Amellia

Amellia

okres Kysucké Nové Mesto

• 12.3.2017  12:23
    Zmizelá (2014)

Tak za prvé: režiruje Fincher, a všetci vieme, že Fincher to s atmosférami vo filme vie dokonale. Takže trošku tušíme, že sa máme na čo tešiť. Za druhé: Drama, Mystériozní. Hmm toto sa asi bude trošku záhadne vliecť - počas celého filmu. Za tretie: očakávanie naplnené! Pozreté po anglicky - musím uznať (a varovať) že žiaden dabing nenahradí hlas Rosamund Pike. Film nám postupne ukazuje jednu nejasnosť za druhou, neviem či ste sa aj vy chvíľku prichytili pri tom, že už ste nevedeli na koho strane máte byť? Takýchto filmov treba viac.

• 12.3.2017  12:08

Zaujímavá dejová línia. Zo začiatku funny komédia o Michealovi, ktorý to myslí s jeho workoholizmom vlastne dobre; No ale neuniká mu pritom niečo? Nenechal trošku svoju rodinu "plávať"?? Na konci Vám Adam Sandler ukazuje hodnoty, ktoré nevedome niektorí zameníme no potom je už neskoro... V tomto filme je odkaz, na ktorý by sme nemali nikdy zabudnúť, Sandler skombinoval v tomto filme aj mnoho žánrov, ako som spomínala - komédia, trošku Fantasy, dráma.. A ide to pekne spolu. Navyše Christopher Walken ako "Morty"? Ten sa tam našiel :)

• 12.3.2017  11:55

Tento film na mňa veľmi zapôsobil. Od začiatku až po koniec je tak presvedčivý.. je zaplnenými tými najlepšími hercami súčasnosti a navyše to režíruje Scorsese, ktorý to proste vie. Je to kvalitný film, ktorý sa na nič nehrá, žiadne náhody, kde filmový hrdina čeliaci navyšším nebezpečenstvám ostane ako jeden z mála živý a pod., žiadne motúzy popod fúz,nikto sa tam s nikým nemazná. Odporúčam pozrieť.

• 27.2.2017  19:15
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nesmrteľný seriál. Páni scenáristi, kde na tie myšlienky chodíte??? Je to niečo úžasné, mne to teda sadlo hneď, každá postava tam dodáva uvoľnenú sviežu atmosféru, síce aj tu nájdeme slabšie a lepšie série, nie je mu čo vytknúť, neviem či BBT niečo prekoná. Keď si chcete zlepšiť náladu, siahnite po tomto, nebudete ľutovať.

• 27.2.2017  19:09
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Ako dievča, ktoré rada sleduje módu, kecá o babských záležitostiach s kamoškami a žije ten normálny život musím hádam aj zbytočne priznať - za mňa áno!! Je jedno, či Vás baví to dookola nablýskané NYC prostredie - exteriér aj interiér, alebo "párikovanie" sa, alebo vás tam bavia rodinné problémy.. Je tam všetko, a áno, je to viac-menej povrchný seriál, ale je dobrý!! Naozaj mám GG rada, aj keď mi prídu niektoré časti alebo situácie už trošku moc, vzťahovka Chuck a Blair je základný pilier, a je naozaj silný. Je to klasický seriál pre mladých ľudí -najmä mladé baby ktoré bavia aj teen seriály, nie len náročné témy.

• 27.2.2017  19:01
    Prázdniny (2006)

Film v ktorom sa odohrávajú dve dejové línie dvoch žien a dvoch mužov, ktorý si nakoniec nájdu k sebe miestečko, aj keď s takým niečím vôbec nepočítali. Cameron (Amanda) sa rozhodne utiecť do malej chalúpky, Kate (Iris) uteká do veľkého slnečného L.A. A film sa nám pekne zauzľuje a nastane to krásne zaláskovanie. No, možno je to klišé, možno otrepaný žáner, ale je to tak neskutočne príjemný film, doslova vás hladí po duši počas celého sledovania dejovej línie a vy sa cítite štastný. Nemusím asi ani doplniť, že výber hercov to len zdokonaľuje a aj vďaka nim je to také, aké to má byť, Ja osobne ďakujem za tento počin, je to moja alfa a omega. Vynikoš!! PS: pre všetky romantické duše + pre ľudí, ktorí v tom dokážu nájsť kvalitu, ktorá tam určite je. Len žiadne predsudky a budete prekvapení.

• 27.2.2017  18:25

Neviem, či sa každému dostane tento film "podkožu". Videla som, ako film spájajú, resp. porovnávajú s Núdzovým východom s Kate a Leom v hlavných úlohách. Sprvu som bola viac fanúšik Núdzového východu, malo to pre mňa väčšie emócie. Ale nie je všetko len o kriku a smiechu vo filme, všakže... Takže po druhom zhliadnutí Americkej krásy som si strašne obľúbila výkon Kevina Spacey-ho. Keby tam nebolo jeho postavy, ktorá dodala filmu popri tom zachmúrení humor, nebolo by to ono. Jeho postava to všetko pekne vyrovnala. Každopádne je to vynikajúci film, miestami je vám do smiechu, miestami do plaču... Ja osobne mám takéto drámy rada a rada si ho opäť pozriem.

