Danken07

Danken07

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 31.5.2019  16:39
    Amagami SS (TV seriál) (2010)

Haruka Morishima arc (1-4 ep) - 50%; Kaoru Tanamachi arc (5-8 ep) - 65% ; Sae Nakata arc (9-12 ep) - 40% ; Ai Nanasaki arc (13-16 ep) - 70% ; Rihoko Sakurai arc (17-20 ep) - ; Tsukasa Ayatsuji arc (21-24 ep) - 65% ; Risa Kamizaki arc (25 ep) - ;

• 31.5.2019  16:55
    Amagami SS+ (TV seriál) (2012)

Tsukasa Ayatsuji arc (1-2 ep) - 63% ; Rihoko Sakurai arc (3-4 ep) - ; Ai Nanasaki arc (5-6 ep) - 70% ; Kaoru Tanamachi arc (7-8 ep) - 60% ; Sae Nakata arc (9-10 ep) - ; Haruka Morishima arc (11-12 ep) - ;

• 24.4.2016  10:15

Užasne vyrozprávaný príbeh.Toto je jeden z najlepších filmov vôbec. Ja osobne milujem filmy rozpravane rozprávačom, ale aj nádheru týchto diel. Úžasný výkon herečky Audrey Tautou, síce som s ňou žiadny film nevidel, ale odteraz začnem. Klenot francúzskej kinematografie, ktorý si každý zamiluje avšak nájdu sa aj taký ktorých tento film nebaví, pretože niesu zvyknutý na tento štýl rozprávania.Musím hodnotiť aj výborné herecké výkony vedľajších úloh.

• 31.8.2018  04:08
    Ballroom e jókoso (TV seriál) (2017)

Najhoršia stránka tohto anime o tanci, je tanec samotný, a to hlavne kvôli zlej animácii. Ale aspoň sú tu prvky, ktoré toto anime zachraňujú - postavy a hudba. Prvých pár epizod to bolo fakt zle, ale s príchodom nových charakterov sa dej posunul k lepšiemu. Sú tu postavy, ktoré som zo začiatku nemal rád, ale po čase som na ne zmenil názor (chce to len troška času). Nemôžem povedať že toto anime je skvelé (hlavne kvôli tomu že samotný tanec ma vôbec nebavil, zaujímavejšie však boli interakcie charakterov počas neho), ale čo môžem povedať je, že je to príjemné pozeranie. 73%

• 28.6.2017  12:10
    Berserk (TV seriál) (2017)

Stále mám s týmto anime problém. Ta animácia sa tu proste nehodí! U anime ako Ajin, Sidonia no Kishi a Blame! mi to vôbec nevadilo, hlavne kvôli tomu že väčšina sa odohrávala v normálnom svete. Ale Berserk je iný, ma byť brutálny, ma mať temnu atmosféru, krásne fantasy prostredie, strašidelných démonov a záporakov. Takže dúfam že už nebude pokračovať, ale urobia reboot s lepšou animáciou. Ale dokázal ma zaujať, hlavne kvôli Berserker Armor.

• 26.12.2016  23:37
    Berserk (TV seriál) (2016)

Neviem či je to animáciou alebo príbehom, ale už mi to nepríde ako ten starý dobrý (temný) Berserk. Dúfam že to druha séria zachráni. Ale je to zaujímave, aj keď daber troška tlačí na pílu, ale problém bol aj v scenári (hlavne u Gutsa). Avšak nezhoršila sa iba animácia ale aj atmosfera (človek by čakal hororovejšiu) a hudba. Strašne mi chýba starý dabér Gutsa (Canna, Nobutoshi), ale aj Griffitha a Cascy. Najotravnejšie postavy sú Erica a Nina.

