sniper18

action&asian fan

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 19.7.2017  09:46
    Mumie (2017)

Toto chystané Dark universe ma rovnako ako väčšina súčasných blockbusterov prakticky vôbec nezaujíma, aj keď nejakým jeho budúcim príspevkom možno šancu dám, ale na Múmiu som bol celkom zvedavý, za čo ale môže výhradne Tom Cruise, ktorý si buď nevyberá zlé projekty, alebo ich svojim vplyvom zmení na obstojnú žánrovú zábavu a to je presne tento prípad. Bez neho by to bol len ďalší sterilný blockbuster, ktorých je plno, len by bol možno trochu temnejší, ale takto ma to celkom bavilo. Hlavne spočiatku si film drží prekvapivo vysokú úroveň, je to dynamické a rozmanité, úvod v Egypte, akcia v Iraku a prvý vážny stret s vplyvom múmie. Potom sa film ukľudní, tempo sa zmierni a celkovo jeho zaujímavosť a zábavnosť trochu klesne, čo sa už nezmení až do konca a aj finále by som si teda predstavoval trochu veľkolepejšie a zaujímavejšie, ale ani toto nebolo zlé. Výraznejšie hluché miesta tu nie sú, občas sa nájde nejaká slušná sekvencia a hlavne Tom Cruise to svojou živelnosťou drží neustále dostatočne nad vodou. Obsadenie nie je najhoršie, bez Cruisa by to ani nemalo zmysel, ten ma tu bavil po všetkých stránkach, ale sadla mi aj jeho partnerka Annabelle Wallis a ani záporáčka nie je zlá. Oproti tomu Cruisov priateľ ma vôbec nezaujímal a po premene bol dokonca otravný a Russell Crowe síce sám o sebe nie je zlý, ale táto jeho postava ma vôbec nezaujímala a tak aspoň viem, že keď si ju zahrá v hlavnej úlohe, ja pri tom nebudem. Akčná stránka mi neprišla zase tak moc výrazná, pár akčných sekvencií sa tu nájde a vôbec nie sú zlé, len sa mi zdalo, že sa až moc často zbytočne odohrávajú v noci, prípadne v tmavých priestoroch a takéto scény ma ani moc nezaujímajú. Ale aj tak časť v lietadle sa mi páči, akcia v Iraku je tiež dobre zvládnutá, len mohla byť dlhšia a ešte sa občas nájde niečo zaujímavé, ale už väčšinou len nejaký kratší úsek z dlhšej akcie. Humor nie je výrazne nápaditý, ale práve vďaka Cruisovmu prístupu som sa celkom zabával. Režijne to tiež nie je zlé, len mi vadila tá častá tma. Ale aj tak to na ten blockbusterový priemer stačí. Takže Mummy stojí a padá čisto na Cruisovi, bez neho by ma to nezaujímalo, ale s ním som sa bavil a povýšil ho o dosť vyššie. A za tú jeho neustálu živelnosť sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. 70%

• 13.7.2017  18:26
    Pilgrimage (2017)

Bežne mám rád takéto menšie drsné historické filmy prevažne z európskej produkcie, ale Pilgrimage ma dosť sklamal. Aj napriek kratšej dĺžke a faktu, že sa dej neodohráva na jednom mieste, ale zachytáva putovanie postáv na ich ceste je tempo väčšinu času pomerne pomalé, nejakých zaujímavejších sekvencií je zanedbateľné množstvo a celkovo to dejovo ani nemá moc čím zaujať, prišlo mi to až zúfalo nenápadité a priemerné a bolo mi teda úplne jedno, ako dopadne nejaká relikvia. A keby to aspoň mohli zachrániť postavy, ale ani to nie, na kladnej strane zaujme jedine Jon Bernthal, ktorého nemý brutálny bojovník ma dosť bavil a nesklame ani jediný výrazný zabijak, ktorému nechýba charizma, ale tým to končí a tá skupina mníchov v centre diania ma teda vôbec nezaujímala. A tak film je teda hlavne čakaním na akciu, ktorá vôbec nie je zlá, len škoda, že jej je tak málo. Film vlastne ponúkne len jednu dlhšiu akčnú sekvenciu v strede filmu a potom ešte finále, ktoré ale mohlo byť aj dlhšie a tu rozhodne poteší, že je to slušne natočené a hlavne správne drsné, tých rozmanitých krvavých zabití je tu dostatok. A plusom je aj vizuál a technická stránka, pozerá sa na to dobre, pričom film využíva aj atraktívne lokácie. Takže celkovo ma to určite sklamalo, väčšina podobných filmov býva podstatne lepšia, ale zase na ten slabý priemer to akcia, vizuál a Jon Bernthal vytiahnu. 52%

• 11.7.2017  16:24

Nikdy nepohrdnem takýmito filmami, v ktorých sa musí skupina ľudí navzájom pozabíjať v uzavretom prostredí, keďže na rozdiel od väčšiny krvákov v nich ide aj o morálnu otázku, kedy je zaujímavé sledovať, ako sa pri civilizovaných ľuďoch postupne mení pohľad na celú situáciu, ale vždy sa teším aj na odhaľovanie tajomstva, čo za tým celým stojí, preto som sa tešil aj na Belko experiment, ktorý má navyše výhodu v tom, že v problémoch sú celé desiatky zamestnancov jednej firmy a z výsledku síce nie som sklamaný, ale určite sa nejedná ani o nič výraznejšie zaujímavé. Aj napriek množstvu ľudí sa rozhodne nejedná o nejakú dynamickú krvavú jazdu, ale film na to ide pomaly, s čím síce nemám problém, ale neponúkne nič, čo by mohlo skutočne upútať, skôr si len splní potrebný štandard, takže ponúkne pár zaujímavejších charakterov a výraznejších momentov, inak je to len priemer. Ale časom sa to predsa len trochu rozbehne a hlavne posledná tretina je už dosť dynamická a akčná, ale ani tu sa nenájde nič, čo by dokázalo nadchnúť a ani finále nie je ničím originálne alebo prekvapivé, jednoducho len jedna z tých možných point, ktoré toho aj tak moc nepovedia a už boli použité viackrát. Po akčnej stránke sa tiež dalo ešte pritvrdiť, nájdu sa tu asi dva slušné drsné momenty, hlavne rozsekanie hlavy sekerou alebo zabitie výťahom a viacero prestrelených hláv, pričom technicky s tým nemám žiadny problém, ale inak akcia mohla byť aj podstatne nápaditejšia, obsahovo zaujímavejšia a celkovo drsnejšia. Trochu sklamaním je aj obsadenie, potešia veteráni John C. McGinley a Michael Rooker, ktorý ale mohol dostať aj výraznejšiu postavu a viac priestoru, inak nie je moc o čo stáť a ani hlavný hrdina ma takmer vôbec nezaujímal. Technicky k filmu nemám žiadne výhrady, kamera aj efekty sú v poriadku, ale o nejakej atmosfére alebo napätí nemôže byť ani reči. Takže ako žánrová oddychovka na jedno pozretie môže byť, ale určite som čakal viac, chcelo by to lepší scenár, postavy a aj akciu. 59%

• 7.7.2017  09:57

Jedna z tých najpriemernejších a najobyčajnejších komédií, s akou som sa v juhokórejskej produkcii vôbec stretol. Presne taký film, na ktorý sa dá pozerať úplne bez problémov, tempo je svižné a atmosféra pohodová, ale zápletka už na prvý pohľad neznie práve najatraktívnejšie, bez potenciálu na solídnejšiu žánrovú zábavu a scenár z nej ani viac vyťažiť nechce. Všetko ide presne podľa očakávaní, vôbec nič neprekvapí, priemerné komediálne momenty vystriedajú priemerné dramatické a po skončení si neviem vybaviť ani jednu scénu, ktorá by skutočne stála za pozornosť, jednoducho ako film priemerne začne, tak sa v priebehu vôbec nič nezmení a rovnako priemerne skončí. A moc ho nepodporia ani postavy. Kim Sang-Kyung má na svojom konte dostatok výborných filmov a dramatických postáv, ale v tejto komediálnej polohe ma nepresvedčil, to už mi skôr sadla jeho manželka, detské postavy ma prakticky nezaujímali a z vedľajších ma teda tiež niekto neupútal. Režijne je to tiež len ten najobyčajnejší priemer. Takže celkovo to na ten priemer určite stačí, nenudil som sa, ale kedy som Dad for rent nevidel, o nič by som neprišiel. 55%

• 7.7.2017  09:35

Opäť taký príjemne pomalý a malý film z japonskej produkcie, kde takéto filmy vedia najlepšie. Zápletka sa dala určite rozvinúť aj podstatne viac, hlavne to neskoršie prosperovanie obchodu, ale o to tu predsa len ani moc nejde. Hlavná je tá mimoriadne sympatická civilná atmosféra, ktorá sa nesie celým filmom a podporou sú aj sympatické postavy, Okrem hlavného dua, teda majiteľa pekárne a jeho novej pomocníčky aj stála zákazníčka, ktorej by som kľudne doprial aj samostatnú líniu, aby sa mohla stať plnohodnotnou postavou. Takto si ma získala hlavne celá stredná fáza, kedy ide všetko tak, ako má a všetci sú spokojní, ale ani ten zvyšok samozrejme nie je zlý a pozerá sa na to dobre. Režijne mi to plne vyhovovalo, na rozdiel od predchádzajúceho filmu režisérky to už síce nie je také meditatívne, ale toto civilné prevedenie tu aj tak sedelo lepšie. Takže lepšie hodnotenie síce nedávam, na to by som potreboval rozvinúť zápletku kľudne aj do viacerých línií, ale aj tak sa mi na to pozeralo príjemne a určite som sa nenudil, aj takéto filmy občas treba. 67%

