RathuVSoak

homepage

<< předchozí 1 2
    • 23.10.2018  19:34
    Apostle (2018)

Řeknu stručně pár věcí. Příběh není vůbec ale vůbec špatný. Bohužel slabou stránkou je zde mnou tak nenáviděná roztřesená kamera, kterou dokážu ustát jen u found footage popřípadě u několika vhodných scén a myslím si, že Apostle by se bez ní obešel úplně. Zároveň mi chyběl kvalitní hudbení podkres dotahující jinak skvělou ponurou melancholickou atmosféru. Díky skvěle ztvárněnému prostředí a sice po jistých stránkách otřelému ale stejně zajímavě zpracovanému příběhu by to byly málem čtyři hvězdy.

• 6.10.2018  23:29

Na Hellfest jsem nešel, že bych čekal originální zápletku, ale protože jsem byl zvědaví na prostředí a atmosféru. V tomhle směru mě film až na pár pochybností rozhodně potěšil a tým, který měl na starost kulisy zaslouží poplácat po zádech. Slabší stránkou filmu byl předvídatelný vývoj scén a žánrová klišé. Největší vraždou ve filmu bylo ale úvodní "rozuzlení", které nám už po pár vteřinách dá jasné očekávání, o co jde a jak vše bude probíhat. Velká škoda. Zrovna v takovém prostředí by se dal krásně vytvořit pocit paranoie a přenést ho i na diváky. Místo toho nám šoupli chlápka v masce (dobrá, ale né zas tak moc) a jako v seriálu Colombo nám hned na začátku řeknou "jo, to dělá on, užijte si zbytek". Závěrečná otcovská scéna mi ale úsměv na tvář opět vrátila. Trefně, i když asi ne záměrně, tím poukázaly na to, že lidské "zrůdy" bývají v normálním životě nerozeznatelní od lidí, které potkáváte na ulici, mají práci, přátele a často i rodiny, které ani vůbec netuší. A věřte mi, že tak to funguje i doopravdy. No...i přes nějaké nedostatky, bych si na ten creepy carnival zašel a zažil na vlastní kůži.

• 31.8.2018  14:44
    Gacy (2003)

Jednotlivé scény, byli natočeny uspokojivě. Když se ale na to vše povídám jako na celek, příběh je roztříštěny a neucelený. Vystihnout vraha Gacyho se poměrně vydařilo, ale pravda je, že herci za moc nestály. Plus hvězdička za skvělý hmyzí cirkus. Nicméně Gacy by si zasloužil kvalitnější zpracování svého příběhu.

• 28.8.2018  16:21
    Ted Bundy (2002)

Chyběli mi tam scény z legendárních soudních líčení s Bundym a jeho teatrální výstupy. Dalo by se z toho vytřískat dost a závěrečná pasáž z popravy by pak byla jako třešinka na dortu. Musím ocenit i věrnost události podle skutečnosti, což na druhou stranu limitovalo scénář, ale budiž.

• 27.8.2018  13:23
    Phenomena (1985)

Velice zajímavá zkušenost. Parádní atmosféra ale hudební podkres ve vyhrocených scénách...se mi vlastně líbil, ale nejsem si jist jestli zda se do nich hodil tak jak si tvůrci mysleli. Siceže většina postav je dost odbytá, hlavní představitelka je velice sympatická. Zároveň bych se rád vyjádřil k plot twist části ve finále, která mi přišla víc komická než šokující. Čili k zahození to uričtě není..ale hodnocení přes sedmdesát je možná trochu nadhodnocující.

• 26.8.2018  16:24

Dost průměrný katastrofický film. Scénář je dost jednoduchý a povrchní, spoléhající na klišé z daleko lepších filmů. Nejsem zcela znechucen, vhodné na odpočinkové shlédnutí, kdy chcete vypnout mozek. Upřímně jsem se před shlédnutím děsil jakou úroveň budou mít efekty. které jsou v takových filmech nezbytností, ale tím jsem byl mile překvapen.

• 26.8.2018  11:23
    Thale (2012)

Skandinávské filmy, jsou téměř vždy zárukou kvality. Thale je avšak právě to "téměř". Film se snaží udržet mysteriózní atmosféru, která ale postupem času bledne a nudí.

• 26.8.2018  11:20

Nebylo to špatný. Vlastně vůbec ne špatný. Dobrá zápletka, pěkná atmosféra, ale snad se to dalo vyšťavit víc.

• 26.8.2018  10:23

Velmi kvalitně zpracovaný film dostatečně znepokojující, aby vybudil mé zvrácené divácké smysli a zároveň ne natolik, aby se v očích průměrných diváků zcela nehnusil. Zajímavě vyvážený a přesto silně působící psychologický příběh.

• 26.8.2018  10:17
    23 (2007)

Vždy je zajímavé vidět herce jehož doménou jsem především komedie ve snímku plném temna a tísně. A Jim Carrey se s tím popral skvěle. Zmatený příběh kopírující zmatek a chaos v mysli hlavního hrdiny zahalený v post-noir kabátu na mne působil stimulujícím dojmem až k novelistickému rozuzlení. Ač působí hutně v průběhu celého dění, film se nesnaží nikam spěchat a nezapůsobí li na diváka od počátku, pravděpodobně pak bude budit dojem uloudané slátaniny. Mne však jako milovníka mysteriózních příběhů, které odhalují indicie velice skoupě a nutí tak divákovi natahovat mozkové závity 23 uchvátil.

• 22.8.2018  21:55
    Anon (2018)

Musím říct, že Vyměřený čas ve mne zanechal lepší dojem. Pravda - grafické ztvárnění SYSTÉMU bylo vydařené a námět podsouvá člověku příležitosti k zamyšlení (obzvlášť v dnešních dobách), chybělo mi však podrobnější vyobrazení fungovaní tamějšího světa jako celku, jeho stinné i světlé stránky, jako tomu bylo ve Vyměřeném čase. Subjektivní emoční prožitek hlavního hrdiny mi k tomu moc nestačil. Zároveň se zde vyskytovaly scény, které děj natahovaly namísto, aby ho zhušťovali a loudavě plynoucím hudebním podkresem se tyto scény natahovaly dvojnásob (ale připouštím, že někdo si je vychutnávat může). Na mne bohužel nezapůsobily. Místo toho aby mne do děje více vtáhly nebo díky nim děj odsýpal, jsem se cítil čím dál víc unavenější. Daleko lépe bych si to dokázal představit jako cyberpunk noir. Náležitosti těchto stylů by příběhu dle mého dodaly šťávu.

• 22.8.2018  01:34

Dávám tři hvězdy, i když pomyslně je to tak tři a půl. Je sice fakt, že Truh or dare je v mnoha ohledech špatný film. Co je takový nejvíc bijící do očí je ta moderna a technologie, co se do postpubertálních snímků vecpává, nicméně pokud v blízké budoucnosti filmaři budou chtít dodržet jakousi uvěřitelnost prostředí děje, budou muset obsáhnout i ty a využívat je i v atmosférických situacích. Zatím to teda ve filmech nikdy nevypadá nic moc, ale dřív nebo později bude nutnost umět s tím pracovat. No a druhá část mého sdělení, které se snaží Truth or dare malinko zastat je to, že v době kdy se točí padesáté pokračování na třikrát rebootovanou serii cojávimčeho tu před vámi stojí něco co tu defakto nebylo. Ano je to spíš béčko své éry a ano, je natočený jakoby podle šablony a může se podobat spoustě filmům s podobnou zápletkou atd atd. ale to samé se dá říct o slasher hororech sedmdesátých a osmdesátých let. Čili zakončím to asi takhle, co není dost dobré dnes, může být zítra klenot, určitě to není případ Truth or dare, ale po dlouhé době nemám chuť film po shlédnutí hned zprudit.

• 17.8.2018  10:51

Úvodní scény ve mne - jako velmi často - vzbuzovali naději, aby postupem času zvadla kytka bez vody. Mezi scénami napodobující Barkerovký naturalismus (nebo spíš nenapodobující?) tvoří pojivo vcelku otřepaná zápletka policejního vyšetřování. Místo noirové atmosféry čpí nudnou povrchností, co je ale asi největším zločinem proti Hellraiser sérii je zpodobnění samotného Pinheada ochuzený o své typické anti-charisma a nesmrtelné hlášky. Co se týče předzávěrečného odhalení, jsou tyto techniky zvratů už notně zvětralé, siceže v minulosti fungovali dokonale. Co se týče posledních okamžiků, musím přiznat, že v závěru, ačkoliv byl notně zbrklý, jsem citíl o něco méně nas*anosti než během zbytku filmu a nevadilo mi ani tak ta biblická příměs, která bývá u filmů víc ku škodě než k nápaditosti. I přesto - sečteno podtrženo - je Judgement pro mě velké zklamání a tvůrci by se měli zamyslet, zda by Lament Configuration neměli otevřít oni sami.

