lykan9

Pavel Hain

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 23.6.2020  19:17

Tato sestava hereckých legend se mi líbila už v Tajemném hradu v Karpatech, který mám i o něco raději, ale to nijak neubírá Adéle na její kvalitě, a tato česká komedie bude zábavná vždy a všude. Obzvlášť Hrušínský jako Ledvina je nezapomenutelný. Jo jo, vychlazená Plzeň, to je prostě něco.

• 23.6.2020  18:52

Prakticky stejná kvalita jako v případě jedničky, ale plné hodnocení dát nemohu. Těch chyb, co je ve filmu objevilo bylo až moc. Například hned v úvodu. Blondýna přijede autem před klenotnictví zcela bez masky se skupinou maskovaných lupičů a vůbec jediné, čím se ospravedlňuje, že jí nikdo nepoznal a nenašel, tak je to tím, že takových blondýn jako ona je v Beverly Hills spousta. Už vidím, jak si někdo splete Brigitte Nielsen s někým jiným. Ale budiž asi jsou v Americe blbý. Co však překousnou nejde, je to, že na tom autě, kterým přijede je SPZ, na které je jméno jejího šéfa, tak to už není hloupé, ale idiotské. Přesto duch z jedničky nadále zůstal a pořád je sranda se na to dívat.

• 23.6.2020  18:37

V 80´ letech byl Eddie Murphy skvělý a akční komedie s ním jsou z této doby výborné, a to ať už se jedná o 48 hodin nebo Policajta v Beverly Hills. Konkrétně jednička Policajta hýří vtipem a skvělými hláškami a Murphy je zde opravdu vtipný a ne jako mnohem později v jiných filmech trapný. Pak je tu také skvělý soundtrack, který už snad i zlidověl (možná za to může i Crazy Frog). Policajt v Beverly Hills je prostě film, ke kterému se velmi rád vracím a nikdy se nenudím a jsem po jeho shlédnutí spokojený, a to je to, co chci, aby ve mě film vyvolával.

• 23.6.2020  18:25
    Psycho (1960)

Za mě se jedná rozhodně o nejlepší film Alfreda Hitchcocka, co kdy natočil. Mimo to nechal vzniknout jednu z největších hororových legend jménem Norman Bates, kterého dokonale ztvárnil Anthony Perkins. Nejen, že skvěle vypadal jako šílenec a vrahoun, ale ve chvíli, kdy přepnul do módu slušného chlapce, tak by mu dal člověk pětikorunu. Prostě zlatá klasika hororu.

• 23.6.2020  18:15

Za mě se jedná o velmi slušný konspirační thriller, který sice není nervaný bůhví jakou akcí (mimo přestřelky v muzeu, ta byla opravdu boží), ale divák je i přesto napjatý a prakticky po celou dobu zaujatý. Jediné, co bych tedy mohl vytknout, tak to je trošičku vleklý začátek, ale to bude možná tím, že tématem je hospodářská kriminalita a člověk má problém, aby ho toto téma chytlo. Ve chvíli, kdy však člověk přejde prvních asi 15 minut, tak si pak užije už jen dobrou jízdu.

• 14.6.2020  18:11

Když jsem byl kluk, tak jsem měl film mnohem raději. Teď jsem měl však ze Zorra stejný pocit jako bych se díval na telenovelu. Herecky to není špatně odvedené a Catherine Zeta-Jones byla fakt kost, ale přesto jsem se místy nudil a celkově jsem nebyl z filmu uspokojený. Kdybych se díval před 20 lety, tak bych určitě dal vyšší hodnocení, ale nyní se jedná již jen o čistý průměr.

• 9.6.2020  20:30

Je jedno kolik Clintu Eastwoodovi je a jestli stojí před nebo za kamerou, protože až na pár drobných výjimek je každý film s ním skvělý. S nasazením života není výjimkou. Jedná se o perfektní akční podívanou se skvělým obsazením (nejen Clint, ale všichni byli skvělý) a přesto, že je film dlouhý přes dvě hodiny, tak se člověk ani chvíli nenudí. Nejvíce se mi líbí ta realičnost, že z Horrigana nedělají žádného Ramba, ale prakticky skoro důchodce, který fyzicky mládí už nemůže stačit a dokáže se zadýchat i při doprovodu vozidla.

