Danken07

Danken07

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 28.9.2019  03:08
    Kanata no Astra (TV seriál) (2019)

Toto anime bolo pre mňa dosť veľkým sklamaním. Všetci toto anime chvália, ako jedno z najlepších tejto sezony, takže som bol dosť prekvapený, keď som ho začal pozerať. Asi v tomto budem sám, ale strašne mi tu prekážali pomery strán, ktoré sa menia na základe prostredia. Vo vesmíre máme klasický pomer strán 16:9, a vo všetkých ostatných je to 2.20:1. Nikdy predtým som nemal problém s pomerom strán vo filme alebo seriáli, takže ma dosť prekvapilo, ako ich využili tu. Chápem režisérov zámer, ale moc mu to nevyšlo. Najviac mi vadí použitie pomeru strán 2.20, ktoré sa do tohto anime vôbec nehodí. Takýto pomer strán sa hodí skôr do vážnejších situácii. Režisér ho mohol radšej použiť pri flashbackoch, tak ako to urobil v Gakkou Gurashi. Do tohto anime sa to nehodí hlavne kvôli tomu, že tu miešajú tvorcovia komédiu a drámu dokopy, a moc im to nejde, hlavne vďaka hrozným vtipom. Nepomáha tomu ani kresba animácie, ktorá sa hodí viacej do školskej slice of life komédie.Taktiež mi prekáža, keď v každej epizóde na pár sekúnd zmenia pomer strán pri ukazovaní vesmíru. Charaktery nie su vôbec zaujímavé, sú len chodiacim klišé, ktoré môžete nájsť v každom anime. Vývoj niektorých charakterov je fakt hrozný, prejdu si tu veľkými zmenami tak rýchlo, že to vôbec nedáva zmysel. V každej epizóde použijú ten istý postup, najprv použijú flashback, ktorý je tak krátky, že nemate ani dosť času na vybudovanie citov k danému charakteru, a potom zmenia zásadnú vlastnosť daného charakteru počas jednej epizody. Romantika tu pre mňa vôbec nefungovala. Dej nie je moc zaujímavý, pretože každá epizóda ma takú istú pribehovú štruktúru. Zla je aj atmosféra, ktorá väčšinu času nie je vôbec vážna, a to je dosť veľké mínus vzhľadom na dej tohto anime. Mohli z toho urobiť dobru psychologickú drámu o prežití, ale bohužiaľ sa viacej zamerali na slice of life komédiu.V posledných troch častiach sa kvalita zlepšila, a to hlavne vďaka zaujímavým plot twistom, ktoré začali odhaľovať od 9 epizody. Ani zaujímavé plot twisty však nezmenili celkovú kvalitu tejto série. Záver: Premárnený potenciál.

• 24.8.2019  01:33

Tento film ma dva zásadné problémy, ktoré mi strašne prekážali, a na ktorých sa môžem zhodnúť s komentárom od dudo24. Prvým problémom sú time-skipy, ktoré sa odohrávajú počas celého filmu, a kazia zážitok z tohto filmu (najhoršie je to u Ariela a Dity, kde museli tvorcovia použiť expozíciu, aby vysvetlili čo sa stalo). Druhým problémom je vedľajšia dejová linka (subplot), ktorá je zbytočná, a nemá s hlavnou dej. linkou nič spoločné. Tento problém mohli ľahko vyriešiť tým, že by buď tu dejovu linku vyškrtli, alebo by predĺžili film, a venovali sa viacej tej linke (a taktiež by mohli zmeniť koniec tej linky). Tento film nie je dokonalý, ale aj tak by som nepovedal, že je hrozný. Nakoniec som si ho aj trocha užil. 70%

