ktoré nie sú moc sympatické, teda s výnimkou ich detsva, toto ma dosť bavilo. No keď sa už jedna z nich stratí tak sa to už naplno rozbehne. Dejovo je to väčšinu času celkom klasika, pátranie, spolupráca pri hľadaní, prezradenie, únik pred silovými zložkami organizácie a podobne, ale mne to vyhovovalo, je to nadmieru svižné, skutočne veľmi dynamická žánrová zábava. Občas sa síce postavy správajú dosť nelogicky, či už kladné alebo záporné, čo v niektorých miestach dosť ruší, ale zase to vynahradzuje až prekvapivá krutosť, tu mi tých postáv bolo občas teda dosť ľúto a po tej námahe si podobné ukončenia nezaslúžili, ale práve toto film dosť vyzdvihuje a finále zase ponúkne aj nejaké tie zvraty a napríklad prezradenie pravdy o uspávaní ma teda dosť prekvapilo. Ešte viac, ako finálne rozuzlenie. Nesklamú ani postavy, Noomi Rapace síce nepatrí medzi najsympatickejšie herečky, ale charizma jej nechýba a v akcii ma celkom baví, len mohla lepšie oddeliť svoje charaktery, predsa len v niečom vynikajú možno dva, zvyšok mi prišiel veľmi podobný, k tomu dobrý výber záporákov a v malej úlohe poteší aj Willem Dafoe. Film môžem pochváliť aj po akčnej stránke, opäť to na Wirkolu nie je moc nápadité a krvavé, film má bližšie k bežným súčasným akčným filmom, ale aj toto mi sadlo. Súboje nevynikajú prepracovanou choreografiou, skôr sa držia pri zemi, ale sú celkom intenzívne, slušne natočené a aj obstojne drsné, ale bavili ma aj všetky tie prestrelky a naháňačky. Žiadna akčná scéna skutočne nevyniká, ale behom akcie sa je vždy na čo pozerať. A režijne tu v rámci svojej kategórie nemám väčší problém, vizuálne je to bez problémov, akcia je zvládnutá kvalitne a navyše film vďaka krutým momentom celkom funguje aj po dramatickej stránke. Takže celkovo to nie je tak originálny a nezabudnuteľný Wirkola, ako napríklad jeho oba diely Dead snow, ale s výnimkou občas nelogického správania postáv tu nemám moc čo vytknúť, mňa to dosť bavilo a kľudne si to ešte pozriem. 77%

• 27.8.2017  10:29

Pôvodná Hviezdna pechota je nestarnúca kultová klasika, ktorá je podľa mňa v rámci tohto univerza už neprekonateľná, ale aj tak som rád aj za túto animovanú sériu, ktorá trochu napravuje chuť po slabších videopokračovaniach, ale zatiaľ čo prvý animovaný film, Invasion sa mi dosť páčil, toto druhé pokračovanie je už na tom predsa len o niečo horšie. A môže za to v prvom rade príbeh, ktorý už obyčajnejší byť ani nemohol, akoby sa jednalo o nejaký prostredný diel dlhého seriálu deväťdesiatych rokov, úplne bez nápadu a snahy niečím prekvapiť, alebo výraznejšie zaujať. Zase nehovorím, že je to úplne zlé, pozerať sa na to určite dá, za čo môže práve toto moje obľúbené univerzum, keďže aj tento diel je jeho súčasťou a tak som sa pri tom nenudil, ale jednoducho po tejto stránke tu nie je skutočne čo chváliť. Dosť rozporuplne pôsobia aj postavy, poteší, že sa tu opäť zišlo hlavné trio pôvodného dielu, takže nechýba generál Johnny Rico, veliteľka lode Carmen Ibanez, ani Carl Jenkins so svojou schopnosťou telekinézy a dokonca svoj význam tu má aj Dizzy Flores, ale z nových postáv za niečo stojí jedine nová maršálka, ako hlavný záporák, zvyšok ma vôbec nebavil a hlavne celá jednotka vedená Ricom je veľkým sklamaním, tu ma nezaujímal absolútne nikto. A tak som rád, že aspoň akcia nesklame. Síce tiež nie je výraznejšie nápaditá a nejaká skutočne zapamätania hodná akčná scéna sa tu nenájde, ale aj tak ma všetky tie prestrelky s arachnidmi dostatočne bavili, nechýba dostatok krvi a explózie vyzerajú perfektne. Vizuálne tu tiež nemám výhrad, ale to už je pri týchto filmoch samozrejmosťou. A určite poteší, že nechýba ani pôvodná hudba, ktorá sa mi veľmi páči. Takže od filmu z tohto univerza čakám určite viac, príbeh a vedľajšie postavy sú ďaleko za očakávaniami, ale celkovo to nebolo zlé, klady sa tu nájdu a na to jedno pozretie môže byť. 58%

