Des2

Krýša xx

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 29.1.2016  11:06

Určitě by filmu prospělo, kdyby jedna z vedlejších postav nevypadala jako Putin.

• 28.3.2012  00:33
    Okolnost (2011)

Místy geniální, škoda jen příliš dlouhé stopáže (stačilo by pokrátit pár minut, hlavně v poslední čtvrtině, kde film ztrácí dech...) Ale Okolnost rozhodně stojí za vidění - poskytla mi do íránských reálií vhled ještě živější než Persepolis, příběh je poutavý a herci vyloženě skvělí.

• 23.1.2012  22:36

Možná je to tím, že už uplynulo hodně vody od doby, co jsem četla knížku a viděla švédskou verzi... ale takhle v kině mě to celou dobu strašně bavilo. Těžko srovnávat Lisbeth v podání Rooney Mary a Noomi Rapace, ale přijde mi, že tady měla Lisbeth víc prostoru a když k tomu přičtu celkově větší věrnost knižní předloze, Fincher u mě vítězí.

• 14.11.2011  00:07

MIluju půlnoční filmy, ale tohle bylo naprosto otřesný a nefungovalo to ani v rámci své kategorie.

• 14.11.2011  00:05

Neuvěřitelně... famácký. Trefnější přívlastek mě nenapadá, ale kdo viděl filmy katedry režie, bude v obraze.

• 26.9.2011  23:06
    Vyfič! (2009)

Ale tak jo, je to hodně zjednodušující (skoro až) pohádka... ale taky pořádnej derby riot!

• 26.12.2010  00:26

Vím, že udělat z několikastránkové povídky celovečerní film není jednoduché, a tady to bylo zvládnuté obdivuhodně (snad jen - proč to celé musel být jen sen?). Jediné, co mě doopravdy zklamalo, byla závěrečná scéna mezi Karkulkou a vlkem. Tahle Karkulka byla pořád příliš křehká a oproti literární předloze chybělo sundavání košile a probuzení v posteli - chyba, chyba, chyba.

• 27.9.2010  13:56

Formálně dost dobrý, obsahově úplně prázdný. Viz Tetsuo.

• 29.8.2010  22:30

Nemůžu se ubránit srovnání s Piráty na vlnách. Všechno, díky čemu Piráty tak miluju, je tady úplně špatně. Žádná atmosféra. Žádná našlapaná jízda. Žádná láska k hudbě. A žádný skvělý soundtrack. Je to trapné, povrchní, neuvěřitelně nudné a zdlouhavé, s nezajímavou hudbou a samými nesympatickými postavami, jimž vévodí Williamova matka, velice trapná figura. Jediné, za co jsem ráda, je fakt, že díky diletantismu Camerona Crowa jen více vyniká hravost díla Richarda Curtise, kterému Crowe může jen závidět. (A nebo je to snad tím, že v Anglii měli lepší hudbu?)

• 22.5.2010  20:50

Zkrocená Kate už mě tolik nebavila, ale začátek byl naprosto dokonalý.

• 21.4.2010  00:09

Filmová báseň, která funguje... V závěru se kouzlo pomalu vytrácelo, ale scéna u oběda byla prostě perfektní.

• 20.4.2010  18:22

Nuda, povrchnost, doslovnost... zachraňují to jen ty růžové vlasy.

• 27.3.2010  23:10

No, nevím, jsem z toho trochu rozpačitá. První polovinu filmu jsem byla s Brownem zajedno a nejradši bych Fanny nakopla - ne moc pěkná fiflena, která se jenom parádí a o poezii se začne zajímat jenom proto, že se jí líbí Keats. (Prostě pipina, která za ním šíleně dolejzá.) Další výtky mám ke scénáři, na začátku je příliš stručná expozice - vůbec jsem netušila, která bije (ostatně víc věcí nebylo vysvětlených), a závěr je oproti tomu dost rozvleklý. Líbily se mi vlastně jenom dvě věci - stará Anglie (výprava byla bezchybná) a fešák Ben Whishaw v roli básníka Keatse :)

• 27.3.2010  22:48
    Drool (2009)

Scénář je plný výborných hlášek, výkony herců jsou taky většinou bezvadné, ale některé scény mi přišly špatně zrežírované a proč ta dokumentární kamera? Nevím, jestli bylo záměrem udělat dramatičtější scény ještě dramatičtějšími, ale nepřišlo mi to jako dobrý nápad, nejsilnější stránkou tohoto filmu je totiž humor.

• 10.3.2010  23:18
    Lenin v Říjnu (1937)

Lenin v říji. Kdyby to byla parodie, čtyři hvězdičky bych přidala. Ale takhle...

• 5.3.2010  00:50

Moc Hollywood... ale pořád ještě Burton. Ach! (Nevidět to v kině, ale na pc, možná bych šla o jednu hvězdu níž. Ale jenom možná.)

• 22.2.2010  00:21
    Cirque du Soleil: Quidam (divadelní záznam) (1999)

...a to mám pro nový cirkus slabost. Vytkla bych asi to, že hudba byla místy slabší a některé akrobatické kousky ztrácely dynamiku. Přesto to byl úchvatný zažitek, být uvnitř a mít VIP místo, asi bych byla v transu.

