ROCK,THE

homepage

Facebook: rockspopculturemuseum
Instagram: therock1629

• 14.11.2019  21:21

Tento týden je asi svátek filmu, včera excelentní Le Mans ‘66 s Batmanem a dnes velmi vydařené pokračování jednoho z nejlepších horror-thrillerů v dějinách filmu s Obi-Wanem aneb pokračování legendárního snímku v kterém hlavní roli ztvárnil Jack Nicholson a to jest Osvícení a nyní s Ewanem McGregorem Doktor Spánek. Skvěle zpracované pokračování. Napětí filmu je neskutečné esence Stephena Kinga funguje na plné otáčky a Ewan McGregor září. Skvělý film který je důstojným pokračováním legendárního Osvícení. Doporučuji zejména pro fanoušky a znalce původního dílu ale i pro lidi kteří první díl neviděli protože po shlédnutí tohoto si první díl zaručeně pustíte! DOKTOR SPÁNEK

• 13.11.2019  23:00
    Le Mans '66 (2019)

Bravo! Opět po úspěchu Logana se James Mangoldovi povedlo udělat další nádherně zpracovaný impozantní snímek. Ruku k dílu přidal jeho dvorní skladatel Marco Beltrami s jeho špičkovým soundtrackem. Hlavní role v podání dua herců Matt Damon a Christian Bale jsou absolutně nadhraniční, zejména Christian Bale který opět pro roli udělal absolutně vše. Nádherný snímek vyprávějící jednu kapitolu jednoho z nejepičtějších soubojů aut v historii. Takže pokud máte rádi rychlá auta, kus historie, kvalitní dramatický snímek a neskutečné herecké výkony tak okamžitě běžte do kina! Mé hodnocení: 8.5/10

• 31.10.2019  21:16

Tak a je to tady “On se vrátil” a to se vší parádou! Duo Tim Miller a James Cameron to dokázali. Vrátili značce noblesu a kult. Skvěle udělaná návaznost na původní dva díly kde vám hned z úplného počátku filmu bude dělat problém neuronit nostalgickou slzu. Opravdu kvalitní odvyprávěné pokračování jedné z nejkultovnejších postav(stroje) v dějinách filmu. Skvělá audiovizuální podívaná kde uslyšíte legendární zvuky strojů a jejich zbraní. K tomu perfektně složený soundtrack od Junkie XL který fanouškům dodává legendární bubnování a celkově Terminátoří téma. Co se týče všech tři hlavních hrdinek, tak vás proste budou bavit, ať jde o skvělý comeback ke značce v podání Lindy Hamilton která se role Sarah Connor ujala se vší grácií a bylo vidět že si návrat ke své nejslavnější roli vyloženě užívá tak i Mackenzie Davis jako vylepšený člověk z budoucnosti a v neposlední řadě Natalia Reyes která je přímo skvělá a zhostila se své role grandiózně a že to nemohl být lehký úkol. Pak tu máme hlavního záporáka kterého ztvárnil úžasný Gabriel Luna, to jak on podal svého Terminátora vám vyrazí dech a místy za tak skvělý výkon i zamrazí, vedle takového Terminátora by jste se zkrátka ocitnout nechtěli. Takže tu máme pokračování a zároveň nový příběh, vše co od snímku čekáte je ... no zkrátka nepředpovídejte, možná na soudný den nedošlo ale může se stát úplně něco jiného. Na závěr chci říct co jsem si nejvíc užíval na celém filmu a nebudu chodit kolem horké kaše, ano je to Arnold. Jeho výkon to jak si svou roli užívá a to jak legendární stroj zahrál je dechberoucí, v mnoha scénách jsem zamačkával slzu, Arnold byl prostě nejlepší a nikdo ho v jeho roli nemůže překonat. Opravdu se na Arnolda a na celý film těšte a hned jak budete moci do kina běžte. I’ll be back TERMINATOR: TEMNÝ OSUD

• 28.10.2019  20:53

Skvělý, zábavný v duchu jedničky ! Pobaví ... klasická oddechová popcornovka .

