Sssiksseilor

Sssiksseilor

Česko

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  In the place of a Dark Lord you would have a Queen! Not dark but beautiful and terrible as the Morn! Treacherous as the Seas! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love Me and despair! ~ Audiovizuálně imerzivní exploze krásy a tvůrčí geniality. A taktéž ze všech dílů nejvícekrát shlédnutá a procítěná. Dokonce jsem do prvního shlédnutí ani nečetl žádnou knihu od mistra Tolkiena; prostě žádný jiný film na Mne neměl takový dopad a vliv. Více než dokonalé. ~ (Extended Edition) (101%)

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  A new power is rising. Its victory is at hand. This night the land will be stained with the blood of Rohan. March to Helm's Deep. Leave none alive. To war! ~ V podstatě úplně stejný efekt jako u dílu prvního, jen zkrátka už nebyl první, ale druhý. The Battle of Helm's Deep je každopádně tou nejlépe vykresleno bitvou, co jsem na filmových plátnech spatřil. Dokonalý díl druhý. ~ (Extended Edition) (100%)

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  My friends. You bow to no one. ~ Perfektně dokonalý závěr, perfektní trojka a později ještě výše do nebes vynesena perfektní prodlouženou verzí. I ta stopáž je epická, stejně tak závěrečné titulky, dvojnásob na Blu-Ray (ano, to jsou ty minuty navíc tam). No a co teprve hudba! Lepší soundtrack jsem stále neslyšel, úplný únos do jiné dimenze, avšak mnohem více než příjemné. Jedinečné. ~ (Extended Edition) (100%)

 • poster

  Hobit: Bitva pěti armád (2014)

  Tell me, WRETCH, how now shall you challenge me? You have nothing left but your DEATH! ~ Velká radost! Moc velká. Po skončení mohu rovnou pouštět Fellowship... Celé je to jináč hodně rozmáchlé, ale nikoliv na úkor kvality. Bitva na závěr je skutečně obří a já se vždy obrovsky bavím. Nemám, co bych víc dodal, snad jen, že pro milovníky Ardy je to naprostá povinnost. Taktéž by nebylo moudré opomenout bonusové materiály (což platí pro každý díl), které do detailů osvětlí mnohé a Mě osobně bavily stejně jako film samotný. ~ (Extended Edition) (99%)

 • poster

  Pozemšťan (2007)

  There is something I'm tempted to tell you I think, I've never done this before, I wonder how it will pan out. I wonder if I could ask you a silly question? ~ Nejúžasnější film jaký jsem kdy viděl, jenž ani po XXtém shlédnutí nic neztrácí, on získává. Vždy jsem doslova v transu celých 87 minut. Dokonalá atmosféra vystavěná čistě na dialozích mezi několika osobami, plná minimalistických detailů magicky dobarvujících jednotlivé scény. Jedinečný námět i scénář. Doporučuji všem milovníkům inteligentních rozhovorů, při kterých se boří dočasné dogmatické limity v hlavách přísedících. ~ (99%)

 • poster

  Spalující touha (1999)

  Remove your clothes! Or would you like us to do it for you? ~ Předně musím poznamenat, že Mě filmy Kubricka nechávají zcela bez zájmu, samozřejmě až na tento. Perfektní herecké obsazení, maximálně mysteriózně konspirační atmosféra a spousta půvabných masek (zdaleka nejen těch fyzických). Celé dílo je prosyceno perfekcionalismem v doslova každém záběru, se symbolikou na každém kroku. Při sledování se cítím být ve filmovém ráji a to ani nechci pomyslet, jaká byla původní verze, než si s ní post produkce Warners "pohrála". I přesto zde naleznu scénu, jakou řadím k vrcholům kinematografie. Naprosto podmanivé! Vřele také doporučuji si po shlédnutí pročíst nějaký z mnoha rozborů, co se na internetu nachází, určitě vám "spadne brada". No a když jsem u těch doporučení, tak bych měl ještě zmínit, že nemá cenu číst většinu názorů, protože jsou hodně mimo, a pointa Eyes Wide Shut z toho vychází zcela nepochopena. Ideálním příkladem za vše jest český oficiální překlad, jak směšné, že? ~ (99%)

 • poster

  Amadeus (1984)

  They're all so beautiful. Why don't have three heads? ~ Nejlepší Forman, nejlepší hudba ve filmu, nejlepší životopisný film a nejlépe navozená atmosféra 18. století. Abraham a Hulce zcela mimořádní. Koncert po všech stránkách, netřeba nic víc dodávat. ~ (Director's Cut) (99%)

 • poster

  Whiplash (2014)