• 1.8.2017  12:07
    Dunkerk (2017)

Po Interstellar som sa stal definitívne Nolanovým fanúšikom, to bol skutočne prvotriedny film po všetkých stránkach, kedy konečne fungovali aj prvky, ktoré mu predtým moc nešli a keďže vojnový žáner patrí medzi moje obľúbené, neodradilo ma to a Dunkirk bol mojim veľmi očakávaným filmom a aj keď mu kvalitu uprieť nemôžem, predsa len som celkom sklamaný. V prvom rade musím určite pochváliť prvotriednu vizuálnu stránku a technické prevedenie, ktoré len ťažko hľadajú konkurenciu, plno skvelých netradičných záberov, pôsobí to úplne realisticky, takže to dokáže bez problémov vtiahnuť a čo je veľkým kladom v týchto veľkolepých, nielen vojnových filmoch, keď nielen každý výbuch, ale aj výstrel pôsobí skutočne nebezpečne, toto je už hlavne v dnešných časoch veľmi zriadkavé a pritom ani Dunkirk nepotreboval eRkový rating, aj keď s ním by to bol ešte intenzívnejší zážitok. A tiež musím pochváliť mimoriadnu dynamiku filmu, tu sa film už po prvej minúte rozbehne a prakticky až do konca nepoľaví, tu sa skutočne stále niečo deje. Ale inak mi to dejovo neprišlo zase tak moc zaujímavé, napätie síce funguje, aj táto operácia, ktorá bola založená viac na čakaní, než na skutočnom boji musela byť pre vojakov tiež mimoriadne psychicky náročná, čo sa tu aj podarilo a to napätie tu cítiť neustále, len tu film nemá vôbec čím prekvapiť, vojaci čelia náletom, občas sa potopí loď alebo zostrelí lietadlo a to je vlastne všetko. A ani ten nápad s trojicou línií rôznych časových dĺžok ma nakoniec ani zďaleka tak nepotešil, ako som čakal. Myslel som, že sa s tým Nolan pohrá, aby sa pritom muselo aj premýšľať, ale to vôbec netreba, film je stále prehľadný a navyše mu to podľa mňa skôr škodí, lebo takto sa niektoré sekvencie opakujú, len sú z iného pohľadu. A tak hlavným problémom filmu je, že aj keď si celkovo neustále drží svoju nadpriemernú úroveň, nenájde sa tu ani jediný moment, ktorý ma skutočne nadchol a emocionálne ma to opäť minulo. A Zimmer ma tiež tentokrát skôr sklamal, hudba a všetky zvuky síce pôsobia znepokojivo, ale to je tak všetko, inak si ma hudba nezískala. Po akčnej stránke som v rámci možností veľmi spokojný, akcia očakávane nie je moc rozmanitá, ale všetky tie letecké súboje sú veľmi dobre natočené a hlavne realistické a ako som spomínal, paľba a výbuchy pôsobia nadmieru efektne. S obsadením tiež nemám problém, najviac vyniká pilot Tom Hardy, ale skvelý je aj kapitán Kenneth Branagh, ale aj tí neznámi herci sú sympatickí a dobre zahraní, či už hlavný hrdina z línie na pláži alebo aj celé osadenstvo malej lode. Takže Nolan si svoju reputáciu nepokazil a aj Dunkirk natočil stále prvotriedne, bavilo ma to a kladov je tu nespočet, ale aj tak som čakal podstatne viac, z tohto sa teda pre mňa žánrová klasika nestane. 73%

• 31.7.2017  13:22
    Revolt (2017)