• 6.10.2019  15:05

opět mě @cinestar_cz velmi příjemně překvapil svým Úža Meníčkem a dalším skvostem do sbírky a co hlavně nedělní předpremiérou Úžasnákovi 2. Než se dám na hodnocení musím říci že rodiče dětí se na mě moc netvářili když viděli sedět potetovaný monstrum a ještě s figurkou Pana Úžasňáka mezi kvanty malých špuntů, snad si nemysleli nic zlého. 😁 Každopádně co se týče filmu samotného byl prostě "Úžasný", nostalgie z dětství se dostavila okamžitě po shlédnutí loga a melodie od skvělého @m_giacchino. Je to pěkně zpracovány animák a volně navazující na jedničku. Kvalitní příběh jaký divák očekával se dostává ještě ve větším měřítku. Zápletka je promyšlená a zároveň udělaná tak aby i malý diváci hned pochopili oč se jedná. A samozřejmě takovou zápletku mohou vyřešit jen Úžasnákovi! Dozvíme se i jak funguje Robert jako matka což bylo velmi zábavné a uvolňující (obzvláště při starání se o malého Jack-Jacka). Na závěr tedy doporučím jak malým tak velkým "dětem" a rodinám ať zajdou na tuhle zcela výjimečnou a úžasnou rodinu a pohodovou popcornovku na zpříjemnění dne.... Těš te se tedy na.... ÚŽASNÁKOVI 2 Mé hodnocení : 9/10

• 6.10.2019  15:03
    Sestra (2018)

Nejočekávanější horror dvou let... A jak dopadl?... Snímek je dobře zpracovány i obsazení uvěřitelné. Ale je tu bohužel spoustu ale, každý fanoušek kvalitního horroru čekal od Jeptišky(Sestry) nejděsivější horror, kor po úspěšné Annabelle 2 kterou normální člověk i fanda horroru jen tak z hlavy nepustil. Co se týče výpravy a kulis mohu jen chválit a slovem nádhera neurazím. Ale zpět k příběhu, lekavých momentů je prachmálo ač jde z Jeptišky hrůza jak jen to jde tak ztrácí svou tajuplnost a hlavně ztratila kouzlo a strach z ní který jsme mohli vidět před dvěma lety na V Zajetí Démonů 2. Každopádně snímek výpravou, hudbou, obsazením i mírnými horrorovými efekty je na kino podívanou. Ale dle mého názoru jde spíše o drama mezi nebem a peklem. Za mě mohu ještě podotknout očekával jsem daleko víc. Udělejte si každopádně vlastní obrázek a neváhejte ani chvíli a běžte se podívat na tu jenž prochází po našich chodbách a budí nás ze snů... SESTRA Mé hodnocení: 6.9/10

• 6.10.2019  15:02

Ach jo... Věřil jsem že když snímek bude mít v rukou člověk který v původním díle dokonce hrál tak že z toho vykouzlí fanouškovský skvost. Bohužel, ani jakožto fanoušek tohoto legendárního monstra nemohu dát kladnou recenzi. Zápletka je téměř o ničem, herecké obsazení jakš takš ale taky žádná sláva a to že to je více méně komedie to ani nezmiňuji. Samé vtipné momenty které se vážně k Predátorovi absolutně nehodí! Když k tomu připočtu efekty které vypadají jak ze hry roku 2010 prostě hrůza! Jedinou kladnou věcí kterou jsem na novém Predátorovi shledal je hudba, jelikož Henry Jackmam jenž stojí za soundtrackem ke snímku tam zainteresoval hudební téma z původních dvou dílů od Alana Silvestriho. V tomhle případě by pro mě jako pro opravdu velkého fandu tohoto vesmírného monstra byla hanba abych doporučil kino, v tomhle případě si počkejte až na domácí nosiče a i tak budete zřejmě zklamaní.. Je mi líto že si s tím Shane Black nevyhrál více, takže toto je asi vše k novému.... THE PREDATOR Mé hodnocení: 5.5/10

• 6.10.2019  15:01
    Venom (2018)

