Kaylar

Kaylar

okres Nymburk
milovnice filmů a literatury z Poděbrad

Twitter: betyny

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 31.5.2019  08:29
    Temné síly (2018)

Yound adult literatura a její sci-fi odnož je dnes velmi populární a setkáváme se v poslední době s mnoha adaptacemi knih tohoto žánru. Člověk je tedy už předem tak nějak na pozoru, co že to zase bude: přiznejme si, že zdaleka ne vždy se totiž jedná o podařené adaptace. V tomto případě to však žádný velký průšvih není - děj je sice předvídatelný, ale postavy vcelku sympatické a i když konec sklouzává ke klišé, na jedno zkouknutí je to celkem fajn.

• 31.5.2019  08:24
    Máma (2019)

Pořád jsem čekala, až se něco začne dít... a čekala... a čekala... Mezitím se na plátně odvíjely banální příhody studentů střední školy, jejich vztahy a podobně. Shrnutí: horor to není ani náhodou a ve spoustě sekvencí se člověk za herce až stydí, do čeho že se to pustili.

• 20.5.2019  12:02
    Slender Man (2018)

Hodně slabý "horor", který snad nemůže vystrašit ani diváky, kteří jsou ve stejném věku jako hlavní postavy. Děj předvídatelný, bubáka téměř nevidět a ta hodina a půl pro mě byla téměř nekonečná. Viděno v televizi - jít na film do kina, nejspíš bych za to sama sobě musela nadávat. Nedoporučuji.

• 12.5.2019  19:11

Film se sportovní a vztahovou tématikou, určený spíše teenagerům. Děj je poměrně předvídatelný, ale příběh jakž takž drží pohromadě. Žádná katastrofa to není.

• 12.5.2019  19:08
    Loď lásky (2011)

Příjemná a lehká komedie, která však leckoho dovede a může potěšit. Není slaboduchá, nevyskytují se zde nevkusné vtípky a při troše dobré vůle jsou situace, do nichž se hrdinové dostávají, i vcelku uvěřitelné. Pro milovníky situačního humoru film jako dělaný.

• 12.5.2019  19:02
    Poustevníci (2016)

Drsný, leč reálně působící film v kontextu horského prostředí, v němž se odehrává. Vnímavý divák si spoustu explicitně nezobrazeného dovede snadno domyslet. I proto je celkový dojem z viděného tak neutěšený. Není jednoduché se na to dívat, přesto nelituji...

• 15.4.2019  06:49

Ctitelé a milovníci Mistrova díla by si měli dobře rozmyslet, zda film OPRAVDU chtějí vidět nebo ne. Já jsem ze zvědavosti ten neuvážený krok udělala. Kdyby tvůrci uvedli, že je film "volně na motivy" Kingovy knihy, i tak by lhali. Tvrdit, že předlohou je stejnojmenná kniha, je bohapustá lež a drzost. Nemám nic proti inovacím, ale tohle je až urážlivé. Dvě hvězdičky jsou za herecké výkony, jinak film nemá cenu hodnotit - absolutně nijak nevyčnívá z plejády dnešních hororů, které jsou předkládány divákům.

• 12.4.2019  07:15

Film, který mě moc nezaujal. Když už se zde vyskytlo něco vtipného, přišlo mi to poněkud křečovité a ne moc k zasmání. Takové nicneříkající dílko, u kterého kdyby se mě za půl roku někdo zeptal, o čem to bylo, horko těžko bych z paměti lovila nějaké detaily...

• 12.4.2019  07:08
    Hellboy (2019)

Jelikož nelpím na del Torově stylu, oprostila jsem se v tomto směru od jakýchkoli přehnaných očekávání, no a nakonec jsem byla příjemně překvapena. Film o rohatém je prostě docela jiný, než předcházející dva. Co mi trošku vadilo, byla přemíra hlášek, které měly být vtipné a ne vždy se to podařilo. Naopak velkou radost jsem měla z několika docela brutálních scén. Tenhle film asi diváky dost rozdělí, hodně jich bude zklamaných, protože se ubírá docela jinou cestou.

• 1.4.2019  12:10

A co na to říci...? Snad jen, že potenciál zůstal nevyužit a ani charismatický Hugo Weaving toto "dílo" nemohl zachránit. Přežití a osudy postav mi byly vcelku ukradené, i když vzhledem k předvídatelnosti děje v tomto směru nebylo moc co řešit. Nestává se mi často, že bych litovala času, stráveného v kině, v tomto případě však bohužel ano...

• 1.4.2019  11:55

Až se skoro stydím za to, že tento snímek tak dlouho stál mimo moji pozornost... Nicméně svou chybu jsem napravila a s radostným pomlaskáváním můžu pravit, že se jedná o zvláštní, netradiční (a výtečný) film. Donutí diváka k zamyšlení a ta proklatá maska, kterou V ne a ne sundat, dráždí až k zbláznění... Divák je nucen po celou stopáž filmu si vystačit s podmanivým Weavingovým hlasem, což však shledávám za dostatečně uspokojivé. Podotýkám, že komiksovou předlohu neznám, a proto se k filmu nemohu vyjádřit z tohoto hlediska.