V poslednej dobe sa týchto lacnejších filmov o mimozemskej invázii objavilo celkom dosť a Revolt patrí rozhodne medzi tie vydarenejšie. Režisér je ale viditeľne až moc veľký fanúšik slávnejšieho Neila Blomkampa, hlavne jeho Districtu 9, ale aj ostatných filmov, tých spoločných znakov je tu pomerne dosť, ale predsa len tento štýl stále nie je až tak opozeraný a film si ide aj tak svojou cestou. Film sa tejto globálnej udalosti venuje očakávane len z toho najmenšieho hľadiska, vojak a doktorka spoja svoje sily, aby sa skúsili dostať do relatívneho bezpečia a tak je z toho pomerne priamočiara a nie práve najnápaditejšia cesta z jedného bodu do druhého, ale behom cesty sa im pravidelne udeje niečo nepríjemné a tých slušných sekvencií je tu celkom dosť a aj informácie sú ideálne postupne dávkované a tak ma to až prekvapivo bavilo. Finále by som si možno predstavoval trochu inak, ale ani toto nebolo zlé. S obsadením tu v rámci možností nemám najmenší problém, hlavné duo mi prišlo dostatočne sympatické a aj herecky celkom schopné, takže som im fandil a v priebehu už prakticky väčšinou narazia len na nejaké tie epizódne postavy. Nesklame ani akčná stránka, mimozemské stroje majú slušný dizajn a hlavne efektnú streľbu, ktorá ľudí okamžite rozpráši, vizuálne a technicky je až prekvapivo dobre zvládnutá a tak ma všetky tie prestrelky a naháňačky bavili. Režisér ma prekvapil len v dobrom, síce mu chýba osobitý štýl, ale vzhľadom na nízky rozpočet to po všetkých stránkach zvládol nadpriemerne a film zaujme aj neopozeraným prostredím. Takže ja som nadmieru spokojný, aj s nízkym rozpočtom sa dá ponúknuť slušný sci-fi film so sympatickými postavami, atraktívnym vizuálom a s kvalitnou akciou, dobrá práca. 72%

• 29.7.2017  13:09

O kráľovi Artušovi a jeho excalibru už toho bolo natočené toľko, že ma už nové verzie vlastne ani nezaujímajú a už vôbec nie v blockbusterovom balení s veľkou dávkou fantasy, ale Guy Ritchie je predsa len zaujímavý režisér a zvesti o tom, že si to natočil úplne po svojom ma prilákali a musím povedať, že som teda mimoriadne spokojný. Aj napriek faktu, že s takýmto rozdielom kvality medzi akčnými a neakčnými scénami v neprospech akcie som sa snáď ešte nestretol. Akcia je síce celkom netradične pojatá, vizuálne nápaditá a aj technicky slušne zvládnutá, ale väčšina je tak prehaná práve tým spôsobom, ktorý neznášam a tak ma skôr otravovala. Skutočne nevidím žiadny kladný význam napríklad v akcii, kedy hlavný hrdina konečne pochopí silu meča a vo fantasy digitálnom móde s ľahkosťou zlikviduje desiatky nepriateľských bojovníkov. Nielen, že sa tu absolútne vytratí akékoľvek napätie, ale ani sa nedá vychutnať nejaká choreografia alebo zaujímavé úmrtia, toto je len otravná nuda. Jedine úvodná veľkolepá bojová sekvencia pôsobí celkom slušne a v priebehu sa ešte nájde pár menších neprehnaných, ale ani to nie je nič, čo by upútalo a ten zvyšok ma už rušil vrátane celého finále. Ale keď si odmyslím akciu, tak som prakticky nadšený. Guy Ritchie takéto dialógy a prácu s postavami zvláda bezchybne a tu to dokazuje naplno. Všetci sa tu síce správajú a vyjadrujú dosť moderne, ale cez to sa dokážem preniesť, filmu to dodáva na zaujímavosti a vďaka vysokým kvalitám aj na zábavnosti. Dejovo je to samozrejme predvídateľné, ale aj tak sa tu nájde nespočet výborných scén, dialógov, hlášok a skvelo načasovaných vtipov, pričom mnohé sekvencie sú skvelo zostrihané, takže skutočne mimo akcie som bol väčšinu času mimoriadne prekvapený a spokojný. Sadli mi aj postavy, Charlie Hunnam zvládol hlavného hrdinu až prekvapivo dobre a pritom som mu pôvodne moc neveril, pomáha mu Djimon Hounsou, skvelá postava čarodejnice, ktorá mi bola veľmi sympatická a ďalšie slušné vedľajšie postavy. V malej úlohe poteší aj Eric Bana a ako hlavný záporák Jude Law, ktorého som si v takejto úlohe tiež moc nevedel predstaviť, ale bavil ma. A technicky tu nemám moc čo vytknúť, skvelá vizuálna stránka, pekné lokácie a výborná netradičná hudba. Na to, že ma tento film pôvodne vôbec nezaujímal som pri ňom dokonca premýšľal aj nad plným hodnotením, ale výhradne mimo akcie, tá to celé len kazila. Ale aj tak si to určite ešte s radosťou pozriem. 79%

• 28.7.2017  15:04
    Nevesta (2017)

Ruský horor som zatiaľ ešte nevidel a keďže ich produkcia ma v posledných rokoch baví čím ďalej viac, skúsil som dať šancu aj ich Neveste, ale nakoniec ani nebolo treba. Spočiatku to vyzerá celkom nádejne, film má veľmi kvalitný vizuál, čo v tomto žánri teda rozhodne nie je samozrejmosťou, úvodná sekvencia z minulosti ponúka celkom slušnú atmosféru a následne ma potešila pekná hlavná hrdinka, takže na tie kladné prvé dojmy mi to stačilo, ale už čoskoro bolo jasné, že z tohto nič výnimočné nebude. Film sa zbytočne až príliš moc snaží napodobovať svoju americkú konkurenciu miesto toho, aby to bolo jednoducho svoje. Opäť len strašidený dom, podivná rodina so svojim dávnym tajomstvom a séria tých najotrepanejších ľakačiek, Časom síce začne byť dej o niečo zaujímavejší a aspoň trochu odlišnejší, ale ani toto tvorcovia moc nezvládli. Pôsobí to riadne nedotiahnuto, polovica výrazných prvkov mi prišla úplne nasilu, bez nejakého racionálneho opodstatnenia a tak napríklad taká posledná tretina je na jednu stranu konečne dynamická a stále sa niečo deje, ale už som vôbec nevedel, komu mám vlastne fandiť, prípadne priať smrť a z akého dôvodu. Obsadenie je tiež skôr iba priemerné, hlavná hrdinka je síce pekná, ale tým to aj končí a časom som už jej aj prestal fandiť a celé zloženie rodiny mi prišlo také pravé ruské, takže to bolo rozhodne plus, ale herecké výkony mohli byť aj trochu lepšie. Ale zase určite to nie je horšie, než ten žánrový priemer. A režijne určite musím pochváliť celkový vizuál, aspoň to malo nejaký rozpočet a ideálny vzhľad ducha, ale inak je atmosféra veľmi slabá, napätie len minimálne, ľakačky otravné a celkovo hororové scény sotva priemerné aj v rámci tohto otrepaného subžánru. Takže dalo sa na to pozerať, ale tým to aj končí, úplne priemerný film, v ktorom vyniká skutočne len ten vizuál, inak po hororovej stránke nestojí takmer za nič, takže keby som film nevidel, o nič by som neprišiel. 54%

• 28.7.2017  14:04

Nesmierne ma to mrzí, ale čakal som teda omnoho viac. Tématika atómovej katastrofy bude vždy veľmi atraktívna a so silnou schopnosťou emocionálne zasiahnuť, či už sa jedná len o možné predpovede z blízkej budúcnosti, ale samozrejme aj tieto našťastie jediné aj reálne uskutočnené, teda Hirošima a Nagasaki, no o Deti z Nagasaki som už od detstva počul len samú chválu, preto som bol veľmi rád, keď sa mi ich podarilo konečne vzhliadnuť, no neubránim sa silnému sklamaniu. Nie, že by to bolo zlé, len to nie je nič viac, než priemerne zvládnutá dráma, len s atraktívnejšou témou. Film sa tejto katastrofe venuje hlavne z pohľadu jednej rodiny, s čím nemám problém, takto to dokáže emocionálne lepšie fungovať, ale toto ma vôbec nezasiahlo. Aj napriek tomu, že film zaberá dlhší časový úsek, začína pár dní pred samotným útokom a končí niekoľko mesiacov po ňom, tak sa tu toho zase tak moc neudeje, čakal som väčší priestor pre postupnú zmenu života v meste a jeho okolí, rovnako pre následky útoku, či už na samotných zasiahnutých, ale aj pribúdanie mŕtvych a samozrejme aj pre zmienky o samotnej atómovej bombe, ale všetko je tu zastúpené len veľmi málo, akoby film nechcel vybočiť zo štýlu priemernej drámy. A tak sa tu nájde skutočne len pár scén a dialógov, ktoré stáli skutočne za to, páčil sa mi napríklad rozhovor s americkými vojakmi. Inak obsadenie mi síce prišlo neznáme, ale aj tak veľmi dobre zvolené, všetky dôležité postavy mi prišli sympatické a aj dobre zahrané. A režijne to na tú priemernú drámu stačí, ale toto malo byť omnoho pochmúrnejšie a emocionálne silnejšie. Takže veľmi nerád vyjadrujem až toľko kritiky takémuto filmu, ale inak to nejde, až na pekný vizuál a sympatické postavy to po všetkých stránkach za mojimi očakávaniami zaostáva. Dej, atmosféra a emócie mali byť niekde úplne inde. Dobrý film, ale nič viac. 61%