• 20.12.2009  23:18
    Avatar (2009)

Intolerance o sto let (a milion technických inovací) později. Trocha vtipu, hodně akce a přemíra patosu. Nemám ráda filmy, ve kterých se hrdinové vždycky vyhnou kulce, vždycky jsou na poslední chvíli nějakým zázrakem zachráněni a pokud někdy umřou, pak jedině hrdinně v důstojné situaci a za dostatku pozornosti. Černobílé, povrchní. Měla jsem pocit, jako bych hrála pouhou scifi počítačovou hru. Něco takového už tady bylo stokrát, tohle je jen vizuálně povedenější - jakmile dosáhnou další filmy téhle úrovně grafiky, zbyde jenom průměrná kombinace střílečky a lovestory.

• 16.12.2009  11:43
    Zoufalci (2009)

Uvěřitelné postavy a dialogy - konečně! Jen škoda, že film nespěje k žádnému vyvrcholení.

• 9.12.2009  23:44

Cha cha. Klavír na bojišti mě dostal!

• 22.9.2009  18:05

Škoda několika slabších částí, protože místy to bylo přímo skvostné - vidět spolu tančit Gena Kellyho a Freda Astaira je doopravdy zážitek :)

• 31.8.2009  22:29

K muzikálům bývám většinou dost nekritická, hned se jimi nechám strhnout a pak už se vezu na vlně hudby a tance až do konce, kdy mě film vyplivne ve stavu naprosté euforie a já nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Jenže Šakalí léta... to není ten případ. Filmu hlavně chybí -pro muzikály tak typický- drajv. Příběh (dá se to tak vůbec nazvat?) je rozmělněný mezi velké množství postav, které jsou tím pádem ploché, nemůžeme se s žádnou ztotožnit. K muzikálům patří určitá stylizace, ale tady, přestože byla mírná, působila nepřirozeně. Film by měl být muzikál buď na 100%, nebo vůbec. Tady je všechno tak odbyté, polovičaté... Dlouhé chmurné scény přeruší občas nějaký hudební výstup, ale výsledný dojem je tak trochu kočkopes. Měla jsem tu čest vidět Made in Hungária, maďarský muzikál s podobnou tematikou, a musím říct, že všechno, co je tady tak špatně, Maďaři zvládli na výbornou. Žádná nuda, žádná průměrná taneční čísla, ale strhující gejzír skvělé hudby a vtipu s dokonalou a pohlcující atmosférou.

• 13.8.2009  02:12
    Dogville (2003)

"Und dann werden Sie mich sagen hören: Alle! Und wenn dann der Kopf fällt, sag ich: Hoppla!" Pirátko Jenny, má hrdinko, takhle jsem si tě nikdy nepředstavovala. Tvůj příběh rozvedený ze tří minut na tři hodiny mě dostal do kolen, byla jsi prostě kouzelná a tvému světu bez kulis jsem bezvýhradně uvěřila.

• 13.7.2009  14:33

Brilantní komedie o lásce k hudbě a o svobodě, již hudba přináší. Hvězdné a nesmírně sympatické obsazení, skvělé hlášky, dokonalá hudba. Dala bych cokoliv za to, abych mohla na té lodi strávit třeba jenom minutu. Tohle prostě musím vidět znovu :) // Už jsem to viděla podruhé a jsem ještě nadšenější!

• 13.7.2009  14:24
    Crackie (2009)

Ta holka byla tak nebetyčně blbá a naivní, že jsem jí nic příjemného ani nepřála. Jak mohla udělat tolik chyb, a přesto nakonec "prozřít" a dopadnout dobře, je mi záhadou.

• 13.7.2009  14:04

"Co je to za písničku?" "To je americká - " "Americká?" "Ehm, latinsko-americká... Kubánská! Chudí zemědělci na třtinových plantážích zpívají o tom, jak je kapitalisté vykořisťují..." // No, nebylo to úplně přesně takhle, ale to je jedno - festivalová atmosféra je stejně nepřenosná, takže kdo nebyl, nepochopí. Skvělá hudba, skvělý námět... Já jen lituji, že tohle nebylo natočené v Čechách.

• 13.7.2009  13:58
    Sexykiller (2008)

Dokonalý půlnoční film.

• 30.6.2009  01:00

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím svého dědu, jak to coby opilý námořník rozjíždí s Marlene Jobertovou :D Jinak docela napínavé.

• 5.6.2009  22:58

Byla jsem přímo okouzlena experimentální formou. Není pravda, že je zbytečná a nemá smysl - naopak, dodává filmu dynamičnost a přibližuje nám vnímání a pocity hlavní hrdinky. Scénář mi v průběhu přišel trochu slabší a mělký, ale v závěru se všechno nějak vyjasnilo a zjistili jsme třeba, že ani Tracey nebyla v té zácloně oblečena samoúčelně (o vyjevení pravdy o fešákovi ani nemluvě). No, kvůli roztomilé Ellen Page a z úcty k práci střihačů hodnotím Tracey Fragments trochu nekriticky, ale...vždyť říkám, že jsem očarována :)

• 8.5.2009  14:37

Tahle dvojice mi ukázala, že jsem se ještě nezbavila všech předsudků.

<< předchozí 1 2 3