• 24.9.2017  21:52

Zvláštní film, zvláštní atmosféra, zvláštní postavy, zvláštní konec. Vcelku jednoduchá zápletka a přece je celý film tak nějak pojmově těžce uchopitelný.

• 7.9.2017  07:39

Zpracování povídek jsou mdlé a povrchní. Herci a jejich repliky jsou k smíchu. Nedá se je brát pořádně vážně, ale snad až na první povídku mají jednotlivé náměty něco do sebe.

• 16.2.2017  16:06

Pokud jde o takový ty ohledy, co se týče zpracování, obsazení herců atp., k tomu se nedá moc nic co vyčítat. Jako horor celkem kvalitní. To ale nic nemění na faktu, že jsme naproto to samé viděli nyní již potřetí. Kromě obměny času a použití dívčího charakteru do role oběti - ano když už námět ztrácí sílu zachrání to přece nějaký mladý čerstvý maso něžného pohlaví - ale vykompenzuje to něco? Pro mě teda ne. Nevykompenzoval to ani démon v závěrečné scéně, který byl jako vystřižený ze seriálu Čarodějky. Konec. Prosím, no more Insidious.

• 15.2.2017  22:08
    Summer Camp (2015)

Já snad koukal na dokument o zemětřesení, nebo jen někdo neumí pracovat s kamerou. To dokáže fakt naštvat. Ale i přesto...pravdou je, že s obsazováním herců si nikdo moc hlavu nelámal a z jedné stránky chápu proč zde má Summer Camp tak nízký průměr, několik důvodů pro to jsem již sám zmínil. Nicméně obsahuje prvky, na které se v jiných filmech hází lejno. Filmové charaktery, které vystupují mi byli často úplně pitomí až mě to vytáčelo. Mnohokrát jim ani nevadilo vykašlat se na kámoše a zachovat se jako zm*d. Ale právě přesně takhle nějak bychom se chovali v takto příšerně vypjaté situaci. Někdo může namítat, že ty postavy jsou strašně nudné a nevýrazně. Ale to asi tak jako my všichni ostatní, kdybychom se do takové situace dostali my, film který by z toho vznikl, by nevypadal líp nebo hůř. Vypadal by takhle. Čím si tvůrci zaslouží moje sympatie jest, že si tvůrci jsou vědomí naší inteligence a že někteří z nás - já obzvlášť - rádi hádáme, co se stane v následujících vteřinách. (Proto nenávidím hororová klišé a nikdy na ně nepřestanu nadávat.) Tohoto faktu hned několikrát využily v několika scénách. Ono se totiž třeba stalo, co jste předvídali, ale naprosto v jiný moment. Což já tedy rozhodně ocením. A konec? K tomu nemám ani slov. Dokonalost. Nemůžu se o tom moc rozepsat, aniž bych něco prozradil a to nechci. Rozhodně to není nejlepší film which I ever seen, ale rozhodně bych ho doporučil dál.

• 12.2.2017  19:00
    31 (2016)

Po dlouhý době, něco co se dalo strávit. Ale jméno Rob Zombie na obalu mě vytáčí. Robe, asi už stárneš nebo co, ale čekal bych víc elegance. Jako koncept to špatné rozhodně není, ale přijde mi, že spousta "klasických" tvůrců - když už něco vydají - tvoří horkou jehlou. Nechyběl tam gore, nechyběl tam tvoje oblíbený jižanský prostředí, nechyběla tam ani tvoje žena, klauni, zabijáci, spiknutí jakýchsi francií poblázněný elitáři... To je všechno k*urva skvělý, ale kde je ta fascinující přehnanost? U tebe jsem zvyklý, že je na mě valíš bez přestání a ne jen několika klíčovými momenty filmu. Musím ale podotknout, že postava Dcikh - totiž Doomheada byla tak antisympatická, že jsem si jí musel zamilovat. Tak proč v tom pos****ym filmu byl tak málo?! To je jako by si vystřihl Otise z vy víte čeho. Taky byl zajímavý tah polidštit ty klaunovské bestie, které žadonily o život, nebo například postavy Smrtě a Sexu..však vy víte, co mám na mysli. V takovýchto vyvražďovacích úchylárnách se to moc nevidí a na mě to mělo jistý nepatrný emocionální efekt. Věčná škoda, mohlo to být i pět hvězdiček, ale rozhodně nelze tvrdit, že to byla katastrofa.