• 26.12.2016  23:50
    Bokura ga ita (TV seriál) (2006)

Toto anime bolo zo začiatku dobre (niečo ako Kimi ni Todoke), ale potom to začalo ísť dole kopcom. Ako v každom podobnom anime sa tu objaví rival. Dalši nudný milostný trojuholník, už som si začal hovoriť či mala hl. hrdinka vôbec rada hl. hrdinu, keď po chvíľke začne rozmýšľať o inom chalanovi. A ten koniec! Nedokončený! A k tomu ešte otvorení. S kým sa dá dohromady? Na to, aby ste zistili odpoveď na túto otázku si musíte prečítať mangu.

• 1.7.2017  23:36
    Cuki ga kirei (TV seriál) (2017)

Konečne krásny romantický príbeh. Ten koniec bol úžasný, ale aj tak by som chcel druhu sériu. Takéto normálne romantické anime sa nevidí často. Presne takýto typ anime by mali natáčať častejšie. Musím priznať malo to svoje chyby, ako hrozna animácia, ale aj tak som si toto anime užil.

• 6.6.2017  21:28
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Užasne anime plne prekvapení, ktoré by som doporučil každému anime fanušikovy, Ale nič nie je dokonale a to platí hlavne pri tomto anime, po 25 epizóde sa z kvalitného anime stala hovadina. Seriál ťažil zo súboja dvoch géniov, ale tu sa ukázalo že tvorcovia si mysleli že môžu nahradiť užasnú postavu dvoma blbými, ktoré sú istým spôsobom okopírované. A ten koniec ma úplne naštval. Prvá polovina, cca 25 epizód 85% (Vzhľadom na stúpajúcu a klesajúcu kvalitu), druha polovica 50% (dalo sa ešte pozerať). Toto anime milujem hlavne kvôli geniálnemu hlavnému hrdinovi Yagami Lightovi.

• 2.5.2018  22:52
    Devils' Line (TV seriál) (2018)

Hrozná adaptácia dobrej mangy. Zla animácia, zle budovanie sveta, zle budovanie charakterov, a aby to nestačilo tvorcovia sa ešte rozhodli preskakovať dôležite momenty a doplňať originálne scény do anime (ten istý prípad ako Tokyo Ghoul, manga je 100x lepšia). Všetkým, čo majú o túto sériu aspoň troška záujem by som doporučil mangu. Najväčším plusom tohto anime je seiyuu Miyuki Sawashiro, vdaka ktorej som si tak moc zamiloval Jill.

• 9.7.2016  06:17
    District 9 (2009)

Jedno z najlepších sci-fi. Natočene dokumentárnym štýlom. Najlepšia rola Sharlta Copleyho

• 11.7.2019  18:39

Zbytočná epizoda (filler). Doporučujem preskočiť.

• 2.3.2019  16:12
    Džinrui wa suitai šimašita (TV seriál) (2012)

Zo začiatku ma to moc nebavilo, ale stačilo pár dielov (od 6 alebo 7 ep) na to aby som si obľúbil toto anime. Pokračovanie by som prijal s radosťou, hlavne aj kvôli zaujímavému svetu tohto anime. Záver: Začiatok je pomalší, a o tomto svete a postavách sa veľa nedozvieme, ale v dalších epizodach napravili tieto chyby. Animácia je skvelá, OP a ED sú taktiež úžasne, ale najlepšiu prácu predviedla seiyu hlavnej hrdinky. 77%

• 19.8.2017  21:38

Keď som videl tento film poprvykrát hovoril som si, aky je nudný a prečo ma tak vysoké hodnotenia. Keď som si ho pozrel druhykrát bol som prekvapený, pretože scény ktoré ma predtým nudili ma teraz strašne bavili. Všetko malo svoj význam, bolo to úžasne premyslené. Bavilo ma to viac ako Blade Runner, aj svet v Gits je úžasný a temný. Stal sa pre mňa jeden z najlepších anime filmov. Najviac mi prekáža že toto anime nespojili s anime seriálom Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, ktoré bolo úžasne, ale radšej spravilí nudnú prequel sériu Ghost in the Shell - Arise, ktoré podľa mňa znižuje kvalitu tohto anime filmu.

