Sssiksseilor

Sssiksseilor

∞ Ssinssrigg

Česko
Lipsko

Skype: sssiksseilor

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  In the place of a Dark Lord you would have a Queen! Not dark but beautiful and terrible as the Morn! Treacherous as the Seas! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair! ~ Audiovizuálně imerzivní exploze krásy a tvůrčí geniality. A taktéž ze všech dílů nejvícekrát shlédnutá a procítěná. Dokonce jsem do prvního shlédnutí ani nečetl žádnou knihu od mistra Tolkiena; prostě žádný jiný film na Mne neměl takový dopad a vliv. ~ (Extended Edition) (100%)

 • poster

  Hobit: Bitva pěti armád (2014)

  Tell me, WRETCH, how now shall you challenge me? You have nothing left but your DEATH! ~ Velká radost! Moc velká. Po skončení mohu rovnou pouštět Fellowship... Celé je to jináč hodně rozmáchlé, ale nikoliv na úkor kvality. Bitva na závěr je skutečně obří a já se vždy obrovsky bavím. Nemám, co bych víc dodal, snad jen, že pro milovníky Ardy je to naprostá povinnost. Taktéž by nebylo moudré opomenout bonusové materiály (což platí pro každý díl), které do detailů osvětlí mnohé a Mě osobně bavily stejně jako film samotný. ~ (Extended Edition) (99%)

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  I have brought peace, freedom, justice and security to My new Empire. ~ Epizoda, ve které všechno krásně do sebe zapadne, a utvoří se konstruktivní most vstříc Nové naději. Vizuálně nejhezčí, už úvodní sekvence je naprostá bomba. Samotný rozkvět, povstání galaktického Impéria je majestátní. Také Christensen se ve své roli impozantně zvěčnil ve skvělém výkonu a za doprovodu dokonalého McDiarmida, velmistra intrik a manipulace. Neni ani co dál psát, vše je perfektní, vše je na svém místě do sebemenšího detailu. Epická nádhera s nejedním pokračováním, věčně zakonzervována v této galaxii pro všechny ostatní. ~ (99%)

 • poster

  Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

  Based on a True Lie. ~ Jó, tohle klaplo perfektně, a je z toho s velkou pravděpodobností film roku. Takhle krásně zrežírovaný životopisný snímek tu asi ještě nebyl. Se vší lehkostí nechá diváka plout, tedy spíše létat, bez zbytečných keců kolem a naopak s dost zásadními kecy, jenž jsou řečeny jen tak jedno-duše mimochodem. Hudba je mistrovská a střih zvuku snad z jiné dimenze. Samozřejmě Tom Cruise, kvůli kterému jsem na film vlastně zprvu šel, si to všechno dává v nebeském tempu až do poslední minuty zcela dokonale. Peníze přetejkají, lži se kupí, cirkus běží a finální uvědomění, že je to opravdu všechno "pravdivé", je už takovou malo-velkou katarzí. Výtečná zábava! ~ (96%)

 • poster

  Parfém: Příběh vraha (2006)

  He still had enough perfume left to enslave the whole world if he so chose. ~ Omamná nadpozemská krása pro zrak, sluch i čich především; tomu všemu velí Ben Whishaw s mimozemským hereckým umem v nádherně zpracované Francii 18. století. Nic se Mi zdaleka od Tykwera nelíbilo tolik, jako právě Perfume. Vždy jsem ponechán zcela beze slov a probrán až tichem, jenž vyvstane po doznění závěrečných titulků. Vskutku odvážný a jedinečný snímek, který je doslova přeplněn autentickou krásou, číhajíc v každé vteřině - nádechu i pohledu. Geniální! ~ (95%)

 • poster

  Take Shelter (2011)

  Is anyone seeing this? ~ Bravůrní inteligentní konstruktivně napsané drama, které má své hodně specifické kouzlo od prvního do posledního záberu. Shannon typicky skvělý ve své roli, akorát zde je třeba komplimenty jeho směrem několikrát umocnit. Ještě větší překvapení než extrémně vysoká kvalita snímku je absence jakékoliv ceny za jeho výkon. ~ (95%)

 • poster

  Červený pás (2008)

  There's always an escape. ~ Tenhle film fatálně zapadl, je děsně podhodnocen a je úplně jiný než všechny ostatní filmy obsahující bojová umění; dodnes nechápu, jak tomuhle filmu může někdo dát méně než pět hvězd po jeho dokoukání. No kde to kurva jsme?! Zaručuji vám jedinečný zážitek, pokud máte cítění a schopnost ponořit se do děje, protože to, co přijde v závěrečných minutách, je totální magie a scenáristická genialita. Něco, co se napoprpvé usadí v mysli a už se NIKDY neporoučí odejít; něco, co si pamatujete celý život; něco, co působí stejnou intenzitou vždy, když se vidí znovu. Redbelt je skrytý poklad a vůbec nemusí divák být například fanouškem bojových sportů, vůbec na tom nesejde. Tenhle snímek si totiž plave v ultimátní moudrosti, kterou pochopí každá inteligentní bytost jakýkoliv zájmů; David Mamet stvořil něco jedinečného. Vším vás provede Chiwetel Ejiofor, jenž ve své roli září a je dokonalý. Vše kolem něj je dokonalé. ~ (95%)

 • poster

  Kmotr (1972)

  I'm gonna make him an offer he can't refuse. ~ To úplně nejlepší z kinematografických let sedmdesátých. Revoluční v mnoha směrech a taktéž nejlepší ze všech tří částí celé ságy a jediná část opravdu stojící za shlédnutí. V druhé sice kraluje De Niro v retrospektivní dějové lince, která jest naprosto bezchybná, ale ta hlavní mi přijde každým shlédnutím horší a otravnější. Vrchol odpadního nánosu se vyplaví ale až v té třetí, kde přes veškerou ufňukanost a zcestnou sebedestrukci skoro ani není usychající Michael Corleone poznat. Nic z toho samozřejmě pro část první neplatí, čili se zde může divák naplno oddat všem krásám, které Godfather nabízí; kde všemu velí Marlon Brando a jeho věčně božské dialogy. ~ (94%)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace