Lukke32

Lukke32

okres Brno

<< předchozí 1 2
    • 30.12.2018  07:20

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Je skoro neuvěřitelné, že ji natočil zrovna Zdeněk Troška, známý tím, že vede své herce k přehrávání a až trapnému pitvoření (Z pekla štěstí). Jistě, tady si to taky neodpustil (viz knížepán a čert), ale právě u Yvetty to vůbec nevadí, ba naopak. Má lví podíl na konečném hodnocení, její čertík je prostě neodolatelný. Krásná pohádka s nádhernou hudbou a dobrými herci.

• 8.4.2018  08:44

Vyvíjelo se to všechno slibně, pravda. Gradovalo to, některé scény byly výborné. Nechci spoilerovat, proto nenapíšu, jaké scény mám na mysli. Čekal jsem grandiózní finále, dočkal jsem se ale trapného klišé. Zmrtvýchvstání Glenn Close totiž srazilo celý film minimálně o jednu hvězdičku dolů. A je to škoda, film nebyl natočen vůbec špatně. A propo, když je řeč o Glenn... vynikající herečka, o tom žádná. Za výkon v tomto díle si dost možná Oskara zasloužila. Ale femme fatale? Mně teda atraktivní nepřišla ani zamlada. No nic...

• 7.4.2018  12:44

Rozmýšlel jsem se mezi čtyřkou a trojkou, je to něco mezi. Protože mi ale přišlo finále poměrně slabé, nedodělané, dal jsem filmu nakonec tři hvězdy. To ale neznamená, že je to slabší film. Mně osobně vždycky strašně sere, jak se v současné kapitalistické demokracii dějí podobné věci, včechny ty kauzy poslední doby, velmi slabá a mírná justice, která vlastně přispívá k tomu, aby se všem těm šmejdům nic moc nestalo a skoro se mohli vysmívat všem slušným lidem. Zavřete ho, až zčerná! Proto mě film emočně pohltil. Dobré herecké výkony obou hlavních představitelů, jen škoda toho konce.

• 25.3.2018  08:55

Nesympatický záporák, nesympatičtí i ostatní herci mi tento díl dost zkazili. Není tu ani žádná humorná scéna, na kterých seriál tak staví a kvůli které bych mohl být ve výsledném hodnocení shovívavější. Finální odhalení je ovšem skvělé, pohled na mrtvolu Diany v igelitu mi zůstane v paměti.

• 11.3.2018  14:23

Film, který měl na to, získat tři Oscary, kdyby ovšem mohl. První - režie (nejlepší Herzovo dílo). Druhý Oscar by byl za kameru (technika "rybího oka" ještě znásobila i tak silný zážitek). A třetí? Rudolf Hrušínský. Ano, přátelé, Rudolf Hrušínský. Představuji si, že mu při vyhlášení vestoje aplauduje celý sál narvaný k prasknutí holywoodskou smetánkou... Vedle něho je i bůh mezi herci Anthony Hopkins herecký rekrut. S otevřenou hubou jsem sledoval naprosto neuvěřitelný, životní, dechberoucí výkon Hrušínského. Neuvěřitelné...Slovy se to popsat nedá, to se musí na vlastní oči vidět. A slyšet! Komouši zasraní, tento český film se mohl nesmazatelně zapsat do oscarové historie. Nejpůsobivější český film.

• 25.2.2018  14:32

Ok, jsem asi jediný, kdo tomuto dílu dává pět hvězd. Není to nejlepší díl série, je ale jeden z nejlepších. Proč? Protože tolik humoru napěchovaného do jediného dílu se jen tak nevidí. Pochod s tubou, ruská uklízečka, hovory se sexuology, scéna s kufříkem u praskajícího ohně v krbu, jízda výtahem... jedna velká jízda a snad žádné hluché místo. Miluju tenhle díl a Columbo je v něm naprosto kolosální. Melancholická hudba dokresluje atmosféru a dává tomuto dílu punc vyjímečnosti.

