lykan9

Pavel Hain

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 9.2.2019  12:24

Podle mě je Princezna se zlatou hvězdou snad ta nejhorší pohádka, která vznikla do roku 89´. Jednu hvězdu dávám jen pro pana Růžka, protože jeho Kazisvět VI z Boží vůle král, hlava pomazaná atd. je dokonalý a nezapomenutelný. Všechno ostatní je děs.

• 9.2.2019  12:20

Úžasný životopisný film o Queenech a hlavně Freddiem Marcurym, který, a to musím uznat, hodně visí na jejich hitech, které provádí celým filmem a výkonu Ramiho Maleka. V tomto případě to však stačí, protože ve chvíli, kdy člověk Bohemian Rhapsody dokouká, tak má chuť si ho pustit znovu. Já osobně hned zkoukl koncerty skupiny Queen na Youtube. Skvělý zážitek nejen pro oko, ale hlavně i pro ucho.

• 9.2.2019  12:14

I když se jedná o nejslabší díl trilogie, tak v rámci žánru a hlavně originality se jedná o TOP krimi thriller s výborným záporákem. Novou přísadou je dokonce i humor, který není nijak přehnaný a člověku přijde, že tam sedí. Assad je prostě dobrej, ať už smutně koulí očima nebo chrlí kameňáky. Pokud budou filmy Oddělení Q tímto způsobem točené, tak ať jich natočí klidně 100, já se budu pořád dívat.

• 9.2.2019  12:08
    Zabijáci (2014)

V prvních deseti minutách jsem si myslel, že Zabijáci nebudou dosahovat takové kvality a míry napětí jako Žena v kleci. Když se však příběh rozběhl měl jsem pocit, že tento díl je ještě dokonce lepší. Zabijáci jsou prostě stejný nářez jako předchozí film a proto také stejné hodnocení.

• 9.2.2019  12:03

Severské kriminálky jsou ti nejlepším, co se v současném filmovém světě nachází a Oddělení Q, v tomto případě Žena v kleci, to potvrzuje. Originální příběh, napětí na nejvyšších obrátkách a charismatická detektivní dvojice přináší skvělý filmový zážitek, ke kterému se člověk velmi rád bude vracet. Jinak jak jsem již uvedl, tak detektivové Carl a Assad v podání Kaase a Fares jsou úžasní. Hltám každou jejich akci nebo větu, kterou prohodí. Prostě Dánové vědí, jak zaujmout.

• 9.2.2019  11:50

Určitě nejhorší příběh o Lisbeth Salander. Asi jeto tím, že Stieg Larsson je jen jeden a ani David Lagercrantz nedokáže vystihnou TO zajímavé a nápadité. Pak se to veze už i s filmovým zpracováním. Ne, že by herci byly špatní nebo Fede Alvarez odvedl špatnou práci, ale oproti Miléniu, kdy si člověk užíval žánrovou všehochuť, tak Dívka v pavoučí síti je jen lehce nadprůměrnou akční podívanou.

• 28.1.2019  13:41

Abych se přiznal, tak jsem dlouho přemýšlel, zda udělit čtyři hvězdy nebo zda si tato americká verze zaslouží plný počet. I když je americká verze tvořená vyloženě jako přes kopírák od té švédské, tak člověk nemá pocit, že by to bylo to samé a už viděné. Švédskou verzi beru jako skvěle vytvořené umělecké dílo, za což americkou verzi nepovažuji. Přesto jsem se při sledování USA verze bavil, Craig a Mara byly úžasní, jakož i ostatní herci a kamera a hudba byly také vyvedené. Jediné mínus, které má americká verze je to, že mě tak nemrazilo, jako když se dívám na tu švédskou, a to i přesto, když se na švédskou dívám po několikáté. Je však pravda, že kdybych nejdříve viděl tuto verzi, tak bych plný počet dal. Hodnocení je tedy prozatímní a uvidím, zda po dalším shlédnutí hodnocení nesnížím.

• 28.1.2019  13:24

I po letech stále zábavná a zajímavá klasika od dua Svěrák-Smoljak, na kterou se velice rád kdykoliv podíván. Není to sice to nejlepší od těchto dvou, ale přesto se jedná o vysoký nadprůměr.

• 28.1.2019  13:19

Takovým způsobem se mi naposledy líbil animák Hledá se Nemo. Vaiana je přesně vyvážená pohádka, aby se líbila jak dětem, tak dospělým. Když k tomu připočtu velice hezké písničky, skvělou animaci a dobře dávkované napětí, tak nemohu jinak než hodnotit plným počtem.

