Kaylar

Kaylar

okres Nymburk
milovnice filmů a literatury z Poděbrad

Twitter: betyny

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 17.1.2021  14:52

V rámci mého osobního "dohánění filmových restů" došlo i na film Krásná mimozemšťanka. Ano, mám v tomto směru velké zpoždění, uznávám. Kombinace romantické komedie a sci-fi mě dlouho odrazovala, ale nakonec to bylo docela fajn, takové.. neškodné. Dana Aykroyda mám ráda a Kim Basinger je jako mimozemšťanka skutečně okouzlující. Film obsahuje několik momentů, na které se nezapomene (snídaně pro echt jedlíky, čerpání dat z mimozemské encyklopedie o Zemi, konzumace kapacity z autobaterie). Samozřejmě snímek je už trošku "zaprášený" a také trochu naivní, ale pro mě jsou to takové ty milé osmdesátky, pro které mám slabost, a proto ho hodnotím zaslouženými třemi hvězdičkami.

• 17.1.2021  14:45

Podle názvu filmu by divák mohl očekávat nějakou akční a působivou vesmírnou řežbu. Ta se nekoná. Divák může vidět film spíše televizního ražení, se zajímavou zápletkou (i když... neviděli jsme něco podobného už v jiném filmu...?) a tradičně přihlouplým a zmateným jednáním vědců. Pokud nemáte přílišná očekávání a v sobotním dopoledni nic lepšího v plánu, tak se podívejte.

• 3.7.2020  19:33

Moje hodnocení je trošku nadsazené, opravdu to žádná sláva nebyla... Nicméně Jack Black a Cate Blanchett se tak mohutně snažili o pozvednutí tohoto jen stěží průměrného filmu, že jsem toto hodnocení shledala jako správné. Děti ve filmech nemám ráda, takže i tohoto fracka jsem přežila jen s mohutným skřípáním zubů (v zájmu spravedlnosti je však třeba přiznat, že tam byl z hlediska smysluplnosti filmu bohužel nutný).

• 16.5.2020  18:48
    Irina (2018)

Při sledování filmu si nejspíš velká část diváků uvědomí, že se má ve svém životě velice dobře a že drtivá většina našich problémů je v porovnání se situací, ve které se ocitla hlavní postava filmu Irina, v podstatě malicherných. Působivý film s vážným tématem, na který nejspíš hned tak nezapomenete, ale zároveň film, který si nejspíše znovu nepustíte.

• 21.2.2020  07:41

Od filmu jsem neměla příliš vysoká očekávání, bohužel to, co jsem viděla, bylo ještě o třídu slabší. Horor? Thriller? Nic z toho. Divák se dočká nepříliš zajímavé podívané a z kina bude odcházet v lepším případě s rozporuplnými pocity. Za tuhle "podívanou" mi bylo opravdu líto peněz za vstupné (a to se nepovažuji za žádného drobného škudlila).

• 7.2.2020  07:43
    Stroj času (2002)

Vždy velice lituji, když musím dát jakémukoli filmu z mého milovaného sci-fi žánru nepříznivé hodnocení, ale v tomto případě to opravdu jinak nelze. Začátek se ještě jevil poměrně slibně, ale s pokračujícím dějem už soudnému divákovi nezbývá nic jiného, než jen nevěřícně kroutit hlavou.

• 13.1.2020  08:18

Film je vcelku úchylný. Pro otrlé diváky a divačky, mezi něž se bezpochyby můžu směle zařadit, to může být docela zábavná podívaná. Běžný divák zřejmě film přepne již po několika minutách, minimálně v okamžiku, kdy se na scéně objeví dvě hlavní protagonistky.

• 7.1.2020  12:21
    Tolkien (2019)

Film komorního vyznění, který osloví především fanoušky spisovatele Tolkiena (mezi které patřím také). Dětství, mládí, vznik a vývoj přátelství s dalšími studenty a v neposlední řadě i milostné peripetie - toto vše film obsahuje. Do děje posléze zasahuje velká válka. Život Tolkienovy rodiny po válce je zde již zmíněn pouze rámcově a v náznacích. Musím nicméně konstatovat, že emociálně mě film nijak nepoznamenal a považuji ho sice za dobře zvládnutý, leč průměrný...

• 5.12.2019  08:03
    V pasti (2018)

Četla jsem i knihu (dříve, než jsem viděla film) a popravdě, ani jedno mě příliš neohromilo. Za mě film nevybočuje z průměru. Pokud však divák neočekává něco excelentního, neměl by být zklamán.