• 29.6.2017  13:03

Tieto animované Resident Evil z japonskej produkcie mám rád, predstavujú viac, než len solídnu náplasť za jej hranú podobu v poslednej dobe, keďže po treťom diely išla celá séria prudko dolu vodou, ale aj tak ma pri nich predsa len dosť mrzelo, že nepôsobili tak obyčajnejšie, ale akoby séria rovno začala niekde uprostred celého univerza, hlavne predchádzajúci Damnation, ktorý už prakticky nebol vôbec o klasických zombiách. No tento tretí diel, aj keď sa tiež nejedná o nejaký úvod, ale rovnako o stred univerza mi konečne v plnej miere ponúkol všetko to, čo som od tejto série vždy chcel. Zápletka je prakticky klasika, niekoľko dôležitých postáv a starých známych spojí svoje sily, aby zastavili mimoriadne nebezpečného obchodníka so zbraňami, medzi ktorými nechýba aj vírus meniaci ľudí na zombie, pričom sa tu síce možno nájde pár trochu priemernejších miest, ale nie je to nič, čo by mohlo nudiť a väčšinu času je to veľmi solídna žánrová zábava, ktorá ponúkne niekoľko dlhých prvotriednych častí. A veľkým plusom sú rozhodne samotné postavy, hlavné trio už jednoducho nemohlo byť lepšie, Leon, Chris a Rebecca vytvorili perfektný tím, či už v akcii, ale aj mimo nej, k tomu slušný hlavný záporák a ani tých pár vedľajších postáv nie je zlých, len už v porovnaní s ústrednou trojicou očakávane dosť zaostávajú a ani nemajú moc priestoru. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je jednoducho vynikajúca. Je jej tu pomerne dosť a je nielen vizuálne a technicky prvotriedne zvládnutá, ale aj slušne rozmanitá a ponúkne všetko to, čo od univerza Resident Evil aj môžem chcieť v tej najlepšej možnej kvalite. A to rovnako tie hororovo ladené, ako aj čisto akčné sekvencie. Už úvodná sekvencia je skvelá, nedá si pri nej nespomenúť na prvý hraný film, či už lokáciou, ale aj parádnym momentom s natiahnutými drôtmi. Film ponúkne aj výbornú naháňačku na motorke, prekvapivo slušný finálny súboj, ktorého som sa ale inak obával, tieto súboje s bossmi ma nikdy moc nebrali, ale tento ponúkol viacero slušných momentov, no a vrcholom filmu je rozhodne celá sekvencia v chodbe plnej zombií, v ktorej Chris a Leon naplno predvedú, prečo sú to takí borci, toto je scéna hodná mnohých pozretí. A užil som si aj ten zvyšok. A čo sa celkovo vizuálnej stránky týka, jedine spomínaná naháňačka na motorke sa mi zdala ešte trochu nedoladená, ale inak je všetko prvotriedna kvalita. A nesklame ani hudba. Takže pre mňa je Resident Evil: Vendeta rozhodne najlepší diel z tejto animovanej série a aj jeden z najlepších animovaných akčných filmov. Na takto parádnu akciu si z podobných filmov snáď ani nespomínam. Ak bude ešte nejaký diel, dúfam že presne v takomtu štýle. 80%

• 26.6.2017  17:30

Neviem, či to bolo mojou momentálne mimoriadne tolerantnou náladou alebo veľkou dávkou nostalgie, no skôr myslím, že oboch, pretože aj napriek tomu, že podobné filmy neznášam mi Power rangers nakoniec až prekvapivo dobre sadli. Film som si pustil prakticky len z povinnosti a s nulovými očakávaniami, aby som si pozrel modernú filmovú verziu toho mimoriadne infantilného seriálu, na ktorý som ale ako malý nedal dopustiť a tešil sa naň každý víkend a síce ani neviem poriadne prečo, ale neprišlo mi to zase tak zlé, ako väčšina konkurencie, pri ktorej mám problém dopozerať aj trailer. Možno to bude aj tým, že z toho nie je žiadna trápna preakčnelá záležitosť, ale film na to ide dlho úplne pomaly. Vlastne až dve tretiny sa film len postupne rozbieha, zoznámi s postavami, ktoré sú aj napriek tomu, že sa jedná o teenagerov pomerne sympatické a tak ani ich civilné scény mi vôbec neprekážali, možno práve naopak a potom už pomaly začnú pribúdať všetky tie staré známe prvky a samozrejmosťou je aj skúšanie nových schopností a tréning pre ich plnohodnotné využitie. A na moje prekvapenie ani záporná strana nie je tak zle zvládnutá, ako pri väčšine konkurencii a tak som sa na ich konfrontáciu aj celkom tešil. No a finále je presne v modernom štýle, takže veľkolepé, poriadne preakčnelé, predigitalizované a možno skôr s priemernými efektami, aspoň v rámci týchto vysokorozpočtových blockbusterov, ale opäť zavládla nostalgia a túto kooperáciu piatich bojovníkov s rozličnými pomocnými strojmi, ktorí sa navyše aj očakávane neskôr spoja som si v rámci možností celkom užil. Inak s výnimkou finále film mnoho akcie neponúkne, vlastne len ten tréning a možno ešte dve kratšie, menej výrazné sekvencie, ale toto je nakoniec skôr klad, keďže tento typ celkovo moc nemusím a tak som sa toho ani nemal kedy prejesť. Obsadenie je na moje prekvapenie takmer úplne neznáme, ale nemám s ním problém, pätica teenagerov je dobre zvolená, vedľajšie postavy majú už len zanedbateľný priestor, ale sadli mi a k tomu ako hlavná záporáčka Elizabeth Banks, ktorá je ale poriadne upravená. Režijne je film skôr len priemer, ale občas poteší nejaká vizuálne hravá sekvencia, je to správne odľahčené a celkovo to má to správne čaro. A sadol mi aj výber hudby, samu o sebe by som ju určite nepočúval, ale dané sekvencie takmer vždy podporila, pričom nechýba ani typická hudba Power Rangers, aj keď len v jednej scéne. Takže druhýkrát si to už radšej nepozriem, je dosť možné, že moje hodnotenie by šlo o dosť nižšie, ale teraz som si to aj vďaka nostalgii celkom užil a tak budem štedrý aj v hodnotení. 71%

• 23.6.2017  09:34

Takéto jemne fantasy ladené filmy sa v juhokórejskej produkcii prakticky vždy vydarili a tento nový príspevok do žánru našťastie tiež nie je výnimka. Nadpriemerná dĺžka tu nie je vôbec žiadny problém, síce celý film sa nesie v takom pomalšom tempe, ale to je v tomto prípade rozhodne kladom. Zápletka aj samotný scenár mi sadli, priateľstvo medzi hlavnou hrdinkou a jej novým kamarátom, čomu sa film aj najviac venuje, či už v úvodnej bezstarostnej, ale aj tej neskoršej napínavejšej časti sa mi páčilo, ale dejovo najzaujímavejšie je rozhodne stredná časť filmu s trojicou kamarátov, ktorí si musia poradiť v dosť nepríjemnej a možno až takej depresívnej situácii, preto ma možno aj trochu mrzí, že táto časť nebola ešte dlhšia, toto ma veľmi bavilo. Ale celý film si drží vysokú úroveň, takže to nie je žiadny problém. A môže za to aj výborná atmosféra, ktorá sprevádza prakticky celý film, takéto dospelé rozprávky môžem. Veľkým plusom je aj obsadenie a ich postavy, hlavné duo sa teda vydarilo, Gang Dong-Won si splní svoj očakávaný výkon, ale ešte viac zaujme mladučká Shin Eun-Soo, ktorá je tu skvelá, podáva výborný výkon a páčilo sa mi to jej dominantnejšie postavenie v ich kamarátskom vzťahu, keďže traumatizovaný mladík na to kvôli prežitým nepríjemným udalostiam očakávane aj napriek vyššiemu veku nemal. A na nich je to postavené a tak už nikto nemá výraznejší priestor. Režijne tu nemám čo vytknúť, skvelá vizuálna stránka, atraktívne lokácie a výborná atmosféra, na debutanta veľmi dobrá práca. Takže žiadna klasika sa z toho nestane, ale veľmi sympatický film s množstvom kladov minimálne na jedno pozretie Vanishing time: A Boy who returned nepochybne je. 78%

• 15.6.2017  18:10
    Kill Switch (2017)