• 24.9.2017  19:34
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Celkom vtipná komedia. Najviac sa mi páči, že príbehy sú napísané na baze skutočných udalosti. Musím povedať, že ma to bavilo viac ako Průměrňákovi (The Middle).Slušných 70%.

• 24.4.2016  10:22

Tento štýl rozprávania milujem. V tomto filme je všetko dokonale od prostredia, kostýmov, scenára až po skvelé postavy pána Gustava a Zera. Čudujem sa že tento film nezískal oskara za najlepší film.

• 16.7.2019  17:33
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Strašné sklamanie. Od tohto anime som očakával rozhodne viacej. Dej a svet pôsobia zaujímavo, ale spracovanie nie je moc dobre. Vedľajšie postavy niesu dostatočne vyvinuté, a väčšina z nich je plocha. Najhoršie je to hlavne pri emocionálnych scénach, kedže sa nedokážete dostatočne vcítiť do postáv. Soundtrack je skvelý, a animácia je dosť dobra (teda hlavne kresba). Občas to môže byť nudné, ale stále je tu veľa zaujímavých vecí (hlavne príjemná atmosféra a zaujímavý svet). Bohužiaľ keď príde na emocionálne scény, tak toto anime to moc dobre nezvláda. SPOILER: Napr. Kuu, kde som pri jej odchode nič necítil, alebo na konci kde to vážne pokazili s Reki. Taktiež tie flashbacky neboli dobré

• 9.6.2018  11:24
    Just Because! (TV seriál) (2017)

Toto anime mám strašne rád, svojou normálnosťou mi pripomína Tsuki ga Kirei. Som rád, že vznikajú tieto originálne slice of life romantické anime, ktoré sú aspoň trocha odlišné od ostatných anime a dúfam, že každy rok vznikne jedno takéto anime. Ale ako každe anime aj toto ma pár problémov. To čo ma na tomto anime nebavilo boli epizody 10-12, tieto epiz. boli strašné nudné, predvidateľné a strašné pomalé (väčšina ľudi to hovorila už od začiatku, ale pomalé a nudnejšie sa stalo až od 10 epiz.; teda aspoň pre mňa). Plusom tohto anime sú aj skvelé postavy, ktoré som si zamiloval v prvých 10 epiz., ktoré sa venovali každej postave (tím myslím našých 5 hl. charakterov), čo naopak väčšine ľudí prišlo nudné a pomalé. Najviac sa mi však páčila ta úžasne pokojná atmosféra.

• 8.1.2017  11:53
    Kaičó wa Maid-sama! (TV seriál) (2010)

Skvela romantická anime komédia, aj keď nedokončená. Bolo to skvele, až na jednu velku chybu, ako každé romantické anime tu musí byť milostní trojuholník.

• 28.9.2017  23:30
    Kakegurui (TV seriál) (2017)

Zatiaľ najdivnejšie anime ake som mal možnosť zhliadnuť. Človek si musí zvyknuť na šialenosť tohto anime, od šialených výrazov až po hlavnu hrdinku, ktorá je trošku perverzná. Docela ma naštval koniec, ktorý bol fillerový ale na druhú stranu človek aspoň vie, že druhej série sa nedočkame. Rozhodne jedno z lepších anime tohto roka, teraz už len stačí skočiť na mangu.

• 28.9.2019  03:08
    Kanata no Astra (TV seriál) (2019)