• 28.7.2017  13:45

Už som si zvykol, že akční hrdinovia minulého tisícročia bez ohľadu na ich súčasnú formu už v nových filmoch slúžia len na prilákanie divákov, inak ich význam pre film je zanedbateľný, čo je presne aj prípad Recall, ale inak to tento film vlastne ani nepotreboval, má čo ponúknuť aj bez toho. Mimozemská invázia je tu samozrejme zobrazená iba v tom najkomornejšom pohľade, ale vzhľadom na nízky rozpočet som nečakal a hlavne ani nechcel nič iné. Dejovo to spočiatku pôsobí dojmom, že by sa malo jednať o menší konflikt medzi skupinou mladíkov a skúseným veteránom, čo by tiež nemuselo byť zlé, aspoň by Snipes dostal viac priestoru aj pre svoje schopnosti, ale hlavná je samozrejme mimozemská invázia, ktorá na moje prekvapenie vôbec nepôsobí až tak ohrane, ako by som od filmu tohto typu čakal. Samozrejme to nie je nič výnimočné, čo by dokázalo nadchnúť a skutočne upútať, ale nenudí to a občas to poteší nejakým zaujímavým nápadom alebo nečakaným smerovaním deja a tak som mal z toho behom sledovania dobré pocity. A celkom tomu napomáha aj obsadenie, v centre diania je skupina mladíkov, ktorá mi ale prišla celkom sympatická, obzvlášť hlavné duo a ani herecky na tom neboli najhoršie, no a Wesley Snipes si svoju úlohu celkom užíva a je stále viditeľne v dobrej forme, takže som ho rád znovu videl, ale v akcii sa tu takmer vôbec nepredvedie a pre dej má len minimálny význam. Keby tu nebol, film by ani nemuseli upravovať. Inak celkovo o akcii sa tu teda moc hovoriť nedá, nájde sa tu nejaká tá naháňačka a padne pár výstrelov a to je prakticky všetko. A réžia sa tu v prvom rade starala o to, aby to aj napriek rozpočtu vyzeralo celkom obstojne, čo sa aj podarilo, vizuál je bez problémov, kamera je slušná a ani efekty nie sú najhoršie, len by to chcelo aj nejakú tú atmosféru, tá úplne chýba. Takže nakoniec to dopadlo lepšie, než som čakal, Wesley Snipes je tu síce len ako lákadlo, ale film je nakoniec celkom nápaditý a aj zábavný, to jedno pozretie určite neľutujem. 58%

• 24.7.2017  15:17

Pôvodné anime je kultová klasika, ktorá inšpirovala nespočet ďalších filmov, ale keďže cyberpunkové sci-fi nie je nič, čo by sa v kinách bežne objavovalo, aj napriek nižším očakávaniam som tomuto hranému americkému remaku skúsil dať šancu a nakoniec som z výsledku príjemne prekvapený. Dejovo sa to s predlohou nedá absolútne porovnávať, tá bola neporovnateľne inteligentnejšia a prepracovanejšia, tento remake prakticky ponúka len tú krimi líniu bez toho, čo je na predlohe to najzaujímavejšie, ale viac som ani nečakal. Kriminálna línia je aj tak celkom atraktívna a celé je to nadmieru dynamické, pomerne nápadité a film si po celý čas udržuje slušnú úroveň zaujímavosti. No hlavným kladom je aj tak to celé cyberpunkové prevedenie, ktoré sa mi tu mimoriadne páči a aspoň film vyzerá úplne inak, než vlastne celá žánrová konkurencia. Slušné je aj obsadenie, jedine Scarlett Johansson pôsobí trochu rozporuplnejšie, nie je zlá, ale asi by som v tejto úlohe chcel niekoho vhodnejšieho. Prekvapil ma ale jej partner, ktorý už asi ani nemohol byť vybraný lepšie, Pilou Asbæk bol skvelá voľba, poteší aj Takeshi Kitano, Michael Pitt a Michael Wincott. Spokojný som aj po stránke akcie, tu sa síce nenájde nič veľkolepé, ale aj tak mi všetky tie prestrelky a naháňačky prišli veľmi dobre natočené a technicky špičkovo zvládnuté. Len nemuseli až tak moc kopírovať predlohu. Ale najväčším kladom filmu je aj tak samotný vizuál, ten je úžasný, perfektné interiéry, exteriéry a celkový vzhľad mesta, toto už snáď ani nemohlo dopadnúť lepšie. Ale plusom je aj atmosféra a hudba, aj keď aj tu sa Clint Mansell opäť len snaží čo najviac približovať originálu. Takže aj ako priaznivec originálu, musím tento hraný Ghost in the shell hodnotiť kladne, v dobách, keď blockbustery vyzerajú ako cez kopírku ma takýto vysokorozpočtový minimálne vizuálne a technicky nápaditý film len poteší. 75%

