unique

unique

Lukáš Bernátek

okres Zlín


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 18.3.2018  11:56
  Annihilation (2018)
  *

  Zklamání. Doufal jsem ve více akce a temnější příběh. Místo toho hodně barviček, kytičky, genderová nevyváženost "správným" směrem a po tom zrcadleném finále v majáku mi zůstala pachuť v ústech.

  • 13.7.2017  10:27
  Mumie (2017)
  *

  Velmi podprůměrný filmový zážitek. Na tento film jsem se opravdu těšil a zklamán jsem takovým způsobem, že se z toho musím vypsat. Úvodní scéna ve stylu Uncharted mě monstrózně nudila, ale naštěstí si tvůrci po zbytek filmu takovou akci odpustili, výrazné neherectví Jakea Johnsona a snaha jeho postavy o odlehčení se u mě setkala s odporem a byl jsem velmi rád, že nedostal více prostoru. Mumie v podání Sofie Boutelly byla opravdu atraktivní, nicméně chybělo mi více flashbacků a budování postavy. Když to porovnám s Imhotepem z Fraserovské Mumie: u předešlé série bylo naprosto jasné, odkud Mumie pochází, čím si prošel, jeho motivy i touhy. Těšil jsem se na více hororovosti (2x zopakovaná scéna s CGI havětí mě opravdu neohromí), chybělo nějaké mučení, více detailů např. z mumifikace nebo vysávání života z těch, kteří se po té stanou nestrašidelnými zombíky. Celkově chyběly detaily, temnota pro mě není tmou, která má zamaskovat levnější CGI. Patos v posledních dvou scénách mě popudil, ale nepřekvapil, prostor pro nové universum a případné pokračovaní tu je (SPOILER!)ale nejspíše už se nedočkáme sexy Sofie v roli Mumie(KONEC SPOLERU!). Dr. Jekyll/pan Hyde byl zatím letošním nejvýraznějším WTF momentem, Russell Crowe totiž už nějaký ten pátek není Gladiátor a o dva roky starší Tom Cruise vedle něj vypadal jako jeho syn. Opět narážíme na špatné CGI a navíc dostaneme porci nudné bojové choreografie ve dvou místnostech oddělených sklem. Navíc pokud doslova rozdvojená osobnost (a k tomu špatně obsazená) vede ústředí boje proti Zlu, tak se rapidně snižují šance na její úspěch. Film je pro mě nepovedenou kombinací (spíše slátaninou) a)série Fraserovské Mumie, ale oproti ní tady chybí citlivá nadsázka, výrazné postavy a slušné tempo b)série Mission Impossible, protože Tom Cruise hraje téměř ve všech posledních filmech Ethana Hunta c)Ligy výjimečných, protože sice kombinuje postavy, ale nedává jim žádný prostor vyniknout a obojí je díky nevyužitému potenciálu pouze zklamáním d)vykrádá prvky z dobrodružných filmů Lary Croftové, Indiany Jonese, Jacka Huntera a Flynna Carsena. 1* dávám za opravdu šmrncovní volbu Mumie a hvězdné obsazení

  • 13.5.2017  22:40
  Polednice (2016)
  *

  Slunce, seno, psychovdova? Vizuál i hudba fajn, herci klasický novodobý český průměr, příběh o ničem.

  • 21.12.2016  08:53
  MR 73 (2008)
  *

  Scénář ani jeho zpracování si neudržel mou pozornost. Otřesně nesympatické obsazení, naprosto nepřesvědčivý Daniel Auteuil v hl. roli a plejáda dalších vypelichaných rádoby playboyů coby policistů (ano, obzvlášť mi vadil Francis Renaud a Gérald Laroche). Chvílemi jsem si myslel, že se jedná o parodii. * za příběh, který se skutečně stal, za kameru a za roli Philippa Nahona, který byl asi jediná uvěřitelná postava a kvalitní záporák.

  • 12.8.2016  12:01

  Byl jsem na tomto kraťásku v Disney's Epcot v Orlandu. Moc mě to bavilo, 4D efekty stály za to (hlavně hlodavci)!

  • 22.5.2016  13:57

  Obrovské překvapení z Itálie! Původní Omen skřížený s Changelingem plus skvělá atmosféra severské detektivky? Ano, děkuji, moc jsme si doma pochutnali! A ten konec byl opravdu mňámózní a nečekaný! Víc takových filmů, prosím.

  • 14.5.2016  21:03

  Je mi hrozně líto, že jsem film neviděl s místními 5 * a 4 * hodnotiteli. Díky nim bych určitě věděl, kdy se smát (vtipné mi tohle rádoby oduševnělé feel bad dílo přišlo přesně 0x). Úvodní myšlenka vykreslit Boha jako škodolibého pisatele Murphyho zákonů žijícího v ráji byrokracie s image Duda Lebowskiho měla obrovský potenciál, poté však film sklouzl k lehce depresivnímu patosu. Jedna hvězdička za vykreslení Boha jako nesnesitelného morouse.

  • 1.5.2016  18:23
  Oko (2002)
  *

  Jako horor tento film absolutně nefunguje. Napětí, úlek nebo pocity úzkosti toto originální Oko rozhodně schopno vyvolat není. Možná jako mysteriózní rodinné drama by to fungovat mohlo, ale to bychom si to doma v žádném případě nepustili. P.S. Fakt nedík za 70% hodnocení (4/2016), ČSFĎáci, nechápu, podle čeho hodnotíte...

  • 26.1.2016  16:49

  Moc hezký film, nebýt pasáží, kdy se netančilo, ale mluvilo. S lepším scénářem, více romantiky a sympatičtějšími herci by to byl určitě trhák!

  • 29.12.2015  13:56
  Flashdance (1983)
  *

  Všechno, co bylo špatné/nudné/klišovité/naivní v Pretty woman a Dirty dancing najdete ve Flashdance. Hudba fajn, ale je to fakt zdlouhavý osmdesátkový muzikál a "nezávislá, tvrdohlavá, hrdá, pracovitá a sexy" hlavní hrdinka mi 98% času pila krev.

  • 17.4.2015  22:59
  Birdman (2014)
  odpad!

  Tento film vyhrál Oscara? A dle zdejšího hodnocení byl "červený"? WTF? Viděli jsme stejné dílo? Útrpně zdlouhavý a nudný film. Ty dlouhé záběry byly čirým utrpením. Monology taky. Interakce postav nulová.

  • 17.4.2015  22:52
  Neutečeš (2014)
  *

  * za soundtrack, jinak to byla nuda. Nebýt té muziky, "It Follows" by nemělo absolutně žádnou atmosféru. Příběh negraduje, celý film je o předávání "TOHO" a utíkání před "TÍM".