• 9.6.2020  20:16
    Kazatel (2011)

Abych řekl pravdu, tak i když druh hororu je jiný tak, mě Kazatel velmi připomíná Legii, kde si Paul Bettany střihl taky hlavní roli. Dokonce i kvalita zpracování je velmi podobný. Tedy, že se jedná o slušný horor, který však nepřináší nic nového. Možná je však Kazatel o trošičku lepší. Méně se v něm kecá a hlavní záporák v podání Karl Urbana je také mnohem lepší.

• 27.5.2020  19:21
    Godzilla (1998)

Jako dítě jsem měl tuto verzi Godzilly rád, ale postupem času a vývojem vkusu musím konstatovat, že je to nabubřelá blbost. V tomto případě však nadále nostalgie ovlivňuje náhled a můj ročník si při shlédnutí rád zavzpomíná na to, jak film poprvé viděl na VHS a křenil se blahem. Jinak i po letech vtipy na americkou kávu a koblihy působí. Pro mě za tři hvězdy, ale pokud někdo bude hodnotit hůře, tak se mu divit rozhodně nebudu.

• 27.5.2020  19:14
    Legie (2010)

No jako fantasy horor to není nijak špatný. Jen kdyby místo toho kecání dáli víc akce a pohráli si s posedlými, jako to bylo u babči a zmrzlináře. Prostě takový lehký odvar terminátora, kde místo robotů hrají hlavní roli andělé. Dívat se však na to dá a dokonce se člověk může jednou za čas k filmu vrátit, aniž by měl pocit, že je to ztráta času.

• 27.5.2020  19:08
    Šakal (1997)

Filmy s Brucem Willisem jsou jako na houpačce. Jednou se jedná o film skvělý a podruhé o ptákovinu. Šakal naštěstí patří do první skupiny. Ono vůbec měl Willis v 80ých a 90ých letech lepší ruku na role a přesto, že ho mám raději v kladných rolích, tak role nájemného vraha mu také sedí. Šakal má všechno, co má správný akční film 90´ let mít a to mi u tohoto typu filmu bohatě stačí na to, abych hodnotil plným počtem.

• 27.5.2020  18:58
    King Kong (2005)

Peter Jackson je pro mě pan režisér. U něj se nikdo nemusí bát mu velký prachy, aby vytvořil obrovské dílu. Již to ukázal u Pána prstenů a Hobitovi a u King Konga se opět jedná o dokonalost. Dokonce i první půlhodina, která by se mohla zdát nudnou seznamovačkou osob, je díky nádhernému zasazení do třicátých let, pastva pro oko i pro duši. A přesto, že má člověk již od začátku pocit, že se dívá na dobře odvedenou práci, tak od chvíle, kdy se děj začne odehrávat na ostrově, se laťka ještě mnohonásobně zvedne. Speciální efekty a představivost tvůrců je dechberoucí. Souboj King Konga s dinosaury je úchvatný a obsazení je více než slušné. Závěr je sice trochu vlažnější, ale to nijak neubírá na hodnocení tohohle výborného filmu. Jo, Jack Black ukázal, že opravdu umí hrát a ne se jen pitvořit v komediích, což jsem sice tušil, ale je dobré to i vidět.

• 22.5.2020  20:18

Jednička bude pro mě vždy nejlepší, ale to neznamená, že jeho pokračování by byly kvalitativně horší. Dvojka je toho jasným příkladem. Nejen, že je boží, ale je ultra boží. Akce, humor a herci všechno je skvělý. Mimo to dvojka se oproti jedničce může pyšnit jednou věcí, a to vstupu Joe Pesciho do party, který je v roli Lea doslova úžasný.