• 16.7.2019  17:33
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Strašné sklamanie. Od tohto anime som očakával rozhodne viacej. Dej a svet pôsobia zaujímavo, ale spracovanie nie je moc dobre. Vedľajšie postavy niesu dostatočne vyvinuté, a väčšina z nich je plocha. Najhoršie je to hlavne pri emocionálnych scénach, kedže sa nedokážete dostatočne vcítiť do postáv. Soundtrack je skvelý, a animácia je dosť dobra (teda hlavne kresba). Občas to môže byť nudné, ale stále je tu veľa zaujímavých vecí (hlavne príjemná atmosféra a zaujímavý svet). Bohužiaľ keď príde na emocionálne scény, tak toto anime to moc dobre nezvláda. SPOILER: Napr. Kuu, kde som pri jej odchode nič necítil, alebo na konci kde to vážne pokazili s Reki. Taktiež tie flashbacky neboli dobré

• 11.7.2019  18:39

Zbytočná epizoda (filler). Doporučujem preskočiť.

• 31.5.2019  16:55
    Amagami SS+ (TV seriál) (2012)

Tsukasa Ayatsuji arc (1-2 ep) - 63% ; Rihoko Sakurai arc (3-4 ep) - ; Ai Nanasaki arc (5-6 ep) - 70% ; Kaoru Tanamachi arc (7-8 ep) - 60% ; Sae Nakata arc (9-10 ep) - ; Haruka Morishima arc (11-12 ep) - ;

• 31.5.2019  16:39
    Amagami SS (TV seriál) (2010)

Haruka Morishima arc (1-4 ep) - 50%; Kaoru Tanamachi arc (5-8 ep) - 65% ; Sae Nakata arc (9-12 ep) - 40% ; Ai Nanasaki arc (13-16 ep) - 70% ; Rihoko Sakurai arc (17-20 ep) - ; Tsukasa Ayatsuji arc (21-24 ep) - 65% ; Risa Kamizaki arc (25 ep) - ;

• 2.3.2019  16:12
    Džinrui wa suitai šimašita (TV seriál) (2012)

Zo začiatku ma to moc nebavilo, ale stačilo pár dielov (od 6 alebo 7 ep) na to aby som si obľúbil toto anime. Pokračovanie by som prijal s radosťou, hlavne aj kvôli zaujímavému svetu tohto anime. Záver: Začiatok je pomalší, a o tomto svete a postavách sa veľa nedozvieme, ale v dalších epizodach napravili tieto chyby. Animácia je skvelá, OP a ED sú taktiež úžasne, ale najlepšiu prácu predviedla seiyu hlavnej hrdinky. 77%

• 19.10.2018  14:27
    Tokyo Ghoul:Re saišúšó (TV seriál) (2018)

Takže v tejto poslednej sérií, ktorá adaptuje zvyšok mangy (ch 58-179) sa tvorcovia rozhodli zadaptovať 120 kapitol mangy v 12 epizodách. Takže každa epizoda adaptuje najmenej 10 kapitol. Ak vôbec nechápete čo sa občas deje tak to bude tým, že tvorcovia vynechali veľke množstvo scén z mangy, ktoré by tieto udalosti vysvetlili. Vôbec nechápem prečo sa Študio Pierrot rozhodlo urobiť taku blbosť. Vôbec nedokazali zadaptovať ani 58 kapitol v 1. sérii a oni sa rozhodli vynechať ešte viac. Všetkým ľudom, ktorý majú radi Tokyo Ghoul doporučujem aby začali čítať mangu, ktorá je 1000x lepšia ako táto idiotská adaptácia. Toto je jedna z najhorších adaptácii mangy aku som kedy vydel - chýba tu atmosféra mangy, taktiež veľa vynechaných scén s postavami, ktoré sú dôležite aby ste sa o týto postavy vôbec starali a animácia tak ako v 1. sérii je hrozna.

