sniper18

okres Martin
action&asian fan

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 26.4.2020  19:21

Poriadnych akčných filmov, ktoré si berú to najlepšie z klasík a vypomáhajú si modernými prístupmi moc nie je, tak som rád za každý nový, keďže toto je asi tá jediná správna cesta, ako môže žáner zostať nažive. Netflix vie podporiť zaujímavé projekty a obdariť slušným rozpočtom aj filmy, ktoré by sa inak do kín dostali len s problémami a tak som na Extraction bol dosť zvedavý a som aj celkom spokojný, len sa rozhodne nejedná o žiadnu žánrovú udalosť, na ktorú sa bude roky spomínať, ale rozhodne slušnú žánrovku. Príbeh je klasika, špičkový žoldnier s nejakou tou traumou z minulosti dostane za úlohu oslobodiť syna šéfa zločineckej organizácie, ktorého uniesol jeho hlavný konkurent, ale samozrejme sa všetko pokazí a zostane na to prakticky sám a chce svoju úlohu dokončiť. Aj spracovanie je s výnimkou stredu príjemne svižné, veľa hluchých miest tu nie je, len mi príde, že väčšina prvkov funguje len tak napoly. Film má zaujímavé jednotlivé atrakcie, ale chýba tu potrebná žánrová gradácia, film by kľudne mohol trvať ešte hodinu, priniesť ďalšie lokácie a divák by si to ani nevšimol, vôbec som vo finále necítil, že sledujem finále. Chris Hemsworth ako žoldnier funguje na jednotku, ale tú traumu a snahu chrániť chlapca za každú cenu som mu moc neveril a rovnako nejaká chémia so záporákom tu vôbec nie je, s tým sa ani raz nestretne, stačilo málo, trošku to všetko viac dotiahnuť a bolo by to ešte lepšie. Ale páčilo sa mi, že z toho chceli aspoň trochu urobiť tímovku, len toto snipera mohli nechať, ten si ma za pár minút získal a páčila sa mi aj tá minilínia s ambicióznym mladíkom, ktorý bol rád, že dostal šancu, to mohlo mať aj viac priestoru. Takže sa na to pozerá dobre, len prakticky v každom výraznom prvku sa dalo ísť ešte ďalej. Z obsadenia tu mimo Hemswortha zaujme snáď len jeho nadriadená, ktorej prístup sa mi páčil a konkurenčný zabijak s ktorým mali viac spoločné, než si pôvodne mysleli. Zvyšok splní svoj účel, ale tým to končí a taký David Harbour je tu úplne zbytočný, Hlavným lákadlom je samozrejme akcia, ktorej je dostatok, je perfektne natočená a až na pár horších efektov technicky špičkovo zvládnutá, hlavne tú sekvenciu na jeden záber je radosť pozerať, ako sa s tým pohrali. Na prvý pohľad má všetko, čo mám rád, drsné súboje, v ktorých cítiť každý úder, celkom často sa používajú nože, prestrelky, v ktorých hlavný hrdina aj ako žoldnier pôsobí, či už pohybmi, výstrojom alebo správaním v akcii, takže mení zbrane, kontroluje zásobníky a podobne a je to všetko parádne skombinované, takže sa streľba strieda s nejakým tým súbojom a doplnené nejakým tým kaskadérskym kúskom alebo použítím dopravných prostriedkov. Len tu chýba niečo vlastné, všetko už bolo použité inde, možno aj trochu lepšie a v poslednom období, takže nejaký ten wow efekt tu úplne chýba. A tiež ma sklamali radoví záporáci. Ja nemám rád, keď sú protivníkmi nevinní policajti a členovia zásahových jednotiek. Iba v prvej akčnej scéne sa likvidujú slizkí gangstri a to som si vychutnal, ale inak umierajú takmer len nevinní. A zabíjanie takýchto postáv si vychutnať nedokážem. Sam Hargrave je viditeľne skôr ten kaskadér, takže sa vyhral skôr s tou technickou stránkou akcie. V iných ohľadoch sa dalo ešte pridať, ale na debut je to slušná práca. Takže možno som trošičku sklamaný, tých menších záporov je tu skutočne dosť a pritom nič, čo by sa nedalo upraviť, ale tú zanietenosť tvorcov tu cítiť, Chris Hemsworth ma v dobrom prekvapil, toto bolo asj prvýkrát, čo ma skutočne bavil a akcia určite stojí za pozretie. Ešte si to kľudne pozriem. 76%

• 3.3.2020  17:23
    Pan deng zhe (2019)

Roky som sa tešil, keď Čína prestane peniaze vkladať len do historických a fantasy veľkofilmov, ale začne viac konkurovať západu, no ako s tým začala, veľmi rýchlo ma to prešlo, moc im to nejde a teraz došlo aj na môj mimoriadne obľúbený horolezecký žáner a teda je to bieda. A pritom by tomu tak vôbec byť nemuselo. Ja skutočne netuším, na čo je toto dobré a pre koho je to určené, to snáď ani nemôže nikoho baviť. Väčšina zložiek je pritom v pohode, mám tu parádnu zápletku o čínskej expedícii na najvyšší vrchol sveta, veľkolepé prevedenie a sympatické postavy v zložení hviezd ako Jacky Wu alebo Ziyi Zhang. Ani ten patriotizmus mi tak nevadí, je samozrejme veľmi prehnaný, ale to tu už presne takto očakávam a určitým spôsobom sa mi aj páči. A pokiaľ sa film neodohráva v horách, kľudne by som ho označil aj za nadpriemer. Mňa jednoducho ten príbeh o neuznanom hrdinovi, ktorý sa zase snaží všetko zachrániť a urobiť preto všetko bavil a také výcvikové stredisko pred výstupom som si užil. Takže tu mám skvelú východziu pozíciu na dobrý dobrodružný film. Ale to horské prostredie a akcia, to je niečo nepredstaviteľne zlé. Prostredie je strašne umelé, digitálne a nerealistické, takže hory sa tu užiť nedajú, ale tá akcia, to je zlý sen. Keby jej aspoň nebolo toľko a šetrilo sa ňou, ako v iných filmoch tohto typu, ale tu to nehrozí. Tu akoby sa tvorcovia snažili vymyslieť nie len najprehnanejšiu, ale rovno najdebilnejšiu scénu, aká ich napadne a tlačia ich do diváka s takou intenzitou, že to je až nestráviteľné. Od samotného začiatku sa tu dejú veci, ktoré nie sú zábavné, ani zaujímavé, len jednoducho trápne. Už úvodné lezenie na skalnú stenu naboso neďaleko vrcholu Everestu ma vydesilo, ale aspoň som to najprv bral, ako snahu ukázať sebaobetovanie za vyššie ciele, ale nie, keď sa to na postave prejavilo len miernym krívaním, ale to bol len úvod. To, čo nasleduje hlavne celú druhú polovicu, to ešte mnohonásobne predčí, všetky tie akcie s rebríkmi a pády, skoky a záchrany na všetky spôsoby, to sa musí vidieť, lebo nechápem, ako sa niečo také dá vymyslieť. A tá akcia s nočnou víchricou, lietajúcimi stanmi a rebríkmi, to sa už ani nedá okomentovať. A ani neviem, na čo je to vlastne dobré, veď to spoľahlivo zničí snahu o akékoľvek napätie alebo emócie a keď niekto umrel, bolo mi to jedno a ani som neriešil, kto to bol. A film sa ešte opiera o skutočné udalosti, keď jediné, čo tu bolo skutočné bola samotná veľká expedícia a upevnenie rebríku na skalnú stenu. Takže Climbers mohol byť pohodový dobrodružný film, len by to extrémne fantasy nesmeli votrieť aj sem, do filmu, ktorý by mal byť relatívne realistický, alebo aspoň zábavný. Keď si spomeniem na toľkými kritizovaný Vertical limit, tiež nemal s realitou moc spoločné, ale aspoň sa to trochu držalo v medziach a bolo to nápadité a slušne natočené, tak to nie je problém pozrieť. Toto je úplne mimo. Takže za tie zvyšné zložky to na ten mierny podprimer stačí, ale akcia, to je čistý odpad. 43%

• 31.1.2020  11:28

Pôvodnú sériu Rýchlo a zbesilo mám síce napozeranú, ale až na piaty diel, ktorý je z nej jediný skutočný akčný film ju nijak zvlášť neobľubujem, diely predtým boli na môj vkus až moc autičkárske a tie potom zase stále prehnanejšie bez tej pravej žánrovej driny. Hobbs & Shaw mohli dopadnúť akokoľvek, berie si z nich najlepšie postavy, teda aspoň z tých prvých dielov, v ktorých sa objavili, potom to už aj s nimi išlo pomaly dolu vodou, ale predsa len sú to jedni z minima západných akčných hrdinov, ktorí na to ešte majú, len to by najprv museli hrať v skutočnom akčnom filme a toto si už len pokračuje v nastavenom štýle pôvodnej série. Príbeh, to je to najbéčkovitejšie z najbéčkovitejšieho a to tentoraz nie je kompliment, zase nejaký supervírus schopný zničiť ľudstvo a k tomu supertajná organizácia tvoriaca pomaly kyborgov. Takéto zápletky vôbec nemusím. A ani to prevedenie. Nemám nič proti odľahčeným akčným filmom, ale všetko s mierou. Žánrové klasiky osemdesiatych a deväťdesiatych rokov vždy vedeli, kedy majú byť zábavné a kedy aj trochu pritvrdiť, pridať trochu napätia alebo nejaký osobnejší motív, aby sa divák zblížil s postavou. Tu absolútne nič. Tu je hlavnú duo zajaté a mučené hlavným záporákom, sú obkľúčení armádou, ale aj tak to má atmosféru rodinnej večere. Takto sa akčné filmy nerobia. Ale aspoň musím uznať, že sa tu stále niečo deje a často sa striedajú lokácie, takže na moje prekvapenie som sa vôbec nenudil. No že by ma to dokázalo aspoň na okamih strhnúť, tak to ani omylom. Obsadenie je samozrejme na prvý pohľad veľkým plusom, akčné duo Dwayne Johnson a Jason Statham, ale pripadali mi tu strašne mäkkí a Idris Elba ako hlavný záporák tiež. Je to výborný herec, ale tu z neho nejde žiadny rešpekt a je rovnako mäkký ako hlavné duo. A tak najviac sa mi tu páčila Vanessa Kirby, ktorá si jediná drží úroveň. A rovnako je na tom aj akcia. Je jej tu plno, je rozmanitá a veľkolepá, ale vôbec neviem, čo ma z nej z nej baviť. A tu je ďalší obrovský rozdiel oproti prístupu žánrových klasík a tohto filmu. Akční hrdinovia boli vždy nesmrteľní, guľky sa im vyhýbali a vážnejšie zranenia tiež, ale aspoň sa netvrárili, že sú si toho plne vedomí. Keď sa akčný hrdina chystal urobiť niečo nebezpečné, urobil to iba keď musel, keď išlo o bezprostredné ohrozenie seba alebo blízkych a aj sa pritom tváril, že to bude asi bolieť. Ale tu? Keď zabijaci unikajú po stene mrakodrapu, Dwayne Johnson bez váhania vyjde von, aj keď pár metrov odtiaľ má výťah a doslova skáče dobrých dvadsať metrov z jedného zabijaka na druhého. Ale Jason Statham vojde do chodby s desiatkov ozbrojených protivníkov a nie, že by sa dokonalo sústredil na nich, lebo je to nebezpečná situácia, on má ešte čas obzerať, ako sa pritom tvári jeho kolega. Na prvý pohľad sa to tvári ako oldschool, ale pritom to má omnoho bližšie k Marvelovkám, než normálnym akčným filmom. A keď si akciu zhrniem, súboje sú strašne priemerné, stále tie isté chvaty, žiadny nápad, a necítiť z toho žiadnu tvrdosť a bolesť. V ľubovoľnej sólovke má Statham lepšie bitky. Prestrelky sú kvôli ratingu strašne sterilné a tie veľkolepejšie scény sú síce nápadité, ale strašne digitálne a prehnané. Takže ani neviem, čo ma tu z toho malo baviť. A technicky je to vzhľadom na rozpočet, ťažko hodnotiteľné. Nemám prehľad vo vysokorozpočtových filmoch tohto typu, spomínané Marvelovky nepozerávam, ale ten digitál vidno nepretržite, tak to asi nebude žiadna sláva. Takže celkovo tomu ten priemer dám, nenudil som sa a aspoň to bolo celkom nápadité. Ale aj tak si myslím, že natočiť za takýto rozpočet akčný film s dvomi akčnými ikonami a dopadne to takto, tak je to riadna hanba. Keď si predstavím, že rok predtým mal premiéru iný akčný veľkofilm, Mission Impossible: Fallout, s rovnakým ratingom a porovnateľným rozpočtom a ten bol teda úplne iná liga. Omnoho fyzickejší, chlapskejší, skutočnejší, napínavejší, emotívnejší. Toto teda netuším, pre akú je cielovku. Raz bohato stačilo. A ak má akčný žáner pokračovať v tomto trende, nech radšej čo najskôr úplne zmizne. 55%