• 28.1.2019  13:13

Výborně zpracovaný závěr celkově úžasné trilogie. Tvůrci nijak nepolevili a celé dílo udrželi až do konce ve výborné kvalitě. Vůbec nejlepší je film Dívka, která kopla do vosího hnízda od doby, kdy začne Lizbethin soud. To jak se všemi dokáže vyběhnout je zadostiučiněním. Je to také díky výborným hereckým výkonům všech záporáků, kteří své postavy, tak dobře pojali, že je doslova nenávidíte. Millenium je jednou z nejlepších trilogií vůbec.

• 25.1.2019  20:31

Sice to už není nápadité a pestré jako Muži, kteří nenávidí ženy, ale stále se jedná o skvělý konspirační thriller. Dívat se na příběhovou rovinu jak Lisbeth, tak Mikaela je napínavé a jejich setkání v závěru je až dojemné. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácel, ale po chvíli již film plyne v příjemném tempu a člověk si v klidu srovná veškeré informace, které v počátku nabral.

• 24.1.2019  20:43

Lehce nadprůměrná pohádka, která sice ničím nenadchne, ale ani nijak neurazí. Jako otec dcer mohu být rád, že takovéto filmy jsou, jinak by při jejich nemoci nebylo s nimi k vydržení :-D

• 24.1.2019  16:03
    Trollové (2016)

Pro děti pod pět let jsou Trollové velmi zdařilou pohádkou plnou zábavy, chytlavých písniček a barev. Jelikož počítám s tím, že tak to i bylo myšleno, tak u mě rozhodně nadprůměr.

• 24.1.2019  16:00

Vlastně ani není, co dodat. Císařův pekař - Pekařův císař je nestárnoucí klasika s vynikajícími umělci jako Werich, Gollová, Filipovský, Trégl a mohl bych pokračovat. Klenot české kinematografie.

• 24.1.2019  15:18

Joel Schumacher se asi mylně domníval, jak skvělou udělal práci na filmu Batman navždy a rozhodl se Batmana a Robina udělat ještě víc podle svých představ. A světe div se, byl to totální průšvih. Nenapadá mě vůbec nic, co bych mohl o tomto filmu říct kladného. Možná jen to, že v něm hraje můj oblíbený herec Arnie. Jen a jen proto dávám jednu hvězdu, a to i přesto, že jeho výkon byl také hrozný.

• 24.1.2019  15:04

Tim Burton se sice pod Batmana navždy podepsal jako producent, ale zcela zřetelné, že pod jeho taktovkou film nevznikl. Joel Schumacher nebyl zrovna dobrou volbou jako pokračovatel batmanovských filmů. O úplný průšvih se však nejedná a velkou zásluhu na tom má Jim Carrey. Jeho výkon je doslova excelentní. Díky jemu se jedná stála o nadprůměrnou zábavu, bohužel kvalit jeho předchůdců nedosahuje ani zdaleka.

• 20.1.2019  15:11
    Hush (2016)

Pro mě je Hush velkým překvapením. Sympatické postavy ztvárněné velmi dobrými herci, zajímavé prostředí a téma a hlavně atmosféra by se dala napětím krájet. Hush byl nejsilnějším hlavně na začátku dokud padouch používal masku. Od doby, co jí sundal, se sice hororová atmosféra vytratila, ale jako thriller vše stále fungovalo. Pro fanoušky žánru je Hush výborná volba.

• 20.1.2019  14:57

V Batman se vrací se již znatelný Burtonův podpis. Ať se již jedná o prostředí nebo hudbu. Kvalitou sice nedosahuje kvalit předchozího dílu, ale já osobně mám tento díl raději. Co se nedá Burtonovi upřít, tak má skvělou roku na představitele padouchů Danny DeVito je jako Tučňák skvělý, a i když se nedá jeho výkon srovnat s Nicholsonem, tak jeho vlastní pojetí je také skvělé. Jinak ostatní herci v ostatních rolí jsou mnohem lépe zpracované a zajímavé než v Batmanovi, kde kromě hlavních postav nikdo nijak výrazně neexceloval.

• 20.1.2019  14:50

Pokračování klasiky Dobrý voják Švejk Poslušně hlásím je dokonce ještě lepší a vtipnější. Velice zajímavé je i pozorování, jak jsou stejní herci z prvního a druhého filmu postaveni do jiných rolí. Prostě nestárnoucí dílo.

• 20.1.2019  14:46
    Batman (1989)

Mám rád filmy Tima Burtova a způsob, jakým pojal téma Batmana mi jenom potvrzuje, že je jedním z vůbec nejlepších režisérů. To temné noir podání je fascinující. Třešničkou na dortu je pak úžasný výkon Jacka Nicholsona. Jeho Joker je nezapomenutelný a dokonale kontrastuje s prostředím a kulisami, ve kterých se příběh odehrává. Tento Batman je prostě filmový skvost.