• 31.8.2018  04:08
    Ballroom e jókoso (TV seriál) (2017)

Najhoršia stránka tohto anime o tanci, je tanec samotný, a to hlavne kvôli zlej animácii. Ale aspoň sú tu prvky, ktoré toto anime zachraňujú - postavy a hudba. Prvých pár epizod to bolo fakt zle, ale s príchodom nových charakterov sa dej posunul k lepšiemu. Sú tu postavy, ktoré som zo začiatku nemal rád, ale po čase som na ne zmenil názor (chce to len troška času). Nemôžem povedať že toto anime je skvelé (hlavne kvôli tomu že samotný tanec ma vôbec nebavil, zaujímavejšie však boli interakcie charakterov počas neho), ale čo môžem povedať je, že je to príjemné pozeranie. 73%

• 29.8.2018  22:35

Strašne priemerný film.

• 14.8.2018  17:11
    Prometheus (2012)

Najväčší problém tohto filmu je fakt, že je to súčasť Votrelca (prequel). Ridley Scott chcel natočiť prequel, o ktorý vlastne nikto nestál, pretože tento prequel nebol vôbec potrebný, Votrelec funguje ako samostatný film skvelo. Problém je v tom, že Votrelec je horor, takže keď chcel tvorca niečo vysvetliť, musel do toho filmu pridať aj hororový aspekt, ktorý u tohto filmu nefungoval. Keby to bol samostatný film, ohodnotil by som ho určite lepšie, ale tým že je súčasťou niečoho väčšieho, tak zo sebou ťahá dolu aj celú sériu (po tomto filme si už asi nikto nechce klásť otázku: Odial sa vzal votrelec?). Z tohto filmu mohol byť dobry psychologický thriller, ale bohužiaľ sa tak nestalo. 60%

• 14.8.2018  17:01

Toto je jeden z filmov, ktorý sa dá pozerať len jeden alebo dvakrát v živote. Bohužiaľ, na konci filmu si človek uvedomí aký zbytočný tento film je. Nič nové to nepridáva do sveta Votrelca. Charaktery sú nezaujímavé, a celý hororový aspekt tohto filmu je k smiechu. Najsmutnejšie je to, že práve sám tvorca tejto série ju chce zruinovať.

• 12.7.2018  15:57
    Tipy pro život mimo realitu (TV seriál) (2017)

Jedním z najväčších plusov tohto anime je jeho dlžka (10 ep. + 1 špeciál), vdaka čomu hlavna téma funguje. Nie je to úžasne dielo, ale je to dobre odpočinkové slice of life anime. Ak by toto anime chcelo byť viac než odpočinkové anime, tak by malo mať viacej epizod. Atmosfára a charaktery sú príjemné, síce nie moc zaujímavé, ale aj tak fungujú (aj ked im mohli venovať viac priestoru). Vztah hl. protagonistky a hl. protagonistu sa mi páčil najviac, už ani neviem kedy naposledy som takto fandil nejakemu vztahu v anime, ale rozhodne odteraz patria medzi moje najoblubenejšie páry v anime. Takže najväčším plusom tohto anime je romantika, zatiaľ čo najväčším mínusom je herná stránka, ktorá tu vôbec nefunguje, a autori ju len používajú ako zamienku na to aby naši hlavný hrdinovia boli spolu.

• 5.7.2018  23:32
    Za zdí zahrady (TV seriál) (2014)

Važne úžasny fantasy seriál, plný zaujímavých postáv. Najväčším plusom tohto seriálu je ta mysteriozna atmosféra, ktorej pomáha aj rozprávková animácia. Uprimne, môj jediný problem boli hlavný hrinovia tohto príbehu (bratia), ktorý mi boli zo začiatku nesympatický ale potom som si na nich zvykol. Škoda že to natočili iba na 10 episod, rozhodne by som chcel vidieť aj dalšie príbehy z lesa (aj s inými postavami). 83%

• 5.7.2018  01:43
    Servant x Service (TV seriál) (2013)

Toto je jedno z tých kľudných anime, ktoré ale aj tak ostanu vždy priemerne. Najviac na tomto anime sa mi páčila ta ukľudnujúca atmosféra, ale v ostatných zložkach ako - postavy a príbeh, toto anime zlyháva. Na tomto anime mi však vadila najviac jedna vec, a tou je šéf oddelenia - plyšový zajac, ktorý je neuveriteľne otravný. (hlavne kvôli nemu som dal hodnotenie **)