• 12.2.2017  15:08

Jako vážně? To jsem takový idiot, že jsem se nechal tak napálit? Když jsem koukal na trailer filmu THE WOODS (a v té době mi nějak absolutně nedošlo, že by se ten film mohl jmenovat i nějak jinak!) jsem si pomyslel, do**ele konečně nějaký netypický horový trailer. Třeba i ten film samotný bude za hodně stát. Leda pi*u! Nejenže natočili pokračování k filmu, který už tak je dost špatný, ale aby to nebylo málo vzali tu nejbéčkovější partičku mlaďochů nadupaných technikou (mimochodem kdyby se mě někdo zeptal jestli mu půjčím dron do lesa, asi bych ho profackoval), abych si na konci filmu nebyl jistý zda sleduji pokračování Blair witch nebo Grave Encouters (což je taky celkem slabota, ale ten měl alespoň charakter). Načínat filmy se stopáží 1:29:00 je prostě o ničem. Ve většině případů. Ale co se mi fakt líbilo a co mě rozesmálo...nechci spoilerovat, tak naznačím aspoň VOODOO KLACÍK. To nemělo chybu. ale jinak BLAIR WITCH STINKS!

• 23.1.2017  10:13
    Rozpolcený (2016)

Tenhle film má určitě spoustu světlých stránek, ale na druhou stranu také pár momentu, co to zbytku docela kazí. Výkon mladých hereček mě ze začátku téměř vůbec neoslovoval, natož abych mu věřil. Vlastně ani nemám nic konkrétního k namítnutí, spíš jde o celkový dojem, což může mít za příčinu v nějaké nesympatii s herečkami/postavami, co já vím. Vlastně sme byl rád když většina z nich zmizela ze scény a já mohl sledovat jak jeden člověk hraje x různých postav různého věku a pohlaví. Vlastně i druhu, hehe. Ocenit musím to, že film se s ničím nepáře a už v první čtvrthodině jsou tři holčiny zlomyslně uvženy do podzemního žaláře. Shymalian se s tím v tomhle ohledu nepáral značnou část filmu a je s podivem, že do konce filmu zbyli nějaké ty otazníky, protože to z většiny filmu, dělá docela předvídatelnou záležitost. Přesto všechno to má skvělý potenciál a jeho sledování nepovažuji za strátu času. 3+ Poslední žvást a bacha je to trochu spoiler - i když trailer k Rozpolcenýmu by se měl jmenovat zrovna tak. Pokud je něco, co mě při sledování Rozpolceného vytrhlo a zanechalo velice zmateného, je fakt, že všechny tři dívky měli být vybrány jako vhodná potrava pro bestii, kdežto třetí dívka byla ponechána na živu (z důvodu uvedeném ve filmu - to tady nebudu rozebírat). To je docela selhání logiky filmu, že by se Dennis tak přehmátl? Usuzuji, že dívky museli být dlouho sledovány a zkrátka, tohle mi tam kapku nesedělo.

• 17.1.2017  16:31

Slušně zpracované drama podle skutečné události. Popravdě mi však i přes dramatické momenty a eskalaci stavu hlavního protagonisty, vedle sympaticky zahraného psychopata a manipulátora mi v tom chyběl faktor, který by eskaloval i mé emoce během sledování. Stručně řečeno, hezky se mi na to koukalo, ale výrazně mne to nezasáhlo. I přesto si však film zaslouží dobré hodnocení. Dobrý tah bylo i přidání záběrů skutečného Jasona Mosse v TV Show a zobrazení originálu jeho fotografie s Gacym. Člověk si pak lépe uvědomí, že většina z toho, co právě viděl se skutečně stala a že se něco podobného může klidně stát znovu.

• 15.1.2017  17:57

Líbilo se mi vsazení děje do východní Evropy, Tak nějak to napovídá, že se chystá něco nelidského, třeba něco ve stylu "Ta holka v mym sklepě" což se mi také docela zamlouvalo, protože mi to vždy kvalitně kroutí střeva . Na druhou stranu je děj daleko více přemrštěný a postrádá uvěřitelnost. Nástroje odplaty jsou také od prvního dílu dost odbyté a nijak sympaticky sofistikované. Myšlenka přidat postavu dobromyslného kněze s chladnou hlavou a svědomí zpytujícího detektiva není k zahození, ale nebyla jim dán dostatečný prostor pro rozvoj a okořenění děje. Samoúčelný krmítko pro huby hladové po sledování násilí. Což by nebylo hlavní negativum - vždyť to já jsem také-, kdyby předchůdce nedal laťku trochu jiné úrovně.