• 29.1.2020  18:58

Natočiť pokračovanie Osvietenia sa už od začiatku javilo ako dosť ambiciózny a náročný nápad, predsa len je to kultový film s viacerými prvotriednymi zložkami a prakticky jediný svojho druhu, ale Mike Flanagan je veľmi schopný tvorca a režisér, ktorý sa stále len zlepšuje, čo ukázal už v jeho nedávnom seriály The Haunting, ktorý sa mi veľmi páčil, takže som sa aj napriek slabším trailerom tešil, ale výsledok ma doslova až šokoval. Ale len v pozitívnom zmysle, lebo až takýto úžasný výsledok ma nenapadol ani v tých najoptimistickejších predstavách. Tu ani neviem, kde začať s chválou, ako sa to nesmierne vydarilo. Dĺžka je nielen na pomery žánru riadne nadpriemerná, ale nakoniec to nie je ani najmenší problém, práve naopak, chcel som len viac. Flanagan tu využíva skôr taký moderný seriálový systém, takže ten hlavný dej by sa určite dal vyrozprávať aj za polovicu času, ale načo, keď sa všetko môže pekne pomaly budovať a odhaľovať, dostanem tu niekoľko skvelých postáv na niekoľkých stranách, ktoré majú svoje scény, ktoré ich lepšie vykresľujú a celá tá mytológia je veľmi zaujímavá. V tomto žánri som sa s takto skvelým scenárom, ktorý by ma takto vtiahol a nepustil ešte nestretol. Aj keď to vlastne ani nie je horor. Skôr také inteligentné temné fantasy pre dospelých, ktoré ale skvelo funguje aj v tej dramatickej rovine. A tak mi vôbec neprekážalo, že trvalo možno trištvte hodiny, kým som sa v tom celom zorientoval, film ma vtiahol od prvej minúty a nepustil až do konca. Aj keď tá posledná fáza je predsa len najslabšia. Sama o sebe je výborná a rešpektujem, že to chceli tvorcovia viac previazať s pôvodným Osvietením, ale keď si šli svojou cestou, bavilo ma to viac, predsa len to bolo úplne nepredvídateľné. Ale aj tak je to jeden z tých filmov, akých je veľmi málo, kde sa tvorcovia z každej scény snažia vyťažiť maximum, audiovizuálne, herecky, aj scenáristicky, takže by som nevystrihol ani jednu minútu. A preto som veľmi rád za Director cut, ktorý film síce nijak zvlášť nezlepšuje, ani nezhoršuje, ale dostal som ďalšiu polhodinu s týmito skvelými postavami navyše. Obsadenie a ich postavy, to už nemohlo dopadnúť lepšie, Ewan McGregor snáď ešte nikdy nesklamal a aj tu je výborný, ale Rebecca Ferguson je tu úžasná, v súčasnosti je to asi moja najobľúbenejšia herečka a tu má nesmiernu charizmu, ale strašne sa mi páčila aj mladá Kyliegh Curran, ktorú môžem rovno označiť za najobľúbenejšiu detskú postavu. To jej sebavedomie a skvelý prejav, mimoriadne prekvapenie. A tie jej dva mimotelové strety s Ferguson sú vrcholy filmu. Takže hlavné trio už nemohlo dopadnúť lepšie, ale okrem toho aj Cliff Curtis, ako blízky priateľ hlavného hrdinu je tu mimoriadny sympaťák, poteší postava kamaráta ducha známeho už s Osvietenia a aj záporáci majú ešte charizmatického vranu a novú členku, ktorí tiež svoje scény vedia využiť. Tu sa nedá na nič sťažovať. Režijne a technicky je to čistá dokonalosť, úžasný vizuál, skvelá kompozícia záberov, taký prílet do domu by som mohol pozerať donekonečna, skvostná scéna a aj atmosféra je špičková, len nie úplne v hororovom duchu. Rovnako záporáci nie sú typickí hororoví záporáci, ale majú omnoho viac priestoru a dokážu si získať aj určité sympatie, ako by aj nie, keď majú takú herečku ako spomínaná Ferguson. A ten ich prístup je teda dosť sadistický a to sa mi páčilo a tak aj tie ich pomaly orgie pri zabíjaní majú niečo do seba. A hudba teda tiež vie riadne zapôsobiť, ten tlkot srdca bol skvelý nápad. Takže síce ma asi trochu mrzí to finále, ktoré ma nebavilo až tak moc, ako celý zvyšok filmu predtým, ale rešpektujem takéto ukončenie, aby sa to vrátilo tam, kde to celé začalo, inak je to vlastne dokonalé. Tu ma nenapadá nič, čo by som mohol vytknúť. Ešte si to určite pozriem veľakrát, ale aj tak viem, že som videl nielen rozhodne najlepší film roku, ale aj jeden z mojich najobľúbenejších filmov. 92%

• 17.1.2020  17:57

Po hrôzostrašnom Genisys a veľmi slabých traileroch som od Dark Fate radšej moc nečakal, ale o to viac som príjemne prekvapený, aj keď iba v určitých ohľadoch. V prvom rade to má konečne normálny príbeh. Tu sa tvorcovia až na pár maličkostí nesnažili zbytočne experimentovať, ale radšej ponúkli dynamickú naháňačku, ako boli v podstate aj prvé diely, pričom aj chémia medzi postavami celkom funguje a tak som nemal problém počúvať aj ich obyčajné dialógy. A za veľký plus považujem prakticky vymazanie monopolu Skynetu a Johna Connora a dali to do uveriteľnejšej roviny. Prvé diely stáli na tom, že prežitie ľudstva stojí na jednom mužovi a ohroziť ho može jeden počítačový systém, po ktorého zničení sa nič v budúcnosti nestane, čo je samozrejme logicky úplný nezmysel. Tu aspoň vidno, že to jednoducho urobí niekto iný, ak sa zničí Skynet, tak o pár rokov podobný systém vyvinie niekto iný a s ľuďmi, ktorí v prípade potreby dokážu prevziať iniciatívu, ako v tomto prípade v odboji by tiež nebol problém. Takže toto sa mi páčilo a beriem to za veľký prínos do tejto série, aspoň je to taký dospelejší pohľad. Ani s obsadením nemám väčší problém, páčilo sa mi to generačné rozloženie a tak tu poteší staršie zastúpenie legiend v zložení Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger, ktorého postavu som síce nepochopil, teda niektoré motivácie, ale uznávam, že to bolo celkom nápadité a vtipné. Mackenzie Davis ale posôbila skôr rozporuplne, v pár scénach sa mi páčila a v pár zase nie, a Natalia Reyes síce ako novodobá spasiteľka moc nepôsobí, ale vo filme mi nevadila. A výhrady nemám ani k hlavnému záporákovi, Gabriel Luna mi tu skvelo sadol. Takže v rámci príbehu a postáv som až prekvapivo príjemne spokojný. Ale potom je tu tá odvrátená strana a to je rozhodne akcia. Terminátor samozrejme nemôže byť bez akcie a ešte keď je to vlastne jedna dlhá naháňačka, ale tu som sa skutočne pri každej akčnej scéne nevedel dočkať, keď konečne skončí a zase sa začnú postavy normálne rozprávať. Všetko strašne prestrelené, terminátori tam skáču, lietajú, padajú a ešte v takom hroznom prevedení, tie efekty boli teda na áčkovú produkciu strašné. Nielen, že to nie je Terminátor, ale ani mimo toho to neobstojí, vidieť takúto akciu v nejakom seriály, v momente s ním končím, to sa snáď nemôže páčiť ani dnešným dvanásťročným deťom, kto toto schvaľoval. Možno iba tá prvá cestná naháňačka vyzerá aspoň priemerne, ale inak všetky tie súboje a pešie naháňačky, terminátor vo vrtuľníku, v lietadle, na lietadle, pod vodou a najlepšie hneď všetko po sebe, no hrôza. Ako keby bol taký strašný problém pozrieť si prvé diely a natočiť niečo podobné. Tu nechválim absolútne nič, vôbec ma to nebavilo. A režijne je to vo väčšine ohľadoch taký žánrový priemer. Mimo akcie sa na to pozerá dobre, ale zase chýba všetko to, čo bolo v prvých dieloch, silná atmosféra, pocit osudovosti alebo aj emócie. Tu to jednoducho nefunguje. A ešte aj tá hudba tu za moc nestojí, čo je teda dosť nepríjemné prekvapenie, tá bola ikonická. Takže Terminátor: Temný osud rozhodne predčil moje očakávania, na rozdiel od Genisys si to ešte niekedy pozriem, ale najviac ma štve, že mohol byť ešte o dosť lepší, keby obsahoval trochu normálnejšiu akciu. Ani by nemusela byť skutočne dobrá, len keby tak neliezla na nervy ako toto. Ale mrzí ma, že to prepadlo, tu by som si pokračovanie pozrel. 64%

• 9.1.2020  19:14
    Cats (2019)

Tie extrémne negatívne názory, ktoré sprevádzali muzikál Cats od prvého traileru ma nechávali úplne chladnými, mne sa náhodou ukážky páčili, aspoň to bolo niečo nové a ako fanúšik moderných muzikálov a speváčky Taylor Swift som sa tešil a samozrejme to nie je žiadna katastrofa, aj keď som predsa len trochu sklamaný. Ale z tých skutočných dôvodov, ktoré robia film filmom. S tým trochu bizardným vizuálom nemám žiadny problém, postavy sú stvárnené veľmi dobre, herci si zachovali svoju tvár, takže sa dajú ľahko určiť a ten ich CGI kostým je tiež v pohode, kamera je veľmi dobrá a opäť trochu iná, než je zvykom a všetky efekty tiež, po technickej stránke nemám pre potreby filmu žiadnych výhrad. Sklamaním je hlavne príbeh, ktorý je až moc jednoduchý a bez žiadnych odbočiek, pričom ešte aj to vyvrcholenie vôbec neuspokojí, nemal som teda pocit, že to skončilo tak správne, ako malo. Rovnako aj výprava je úplne minimálna, už tak jednoduchý dej sa odohráva na malej ploche, iba v minime interiéroch a exteriéroch, takže to jednoduchosť deja ešte zvýrazní. Postáv je tu tiež zbytočne moc, pričom ich zaujme len možno polovica, ale snáď každý z nich má svoju pesničku, čo vôbec nebolo potrebné. A Taylor Swift, na ktorú som sa najviac tešil je tu nanajvýš desať minút, predvedie jedno vystúpenie a zmizne. Ale aspoň hlavná hrdinka je veľmi sympatická a pár postáv okolo nej celkom tiež. A čo sa týka toho najdôležitejšieho, hudobnej stránky, tak je to čistý priemer. V prvom rade je tu pesničiek zbytočne moc, lepšie je, keď sa nimi šetrí a posúvajú dej, tu väčšinou len predstavia postavy, z ktorých ma aj tak väčšina moc nezaujímala. Ale tie zo tri veľmi dobré, ktoré si s radosťou ešte pozriem a vypočujem sa tu nájdu a ešte pár slušných tiež. Ale polovicu mohli vyškrtnúť a nahradiť ich radšej nejakým dejom. A tanečná choreografia mi už príde trochu zastaraná, neurazí, ale nič, čo by sa už dalo vidieť mnohokrát, moderné muzikály predvádzali aj podstatne lepšie vystúpenia. Takže komu sa nepáči trailer, môže dať od filmu rovno ruky preč, nie je žiadna šanca, aby sa mu páčil, ale určite to nie je taká hrôza, ako sa o tom rozpráva a ako fanúšik muzikálov som si to aj celkom užil. 66%