Zďaleka nie také veľkolepé a výnimočné, ako sa to na prvý pohľad tvári, ale že by som si mohol výraznejšie sťažovať, to teda určite nie. Zápletka je náhodou až prekvapivo zaujímavá a celý ten nápad s alternatívnou zemou, z ktorej by sa čerpali nerastné zdroje, čo má ale aj nečakané vedľajšie účinky fatálneho charakteru sa mi veľmi páčil, len škoda, že ten dej je vlastne len už len ničím nápaditá cesta z jedného bodu do druhého, kde sa síce stále niečo deje a nuda tu nemá šancu, ale predsa len by som vzhľadom na ambicióznosť zápletky očakával trochu viac. Film ale rozhodne povyšuje perfektná technická stránka, ktorá je vzhľadom na evidentne nie až tak veľký rozpočet špičková. Je príjemné vidieť, že niektorí tvorcovia aj s neporovnateľne nižším rozpočtom dokážu ponúknuť aj lepší vizuálny zážitok, než väčšina áčkovej konkurencie. Film sa síce odohráva v lacnejších lokáciách, ale vždy ho spestruje nápadité a pekné pozadie ozvláštnené o množstvo výborných momentov, napríklad taký pád vlaku. Za plus stále beriem aj ten pohľad z prvej osoby, ktorý sa síce stále nepoužíva tak často, ako by som chcel, ale v poslednej dobe sa mu získava čoraz väčšej pozornosti a aj v tomto prípade bol podaný dostatočne kvalitne. Ale možno je aj dobre, že v ňom nebol natočený celý film, takže film ponúkne aj dostatok sekvencií, v ktorých je predsa len prednejší dej a dá sa trochu lepšie zoznámiť s postavami, ktoré mi sadli. Dan Stevens je charizmatický sympaťák a Bérénice Marlohe sa mi tu teda veľmi páčila. Po akčnej stránke u mňa ale prevládajú trochu rozporuplné pocity, po vizuálnej stránke je perfektná, ale obsahovo mohla byť predsa len nápaditejšia a údernejšia, chcelo by to viac stretov s ľudskými protivníkmi, väčšinou sa strieľa len na drony a toto ma zase tak moc nezaujímalo. Ale celkovo určite musím hodnotiť dobre, mám rád tieto malé sci-fi, ktoré sa aj napriek obmedzenému rozpočtu snažia uspieť v konkurencii a síce by tu prospel prepracovanejší scenár a nápaditejšia akcia, ale aj tak sa môže Kill switch oprieť o výbornú zápletku, skvelý vizuál a sympatických hercov. 71%

• 6.6.2017  09:45
    Život (2017)

Takto kvalitný sci-fi horor tu teda nebol už poriadne dlho. Mám veľmi rád realistické sci-fi filmy zo súčasnosti s astronautami a reálnymi vesmírnymi stanicami, ale vždy som miloval aj sci-fi horory v štýle Votrelca, so skupinami ľudí, ktorí sú nútení čeliť neznámej forme života, takže na túto pomerne originálnu kombináciu som sa aj dosť tešil a výsledok ma nielen nesklamal, ale skôr predčil moje očakávania. O nejakom originálnom a nápaditom scenári sa tu síce moc hovoriť nedá, ale s tým tu predsa nemôžem mať žiadny problém, film sa snaží ukázať, ako by to teoreticky mohlo vyzerať, keby v súčasnosti skutočne došlo ku kontaktu s nejakou formou života a podľa mňa sa mu to darí veľmi dobre. A tak film možno pôsobí trochu priamočiarejšie, než podobné filmy, ale vôbec mu to neškodí, tu vôbec netreba na nič čakať, úvodná fáza je ideálna a rýchla a tak už po chvíli je nová forma života na vesmírnej stanici, kde sa po minútach skúmania stane hrozbou a čoskoro aj mimoriadne nebezpečným zabijakom, takže tu sa to už naplno rozbehne a nepoľaví až do konca. Poteší, že úroveň netvora neustále graduje, takže je čoraz nebezpečnejší, ale aj hnusnejší a postavy sa ho snažia zastaviť logickými a inteligentnými spôsobmi, takže sa z toho nestane žiadna bežná hlúpa vyvražďovačka. A k tomu ešte ten perfektný záver, toto ma teda mimoriadne bavilo. Veľkým plusom sú postavy, už dávno som nevidel film, v ktorom mi všetky postavy boli tak sympatické, že mi vlastne smrť každej z nich bolo ľúto. A navyše v zložení známych a dobrých hercov. Získalo si ma hlavne trio Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson a Hirojuki Sanada, ale sadol mi aj zvyšok a dokonca aj Ryan Reynolds, ktorého vôbec nemusím, ale tu to bol správny muž, ktorý priateľa neopustí. O plnohodnotnej hororovej stránke sa tu moc hovoriť nedá, pravá žánrová atmosféra sa tu nevyskytuje a ani drsné momenty tu moc nie sú, ale Life šiel na to predsa len trochu inak a zvládol to. O napätie aj tak nie ne núdza a jednotlivé strety s mimozemšťanom sú rozmanité a vždy zaujímavé. A tak ani režijne tu nemám čo vytknúť, pričom mi sadla aj hudba, ktorá pôsobí až tak zlovestne. Takže v tomto prípade ma to vlažné prijatie filmu aj dosť prekvapuje, v rámci toho, čo chcel film ukázať to už snáď ani nemohlo byť lepšie. Pre mňa výborný film, ktorý si určite ešte viackrát pozriem. 81%

• 6.6.2017  09:28
    Colossal (2016)

Ukážkový príklad filmu s perfektným nápadom, ktorý by skvelo fungoval na ploche krátkometrážneho filmu, ale pri plnohodnotnej filmovej verzii to už trochu drhne. Prakticky všetko zaujímavé sa odohrá v prvej tretine, či už ideálne zoznámenie s hlavnou hrdinkou, ktorá si ma ale úplne nezískala, predsa len za svoju životnú situáciu si mohla sama, ale samozrejme hlavne celý ten nápad prepojenia s obrovským monštrom, čo sa postará o pár zaujímavých sekvencií a bol som zvedavý, ako budú tvorcovia tento nápad rozvíjať ďalej. Ale nakoniec zostalo vlastne len pri tom nápade, nasledujúca fáza filmu síce tiež nie je vôbec zlá, pozerá sa na to bez problémov, ale prišlo mi, akoby vážne nevedeli, ako to podať a tak sa z toho stane vlastne len taká štandardná dráma a film som už pozeral skôr zo zotrvačnosti. Ale aspoň finále je opäť trochu zaujímavejšie a zábavnejšie a tak si z filmu odnášam dobrý pocit. Sadlo mi to aj herecky, Anne Hathaway bola kedysi jednou z mojich neobľúbených herečiek, ale musím uznať, že v posledných rokoch sa predsa len podstatne vylepšila a navyše si začala vyberať zaujímavejšie projekty, takže sa s jej tvorbou aj stretávam o niečo častejšie. A ani zvyšok postáv nie je najhorší, zahrali to ideálne. Režijne s filmom nemám väčší problém, vizuálna stránka je bez problémov, pričom film sa našťastie nikdy nezvrhne do nejakých digitálnych deštrukcií, k čomu síce tématika láka, ale určite na to nebol rozpočet a navyše to ani nebolo potrebné, skôr by mu to uškodilo. A atmosférou mi to vyhovovalo. Takže to jedno pozretie určite neľutujem, ten nápad sa mi páčil a síce moje očakávania neboli naplnené, ale aj tak ma to celkom bavilo. 62%

• 5.6.2017  09:47
    Raw (2016)

Určite sa nejedná o žiadnu prepracovanú psychologickú sondu do hlavy preorientovanej vegetariánky, ale rozhodne ani o žiadny béčkový horor, prišlo mi to ako taký zlatý stred a to filmu s takouto tématikou sedí rozhodne najlepšie. S filmom mám vlastne iba jeden problém, trvá príliš krátko na to, aby mohol plnohodnotne ukázať všetko potrebné, tie dôležité medzníky v zmene zmýšľania hlavnej hrdinky prichádzajú až príliš rýchlo po sebe a to mi tu moc nesedelo. Hlavne som sa tešil na tú jej vnútornú dilemu a boj s preorientovaním sa, ale toto tu nemá žiadny priestor a zmení sa až prekvapivo ochotne a rýchlo. Takže tu by som kľudne uvítal minimálne aj polhodinu navyše a neprekvapilo by ma, keby som bol potom z filmu už úplne nadšený, lebo aj takto ma to až mimoriadne veľmi bavilo. Nielen, že zápletka je už na prvý pohľad atraktívna, ale aj dejovo mi to prišlo nadmieru zaujímavé, plné výborných momentov a sekvencií a navyše aj správne úchylné, ale presne v tej najlepšej možnej miere, aby som si nemusel pri sledovaní pomyslieť, že tvorcom šlo len o nejaké lacné šokovanie. Možno sa tu nájde nejaký ten moment, bez ktorého by sa film kľudne obišiel, napríklad to oblizovanie oka, čo nemalo pre film absolútne žiadny význam, ale inak všetky drsné a úchylné momenty tu majú svoje miesto a tak aj hodnotu. A najlepšie sú asi časť s prstom, alebo uzmierenie sa sestier po nenávistnej bitke. Inak sa film našťastie nezvrhne do žiadnej hlúpej vyvražďovačky, aby to už pôsobilo prehnane, čoho som sa obával, ale film si stále drží svoju úroveň, štýl a relatívne aj uveriteľnosť. Plusom je aj obsadenie, hlavná hrdinka mi sadla až prekvapivo dobre, bola nielen sympatická, ale aj v úchylnejších a drsnejších scénach plne dôveryhodná, čo vždy poteší, ale nemal som problém ani s jej sestrou, spolubývajúcim na internáte, ale ani s nikým iným, aj keď v popredí sú len títo traja. Režijne tu nemám čo vytknúť, vzhľadom na taký nezávislejší štýl som možno očakával aj takú pasívnejšiu verziu so statickejšou kamerou, ale toho som sa nedočkal, toto bolo nápaditejšie a vizuálne dostatočne atraktívne, sedelo mi to. Takže skutočne škoda len tej krátkej dĺžky a tým pádom zrýchleného scenára, ale aj takto ma to veľmi bavilo a s radosťou si to ešte pozriem. 81%