• 15.1.2017  15:57

Viděl jsem Let mi in předtím než jsem zjistil, že je to remake švédské adaptace na knihu, což určitě velkou měrou ovlivňuje můj způsob hodnocení. To samé platí o obsazení Chloe Grace Mortez, už jen za to bych dal filmu první hvězdu. Přestože souhlasím s mnoha názory, že filmu chybí jistá dynamika nebo, že se děj nedej bože až vleče, přece jen mne můj vnitřní hlas ponoukal sledovat film do konce a to bez známky znudění nebo otrávení. Už jen fakt, že mě Ten pravý donutil přát si heppy end, je důkaz, že to není obyčejný film. Jen nechápu proč měl někdo potřebu tvořit Stmívání, když chtěl spojit emoce s upíry a bylo natočeno toto.

• 15.1.2017  15:48
    Inner Demons (2014)

Výmítačskému žánru se snažím vyhýbat. Bylo jich natočeno tolik že už ztratil svůj půvab. O dojení found futage žánru ani nemluvě. Přesto špetku osobitosti v tom vidím. Co se ale filmu odepřít nedá je prostě boží konec. Pro mě naprosto nečekaný až šokující. Opravdu mě pobavil. Přepískli akorát poslední moment. Kam čert nemůže, tam nastrčí otevřený konec.

• 3.1.2017  23:56
    Plod noci (1990)

Cítím se velice zklamán, když takový literární velikán naturalismu, nasadil, nějaké své adaptaci (nečetl jsem jí takže nevím zda, nebo jaký to má přesně účel) takový brakový kabát, jak musím souhlasit s předešlými. Grafické zpracování, masky, zranění a různé detaily jsou chválihodné. Děj se ze začátku zdá hezky odsejpající, dokud nezačne být přehnaně splašený až opravdu odbytý. Od solidního začátku se děj mění ve frašku, i když možná chtěně, nicméně i jako fraška to nestojí za tolik, co bych od takového mistra čekal. Slabé hodnocení, ale nikoliv pohrdání, ale ze zklamání.

• 2.1.2017  21:59
    Pet, The (2006)

Nevím, zda mají zdejší komentátoři místo zorniček dolary, ale kromě peněz bylo mladé dívce nabídnuto mnohem víc. Život bez osvobozený od všech strastí člověčího života a stresu života v moderní společnosti. Bezpodmínečná láska "pána", kterou jen těžko hledala v normálním světě. Zbavení se zodpovědnosti za vlastní činy, výměnou za vlastní vůli. Za tento pohled na věc dávám *. Nicméně se film táhne jako smrad. Dialogy jsou nudné, herci víceméně na pěst, celé je to nepřirozené až toxicky syntetické.

• 9.11.2016  18:40

Spousta dobrých nápadů v naprosté neatmosféře. Je to škoda, ty příběhy by měli potenciál, herci taky nebyli přímo béčkový, masky a kamera dobrá, ale kde je ten pařát s dlouhým drápem, který mi udělá rýhu ve vědomí na konci shlédnutí??

• 7.11.2016  19:36
    Goblin (TV film) (2010)

Příjemně vypadající brak pro konzumenty kinematografických zbytečností. Vhodný na deštivou neděli, možná jako podívaná k poslední večeři.

• 1.11.2016  22:01

Po několika minutách jsem se děsil, že budu takřka dvě hodiny sledovat pouhou změť surrealistických halucinačních scén, ze kterých budu dostávat závratě. Popravdě ani to by mě od sledování filmu neodradilo a neznamenalo by to ani, že by nemohl dosáhnout mého kladného hodnocení. Nicméně film překvapil poutavým příběhem pečlivě schovaným v bledém psychotickém kabátu duševního hroucení na tenké nitce mezi životem a smrtí. Film spíše připomíná proužek kouře odvíjející se od cigarety opřené v popelníku. V jednu chvíli je jasný zřetelný a prakticky má formu i směr, a náhle se objeví průvan a vše, co bylo před vteřinou tak jasné se rázem vytratí.

• 30.10.2016  18:48
    Open Grave (2013)

Scénář pokoušející se napínat atmosféru jako tětivu tak vehementně, až divákovi rupnou nervy a film odsoudí jako slátaninu, která nedává smysl. Mně ale nervy neruply, ba naopak. Při sledování Open Grave je divák vtažený do mlhavého údolí plného zmatku a bezmoci, stejné jako zažívají hlavní postavy a proto považuji chaotický scénář za účelný a skýtající možnost prožít příběh "očima" postav. Open Grave není perlička každým coulem, ale zvolený nepřímočarý vyprávěcí styl provokující jakýkoliv cit pro konvenci a závěrečné rozuzlení, dáli se tak závěr filmu nazvat na mne osobně udělali dobrý dojem.

<< předchozí 1 2