• 22.5.2020  20:07
    Slender Man (2018)

Z počátku vypadal tento snímek velmi slibně, ale čím více film běžel, tak se kvalita zhoršovala. Velkým plusem je slušné obsazení, hlavně v případě Joey King, kterou jsem sice viděl teprve ve druhém filmu, ale věštím ji zářnou budoucnost. Pár napínavých scén se ve Slender Manovi objeví a díky tomu, že film trvá jen asi hodinu a půl, tak se u mě udržel v lehkém nadprůměru. Podobný typ hororu by měl být ale děsivější.

• 20.5.2020  21:54

Jedná se o velmi slušnou komedii, která kdyby vynechala, jak já říkám odporný humor (sraní, scéna v restauraci atd.),tak bych volil i vyšší hodnocení, protože mnoho scén a vtipů je povedených a člověk se při sledování upřímně zasměje. Jinak Terry Crews je doslova zvíře. Nejen, že se jeho styl hraní hodí do akčních pecek, ale komediální role mu taky sedí.

• 20.5.2020  21:49

Jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem viděl, a to já je nerad :-) Díky tomu, že tato romanťárna je zasazená do zombie prostředí, tak získává velmi na síle a člověk velmi brzy zapomene, na spoustu nedotažeností a vlastně na to, že téma je již minimálně stokrát zpracované v jiném provedení. Warm Bodies je skvělou volbou pro muže, když se ženou chtějí shlédnout a film a její volbou je něco romantického. Mimo to místy je film velmi humorný. Best to sice není, ale tenhle film se drží kvalitou velmi vysoko.

• 17.5.2020  18:00

Vyjma budyhillovek je Smrtonosná zbraň rozhodně nejlepším buddy filmem, který nebyl nikdy překonán. Gibson/Glover je geniální spojení. Skvěle to mezi nimi šlape a oba chrlí jednu skvělou hlášku za druhou. Akce je výborná, humor je podávaný přesně tak, jak má být a všechny postavy jsou vyobrazeny luxusně včetně záporáků, kteří již od pohledu, si zaslouží nakopat. Prostě TOP mezi akčními komedie a nevěřím, že bude tento film někdy překonán.

• 17.5.2020  17:53

Verze z roku 1992 je rozhodně lepší a zajímavější. Obsazení je však dobré a Leighton Meester byla vyloženě skvělá. Přes její snahu je však výsledek průměrný a díky žádné inovaci až pod průměrný. Tvář Minky Kelly si však jednu hvězdu nezaslouží, tudíž dvě hvězdy jsou dle mého názoru spravedlivé.

• 17.5.2020  17:48
    Salt (2010)

Nejedná se o špatný akční film a Angelinu Jolie mám jako akční hrdinku rád, ale v tomto případě jsem z ní měl celou dobu pocit její neohrabanosti a vůbec se mi do role Saltové nehodila. Jakoby se nějaká mamina rozhodla, že jí to už nebaví a z fleku si umínila, že bude nakopávat zadky a aby to zvládla, tak se střílet a bojovat naučí na youtube. Její výkon mi prostě zkazil celkový dojem z celého filmu. Salt si však stále drží nadprůměrný status a jednou za pár let se na něj mile rád podívám znovu.

• 17.5.2020  17:28

Tajná posedlost je thriller bez špetky inovace, která může nabídnout jen zajímavé prostředí a nevyužitý potenciál. Milým překvapením je Dennis Haysbert, který jen když promluví, tak má člověk pocit, že si podá snad každého. Jako jednohubku, bych možná ohodnotil film lépe, ale film měl spoustu zbytečností (svědek, který zcela bez důvodu chce navštívit oběť, jen aby snad jen tupec, měl domnění, že je možných pachatelem a mohl bych pokračovat), která filmu ubližují a tudíž Tajná posedlost padá do čiré průměrnosti.

• 17.5.2020  17:21

Kingovky mám rád, ale s převedením na filmová plátna do většinou dopadá 50 na 50. Buď se jedná o skvělý film nebo koninu. V případě Ve vysoké trávě se sice nejedná o skupinu skvělé Kingovky, ale o špatný film se taky vyloženě nejedná. Mimo to mám rád horory s Patrickem Wilsonem a vizuální stránka byla doslova dokonalá. Obzvlášť díky těmto aspektům se jedná o lehce nadprůměrný horor, který je místy i napínavý.