• 26.6.2018  18:54
    Tokyo Ghoul: re (TV seriál) (2018)

Dalšia priemerná adaptácia dobrej mangy. Nechápem prečo, ale študio Pierrot sa rozhodlo pokračovať vo svojej hroznej práci. Ak sa citite stratene a vôbec ničomu nerozumiete tak to bude tím, že Tokyo Ghoul Root A bol filler,takže vôbec nič nebudete chápať, pretože veľka časť pribehu bola zmenená alebo chýba. A aby nestačilo študio preskakuje dôležite časti z mangy, kde sa všetko vysvetľuje. Táto adaptácia postráda všetko čo by malo dobré anime obsahovať - atmosféru, informácie a animáciu, jediné čomu sa venujú tvorcovia je hudba. Doporučujem aby si ľudia prečitalí najprv mangu a až potom pozreli anime, pretože vôbec nepochopia o čom vlastne Tokyo Goul je - postavy a ich vývoj. Postavy sú nudné, a to hlavne kvôli tomu že sa im anime vôbec nevenuje. Anime sa sústreduje na bojové scény, ktoré kvôli zlej animácií pôsobia nudne a vynechávajú veľa dôležitých dialogov a scén kde sa venujú postavám. Kedy im už dôjde že TG je seinen (pre dospelejšie publikum), a nie shounen. A kedy im dôjde že TG nie su len boje ale aj konverzácie.

• 9.6.2018  11:24
    Just Because! (TV seriál) (2017)

Toto anime mám strašne rád, svojou normálnosťou mi pripomína Tsuki ga Kirei. Som rád, že vznikajú tieto originálne slice of life romantické anime, ktoré sú aspoň trocha odlišné od ostatných anime a dúfam, že každy rok vznikne jedno takéto anime. Ale ako každe anime aj toto ma pár problémov. To čo ma na tomto anime nebavilo boli epizody 10-12, tieto epiz. boli strašné nudné, predvidateľné a strašné pomalé (väčšina ľudi to hovorila už od začiatku, ale pomalé a nudnejšie sa stalo až od 10 epiz.; teda aspoň pre mňa). Plusom tohto anime sú aj skvelé postavy, ktoré som si zamiloval v prvých 10 epiz., ktoré sa venovali každej postave (tím myslím našých 5 hl. charakterov), čo naopak väčšine ľudí prišlo nudné a pomalé. Najviac sa mi však páčila ta úžasne pokojná atmosféra.

• 31.5.2018  22:31

Skvelý film, ktorý by si rozhodne zaslúžil väčšiu stopáž. A to je podľa mňa aj najväčšie mínus tohto filmu, nemáme dosť času spoznať všetky postavy (polovicu si už ani nepamätám), ale najviac to uškodilo koncu filmu. Taktiež, tu nevyužili potenciál ktorý s touto látkou mali (hlavne po emocionálnej stránke). Strašne rád by som to videl vo forme 12 dielného anime seriálu. Najviac sa mi páčila atmosféra tohto anime, ktorá bola strašne ukľudnujúca, čo zároveň aj troška uškodilo tomúto filmu. Rozhodne sa mohli tvorcovia viacej venovať aj romantickej časti filmu, ktorá je docela upozadená. Ale určite to nie je priémerný film, svojou atmsférou, témou a príbehom si ma získal.