• 25.5.2017  09:28

Vzhľadom na tvorbu tohto režiséra som ani nič iné nečakal, zameriava sa na také malé, nezávislé filmy, takže žiadna plnohodnotná romantická dráma z toho byť ani nemohla, no určite nie som sklamaný, aj takéto filmy potešia. Film ponúka dva pohľady na to, ako by mohlo prebiehať zoznámenie a prvý spoločne strávený deň dvoch odlišných ľudí, uznávaného režiséra a introvertnej maliarky, ktorí sa zblížia a potenciálne by medzi nimi aj mohlo niečo byť, pričom oba sú veľmi podobné a tak sa film snaží ukázať, že práve tie drobné zmeny dokážu všetko radikálne zmeniť. Celé je to postavené hlavne na dialógoch a tu musím pochváliť, že sa aspoň obaja spolu rozprávajú inteligentne a vyberajú si aj také rozumnejšie témy, ako o živote, umení a podobne. Poteší aj obsadenie, ktoré je na nezávislý film až prekvapivo hviezdne a tak hlavné duo tvoria Jung Jae-Young a Kim Min-Hee, ktorí sa mi tu páčili a na nich je film aj postavený, ostatní majú pre film len zanedbateľný význam. Ale režijne mi to vzhľadom na skúsenosti režiséra pripadá predsa len až príliš amatérske. Nepochybujem o tom, že to bol zámer, ale predsa len niečo takéto očakávam skôr od debutantov. Kamera je neustále úplne statická a to používanie zoomu zase pôsobí až smiešne. Toto sa tu vôbec nehodilo. A tak lepšie hodnotenie takémuto filmu dať nemôžem, ale celkovo sa mi to páčilo, rád si niečo podobné občas pozriem. 66%

• 18.5.2017  19:05

Ani nedávny Prometheus, ktorý sa snažil trochu rozšíriť a dovysvetliť univerzum pôvodného Votrelca mi nijak zvlášť nevadil a dokonca mimo vyvražďovacích scén ma aj dosť bavil, ale predsa len som sa viac tešil na toto nové pokračovanie, ktoré malo konečne omnoho viac ponúknuť aj samotného votrelca, ktorý mi roky chýbal, ale nakoniec to bola chyba, pretože práve votrelec a hororová zložka tomuto filmu dosť podkopáva nohy. Ako pokračovanie Promethea to v mimoakčných scénach funguje veľmi dobre, toto univerzum sa mi jednoducho páči a tu mi zápletka, ale aj samotný dej prišli dostatočne zaujímavé, je tu zodpovedaných mnoho otázok, nielen z Promethea, ale aj Votrelca, ktoré ma zaujímali už roky a na moje prekvapenie ma to dokonca ani nesklamalo a tieto odpovede mi vyhovovali, aj keď som sa ich dosť obával. Ale filmu sa aj tak nedarí držať plnú zaujímavosť po celý čas, tempo mi prvú polovicu prišlo trochu pomalšie a v druhej je to zase dynamické až moc, niektoré sekvencie by to chcelo skrátiť a iné zase predĺžiť, jednoducho k ideálu to malo stále ďaleko, ale celkovo ma to bavilo. Ale práve po tej hororovej zložke ma to skoro vôbec nebavilo. Akoby tvorcovia zabudli, aké typy hororových scén boli v pôvodnej sérii najlepšie, práve tie pomalšie, v ktorých sa votrelec nečakane sa objaví pri svojej obeti a nemilosrdne ju zlikviduje alebo unesie. Toto je návrat ku trojke, ktorú mám z celej série najmenej rád, ale ešte v o dosť horšej podobe. Hororové časti sú zbytočne preakčnelé, votrelca vidno príliš moc a často v úplne nevhodných lokáciách, napríklad taký útok na lúke alebo jeho pohyb po vonkajšej strane vesmírnej lode mi vôbec nesedeli a navyše je neustále až moc viditeľne digitálny. Pri týchto nových dieloch klasík si len divák uvedomí, ako sa to kedysi robilo omnoho poctivejšie a lepšie. A tak vlastne jediný hororový moment, ktorý ma celkom zaujal bola scéna v sprche a od tej som pri tom čakal najmenej. Ale aspoň tu vyzeral votrelec konečne poriadne. Inak krvi a zabitých je tu viac než dosť, ale tie likvidácie teda za moc nestoja, tu som čakal omnoho viac. Problém je aj obsadenie, jedine Michael Fassbender v dvojúlohe androidov je výborný, obe jeho postavy a rozdiely medzi nimi ma bavili, práve jeho postava je na moje prekvapenie veľkým plusom nielen tohto dielu, ale myslím, že aj celej novej série a práve kvôli nemu som zvedavý, ako sa budú vyvíjať ďalšie diely. Zvyšok postáv je už úplne zameniteľný, takže mi bolo úplne jedno, kto prežije. Režijne to inak nie je zlé, Ridley Scott vie stále natočiť minimálne nadpriemerný blockbuster, vizuálna stránka je výborná, ale aj mimo nej má svoje klady, len ako som spomínal, tá hororová stránka nestojí za nič. A musím pochváliť aj hudbu, tá sa mi dosť páčila. Takže Alien: Covenant určite nie je zlý film, kľudne si to ešte pozriem a kladov je tu dosť, hlavne to zodpovedanie mnohých otázok z Promethea a Votrelca, ale na film z tohto univerza je to predsa len trochu slabé, samotná postava votrelca si zaslúži omnoho citlivejší prístup a lepšie vymyslené scény, než tieto na zúfalo priemernej úrovni. 66%

• 16.5.2017  16:57
    Doba temna (2016)

Historických filmov z obdobia japonskej okupácie, v ktorých sa rieši odboj, kolaboranti a nejaký ten plán na uškodenie okupantom už bolo v juhokórejskej produkcii natočených nespočet, ale väčšinou sa celkom vydaria a Age of shadows má navyše na svedomí Kim Jee-Woon, výrazný tvorca, pri ktorom mi bolo jasné, že si to natočí po svojom, takže som sa na film aj tešil a s výsledkom som dostatočne spokojný. Podobné filmy sa väčšinou nesú v pomalšom tempe, za čo môže nielen politická téma, ale aj výrazne nadpriemerná dĺžka a síce tieto faktory sa týkajú aj tohto filmu, ale inak o pomalom tempe tu teda hovoriť nemôžem. Tu sa neriešia vôbec žiadne zbytočnosti, rodinné línie a podobne, ale dej sa neustále venuje len tomu dôležitému, okrem príprav na útoky proti japonským cieľom predovšetkým snahe získať kórejského policajného veliteľa v službách japoncov na svoju stranu, čo je podané veľmi dobre a to jeho rozhodovanie, ako sa má k celej situácii postaviť sa mi veľmi páčilo, pričom to zaberá vlastne aj väčšinu filmu a divák si takmer do konca nemôže byť istý, s kým skutočne je. Takže už táto relatívne rozbehová prvá polovica mi prišla dostatočne zaujímavá a v druhej sa to už naplno rozbehne, tu už jedna výrazná sekvencia strieda druhú, pričom sú výborne gradované, hlavne celá fáza vo vlaku a tak na toto je už radosť pozerať. Trochu sa ale dalo popracovať na postavách, je ich tu dosť a obsadenie je hviezdne, ale nezískali si ma zase tak moc, ako by som chcel. Našťastie policajný kapitán Song Kang-Ho, ktorý je v centre diania je tradične perfektný, s ním nemám najmenší problém a ani Gong Yoo, ktorý je vlastne hlavný hrdina, aj keď jeho postava má pre dej len druhý najväčší význam si svoje splní, ale z vedľajších postáv si ma už aspoň trochu získala len ženská hrdinka a napríklad Lee Byung-hun, na ktorého som sa tešil má nielen minimum priestoru, ale jeho postava mi prišla aj dosť zbytočná. A aj záporáci, teda japonskí dôstojníci mohli byť vybraní lepšie. Po akčnej stránke som určite dosť spokojný, ale aj tak som čakal trochu viac. Všetky akčné sekvencie sú perfektne natočené a technicky prvotriedne zvládnuté, vizuálne som si ich skutočne vychutnával a niektorým nechýba ani napätie, len po obsahovej stránke sa ani v jednom prípade nejedná o nič výnimočné, chýbajú nápady, alebo nejaké výrazné momenty. V predchádzajúcich filmoch mal Kim Jee-Woon určite výraznejšie akčné scény. Ale inak tu absolútne nesklamal, zvládol to prvotriedne. Takže Age of shadows nie je typ filmu, ktorý by som si chcel pozrieť opakovane, ale Kim Jee-Woon tomu dodal ten správny náboj a tak to jedno pozretie som si určite užil. 77%

• 12.5.2017  10:05
    Joshi zu (2014)