  You're in the first chair. Let's see if it's because you're cute... Yep. That's why. ~ Než někdo začně mrmlat, proč že jsem nedal své devětadevadesáti procentní maximum, tak je to pouze proto, že jazzík není nejblíže k mému srdci položený hudební žánr a taktéž tam bylo příliš mnoho černé, ale co čekat od New Yorku. Nic to ovšem nemění na faktu, že jsem kurva naprosto totálně unešenej vší tou nádherou (ano, aj hudební). Simmons je geniální a je nádhera sledovat, že po tolika ubohých rolích dostane Fletchera a vystřihne ho takovým způsobem, že ostatní si loví spodní čelist z podlahy. Bravo, velmi zasloužená soška! Takového učitele mít, musí být sen každého muzikanta, ohromná porce inspirace a hudební geniality. Teller mne také překvapil a pasuje sem úplně perfektně do posledního krvácejícího puchýře. Též je to po dlouhé době film, kde každá napsaná respektive pronešná věta má své místo a pointu, čiže jsem bez potřeby vrhat počas celé projekce do svého kbelíčku na zvratky plynoucí ze scenáristické stupidity. Damien Chazelle to navíc mistrně zrežíroval, a nechává mne potupně, ale přesto s radostí, beze slov! Fantasticky dokonalá podívaná, kterou si budu častokráte opakovat stále dokola. *Update* Vše je jedno. Tenhle klenot je každým shlédnutím dokonalejší. ~ (99%)

 • poster

  První člověk (2018)

  You’re down here and you look up and you don’t think about it too much, but space exploration changes your perception. It allows us to see things that we should have seen a long time ago. ~ Jednoznačně film roku, jenž už úvodní scénou vás tak dokonale vcucne a přetíží, že se vám bude točit hlava ještě hodiny poté a samotné hodiny respektive čas se smrští natolik, že i stočtyřicet minut uteče v nekonečném okamžiku. Už ten střih i střih zvuku je zcela fascinující záležitost a jasný nominant na Oscara. Do toho jednoznačně patří výborně zahrané role, prvotřídní hudba včetně ticha (kdy zázračně pominul i šustot pytlíků a pičovin ve zbytku sálu) a samozřejmě také hypnotický vizuál i režie hodna génia. Hlavní postava je napříč filmem vyobrazena tak skvěle, že kdyby byl ještě samotný Neil Armstrong naživu, tak i on bude zajisté potěšen. Celé to sledujeme převážně z jeho perspektivy a někdy i přímo z pohledu první osoby. Osobně si nepamatuji, aby něco mělo tak dokonale vypiplanou gradaci a zaplavilo emocemi ještě hodiny poté, co jsem téměř omámený odešel z kina a pod zcela jasnou hvězdami ozářenou noční oblohou, se při poslechu Moonloop od PT ocitl někde upřostřed temných smrků uvnitř městského parku. Nemohl jsem se ani pořádně zmoci na slova a vší krásou proplakal nejeden kapesník. Neskutečně se mi líbilo, s jakým citem je vše zobrazeno, a že se nejedná o velebení USA, ani bezmozkovitého lidu, či vyjebaných politiků. Vše se tam najde, ovšem vše je v té pravé míře a jsem si jist, že mnozí si těch drobných narážek ani nevšimnou. Rozhodně zde nic nebrzdí onen invertní spád napříč stopáží a moc se těším na nejedno zopakování této vzletné jízdy. Bohužel tohle nebude perfektní pro každého a stejně jako Whiplash, se i zde jedná o unikátní zážitek, do kterého jakmile divák pronikne, tak se mu dostane studnice inspirace, co má hodnotu několika měsíčních kamenů. Dokonalé. ~ (100%)

 • poster

  Proroctví (2009)

  The numbers are the key to everything. ~ Knowing je pro mne ohromný úkaz. Perfektně natočené; atmosférou i jejím budováním si to vytírá zadek s ohromnou spoustou tvorby ostatních. Vizuál versus rozpočet je pak úkazem ještě větším. Když si k tomu přihodím dokonalý námět, tak není naprosto o čem. Ale jelikož je 'cool to hate' určité typy snímků, které si jdou více svoji cestou než tou plytkou mainstreamovou, tak to Knowing celkem schytal, ačkoliv neskutečné množství patosu bylo ten samej rok vyneseno do nebes a odkýváno zástupem tupých. Budiž! Nasrat! Nejlepší je, si vždy udělat názor sám a v tomto případě obzvlášť nečíst nic na téma Knowing, jestliže film nebyl doposavad alespoň jednou celý shlédnut. Jistě, ne každý bude za jedno s myšlenkou, ale nazývat to například science-christian fiction je už dost velkej úlet i na Mne. Proč se však zaměřovat na podobné plky, že? Nejlépe nechat je vyhnít. Já osobně si přeci nebudu kazit tento skvostný imerzivní zážitek. Silně doporučuji všem fanouškům žánru a mimochodem i zobrazení závěrečného záběru velmi oceňuji. Úchvatné! *Update* Po XXté projekci zvedám procenta na maximum, protože je to v Mých očích, a mysli především, dokonalý audiovizuální klenot, který bude náležitě oceněn až v nějaké jiné době. Symbolismus a vyobrazení všeho je zde na úrovni mistrů a je vlastně moc dobře, že si toho je schopno všimnout tak málo bytostí. Pro scénu závěrečnou nemám slov, vlastně nemám slov už pro nic, co se Knowing týče. ~ (100%)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace