Lukke32

Lukke32

okres Brno

1 2 následující >>
    • 25.3.2017  16:06

Temné, děsivě realistické, atmosférické drama citlivě prokreslené démonickou hudbou... Když navíc připočtu naprosto dokonalé herecké výkony - Bartoška, Hanzlík a Roden - a naprosto úchvatný pohled na ňadra Ilonky Svobodové, bez dalšího rozmýšlení uděluji pět hvězd! Opravdu tleskám.

• 17.3.2017  09:53

Nebylo to vůbec špatné, Michael Douglas jako bezcitný záporák zářil. Gwyneth je určitě moc pěkná žena, na můj vkus sice až moc vysoká, ale svůj part zvládla. Scénu, kde byla v punčochách, jsem si labužnicky vychutnával :) Jedinou výtku bych tak měl pouze k onomu souboji najatého zabijáka s Emily v kuchyni jejího domu. Byl hodně neuvěřitelný. Chlap jako hora měl být s křehkou blondýnou hotovej hned a ne se s ní tak patlat... prostě chytit za krk, přimáčknout a majznout ji po hlavě některým kuchyňským náčiním, nabídka byla velice široká. Blbec si vzal na pomoc pánvičku a ani nebyl schopnej udeřit. Takže takhle ne, ten tragickej střet měl být natočen jinak, uvěřitelněji... ale i tak, určitě kvalitní thriller, na čtyři hvězdy stopro.

• 8.3.2017  19:52
    Malý princ (2015)

Přiznám se, že ač je mi už 36, tento krásně animovaný, fantastický dětský svět ve vyprávění starého letce mě úplně pohltil. Na celý film jsem zíral se zatajeným dechem. Ani jsem se nedokázal přinutit udělat si v některé pasáži přestávku na cigaretu, jak je mým zvykem. Zkrátka... vrátil jsem se sám do dětských let a bylo to opravdu moc fajn. Ten film vás svým poselstvím vezme za srdce... prostě MUSÍ. To poselství filmu je totiž evidentní... neberte dětem jejich svět.

• 12.2.2017  17:54

Tento námořní epos mě minul, viděl jsem ho celý teprve teď, v roce '17... krásná studie života námořníků, které jednoznačně vévodí Crowe v roli kapitána Jacka Aubreyho a jeho hon na francouzskou fregatu Acheron. Skutečně, toho chlapa si zamilujete. Paul Bettany v roli lodního lékaře je taktéž úžasný. Nejvíc se mi na filmu líbila jeho přírodovědecká exkurze na Galapágy, tu jsem si fakt vychutnával... Ačkoliv ve filmu - krom pár domorodkyň v letmém záběru - není jediná žena, zařazuju jej do svých oblíbených.

• 6.2.2017  23:24
    Já, robot (2004)

Nevím, zda-li jsem až takový kazišuk, ale vždycky mě irituje, když je v nějakém filmu scéna v liduprázdném domě, který ani liduprázdný nevypadá. Mluvím o scéně, kdy večer vejde Spooner do rezidence doktora Hogenmillera, která se má příštího rána demolovat, prochází místnostmi... a všude se svítí - každá lampička, každý lustr. Majitel mrtvý, budova určena k demolici, nikdo v domě není - kromě kočky (čtyřnohé) - a ono se prostě všude SVÍTÍ! Logické? NE! Film je svým způsobem atmosférický, Will Smith skvělý, ale tu již zmíněnou scénu v rezidenci a potom tu závěrečnou bitvu, kde roboti šplhají v houfech na mrakodrap, házejí salta a přemety, že by se i Valenta červenal, prostě neberu. To už bylo opravdu trochu moc...

• 28.1.2017  23:17

Další klasika... s tímhle filmem jsem vyrůstal :) Naprosto a bez diskuze skvělé - kultovní akční komedie s pytlem hlášek - a zároveň parodie na budoucnost. "Je ti zima nebo se mě bojíš?"

• 23.1.2017  19:37
    Smrt pedofila (TV film) (2003)

Přes záda mi zlehka přejede mráz pokaždé, když si na tento atmosféricky natočený televizní film vzpomenu. Neuvěřitelně smutný příběh učitele Daňka - ve VELMI sugestivním podání Roberta Jaškówa - musí bodnout do srdce každého empatického člověka... Vojta Kotek v roli vychcaného hajzlíka Honzy byl taktéž naprosto excelentní. VELMI silný film.

• 23.1.2017  19:10

Vy si opravdu myslíte, že je Troška nějakej blbec? On dobře věděl, co točil. Někomu tento humor nemusí sedět, kdejakej "profesor" nad tím může alibisticky ohrnovat nos... ale je to prostě klasika. Nesmrtelná klasika. Je pravda, že třetí díl už byl hodně přes čáru a vůbec se nelíbil ani mně, o Kameňáku ani nemluvím. To už byly ubohé trapárny.