• 11.12.2019  14:16

Tak veľmi rád by som s čistým svedomím napísal, starý dobrý Rambo sa zase vrátil, ale nie je tomu tak. Rambo je legenda, na ktorej som vyrastal, všetky diely sú žanrové klasiky, vrátane Do pekla a späť, ktorý považujem za najlepší, ale tento posledný mi príde už trochu nasilu. Na to, že sa jedná o ikonickú sériu a pokračovanie po dlhých jedenástich rokoch mi to celé príde tak narýchlo urobené, bez nejakého väčšieho záujmu zúčastnených. Sylvester Stallone je už sedemdesiatnik, tak som samozrejme nečakal zase príbeh o vojnovom veteránovi, ktorý v reálnom vojnovom konflikte zase všetko zachráni a zatieni o dve generácie mladších vojakov, už by to bolo riadne mimo, práve naopak, táto zápletka mi ako celok nadmieru vyhovuje, ale všetko sa tu dalo zlepšiť a to výrazne. Motív pomsty milujem, ale už sa dal vidieť nespočetnekrát v omnoho lepšom prevedení. Scenár je rozhodne hlavnou slabinou, úvod je príliš rýchly, ani som sa nestihol nastaviť na vzťah Ramba s príbuznou a už je unesená, toto bolo príliš rýchle a potom ani moc nefungujú emócie. A pritom minule šiel zachraňovať len prakticky úplne neznámu ženu, ktorá ho ani nemusela zaujímať, ale všetky ich spoločné scény boli natoľko pôsobivé a dialógy zaujímavé, že to fungovalo. Tu ide zachraňovať príbuznú, o ktorú sa stará desať rokov a je mi to vlastne úplne jedno. V tomto film mimoriadne zlyháva. A rovnako aj samotné pátranie, ktoré síce nie je nudné, ale trochu hlúpe a Ramba to dosť poníži. Ale celkovo som sa určite nenudil, prostredie mexických obchodníkov s bielym mäsom je netradičné a v rámci žánru atraktívne a druhá polovica je predsa len ešte lepšia a dokáže trochu priniesť ten potrebný pocit satisfakcie. Obsadenie ale mohlo byť aj trochu lepšie, Sylvester Stallone je už samozrejme starý a vidno to, ale charizma mu nechýba a keď sa tvári naštvane, čo je vlastne dve tretiny filmu, tak stále pôsobí ako drsniak, ktorého by som nechcel naštvať. Vedľajšie postavy nestoja za nič, Paz Vega ma sklamala a príbuzná tiež, ale hlavne kvôli minimu priestoru. A záporáci nie sú najhorší, prial som im tú najhoršiu smrť, len by som vymenil dvoch bratov, lebo práva ten nepríjemnejší umrie skôr a mimo záber a väčšiu pozornosť má ten relatívne slušnejší. Podľa mňa to malo byť naopak. Akcia objektívne nie je zase nijak zvlášť kvalitná a vlastne jej ani tak moc nie je, ale čo sa týka osobných preferencií, tak to mi určite sadla. Film vlastne obsahuje len dve menšie akcie a dlhšie finále, ale Rambo sa tu s níkým nebabre a s použitím drsných metód pozabíja dostatočný počet hnusných protivníkov, takže som si to celkom užíval. Ale tá naháňačka v tuneloch mohla byť urobená trochu inak. V prvom rade trochu pomalšie a emocionálnejšie. Toto je vlastne len taká kompilácia a po zapojení nevhodnej hudby som mal skôr pocit, že sledujem nejaký béčkový horor než ikonický akčný film. A sklamala ma aj réžia, Adrian Grunberg natočil veľmi dobré Moje letné prázdniny, takže aj s týmto prostredím má už svoje skúsenosti, ale toto mi prišlo občas celé také lacné, vrátane vizuálu a atmosféry a keby nebolo ikonickej hudby a postavy Ramba, vôbec by som netušil, že sa na Ramba pozerám. Takže celkovo je posledný Rambo určite sklamanie a to vôbec nie kvôi tomu, že samotný Stallone je už na túto úlohu možno trochu starý. Každá jeho zložka mohla byť podstatne lepšie zvládnutá, od scenára, cez postavy a vizuál a vlastne aj tú akciu. Ale ja teraz nebudem zbytočne kritický, takéto filmy sa skoro vôbec netočia a predsa len som sa stále bavil a likvidáciu hnusných záporákov užíval, tak budem chváliť. Ešte si to niekedy pozriem. Ale keby päťka nevznikla, vôbec nič by sa nestalo. 71%

• 9.6.2019  17:15

Na ruské vojnové filmy sa dá v posledných rokoch celkom spoľahnúť, ale Balkanskiy rubezh ma teda mimoriadne potešil. Využíva atraktívnu tématiku balkánskeho konfliktu, ktorý mi príde pre tunajšieho diváka dosť citlivý, predsa len sa odohrával neďaleko, trápil ľudí žijúcich prakticky ako my a pred relatívne krátkou dobou, sám si veľmi dobre na tú celú situáciu spomínam. Je to film, takže vôbec neriešim nejakú politiku a pohľad z druhej strany, ako je prezentovaný západom, tieto otrasné polovojenské jednotky tváriace sa ako bojovníci za slobodu a nespočet nevinných obetí boli na oboch strán, takže nevidím dôvod, prečo by som mal akýkoľvek film na danú tému kritizovať, len preto, že si vybral tú jednu konkrétnu. A navyše Balkanskiy rubezh šiel v tom hlavnom na to podobne ako britský Warriors aj napriek tomu, že sú z opačných strán. Grázli si robia svoje a nevinní trpia. Len tu samozrejme v podstatne blockbusterovejšej rovine a tu je aspoň pocit zadosťučinenia, keďže tu kladné postavy problémy riešia silou a tak to má byť. Niekoho možno može vydesiť dĺžka, ale tých dve a pol hodiny prejdú parádne. Jedine úvodná štvrťhodina mi moc nesadla, úvodná akcia je jedna spomaľovačka za druhou a obsahovo úplne neprehľadná a aj to následné bombardovanie nemocnice je až moc umelé, aj keď samozrejme chápem, čo tým chceli tvorcovia povedať, ale potom sa to už začne rozbiehať a z filmu som bol nadšený až do úplného záveru. Na samotné obsadenie a bránenie letiska si síce treba pomerne dlho počkať, ale práve dovtedy mi to dejovo perfektne vyhovovalo, je tu plno skvelých výrazných sekvencií, a dostatok priestoru majú aj postavy, ku ktorým sa dá vytvoriť vzťah a vďaka nim sa na to skvelo pozerá aj mimo akcie. S takýmto sympatickým zložením bojovníkov som sa už dlho nestretol. Hlavný hrdina Šatajev, sestrička, mimochodom ich spoločná línia ťahajúca sa celým filmom sa mi veľmi páčila, dej ich občas spojí a vyvrcholí to perfektnou záverečnou scénou, sniperka, duo policajtov, kde sa mi zase páčilo, že film sa netvári čiernobielo, že kresťania sú dobrí a moslimovia zase nutne zlí, ale aj všetci ostatní, s touto zostavou by som si dal aj nejaké pokračovanie, kľudne aj mimo tohto konfliktu. A záporáci sú zase zostava banditov, pri ktorých som sa tešil len na ich smrť. Obzvlášť ich veliteľ, ktorý je ale aj výborne zahraný, toto bola dobrá postava. Akcia za zvyškom filmu trošku zaostáva, ale aj tak sa mi páči. Nie je zase až tak nápaditá a aj vizuálne občas pôsobí trochu viac umelo, než by bolo vhodné, ale aj tak sa na všetky tie prestrelky výborne pozerá, zabitých je plno, pôsobí to efektne, hlavne zásahy z ťažkých guľometov, všetky tie popravy zase drsne a hlavne fungujú tie postavy, čo je v tomto filme mimoriadny plus a tak som sa jednoducho vždy tešil, ako táto zostava správnych chlapov a ženy pozabíjajú čo najviac takýchto odporných banditov. A tak síce technická stránka nie je dokonalá, dalo sa to v mnohom doladiť, ale je to veľkolepé, emocionálne, správne patriotistické a užíval som si aj tie obyčajné scény, kedy sa postavy len rozprávajú, takže režisér odvádza dobrú prácu. A k tomu tá hudba. Je typicky ruská, naháňačka transportérov alebo nábor, to divák hneď vie, že to nie je žiadny Hollywood, ale občas dosť vykráda aj Interstellar, taký útok nákladiaka na mínomety sa snáď ani nedá poprieť, ale filmu to teda neuškodilo a scény s ňou sa mi páčili. Takže mne je úplne jedno, či je to americký, ruský, alebo čínsky film, všetci vedia natočiť dobré vojnové filmy, ale ich aj skaziť, rovnako pracovať s patriotizmom, občas sa vydarí a občas nie, ale Balkanskiy rubezh mne teda sadol perfektne a musel som si ho dať v priebehu pár dní dva razy, aby som si to potvrdil. Skvelý dej, parádne postavy, veľkolepý vizuál, plno emócií, je to parádne militaristické a patriotistické, pre mňa to bude klasika. 87%

• 16.5.2019  10:52
    John Wick 3 (2019)

Pri pôvodnom diely som teda skutočne nepredpokladal, že sa práve vytvára kultová akčná séria, ktorá si ma získa, ale stalo sa, pokračovanie mi už sadlo perfektne a na Parabellum som sa tak už veľmi tešil a dá sa povedať, že nesklamal. Aj keď podľa toho, v čom. Začnem teda tým horším, čo je rozhodne scenár. Zápletka ako celok mi vyhovuje, dej očakávane pokračuje len chvíľu po konci predchádzajúceho dielu, teda John Wick proti všetkým a prvú polhodinu som bol tak nadšený, ako v tejto sérii ešte vôbec. Ale potom tempo trochu upadne a občas som pociťoval aj trochu sklamanie. Chýba tomu tá elegancia druhého dielu, kde som si vychutnával všetky tie absurdné dialógy a interakciu s vedľajšími postavami, ako ozbrojovanie u someliéra, alebo súperenie s ochrankárom, ktorý si len plnil svoju povinnosť. Tu sa síce tiež stále rozvíja univerzum organizácie a dozvieme sa aj niečo o Wickovej minulosti, ale už ma to tak nezaujímalo, ako predtým a sklamalo ma smerovanie línií niektorých vedľajších postáv, lebo to vlastne nepriamo poškodilo aj samotného Wicka, ktorému som už nemohol až tak fandiť ako predtým. Ale predsa len je to stále akčný film, takže sa to dá akceptovať, tempo je aj tak väčšinu času veľmi svižné a každú chvíľu sa nájde nejaká perfektná sekvencia, ktorá opäť poteší, takže je to veľmi kvalitná žánrová zábava až do konca. A teraz k hlavnému kladu, čo je rozhodne akcia. Nie, že by som to nečakal, ale úprimne, predčila moje očakávania. Prvé dva diely mali akciu takmer totožnú, len dvojka v atraktívnejších lokáciách, s lepšími súpermi a s parádnym fetišom na zbrane, takže ma bavila viac, ale tu sa diel posunul, obmenil a musím povedať, že len k lepšiemu. V nich sa predsa len akcia často obmedzila na neustále priestrely hlavy a zneškodňovanie súperov dvomi, tromi totožnými chvatmi, ale tu je akcia už podstatne nápaditejšia a súperi dávajú predsa len trochu viac zabrať. Je tu plno dlhších súbojov na všetky spôsoby, ktoré sa snažia priblížiť starej dobrej Ázii, takže choreografia je mimoriadne nápaditá a pôsobí to dynamicky a drsne. Samozrejme stále to nie je dokonalé, predsa len často vidno, že je to nacvičené, ale myslím, že na americké pomery a hercov, ktorí netrénujú bojové umenia od malička to už lepšie byť nemôže. Rovnako ako ani všetky tie prestrelky a naháňačky na rôzne spôsoby. Natočené je to takmer dokonalo, teda až na tie digitálne nože, ale akcia v Istanbule na jeden záber berie dych, to muselo dať riadne zabrať všetkým zúčastneným a pred Halle Berry teda klobúk dole, čo sa vo svojom veku naučila a predviedla, ale celkovo je tu plno dlhých sekvencií bez strihu, tu sa herci riadne zapotili. Celkovo ma trochu sklamala jedine naháňačka na motorkách s katanami a finálny súboj s Dacascosom, ktoré sú ale tiež dobré, inak všetko ostatné je vynikajúce, hlavne Istanbul a všetka akcia z prvej polhodiny. Obsadenie je stále veľmi dobré, pôvodné postavy som si už obľúbil všetky, Keanu Reeves,Ian McShane, Laurence Fishburne a komorník, v dobrom ma prekvapila Hale Berry a k tomu slušná zostava záporákov. Ale sklamal ma trochu Mark Dacascos, páči sa mi, ako v tejto sérii dostávajú priestor prehliadaní schopní bitkári, Dacascos je stále ohybný a aj charizmatický, ale ten fanúšik mi tu k nemu nesedel, to už bolo až moc komediálne. Ale pod sebou má indonézske duo Yayan Ruhian a Cecep Arif Rahman z Berandalu, ktorí sa nielen vedia oháňať, aj keď s Reevesom by v reále asi veľa problémov nemali, no páčil sa mi ich vzájomný rešpekt. Chad Stahelski tu odvádza stále prvotriednu prácu, akciu zvláda bez najmenšieho zaváhania a audioviuálne je to stále pôsobivé dielo, ako aj dvojka. Takže vrcholom série mi stále príde dvojka, ktorá mi prišla kompaktnejšia a trochu svižnejšia, ale akcia je najlepšia práve tu a minimálne kvôli nej sa teším na opakované pozretia. Ale štvorku by som už asi nechcel, alebo minimálne treba ísť už iným smerom, priame pokračovanie už môže sklamať. 79%