Toto anime bolo pre mňa dosť veľkým sklamaním. Všetci toto anime chvália, ako jedno z najlepších tejto sezony, takže som bol dosť prekvapený, keď som ho začal pozerať. Asi v tomto budem sám, ale strašne mi tu prekážali pomery strán, ktoré sa menia na základe prostredia. Vo vesmíre máme klasický pomer strán 16:9, a vo všetkých ostatných je to 2.20:1. Nikdy predtým som nemal problém s pomerom strán vo filme alebo seriáli, takže ma dosť prekvapilo, ako ich využili tu. Chápem režisérov zámer, ale moc mu to nevyšlo. Najviac mi vadí použitie pomeru strán 2.20, ktoré sa do tohto anime vôbec nehodí. Takýto pomer strán sa hodí skôr do vážnejších situácii. Režisér ho mohol radšej použiť pri flashbackoch, tak ako to urobil v Gakkou Gurashi. Do tohto anime sa to nehodí hlavne kvôli tomu, že tu miešajú tvorcovia komédiu a drámu dokopy, a moc im to nejde, hlavne vďaka hrozným vtipom. Nepomáha tomu ani kresba animácie, ktorá sa hodí viacej do školskej slice of life komédie.Taktiež mi prekáža, keď v každej epizóde na pár sekúnd zmenia pomer strán pri ukazovaní vesmíru. Charaktery nie su vôbec zaujímavé, sú len chodiacim klišé, ktoré môžete nájsť v každom anime. Vývoj niektorých charakterov je fakt hrozný, prejdu si tu veľkými zmenami tak rýchlo, že to vôbec nedáva zmysel. V každej epizóde použijú ten istý postup, najprv použijú flashback, ktorý je tak krátky, že nemate ani dosť času na vybudovanie citov k danému charakteru, a potom zmenia zásadnú vlastnosť daného charakteru počas jednej epizody. Romantika tu pre mňa vôbec nefungovala. Dej nie je moc zaujímavý, pretože každá epizóda ma takú istú pribehovú štruktúru. Zla je aj atmosféra, ktorá väčšinu času nie je vôbec vážna, a to je dosť veľké mínus vzhľadom na dej tohto anime. Mohli z toho urobiť dobru psychologickú drámu o prežití, ale bohužiaľ sa viacej zamerali na slice of life komédiu.V posledných troch častiach sa kvalita zlepšila, a to hlavne vďaka zaujímavým plot twistom, ktoré začali odhaľovať od 9 epizody. Ani zaujímavé plot twisty však nezmenili celkovú kvalitu tejto série. Záver: Premárnený potenciál.

• 20.4.2018  22:58
    Kokkoku (TV seriál) (2018)

Na tomto anime vidím len 2 pozitívne veci, a tie sú - Opening a Ending. Všetko ostatné je blbé a nudné, od atmosféry až po postavy a budovanie sveta. Atmosféru anime kazia humorné scény, ktoré ale vôbec niesu vtipné a čo je horšie kazia aj charaktery. Najviac mi však vadili postavy, ktoré boli strašne nudné. Jediná dobra postava je Juri, a ta je zaujímava len kvôli tomu že je najmenej otravná a má aspoň trošku inteligencie, čo poukazuje aj na kvalitu tohto anime. Ešte ked zoberiem na vedomie postavu Majimy, ktorej charakter bol zle napisaný už od začiatku (od jej minulosti, ktorá ma neurobila vôbec smutným až po jej blbé rozmyšlanie), a vôbec nikam sa neposunul. Malo to veľký potenciál, ktorý bohužial tvorcovia nevedeli využiť.

• 31.5.2018  22:31

Skvelý film, ktorý by si rozhodne zaslúžil väčšiu stopáž. A to je podľa mňa aj najväčšie mínus tohto filmu, nemáme dosť času spoznať všetky postavy (polovicu si už ani nepamätám), ale najviac to uškodilo koncu filmu. Taktiež, tu nevyužili potenciál ktorý s touto látkou mali (hlavne po emocionálnej stránke). Strašne rád by som to videl vo forme 12 dielného anime seriálu. Najviac sa mi páčila atmosféra tohto anime, ktorá bola strašne ukľudnujúca, čo zároveň aj troška uškodilo tomúto filmu. Rozhodne sa mohli tvorcovia viacej venovať aj romantickej časti filmu, ktorá je docela upozadená. Ale určite to nie je priémerný film, svojou atmsférou, témou a príbehom si ma získal.