• 1.4.2019  11:47

Osud dvou hlavních postav mi byl tak nějak ukradený, protože mi oba byli nepříliš sympatičtí. Leč byla jsem zvědavá, jak bude logicky vysvětlen děj ve dvou časových úsecích, takže jsem statečně vydržela až do konce. Nenáročný film na odpoledne, kdy nemáte nic lepšího na práci a jste tak líní, že se vám ani nechce přepínat na jiný kanál.

• 1.4.2019  11:42
    My (2019)

Přiznám se, že film mě moc neoslovil a cestou domů z kina jsem přemýšlela, zdali jsem vše vůbec (správně) pochopila.... Dospěla jsem k názoru, že se mi to podařilo patrně jen částečně. Předchozí režisérův snímek byl pro mě lépe uchopitelný a na film My jsem, obávám se, málo přemýšlivě založená.

• 20.3.2019  10:22
    Cesta (2014)

Chvíli jsem váhala ohledně hodnocení, nakonec jsem udělila tři hvězdičky. Vnímavější divák si ve filmu najde spoustu toho, co není vidět, ale cítit... Post-apo svět je beznadějný tak akorát, nepříjemné horko a atmosféra nedůvěry lidí vůči lidem z filmu přímo čiší. Divák si jen stěží najde nějakou kladnou postavu, ostatně já také neshledávám důvod, proč to vůbec činit...Uvěřitelná pointa logicky zakončuje celý film.

• 20.3.2019  10:06

Kvůli zajímavě působícímu námětu jsem od filmu kdovíproč očekávala něco víc... Takto jsem přes dvě hodiny koukala na Jennifer Lawrence, která (byť je kráska) se tváří neustále stejně. O nějakém napětí jsem si mohla nechat jen zdát. Ve filmu se vyskytují různé těžko uvěřitelné a nepřesvědčivé sekvence a předpokládám, že za pár týdnů bych nebyla schopna definovat základní zápletku. Pokud srovnám s nedávným a námětově příbuzným Atomic Blonde: Bez lítosti, tak tento film se mi zamlouval daleko více než Rudá volavka.

• 1.3.2019  07:09
    Vyléčení (2017)

Integrace vyléčených zombies do zdravé společnosti je zajímavě znějícím tématem pro film, ale... Pro fanoušky hororů film nic moc nepřináší, neb o horor se opravdu nejedná. Spíše jde o takové sociální drama s aspekty, které nutí zapřemýšlet. A samozřejmě s postavami, které jsou pro sociální drama, řekněme, trochu netradiční. Dojmy mám však i tak rozpačité.

• 1.3.2019  06:50
    Vévodkyně (2008)

No, musím upřímně přiznat, že Keiru Knightley moc nemusím. Na druhou stranu uznávám, že už jsem ji viděla v několika zajímavých kusech, takže mi zase až tak nevadí. Historický kostýmní film Vévodkyně k nim nyní přiřazuji. Film o ženě, která se narodila ve (pro ni a její smýšlení) špatné době, by měl po divácké stránce uspokojit i milovníky ztvárnění životních dramat. Ke své ostudě dodávám, že jsem se až po shlédnutí filmu dozvěděla, že film představoval skutečně žijící osobu a nejednalo se o vymyšlený životopis.

• 28.2.2019  13:29
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Do kina v Kolíně jsem se na maratón neotřelého humoru Dejvického divadla moc těšila. A nutno konstatovat, že zklamaná jsem nebyla a dílko považuji za notně povedené. A ten nápad odvysílat celý seriál v jeden večer v atmosféře kina, ten opravdu oceňuji.

• 15.2.2019  18:31

Byla jsem zvědavá, jak se Rodriguez s tématem popere a bohužel musím konstatovat, že výsledek je pro mě značně rozpačitý. Předvídatelná milostná linka kyborg x člověk je jak vystřižená z červené knihovny, a tak film nezachraňuje ani charismatický Waltz. Zdá se, že většina nákladů na film byla vyplýtvána na vypiplání vizuální stránky, která je sice hodně povedená, nicméně se nějak zapomnělo investovat do kvalitního scénáře. To je však častá bolístka většiny filmů posledního období. Uvidíme, zda se případné očekávané pokračování nějak vyvine.

• 12.2.2019  08:27

Fenomén escape rooms dorazil i na filmová plátna a v tomto podání dle mého názoru zajímavým způsobem. Film svižně ubíhá, rozhodně nenudí a nemusí se ho obávat ani ti diváci, kteří nevyhledávají v kině brutální hororové zážitky.

• 12.2.2019  06:57

Až takhle slabé jsem to nečekala. Navzdory atraktivnímu prostředí filmu, které by si v reálu hororuchtiví fanoušci patřičně vychutnali (mě nevyjímaje) byl prakticky celý děj značně předvídatelný a nepřekvapující. Uspěchaný a těžko uvěřitelný závěr tuto nezáživnou "podívanou" korunuje.