• 26.8.2018  11:12

S čínskou tvorbou to ide teda riadne dolu vodou. Rozpočtami sa síce ich filmy výrazne posunuli, ale tvorcovia akoby úplne stratili talent, svoju špecifikosť, ale nanešťastie aj súdnosť. Buď si vyberajú úplne brakové témy, ktoré už len trápne znejú, alebo si vyberú niečo atraktívne, čo je tento prípad a pokazia, čo môžu. Operation Red sea mala byť viditeľne čínska variácia na Čierny jastrab zostrelený, ktorý mám mimochodom veľmi rád, ale ťažko sa tu toho dalo pokaziť ešte viac. Absencia plnohodnotného príbehu mi vlastne ani tak moc neprekáža, však ten nemal ani spomínaný Čierny jastrab zostrelený, jednoducho sa len vojenská jednotka na území cudzieho štátu snaží zachrániť svojich občanov, keďže tam práve vypukla občianska vojna, ale predsa len by to chcelo aspoň nejakú gradáciu, toto je stále o tom istom, jednoducho sa len jednotka presúva z miesta na miesto, kde všetko vyrieši. Jediný plus je, že je to tak dynamické, že som sa ani nestihol začať nudiť, tu sa skutočne stále niečo deje, ale aj tak ma to hlavne kvôli nedostatku súdnosti vôbec nebavilo. Keby aspoň tie postavy za niečo stáli, ale všetci známejší herci majú len zanedbateľný priestor a vojenská jednotka je zložená len z ťažko odlíšiteľných charakterov a tak ma vôbec nikto nezaujímal a bolo mi jedno, kto prežije, alebo kto práve umrel. Aj tak sa vo filme nič nezmenilo. Ale úplne najväčším sklamaním je rozhodne akcia. Je jej tu síce neskutočne veľa, zaberá snáď dve tretiny filmu, akčné sekvencie sú dlhé, veľkolepé a rozmanité, stále sa striedajú lokácie, používajú sa rôzne technologické vymoženosti ako výbušné drony a podobne, ale mňa to vôbec nebavilo. Nepáčila sa mi kamera, ktorá mi prišla až taká amatérska, technické prevedenie je zase úplne umelé, mňa tieto digitálne strely, explózie a bojové prostriedky vôbec nezaujímajú a hlavne je to celé také zbytočne preakčnelé. Opäť platí, menej je niekedy viac, tu je vozidlo po prejdení míny rovno vymrštené niekde o panelák a mňa takéto preakčnelé nezmysly absolútne nebavia. A je to tu stále. A aj drsné mi prišli len také tie statické momenty, ako pohľad na zohavené telá v autobuse po explózii a podobne, ale priamo v akcii sa nič nenájde. Takže mňa tu akcia vôbec nebavila. A Dante Lam ma teda poriadne sklamal, je to schopný režisér, ktorý pred rokmi točil zaujímavé akčné thrillery a veľmi dobre zvládal akciu, teda keď sa ešte držal pri zemi, ale už jeho minulý Operation Mekong ma sklamal a tento film je na tom ešte omnoho horšie. Takže podľa mňa je Operation Red sea absolútne zbytočná záležitosť, ktorá nestojí za pozretie, ale po tom komerčnom úspechu je jasné, že presne takéto filmy čínske publikum chce a tak sa bude týmto smerom ich tvorba uberať aj naďalej. Veľká škoda. 32%

• 4.8.2018  13:54
    Extinction (2018)

Netflix v poslednej dobe prináša stále len väčšie a väčšie sklamanie. Opäť sa vybrala atraktívna téma, tentoraz mimozemská invázia a dokonca ani scenár nie je úplne zlý, nájde sa tu viacero dobrých nápadov a zvratov, aj keď ten prvý, hlavný sa dal prodpokladať už po pár minútach a rovnako sa tu stále niečo deje, ale mňa to jednoducho nebavilo. Celé mi to prišlo také úplne bez ambícií, akoby sa tvorcovia snažili natočiť len to najobyčajnejšie béčko na túto tému a presne tak to aj dopadlo, neustále tie isté prestrelky v tom istom prostredí, pričom film vystrieda asi len dve lokácie a skutočne jedine tie zvraty dokážu dostať človeka z letargie. Keď si spomeniem na taký Skyline, ktorý bol v mnohom podobný a tiež neovplýval nejakým závratným rozpočtom, ale bol mnohonásobne zábavnejší. A pritom hlavne tá druhá polovica, kedy už divák vie všetko dôležité sa kľudne mohla pohnúť aj nejakým zaujímavejším smerom, ale ani omylom, tvorcovia sabotovali, čo mohli a tak tu som sa nudil prakticky od začiatku až do konca. Veľkým sklamaním sú postavy, síce hlavným hrdinom je známy Michael Peña, ale tu ma jeho postava vôbec nebavila a ani jeho rodina si ma vôbec nezískala, takže ich osud mi bol ľahostajný. A samozrejme práve oni majú s prehľadom najviac priestoru. Akcia tiež nestojí za nič, samé monotónne prestrelky, tu som si nenašiel ani jediný výraznejší moment, na ktorý by sa dalo spomínať. A ani vizuálne to nie je nič zvláštne, tu sa šetrilo, kde dalo. Ale aspoň tá hudba ma potešila, tá sa mi miestami dosť páčila a takýto film si ju ani nezaslúžil. Takže podľa mňa je Extinction úplná strata času, nie je to zase ten pravý brak, kde by sa divák smial na účet tvorcov, ale jednoducho nuda od začiatku až do konca, kde poteší len jeden zvrat a hudba. 34%

• 1.8.2018  15:15

V deväťdesiatych rokoch, kedy séria len začínala ma prakticky vôbec nezaujímala, až na možno dve scény to bol len čistý priemer, čo sérii ešte pár dielov vydržalo, ale teda nikdy by ma nenapadlo, že o dve dekády neskôr zasadne prakticky na vrchol akčného žánru. Teraz sa už tvorcovia úplne vykašľali na všetky tie nemožné prieniky do najzabezpečenejších budov sveta, čím sa séria síce pripravila o svoj hlavný trademark, ale dostala sa niekde inde, presne tam, kde ju minimálne od štvorky, kedy som si začal všímať, že Tom Cruise je mimoriadny frajer, ktorý môže v odvahe a odhodlaní len ťažko hľadať konkurenciu, chcem. Dokonca aj príbeh sa mi tentoraz zdal trochu atraktívnejší, síce tu zase ide o zničenie rovnováhy sveta, takže globálne problémy, čo v akčnom žánri nemusím, radšej mám niečo komornejšie, ale tu sa mi dej veľmi páči. Síce výrazne ubudol humor a celkovo odľahčené prevedenie, ktoré sa mi tak páčili pri predchádzajúcich dvoch dieloch, ale je to podstatne dramatickejšie, osudovejšie a miestami aj také trochu smutné. Veľkým plusom je prepojenie s predchádzajúcim dielom, ktorý už rozdal karty, takže sa nič nemusí vysvetľovať, divák je oboznámený so všetkým dôležitým, ale film si aj tak drží spočiatku také pomalšie tempo, ktoré mi vyhovovalo a je z toho parádna hra niekoľkých organizácií, z ktorých každá ide za seba a robia si problémy. Ale od zoskoku sa to už naplno rozbehne, film si už drží skvelé tempo a neustále len graduje, že na konci som chcel len viac. Aj keď neviem, čo viac by som po tom finále mohol ešte chcieť. Film síce nevyužíva tak atraktívne lokácie ako predchádzajúce diely, ale aj Paríž, Londýn a samozrejme hlavne Kašmír majú niečo do seba, film ponúkne niekoľko dlhých akčných sekvencií, ktoré sú ale skutočne dlhé a medzi nimi je síce plno dialógov, ktoré možno miestami dej ani moc neposúvajú, ale je tu perfektná chémia medzi postavami, ktorých som si už veľmi obľúbil a tak ma veľmi bavili aj tie ich spoločné scény. K tomu dostatok nečakaných zvratov, ktoré sa mi páčili a film pôsobí tak správne osudovo, plno momentov sa mi veľmi páčilo. Napríklad taká záchrana policajtky, krátka sekvencia, ktorá pre film mala zanedbateľný význam, ale mala humor, emócie, akciu a ešte som si behom nej len viac obľúbil Ethana Hunta. K postavám tu tentokrát nemôžem mať žiadnych výhrad, Tom Cruise tu vzhľadom na svoj vek odvádza úžasný výkon, síce nepôsobí tak uvoľnene, ako je u neho bežne, ale takýto akčný hrdina sa mi páči viac, akoby mal svojich vnútorných démonov. Opäť ho kryjú Simon Pegg, Ving Rhames a Rebecca Ferguson, ktorá je po Cruisovi jednoznačne najlepšou postavou série. Sean Harris je stále správne démonický, veľmi poteší menší priestor pre Michelle Monaghan, pri ktorej ma teda prekvapilo, ako sa posunula, ale bola to dobrá voľba, no a z nových postáv určite poteší Henry Cavill, ktorý konečne hral v poriadnom filme a aj poriadnu úlohu a ani Vanessa Kirby nie je zlá. A teraz už k tej samotnej akcii, ktorá je jednoducho dychberúca. Tom Cruise môže mať neprajníkov, koľko chce, ale je to jednoducho frajer a ja ho mimoriadne uznávam. Neustále sa učí a skúša nové veci a aj vo svojom vysokom veku má elánu a odvahy, o akej môže drvivá väčšina ľudí len snívať. A navyše v čase, keď sa už skoro všetko trochu náročnejše robí digitálne si on robí sám a na kvalite filmu sa to hneď podpíše. A ostatní akční hrdinovia, ktorí sa už po päťdesiatke tvária, že život skončil by si povinne mali pozrieť tento film a ísť sa hanbiť niekde do kúta. A to pritom hovorím ako ich fanúšik. Film vlastne ponúkne tri dlhšie akčné sekvencie zložené z niekoľkých častí a tak tu máme súboje, prestrelky a naháňačky na všetky možné spôsoby a hlavne hyperaktívneho Cruisa, ktorý stále nekde behá, skáče, lezie a padá. Tu prakticky každá jedna z nich by bola vrcholom iného filmu, ale tu to neustále len graduje. Úvod ponúkne parádny Halo jump a súboj na toaletách, takýto tvrdý a dynamický súboj si z amerických filmov ani nepamätám, stred filmu zase parádne naháňačky, hlavne únik na motorke a Cruisov nepríjemný doskok, no a zatiaľ čo pri iných dieloch som si sťažoval, že finále je z celého filmu najslabšie, tak tu film vygraduje až niekam, čo už ťažko vo svojej kategoŕii hľadá aj konkurenciu, najlepšia naháňačka vrtuľníkov histórie, toto sa len tak neprekoná, ale aj všetko to okolo neho, hlavne Cruisove obsadzovanie vrtuľníka, niečo takéto sa len tak nevidí. Akcia je tu jednoducho nádhera, jedna lepšia ako druhá. Režijne sa mi to nezdalo až také nápadité a mimo akcie atraktívne, ako bol minulý diel, ale tých kladov je tu tak moc, že tu nebudem nič vytýkať, tentoraz bolo v pláne niečo iné, hlavne tú osudovú atmosféru a dokonalo prevedenú akciu a to vyšlo prvotriedne. Takže prvýkrát dávam Mission:Impossible plné hodnotenie, konečne diel, ktorý mi dokonalo sadol do vkusu, akciou, atmosférou a postavami, pričom ani ten prekombinovaný scenár plný zvratov mi vôbec nevadil, tu to aspoň funguje. A Tom Cruise je dlhé roky áčková hviezda, už dávno mohol žiť len zo zotrvačnosti, ale on sa zatiaľ učí veci, ktoré zvláda len zanedbateľné minimum ľudí a ponúka to aj divákom. Klobúk dolu, má môj doživotný obdiv a rešpekt. 92%

