remy

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.6.2019  08:40
    Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je pomalejší než jednička, což sebou nese velké výhody i nevýhody. Je to super, protože je najednou prostor na plnohodnotné vykreslení podstatných charakterů a mnohem více se divák dozvídá, prostřednictvím flashbacků, o klíčových událostech, na což minule nebyl tak úplně čas. Na druhou stranu by si to i přes skvělé, a leckdy napínavě podané vedení příběhu, zasloužilo trošku sestříhat.

• 7.6.2019  00:14

K úplné spokojenosti mi v první polovině chybí potřebný drive nebo poutavější dialogy. Jakmile se ale veškeré dění přesouvá do Candylandu, je tu najednou ten můj oblíbený Tarantino, kterého jsem do této chvíle všude postrádal. Django je hodně fajn, místy super a herecky bravurní, ale geniality Hateful Eight podle mě nedosahuje ani zdaleka.

• 4.6.2019  21:00

Blbej vtip v kontextu jiných, řemeslně vymakanějších GoT bitek. Viz Battle of Bastards a neskutečnej rozdíl je znát hned.

• 28.4.2019  20:43

Přiznám se, že jsem od Endgame čekal něco úplně jiného. Ale oceňuju cestu, kterou se tahle comicsovka vydává. Oproti Infinity war dostáváme pomalejší, po většinu času i komornější podívanou, která k maximálnímu zážitku vyžaduje znalosti předešlých filmů a v neposlední řadě také oblibu všech hrdinů. Kdo neví kdo je Tony Stark nebo Steve Rogers, pravděpodobně si ty tři hodiny v kině protrpí, protože ten fan-service je zde neodmyslitelnou součástí. Užil jsem si to neskutečně, ale abych byl upřímný, koncept hlavní zápletky mě dost překvapil a paradoxně si nejsem zcela jistý, jestli jsem si přesně takhle finále jedné éry vysnil. Na druhou stranu tenhle přístup dělá Endgame mnohem zajímavějším filmem a proto jej neberu jako negativum, které by nějak zásadně ovlivnilo mé hodnocení. Ve výsledku se tak můžeme těšit z opravdu skvělého zakončení od nejlepších Marveláckých režisérů, po kterých se mi bude stýskat. Napětí, humor, emoce a zejména originalitu se povedlo vytěžit na maximum, bravo!

• 6.4.2019  16:00

Utahaná Zahlerovka, stavěná na nepříliš poutavých dialozích. Tentokrát docela nuda, v akci stále stejně nekompromisní, ale těch 160 minut je fakt znát, že jsem byl nakonec rád za závěrečné titulky. Chyběla mi pohlcující atmosféra Bone Tomahawku nebo zábavnost Bloku 99.

• 30.3.2019  22:20
    My (2019)

Peele utekl od Uteč až moc daleko.

• 10.3.2019  10:26

Trailerová kampaň byla dost slabá, takže mě mohl tenhle marvelovský origin jenom příjemně překvapit. Že se tak nestane, jsem dost čekal. Captain Marvel je v porovnání s Avengers poměrně komorní podívanou, ale za to větší prostor dostává příběh - odhalování minulosti hlavní hrdinky, budování vztahů (Fury - Carol) a v neposlední řadě několik překvapivých momentů. Ona samotná Brie Larson není kdovíjak zábavná, takže je její hrdinka prostě dost nevýrazná. Naopak příjemně potěší Nick Fury, jehož přeměna do mladšího já se povedla výtečně a ani ty jeho vtipy nejsou úplně marné. Dostane se i nějaké akce, ale mám problém s tím, že nejen ta nenabízí nic, kvůli čemu bych chtěl snímek s chutí vidět znovu. Jen tuctový střípek do jinak bohatého marveláckého vesmíru.

• 2.3.2019  14:22
    Roma (2018)

Mistrovské dílo, které ani náhodou nestrhne každého, ale právě v tom tkví jeho výjimečnost.

• 2.2.2019  14:06

Peter Jackson přenechal svůj vysněný projekt režiséru Christianu Riversovi, což sebou nese řadu nešťastných tvůrčích schopností a promarněného potenciálu, který "navzájem se požírající města na kolečkách" neoddiskutovatelně měla. Ten film překvapivě rychle ubíhá, ale všechno působí neskutečně rutinním dojmem, že se příběh, který je primitivní ale zábavný, odehrává v dost vizuálně nezajímavém prostředí. Ani o postavy není dostatečným způsobem pečováno, takže na ně s výjimkou snažícího se Weavinga, lehce zapomenete. Mortal Engines ničím nepřekvapí, na druhou stranu vám ničím den nezhnusí. Prostě fajn průměr, po trailerové kampani jsem tomu ani takové naděje nedával.