• 20.11.2018  09:49

Můj pětiletý osmikilový kocour, který ode mě setrvale loudí granule pro koťata, také vypadá dojemně a srdce by se nad ním ustrnulo. Nicméně jsem nucena konstatovat, že věrnost psa jménem Hačikó je poněkud jiná liga. Moje subjektivní hodnocení filmu je na nejvyšší příčce - všechny složky filmu jsou v souladu, od hudebního doprovodu až po civilní herecký projev Richarda Gerea i ostatních herců. A samozřejmě vizuálně přitažlivý psí hrdina nenásilně vyloudí víc než jen malou dávku emocí z každého jen trochu vnímavého diváka.

• 20.11.2018  09:37
    Milada (2017)

Všichni by měli vědět, co se mimo jiné v nastupujícím komunistickém režimu v Československu dělo. Tato situace se týkala i ostatních států Východního bloku, i zde byly inscenovány podobné soudní procesy. Bohužel co se týče filmu, ten nemohu hodnotit příliš kladně, jelikož nedává příliš dobrý smysl a působí dost zmatečně. Divák si musí po jeho shlédnutí sám leccos domyslet. Téma a samotná Milada Horáková si jistě "svůj" film zaslouží, avšak toto zpracování se mi jeví poněkud nešťastné...

• 17.11.2018  21:21

Z filmů této série, které jsem prozatím měla možnost vidět, se mi tento jeví jako nejslabší. Nějak mi nedošlo (dle obsahu již shlédnutých filmů), že námět nemusí být obdobný a měla jsem proto od filmu naprosto odlišná očekávání. Tento snímek bych zařadila do žánru sociálního dramatu, zde navíc s výrazným romantickým přesahem. Pro mě osobně bylo směřování filmu i jeho pointa obtížně uvěřitelné.

• 17.11.2018  21:16
    Martyrs (2015)

K remakům se vždy snažím přistupovat nezaujatě a nesrovnávat je přespříliš s původním snímkem. Zde bohužel je mé hodnocení o hodně níže, než jak jsem ocenila francouzský originál. Víc než dvě hvězdičky dát nemůžu. Bilanci příliš nevylepšila ani miska zmrzliny, kterou jsem během filmu zkonzumovala, a to je co říct... Zdráhám se říkat o nějakém filmu, že je nudný, nicméně zde jsem postrádala jak atmosféru, tak napětí.

• 12.11.2018  07:50

Bizarní japonská podívaná. V této variaci na samurajské téma mě zaujal hlavně herec v hlavní roli, který měl prakticky po celou dobu filmu kamennou tvář a občas prohodil nějakou hlášku. Účel výskytu spousty nahých Japonek, které se ve filmu objevovaly prakticky po celou dobu, jsem tak docela nepochopila... a tak nějak si myslím, že nějaký objektivní smysl to asi ani nemělo. Film potěší nejspíš milovníky starších asijských snímků.

• 12.11.2018  07:43

První, o čem se musím zmínit, je malá návštěvnost filmu - to mě opravdu překvapilo. Ale divák (i čtenář) je tvor zapomnětlivý a jelikož knižní předloha vyšla zhruba dva roky před uvedením filmu, bude tato skutečnost patrně důvodem nevalného zájmu diváků. Film dle mého názoru bohužel kvalitativně nedosahuje úrovně zpracování prvních tří dílů Milénia. Jedná se o špionážní thriller, zaměřený čistě na akci. Za dobře vybrané herce považuje Lisbethinu sestru a šéfku tajné služby. S herečkou v hlavní roli jsem se po celou dobu stopáže filmu moc nesmířila a o představiteli Blomkvista už raději nemluvím vůbec, ten mi do role nesedl... Celkově film hodnotím jako průměrný.

• 12.11.2018  07:33

Vězeňský film "po korejsku" mě příjemně překvapil. Příběh je dobře vystavěný a nenudí, i když se leckdy dá odhadnout, jak bude děj pokračovat. Dvě hodiny uběhly jako nic.

• 5.11.2018  08:02

Svou náklonností ke starším asijským filmům se nikterak netajím, a tak asi není překvapením, že ani tento snímek subžánru rape and revenge nemohl uniknout mojí pozornosti. Příběh, který během prvních minut filmu diváka vtáhne do děje a povedený hudební doprovod dělá ze snímku veskrze příjemné pokoukání pro (vyhraněné) fanoušky. Moc se mi líbily bojové scény, "zlepšovák" s hracími kartami a litovala jsem jen toho, jak rychle film skončil.

• 5.11.2018  07:56
    Ferdinand (2017)

Tenhle animák je cílený spíš na dětské publikum, takže já jsem si ho až tak moc neužila. Pár vtipných momentů se nicméně našlo, stejně jako dojemných míst, kdy i slzička ukápla. Celkově však nijak nevybočuje z průměru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8