• 8.5.2018  18:04
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

Violet Evergarden začalo ako úžasne anime, ale bohužiaľ skončilo priemerne. Prvých 10 epizód bolo skvelých (hlavné úžasná 10 ep.), ale zvyšok bol priemer. Pri epizóde 11 som mal pocit, že je všetko nútené aby z toho bol smutný príbeh. Ale najviac mi na tejto epizóde vadilo ako tu zobrazili vojakov, ktorí sa tu chovali ako normálni civilisti (ani sa nekryli keď na nich strieľali). Ostatné epizódy už boli viacej zamerané na akciu, čo som vôbec nepochopil (v predchádzajúcich epizódach sa akcia ukázala len pomocou flashbackov o Violetinej minulosti). Toto anime sa mi viacej páčilo ako slice of life, preto mám tak strašne rád epizódy 1 až 10. Veľká škoda že sa autori nerozhodli zamerať príbeh aj na ostatné postavy a ich vývoj. Strašne rád by som si prečítal aj light novelu, z ktorej čerpali tvorcovia tohto anime a chcel by som zistiť čo všetko zmenili.

• 2.5.2018  23:34
    Čarodějova nevěsta (TV seriál) (2017)

Ani neviem ako mám toto anime ohodnotiť, nebolo zle ale ani dobre. Kedže som vydel ako prvé 3 OVA diely, ako fanúšik fantasy som mal od tohto anime veľke očakavania, ale ani jedno sa nevyplnilo, teda okrem krásnej animácie a to je všetko. Sú tu síce pekné príbehy, ale nikdy nejdu do úplnej hlbky. To isté by platilo aj o budovaný sveta, ktoré prebieha tak že: 1) Ukáže sa pred nimi nejaké kúzelne stvorenie a na vedľ. postávach zostáva vysvetlenie, alebo 2) Elias po ceste na dané miesto vysvetľuje Chise čo budu robiť. A presne tieto veci mi na tomto anime vadia, veci ako napr. Chise začne kúzliť z ničoho nič, a tieto veci by som strašne rád videl (jej učenie a vysvetľovanie o svete). Ale v tomto anime/mange ide asi len o to, že sa tu budú stále objavovať nové hrozby. Podľa mňa ani sama autorka nevie, čo vlastne chce z tohto príbehu spraviť. Má to prvky shounenu ale aj shoujo žánru. Z epizody 14 a epiz. o Silky mohla autorka urobiť úžasne príbehy, škoda že tomu nevenovala viac času a pocitov. Postavy tohto anime pôsobia strašne plocho a to hlavne tie vedľajšie, hlavne postavy pôsobia nudne a hrane (Chise - dobrosrdečna, Elias - chladnokrvný, detinský). Ešte musím ohodnotiť tu najhoršiu stránku Mahoutsukai no Yome, a tou je komédia ktorá tu vôbec nefunguje čo u mňa len znižuje hodnotenie tohto anime. A originálny koniec tomu vôbec nepomohol pretože bol strašne podobný mange (kapitole 45), až na to že v mange sa začal dalši arc.

• 2.5.2018  22:52
    Devils' Line (TV seriál) (2018)

Hrozná adaptácia dobrej mangy. Zla animácia, zle budovanie sveta, zle budovanie charakterov, a aby to nestačilo tvorcovia sa ešte rozhodli preskakovať dôležite momenty a doplňať originálne scény do anime (ten istý prípad ako Tokyo Ghoul, manga je 100x lepšia). Všetkým, čo majú o túto sériu aspoň troška záujem by som doporučil mangu. Najväčším plusom tohto anime je seiyuu Miyuki Sawashiro, vdaka ktorej som si tak moc zamiloval Jill.

• 20.4.2018  22:58
    Kokkoku (TV seriál) (2018)

Na tomto anime vidím len 2 pozitívne veci, a tie sú - Opening a Ending. Všetko ostatné je blbé a nudné, od atmosféry až po postavy a budovanie sveta. Atmosféru anime kazia humorné scény, ktoré ale vôbec niesu vtipné a čo je horšie kazia aj charaktery. Najviac mi však vadili postavy, ktoré boli strašne nudné. Jediná dobra postava je Juri, a ta je zaujímava len kvôli tomu že je najmenej otravná a má aspoň trošku inteligencie, čo poukazuje aj na kvalitu tohto anime. Ešte ked zoberiem na vedomie postavu Majimy, ktorej charakter bol zle napisaný už od začiatku (od jej minulosti, ktorá ma neurobila vôbec smutným až po jej blbé rozmyšlanie), a vôbec nikam sa neposunul. Malo to veľký potenciál, ktorý bohužial tvorcovia nevedeli využiť.