• 28.7.2017  16:36
    Kuzu no honkai (TV seriál) (2017)

Za svoj pocit z tohto anime by som dal tri hviezdy a 50%, a to hlavne kvôli tomu, že nemam chuť si ho pozrieť znovu a to asi už nikdy. Toto anime je originálne a skvelé napísané, postávam idú do hĺbky, čo podkresľuje aj krásna animácia (čo je u mňa docela problém, pretože som začal niektoré postavy nenávidieť - hlavne Hanabi, Ecchan a Akane sensei). Najväčší problém mam ale s hlavnou hrdinkou, ktorej rozmýšľanie mi prišlo ako to najblbšie aké som kedy videl. Myslím si, že ten kto miluje mangu bude milovať aj anime.

• 24.8.2019  01:33

Tento film ma dva zásadné problémy, ktoré mi strašne prekážali, a na ktorých sa môžem zhodnúť s komentárom od dudo24. Prvým problémom sú time-skipy, ktoré sa odohrávajú počas celého filmu, a kazia zážitok z tohto filmu (najhoršie je to u Ariela a Dity, kde museli tvorcovia použiť expozíciu, aby vysvetlili čo sa stalo). Druhým problémom je vedľajšia dejová linka (subplot), ktorá je zbytočná, a nemá s hlavnou dej. linkou nič spoločné. Tento problém mohli ľahko vyriešiť tým, že by buď tu dejovu linku vyškrtli, alebo by predĺžili film, a venovali sa viacej tej linke (a taktiež by mohli zmeniť koniec tej linky). Tento film nie je dokonalý, ale aj tak by som nepovedal, že je hrozný. Nakoniec som si ho aj trocha užil. 70%

• 29.8.2018  22:35

Strašne priemerný film.

• 5.8.2017  00:55
    Little Witch Academia (TV seriál) (2017)

Krásne anime plné kúzelných tvorov a čarodejníc. Tento seriál ma zaujal už predchádzajúcimi dielmi (aj keď sa do tohto seriálu nepočítajú), ktoré sa mi páčili viac, ako prvých par dielov tohto anime. Len ma mrzí, že tento seriál spravili na jednu sériu a ta stačí, keď si uvedomíte aký mala hlavná hrdinka sen. A to je aj ten najväčší problém tohoto anime, pretože keď sa dej blíži k napínavému koncu (aj keď predvídateľnému), tak koniec tohto anime je to najhoršie čo som kedy videl, chvíľku som si myslel že je to OVA.

• 4.11.2017  19:44
    Made in Abyss (TV seriál) (2017)

Skvelé fantasy anime, ale ako každe anime aj toto ma pár chýb, a jedna z nich je zaujímavosť hlavných postáv. Musím povedať že mňa moc nezaujala Riko a jej dôvod putovania (aj ked musím uznať že scény s jej matkou boli úžasne), viac ma zaujímal Regov príbeh a dôvod jeho putovania. Najväčším plusom tohto anime je prekvapivosť, sú tu scény, ktoré by som u tohto anime nečakal. Vedľajšie postavy sú zaujímavé. Najviac na tomto anime milujem spôsob akým tu zobrazili vedľajšie postavy, roztomilú Nanachi (jej príbeh je úžasný) a strašidelnú Ozen (seiyuu Erzy z Fairy Tailu, ktorá sa prekonala a je úžasna).Svet tohto anime je úžasný, krásny a zároveň aj strašidelný. Najviac mi je smutno za introm z prvej časti, ktorý bol skvelý. Dávam tomuto anime slabých päť (84%). Dúfam, že zadaptujú dalšie kapitoly mangy.

• 4.11.2017  19:12
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Užasne anime, ktoré potrebuje druhú sériu. Rozhodne nie je pre všetkých, hlavne kvôli ecchi (erotickým) prvkom, ktoré sa tu objavujú stale až do konca série. Strašne som si to užil, a milujem tie scény kde miešali logiku s ecchi. Dúfam, že sa v budúcnosti rozhodnu zadaptovať dalšie kapitoly tej novely.

• 24.4.2016  10:35

Wes Craven stvoril hororovu legendu Freddyho Kruegera stelesneného Robertom Engluandom. Najlepší horor.

<< předchozí 1 2