• 29.11.2019  13:44
    Stalker (1979)

Nedělala jsem si ambice, že filmu plně porozumím a tento můj předpoklad se plně potvrdil. Ani tak však nemůžu říci, že bych se cítila o něco ochuzena nebo jsem snad neměla hluboký divácký zážitek. Film se mi líbil tak, jak byl natočen a určitě se k němu po čase ještě vrátím - jsem si téměř jistá, že v něm objevím to, co jsem nyní nezaregistrovala. Dlouhé záběry na předměty pod vodou, záhadná příroda i prostředí, kde se děj odehrává, jsou ohromně působivé a děj celkově diváka přímo nutí, aby zapřemýšlel. A to dobře, protože tenhle film rozhodně není nějaká divácká "jednohubka".

• 20.11.2019  07:08

Při vší úctě k Mistrovu dílu, knižní předloha k tomuto filmu je pouze průměrná. Těžko tedy lze očekávat excelentní film. A tak vznikl prostě průměrný film podle průměrné předlohy. Délka filmu je docela ubíjející a i když se herci snaží, co jim stačí síly, tak za mě se jedná o film, který mi brzy vyvane z paměti.

• 1.11.2019  15:51

Návrat dospěláka do studentských lavic a prožívání studentského života a všech jeho slastí i strastí je tématika pro film vděčná a věčná - obzvláště v sobě obsahuje a přináší komediální momenty a pokud se to vše nepřežene do absurdních situací, film se může povést. V tomhle snímku se většinu momentů podařilo víceméně zdárně ukočírovat a tak i když je film typicky americký, neměl by být v rámci žánru komedie pro diváka zklamáním.

• 1.11.2019  15:45

Zkušený divák bývá v případě druhých dílů či pokračování tak nějak obezřetný a ostražitý, zvláště pak tehdy, pokud se mu první díl líbil. Tentokrát se však, myslím, nikdo nemusí zklamání obávat. Film je propracovaný a nenudí, herecké výkony jsou výborné (nestárnoucí Woody Harrelson jistě každého fanouška potěší) a do zombie tématiky snímek vnáší i několik neotřelých inovací.

• 1.11.2019  12:56

Nenáročný snímek, ve kterém je děj předvídatelný i pro diváky, kteří nemají moc velkého fištróna. Takový slabší televizní průměr na kanálech, které vysílají nepřetržitě a tak holt něco vysílat musí...

• 25.10.2019  12:23
    Layla Fourie (2013)

Film, který nikoho nesoudí a neurčuje, co je dobré a co špatné. Dějové linky jsou předkládány tak, aby si divák utvořil názor sám. Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení zde, osobně film považuji za slušný průměr. Jedná se o příběh, který působí uvěřitelně a tak, že by se to všechno klidně mohlo stát..

• 12.10.2019  17:08

Měla jsem takové tušení, že se mi film bude líbit, ale že tak hodně, to bylo překvapení. Žánr hororové komedie dokáže být záludný a ne vždy se potenciál podaří využít. Film se v nezanedbatelné míře zaobírá nacionalismem Chorvatů a Srbů, což však není žádný jeho "politický doplněk", ale neodmyslitelná součást samotné zápletky. Prostě je to zombie tématika zase z trochu jiného úhlu, osvěžující a okořeněná mnoha rázovitými postavami a scénami, které divákovi utkví v paměti, Zcela jistě se nejedná o žádný mainstream, nicméně své obdivovatele si tento film nepochybně najde. Já se k nim zařadím také.

• 8.9.2019  10:59

Film je zářným příkladem toho, že více efektů neznamená lepší film. Rovněž přespříliš rádobyvtipných hlášek celý film jen sráží. První polovina zfilmované Mistrovy knihy fungovala nejen jako horor, ale i jako film a atmosféra končících osmdesátek zde byla skvěle zachycená. Tato druhá půlka, třebaže disponuje kvalitním hereckým obsazením, již sklouzává k běžnému průměru a hororové sekvence jsou v ní zastoupeny nevýraznými "lekačkami", které jsou zoufale předvídatelné. Přemíra digitálních efektů působí jako facka do tváře pravověrným oddaným čtenářům Kingových knih. Po nepovedeném letošním zpracování Řbitova zvířátek tak osobně tento film považuji za jedno velké zklamání. Dala bych nejraději pouhé dvě hvězdičky, ale třetí (symbolická) je za Kingovu hereckou účast ve filmu.

• 27.8.2019  12:21

Naprosto úžasný zážitek pro obdivovatele a fanoušky The Doors. Celá ta éra musela být jedinečná. Pokud se mi poštěstí přichomýtnout se k podobné hudební (nebo filmové) události té doby, pokaždé hluboce lituji toho, že jsem tehdy nebyla naživo a "u toho".

• 27.8.2019  07:17

A začalo to tak nadějně... Srdce filmových zvrhlíků se po úvodních scénách zachvěla v předtuše pokračování kanibalské hostiny a v očekávání mnoha variací násilí. Bohužel po takto slibném úvodu se před divákem odvíjí hodina půl (!) putování zmrzačené hrdinky mezi několika místy v poušti, obydlenými bizarními postavami, s nimiž navazuje různé typy sociálních vztahů. Několik snových sekvencí a pak konec který působí skoro jako setkání šťastné rodinky u táboráku. Škoda nevyužitého potenciálu, který prostředí přímo nabízelo...

