Morgainne

Morgainne

Marie Polachová

Česko

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 22.2.2015  01:57
  Benny a Joon (1993)
  ****

  Tohle je film Johnnyho Deppa, a ne nějaký "Cizinec". Musela jsem si spravit dojem, takže jsem si vybrala namátkově Benny a Joon a tentokrát to byla správná volba. Narozdíl od The Turist jsem tady našla příběh, hloubku, vtip. Přesně tohle je ono! Tohle je Johnny Depp.

  • 21.2.2015  22:31
  Cizinec (2010)
  ***

  Tak tohle nechápu! Tohle není film Johnnyho Deppa! Proč vzal roli v takovém filmu? Nemá na rohlíky? To přece není role pro něj ... hrát nesmělýho učitele někde z Horní Dolní ve Wisconsinu, která je tak plochá a bez vývoje. Chápu, že režisér potřeboval křoví pro Angelinu, aby se předvedla, ale proč Johnny? Vždyť to mezi nimi nefunguje! Žádná vášeň, chemie, nic. Nuda. Ano, krásné prostředí, Benátky jsou nádherné, Angelina taky, šaty, šperky ....ale ten děj je absurdní. Celou dobu zakřiknutý matikář a najedou gangster pro plastické operaci? To snad ne! Ano, viděla jsem to v televizi v dabingu, ale pochybuju, že by to původní znění zachránilo. Tak debilní děj nezachrání ani Johnny Depp. Bohužel. Je to tak na dvě a půl hvězdičky, ale tu půl hvězdičku přidávám za Benátky, Johnnyho a Angelinu, které sice můžu, ale ne takhle pohromadě. PS: A mimochodem - proč to naši distributoři přeložili jako Cizinec, a ne Turista, mi trochu uniká.

  • 23.9.2014  12:47
  Vinaři (TV seriál) (2014)
  **

  Krásné záběry na krajinu, občas vtipná scéna, takže já se docela bavím. Co ale nechápu je fakt, proč si nesehnali někoho místního, kdo jim řekne něco o kroji, když už neřeší nářečí - např. že v takovém kroji si ta děvčica do trávy opravdu nesedne, protože to prostě kvůli škrobeným sukním nejde nebo že pod kordulkou má ještě rukávce, košilku a v dnešní době i podprsenku, takže prsa chlapec neuvidí i kdyby nakrásně chtěl ... a že žádná by se z kroje nesvlíkala ve vinohradě, protože je to hodně drahá záležitost a válet se v něm někde v trávě a hlíně mezi řádky si nedovolí (kromě toho sundat dívčí kroj je záležitost tak na 15-20 minut :-) )

  • 23.3.2014  20:21
  Kouzelné bylinky (TV pořad) (2014)
  **

  Obsahem určtě užitečné, bylinky mě zajímají, ale je to tak nudnééé.... zlatá Linda s Káčou.

  • 6.4.2013  14:24
  Mr. Bean (TV seriál) (1990)
  *

  Jak já ho nesnáším! Jediný díl, který mě baví, je ten, kde pere medvídka. Odkazuji na komentář lady01.

  • 6.4.2013  10:59
  Prckové (2009)
  *

  No tohleto snad nebylo potřeba. Zmatené, přeplácané.

  • 3.4.2013  16:27

  Vizuálně milé postavičky, ale já tuto pohádku nikdy neměla ráda. Ten velkej byl na toho malýho pořád zlej :-( Mám z toho trauma dodneška. Vždycky jsem chtěla něco vzít a toho velkýho medvěda vzít něčím po hlavě, aby tomu malýmu už neubližoval.

  • 3.4.2013  16:17
  3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2004)
  ***

  Viděla jsem 20. díl na téma Rybaři: povídky Rybníček a Štika. Příjemně jsem se bavila, ale určitě mě to nenadchlo natolik, abych shlédla celou sérii.