Takéto filmy dokážu natočiť len Japonci. Je to vlastne rovnako infantilná prkotina, ako seriál Power Rangers, ktorých som pozerával v detstve, ale našťastie je to zámerné, takže vážne to skutočne nikto neberie. Len tu je pätica žien, ktoré chránia svet pred monštrami z rôznych kútov vesmíru a popritom riešia ešte svoje vlastné problémy a hlavne dilemu, či má záchrana sveta prednosť pred kariérou, čo aspoň prispieva celkovej zámernej absurdite. A tak dej je úplne jednoduchý, neustále sa striedajú tie isté typy scén bez nejakej plnohodnotnej gradácie, ale o to tu ani nejde, je to hlavne oddychovka, pri ktorej som sa nenudil, občas niečo zaujme, alebo pobaví, ako napríklad dlhé čakanie kamarátky počas počítania pri moste. Inak po akčnej stránke očakávane nie je o čo stáť, toto je len povinná zložka, takže hlavné hrdinky v priebehu filmu niekoľkokrát čelia nejakému monštru, ale stále v tom istom prostredí niekde za mestom, pri absurdnej choreografii a nemajú problém sa s monštrami nielen porozprávať, ale aj vyjednávať, takže monštrum kľudne počká aj celý deň, aby si dievčatá zatiaľ mohli vyriešiť svoje problémy. Škoda len, že tvorcovia viac nezapracovali na humore, tu im viditeľne išlo len o to, aby to bolo zámerne infantilné a absurdné a tak sa tu nenájde ani jedna plnohodnotná komediálna scéna, takže zasmiať sa tu nedá. A chcelo by to aj trochu výraznejšie hrdinky, tu boli všetky sympatické, ale žiadna nevynikala. Takže takýto film sa ťažko objektívne zhodnotí, ale ja som si len chcel pozrieť niečo japonsky absurdné a dostal som sympatickú oddychovku, ale výhradne na jedno pozretie. 52%

• 8.5.2017  13:26
    Kruhy (2017)

Od najnovšieho pokračovania slávneho Kruhu som síce nemal žiadne veľké očakávania, ale že to bude až takáto bezvýznamná, absolútne zbytočná záležitosť ma skutočne ani nenapadlo. Normálne mi príde ako úplná drzosť a výsmech divákovi natočiť niečo takéto v áčkovej žánrovej produkcii a poslať to do kín. Nie som síce žiadny veľký fanúšik tohto univerza, skôr mi sadli iné japonské duchariny tej doby, ale predsa len musím uznať, že tie prvé diely, či už japonský originál, ale celkom aj ten trochu slabší americký remake mali niečo do seba a hlavne prínos do tohto žánru. No to sa o tomto najnovšom pokračovaní nedá povedať ani omylom. Ešte úvod v lietadle pôsobí celkom nádejne, ale aj následne sa mi celkom páčil ten nápad so školským programom, ktorým sa študenti zbavujú prekliatia Samary, ktorý je ale aj tak využitý len minimálne, ale inak je celá tá pátracia línia s hľadaním pravdy o Samarinom tajomstve len nanajvýš ohraná a nezaujímavá a navyše ešte aj so snahou parazitovať na minuloročnom hite Don't Breathe, čo sa im ale aj tak vôbec nepodarilo a tak bezradnosť tvorcov v tomto žánri vynikne ešte viac. Ale aj tak som čakal aspoň nejakú gradáciu alebo trochu údernejšie finále, no ani omylom, ešte aj záverečná fáza je úplne nevýrazná, tu už tvorcovia nemali ani len snahu divákom niečo predviesť. Takže po hororovej stránke tu nie je absolútne o nič stáť, atmosféra a napätie sú nulové, hororových sekvencií je málo, pričom ani tie za nič nestoja, ale čo ma prekvapilo najviac, ešte ani samotná Samara sa tu skoro vôbec neobjavuje, jedine v pár niekoľkosekundových záberoch. Takže tu sa už tvorcovia neobťažovali ani len s nejakou ikonickou scénou, akou je kultové vychádzanie z televízie. A obsadenie je na tom rovnako, ako aj celý film, zatiaľ čo na pôvodných Kruhoch sa mi páčilo, že v hlavných úlohách sú miesto ohraných klasických teenagerov aspoň dospelí novinári, tak tu sa tvorcovia zase vrátili k tomuto otravnému prvku a tak je v centre diania dvojica necharizmatických a aj pomerne nesympatických mladých ľudí. Ale trochu to zachraňuje profesor Johnny Galecki a slepec Vincent D'Onofrio. A technicky sa tu dá pochváliť jedine vizuálna stránka, tá je samozrejme bezchybná, ale inak je to režijne jedna veľká bezradnosť. Takže to relatívne znesiteľné hodnotenie je hlavne za ten áčkový vizuál, dve vedľajšie postavy a že som sa v prvej polovici zase tak moc nenudil, ale celkovo to nie je nič iné, len výsmech divákovi a snaha zarobiť na slávnej značke. 31%

• 8.5.2017  12:44

Po dlhšej dobe to v čínskej produkcii zase tak neprehnali s efektami, ako je to u nich nanešťastie v posledných rokoch zvykom a tak som si konečne zase mohol pozrieť umiernenejšie, príjemne sledovateľné wu xia. Zápletka je prakticky žánrová klasika, dvaja prvotriedni bojovníci, majstri meča, ktorí mimo seba navzájom nemajú absolútne žiadnu konkurenciu sa z rozličných dôvodov chcú vzdať svojho bojového spôsobu života a konečne nájsť svoj pokoj, ale v tomto nemilosrdnom svete je to problém a navyše ich nemôže minúť ani ich spoločný duel. Takže príbehovo mi to celkom vyhovovalo, ale ani so spracovaním nemám väčší problém, dej sa mi páčil, nesie sa to v svižnom tempe a ako to v podobných filmoch býva, zase som si najviac užil strednú fázu, kedy síce ubudne akcie, ale mám slabosť pre tieto časti, kedy bojovníci konečne začnú hľadať svoj pokoj, priestor dostane aj nejaká tá sympatická romantická línia a má to príjemné čaro. A tak väčšinu času ma to skutočne bavilo, ale zase sa to muselo pokaziť, aj napriek relatívnej umiernenosti celého filmu je finále opäť prehnané a plné zbytočných efektov a tak toto som už dopozeral len zo zotrvačnosti a čiastočne sa mi pokazil dojem inak z dosť dobrého filmu. Ale chcelo by to aj podstatne lepšie obsadenie, postavy mi síce vyhovovali, ale hlavné mužské duo je tvorené zúfalo necharizmatickými hercami. Ale aspoň ženské zloženie sa celkom vydarilo, chýba síce nejaká výraznejšie známa tvár, ale pre potreby filmu plne stačili. Celkom môžem pochváliť aj akciu, síce sa tu nájde viacero prehnaných a hlavne predigitalizovaných scén, obzvlášť celá posledná tretina, ale inak je väčšina súbojov v štýle, aký mám v rámci wuxia rád, takže viac sa spoliehajú na choreografiu a reálne ľudské schopnosti, pričom to občas prakticky až pripomína tanec, čo môžem. A tak sa tu síce nenájde ani jedna akčná scéna, ktorú by som si mal potrebu pustiť znovu, ale väčšina súbojov sa mi aj tak páčila. Režijne tiež môžem skôr chváliť, až na tie niektoré prehnanosti mi vizuálna stránka vyhovovala bez ohľadu na to, či sa jednalo o digitálne alebo reálne zábery, k tomu pekné interiéry a kostýmy a občas sa darí navodiť aj príjemnú atmosféru a tak u mňa prevláda spokojnosť. Takže skutočne škoda tej poslednej tretiny, ktorý zbytočne pokazila celkový dojem, inak by som hodnotil lepšie. Takto si to už znovu asi nepozriem, ale aj tak som rád, že v čínskej produkcii ešte nezabudli aj na normálnejšie wuxia, ktoré mi v posledných rokoch dosť chýbali. 67%

• 7.5.2017  11:45
    GANTZ: O (2016)

So seriálom nemám žiadnu skúsenosť, ale toto univerzum sa mi celkom pozdáva, keďže obe filmové spracovania sa mi dosť páčili, preto som si s radosťou pustil aj Gantz: O, ale tentoraz už ani zďaleka tak spokojný nie som. Zatiaľ čo oba filmy boli dejovo dosť prepracované, zaujímavé a postupne rozvíjali univerzum, tento film už priamočiarejší byť ani nemohol, jednoducho len skupina ľudí, ktorí sa po smrti dostali do tejto podivnej hry bojuje v meste napadnutom netvormi, absolútne nič navyše. Ani takéto béčkovejšie spracovanie nemusí byť zlé, je nespočet skvelých filmov aj s takýmito najjednoduchšími zápletkami, ale toto mi prišlo zúfalo nenápadité a hlavne stereotypné. Ešte možno prvú polovicu sa mi na to pozeralo celkom dobre, predsa len tempo je svižné, ale potom ma to už prestalo baviť, dopozeral som to len zo zotrvačnosti a bolo mi úplne jedno, ako sa to skončí. Moc tomu nepomôžu ani postavy, všetky sú úplne nevýrazné, čo platí aj o hlavnom hrdinovi a jeho novej priateľke a tak ma ani moc nezaujímalo, kto to prežije. Po akčnej stránke som ale o niečo spokojnejší, je jej tu plno a síce ani jedna akčná sekvencia skutočne nenadchne, stále to mohlo byť nápaditejšie, zaujímavejšie a zábavnejšie, ten obstojný štandard si akcia predsa len drží. No sklamali ma samotné netvory, je ich tu síce omnoho viac, ako napríklad vo filmových spracovaniach, ale tam boli originálnejšie a rozmanitejšie, tu vyniká jedine skákajúca hlava. A hlavným kladom filmu je bezpochyby vizuálna stránka, tá je perfektná, rovnako ako pri väčšine podobných súčasných japonských filmoch. Takže vizuálna stránka a dostatok akcie film nakoniec na ten slabý priemer vytiahnu, ale inak je to rozhodne sklamanie, od podobných filmov očakávam podstatne viac. 51%