• 27.7.2016  05:09
    O.C. (TV seriál) (2003)

Seriál mojich teen čias.. V tej dobe pre mňa veľmi zasadny seriál.... Z OC na mňa dýchala vždy taká iná atmosféra -obzvlášť v tretej sérii, tú som mala najradšej a Mischa Barton tam bola naozaj krasna.. podla mňa dobrý seriál, je jasné, že to nie je žáner, ktorý ovplyvní váš život alebo niečo podobné, ale dobre sa na to pozeralo, príjemné prostredie, dobré soundtracky.... U mňa bude mať vždy svoje miesto.

• 27.7.2016  05:05

Povinna vybava pre kazdu zenu :) Kazda z nas sa v nej najde. Vyborne a jedinecne

• 2.7.2016  03:39

Vypada to jednoducho, ale pritom je to tak majstrovsky dokonale... Ten film je presne taky ako som si ho predstatovala, do poslednej chvile som hltala ako sa menia nazory dotycnych... Vynikajuci scenar, akoby to scenarrista sam zazil, velmi autenticky podane dialogy, proste skvele. Moj dojem zosilnuje aj ta atmosfera z filmu, ako vidiet k dobremu filmu niekedy netreba techniku a pod, ale kvalitny scenar a dobrych hercov ;)

• 13.6.2016  23:05

Noo tak toto je povinna vybava DVD v kazdej obyvacke. Z tychto tem je tento film najlepsi. Sean Penn je pan, myslim si ze vytvoril velmi slusnu vypravu pre divaka. Smutny koniec ktory mna teda chytil za srdce.

• 13.6.2016  23:01
    Rozchod! (2006)

Tento film je genialny, kto tvrdi nieco ine, alebo nebodaj opak?! je asi blazon. Nemam rada ked niekto hodnoti napr. romanticke komedie (ktore maju napr. len sprijemnit den) a zacnu ho kritizovat ako nepriniesol nejaku hlboku myslienku alebo co. Rozhod aj tak nieje tento pripad, ale urcite by si ho malo pozriet tooolko ludi, je len velmi malo kvalitnych "vztahoviek", a rozchod je niekde pri TOPke. Vince a jeho mimika- tu milujem, niektore sceny (ak to pozerate v CZ dabingu) su proste super, ale musim priznat, ze keby tam nebol Vince, neviem ci by to bolo take dobre, lebo taha cely film tou jeho povahou. Podla mna je tam fakt vtipny, ja osobne som sa kosila riadne. A to je to, zasmiat sa, a aj poucit, a pod. Super!!

• 13.6.2016  22:56
    Forrest Gump (1994)

Film, ktory nema az taku narocnu temu (väzenske tematiky a pod.), ktory dokaze rozosmiat, zamysliet, pustit 100x znovu bez toho aby sa niekomu sprotivil, musi byt len VYNIMOCNY. A to Forrest naozaj je. Ta myslienka paradoxov, ktore sa stavaju Forrestovi pri jeho "nizsom" IQ, a pritom ho beru vlastne za genia, no uzasne. Uzasna podivana, uzasny Tom Hanks.

• 13.6.2016  22:51
    Interstellar (2014)

Nolan da vzdy latku tak vysoko... Musi to byt neskutocny perfekcionista, kazdy jeho film mi pride az prilis premysleny, ale vsak tak to ma byt, nie...:) No Interstellar sa postupne ako ho sledujete komplikuje a komplikuje, nie je to film, ktory si pozriete jeden krat a mate dost, ale naozaj treba asi aj druhy krat pozriet, az je vsetko jasne... Na moj vkus bol akysi dlhy a asi aj zbytocne. Mathew to zahral skvele, najma pri scene kedy prvykrat pozera videa od svojej rodiny. Celkovy dojem bol pozitivny.

• 8.6.2016  10:46

Typicky Woody, taky akeho ho mame radi :) Najlepsie su tie jeho monology tie zboznujem. Ale uprimne trochu preceneny film, ale chapem ze je to asi aj tym rokom, kedy je natoceny, lebo v sucasnosti je mnoho filmov podobneho zanru na velmi vysokej urovni (napr. 500 dni so summer)... Jemu bude vzdy nahravat to, ze je sam rozpravacom - ja osobne mu prave za toto velmi fandim, chce to aj trosku odvahy, ukazat svetu seba a cakat bud na tu vlnu kritiky, alebo naopak :)

• 8.6.2016  10:36

Woody ma viac fantazie ako 1000 ludi dohromady. Jeho filmy mi pridu ako dennik zapisany vsetkymi jeho myslienkami (len aby na ne nezabudol) a to je dobre, paci sa mi ze je v nom vidiet jeho ozajstny pohlad na veci, scena ked presviedca sam seba ze vsetko je OK, a potom panikari je super, a navyse ho mam rada zato, ze toci filmy o vztahoch, ktore su priamo okolo nas, len treba otvorit riadne oci. Preco ich neukazat aj publiku? A taktiez ma talent na spojenie dramy a komedie, doslova urobi tragikomediu. Jeednoduche a pritom originalne, poucne aj vtipne.