• 26.7.2018  11:43

V poslednej dobe som bol až veľmi príjemne prekvapený, akú slušnú úroveň majú posledné kinohorory, síce som nevidel všetky, aj v tejto kategórii si vyberám, ale tie, ktorým som dal šancu ma nesklamali a tak zase musel prísť aj nejaký nezmysel ako je práve Ghost stories. A pritom spočiatku to nevyzerá vôbec zle, zápletka o skeptickom vedcovi, ktorý skúma paranormálne javy, aby ich s radosťou vyvrátil, až sa dostane k takým, pri ktorých už má trochu problém síce nie je vôbec originálna, ale mám ju rád a ani prvá poviedka o strážnikovi nie je vôbec zlá a na ten rozbeh mi bohato stačila, ale to ma ešte nenapadlo, že tým to aj končí. Druhá poviedka je aspoň celkom vtipná, aj keď na seriózny horor predsa len nevhodná a tá tretia je presne ten nefunkčný žánrový nezmysel, aký mi vždy liezol na nervy. Ale vzhľadom na zápletku som aspoň očakával nejaké vyšetrovanie, pri ktorom aj samotný vedec navštívi dané miesta a príde s tým do styku, ale vôbec, toto tvorcovia vyriešili tým najjednoduchším a najhlúpejším spôsobom a vedcovi stačilo len zhodnotiť stav tých, ktorých sa to priamo týkalo, čím úplne zničili to, čo na tomto filme mohlo byť najzaujímavejšie. A aby toho nebolo málo, ešte príde dlhé finále, ktoré sa už venuje len vedcovi a síce pointa vo svojej úplnej podstate nie je zlá, ale toto už bolo použité viackrát a v omnoho lepšom prevedení, tu mi to prišlo skôr trápne, akoby boli tvorcovia úplne bezradní a úprimne ma tým len naštvali. Obsadenie inak nie je zlé, hlavný hrdina je bez problémov a okrem neho potešia aj Martin Freeman a Alex Lawther, ale aj tak mi prišlo, že sa do hororu moc nehodia. Vizuálne je to samozrejme v poriadku a tá prvá poviedka má aj nejakú atmosféru a napätie, ale inak to v rámci žánru vôbec nefunguje. Takže aj keď bol Ghost stories jeden z tých mojich menej očakávaných hororov, bol som naň zvedavý, ale až takýto nezmysel som teda skutočne nečakal. Možno do polovice si to nejakú úroveň drží, ale potom sa už pokazilo všetko, čo sa dalo. 43%

• 22.7.2018  18:45

Takto vyšperkovaný horor, ktorý sa môže hrdo hlásiť medzi skutočne kvalitné filmy hodné ocenení tu nebol teda už dosť dávno. Film sa nesie síce v pomalšom tempe, ktoré sa zmení vlastne až v závere, ale s týmto tu nemám ani najmenší problém. Tvorcovia ponúkli zaujímavý scenár o tajomstve jednej neobyčajnej rodiny, ktorý väčšinu času dáva stále nové a otázky a prvky, takže o nejakom postupnom odkrývaní pravdy tu nemôže byť ani reči a tie tri štvrtiny sa na to pozerá skutočne dobre. Pôsobí to nielen tajomne, ale hlavne až tak tiaživo s viacerými zaujímavými pvkami, ktoré to celé osviežia, ako napríklad stavanie miniatúr, ale hlavný dôraz je tu aj tak kladený na chémiu v rámci rodiny a v tomto film funguje bezchybne a užíval som si aj ich spoločné dialógy. Film síce často niečo naznačí, ale aj tak sa tu len ťažko určuje, čo z toho skutočne bude a do ktorého subžánru nakoniec odbočí, prípadne či to nebude niečo úplne originálne. Ale v tomto film nanešťastie poriadne sklame, pointa je síce nečakaná, ale toto som teda nechcel a práve záver je z celého filmu jednoznačne najhorší a trochu mi kazí dojem inak z prvotriedne odvedeného filmu, ktorému sa tu inak len ťažko dá niečo vytknúť. Obsadenie je zvolené perfektne, celá rodina už asi ani nemohla byť lepšia, Toni Collette a Gabriel Byrne, ale aj ich deti sú pre potreby filmu všetci do jedného úžasní a svoje scény s ľahkosťou ťahajú, takto kvalitné herecké výkony sa v tomto žánri vidia len veľmi zriedka, ale aj mimo nich sa nájde pár dobrých hercov, ako nová priateľka hlavnej hrdinky. Po hororovej stránke sa tu dá len chváliť, film je postavený na perfektnej tiaživej atmosfére, ktorá sa tiahne celým filmom, takže film by si vystačil aj bez nejakých konkrétnych hororových sekvencií, keďže napína neustále, ale aj tak ponúkne dostatok zaujímavých a výrazných momentov, z ktorých minimálne smrť jednej z dôležitých postáv v prvej polovici ma svojou nečakanosťou, ale aj prevedením doslova šokovala. Takúto odvahu som teda od tvorcov nečakal. A v neposlednom rade musím pochváliť dokonalú réžiu, film má vymazlený vizuál, tu sa vyhrali s každým záberom, spomínanú perfektnú atmosféru, skvelú chémiu medzi postavami, ale aj všetko ostatné, tu sa nedá absolútne nič vytknúť. A k tomu tá skvelá nepríjemná hudba. Taká škoda, že to tvorcovia pokazili tým záverom, ktorý mi vôbec nesadol, ale aj tak je to jeden z najkvalitnejších hororov za posledné roky, ktorý výrazne prekračuje hranice žánru. 78%

• 20.7.2018  09:45
    Malý les (2018)

Aj takéto filmy treba. Na prvý pohľad síce určite zamrzí absencia plnohodnotného príbehu, nejaký tu síce je, ale prišlo mi, že vždy, keď film nadobudne nejaký výraznejší prvok a začne to vyzerať, že sa mu začne dej viac venovať, hlavne ohľadom rôznych vzťahov, či už s mamou a podobne, tak to rýchlo skončí a film si ide stále len to svoje. Ale ani to vôbec nie je zlé, väčšinou to síce vyzerá, že film je len o varení a poľnohospodárení, ale aj tak je hlavne o tom pokojnom živote, kedy sa netreba nikde ponáhľať a užívať si každú maličkosť, pričom túto skvelú atmosféru sa plne podarilo preniesť aj na diváka. A tak aj keď ma v priebehu predsa len trochu mrzelo, že som sa o niektorých veciach nedozvedel trochu viac, asi by som chcel najviac rozviť práve ten vzťah s matkou, ktorý je tu len načrtnutý v línii z minulosti, pozeralo sa mi na to aj tak viac, než dobre a určite som sa ani chvíľu nenudil. K tomu sympatické obsadenie v zložení pár mladých ľudí a postavy matky, ktorú hrá moja obľúbená Moon So-Ri a atraktívny vizuál, v ktorom sa prestriedajú všetky ročné obdobia. Takže to síce až tak nenadhodnocujem, ale páčilo sa mi to a filmu sa podarilo presne to, čo aj mal v pláne. 65%

• 9.7.2018  12:53

Takashi Miike nie je najhorší režisér, vyberá si pomerne atraktívne témy, ale točí až príliš moc a často prekročí tú správnu mieru, aby to bol ešte stále pomerne seriózny film a nie nejaký brak, ako na mňa pôsobí pomerne dosť jeho filmov, preto si z jeho tvorby len vyberám, ale na Blade of the immortal, som bol celkom zvedavý, pričom ale práve tu bola veľká šanca, že to opäť prestrelí, ale náhodou sa to až prekvapivo vydarilo. Najviac môže sklamať, že film je dejovo až moc stereotypný a jednotvárny, jednoducho hlavný hrdina sa už po chvíli stane nesmrteľným, spriatelí sa s dievčaťom, ktoré mu pripomína jeho príbuznú a pustia sa na cestu pomsty proti nemilosrdnému a mimoriadne schopnému gangu bojovníkov. Chýbajú tu nejaké výraznejšie dejové odbočky, ktoré by to mohli spestriť a tak je z toho vlastne len taká cesta od jedného bojovníka ku druhému, pričom protivníci si aj tak hlavného hrdinu väčšinou vyhľadajú sami, takže nejaké výpravné dobrodružstvo tu určite nehrozí a film by kľudne mohol trvať o hodinu viac, lebo menej, na deji by sa to nijak neprejavilo, ale mne sa na to až prekvapivo dobre pozeralo. Hlavne si ma získali postavy, hlavný hrdina je celkom sympaťák, pričom tú svoju nesmrteľnosť neberie ako výhodu, ale práve ako prekliatie a tak mi vyhovoval aj charakterovo, rovnako je na tom aj jeho mladá učednica, pričom chémia medzi nimi funguje a síce záporáci sú až moc komiksoví, ale tiež ma celkom bavili a navyše viacerí z nich nie sú čiernobieli. Dialógy medzi postavami mi tiež vyhovovali, rovnako ako celková atmosféra a tak sa mi na to dobre pozeralo od začiatku až do konca. Akčné scény ale sú až moc obyčajné, súbojov je tu plno, technicky sú dobre zvládnuté a nechýba ani dostatok krvi, ale nie sú to ani tie pravé pomalé samurajské súboje, v ktorých ide o jedinú chybu súpera, ale ani dynamické a nápadité akcie v štýle Rurouni Kenshin, ale také štandardné šermovanie s množstvom zranení, vzhľadom na výdrž bojovníkov. Takže som sa pri nic henudil, ale ani jedna akcia ma skutočne neupútala. Režijne mi to výborne sadlo, tentoraz sa Miike dobre predviedol, vizuál je atraktívny, aj keď to mohlo byť trochu výpravnejšie, páčila sa mi práca s postavami a celková atmosféra a aj v tých mystických prvkoch sa držal na uzde, takže teraz ho prakticky len chválim. Takže z tohto nebude určite žiadna klasika, či už samurajských, ale ani komiksových filmov, v oboch kategóriách sa dajú nájsť aj omnoho lepší predstavitelia, ale mne sa to páčilo, dostal som viac, než som čakal a ani pri takejto dĺžke som sa vôbec nenudil. 72%

• 2.7.2018  09:41
    Gwihyang (2016)

Tak tu som teda čakal podstatne viac. Síce divák je už po tom množstve najrôznejších filmov s tématikov vojnových zločinov k týmto témam trochu imúnny, ale násilie páchané na ženách a hlavne tohto typu ma nikdy nenechalo chladným a obzvlášť zo strany japonskej armády, ktorú som v tomto období vždy bral prakticky za tú najzákernejšiu, ale tento film v tomto úplne zlyhal. Zase určite netvrdím, že by bol zlý, táto tématika ani zlá byť nemôže, ale predsa len aj ten dej mohol byť lepšie podaný. Väčšina času sa odohráva v japonskom nevestinci, teda ak sa to tak dá vôbec nazvať, ale celé je to také jednotvárne, film si prakticky neustále drží rovnakú úroveň, čo sa zmení vlastne až v poslednej tretine, ktorá už je trochu napínavejšia a z japonskej strany zákernejšia, aj keď ani tu tie drsnejšie scény nepôsobia ani zďaleka tak pôsobivo, ako by som od nich čakal. A navyše je tu ešte úplne zbytočná línia zo súčasnosti, ktorá tomu ešte chce dodať nejakú mystiku, ale toto ma vôbec nezaujímalo a ani nebavilo. Takže okrem scén zo súčasnosti som sa nenudil, pozerať sa na to dá, ale to je pri takejto tématike dosť málo. A najhoršie je, že ani tie postavy nie sú moc zaujímavé. Medzi dievčatami vynikajú len dve postavy, ktoré sú síce sympatické a samozrejme som im takéto kruté zaobchádzanie neprial, ale ich krutý osud na mňa nezapôsobil. A druhá strana je na tom rovnako, japonskí vojaci sú nevýrazní, divák si tu vlastne len všimne, že jeden z nich je lepší a všetci ostatní zlí a to je všetko, obyčajné jednotvárne postavičky. O akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, pár popráv a nejaká tá nevýrazná prestrelka, to ani nestojí za pozornosť. A režijne je zvládnutý len vizuál, ten je v poriadku, ale všetko ostatné, ako práca s postavami, emócie alebo napätie sú na tom omnoho horšie. Takže to jedno pozretie neľutujem, nenudil som sa a táto téma bude vždy divácky vďačná, ale inak je to vo svojej kategórii veľké sklamanie, ak už tvorcovia nevedia emocionálne zapôsobiť ani znásilňovaním a vraždením dievčat, tak už potom neviem, čím. 60%