• 3.5.2017  18:26
    Uteč (2017)

Som veľmi rád, že tie mimoriadne dobré prijatia, či už od divákov, ale prekvapivo aj od kritikov neboli úplne mimo, ako to nanešťastie často býva, samozrejme Get out nie je žiadna žánrová revolúcia, vlastne dokonca od čistokrvného hororu má poriadne ďaleko, ale predsa len je to dostatočne nevšedný a kvalitný zážitok. Zápletka na prvý pohľad síce vyzerá dosť ohrane, mladý muž, ktorý ide na víkend navštíviť rodičov svojej prateľky, behom čoho sa ale začnú diať podivné veci, no celé to prevedenie je také nepredvídateľné, tu som si vlastne až do odhalenia vôbec nebol istý, s ktorým žánrom bude film, samozrejme okrem hororového thrilleru najviac spriaznený, kľudne to mohol byť psychologický, sci-fi alebo možno aj komédia a v tomto nesklame. A navyše je tu aj ten rasový podtón, ktorý to tiež príjemne osvieži. Ale rozhodne sa nejedná o ten typ filmu, ktorý je vlastne len takým čakaním na pointu, zaujímavých scén a momentov je tu nespočet a väčšinou filmu sa tiahne výborná atmosféra, ktorá v sebe nesie štipku napätia, tajomnosti, ale aj humoru. Rozuzlenie možno nakoniec mohlo byť aj trochu údernejšie, vzhľadom na priebeh filmu som asi čakal niečo originálnejšie, ale filmu to aj tak neškodí a aj finálna fáza je vydarená. Veľkým plusom sú rozhodne postavy, obzvlášť hlavný hrdina Daniel Kaluuya tu podáva zaujímavý výkon a páčil sa mi jeho prístup prakticky ku všetkým typom situácií. Navyše tu má sympatickú priateľku, charizmatických a tajomných potenciálnych svokrovcov a sedeli mi aj všetky vedľajšie postavy. Spokojný som aj po hororovej stránke, aj keď trochu iným spôsobom, ako v tomto žánri očakávam. Atmosféra mi sedela, krvavý momentov sa tiež pár nájde a je tu plno momentov, ktoré na prvý pohľad pôsobia smiešne, ale vo filme fungujú. A s režisérom nemám absolútne žiadnu skúsenosť, ale nielen na komika je to výborná práca. Takže u mňa veľká spokojnosť, druhýkrát to už určite nebude tak dobre fungovať, ale toto jedno pozretie som si užil od prvej do poslednej minúty. 79%

• 26.4.2017  10:39

Presne takéto horory ma na prvý pohľad zaujmú najviac, skvelé prostredie divočiny ďaleko od civilizácie, v tomto prípade najsevernejšia výskumná stanica Aljašky, skupina vedcov a nejaké to tajomné zlo, ktoré sa odkrýva len pomaly. Preto ma to hlavne spočiatku dosť bavilo, film má výbornú tajomnú atmosféru a postupne pribúdajú rôzne podivné udalosti a momenty, len to prostredie základne mohlo byť zaujímavejšie, aby sa tam dalo aj niečo robiť, pretože pokiaľ sa práve nedeje niečo dôležité, tak sa dá sledovať len to, ako postavy hrajú karty alebo niečo podobné, čo je predsa len pre diváka trochu nuda a tiež nemusel dej zaberať taký dlhý časový úsek, mnohé zaujímavé scény sú strihnuté a dej sa presunie o niekoľko dní neskôr, keď sa to už vôbec nerieši. Ale ako rozbehová fáza, ktorá si pripravuje základy pre údernejšiu druhú polovicu je to viac, než slušné. Lenže problém je, že tá údernejšia druhá polovica nepríde, film sa stále nesie v pomalšom tempe a síce tých hororovo ladených scén a momentov pribudne, ale obmedzí sa to len na nenápaditú paranoiu a jeden mysteriózny prvok. Táto časť mi trochu pripomenula nedávny horor Witch, ale ten to podal podstatne kvalitnejšie a nápaditejšie. Ale predsa len ani táto druhá polovica nie je zlá, ten mysteriózny prvok sa mi páčil a všetky scény s ním boli zaujímavé a aj mimo toho sa niečo nájde. Chcelo by to ale lepšie obsadenie, nikto mi tu neprekážal, ale o nejakej charizme nemôže byť ani reči, tu nie je ani jeden prirodzený leader, ktorý by to ťahal, akoby film nemal hlavného hrdinu a spoľahol sa len na vedľajšie postavy. Celkom zaujme aj hororová stránka, ale skôr svojou netradičnosťou, keďže na jednej strane film vsádza na atmosféru a pritom občas prekvapí nejakým slušne drsným momentom, ktorý sa ale nedal predvídať. A aj tá vyvražďovacia sekvencia mala niečo do seba. A režijne môžem len chváliť, vizuálna stránka je výborná, nielen využívaním prostredia, ale veľmi sa mi páčila aj kamera, ktorá zaujímavo sleduje lokácie a vystačí si s minimom strihov, takže film ponúkne aj viacero zaujímavých sekvencií bez strihu. A k tomu tá spomínaná atmosféra. Takže nakoniec je Black mountain side predsa len trochu sklamaním, keďže od druhej polovice som čakal určite viac, ale aj tak to nebola strata času, kladov je tu dosť a od režiséra by som si rád ešte niečo pozrel, ale radšej, nech scenár prenechá niekomu inému. 64%

• 26.4.2017  10:02
    Hyeong (2016)

Filmy, v ktorých je v popredí vzťah dvoch mužských postáv, nech už sa jedná o akýkoľvek zase tak moc nevyhľadávam, ale My annoying brother sa mi páčil. Zaujala ma už ich kombinácia, judista, ktorý pri zápase príde o zrak, čo ho samozrejme psychicky mimoriadne ovplyvní a jeho brat, podvodník, ktorý ho využíva len na to, aby mohol byť na slobode, k tomu obe sú našťastie dobre obsadené a zahrané, pričom aj chémia medzi nimi funguje, takže už od začiatku som vedel, že ma to bude baviť. Dejovo to moc nemá čím prekvapiť, väčšinu času je to očakávane predvídateľné, ale funguje to dobre, či už v tých komediálnejších, ale aj rodinnejších častiach, pričom je radosť pozerať, ako sa ich správanie a vzťah postupne mení. A neskôr už pribudne aj častý element juhokórejských filmov, obzvlášť zo začiatku tisícročia, aby film získal aj silnejší dramatický náboj, čo sa mu podľa mňa moc nepodarí, práve v tomto filme mi to prišlo už trochu zbytočné, ale zase mu to ani neuškodí a pozerá sa na to dobre až do konca. A môžu za to aj vydarené vedľajšie postavy, hlavne očarujúca trénerka Park Shin-Hye alebo zaujímavá komická fugúrka, ktorá sa postará o viaceré vtipné scény. A režijne je to očakávaný žánrový štandard. Takže celkovo som dostal aj viac, ako som očakával, príjemný film so sympatickými postavami a ideálnym rozložením jednotlivých žánrov. 73%

• 24.4.2017  10:16

Po dlhšej dobe konečne zase trochu zaujímavejší Jackie Chan, či už film samotný, ale aj jeho úloha a síce ani tentoraz sa nejedná o žiadny klenot, ale aspoň som pri sledovaní nemal pocit, že je to už vlastne len taká strata času. Zápletka nie je ničím originálna, ale má množstvo prvkov, ktoré mám rád, tématika japonskej okupácie, vlaky, snaha zničiť most a podobne. Dejovo sa to ale určite dalo ešte doladiť, hlavne prvá tretina ma teda moc nebavila, jeden nudný dialóg strieda druhý, ale potom sa to celkom slušne rozbehne, začnú pribúdať zaujímavejšie scény a už sa stále niečo deje. Hlavne táto prostredná časť filmu mi prišla dosť vydarená, aj celkom nápaditá a cítiť v nej aspoň záblesky z Chanovej tvorby osemdesiatych rokov, ale nie akčných, skôr tých dobrodružnejších filmov. Zvyšok filmu sa mi už zdal trochu moc preakčnelý, čo zase tak moc nemusím, ale už sa mi na to celkom dobre pozeralo až do konca. Akcia sa už moc nevenuje bojovým umeniam a reálnym kaskadérskym kúskom, čo mi ale vyhovuje, predsa len Jackie Chan už má svoj vek a tak som radšej, keď sa trochu preorientuje, ako keď má byť vidno, že na to už nemá. A tak akciu tvoria skôr samé naháňačky, explózie a prestrelky, ktoré určite stále mohli byť nápaditejšie a technicky doladenejšie, ale celkom ma to bavilo, obzvlášť tie humornejšie momenty, ako krádež výbušnín v skladisku, ale aj záverečná tretina ponúkne pár dobrých momentov. A na Chanove pomery sa tu až prekvapivo dosť zabíja, samozrejme to nie je nič drsné, ale aj tak sa tu pozabíja mnoho japonských vojakov a to ma teší. Humor je ale skôr sklamaním, akcia ponúkne pár vtipnejších momentov, ale mimo nej som našiel len jednu výbornú scénu, neúspešné seppuku sa mi veľmi páčilo a ešte asi dve úsmevné scény a to je všetko. Herecké obsadenie ale mohlo byť aj o dosť lepšie, je tu veľa výrazných postáv a preto ma prekvapivo, že sú tak priemerne obsadené. Jackie Chan mi tu vyhovoval a páčil sa mi hlavný záporák Ikeuchi Hiroyuki, ale tým to vlastne aj končí, ešte sú tu možno dve, tri aspoň trochu zaujímavejšie postavy a nič viac. A režijne mi to príde skôr len žánrový priemer, tu sa dalo mnoho vecí vylepšiť, ale stále si to drží obstojnú úroveň. Takže Railroad tigers má do tých skutočne dobrých Chanových filmov poriadne ďaleko a vylepšiť sa tu toho dalo mnoho, chcelo by to trochu nápaditejšiu akciu, viac vtipných scén, lepších hercov a doladiť technickú stránku, ale zo všetkých Chanových filmov natočených v posledných rokoch som sa práve teraz bavil najviac a ak sa Jackie Chan stále chce držať akčnejších filmov, práve takýto typ je podľa mňa pre neho najvhodnejší. 67%