• 13.1.2019  22:35
    Aquaman (2018)

Aquaman je pohádková a zároveň neskutečně poutavá podívaná nejen pro fanoušky komiksu, ale i pro celou rodinu. Wan si vybral přesný casting, ve kterém s Momoou a Amber Heard udělal trefu do černého. Vizuálně podmanivá podvodní říše nabízí nespočet překvapení a na velkém plátně vynikne. Největší obavy se ztratily při sledování akčních sekvencí, které je ale radost sledovat, protože nejenom, že nabízí skvělou práci s dynamikou, ale hlavně celou pasáž vidíme z mnoha úhlů pohledu a nebyl by to Wan, kdyby všechno nenatočil přehledně. Sám za sebe v podstatě nemám co vytknout, užil jsem si tuhle výpravnou fantasy-pohádku maximálně. Nečekal jsem mnoho, výsledkem zůstává nejzábavnější snímek roku. A přesně proto miluju filmy.

• 12.1.2019  17:21
    Mys hrůzy (1991)

Děsivé, napínavé, gradující. V tom nejlepším slova smyslu. Scorsese se tímhle žánrem našel a servíruje náramný thriller, u kterého mrazí v zádech i při scénách, kdy zazvoní zvonek. De Niro je neskutečný a předvádí nezapomenutelný herecký výkon (možná ještě lepší než v Raging Bull). Šílené chování Maxe Cadyho nezná hranic a jeho touha se pomstít se neustále prohlubuje, což sebou nese řadu nepříjemných událostí až nakonec vede k fantastickému "finále" v domě ..nic ale není tak, jak se zdá a i proto je Mys hrůzy z kapsy geniálních kousků.

• 31.12.2018  14:39

Once Upon a Time in London.

• 30.12.2018  23:43
    Interstellar (2014)

Strhujicí, promyšlené do detailu, audiovizuálně dokonalé. Klasický Nolan.

• 25.11.2018  19:47
    Avatar (2009)

Avatar. Největší film nového tisíciletí. Překonat ho může jen a pouze sám Cameron .... Avatarem 2,3,4,5.

• 11.11.2018  23:33

Společenstvo prstenu je první a zároveň i nejlepší díl trilogie, která má dodnes po celém světe nespočet fanoušků, včetně mě. Dvě věže pak přišly s mnohem rozmáchlejším uchopením a větším zastoupením postav. A nakonec Návrat krále znamenal dokonale vyhrocené a emocionálně vypjaté zakončení se vším všudy. Pro mě osobně ale první díl zůstává nepřekonán. Jackson poprvé představil svět hobitů, elfů, skřetů a všechno se mu to povedlo náramně. Už na začátku filmu, kdy můžeme vůbec poprvé spatřit Kraj, nám dává najevo, že postavy a to zejména hobiti, se kterými budeme trávit následující hodiny a prožívat společně s nimi jejich velká dobrodružství, jsou velcí sympaťáci. To se dá samosebou říci i o Gandalfovi, kterého (nejen) zde všichni obdivují a to hlavně díky jeho ohňostrojům. Po takřka až pohádkovém úvodu začíná jedno z nejnebezpečnějších dobrodružství všech dob, ve kterém dokáže Prsten ovlivňovat vztahy mezi přáteli a útočit na jejich mysl a rozum, což se mimochodem podařilo zachytit výtečně. Jackson v průběhu odhaluje nová tajemství Středozemě, nezapomíná na zvraty a celou dobu oslňuje úžasnou výpravou. Přičtěte si k tomu neméně geniální hudební motivy Howarda Shora a dostáváte absolutní, nezapomenutelný filmový nářez.

• 3.11.2018  00:38
    Sestra (2018)

Průměr až bída. Na spin-offu o jeptiškách a tajuplném klášteře není totiž moc co chválit. Nefungují lekačky, atmosféra, postavy a už vůbec ne příběh... a to je průser. Wan je jediný schopný režisér, který může tomuhle univerzu něco nabídnout, bez něj to za moc nestojí. 50%

• 27.10.2018  21:23

Jako fanoušek Johnnyho Englishe, potažmo Rowana Atkinsona hlásím sám za sebe spokojenost, i když bych přeci jenom po dokonale nahláškované dvojce čekal trošku víc. Ta je o level výš, lépe pracuje s již zmíněnými hláškami, s prostředími, kdy to celé působí mnohem pestřejším dojmem, ale hlavně pro charisma svých postav, čímž se třetí díl příliš nezaobíral. Krásným příkladem je zbytečně působící Kurylenko - jediným plusem v tomto případě tak zůstává, že takhle pěkná snad nikde nikdy nebyla.... I tak je to ale svižná zábava s dostatkem velmi vtipných momentů (virtuální realita, schůzka v úvodu, tancování...), ve kterých Atkinson exceluje a dokazuje, že na to stále má.

• 1.9.2018  01:02

No žádná sláva. Vidím to na lepší průměr, ale na rozdíl od jedničky jsou tyhle dvě hodiny spíše úmorné než zábavné. Jasně, velké plátno tomu sluší, obzvlášť celý útěk z ostrova je sakra epickou podívanou, snad i Chris Pratt je pořád sympaťák, ale síla dobrodružství a totální natěšenost po závěrečných titulkách na cokoli z tohohle světa, jsou bohužel už fuč.