• 9.6.2018  16:42

Jedna z tých akčných klasík deväťdesiatych rokov, ktorá aj napriek tomu, že neponúkala klasického akčného hrdinu, ktorý si ide proti mnohonásobnej presile nekompromisne za svojim, ale už novú a vlastne aj originálnu schému si ma získala. Film pôsobí poriadne dynamicky, aj keď sa tu kľudne nič dôležité nedeje, tak je to celé podané tak pôsobivo a dôležite, že sa tu nedá znížiť pozornosť bez ohľadu na to, kde sa práve film odohráva. Ponúka vlastne tri prostredia, výťahovú šachtu v úvode, metro v závere a samozrejme hlavne ten autobus v strednej a hlavnej časti filmu a všetko využíva svoj potenciál prakticky naplno. A tak tu mi vôbec neprekáža, že hlavný hrdina čelí vlastne len jednému, ale zato schopnému protivníkovi, obaja sa vedia postarať o viac, než slušnú žánrovú zábavu. Veľký podiel má na tom obsadenie, Keanu Reeves sa v tých dobách ešte len rozbiehal, ale je to sympaťák, ktorý si aj vie získať rešpekt a toho tvrdého a odvážneho policajta som mu veril, pomáha mu Jeff Daniels, Sandra Bullock a plno sympatických vedľajších postáv a k tomu záporák Dennis Hopper vo svojej asi najikonickejšej úlohe. Akčne sa tu moc vytknúť nedá, ako som spomínal, nie je to úplne môj typ, predsa len ma vždy viac bavilo zneškodnovanie protivníkov akýmkoľvek spôsobom, ale musím uznať, že tu je akcia skvelo natočená a technicky prvotriedne prevedená, či už rôzne kaskadérske kúsky, efektné explózie alebo celá jazda autobusom. Režijne sa tu nedá absolútne čo vytknúť a to sa pritom jedná o debutanta, jednoducho ukážkovo zvládnutá žánrovka presne v štýle deväťdesiatych rokov. A aj hudba tomu napomáha. Takže Nebezpečná rýchlosť možno pre mňa nie je až taká klasika, ktorú by som si často púšťal, ale v rámci svojej kategórie sa tu prakticky ani nedá čo vytknúť, zaslúžený kult. 77%

• 3.6.2018  12:34
    Tomb Raider (2018)

Pôvodné dva diely si už takmer nepamätám, to boli úplne nevýrazné filmy bez akéhokoľvek väčšieho kladu, ale táto najnovšia adaptácia úspešnej počítačovej hry je už predsa len vyššia úroveň. Výraznejšie sklamať tu môže vlastne jedine fakt, že tu absolútne nič neprekvapí, ale pri dobrodružnom filme tohto typu mi to takmer vôbec neprekáža. Hlavne, že už od úvodných minút si poctivo naplňuje všetko, čo od podobného filmu očakávam, na nič sa zbytočne nečaká, zoznámenie s hlavnou hrdinkou, ktorá aj napriek svojim schopnostiam a znalostiam pracuje ako obyčajný kuriér je viac, než sympatické, nejaká záhada so snahou ju vyriešiť príde už čoskoro a potom sa to už naplno rozbehne, cesta na ostrov a celý pobyt na ňom so všetkými problémami sú dobre zvládnuté, ja tu jednoducho nenachádzam žiadny väčší problém. Film si do bodky splní všetko, čo od neho len môžem chcieť, pokiaľ nemám nejaké prehnané očakávania. Nie sú tu žiadne hluché miesta, zaujímavé sekvencie prichádzajú pomerne často a v pravidelných intervaloch a navyše to skvelo funguje aj ako tá adaptácia, plno scén je svojim štýlom ako vystrihnutých z počítačovej hry. Takže v tomto som nadmieru spokojný. S obsadením tiež nemám väčší problém, Alicia Vikander sa síce na túto postavu moc nehodí a moc som jej tú akčnosť a dobrodružnosť neveril, ale predsa len je to dostatočne dobrá herečka, aby to utiahla, na cestách jej pomáha môj obľúbený Daniel Wu, nesklame ani jej otec Dominic West a ani záporáci nie sú zlí, žoldnieri ma vždy bavia, len ten hlavný, Walton Goggins ma moc nebavil, nemá až taký rešpekt. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, žiadna síce nedokáže skutočne nadchnúť, ale je jej tu dosť, je slušne natočená a hlavne až prekvapivo rozmanitá. Nechýbajú tie pravé dobrodružné scény, v ktorých sa behá, skáče a padá, ale aj nejaké tie súboje a prestrelky. Najviac ma asi bavilo to pobehovanie s lukom, ale celkovo sa na akciu dobre pozerá. Režijne tu tiež nemám žiadny problém, atraktívny vizuál, skvelé tempo a dobre zvládnutá akcia, tu sa dajú vytknúť len zanedbateľné detaily. Takže Tomb Raider určite nie je film, ktorý by som chcel pozerávať opakovane, nie je to úplne môj žáner, ale celkovo som rozhodne spokojný, film splnil presne to, čo sa podľa traileru aj dalo čakať a ja od dobrodružného filmu viac nepotrebujem. 73%

• 29.5.2018  18:19

Neznámy vojak má jeden veľký problém, prakticky vôbec v ničom nevyniká. Vojnový film môže vynikať napríklad zaujímavým scenárom, kvalitnou a rozmanitou akciou, surovosťou, hlavne pri pohľade dopadu vojny na civilné obyvateľstvo, sympatickými charaktermi, s ktorými sa dá stotožniť alebo emocionálnymi scénami, ale ani jedno z toho nie je prípad Neznámeho vojaka. Ale aj tak tu nehrozí priemerné alebo dokonca horšie hodnotenie, lebo ako celok to funguje až prekvapivo dobre. Videl som tú dlhšiu verziu, takže trojhodinový vojnový epos zaberajúci niekoľkoročný časový úsek a teda na moje veľké prekvapenie som sa ani na okamih nenudil, keďže tu sa vlastne stále niečo deje, celú prvú hodinu sa takmer neustále bojuje s úspechmi na fínskej strane, v druhej sa to trochu zvoľní, ale film si svoju úroveň udrží a v tej poslednej sa tiež zase neustále bojuje, ale tu už Fíni očakávane vlastne len ustupujú. Toto sa vlastne ani nedá nazvať plnohodnotným príbehom, film zobrazuje život vojenskej jednotky v priebehu dlhého obdobia, takmer iba v oblasti bojiska, mimo front sa dej presunie len málokedy a aj to iba na chvíľu a tak ako žánrovému fanúšikovi sa mi na to predsa len pozeralo dobre. Ale chcelo by to výraznejšie charaktery, medzi vojakmi sa nájdu vlastne len tri, štyri výraznejšie postavy a k tomu ešte pár dôstojníkov, ktorí sa pravidelne na chvíľu objavia a tým to končí, pričom aj tak som si k nim nedokázal vytvoriť silnejší vzťah. Ale ten najvýraznejší z nich ma predsa len bavil, v akcii síce pôsobí až moc neohrozene, ale inak bol nedisciplinovaný a tak som bol vždy zvedavý, ako sa k jeho správaniu postavia dôstojníci. Akcia pôsobí trochu rozporuplne, na jej nedostatok sa určite nedá sťažovať, je jej tu plno, hlavne v tej prvej a poslednej hodine, ale je dosť stereotypná. Neustále tie isté prestrelky v tých istých lesoch, ktoré občas ozvláštni aspoň nejaký ten tank alebo prechod cez rieku, inak sú úplne zameniteľné, ale aspoň sú veľmi dobre natočené, dokážu diváka vtiahnuť a páčilo sa mi aj to ich realistické pojatie, teda žiadne veľkolepé útoky, ale postupné ničenie pozícií nepriateľa, používanie granátov vždy, keď je to treba, streľba krátkymi dávkami a podobne, takéto detaily si ma vždy získajú. Ale mohla byť surovejšia, nejakých drsnejších momentov je tu úplne zanedbateľné množstvo. Režijne je film veľmi dobre zvládnutý, kvalitný vizuál, relatívne realistické pojatie, film pôsobí výpravnejšie, než v skutočnosti je a občas sa nájde aj nejaký moment, ktorý mi pripomenul moju obľúbenú Tenkú červenú líniu, vidno, že režisér je jej fanúšik a často sa ju snažil napodobovať, aj keď sa jej samozrejme nikdy nevyrovnal. A pripomenula mi ju aj hudba, ktorá sa vydarila. Takže celkovo som trochu sklamaný, žiadny kult sa rozhodne nekoná, ale ako fanúšik žánru som si tie tri hodiny aj tak celkom užil. 76%

• 26.5.2018  19:24

Den 12. mann ma ani nemohol sklamať, kombinácia tématiky, kedy nezlomný jedinec čelí drsnej prírode, obdobia vojny a s tým súvisiacich problémov a navyše to všetko v severskom prevedení a presne tak to aj dopadlo, výborne. Tu som už od samotného začiatku vedel, že ma to bude veľmi baviť, prekvapilo ma, že aj pri tejto výrazne nadpriemernej dĺžke tu vôbec netreba na nič čakať, hlavný hrdina po chvíli zostáva sám, čelí nespočtu problémom a tak je divák rovno vtiahnutý do deja. Film sa vôbec nevenuje žiadnym odbočkám a dokonca vlastne ani výraznejším flashbackom, práve naopak, neustále sa drží len jednej línie, tej hlavnej a tá je zvládnutá výborne. Film ani na chvíľu neupadne do stereotypu, hlavná hrdina behom svojho putovania prejde veľkú vzdialenosť, musí čeliť množstvu problémov, ktoré mu robí príroda a samozrejme aj nemci na čele s vytrvalým dôstojníkom, ktorý sa nikdy nevzdá a chce ho dostať za každú cenu a tak mi to po celý čas prišlo nadmieru atraktívne, pestré a napínavé, že by som tu nemenil snáď vôbec nič, každú chvíľu sa objaví nejaká vydarená situácia a veľmi sa mi páči, keď sa človek nikdy nevzdá a bojuje o prežitie a tohto som si tu užil do sýtosti a až na pár situácií aj v uveriteľnej podobe. Film podporia aj postavy, hlavný hrdina je perfektný, neustále som sa o neho obával a fandil mu, ale nejde len o postavu, ale aj samotný herec, ktorý to zahral skvelo a nechýba mu charizma. K tomu Jonathan Rhys Meyers ako nemecký dôstojník a dostatok sympatických vedľajších postáv, hlavne spomedzi tých, ktorí hlavnému hrdinovi pomáhajú. Kvalitných dobrodružných scén je tiež plno, príroda tu dáva zabrať a napríklad taký útok lietadla v kombinácii s lavínou sa teda mimoriadne vydaril. Režijne tu nemám absolútne žiadnych výhrad, skvelo natočené, nádherné prostredie, tu sa dá len chváliť. Takže filmu nedávam plno hodnotenie len preto, lebo som pri ňom nepociťoval až také nadšenie, aké bežne pri tých najlepších filmoch mávam, ale inak ma nenapadá vôbec nič, čo by som tu mohol vytknúť, prvotriedne zvládnutá žánrovka. 80%

• 26.5.2018  18:28

V tomto prípade vôbec netreba riešiť, že sa jedná o remake, táto téma je už dlhé roky tak používaná, že pri inom názve by ma to ani nenapadlo, hlavne, že to dopadlo dobre a Bruce Willis natočil po dlhej dobe zase dobrý a plnohodnotný film. Mňa táto téma nikdy neprestane baviť, branie spravodlivosti do vlastných rúk je vždy dostatočne atraktívne, no v podaní Eliho Rotha som sa predsa len trochu obával, aby to už neprehnal a neurobil z toho nejakú nechcenú paródiu, ale našťastie aj on to zvládol celkom so cťou. Film sa dokonca dlhší čas tvári až moc vážne a celkom sa mu to aj darí, predstavenie rodiny prebehne tak, aby sa k nim aj dali vytvoriť nejaké sympatie a síce škoda, že emócie vôbec nefungujú, ale to sa aj tak podarí len zriedka, takže som s tým nemal problém. A potom sa to už rozbehne, Bruce Willis vezme spravodlivosť do vlastných rúk a síce už pritom nepôsobí tak, ako v starých dobrých časoch, ale predsa len to dokáže uhrať a prial som mu, aby ich všetkých dostal. Tu dejovo nemá čo prekvapiť, ale presne tento štýl mám rád, občasné likvidácie zločincov, hľadanie tých pravých, vyšetrovanie pomstiteľa a samozrejme celá tá morálna stránka. Toto bola stávka na istotu a tak to aj vyšlo, film ma bavil od začiatku až do konca. Moc nesklame ani obsadenie, ako som spomínal, Bruce Willis a jeho rodina sú v poriadku, poteší Dean Norris ako vyšetrovateľ a aj brat hlavného hrdinu Vincent D'Onofrio, ale chcelo by to lepších záporákov, tu ich divák na rozdiel od väčšiny podobných filmov vopred nepozná a tak ich treba najprv nájsť, ale ani celkovo mi neprišli až tak slizkí, aby som si vychutnával ich odstránenie. Úplne v poriadku je akcia, toto nie je akčný film, ale hlavne relatívne uveriteľný thriller, takže žiadne veľké akcie sa tu čakať nedajú, ale všetky akčné scény sú dobre zvládnuté, likvidácie pôsobia pomerne drsne, priestrely efektne a síce to finále v dome sa mi už zdalo poriadne béčkové, ale aj toto je v poriadku, ja som si tohto Willisa, ktorý všetkých postrieľa štýlovo užil. Režijne s filmom nakoniec nemám väčší problém, Eli Roth sa tu držal na uzde a tak túto serióznu zápletku v rámci možností udržal aj v tej serióznej rovine, vizuál je v poriadku, úmrtia krvavé, len tu mohli byť navyše aj tie emócie. Takže celkovo si určite nesťažujem, na túto tému som videl aj lepšie filmy, ale rovnako aj horšie, tu som sa bavil a som rád, že ani Bruce Willis nie je ešte úplne mimo. 73%