• 23.4.2017  15:24
    Aftermath (2017)

Niekedy pred rokmi by som si určite neprial, aby môj vtedajší mimoriadny obľúbenec a akčný idol Arnold Schwarzenegger skončil práve pri takýchto filmoch, ale vzhľadom na jeho stav mi to v súčasnosti príde ako najlepšia možnosť. Už to v sebe ani trochu nemá, vidno to hlavne na pohyboch a tak už mi príde absolútne nepoužiteľný nielen v akčnom, ale ani v ľubovoľnom spriaznenom žánri, kde by mal vziať do ruky kľudne aj pištoľ. No už toho v akčnom žánri dokázal dosť a tak s tým nemám problém a rád si ho pozriem aj v niečom inom, pričom ho musím pochváliť, že si vyberá zaujímavé a neopozerané témy a toto spĺňa aj Aftermath. Určite to nie je žiadna dráma s oscarovými ambíciami, na to je ten scenár až moc jednoduchý a nenápaditý, ale mna náhodou táto neopozeraná téma s chybou v riadiacom centre, ktorý zničila a pokazila životy stovkám ľudí zaujala dostatočne a navyše film nie je prehnane dlhý a tak ma to bavilo vlastne po celý čas. A páčilo sa mi, že to nepôsobí tak čiernobielo, aspoň tu kontrolór nepôsobí ako nejaký záporák, ktorému je všetko jedno, ale normálny človek, ktorého to tiež radikálne zasiahlo a pritom to nebola zase úplne jeho chyba. No kvôli tomuto zase chýba údernejšie finále, lebo ako divák som tu vôbec nedokázal pociťovať túžbu po pomste, ale aj tak sa mi páčila aj záverečná fáza a nemám tu väčší problém. Inak filmu by určite prospelo aj trochu zaujímavejšie obsadenie, Arnold Schwarzenegger mi tu vyhovoval, nie je to samozrejme žiadny veľký herec, ale uhral to so cťou, no kontrolór je zúfalo necharizmatický. Ale aspoň sú všetky dôležité postavy dostatočne zaujímavé aj sami o sebe. A režijne je to tiež len čisto žánrový priemer, tu jednoducho neboli žiadne ambície. Takže celkovo sa určite nejedná o nejaké výnimočné dielo, ale mne sa to páčilo a tak nemám problém s dobrým hodnotením. Rovnako ako mi nebude vadiť, ak sa už Schwarzenegger bude držať len takýchto filmov a úloh, akčný Last stand sa ešte vydaril, ale odvtedy to už išlo s jeho kariérou riadne dolu vodou až skončil pri trápnom a neznesiteľnom poslednom Terminátorovi a tak Maggie alebo tento Aftermath mu u mňa dosť vylepšili reputáciu. 71%

• 20.4.2017  19:01

Ruská produkcia sa hlavne v poslednej dobe snaží točiť veľkofilmy v rôznych žánroch, čo ma samozrejme teší, čím viac rozmanitých pohľadov na témy, ktoré sa predtým vyskytovali hlavne v Hollywoode, tým lepšie, ale zatiaľ čo v ostatných žánroch ich môžem len chváliť, toto sci-fi teda moc nevyšlo. Ale pritom nemôžem tvrdiť, že by bolo Prityazhenie zlé, len je hlavne prakticky úplne zbytočné a nemá sa o čo oprieť. Tu mi prišlo, akoby sa tvorcovia len rozhodli natočiť film o príchode mimozemšťanov, na čo aj mali viditeľne poriadny rozpočet, ale už ich nezaujímalo, aby výsledný produkt aj skutočne za niečo stál a hlavne bol v niečom aj zaujímavejší. S úvodnou fázou nemám najmenší problém, zoznámenie s postavami je pomerne ideálne a už po chvíli začne hlavná, ale nanešťastie nakoniec aj jediná poriadna scéna z celého filmu, havária vesmírnej lode, ktorá je po všetkých stránkach prvotriedne zvládnutá a je radosť na to pozerať. Ale prakticky hneď po nej pokračuje už len zúfalo priemerný film, na ktorý sa síce dá bez väčších problémov pozerať, ale už neponúkne ani jedinú scénu, na ktorú by sa dalo spomínať, jedine ešte ten myšlienkový výlet na planétu mimozemšťanov sa mi celkom páčil, ale to je to jediné, pre dej aj tak zbytočné a podporuje jedine tú romantickú líniu filmu. Inak je to úplne bez nápadu, napätia alebo dobrodružstva, jednoducho úplne všetkého, kvôli čomu sa na podobné filmy rád pozerám. A to sa nezmení až do úplného záveru, lebo ani finále nie je ničím zaujímavé. Veľké šťastie, že aspoň tie postavy sú dostatočne sympatické, obzvlášť veľmi príjemná hlavná hrdinka, jej otec z armády, ale ani priateľ, či už nový alebo starý nie sú vôbec zlí. A tak hlavne vďaka nim som to dokázal bez problémov dopozerať, keď ten scenár za moc nestojí. O akcii sa tu tiež moc hovoriť nedá, spomínaná úvodná havária je skvelá, ale všetko ostatné ma absolútne nezaujímalo, strety s demonštrantami sú teda to posledné, čo ma v tomto žánri zaujíma a tá jedna akčná scéna s mimozemšťanmi ma tiež ničím neoslnila. Technicky sa tu ale nedá nič vytknúť, natočené je to veľmi pekne a aj hudba mi sedela. Takže znovu si Prityazhenie určite nepozriem, ale nemôžem byť zase úplne kritický, vizuálna stránka, postavy a hudba sa mi páčili a na rozdiel od mnohých podobných amerických filmov, ktoré sú pritom omnoho akčnejšie som sa tu aspoň nemusel cítiť trápne. 52%

• 16.4.2017  14:59
    Nicota (2016)

Na horory, kedysi môj najobľúbenejší žáner sa už v poslednej dobe ani nedá moc pozerať, to už je len samá ohraná ducharina alebo ultralacná vyvražďovačka, prípadne nejaký ten stereotypný homeinvasion a tak som skutočne rád za film, ako je práve Void. A pritom ani toto nie je nejaká vysokorozpočtová áčková záležitosť, práve naopak, ale tvorcovia to točili s láskou a rozpočet použili tam, kde ho aj bolo najviac treba a to je najdôležitejšie. A pritom spočiatku to vyzerá tak neškodne, štandardná skupina ľudí, často využívané prostredie nemocnice a nejaké to menšie tajomstvo, ale prakticky úplne nečakane sa objavia nejaké tie výborné prvky a už mi bolo jasné, že ma to bude veľmi baviť, čo sa aj stalo. O nejakej výraznejšej originalite sa tu síce moc hovoriť nedá, film neustále pripomína mnoho iných filmov, už len od Carpentera som si spomenul na tri filmy, Vec, Vládca temnôt a Prepadnutie 13 okrsku, k tomu ešte Hellraiser, Horizont udalostí a pár ďalších, ale keďže všetky tieto filmy sú originálne, nápadité a ich kombinácia je točená s láskou, tak si na to nemôžem sťažovať. Dejovo mi to prišlo po celý čas dostatočne zaujímavé, len som dúfal v nejakú jednoznačnejšiu pointu, toto bolo také nedotiahnuté, ale v tomto žánri mi to zase moc neprekáža. Po hororovej stránke môžem hlavne chváliť, film síce nie je až tak napínavý, atmosférický a nepríjemný, ako by mohol, ale aj tak sa mu darí držať slušnú tajomnú atmosféru a hlavne ponúkne skvelé masky a efekty, ktoré mi tak chýbali. Nájde sa tu viacero parádnych monštier, ktoré teda vedia vyvolať rešpekt a nechýba ani pár drsných úmrtí. Obsadenie určite mohlo byť aj lepšie, postavy sú síce ideálne, ale obsadené dosť nevýraznými hercami, ale zase stále lepšie, než nejakí otravní teenageri a časom som si zvykol aj na týchto hercov. A režijne to v rámci možností ani nemohlo byť moc lepšie. Takže pre mňa je Void mimoriadne príjemné prekvapenie, pocta klasikám prevažne osemdesiatych rokov, ktorá má nielen zaujímavý scenár, ale konečne som zase videl aj parádne monštrá točené klasickým štýlom. Len viac takýchto hororov. 78%

• 16.4.2017  14:23
    Volyň (2016)