  • 19.3.2013  12:51

  Není to typická česká pohádka, zřejmě právě proto nedoceněná - děti se jí bojí, pro dospělé zvyklé na nováckou produkci příliš temná a pravdivá. Pro mě nikdy neznamenala klasické pohádkové vítězství dobra nad zlem, ale sílu a moc skutečné lásky nad vším. Zlo tu není ztvárněno neškodným českým čertem nebo nepřejícím králem, ale spíš tak, jak to ve skutečnosti bývá - temnou silou, která stravuje a ničí všechno kolem sebe a mění to na pustinu ... nebo kamennou zahradu. Příběh o síle hluboké lásky, víře v sama sebe, čestnosti a spravedlnosti je podán s tak mistrovským umem, že tato vznešená slova nevyznívají pateticky; přitom si zachovává špetku jemného humoru (především ve dvojici Zedníček-Labuda), a ani šťastný konec nemá příchuť typického pohádkového happyendu. Proto pro mě vítězí nad všemi českými pohádkami, je nesrovnatelná. Jakkoliv zbožňuju Tři oříšky nebo Zlatovlásku, láska Jana a Ágnes stojí nad nimi. Škoda, že není možné dát výjimečně šest hvězdiček.

  • 19.3.2011  22:20

  Asi jsem od toho čekala moc. Že bych napětím nedýchala, to opravdu ne a dojetí se taky nedostavilo. Zápletka na mě působí dost papírově, jako když se někdo usilovně snaží vymyslet něco originálního (padouch si vybere namyšleného frajírka, kterého donutí pod hrozbou zastřelení ke "zpovědi"), ale moc mu to nejde. Film na jedno podívání.

  • 3.4.2008  15:51

  Český název: Cena odpuštění **** V ČR promítáno v rámci Febiofestu 2005. ***** Ocenění filmu: Amiens (2001) - Zvláštní cena poroty, Kartágo (2002) - Zlatý Tanit, Fribourg (2002) - Cena diváků, E-changer cena, Ouagadougou (2003) - Nejlepší hudba, Los Angeles (2004) - Nejlepší debut

  • 25.3.2008  22:35

  .... Sám sis ztratil, sám si hledej .... Víc nemáš? Mám. Ale nedám! ... lívanec pro celé království ... prostě kouzelná pohádka, která se mi líbí skoro víc teď než když jsem byla malá :-)

  • 29.12.2007  21:21
  Playgirls II (1995)
  odpad!

  Takovou kravinu jsem už dlouho neviděla! V půlce jsem to vypnula a šla spát :-)

  • 26.12.2007  21:12
  Křišťálek meč (TV film) (2007)
  ***

  mně se docela líbila, určitě lepší než včerejší Tři srdce

  • 2.4.2007  10:53

  Film, u kterého se mi líbila postupná přeměna hlavních hrdinek. Thelma, která byla původně zcela závislá na manželovi a nebyla schopná se sama rozhodnout, postupně přebírá část zodpovědnosti, vyloupí obchod a částečně zlomenou kamarádku zase vyburcuje k další naději na úspěch. Louise je proti tomu rázná už od začátku, ale postupně svou rozhodnost ztrácí. A úžasný neamerický konec dává filmu nový rozměr.

  • 2.4.2007  10:44
  Nebe a dudy (1941)
  ****

  Úžasná stará komedie, Jindřich Plachta je tu moc sympatický a Jaroslav Marvan, který se pod jeho působením změní k nepoznání. Maximálně se mi líbí scéna, kdy se vrátí na velkostatek a služebnictvo je vyděšené jeho změnou. Chvíle, kdy si volá jednotlivé podřízené - kuchařku, řídiče - je výborná. A ti dva malí rošťáci roztomilí a přirození. Když přemalují kozu na zebru nebo rozbijí s Bartošem okno, to se člověk smát musí. Celý film prostě potěší a na nedělní odpoledne je jak dělaný.

  • 2.4.2007  10:39

  Poměrně hezká pohádka o zlé princezně. Výborně ji zahrála L. Šafránková, která si ji vyloženě užívala, a dialogy mezi ní a Králíčkem také stojí za zmínku.

  • 2.4.2007  10:34

  Trailer me hodně nalákal a byla jsem zvědavá, jestli tak vzrušující a nabitý akcí bude i celý film. A odpověď? Chvilkama se to podařilo. Celkově na mě ale film působil pomalejším dojmem a možná by mu prospělo, kdyby byl tak o půl hodiny kratší. Vizuální stránka byla podle očekávání převažující a opravdu se mi líbila. A spíš než celý film bych vyzdvihla jednotlivé scény - první bitva, setkání s vlkem, tanec orákula, úvodní setkání s perským poslem nebo závěrečná scéna, kdy byli spartští vojáci padli. A nakonec bych chtěla vyzdvihnout hudbu, která s dějem dokonale souzněla a díky ní zvedám hodnocení na čtyři hvězdičky.