• 1.9.2018  00:35

Dokonalý, po všech stránkách. Miluju to a asi nedokážu říct, jakej díl Toy Story je nejlepší, protože každej je opravdu úžasnej, ale plně dokážu říct, že trojka je příběhově nejsilnější, má skvělého "záporáka" , krásnou nostalgii a závěr, který skoro až bral dech. Důstojné rozloučení, které by mohlo zůstat uzavřené. S Ratatouille pro mě nejlepší Pixarovka.

• 29.8.2018  19:33
    Počátek (2010)

Fascinujicí dílo mistra nešetřící sofistikovaným přístupem. Inception je složitý, náramně zrealizovaný kousek. Přesto výsledné dojmy nejsou tak nadšené jako třeba u Dark Knighta. Na poklonu to pořád spolehlivě stačí.

• 19.8.2018  22:54
    Mrakodrap (2018)

Dobrá popcornová zábava, sice hloupá, napůl kýčovitá a dějově neoslňující, ale velmi solidně natočená, kdy jsem byl u všech těch překonávání ohnivých překážek a bojů o vlastní životy docela napjatej. Od Mrakodrapu jsem vlastně dostal víc, než jsem čekal. Navíc je vidět, že Rock má na to, aby dál zkoušel trošku vážnější role v méně vtipných filmech, protože mu evidentně, jak je vidno, sluší i nějaká ta vráska, než jen přiblblej vejškleb. 70%

• 4.8.2018  18:57
    Sněhulák (2017)

Od nesnesitelnosti zachraňuje Sněhuláka docela svižné tempo a jakási vnitřní touha vědět, kdo že je vlastně vinen .. Jinak hrozně obyčejně a nezajímavě natočená detektivka. Velká škoda. 5/10

• 4.8.2018  17:36

Jednička je jinde. Má lepší snad uplně všechno. Hlavně záporáka, příběh, postavy ... A mě to vlastně ani moc nebavilo. Narozdíl třeba od Univerzity pro příšerky mám tady pocit odfláklosti a tuctového pokračování. Říkal jsem si, a to je jako všechno? Neříkám, že to nebylo fajn - dost se mi líbila dějová linka pana Úžasňáka. Ale je to zklamání. Jdu si pustit tu jedničku.

• 3.8.2018  13:23

Vaše mise, rozhodnete-li se ji přijmout... Tom Cruise to zase dokázal, skoro jako jindy Nolan. Na pána. Tentokrát se musí Hunt vypořádat opět se Syndikátem, se kterým měl nemalý problém už minule, ale zatímco minule šlo hlavně o komornější špionážní přístup, tady se jede na velkolepější a působivější koncept. Od začátku do konce skvělá zábava - možná jde o nejzábavnější M:I. A zábava je hlavně v akci, která je po všech stránkách boží - od skvělé bitky na záchodech, přes famózní honičku Paříží až po zběsilé vrtulníkové finále. Na scénu se vrací Rebecca Ferguson, jejíž návrat je fajn, mnohem víc ale potěší návrat Seana Harrise a to, jak ho tvůrci zdokonalili k tomu, aby byl jeden z těch záporáků, kterého z hlavy jen tak nedostanete. Vedle něho musím vyzdvihnout i Cavilla, kterej si to tady neskutečně dává a dokazuje, že víc takových rolí by mu rozhodně neškodilo. Možná mám trošku problém s již klasicky zbytečně překombinovaným dějem, ale v tomhle případě jsem ochotnej přihmouřit oko. Bavil jsem se. Hrozně moc.

• 14.7.2018  19:08

Marně v tom vedru za zvuků nádherné Morriconeho hudby a dokonalé Leoneho režie hledám jediný kaz ....

• 5.7.2018  22:05

Vítěz v kategorii nejdebilnější potitulková scéna ever.

• 1.7.2018  13:26

Vrchol kouzelnické ságy. Podívaná dokonalá prakticky ve všech směrech.

• 1.5.2018  18:46

Velkolepá našlapaná jízda od začátku až do konce. I za faktu, že tu nemáme kdovíjak promyšlenou story, jako spíš "pouhou" strhujicí popcornovou zábavu, se z mého pohledu jedná o jednu z nejlepších, ne-li nejlepší Marvelovku. Protože ať už zmíním akci, emoce, nebo snad i ten humor, tady zkrátka funguje všechno přesně tak, jak má, což některé předchozí comicsovky nemají tak úplně splněno. A když už jsem zmínil ty emoce, sám sebe jsem načapal, jak mi (nejen) v těch nejvyhrocenějším momentech na hrdinech opravdu záleží. Intenzivně podané před-finále, které si zaslouží každý potlesk pro bratry Russoovy, protože ho zmákli takřka dokonale.

• 22.4.2018  00:39

36% nepobírám. Dost podceňovaná, podle mě fajn komedie.

• 1.4.2018  01:50

Domnhall Gleeson a la terč králičí bandy, která se hodně nechala inspirovat Kevinem, který dokázal zmizení rodiny McAllisterů. Mě to prostě bavilo od začátku do konce a když šlo Péťovi o život, paradoxně jsem se bál. Mohl by totiž skončit na česneku a sranda by byla tu tam ..

<< předchozí 1 2 3 4