• 7.5.2016  17:46

Nic krajsieho som nikdy nevidela. uchvatne.

• 7.5.2016  17:37

,,Já tyhle lidi znám Bejby, jsou bohatí a nafoukaní, nebudu mne poslouchat." ,,Tak proč teda nepritvrdíš, nedonutíš je?" ,,Protože tenhle flek potrebuji i príšti rok!" ,,Nikdy jsem neznal človeka jako ty, veriš tomu ze zmenis svet, nekdo je v prusvihu ty mu pomuzes..." Ano scenar je proste skvely, akoby ho pisal sam zivot. Vsade okolo nas je to, kedy by sme chceli, chceli, chceli niekomu tak vypindat, ale bohuzel, situacia je napr. taka, ze ,,tenhle flek potrebuji i pristi rok. V jednoduchosti je krasa, kiez by takychto "moraloviek" bolo viac. Super film a klasika s uzasnym scenarom a nametom.

• 7.5.2016  17:31

Pekny film, ale zbytocny. Tento zaner uz bol hrany XY krat. Potesilo ma ze si tam zahrala Kathy Bates (ta je fakt skvela) a Kate Hudson, z nej ide ako z cloveka velmi pozitivna energia. Naopak obsadenie hlavneho hrdinu bol velmi zly vyber, vobec mi tam nesedel, ani mi nepride ako herec, taky zvlastny je... Ale akoze nic strasne, aj prijemne oddychovky a taketo zanre treba, nie len tazke psycho trillery a väzenske tematiky.

• 7.5.2016  17:24

Jednym slovom - skvele. Ma to emocie, pribeh, skvele herecky vykony (a nemyslim si ze len Kate, na Lea sa da vzdy spolahnut on zahra VSETKO). Vidiet na konci filmu Lea ako je na ihrisku, a ten jeho milujuci, ale zivotom skusany zbedaceny vyraz je zazitok. Aj napad toho, o com ma film byt je velmi dobry. No komu drzat palce? Podla mna to bola Kate, ktora nebola nohami moc na zemi. Mohli sa mat dobre, ale chcela viac. Nevyplatilo sa...

• 6.5.2016  16:15

Preco je dokumentarny film v kinach? Mne to nepride ako normalny film, ak nieste ekonom tak budete asi iba kukat a rozmyslat: ,, Co znamenaju tie pojmy? nejak som zabudol.. O com to vlastne tocia?" Asi tak nejak. Ale aspon je vidno nakolko niektorym hrabne a ujdu do niekde k prirode ako Brad :) Niekedy si myslim, ze doba je fakt sialena a treba ujst, ale zase si spomeniem na Into the wild, takze ani to nie je najlepsi napad :D

• 6.5.2016  16:10

Velmi dobre rozhodnutie, zrealizovat film. Ten koniec so mnou z nejakeho dovodu uplne otriasol, a stale som rozmyslala na co asi mysli Daisy. Skvele je na tom to, ze ten pocit sa neda zistit, lebo je to nerealne, ale napriek tomu su emocie velmi silne. Neskutočné.

• 6.5.2016  16:06
    Popelka (2015)

Skutocne som velkym fanusikom tychto sfilmovanych rozpravok (alebo rodinnych filmov??). Je to naozaj krasna podivana. Kostymi, vyprava, herci..Aaaach :) Po tomto filme sa chvilku snazite byt lepsim clovek nez prave ste, lebo ked vidite co dokaze strpiet Cinderella, tak si povieme, boze to neni mozne, ja by som toto nezvladol, uz by som sa asi obesil :D A za tu povahu dostala co jej patri, spravodlivost sa ukazala :) typicky zasluzeny happy end :) dufam ze Disneyovky sa sfilmuju vsetky...Ale pre baby pride aj mierna depresia.. pretoze:,, Aj ja chcem take saty!" :)))

• 6.5.2016  16:01

Trosku zacinam nahliadat do filmov Woodyho Allena, pretoze tvori tie filmy, ktore pise sam zivot. Jeho filmy si skutocne mozme pozriet naozaj vsade okolo nas (ked sa trosku posnazime). Jasminine slzy bol prvy film, ktory som od neho videla. Prvy raz na mna urobil taky "obycajny" dojem a pocit, ze co je na tom filme zaujimave? Ale z nejakeho dovodu mi to nedalo a pozrela som ho znova. A vysledok je, ze je to skvely film. Zamyslime sa...Ako moc moze zivot ovplyvnit nevera? Aj takto veru... Jasmina bola naozaj zhyckana, a naozaj sa mala aj velmi rada. Ale zase na druhej strane sa chcela posunut dalej, nechcela sa zmierit s tym co jej zivot zrazu nadeli (aj ked to bolo jej vinou, kvoli histerickej povahe) Co je na tom zle, ze sa nechcela zmierit s tym co ma?? Ved zijeme len raz!! Nie je to az taka nerealna postava. Super super super :) Od Woodyho jeden z naj, aj ked je paradoxne z jeho zbierky hodnoteny skoro najslabsie.