• 24.7.2017  14:37
    Okja (2017)

Nemám rád, keď sa kvalitní tvorcovia, ktorí majú na svojom konte dostatok zaujímavých filmov a témat, akým rozhodne je aj Bong Joon-Ho púšťajú do takýchto ohraných rodinných témat, preto aj tento film som si pozrel vlastne skôr len z doplnenia režisérovej tvorby, než z očakávania niečoho výnimočného a aj keď sa rozhodne žiadny zázrak nekoná, film je nakoniec predsa len podstatne zaujímavejší a zábavnejší, než som pôvodne očakával. Spočiatku sa to tvári ako úplne štandardný rodinný film o láske k zvieraťu, len tentoraz je tým zvieraťom vedecky vytvorené obrie prasa a síce dejovo sa až do konca nenájde nič nápadité alebo prekvapivé, ale tempo je až prekvapivo svižné, no hlavne sa časom začne pridávať na humore, akcii a dramatičnosti a našťastie vo funkčnej forme. O humor sa stará hlavne podarená skupinka ekoteroristov, ktorá má pár dobrých scén, ale aj mimo nich som sa občas dobre bavil a v akcii ma zase bavila hlavná postava. Samozrejme to nie je žiadna akčná hrdinka, ale mám slabosť pre tieto akčné postavy, ktoré sa len tak nevzdávajú a idú si za svojim. A tak všetky tie jej naháňačky som si skutočne vychutnával. A v poslednej fáze začne fungovať aj dramatičnosť a zatiaľ čo dovtedy mi to prišlo ešte ako sympatický film pre celú rodinu, toto už pôsobí podstatne drsnejšie a najsmutnejšie je, že realita je ešte omnoho hnusnejšia. Takže film svoj účel určite splnil. S obsadením nemám problém, sadla mi spomínaná hlavná hrdinka, hlavne v akcii, ale aj mimo nej, juhokórejské obsadenie ponúkne viacero známych tvárí, ale ani západné obsadenie v ničom nezaostáva, ich výber mi sadol, či už Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton, ale aj Paul Dano. Režijne tu v rámci možností nemám čo vytknúť, práve toto je jeden z tých príkladov, keď schopný tvorca aj z menej atraktívnej a opozeranej témy vytvorí zaujímavý film. Takže dúfam, že nabudúce sa Bong Joon-Ho pustí zase do niečoho ambicióznejšieho, ale ani s týmto filmom nemám problém, Okja sa mi páčila a vďaka posolstvu sa rád prikloním k lepšiemu hodnoteniu. 70%

