Tyler

Tyler

okres Hradec Králové
Thin is sharp

homepage

141 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Šest v tom (TV seriál) (1997)

  Pokud bych mohl něčemu dát hvězdiček víc než maximálně možných pět, byl by to právě tenhle seriál. A proč? Vždyť to musí být jen další komediální počin o partě mladých lidí - jenže dejte slovo komediální do uvozovek, přidejte dramatické momenty, pak připočtěte skvěle napsané postavy a vynásobte jedinečnou atmosférou. Jako výsledek nedostanete nic menšího než ŽIVOT. Život s chvílemi plnými radosti, lásky, klidu a naděje, ale i s chvílemi totálního zmaru, nejistoty, podvodů a pláče. Prostě se vším, co k němu patří. Na závěr bych chtěl říct jen dvě věci - poslední záběr "Šesti v tom" ve mně vyvolal mnohem větší pocit prázdna a smutku než Chandlerova závěrečná věta v "Přátelích", a ač nemám tyhle fráze rád, musím přiznat, že Rachel, Adam, Pete, Jenny, Karen a David mají už navždy místo v mém srdci. Takže pokud to někdo ještě nepochopil - "Šest v tom" patří bez jakýchkoliv pochyb mezi ty největší skvosty televizní obrazovky.

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

  Tenhle seriál není tím, čím se zdá být...Stejně jako sovy. Všichni oceňují Lynche (a já se k nim hlasitě připojuji), ale prosím nezapomínejte na scénáristu Marka Frosta! Tohle se musí vidět, jiná možnost není!!! Osobně dodávám, že Dale Cooper je tou vůbec nejpozoruhodnější a nejdokonalejší postavou televizní historie...Tak šup, udělejte si šálek černé kávy, vezměte si meruňkový koláč a koukat se! P.S. : Potkat někoho kdo vypadá jako Bob, poseru se strachy.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

 • poster

  Wallander (TV seriál) (2008)

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

  "Mr. Mulder, they´ve been here for very long, long time." - Deep Throat ; Pokud nějaký seriál dosáhl statutu celosvětového kultu, jsou to právě "Akta X". Výjimečný seriál, na jehož popularitě se dodnes vozí spousta dalších. Skvělé scénáře (+pár výjimek potvrzujících pravidlo), do detailu vypracované charaktery hlavních postav, které i přes nadpřirozené zápletky drží tenhle seriál pevně na zemi, charizmatičtí herci, slizký a tajemný Kouřící muž, spiknutí, mimozemšťané, akce a v neposlední řadě i humor...Je pravda, že se vzrůstajícím počtem řad se konspirační zápletky stávají možná až moc zamotanými a trošku nepřehlednými, ale to nic nemění na tom, že "mytologie" Akt X je výjimečná...Navíc vztah Muldera a Scullyové překračuje obvyklá klišé a je ve své síle a pevnosti dokonalost sama...Co se týká jednotlivých epizod, tak za vůbec nejlepší bych vybral "Memento Mori" a trojepizodu "Getsemany", "Redux I" a "Redux II". Ale osobní slabost mám pro víc dílů, seznam by byl dlouhý :). (psáno po zhlédnutí 6. série)

 • poster

  Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (TV seriál) (1999)

  Nové oddělení, které jsme u nás ještě neměli a tak odporné zločiny, že i rituální vraždy jsou proti nim jen odpoledním čajíčkem. Vážně. Sexuálně motivované vraždy, znásilnění, pedofilové...Prostě humus největší. Ale styl s jakým je tenhle seriál natočený nemá konkurenci. Zásluhu na tom mají nejen výborné scénáře, ale především skvěle napsané postavy vyšetřovatelů a herci, kteří se jich bravurně zhostili. Jsou to obyčejní lidé jako my, jen mají jinou práci - práci plnou stresu, psychického vypětí a těch nejstrašnějších skutků, co jsou jen lidé schopni provádět. A přitom si mají zachovat zdravý rozum a pokud možno hlavně odstup...Je sympatické a zároveň krutě reálné, že se jim to nedaří...Ať už Stablerovi, který má půvabnou dospívající dceru a po tom, co vídá, plně chápeme jeho obavy....Bensonová, která je sama "následkem" znásilnění...Cassidy, jehož svět plný hnusu zasáhne natolik, že po několika dílech odchází...Snad jedinou "nejvyrovnanější" postavou je Munch, vpravdě cynický, ale nadmíru schopný detektiv, který si jako jediný dokáže udržet aspoň minimální odstup a je tak podporou celému oddělení. Ale ani on nezůstává nezasažený...Ano, tenhle seriál je hodně temný a musím přiznat, že každý díl je takovým malým televizním "Sedm" - co se týče pocitů z něj určitě...Není to vlastně další známkou jeho kvality?

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Co psát, abych se neopakoval? Vážně těžké, protože "Přátelé" si zaslouží hodnocení pouze v superlativech! Vždyť tenhle sitcom vás bude nejen pravidelně a perfektně bavit, on vás bude mnohdy i dojímat a osudy jeho hrdinů vás budou skutečně zajímat! Na začátku natáčení měli producenti tak šťastnou ruku, že se tomu nechce ani věřit - šestice mladých lidí, kteří k sobě dokonale sednou a co víc, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra, takže jejich přátelství není jen hrané...Při pohledu na stručný seznam hostujících hvězd, který tady máme uvedený, se nemůžu ubránit jisté nostalgii - a v tom tkví jedinečné kouzlo "Přátel". Je to jako vzpomínka na vlastní zážitky, náhodná setkání, zábavné příhody i smutnější momenty - a to se přitom stále bavíme o "pouhém" sitcomu! "Přátelé" prostě dokázali něco neuvěřitelného - prorostli do srdcí a životů mnoha lidí po celém světě. A těmto lidem se po skončení poslední epizody (ano, opravdu je úžasná) bude skutečně stýskat! Větší poklonu "Přátelům" vyseknout ani nejde...P.S.: Chandlere Bingu, jsi bůh!

 • poster

  Směr jih (TV seriál) (1994)

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Legenda mezi legendami animovaných seriálů.Neskutečné nápady - a nejšílenější je,kolik jich tvůrci mají v zásobě !!! Pestrá mozaika obyvatel mezi nimiž je těžké vybrat tu nej,i když u mě o pidipidipidikousíček vítězí Doktor Dlaha :))).