• 27.12.2017  15:57
    Tos neviděl! (TV pořad) (2017)

Videa, ktoré si človek môže pozreť aj na internete. Jediné čo ponúka táto show sú trápne hlášky.

• 4.11.2017  19:44
    Made in Abyss (TV seriál) (2017)

Skvelé fantasy anime, ale ako každe anime aj toto ma pár chýb, a jedna z nich je zaujímavosť hlavných postáv. Musím povedať že mňa moc nezaujala Riko a jej dôvod putovania (aj ked musím uznať že scény s jej matkou boli úžasne), viac ma zaujímal Regov príbeh a dôvod jeho putovania. Najväčším plusom tohto anime je prekvapivosť, sú tu scény, ktoré by som u tohto anime nečakal. Vedľajšie postavy sú zaujímavé. Najviac na tomto anime milujem spôsob akým tu zobrazili vedľajšie postavy, roztomilú Nanachi (jej príbeh je úžasný) a strašidelnú Ozen (seiyuu Erzy z Fairy Tailu, ktorá sa prekonala a je úžasna).Svet tohto anime je úžasný, krásny a zároveň aj strašidelný. Najviac mi je smutno za introm z prvej časti, ktorý bol skvelý. Dávam tomuto anime slabých päť (84%). Dúfam, že zadaptujú dalšie kapitoly mangy.

• 4.11.2017  19:12
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Užasne anime, ktoré potrebuje druhú sériu. Rozhodne nie je pre všetkých, hlavne kvôli ecchi (erotickým) prvkom, ktoré sa tu objavujú stale až do konca série. Strašne som si to užil, a milujem tie scény kde miešali logiku s ecchi. Dúfam, že sa v budúcnosti rozhodnu zadaptovať dalšie kapitoly tej novely.

• 28.9.2017  23:30
    Kakegurui (TV seriál) (2017)

Zatiaľ najdivnejšie anime ake som mal možnosť zhliadnuť. Človek si musí zvyknuť na šialenosť tohto anime, od šialených výrazov až po hlavnu hrdinku, ktorá je trošku perverzná. Docela ma naštval koniec, ktorý bol fillerový ale na druhú stranu človek aspoň vie, že druhej série sa nedočkame. Rozhodne jedno z lepších anime tohto roka, teraz už len stačí skočiť na mangu.

• 24.9.2017  19:40
    Sowon (2013)

Je to skvelý film, ale stále mi tu niečo chýbalo a neviem presne čo. Najviac ma bavili scény so Se-won (Re Lee), podala najlepší výkon. Prišlo mi to celkom krátke. Tomuto filmu dám štyri a pol hviezdičky a 84%

• 24.9.2017  19:34
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Celkom vtipná komedia. Najviac sa mi páči, že príbehy sú napísané na baze skutočných udalosti. Musím povedať, že ma to bavilo viac ako Průměrňákovi (The Middle).Slušných 70%.

• 22.8.2017  16:40
    ReLIFE (TV seriál) (2016)

Skvelé slice of life anime s prvkami scifi. Bol som trošku sklamaný ked som zistil, že anime skončilo otvorené, ale potom som zistil že bude pokračovanie (škoda že to nebude dalšia séria), a to ReLIFE: Kanketsu-hen. Ale aj bez toho dokázalo toto anime prekvapiť a pobaviť, romantika v tomto anime funguje na jednotku, plusom je napätie medzi postavami. Aj ked toto anime nešlo úplne podla mangy (pár scén chýba a pár scén je spravené úplne inak), ale stále to pôsoby skvelo.

• 22.8.2017  16:31
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Toto anime malo veľký potenciál, ktorý však nedokázalo využiť.

<< předchozí 1 2