• 21.5.2018  10:43
    Deadpool 2 (2018)

Prvý diel nebol zlý, ale nebolo to nič, čo by ma výraznejšie bavilo, ale na toto pokračovanie som sa vďaka skvelej kampani a faktu, že tentoraz už tvorcovia neboli obmedzovaní menším rozpočtom a tak sa mohli utrhnúť z reťaze aj tak dosť tešil a už je to predsa len podstatne lepšie. A pritom to ani vôbec nie je tak prehnane uletené, ako som čakal, je to jednoducho len väčšia jednotka, ale s opravenými chybami. Tá bola málo akčná, ale zase beriem, že za to mohol aj ten na pomery žánru nižší rozpočet, no zase chcela byť prehnane vtipná a toto film len zbytočne kazilo, väčšina humoru išla mimo mňa a aj tých pár dobrých hlášok sa v tej kadencii nudných rýchlo stratilo. Tohto sa už tu tvorcovia vyvarovali a celé mi to už prišlo ako správna akčná komédia s ideálne dávkovanou akciou a aj humorom. Dejovo to samozrejme nie je žiadny zázrak, ktorý by dokázal prekvapiť, ale presne toto som aj chcel, film má perfektné tempo, tie dve hodiny ubehnú mimoriadne rýchlo a celé mi to pripadalo také rozmanité, akoby bol film rozdelený na jednotlivé kapitoly, kedy je vždy prioritou niečo iné. Takto to možno nepôsobí až tak súvislo a o nejakej výraznejšej gradácii sa tu tiež moc hovoriť nedá, ale pri filme tohto typu mi to úplne vyhovuje, je to pestré, svižné a neustále si to drží svoju úroveň. Omnoho lepšie sú na tom aj postavy, Ryan Reynolds ako Deadpool sa tu už nemusel vyvíjať, takže je s ním zábava po celý čas, dokonca aj vtedy, keď len túži po smrti, Josh Brolin tu predstavuje parádneho žoldniera budúcnosti a k tomu Zazie Beetz ako Domino. Títo traja tu vytvorili skvelú zostavu, fungujú spolu, ale ešte lepšie samostatne, ich scény ma bavili najviac. Ale ani zvyšku nemám čo vytknúť, ale je to už len také krovie, ktoré im nahráva. Podstatne lepšie je na tom aj akcia, síce sa tu nenájde ani jedna, ktorá by mi vyrazila dych a mal chuť ju rýchlo vidieť znovu, ale je jej tu dosť, je rozmanitá, perfektne natočená a dobre rozložená po celom filme. Len mohla byť drsnejšia, film má síce eRkový rating a tak krvi je tu celkom dosť, ale nie v tom drsnom štýle, aký mám radšej. Ale celkovo ma tu akcia určite bavila, ponúkne skvelú naháňačku, pár tvrdých súbojov, v ktorých sa predvedie hlavne Josh Brolin ako Cable a slušné prestrelky. A ako som spomínal, lepšie mi sadol aj humor, už to nie je taká kadencia väčšinou nudných hlášok, ale tu mi to celé prišlo omnoho trefnejšie a údernejšie a je tu omnoho viac narážok na popkultúru. Nie je to ten typ filmu, pri ktorom by som sa dokázal smiať nahlas, ale úsmev na tvári mi vydržal prakticky po celý čas. Ale výsadok X-Force teda stál za to, tu som sa už musel smiať. Režijne tu ani nie je cítiť zmenu, film si zachoval rovnaký štýl, len je to trochu veľkolepejšie. Takže ani tentoraz sa u mňa žiadny kultový hit nekoná, ale na rozdiel od jednotky si tento film s radosťou pozriem znovu, bavil som sa nepretržite a prípadnú trojku si určite nenechám ujsť, pričom dúfam, že sa zase vrátia aj Cable a Domino, tí boli skvelí. 77%

• 16.5.2018  19:09
    Pomsta (2017)

Francúzi drsné thrillery vedia, ale Pomsta sa možno až moc snaží pripomínať americké podobné filmy, čo nie je úplne na škodu, ale predsa len ten ich pôvodný štýl mi sedel viac. Zápletka je úplne štandardná, aj keď tentoraz mi prišla aj trochu realistickejšia, mladá žena je znásilnená milencovým priateľom a keďže ohrozuje aj jeho povesť, rozhodne sa jej radšej zbaviť, čo sa ale nepodarí. Takto to aspoň nepôsobí tak neosobne, ako vo väčšine podobných filmoch. Ale dejovo to už priamočiarejšie ani byť nemohlo, celý film je vlastne lov na púšti, kde ale nie je jasné, kto je vlastne lovec a kto korisť, neustále je vo výhode iná strana, no inak tu nemá absolútne čo prekvapovať, film si ide celý čas svojou jasne vytýčenou cestou bez akejkoľvek odbočky. Aj takto sa mi na to pozeralo dobre, ale predsa len o výraznejšej spokojnosti sa tu hovoriť nedá, na to by to muselo byť aspoň trochu nápaditejšie a prekvapivejšie. Aspoň že režisér sa to snažil neustále ozvláštňovať rôznymi maličkosťami, ktoré síce pre dej nemali žiadny význám, ale páčili sa mi, napríklad taký pohľad na mravca, okolo ktorého vyteká krv. A podobných drobností je tu plno, takže som sa vlastne po celý film najviac netešil na vývoj deja alebo násilné scény, ale práve na takéto drobnosti. Samotné prevedenie pomsty ale pôsobí trochu rozporuplne. Na jednu stranu je to poriadne krvavé, vlastne až moc, lebo postavy tu stratia teda riadne množstvo krvi a pritom stále takmer v pohode fungujú, ale mrzí ma, že drsné scény viac vynikajú v tej masochistickej, než sadistickej rovine. Na také ošetrovanie si zranenia v jaskyni alebo snaha vybrať črep z nohy sa len tak nezabudne, to pôsobilo dosť drsne, ale keď už niekto niekoho zabije alebo zraní, tak mi to zase až tak zaujímavé neprišlo. Ale celkovo sú všetky tie akčné scény výborne natočené a s realistickými efektami. Postavy nie sú zlé, ale mohli byť aj trochu lepšie. Celý film tvoria len štyri postavy, hlavná hrdinka je síce pekná, ale za to, čo sa jej stalo si mohla predsa len aj trochu sama a navyše som jej to moc neveril a muži zase mohli byť vybraní trochu slizkejšie, aby som im aj prial len to najhoršie, táto zostava mi prišla celkom sympatická. A tak ako som spomínal, najlepšie na celom filme je réžia, nielen, že vizuálna a technická stránka sú skvelé, ale ešte aj to plno drobných nápadov. Takže Pomsta nie je film, ktorý by som v rámci žánru dokázal doporučiť, ale som rád, že som si to pozrel, nenudil som sa a plno momentov tu vynikne. 65%

• 8.5.2018  10:34
    Znovu zrozen (2016)

Tak už si aj Japonsko chcelo vytvoriť svoj prelomový bojový film s nezvyklým spôsobom boja, ale nešli na to dobre a v konkurencii nakoniec neobstojí. V týchto filmoch samozrejme neočakávam prelomový príbeh, stačí mi kľudne niečo jednoduché a priamočiare, len nech aspoň trochu fungujú motivácie postáv, ale ani to sa tu nepodarilo. Ten samotný základ o špičkovom zabijakovi, ktorý žije v ústraní a priatelí sa s malým dievčaťom, no jeho identita je prezradená a začnú po ňom ísť prakticky všetci sa mi ešte pozdával, ale ten zvyšok už nestojí za nič. Samotnému zabijakovi bolo prakticky všetko jedno, takže ani únos dievčaťa ho nijak nepoznamenal a tak som ho bral len ako takého sadistu, ktorého baví zabíjanie, čo teda nie je dobrá voľba pre film. No ani protivníci vôbec nefungujú, tu som celý čas neprišiel na to, prečo ho vlastne chcela druhá strana odstrániť, bol to len úplne neškodný človek niekde v ústraní, ktorému sa nikto nepotreboval pomstiť, jednoducho len tak po ňom šli. Takže síce nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale inak tu dejovo nie je vôbec o čo stáť. A teraz už k samotnej akcii, ktorá síce nie je zlá, ale k nejakému nadšeniu to má teda poriadne ďaleko. Musím ju ale rozdeliť na dve polovice. Zatiaľ čo v tej prvej sa objavuje iba občas, ale tu sa mi dosť páčila, všetky strety s protivníkmi sú efektné, rozmanité a hlavný hrdina svojich protivníkov likviduje nápadito, drsne a až tak oku lahodiaco, ako sa pri tom pohybuje. Ale v tej druhej je jej síce omnoho viac, ale už mi štýlom moc nevyhovovala, tu sa už neustále bojuje v lese proti presile a niečo podobné sa už dalo vidieť mnohokrát a aj v lepšom prevedení. Hlavný hrdina sa síce stále pohybuje výborne, ale tu už chýba akýkoľvek nápad a ani tie drsnosti moc nefungujú, hlavne tie podrezania sú až príliš rýchle a umelé a tak som to už vlastne dopozeral len zo zotrvačnosti. Takže po akčnej stránke chválim len tých pár krátkych stretov z prvej polovice, ako hlavne nenápadné likvidácie na verejnosti alebo likvidovanie nabiehajúcich protivníkov v uličke, ale vlastne aj tie ostatné. Obsadenie ma tiež v ničom nezaujalo, hlavný hrdina sa síce vie hýbať, ale inak ma vôbec nezaujímal, či už jeho postava, ale aj charizma a prejav, dievča je nevýrazné a záporáci nestoja za nič. Možno až na tú bojovníčku, ale tá moc priestoru nedostane. Režijne je to tiež prinajlepšom priemer a ani tá akcia nie je najlepšie natočená, kamera, strih a aj efekty občas zaostávajú. Takže žiadna žánrová revolúcia sa rozhodne nekoná, Re:Born je len ďalší z mnohých nevýrazných bojových filmov, ktorý síce ponúkne pár dobrých akčných momentov, ale celkovo ma to zase tak moc nebavilo a za chvíľu zabudnem, že som to videl. 58%

