Made in Abyss (2017) (seriál)

Skvelé fantasy anime, ale ako každe anime aj toto ma pár chýb, a jedna z nich je zaujímavosť hlavných postáv. Musím povedať že mňa moc nezaujala Riko a jej dôvod putovania (aj ked musím uznať že scény s jej matkou boli úžasne), viac ma zaujímal Regov príbeh a dôvod jeho putovania. Najväčším plusom tohto anime je prekvapivosť, sú tu scény, ktoré by som u tohto anime nečakal. Vedľajšie postavy sú zaujímavé. Najviac na tomto anime milujem spôsob akým tu zobrazili vedľajšie postavy, roztomilú Nanachi (jej príbeh je úžasný) a strašidelnú Ozen (seiyuu Erzy z Fairy Tailu, ktorá sa prekonala a je úžasna).Svet tohto anime je úžasný, krásny a zároveň aj strašidelný. Najviac mi je smutno za introm z prvej časti, ktorý bol skvelý. Dávam tomuto anime slabých päť (84%). Dúfam, že zadaptujú dalšie kapitoly mangy.

Ghost in the Shell (1995)

Keď som videl tento film poprvykrát hovoril som si, aky je nudný a prečo ma tak vysoké hodnotenia. Keď som si ho pozrel druhykrát bol som prekvapený, pretože scény ktoré ma predtým nudili ma teraz strašne bavili. Všetko malo svoj význam, bolo to úžasne premyslené. Bavilo ma to viac ako Blade Runner, aj svet v Gits je úžasný a temný. Stal sa pre mňa jeden z najlepších anime filmov. Najviac mi prekáža že toto anime nespojili s anime seriálom Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, ktoré bolo úžasne, ale radšej spravilí nudnú prequel sériu Ghost in the Shell - Arise, ktoré podľa mňa znižuje kvalitu tohto anime filmu.

District 9 (2009)

Jedno z najlepších sci-fi. Natočene dokumentárnym štýlom. Najlepšia rola Sharlta Copleyho

Noční můra v Elm Street (1984)

Wes Craven stvoril hororovu legendu Freddyho Kruegera stelesneného Robertom Engluandom. Najlepší horor.

Smrtelné zlo 2 (1987)

takto vypadá jeden z najlepších hororov, točený v chatke a pritom ešte nizkorozpočtový. Úžas. Tento film by som doporučil ľudom, ktorý majú dosť tých nových ľakačiek a majú radi trochu šialenosti vo filmoch. Bruce Campbell je skvelý, narodil sa pre tuto rolu.

Zelená míle (1999)

Frank Darabont stvoril ďalší klenot kinematografie. Tento film patrí do top 10 najlepších filmov a to zaslúžene. Tento film je dokonalý

Grandhotel Budapešť (2014)

Tento štýl rozprávania milujem. V tomto filme je všetko dokonale od prostredia, kostýmov, scenára až po skvelé postavy pána Gustava a Zera. Čudujem sa že tento film nezískal oskara za najlepší film.

Amélie z Montmartru (2001)

Užasne vyrozprávaný príbeh.Toto je jeden z najlepších filmov vôbec. Ja osobne milujem filmy rozpravane rozprávačom, ale aj nádheru týchto diel. Úžasný výkon herečky Audrey Tautou, síce som s ňou žiadny film nevidel, ale odteraz začnem. Klenot francúzskej kinematografie, ktorý si každý zamiluje avšak nájdu sa aj taký ktorých tento film nebaví, pretože niesu zvyknutý na tento štýl rozprávania.Musím hodnotiť aj výborné herecké výkony vedľajších úloh.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Čo vlastne hľadajú naši strážcovia na začiatku tejto epizódy??? Kontrolujú či niekto ďalší utiekol? Veď vedia, že hráč, ktorého zabili bol doktor, ktorý pomáhal predávať orgány. Mali by vedieť, že jeho jediného pustili na záchod, nie? Nielen strážcovia, ktorí ho pustili von, ale aj strážcovia, čo sledovali kamery. Sleduje tam niekto kamery? Alebo hľadali chýbajúceho strážcu (policajta)? Prečo by tam vôbec chodil? Nemali náhodou kamery zapnute celú noc? Ako by sa tam dostal? Nemali by skôr hľadať človeka, ktorý im pomáhal? Prečo sa nepozreli na kamerové záznamy a toho kto ma na zodpovednosť ukrývanie dôkazov. Ich šéf spravil ten najblbší krok, a rozhodol sa pokračovať v hre. Mal by pátrať po zradcoch v jeho organizácii a chýbajúcom strážcovi. Ako môže tato organizácia fungovať keď majú tak blbého šéfa? Aká bola pointa v tom, že mŕtveho doktora a par strážcov nechali povesiť? Hráči nebudú ničomu rozumieť. Týmto im len ukážu svoju nekompetentnosť. Nechcel by to ich šéf naopak utajiť pred VIP? Zase tam rozprávajú o rovnosti. Tieto hry nie sú založené na rovnosti. Pár hráčov sú prisťahovalci a nepoznajú tieto hry, čím sú v nevýhode. Niektorí stále podvádzajú a niektorí majú fyzickú výhodu. Tento seriál sa snaží byť hlbší než v skutočnosti je. Odkiaľ vlastne berú peniaze? Vypadá to, že táto organizácia z toho vôbec nič nemá. Ako zarábajú? Streamujú to niekde po svete? Ako môžu usporiadávať tuto hru každý rok? Prečo šéf tejto organizácie nemá žiadny bezpečnostný systém vo svojej kancelárii? Teda okrem kontroly tvare vo výťahu, ktorá je vážne stupídna. Chápem, prečo ľudia milujú tuto epizódu. Tých par charakterov, ktoré vybudovali budú teraz proti sebe zápasiť. Je samozrejmosťou, že to bude napínavé.  Bolo by to zaujímavejšie, keby vyvinuli viacej charakterov. Polku z nich vôbec nepoznáme. Je to veľmi emocionálna epizóda. Keby tento seriál nebol plný chýb, tak by som dal tejto epizóde aj 5 hviezd. Hlavne za tu hru, vďaka ktorej som zabudol na väčšinu chýb tohto seriálu. Tento seriál mal veľký potenciál, bohužiaľ to cele tvorcovia premárnili. Táto epizóda tuto sériu nezachráni, ale rozhodne je to dobra epizóda.

Bleach - Saikai, Ichigo to Rukia (2005) (epizoda)

SPOILER: Neviem čo si mám myslieť o Yoruichinej premene. Bude to záležať na vysvetlení. Zatiaľ mi to príde dosť stupídne, že sa len tak premenila pred Ichigom, ako by to nič nebolo. Príde mi to ako keby to autor nemal naplánované už od začiatku.