• 22.1.2017  00:46

Tak upřímně... bylo to takové unylé, mdlé, bez vzrušení. Přesto jsem ale vydržel - se zájmem - až do šokujícího finále a ani jsem neusnul. Zvláštní, že? Děj filmu je zdlouhavý, pramálo akce. Fakt je, že námět byl hodně zajímavej a výsledek filmu jako celku se mi jeví jako zpackaná příležitost k tomu, vytvořit trhák. Dal bych dvě hvězdy - i navzdory hvězdnému obsazení - ale ono zmiňované finále celkový dojem vylepšilo. Ale jak říkám - a opakuju se - s lepšími scénáristy a režisérem by to mohl být neopakovatelný film se zdrcující pointou... Malá poznámka na závěr... ti, co zde skuhrají nad zjevem Julie Roberts ve filmu, by se měli stydět a šoupat nohama - nejlépe zároveň... protože ona zde má těžkou roli v podobě zdrcené a rozpolcené matky, která se musí vyrovnat s násilnou smrtí své dcery. A jako zdrcená a rozpolcená má i vypadat. A podle reakcí komentujících i vypadá, takže... maskéři udělali svou práci dobře a co víc - Julia tu roli zahrála VELMI přesvědčivě. Tři hvězdy a ještě jednou... škoda nevyužitého potenciálu.

• 21.1.2017  14:28

Tuto sérii (velrybu i polepšovnu) prostě a jednoduše miluju, před lety mě naprosto uchvátila a ani teď, po tolika letech, nejsem schopen snížit hodnocení. Ano, polepšovna byla jasně lepší, ale právě proto, že mám pro oba díly velkou slabost, dávám pět hvězd i zde.

• 21.1.2017  14:23

Jana Preissová a František Němec byli prostě neodolatelní... nádherná komedie, která neztrácí svůj lesk ani po těch letech.

• 19.1.2017  21:12
    Komando (1985)

Ve své době kultovní snímek, který hltali snad všichni kluci, dnes už se při jeho sledování neubráníte úsměvu :)

• 17.1.2017  20:16

Nedělal jsem si, po shlédnutí prvního Shreka, iluze, že jsem tehdy viděl vrchol počítačové animace. A nedělám si je ani teď, v roce '17, po prvním shlédnutí Knihy džunglí. To, co se nám teď může jevit - při sledování kouzelné džungle a jejích obyvatelů - jako něco neuvěřitelného, nadpozemského, z čeho vám spadne čelist, bude jistě za dalších deset let mnohonásobně překonáno. Vzpomínám si, když jsem před "dávnými dobami" hrál Metal Gear Solid z roku '98 na Playstation, jak jsem z toho byl oněmělý úžasem. Následoval druhý díl - Sons of Liberty - už pro Playstation 2 - a tehdy jsem si myslel, že už nikdy neuvidím nic krásnějšího. Třetí díl mě vyvedl z omylu. Přesně totéž platí pro tento film. Je to nádherný, oslnivý příběh se silnými momenty, který rozhodně stojí za to vidět. Pět hvězd. Tečka.

• 17.1.2017  12:29

První dva díly považuju za kultovní záležitost. Pravda, každej se na to dívá jinak, někomu nemusí tento prcek sedět. Mně teda seděl - ale pouze v těchto filmech - zato teď, v dospělosti, mi už nesedí vůbec.

• 16.1.2017  10:07
    Převrat (2015)

Rozhodně kvalitní, akcí našlapanej akční thriller. Scény působí syrově, realisticky a to je moc fajn. Palba z vrtulníku na nebohé osazenstvo hotelu ukryté na střeše, házení děcek přes bezuzdnou propast na vedlejší, níže položenou střechu do náruče strachy pološílené matky... mohl bych takto pokračovat. Vlastně celá ta část v hotelu byla super. Z Asiatů šel místy strach, Owen Wilson v netypické roli překvapil, Pierce Brosnan hrál jen druhé housle, ale i tak to byl koncert. Bohužel jsem ale i mírně nespokojen. Bylo to sice všechno napínavé, ale nemohl jsem se zbavit pocitu jakési neviditelné aury nad Wilsonovou rodinou, jež je provázela celý film. Prostě všichni kolem umírají - umlácením, v dešti kulek, pod koly vozů - ale celá rodina to všechno přečká ve zdraví, byť s nějakými šrámy. Nepůsobí to prostě realisticky. Možná jsem hnidopich, ale lépe by to celé působilo, kdyby někdo z nich zařval. Možností bylo za celý film kvantum. Ale i tak, dobrý to bylo, zaujalo to dokonce i mou přítelkyni, jež je jinak k filmům netečná :) Celkově necelé 4 hvězdy.