• 22.7.2017  13:35

Po zúfalo priemernej a zabudnuteľnej sedmičke a jej paradoxných rekordných tržbách, aj keď je jasné, že veľký podiel na tom mala smrť Paula Walkera som už sérii, z ktorej mám ale aj tak skutočne rád len piaty diel žiadne väčšie šance nedával, ale ôsme pokračovanie je na tom predsa len o niečo lepšie. Nič výnimočné sa ani tentokrát nekoná, ale aspoň to dejovo prinieslo do série niečo trochu nové, rovnako aj nové spôsoby využitia automobilov v akcii pomocou najmodernejších technológií, pričom mi to prišlo vzhľadom na vyše dvojhodinovú dĺžku príjemne svižné bez hluchých miest a tak som v rámci možností série celkom spokojný. Ale nie som úplne spokojný, ako séria pracuje s relatívne novými postavami. Od piateho dielu sa v každom diely objavil nový súper, ktorý bol sám o sebe skvelý a vďaka tomu to bolo správne vyhecované, samozrejme hlavne The Rock v piatom alebo aj Jason Statham v siedmom, pričom ani Luke Evans v šiestom nebol vôbec zlý, ale tento diel mi v tomto prišiel ako kombinácia rodinného filmu a paródiu na seba, tu sú už všetci spolu šťastní, všetky zločiny a pomsty sú zabudnuté a tak je to jedna veľká šťastná rodinka. Ako nestrannému divákovi, ktorému táto séria slúži len ako jednorazová oddychovka raz za pár rokov mi to je viac menej jedno, ale keby som bol jej veľký fanúšik, tak by mi to teda riadne prekážalo a kazilo by mi to aj predchádzajúce diely. Po akčnej stránke stále platí, že ma dokázala nadchúť jedine päťka, ktorá bola nápaditá, napínavá sa ponúkla dostatok parádnych akčných sekvencií, ale po zabudnuteľnej sedmičke je to posun vpred. Sekvencie s automobilmi sú rozmanité, niektoré originálne a technicky očakávane prvotriedne zvládnuté, takže kvalitu im uprieť nemôžem, ale predsa len to nie je môj štýl a tak som si pri nich väčšinou len pomyslel, že celkom dobrý nápad, ale výraznejšie ma neupútali. Omnoho viac mi sadli súboje, ktorých síce nie je zase tak moc, ale časť vo väzení ma teda dosť bavila a akcia v lietadle tiež. Obsadenie je už roky stále totožné, rovnako aj ich správanie, takže tu už nemá moc čo prekvapiť, ale tentoraz ani nováčikovia moc nezaujmú. Hlavná záporáčka Charlize Theron síce sama o sebe určite nie je zlá, ale predchádzajúce diely mali podstatne lepších záporákov a nováčik Scott Eastwood ako pomocník Kurta Russella je síce sympaťák, ale tým to aj končí a jeho postava ma tu vôbec nezaujímala. A režijne si séria už roky drží svoj štandard a aj napriek zmenám režisérov necítiť výraznejšie zmeny. Takže opäť to nie je nič, čo by som si chcel pozrieť znovu, ale od tejto série ani viac nečakám, obstojná oddychovka na upršané odpoludnie. 64%

• 19.7.2017  09:46
    Mumie (2017)

Toto chystané Dark universe ma rovnako ako väčšina súčasných blockbusterov prakticky vôbec nezaujíma, aj keď nejakým jeho budúcim príspevkom možno šancu dám, ale na Múmiu som bol celkom zvedavý, za čo ale môže výhradne Tom Cruise, ktorý si buď nevyberá zlé projekty, alebo ich svojim vplyvom zmení na obstojnú žánrovú zábavu a to je presne tento prípad. Bez neho by to bol len ďalší sterilný blockbuster, ktorých je plno, len by bol možno trochu temnejší, ale takto ma to celkom bavilo. Hlavne spočiatku si film drží prekvapivo vysokú úroveň, je to dynamické a rozmanité, úvod v Egypte, akcia v Iraku a prvý vážny stret s vplyvom múmie. Potom sa film ukľudní, tempo sa zmierni a celkovo jeho zaujímavosť a zábavnosť trochu klesne, čo sa už nezmení až do konca a aj finále by som si teda predstavoval trochu veľkolepejšie a zaujímavejšie, ale ani toto nebolo zlé. Výraznejšie hluché miesta tu nie sú, občas sa nájde nejaká slušná sekvencia a hlavne Tom Cruise to svojou živelnosťou drží neustále dostatočne nad vodou. Obsadenie nie je najhoršie, bez Cruisa by to ani nemalo zmysel, ten ma tu bavil po všetkých stránkach, ale sadla mi aj jeho partnerka Annabelle Wallis a ani záporáčka nie je zlá. Oproti tomu Cruisov priateľ ma vôbec nezaujímal a po premene bol dokonca otravný a Russell Crowe síce sám o sebe nie je zlý, ale táto jeho postava ma vôbec nezaujímala a tak aspoň viem, že keď si ju zahrá v hlavnej úlohe, ja pri tom nebudem. Akčná stránka mi neprišla zase tak moc výrazná, pár akčných sekvencií sa tu nájde a vôbec nie sú zlé, len sa mi zdalo, že sa až moc často zbytočne odohrávajú v noci, prípadne v tmavých priestoroch a takéto scény ma ani moc nezaujímajú. Ale aj tak časť v lietadle sa mi páči, akcia v Iraku je tiež dobre zvládnutá, len mohla byť dlhšia a ešte sa občas nájde niečo zaujímavé, ale už väčšinou len nejaký kratší úsek z dlhšej akcie. Humor nie je výrazne nápaditý, ale práve vďaka Cruisovmu prístupu som sa celkom zabával. Režijne to tiež nie je zlé, len mi vadila tá častá tma. Ale aj tak to na ten blockbusterový priemer stačí. Takže Mummy stojí a padá čisto na Cruisovi, bez neho by ma to nezaujímalo, ale s ním som sa bavil a povýšil ho o dosť vyššie. A za tú jeho neustálu živelnosť sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. 70%