V posledných rokoch je filmov o holocauste a iných genocídach tak moc, že ma už dávno žiadny ani trochu nechytil a skôr mám pocit, že tvorcovia tou ohranosťou nerobia týmto veľmi smutným témam dobrú službu, ale po dlhých rokoch konečne prišiel Wolyn a ukázal všetkým podobných filmom, ako sa to má robiť. Ale rozhodne nejde len o vyvražďovanie, tento film mi celkovo prišiel veľmi dobre zvládnutý. Dej zaberá dlhý časový úsek, takže to pôsobí trochu výpravnejšie a veľkolepejšie, ale hlavne je perfektne pomaly gradovaný. Dokonca mi vôbec nevadilo, že celá úvodná fáza sa venuje vlastne len svadbe, pôsobí to príjemne dobovo, cítiť atmosféru vojny, ktorá je na spadnutie a dobre podané vzťahy medzi Poliakmi a Ukrajincami, ktoré sú ešte spočiatku pomerne dobré, ale predsa len už je trochu cítiť, že sa to začne kaziť. A po začiatku vojny ide zaujímavosť filmu samozrejme hore, ale opäť si film vystačí bez nejakého výrazného násilia, aby ukázal, ako vojna robí len samé problémy, či už problémy s jedlom, neustálym strachom, prechádzajúcou armádou, ktorá si vždy vezme, čo chce a samozrejme aj obyčajnými ľuďmi, kedy sa nikomu nedá veriť, lebo každý ide hlavne sám za seba. Ale predsa len sa občas nájde aj niečo ešte o dosť nepríjemnejšie. A takto to postupne graduje, až film vyvrcholí v záverečnej polhodine, kedy je z toho nielen poriadne krvavý a drsný, ale hlavne dosť sugestívny zážitok. Táto fáza mi pripomenula slávny ruský film Choď a pozeraj sa, hlavne práve tou sugestívnou atmosférou a sledovaním psychických útrap jednej postavy, ktorá toho zlého videla omnoho viac, než by jeden človek mal, ale zatiaľ čo ten film priniesol tak dve, tri výrazné scény a zvyšok tvorila len atmosféra, Wolyn v tomto zašiel omnoho ďalej a tak sa nemusí spoliehať len na atmosféru, ale ponúkne aj množstvo nezabudnuteľných scén. Jedine musím vytknúť, že niektoré sekvencie mi prišli dosť zle strihnuté, asi dvakrát som mal pocit, akoby niekto vystrihol pár minút z filmu, lebo dej poskočí ďalej a neukáže, ako sa nejaká zaujímavá udalosť skončila a rozhodne to nie je len skrátenou verziou, videl som obe, ale inak tu nemám absolútne žiadny problém, film ponúkne veľmi kvalitný zážitok a kľudne to mohlo trvať aj dlhšie. Plusom sú aj postavy, o nejakých výraznejšie charizmatických hercoch sa tu síce moc hovoriť nedá, ale aspoň to pôsobí tak prirodzene, akoby som sledoval skutočných ľudí a ich problémy a vyhovovali mi prakticky všetci a našťastie obzvlášť hlavná hrdinka, ktorá si toho prežije až nepríjemne moc. Režijne tiež nemám väčších výhrad, perfektná atmosféra, slušná výprava a dostatočne naturalistické násilie, aby to pôsobilo čo najviac realisticky. A ešte aj tá hudba je taká nepríjemná, aby ten sugestívny zážitok ešte viac podporila. Takže v dnešnej dobe po množstve videných podobných filmov už ani nedokážem dať filmu tohto typu plný počet, ale inak som teda mimoriadne spokojný, po všetkých stránkach nadmieru kvalitný zážitok, ku ktorému sa ešte určite párkrát vrátim. 83%

• 13.4.2017  10:50
    Viking (2016)

Rusi sa rozhodli natočiť poriadny historický veľkofilm, čo sa im vlastne aj podarilo, len škoda, že nakoniec zlyhali v tom, v čom ani vôbec nemuseli. Kvalitné filmy tohto žánru si kľudne vystačia aj s jednoduchším scenárom, tak veľká škoda, že v podobnom štýle sa neniesol aj Viking. Príbeh je dosť prepracovaný a veľkolepý, ale prišiel mi, akoby bol zostrihaný z nejakej minisérie a niektoré dôležité časti chýbali. Kvôli tomuto síce o nejakých hluchých miestach nemôže byť ani reči, tu sa v tých dvoch hodinách toho udeje toľko, ako bežne v celom seriály, takže tempo je poriadne dynamické, ale celé to pôsobí poriadne nekompaktne a každú chvíľu som musel premýšľať, o čo práve ktorej postave ide, prípadne, kto je práve s kým, lebo toto sa neustále menilo. A tiež nie som moc spokojný s tým, akým smerom sa dej začne uberať v poslednej tretine, takýto film si zaslúži niečo lepšie, než kresťanskú agitku, aj keď pozerať sa na to stále dá. A preto som mal čiastočný problém aj s postavami, s obsadením nemám najmenší problém, všetky dôležité postavy mi prišli dostatočne charizmatické a dobre zahrané, páčilo sa mi aj ženské duo, ale keďže som sa často strácal v ich motiváciách, prípadne sa s nimi vôbec nestotožňoval, k nikomu som si nedokázal vytvoriť lepší vzťah. Ale po ostatných stránkach už môžem našťastie len chváliť. Akcie zase nie je až tak moc, ale všetky sekvencie sú perfektne natočené, technicky prvotriedne zvládnuté, veľkolepé, ideálne drsné a s dostatkom výborných momentov. Všetky bojové scény ma dosť bavili, pričom poteší, že sa často venujú útokom na hradby a vrcholom filmu je rozhodne obrana pevnosti proti kočovníkom v strede filmu, tu som už bol miestami nadšený. Ale celý film je technicky špičkovo zvládnutý, kamera, efekty, výprava, masové scény, lokácie, tu sa nedá nič vytknúť. A aj hudba sa mi páčila. Takže ma určite trochu mrzí, že nemôžem hodnotiť lepšie, chcelo by to prehľadnejší scenár a postavy, ale inak som veľmi spokojný, tých kladov je tu tak veľa, že sa Viking rozhodne pozrieť oplatí a možno aj opakovane, pri ďalšom pozretí by som sa už orientoval určite lepšie. 69%

• 11.4.2017  09:59
    Yeonaeui mat (2015)

Zase jedna z tých trochu originálnejších a odvážnejších romantických komédií, ktorá ponúka slušný potenciál, ale má dva zápory, ktoré jej nedovoľujú dostať sa nad lepší priemer. Tým prvým je veľmi priemerné obsadenie, hlavné duo sa síce snaží, ale charizmou a ani herecky mi moc nevyhovovali, keď si spomeniem, akí herci hrávali v podobných juhokórejských filmoch pred desiatimi, pätnástimi rokmi, tak sa to nedá porovnať, s nimi by to bolo hneď o triedu lepšie. A vedľajšie postavy, ktoré by ich mali podporiť v tom tiež nie sú o moc lepšie. A tou druhou je humor, je to komédia z odvážneho a pomerne originálneho prostredia, ale aj tak sa tvorcom nepodarilo vymyslieť moc vtipných situácií, ktoré by sa skutočne vydarili. Tu sa dá nanajvýš tak párkrát pousmiať. Ale inak zase nemôžem byť zbytočne kritický, mňa to bavilo. Dej je pomerne zaujímavý, drží si svižné tempo a skutočne som bol zvedavý, ako sa bude vzťah urologičky a pôrodníka vyvíjať a ani režijne tomu nemám moc čo vytknúť, vizuálne a atmosférou mi to nadmieru vyhovovalo. A vzhľadom na odvážnu tému nechýba ani pár až prekvapivo odvážnych erotických scén, ktoré ale má na svedomí jedna vedľajšia postava, takže je mi jasné, že ju obsadili len kvôli tomu. Takže pri takejto originálnej tématike som čakal trochu viac, ale aj tak ma to dosť bavilo a stačilo obsadiť jedného známejšieho herca a vymyslieť pár lepších vtipných scén a hneď by bolo hodnotenie o dosť lepšie. 68%

• 11.4.2017  09:35

Na takéto filmy sa dá pozerať stále. Po príbehovej stránke je to klasika, ktorá neponúkne prakticky nič originálne a aj na tú romantickú líniu som sa musel postupne naladiť, za čo môže hlavne ten nezmyselný spôsob zoznámenia, skutočne nechápem, prečo majú niekedy scenáristi potrebu vymýšľať niečo takéto absurdné, ale samozrejme sa cez to dá preniesť a užívať si hlavne tú výbornú žánrovú atmosféru, akú vedia len vo východoázijskej produkcii. Dejovo je to dosť priamočiare, ale vyhovovalo mi to, tu som sa ani na okamih nenudil, postavy spolu prežívajú lepšie, ale aj horšie chvíle, trochu sa to snaží spestriť tématika jedla a kvetov, mne sa to jednoducho páčilo. A ani postavy nesklamú, hlavná hrdinka je presne ten typ outsiderky, ktorej sa nedá nefandiť a jej nový priateľ ma síce spočiatku moc nebavil, ale aj na neho som si zvykol a časom som s ním nemal najmenší problém. Vizuálne je to atraktívne, takže sa na to pozerá skutočne dobre. Takže tu nemám väčší problém, Evergreen love v konkurencii ničím nevyniká, ale v rámci žánru ani viac nepotrebujem, príjemný film so sympatickými postavami a výbornou atmosférou, ktorý vie vylepšiť náladu. 72%

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78