• 17.5.2020  17:08

Vražda na jachtě je pro mě velmi milým překvapením. Přesto, že až na pár výjimek, Sandlarovky nemusím, tak tato se vyloženě povedla. Sandler očividně dospěl, a zcela zanevřel na stupidní a nechutný humor a zábavu podává v tomto případě střídmě a vkusně. S Jennifer Aniston mu to vyloženě sedne a po letech spolupráce jim člověk věří, že jsou dlouholetí partneři. Další věcí, kterou bych rád vyzdvihl je závěrečná automobilová honička. Některé akční pecky by se klidně mohli učit, jak se dělá svižná a zábavná honička, jako v tomto případě. Ve výsledku se jedná o skvělou komedii, která si vkusně dělá legraci z brakových románů. Nechápu, proč se dle hodnocení, (ne)těší film takové přízni.

• 17.5.2020  16:59
    O život (2019)

Čistě průměrný akčňák, který stojí tak na nejvýš za jedno shlédnutí. Frank Grillo mě docela zklamal, v akční filmu bych od něho čekal víc, ale pravděpodobně mu scénář stejně více nedovolil.

• 8.5.2020  19:44

Smrt krásných srnců je doslova nádherný film s krásnými záběry, jemným humorem a nevtíravou dojemností. Když se k tomu přičte skvělé obsazení není, co víc dodat.

• 8.5.2020  19:40

Výborný akční film, který nenechá člověka prakticky vydechnout. Vyproštění je snad jen jednou dlouhou akční scénou, která je přerušena jen jednou na pár minut. To je však moc dobře. Film si na nic nehraje a dává jen to, co divák očekává a to co dává je poctivě odvedená práce. Akční scény jsou opravdu výborné a hlavně pestré a neopakují se. Kromě klasického modelu je vám nabídnuta i bitka s použitím tzv. jednozáběrového efektu. Trvá opravdu dlouho a je velmi povedená. Už vím, že se připravuje pokračování a moc se těším. Doufám, že si Vyproštění udrží stejnou kvalitu, jako se to například podařilo Johnu Wickovi.

• 8.5.2020  19:32
    Norbit (2007)

Infantilní komedie, které dávám jednu hvězdu jen proto, že jsem se přistihl, jak jsem se některých scénám zasmál. Stydím se však zato, protože Norbit je obrovská konina.

• 8.5.2020  19:26
    V pasti (2018)

Rozhodně se jedná o třídu lepší horor než Tiché místo, a to se mi Tiché místo moc líbilo. Bird Box má sice dvě hodiny, ale ani na chvíli jsem se nenudil a vůbec jsem neměl pocit, že by film byl dlouhý. Tento horor je výborně zpracovaný, skvěle herecky obsazený, ale hlavně napínavý a zábavný. Sandra Bullock hraje snad hraje jenom ve dvou druzích filmů, buď ve skvělých nebo hrozných a V pasti patří rozhodně do té první skupiny.

• 8.5.2020  19:20
    Doom (2005)

Doom chtěl očividně navázat na úspěch Resident Evelu, ale toto se jednoznačně nepovedlo. Je jen jedna věc, o které mohu říct, že se vyvedla a tou je scéna z pohledu Karla Urbana. Jinak se jedná o průměrnou až místy podprůměrnou zábava bez špetky originality. Koukat se na Doom dá, ale pokud si budu chtít pustit sci-fi horor, tak mám mnohem více lepších variant, co si vybrat.

• 8.5.2020  19:14

Klasická romantická komedie, kterou vyzdvihuje výkon Noaha Centinea a velmi povedené sarkastické dialogy.

• 8.5.2020  18:56

Typická podfukovka, která ničím neurazí, ale ani nenadchne. Pár dobrých nápadů však Loupež po italsku má - např. převoz lupu v minicooprech, je skvělý. To se musí nechat.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31