• 14.1.2019  18:17
    The Boy (2016)

The Boy bylo pro mě velice příjemným překvapením. Spojení dvou hororových žánrů do jednoho filmu byl velmi dobrým nápadem a překvapilo mě jak ladně se může běžná duchařina proměnit ve slasher. Škoda jen toho závěru a trochu nudnějšího rozjezdu. Co se týče herců, tak volba byla také dobrá. Lauren Cohan a Rupert Evans jsou velice sympatičtí herci a své si na výbornou odvedli. Dokonce bych si přál pokračování, protože našlápnuto má The Boy velmi slušně.

• 12.1.2019  20:18
    Specialista (1994)

Specialista je spíše lehce nadprůměrným akčním filmem, ale o stupeň výš ho povyšuje jedna věc. Tou je šukadelická Sharon Stone, ze který člověk nemůže spustit oči. A to ať je oblečená či svlečená. Díky ní člověk opomine i nudnější části filmu, kterých je tam více než by se u akčního filmu se Slyem mohlo zdát. Ale ta Sharon :-)

• 11.1.2019  19:41
    Rudá Sonja (1985)

Z nostalgie a kvůli skvělému prostředí a dobrým trikům a maskám dávám dvě hvězdy. Jo a nesmím zapomenou na Paula L. Smithe, ten byl skvělý. Jinak kromě Arnieho, který předvedl spíše průměrný výkon, se jednalo o herecké peklo a scénář byl také podprůměrný.Jako dítě jsem Rudou Sonju zbožňoval, ale nyní se divím proč.

• 11.1.2019  19:33

Tohle už byla střela úplně mimo. Jedna hvězda za sympatické postavy. Tedy kromě Lorraine Gary. Ta jako by zapomněla hrát a k tomu vypadá jako smrtka. Jinak se však jedná o totálně nudnou slátaninu, u které mě přišel zajímavý jen začátek (tedy smrt Seana). Jinak nic.

• 11.1.2019  19:29

Dobrý voják Švejk je prostě klasika, která baví do dnes. Hrušínský je v této roli dokonalý, a když se k tomu přičtou legendy jako Kopecký, Filipovský, Hlinomaz a mnoho mnoho dalších, tak se není ani o čem přít.

• 11.1.2019  19:21

Velmi příjemná pohádka se skvělými chytlavými písničkami. Ostatně přesně jako ostatní pohádky od Walta Disneyho z dřívějších dob. Škoda jen, že medvěd Balú se objeví až později, protože být tam již od začátku, tak bych se nebránil hodnotit i pěti hvězdami.

• 9.1.2019  14:16
    Čelisti 3 (1983)

Za mě se jedná o skvělý horor, kde do očí bije jen to 3D. To si však doba žádala. jinak ale opravdu nechápu, proč jsou Čelisti III tak dehonestovány. Obsazení je sympatické, samotný příběh nad míru ucházející a napětí je skvělé. Triky sice nejsou bůhví jak skvělé, ale člověk musí myslet na to, že se jedná o již druhé pokračování hororové série a přístup pak musí být také jiný než k jedničce. Jako béčkový horor mě nezbývá než hodnotit plným počtem.

• 8.1.2019  15:34
    Čelisti II (1978)

Další film, u kterého se divím, že je tak chladně přijat z hlediska hodnocení. Ano, Čelisti II nedosahují kvalit jejich předchůdce, ale kvalitativně se mu velice blíží. Jedinou vadou je, že je v první polovině trochu nudnější a trvá, než se film rozjede. Jinak ale má vše, co má hororová dvojka mít a v základu se jedná o nadprůměrnou podívanou.

• 7.1.2019  19:15
    Čelisti (1975)

Tady není snad ani, co dodávat. Čelisti jsou a vždy budou nejlepším eko hororem a jedním z nejlepších hororů vůbec. Mezi Hooperem, Quintem a Brodym to skvěle jiskří, napětí je správně dávkované, triky jsou na tu dobu vynikající a závěr je doslova dechberoucí. Prostě úžasná klasika.

• 7.1.2019  19:12
    Bleed (2016)

Začátek byl sice velice slušný, ale od chvíle, kdy se osazenstvo přesunulo do rozpadlé budovy, tak šlo vše o několik příček kvality dolů. Díky však již zmíněnému začátku a pár zajímavým věcem v druhé polovině si horor Bleed udržel průměrné hodnocení.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21