• 13.7.2017  18:26
    Pilgrimage (2017)

Bežne mám rád takéto menšie drsné historické filmy prevažne z európskej produkcie, ale Pilgrimage ma dosť sklamal. Aj napriek kratšej dĺžke a faktu, že sa dej neodohráva na jednom mieste, ale zachytáva putovanie postáv na ich ceste je tempo väčšinu času pomerne pomalé, nejakých zaujímavejších sekvencií je zanedbateľné množstvo a celkovo to dejovo ani nemá moc čím zaujať, prišlo mi to až zúfalo nenápadité a priemerné a bolo mi teda úplne jedno, ako dopadne nejaká relikvia. A keby to aspoň mohli zachrániť postavy, ale ani to nie, na kladnej strane zaujme jedine Jon Bernthal, ktorého nemý brutálny bojovník ma dosť bavil a nesklame ani jediný výrazný zabijak, ktorému nechýba charizma, ale tým to končí a tá skupina mníchov v centre diania ma teda vôbec nezaujímala. A tak film je teda hlavne čakaním na akciu, ktorá vôbec nie je zlá, len škoda, že jej je tak málo. Film vlastne ponúkne len jednu dlhšiu akčnú sekvenciu v strede filmu a potom ešte finále, ktoré ale mohlo byť aj dlhšie a tu rozhodne poteší, že je to slušne natočené a hlavne správne drsné, tých rozmanitých krvavých zabití je tu dostatok. A plusom je aj vizuál a technická stránka, pozerá sa na to dobre, pričom film využíva aj atraktívne lokácie. Takže celkovo ma to určite sklamalo, väčšina podobných filmov býva podstatne lepšia, ale zase na ten slabý priemer to akcia, vizuál a Jon Bernthal vytiahnu. 52%

• 11.7.2017  16:24

Nikdy nepohrdnem takýmito filmami, v ktorých sa musí skupina ľudí navzájom pozabíjať v uzavretom prostredí, keďže na rozdiel od väčšiny krvákov v nich ide aj o morálnu otázku, kedy je zaujímavé sledovať, ako sa pri civilizovaných ľuďoch postupne mení pohľad na celú situáciu, ale vždy sa teším aj na odhaľovanie tajomstva, čo za tým celým stojí, preto som sa tešil aj na Belko experiment, ktorý má navyše výhodu v tom, že v problémoch sú celé desiatky zamestnancov jednej firmy a z výsledku síce nie som sklamaný, ale určite sa nejedná ani o nič výraznejšie zaujímavé. Aj napriek množstvu ľudí sa rozhodne nejedná o nejakú dynamickú krvavú jazdu, ale film na to ide pomaly, s čím síce nemám problém, ale neponúkne nič, čo by mohlo skutočne upútať, skôr si len splní potrebný štandard, takže ponúkne pár zaujímavejších charakterov a výraznejších momentov, inak je to len priemer. Ale časom sa to predsa len trochu rozbehne a hlavne posledná tretina je už dosť dynamická a akčná, ale ani tu sa nenájde nič, čo by dokázalo nadchnúť a ani finále nie je ničím originálne alebo prekvapivé, jednoducho len jedna z tých možných point, ktoré toho aj tak moc nepovedia a už boli použité viackrát. Po akčnej stránke sa tiež dalo ešte pritvrdiť, nájdu sa tu asi dva slušné drsné momenty, hlavne rozsekanie hlavy sekerou alebo zabitie výťahom a viacero prestrelených hláv, pričom technicky s tým nemám žiadny problém, ale inak akcia mohla byť aj podstatne nápaditejšia, obsahovo zaujímavejšia a celkovo drsnejšia. Trochu sklamaním je aj obsadenie, potešia veteráni John C. McGinley a Michael Rooker, ktorý ale mohol dostať aj výraznejšiu postavu a viac priestoru, inak nie je moc o čo stáť a ani hlavný hrdina ma takmer vôbec nezaujímal. Technicky k filmu nemám žiadne výhrady, kamera aj efekty sú v poriadku, ale o nejakej atmosfére alebo napätí nemôže byť ani reči. Takže ako žánrová oddychovka na jedno pozretie môže byť, ale určite som čakal viac, chcelo by to lepší scenár, postavy a aj akciu. 59%

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79