• 8.5.2018  10:01

Horor roku, ako som pôvodne čakal a dúfal sa nakoniec nekoná, ale že by som bol výraznejšie sklamaný, tak to tiež určite nie. Film síce využíva skvelý nápad, ale aj tak hlavným a vlastne aj jediným väčším problémom zostáva samotný dej. Zase nemôžem povedať, že by bol zlý, ten potrebný štandard si splní, ale tým to aj končí, v priebehu filmu vôbec nič neprekvapí, neustále si ide v očakávanom smere, je to jednoducho až moc predvídateľné a komorné. Nutne by to potrebovalo nejaké, kľudne aj menšie oživenie, či už nejaký dlhší flashback, krátke stretnutie s inou skupinou, alebo niečo podobné, čo by film nachvíľu trochu zatraktívnilo. Ale inak sa na to pozerá dobre, keďže film sa až moc spolieha na postavy a tie sa teda vydarili. Hlavne prvá polovica je prakticky taká rodinná dráma, ale samozrejme v takomto hororovom prostredí, kedy sa rieši len každodenný život a vzťahy medzi nimi. Duo rodičov, teda Emily Blunt a John Krasinsky sú výborní, ale o moc nezaostávajú ani deti, jedine chlapec je trochu menej výrazný, ale páčila sa mi Millicent Simmonds, tá to dobre zahrala a jej postava ma bavila. Druhá polovica už výrazne zakčnie a postavám už ide takmer neustále o život, na čo sa tiež stále dobre pozerá, ale rovnako ako zvyšok filmu tu nič neprekvapí. A to platí aj o obyčajnom závere. Ale ten samotný nápad so zvukom je prevedený vynikajúco, na tomto si dali tvorcovia veľmi záležať a vyšlo im to. Tu sa dá celý čas všímať a užívať si tú neobyčajnú prácu so zvukom. Hororová stránka je ale tiež trochu rozporuplná. Atmosféra je taká nezvyklá, ale sadla mi, skvelo funguje aj napätie, hlavne vždy, keď sa niečo pokazí, tak som tŕpol spolu s postavami, ale keď už sú netvory naplno v obraze, tak ma to až na nejakú výnimku zase tak moc nebralo. A ani vzhľadom sa mi moc nepáčili, lepšie fungovali v tej prvej polovici, keď ich bolo vidno len v náznakoch. Takže režijne tu nemám výhrad, John Krasinsky sa ukázal, ako talent, ktorý v tomto žánri ešte môže prekvapiť, vizuálnu stránku a dynamiku má zvládnutú bezchybne a vie si aj vybudovať napätie a chémiu medzi postavami, aj keď v tomto to mal predsa len trochu jednoduchšie, keďže tu hral s manželkou. A tak moje pôvodné očakávania určite neboli naplnené, na to by musel byť filmu trochu nápaditejší aj v iných ohľadoch, ako len v práci so zvukom a tak je to film skôr len na jedno pozretie, ale to som si celkom užil. 76%

• 28.4.2018  12:05
    Gieokeui bam (2017)

Už dávno ma nejaký film tak nemiatol, že s akým žánrom mám vlastne tú česť, ale juhokórejská produkcia bola v kombinovaní žánrov vždy najlepšia a síce už to nie je presne to, čo bývalo, ale potvrdila to aj tentoraz. Forgotten vtiahne už od začiatku, už od úplne prvej sekvencie v aute trochu cítiť, že nie je všetko úplne v poriadku a po nasťahovaní do domu je to už jasné, film ponúkne viacero výborných motívov z odlišných žánrov a tak som si vôbec nebol istý, čo bude mať vlastne pre dej najpodstatnejší význam a aký žáner bude hlavný. Film miestami pripomína horor, mysteriózny film s tajomnou atmosférou, napínavý thriller alebo zaujímavú kriminálku a najlepšie je, že každý tento žáner funguje a sekvencie z jednotlivých žánrov som si užíval. No prednosť má aj tak nepredvídateľný dej s množstvom otázok a tak som bol veľmi zvedavý, ako sa bude vyvíjať. V druhej polovici už ale film niektoré tajomstvá odhalí, vrátane žánru, takže už možno trochu stratí na atraktivite, ale dejovo mi to aj tak prišlo veľmi zaujímavé a našťastie celkové vysvetlenie nie je až tak jednoduché, aby ho v rýchlosti prezradila nejaká pointa a tak jeho vysvetľovanie je postupné a podľa mňa veľmi dobre zvládnuté, pričom aj celkom originálne, s niečím takýmto som sa asi ešte nestretol. Síce si nie som istý, či som niečo takéto v úvode chcel, ale na konci som bol s vysvetlením spokojný. A aj úplný záver je typicky kórejský, takže tu si nemôžem sťažovať. Film sa môže oprieť aj o postavy, celá štvorčlenná rodina je dobre obsadená a aj veľmi dobre zahraná, prednosť majú očakávane hlavný hrdina a jeho brat, ale aj rodičia majú niečo do seba a napríklad taká sekvencia s matkou v daždi bola výborná. A okrem nich tu má nejaký priestor vlastne len polícia. Režijne je to očakávaný vysoký štandard, kde nemám čo vytknúť. Pred rokmi tvorila takéto filmy juhokórejská produkcia v podstatne väčšom množstve a možno aj kvalite, už to nie je, čo bývalo, ale Forgotten predsa len podstatne uspokojilo moju chuť po podobných filmoch, dobrá práca. 77%

• 28.4.2018  11:17
    Nikdys nebyl (2017)

Filmy o pomste mám mimoriadne rád, ale rovnako oceňujem aj rôzne odlišné pohľady na bežné témy, vďaka čomu to už nie je len radová žánrovka, pričom aj pri tejto téme vzniklo takto niekoľko nezabudnuteľných kultov. Nikdy si nebol sa síce medzi ne nezaradí, ale stále sa jedná o dostatočne zaujímavé dielo. Na rozdiel od väčšiny podobných filmov tu hlavný hrdina nie je niekto, komu by som dokázal celkovo fandiť, toto je už regulérny psychopat a sadista, ktorý robí to, čo vie najlepšie, za čo ale z veľkej časti môžu jeho spomienky a skúsenosti, ale pre potreby filmu je to viac, než ideálne, bavilo ma tráviť čas v jeho spoločnosti a predsa len teraz koná za správnu vec, tak som mu prial, aby to dokázal. Nie je tu síce ten pravý motív pomsty, spočiatku ide vlastne hlavne o peniaze, ale keď mu už úloha prakticky skončí a už mu nemá kto zaplatiť, aj tak sa rozhodne konať správnu vec a dievča zachrániť. Dejovo je to síce jednoduché a priamočiare, ale tu má prednosť tá umelecká forma a tá sa mi páčila. Netreba tu síce premýšľať, ale je to dostatočne netradičné, nepríjemné v tých správnych častiach a zároveň to niekedy vyváži radikálne odlišná sekvencia, ako napríklad pochovanie blízkeho, toto bolo pekné. A tak po celý čas sa mi na to veľmi dobre pozeralo a tešil som sa, s čím ešte režisérka príde. V rámci obsadenia sa dá vlastne hodnotiť len Joaquin Phoenix, na ňom to celé stojí a tu si nemôžem sťažovať. Toho psychopata zahral skvelo a celkovo je jeho postava výborne zvládnutá a tí jeho vnútorní démoni boli cítiť. Poriadne rozporuplne ale pôsobí akčná stránka, na jednej strane oceňujem, že tu sú všetky akčné scény originálne podané a vizuálne dobre zvládnuté, hlavne sa mi páčila práca so strihom, kedy pribúdali mŕtvoly alebo sledovanie akcie z bezpečnostných kamier, ale rovnako pri filme s takýmto motívom by som to násilie chcel aj poriadne vidieť, ale toho sa tu divák nedočká. Takže akčnú stránku zároveň chválim, ale aj ma trochu mrzí, že som nedostal to, na čo sa pri podobných filmoch teším. A režijne tu vlastne nemám čo vytknúť, režisérka predviedla presne to, čo chcela, takže poriadne netradičný film s ohranou zápletkou, ale originálnym prevedením, ktorý stále niečím prekvapuje. Takže kult hodný mnohých pozretí to nie je, ale aj tak sa mi to dosť páčilo a s radosťou si film ešte pozriem. 75%

• 27.4.2018  10:40
    Antiporno (2016)

Sono je jednoducho blázon, úchyl a génius, ale v tom najlepšom slova zmysle a Antiporno je toho ukážkovým príkladom. Snáď iba on dokáže natočiť takýto maximálne uletený, bizardný, ale pritom aj nápaditý a inteligentný film na takúto netypickú tému. A tak sa tu celý čas točí porno, dej sa odohráva prakticky len v dvoch, troch interiéroch, ale to celkové prevedenie je natoľko zaujímavé, že to vtiahne a celý čas som si to v rámci možností užíval. Samozrejme to nie je také priamočiare a povrchné, ako by sa možno dalo čakať a tak film toho ponúkne podstatne viac, dva odlišné pohľady na postavenie postáv, či už vo filme a mimo neho, ale hlavne sa mi páčili tie typické Sonove témy, zamýšľanie sa nad smrťou, je tu množstvo ponižovania a sebazhadzovania, ale presne v tej Sonovej forme, čo dokazuje záverečná scéna a riešenie vlastnej sexuality, hlavne kde to vlastne začalo, keď sa herečka rozhodla vybrať si takýto smer. Všetky tie spomienky na mladosť ma veľmi bavili a tie niektoré dialógové sekvencie a repliky nemali chybu. Tie samotné erotické scény tu presne plnia svoj účel, je ich tu síce pomerne dosť, ale všetky sú krátke a pre dej a vykreslenie postáv dosť podstatné, nepôsobí to tak samoúčelne, ako som čakal. Postavy ale nie sú až tak zaujímavé, ako by som chcel, Sono predtým obsadzoval známejších a aj lepších hercov, tu mi hlavná hrdinka neprišla moc sympatická, ale zase kto normálny by takúto úlohu aj prijal, skôr mi vyhovovala charizmatickejšia staršia herečka, ktorá to aj lepšie zahrala. A vizuálne je to očakávane veľmi kvalitná práca, na tomto si dáva Sono záležať, aj napriek minimálnej výprave to vyzerá skvelo. A vybral si aj hudbu, ktorou sa nedá nič pokaziť, Pachelbelov Canon alebo Beethovenova Polnočná sonáta môžem počúvať stále. Takže Antiporno síce neradím medzi tie pravé Sonove nezabudnuteľné filmy, na to je až moc komorný a krátky a tak toho nestihne ponúknuť až tak veľa, ale inak je to stále mimoriadne zaujímavý film a som určite rád, že som ho videl. 72%

• 19.4.2018  18:14
    Manhunt (2017)

Na návrat Johna Woo k akčnému žánru som sa mimoriadne tešil, kedysi býval jeho kráľom, ale v poslednej dobe sa mi zdalo, že už mu to celkovo moc nejde, preto som bol v očakávaniach radšej trochu opatrnejší, ale že bude Manhunt až taký brak ma teda ani nenapadlo. A pritom na prvý pohľad to nevyzerá až tak zle a bolo cítiť, že sa snaží napodobiť svoje najslávnejšie filmy a tak tu opäť máme dvoch mužov na opačných stranách zákona, aj keď jeden z nich nie svojou vinou, ktorí po počiatočných problémoch predsa len spoja svoje sily a spriatelia sa a ani zápletka nie je najhoršia, útek pred políciou a zločineckou organizáciou a zároveň snaha očistiť svoje meno ma vždy bavili, ale v tomto filme je to teda mimoriadne zle prevedené. Nie je to ani tak nudné, dá sa povedať, že sa tu stále niečo deje, ale celé mi to prišlo, akoby nevydarená paródia na tie najlepšie režisérove filmy, má tu množstvo trademarkov, ale pôsobia v lepšom prípade zbytočne a v tom horšom až trápne a to je aj ten častejší prípad. A aby toho nebolo málo, ten nie úplne zle rozbehnutý dej je čím ďalej nezmyselnejší a to celé finále s lekárskym vylepšovaním ľudí ma už len znechutilo, ako z toho najtrápnejšieho béčka. Takže až na tie úplné základy je to teda poriadne nevydarené. Obsadenie nie je zlé, ale s postavami je to už trochu horšie. Hanyu Zhang je dobrý herec, ale do akčného filmu tohto typu sa absolútne nehodí, Masaharu Fukujama tiež nie je zlý, ale chémia medzi nimi vôbec nefunguje, takže som im neveril ani to priateľstvo. Určite poteší moja obľúbená juhokórejská herečka Ha Ji-Won, len nemala moc priestoru a sadlo mi aj japonské zloženie, hlavne Kunimura Jun a Ikeuchi Hiroyuki. Ale najväčším sklamaním je aj tak rozhodne akcia. John Woo ju kedysi zvládal dokonalo, to bola mimoriadna radosť sledovať, ale toto bolo riadne nezvládnuté. Akcia je rozmanitá, nájdu sa tu nejaké tie súboje, naháňačky a samozrejme hlavne prestrelky a aj keď choreografia nie je úplne zlá a dokonca prestrelka v dome na vidieku ju má veľmi dobrú, ako jediná v tomto pripomenie Woove klasiky, ale aj tak mi všetky prišli dosť mizerne natočené, zostrihané a často zbytočne digitálne, takže ma to vôbec nebavilo a nezaujímalo. Takže pre mňa mimoriadne sklamanie od príbehu, cez réžiu, akciu a ani tie postavy ma ani zďaleka tak nebavili, ako by som vzhľadom na obsadenie čakal. Jednoznačne najhorší film Johna Woo, ktorý nielen, že to najlepšie má dávno za sebou, ale hlavne mi príde, že sa v tom úplne stratil. Keby som čo i len tušil, že to bude takto zlé, určite by som to nepozeral, aby som si nepokazil dojem z môjho obdivovaného režiséra. 33%

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81