• 27.1.2018  08:51

Opět za pět. Vizuálně podmanivé, triky skvostné, fantastický Johnny Depp i Bill Nighy v roli slizkého Davyho Jonese. Pravda, děj je roztahaný, stopáž dlouhá, ale právě kvůli brilantní vizuální stránce mi to nijak nevadilo. Jízda od začátku do konce. Ostrov lidojedů byl celý super, od nalezení truhly úžasně trhlé přetahování o klíč i o samotnou truhlu, souboj na mlýnském kole (totálně geniální) a i samotná finální bitva Perly s Krakenem neměla chybu. Úžasné pokračování dokonalé jedničky. Jo, přiznám se, že mám slabost pro tuto pirátskou sérii.

• 1.1.2018  19:32

Jistě, je tu pár chybek a nedotažeností, jsou věci, které by se daly udělat lépe, ale k čertu s tím. Za tu atmosféru, za nádhernou hudbu Petra Hapky, za přítomnost Josefa Kemra - ale hlavně za to, že mě jako jediná pohádka v historii (byť se jedná pouze o TV film!!!) v závěru dokázala téměř rozbrečet a doopravdy chytnout za srdce, zaslouží si plný počet hvězd, mé smeknutí a čestné místo v galerii mých NEJ...

• 29.12.2017  12:49

Poutavý příběh zasazený v úchvatné aljašské krajině dělá společně s fenomenálním herectvím charismatického Anthony Hopkinse vzrušující zážitek. Záběry medvěda Barta jsou skvělé, bohužel k udělení pěti hvězd něco málo chybí - drsnější vyvrcholení filmu. U mne je to 4,5.

• 7.12.2017  20:36

Jedna hvězdička za Ralpha Fiennese, i když je pravda, že i jeho výkon v tomto filmu budí rozpaky - ono se ani není čemu divit, je to celkově slabý film. Vlastně jsem se na to podíval hlavně z respektu k tomuto herci. Jednou stačilo, děkuji.

• 5.12.2017  20:13

Říkejte si co chcete, ale mám tuto komedii moc rád. I přes průměrnou režii a absenci jiskření mezi hlavními postavami - výtečné jsou dialogy a některé scény jsou jednoduše skvělé a zachraňují zmíněné slabiny filmu. Pravda, ústřední dvojici si těžko dokážu představit jako milence, ale o humor jde v komedii především... a o ten tedy nouze není. K výslednému výslednému hodnocení přispívá i fakt, že je Hugh Grant mým oblíbencem v kategorii komedií.

• 26.10.2017  05:38
    Rambo II (1985)

Některé skvělé scény, všechno mi ale zkazil souboj Ramba s ruským bitevním vrtulníkem. Trochu přitažené za vlasy. Stallone je ale skvělý a stejně jako originál, i toto je klasika.

• 14.9.2017  10:05

Je pravda, že logická dedukce, že byly dokumenty spáleny až po otevření sejfu, byla geniální. V tomto díle Columbo plně dostojí přirovnání "jako slon v porcelánu", nicméně výsledný dojem poněkud kazí závěrečné odhalení. Aby se poručík losangeleské policie takto spolčil se samotným králem, je přeci jen trochu přitažené za vlasy.

• 13.9.2017  11:33
    Sekretářka (2002)

Nebudu to nijak dlouze komentovat. Je to netradiční, komorně laděný snímek s vynikajícím scénářem i hereckými výkony obou hlavních představitelů. Jamesovi i Maggie jejich role věříte a právě Maggie Gyllenhaal je tu přímo k sežrání, prostě přesně vystihla ten typ žen, které byste šoustali od rána do večera. Pátá hvězdička je také proto, že se film naprosto přesně trefil do mého vkusu i přesvědčení.