• 15.1.2017  18:57
    Mrazík (1964)

Tento film raději nebudu hodnotit, protože se mi za ty roky natolik zprotivil, že by hodnocení nebylo objektivní. Už do té míry, že každé Vánoce dávám pozor, abych film náhodou nezapnul :) Při této příležitosti nemohu nevzpomenout na legendární nahrávku Šimek + Sobota (Kurzy první pomoci): "To jsem viděl! Mrazík se to jmenovalo... asi... asi šestkrát jsem to viděl." "A ještě nejmíň šestkrát to uvidíte!"

• 14.1.2017  19:26

Další z mých oblíbených filmů... tento slaďák má neopakovatelnou atmosféru a dva herce v hlavních rolích - Clinta a Meryl - mé velké oblíbence, vše je navíc zabaleno a podáváno v režii samotného Clinta Eastwooda, takže jsem v pasti a ztracen a nemohu prostě jinak než vysolit plný počet hvězd :)

• 14.1.2017  18:59

Vsadil bych se, že tento náš český skvost viděla i Rowlingová, než vzala pero a začala psát Pottera. Nemohl bych totiž věřit tomu, že je to "podobnost čistě náhodná". Nestárnoucí film, v němž se mi asi nejvíc líbil Libíček v roli psychiatra :)

• 14.1.2017  17:24

Nevím, kouká se na to hezky, ale ani náhodou mi to nepřišlo jako speciální tábor pro nejproblémovější válečné zajatce, spíš jako pionýrský tábor - vězni ani vězni nebyli, dělali si co chtěli a celý ten útěk podle toho taky vypadal. Bylo to celé jako pěst na oko. Kor když na začátku nám divákům bylo řečeno, že je to celé podle skutečných událostí... Prostě americký holywoodský velkofilm... Pánové, 139. nejlepší film...? Opravdu? Jenom z respektu z těch velkých jmen dávám tři hvězdy.

• 14.1.2017  15:11

Tu jednu hvězdičku, přátelé moji milí, dávám kvůli nádherné Simoně Chytrové.

• 13.1.2017  09:17
    Notting Hill (1999)

Tato romantická komedie patří k mým NEJ, vždy se na ni rád podívám. Na Grantovu hlášku "Doma mě stejně čeká jen masturbující Welšan" nikdy nezapomenu. Některé filmy mají ono kouzlo, které vás vtáhne, jiné romantické slaďáky - třeba i taky kvalitní - ono kouzlo nemají. Tento film ho alespoň pro mne má a proto u mne vytrvale figuruje na předních příčkách daného žánru. Pravda, Julia Roberts nikdy nepatřila k mým favoritkám, ale tady jí to fakt sluší :)

• 13.1.2017  08:33

Skvělá komedie plná hlášek. Filmu podle mne přispělo i to, že byla v té době Jiřina ještě koukatelná :)

• 12.1.2017  20:35

Pár českých filmů ve mně dokáže probudit hrdost, že sám jsem Čech - tento je jeden z nich :)

• 12.1.2017  20:29

Při scéně, kdy praktikant Hlaváček líčil Trachtovi průběh výslechu prostitutky Vilmy v bordelu, jsem se smíchy potrhal - a to doslova. Geniální :)

• 12.1.2017  20:21

Nemůžu si pomoct, pro tuto pohádku mám velkou slabost, proto nemůžu dát méně než pět hvězd. Všechno je tu perfektní... písničky, herci, humor i děj samotný... Moc krásně se na to kouká i poslouchá. Goldflam byl naprosto dokonalej :)

• 12.1.2017  20:14
    Kolja (1996)

Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem zažíval po prvním shlédnutí... nesmrtelný film. Netřeba už cokoliv dalšího psát.

• 12.1.2017  13:07
    Dracula (1992)

Skvělé kostýmy, výprava i kamera... dobří herci v čele s vynikajícím Gary Oldmanem. Velmi působivý horor, zcela jistě nejlépe zpracovaný Stokerův Dracula.

• 12.1.2017  12:46

Jedna z těch lepších moderních pohádek. Vizuálně krásné, herci dobří - až na krále, Somr nebyla ideální volba. Proč tedy čtyři hvězdy? Za Lucifera, jehož neuvěřitelně charismaticky ztvárnil Csongor Kassai.

• 12.1.2017  12:38

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Brilantně, zajímavým stylem natočeno - kamera je jednoduše parádní. Polívka i Dušek jsou úžasní a Anna Šišková? NÁDHERNÁ, nesmírně přitažlivá žena, moje femme fatale ♥ Trefa do černého.

• 12.1.2017  12:30
    Proroctví (2009)

Ano, až na ten konec... výborný, mysteriózní sci-fi s Nicolasem Cagem. Ten konec výsledný dojem pokazil, ale i tak - 4 hvězdy a ani jsem se při hodnocení nečervenal!

1 2 následující >>