Akademie pro malé čarodějky (2017) (seriál)

Krásne anime plné kúzelných tvorov a čarodejníc. Tento seriál ma zaujal už predchádzajúcimi dielmi (aj keď sa do tohto seriálu nepočítajú), ktoré sa mi páčili viac ako prvých par dielov tohto anime. Len ma mrzí, že tento seriál spravili na jednu sériu a ta stačí, keď si uvedomíte aký mala hlavná hrdinka sen. A to je aj ten najväčší problém tohoto anime, pretože keď sa dej blíži k napínavému koncu (aj keď predvídateľnému), tak koniec tohto anime je to najhoršie čo som kedy videl, chvíľku som si myslel že je to OVA.

Amélie z Montmartru (2001)

Užasne vyrozprávaný príbeh.Toto je jeden z najlepších filmov vôbec. Ja osobne milujem filmy rozpravane rozprávačom, ale aj nádheru týchto diel. Úžasný výkon herečky Audrey Tautou, síce som s ňou žiadny film nevidel, ale odteraz začnem. Klenot francúzskej kinematografie, ktorý si každý zamiluje avšak nájdu sa aj taký ktorých tento film nebaví, pretože niesu zvyknutý na tento štýl rozprávania.Musím hodnotiť aj výborné herecké výkony vedľajších úloh.

Ballroom e jókoso (2017) (seriál)

Najhoršia stránka tohto anime o tanci, je tanec samotný, a to hlavne kvôli zlej animácii. Ale aspoň sú tu prvky, ktoré toto anime zachraňujú - postavy a hudba. Prvých pár epizod to bolo fakt zle, ale s príchodom nových charakterov sa dej posunul k lepšiemu. Sú tu postavy, ktoré som zo začiatku nemal rád, ale po čase som na ne zmenil názor (chce to len troška času). Nemôžem povedať že toto anime je skvelé (hlavne kvôli tomu že samotný tanec ma vôbec nebavil, zaujímavejšie však boli interakcie charakterov počas neho), ale čo môžem povedať je, že je to príjemné pozeranie. 70%

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Neviem či je to animáciou alebo príbehom, ale už mi to nepríde ako ten starý dobrý (temný) Berserk. Dúfam že to druha séria zachráni. Ale je to zaujímave, aj keď daber troška tlačí na pílu, ale problém bol aj v scenári (hlavne u Gutsa). Avšak nezhoršila sa iba animácia ale aj atmosfera (človek by čakal hororovejšiu) a hudba. Strašne mi chýba starý dabér Gutsa (Canna, Nobutoshi), ale aj Griffitha a Cascy. Najotravnejšie postavy sú Erica a Nina.

Berserk - Season 2 (2017) (série)

Stále mám s týmto anime problém. Ta animácia sa tu proste nehodí! U anime ako Ajin, Sidonia no Kishi a Blame! mi to vôbec nevadilo, hlavne kvôli tomu že väčšina sa odohrávala v normálnom svete. Ale Berserk je iný, ma byť brutálny, ma mať temnu atmosféru, krásne fantasy prostredie, strašidelných démonov a záporakov. Takže dúfam že už nebude pokračovať, ale urobia reboot s lepšou animáciou. Ale dokázal ma zaujať, hlavne kvôli Berserker Armor.

Bleach - Abarai Renji, Kenzan! (2005) (epizoda)

Táto epizóda na mňa ani trochu nezapôsobila. Noví shinigami na mňa pôsobili generický. Vlastne mi bolo jedno, ako tento boj dopadne. Dúfam, že nám v ďalších epizódach vysvetlia prečo Rukia nepovedala Ichigovi o jeho zanpakutou

Bleach - Aizen Ansatsu! Shinobiyoru Yami (2005) (epizoda)

Začiatok bol dobrý, ale ostatok bol priemer. Objavil sa tu ďalší zbytočný flashback. Je to zatiaľ najdivnejšie umiestnený flashback aký som kedy videl. Nechápem prečo radšej nevyužili flashback, ktorý by rozvinul Chadov charakter, ale miesto toho nám ukázali to, čo sme už dávno vedeli. Zatiaľ jedine, čo o tomto charaktere vieme je, že je silný, a preto chce chrániť slabých. Zasa je tu príliš veľa komédie, čo len ruší atmosféru začiatku epizódy a taktiež spomaľuje tempo epizódy.

Bleach - Daikōgyō Saikai! Kyōfu no Tenkōsei (2007) (epizoda)

Myslel som si, že keď preskočím fillerové epizódy tak to nebude mať žiadny dopad na môj zážitok z pozerania, ale z nejakého dôvodu sa tvorcovia rozhodli do tejto epizódy zapojiť aj postavy z fillerov. Komédia bola otravná tak ako vždy. Tempo tejto epizódy bolo strašne rýchle, už som si začal myslieť, že preskočili veľké množstvo kapitol mangy. Záporák tejto epizódy nebol dostatočne vyvinutý. Ani nechápem aka pointa bola v tom, že prišiel do Ichigovej školy.

Bleach - Densetsu no Kuinshī (2004) (epizoda)

Táto epizóda bola zatiaľ najzaujímavejšia, a to vďaka predstaveniu novej postavy, ktorá je rozhodne zaujímavejšia ako všetky doteraz predstavené postavy (väčšina z nich je plochá)

Bleach - Hana to Horō (2004) (epizoda)

Už mi došlo, že zmyslom tejto zápletky bolo dať charakterom schopnosti bez poriadneho vysvetlenia. Tie schopnosti prichádzajú odnikiaľ, autor ich mohol určite predstaviť lepším spôsobom. Zatiaľ, čo Chadove zosilenie bolo uveriteľnejšie, tak Orihimine nedávalo ani trocha zmysel. Mňa osobne Orihime nebaví, a preto som si neužil túto epizódu. Autor mal už skoršie predstaviť a vysvetliť rôzne druhy schopnosti. Flashback v tejto epizóde mal vzbudiť nejaké emócie, bohužiaľ to na mňa nezafungovalo, kvôli jeho krátkosti.