• 13.9.2017  06:54
    Mumie (1999)

Dobrodružný film s několika kouzelnými scénami a hláškami, krásně odsejpá a hlavně se na to taky krásně dívá. Nemá to snad hluchý místo, ani na chvíli nehrozí nuda, i když už to vidíte poněkolikáté. Pro mne má tento film nezaměnitelnou auru. Tento a jen pár dalších... Holt starověký Egypt musel být kouzelný.

• 26.7.2017  12:05

Dost možná by to bylo za pět, kdyby ovšem nebylo té vraždy Halperinovy manželky... což o to, vraždu jako takovou bych Markovi schválil - jeho choť totiž patří přesně do té kategorie žen, které bytostně nesnáším - ale probůh, co to provedení? Chytne ji zezadu za krk, ponoří do vody a milá paní Halperinová je vmžiku mrtvá... žádný boj o život, plácání rukou do vody, nic. Prostě zemře stejně rychle, jako kdyby ji střelil pistolí do zátylku. Jinak je ale všechno super, včetně závěrečného, brilantního usvědčení pachatele.

• 18.7.2017  19:23

"Syn doutníky nekouří. Doutníky kouří otec. Otec miluje syna." Nádherný závěr... a za ten, stejně jako za Jessicu Walter, dávám - pravděpodobně navzdory názoru většiny hodnotících členů CSFD - plný počet hvězd. Kvalitní scénář, pár komických situací a poručíkův basset jménem Pes = výborný díl. Není to nejlepší díl seriálu, ale patří mezi mé oblíbené.

• 5.7.2017  19:48

Koncert Jiřiny Bohdalové, neskutečný výkon. Za zmínku stojí taky Jaromír Hanzlík v roli "popleteného" krále, jinak vcelku lehký nadprůměr. Osobně ale řadím tuto pohádku mezi své oblíbené.

• 2.7.2017  10:33
    Jako jed (1985)

"Polez ven... cigoško..." Mít za manželku Alici (Libuše Švormová) nebyl určitě žádnej med. Běda mužům, kterým žena vládne. Pravdivá sonda do mezilidských vztahů v socialistickém státě, podbarvená fajn hudbou.

• 25.6.2017  20:44

O hlavu lepší než druhý díl, o půl hlavy horší než první díl. "No to bude horor" :D

• 24.6.2017  23:42
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Hodnotil jsem každý díl zvlášť. Čím hlouběji jsem do děje seriálu pronikal, tím víc si mě získával. Díly "Rodinná záležitost", "Orchidej na smetišti" a třeba taky "Mrtvý lidi" by samy o sobě vydaly za plné hodnocení. Bohužel, kvůli slabému pilotnímu dílu a zpackanému konečnému zúčtování s Klementem Kratěnou - což mi vadilo nejvíc - je to celkově na čtyři hvězdy. Faktem ale je, že se mi seriál moc líbil... Osud Plachého se mnou docela zamával.

• 20.6.2017  17:45

To "usvědčení" snad nemysleli vážně... To mohl Dudek do té drtičky klidně upadnout sám a stroj nikdo nezapnul, protože tam nikdo jiný nemusel být, ne? Ty nepřímé, dílčí důkazy beru, ale hlavní důkaz neexistuje. Slabé, velmi slabé... A aby si mistr světa nechal v simultánce dát mat bláznů, to už svědčí o totálně mizerném scénáři. Miluju Columba, ale tento díl je s přehledem nejslabší. Slabé dvě hvězdy, jsem zklamán.

• 19.6.2017  13:25
    Strašáci (1971)

Stará, známá pravda o nudící se ženě zde dostává nový, drsný rozměr. Víc než na čtyři hvězdy to nevidím, s ohledem na některé nelogičnosti v ději - řeč je o Amy. Ta koketa je nebezpečná sobě i svému manželovi a vlastně celému okolí. Pozve si dál bývalého nápadníka, zatímco je David na lovu divokých kachen, i když moc dobře ví, co bude následovat. Chvíli se brání, chvíli si to užívá, zase se brání... Dustin Hoffman je perfektní, z drsného závěru až mrazí. Co na závěr? Ženám, jako je Amy, se vyhýbejte obloukem. Takové se dobře hodí na občasný sex, na vážný vztah, notabene do manželství, už nikoliv.