• 26.8.2019  12:11
    Ohňostroj lásky (TV film) (2014)

Film, obsahující všechny atributy, které si lze představit pro naplnění pojmu "romantický". Bohužel jeho děj je velice předvídatelný a diváka snad nemůže nic překvapit. Happy end samozřejmě zaručen.

• 26.8.2019  07:26
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Na sledování si vyhraďte víc než obvyklou hodinu a půl - film trvá tři hodiny, které však utečou jako nic. Příjemné béčko podle jedné z Mistrových knih patrně potěší nejvíce jeho fanoušky, ostatní diváci mohou film vnímat jako zdlouhavý a nepříliš akční. Za mě slušný průměr a hodně mě potěšil Rutger Hauer.

• 23.8.2019  06:36

Přiměřeně nápadité téma a sympatická hrdinka, které divák zcela přirozeně může fandit, dělají z filmu osvěžující zážitek léta 2019. Vše umocněno atraktivním prostředím a poněkud zvláštními tradicemi rodiny, do které se hrdinka právě přivdala. Sadistická poznámka na závěr: zákeřného fakana bych osobně promptně a s velkou chutí vhodila do skrýše v kozím chlívku.

• 19.8.2019  08:01

Film lze doporučit opravdovým masochistům, kteří hledají filmařské dno. Je však nutné dodat, že ačkoli i v případě takto slabého dílka se sice pohybujeme v pořádně smrdutém bahně, o úplné dno se nejedná (viděla jsem už i horší filmy).

• 19.8.2019  07:57

Nevýrazný hlavní hrdina, který ve svém životě dosti tápe. Zápletka se týká záměny osob - spolužáků ze školy. Komediálního mi na filmu nic moc nepřipadalo, žánrově je to dle mého názoru spíš drama.

• 2.8.2019  06:26
    Slunovrat (2019)

Za sebe musím konstatovat, že předešlý režisérův film Hereditary byl pro mě o chlup zajímavější a to nejspíš proto, že mě více vtáhl do děje. V porovnání se záplavou snímků, které se dostávají do kin, je však Slunovrat rozhodně netypickým zástupcem hororového žánru. Asi není třeba nějak zvlášť ventilovat, že se nejedná o film, který uchvátí každého fanouška hororu a že ne každý ho dovede patřičně ocenit. Délka filmu není na překážku, taktéž oceňuji vizuální stránku a několik neotřelých momentů. Celkově film hodnotím jako nadprůměrný. Z praktického hlediska jsem při projekci ocenila, že v kinosále bylo jen 15 diváků, nevyskytovali se mezi nimi žádní chroupači popcornu a o to více jsem si mohla film vychutnat.

• 8.7.2019  09:32

Obávám se, že nejeden fanoušek Jima Jarmusche si pomyslí cosi o nedotaženosti filmu. Patřím k nim i já - holt tenhle filmový koláč ještě potřeboval trochu dopéct... Co se týče hereckého obsazení, to je vskutku skvostné - o to víc zamrzí, že k dokonalosti snímku toho chybí tolik a že tolik příležitostí zůstalo nevyužito. Tak snad příště.

• 31.5.2019  08:29
    Temné síly (2018)

Yound adult literatura a její sci-fi odnož je dnes velmi populární a setkáváme se v poslední době s mnoha adaptacemi knih tohoto žánru. Člověk je tedy už předem tak nějak na pozoru, co že to zase bude: přiznejme si, že zdaleka ne vždy se totiž jedná o podařené adaptace. V tomto případě to však žádný velký průšvih není - děj je sice předvídatelný, ale postavy vcelku sympatické a i když konec sklouzává ke klišé, na jedno zkouknutí je to celkem fajn.

• 31.5.2019  08:24
    Máma (2019)

Pořád jsem čekala, až se něco začne dít... a čekala... a čekala... Mezitím se na plátně odvíjely banální příhody studentů střední školy, jejich vztahy a podobně. Shrnutí: horor to není ani náhodou a ve spoustě sekvencí se člověk za herce až stydí, do čeho že se to pustili.

• 20.5.2019  12:02
    Slender Man (2018)

Hodně slabý "horor", který snad nemůže vystrašit ani diváky, kteří jsou ve stejném věku jako hlavní postavy. Děj předvídatelný, bubáka téměř nevidět a ta hodina a půl pro mě byla téměř nekonečná. Viděno v televizi - jít na film do kina, nejspíš bych za to sama sobě musela nadávat. Nedoporučuji.

• 12.5.2019  19:11

Film se sportovní a vztahovou tématikou, určený spíše teenagerům. Děj je poměrně předvídatelný, ale příběh jakž takž drží pohromadě. Žádná katastrofa to není.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9