• 7.5.2017  10:57

Stydím se za to, že jsem tento film viděl poprvé teď, na jaře 2017. Míjel mě a nakonec by mě asi minul úplně, kdybych se nepodíval na žebříček nejlepších filmů CSFD. 90% je, myslím, plně zasloužených. Hutná atmosféra heydrichiády v protektorátním Československu musela být natolik temná a skličující, že se mi vůbec nechce věřit tomu, že byl člověk v ní žijící schopen vůbec nějakým způsobem fungovat, natož mít třeba sex... chápu, že hluboká a upřímná nenávist ve vše, co je německé, musela plnit srdce lidí ve všech koutech trápené Evropy. Nevím, co je horší - udílet trest smrti zastřelením nebo s nehranou lhostejností ukusovat namazaný chleba při zapisování ortelů. Při scéně, kdy blonďatá kurvička s totálním nezájmem klapala do stroje ony ortely nad třemi studenty gymnázia, zatímco ukusovala chleba, se mi vážně ježily všechny chlupy na těle a otevírala se kudla v kapse... Před tímto filmem smekám. Opravdu, hluboce smekám...

• 6.5.2017  19:20
    Columbo - Past (S01E06) (epizoda) (1972)

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy.

• 1.5.2017  12:17

"Vy tam, zaplaťte taxi a přineste mi zavazadla!" Velice povedený díl. Maličkosti, na něž poručík na začátku narazil, jsou logické a tudíž uvěřitelné. V některých jiných dílech se mi zdálo, že si ty maličkosti Columbo mnohdy cucá z prstu, ale tady všechno přesně sedí. Popravdě, rozhodoval jsem se chvíli, zda neudělit plný počet, když je i hudba solidní, ale je pravda, že jsou i jiné, lepší díly, proto zůstávám u čtyř.

• 1.5.2017  00:14

Snad jediný Číňan, který nepostrádá charisma. Jet Li je naprosto skvostnej a je - vlastně vždycky byl můj oblíbenec. Pokud můžu porovnávat, podobně si cením snad jen Jackieho Chana pro jeho nesporný komediální talent, mimo toho, že se taky umí perfektně ohánět :) Naprosto kolosální byla Legenda o opilém mistrovi... Ale zpět, příběh je jednoduchý a snadno předvídatelný, ale o to tu moc nejde, že? Akce je suprová a má ten správný říz, nezapomenutelný je souboj Jeta s oběma bratry (?) v kancelářích policejní stanice. To byla ta pravá třešnička na dortu. Bruce Lee hadr.

• 17.4.2017  21:29

Ultimátní. Ukažte mi nějakou zahraniční pohádku, která by se jen přiblížila tomuto blyštivému skvostu. Nemožné. Dokonce marně pátrám v paměti, zda-li mě chytla za srdce i nějaká jiná pohádka z naší produkce více než tato. Tento počin řadím ještě výš než legendární pohádku "Byl jednou jeden král". Skvostný, charismatický Karel Heřmánek, geniální Petr Nárožný, podmanivá hudba Jaroslava Uhlíře... mám pokračovat? Chtěl bych být potomek Ferdinanda Sličného a Josefy Šílené :)

• 16.4.2017  11:27

Jeden z těch slabších dílů. Žádný ze silných momentů, které jinak tradičně zdobí jiné díly, zde není k vidění. Hlavní ženská postava šokuje bezbřehou naivitou, poručík sice vypadá jako "rozestlaná postel", ale hlavu má naprosto v pořádku. Tři hvězdy.

• 8.4.2017  23:16

Geniální díl. Columbův perfektní odpal na golfovém hřišti a naprosto kouzelná scéna v Kennicutově domě, odkud se snaží odejít dveřmi od skříně... Není to sice nejlepší díl série, ale plný počet hvězd je zde určitě na místě.

<< předchozí 1 2