Mou Recenzi zde na IG rozděluji do dvou částí!!! Část 1. Poprvé snad v mém filmovo-fanouškovském životě musím zásadně nesouhlasit se zámořskou kritikou k Venomu. Film je kvalitní řemeslné dílo od Rubena Fleischera(Zombieland) který do něj dal hodně ze svého osobitého stylu ale snímku to vůbec nevadí ba naopak funguje to! Po dlouhé době jsem se u filmu nenudil ani na chvíli díky již zmíněného odlehčeného stylu režiséra. Film přináší zábavu, lásku, nadupanou akci se skvělými efekty, a hromadu (anti)hrdinských emocí a momentů kdy opravdu jen zíráte s otevřenou pusou jak vše dobře a kvalitně zapadá! Po vizuálních a zvukových efektech je to jeden z dalších snímků u kterých prostě řeknu pastva pro oči a když už mluvím o těchto efektech tak se klaním lidem z efektů za skvělé zpracování vizualizace přímo Venoma jenž je opravdu perfektně detailně zpracován a skvěle připomíná komiksovou předlohu. Nemohu také jinak než vychválit Toma Hardyho za jako vždy skvělý herecký výkon, skvěle se zhostil role Eddieho Brocka a pojal ho svým klasickým "Hardyovským" stylem se špetkou nabitého humoru a co se týče Hardyho jako Venoma (resp.hlasu) prostě úžasný jak pro každou roli mění barvu a tón hlasu jako kdyby byl jeho hlas samotnou hvězdou a to dokazuje i v roli Venoma. Co se týče celkového castingu mohu s klidem říct že skvělý, celý casting hraje své role uvěřitelně a baví avšak Tom Hardy prostě svým nadvýkonem všechny převyšuje. Co se týče hudby kterou složil Ludwig Gorranson(Black Panther) tak je přesně tak temná a zároveň s hrdinnými tématy v jaké jsem snad ani nedoufal, hudba nadchne skvělými výraznými tóny i jemnou tóninou, nejednou jsem se za celý film přistihl že jsem měl až husí kůži z tak dobře odvedené práce na hudbě od Ludwiga Goranssona(soundtrack vřele doporučuji!). K závěru bych dodal že snímek se opravdu povedl(nechápu na co kritici koukali), baví od začátku dokonce, spousta dechberoucích momentů, jediné co snímku vytýkám je to že nebyl mládeží nepřístupný, chápu že se studio SONY snaží vytřískat každý halíř ze svých filmů a to i díky PG-R13 ale zrovna u Venoma měli zariskovat a dát ho od 18 aby mohla být hromada krve, sexu a sprostých slov což by snímek měl obsahovat aby byl skutečně věrný předloze! Nezbývá než vás ujistit že Venom rozhodně stojí za návštěvu kina, já sám jdu hned o víkendu podruhé od dnešní premiéry. Tak bacha na symbionty z vesmíru aby se z vás nestal... VENOM Mé hodnocení: 9.5/10

• 6.10.2019  14:59

Dnešní předpremiéru Prvního Člověka jsem si náramně užil! Skvěle zpracovány příběh o největším astronautovi a veliteli legendární Apollo 11 Neilu Armstrongovi! Snímek vypráví o legendární cestě na měsíc a vše co v rodině Armstrongových této cestě předcházelo. Skvěle až epicky odvyprávěné životopisné drama. Úžasná hudba doplňující tento skvělý snímek umocňuje epický zážitek! Obsazení nemohlo být vybráno líp, Ryan Grosling se role Neila zhostil se 150% připraveností a hraje prostě dokonale! K závěru, epický příběh astronauta co změnil dějiny lidstva a to tím že jakožto člověk udělal jeden krok, ale velký skok pro lidstvo. Tudíž neváhejte a běžte na tento snímek jenž s určitostí bude bojovat o Oscara a snad se i z vás na chvíli stane...... PRVNÍ ČLOVĚK Mé hodnocení: 9.8/10

• 6.10.2019  14:59

"Dokonalý!" Tímto slovem bych začal mou recenzi. Dokonalý zpracování příběhu jedné z nejlegendárnějších kapel a nejlegendárnějším zpěváku na světě a to jest Queen a jejich frontman Freddie Mercury! Obsazení bere dech Rami Malek zahrál Freddieho absolutně dokonale, podoba, pohyby, vyjadřování vše úplně přesné originálu. A nejen Rami ale ostatní členové kapely zejména Gwilim Lee jako Brian May je naprostá kopie. Skvěle odvedená řemeslná práce na dramaticko-životopisném filmu. Příběh přináší lásku, smutek, radost, nadchnutí i pláč a to nejvíce z dojetí při poslechu těch nejlepších skladeb a také ze závěrečné scény z pověstného Live Aid. Tento snímek vtáhne každého fandu kvalitního filmu a nejen fanoušků Queenu. Takže si užijte tuto koncertovou šňůru a vychutnejte si zřejmě nejlepší snímek roku s velkým potencionálem na Oscara obzvláště za hlavní roli. Nezbývá než popřát skvělou podívanou a třeba i vy pak usednete za piano a zahrajete si... BOHEMIAN RHAPSODY Mé hodnocení:10/10

• 6.10.2019  14:57

napínavá akční zábava pro každého kdo má rád oddechový, napínavý a animovaný film. Tak jednoduše bych popsal nového Spider-mana. Rozhodně potěší fanoušky i obyčejné diváky co neví na co zajít. Užijte si tedy další jízdu s dobrým sousedem jenž si říká... SPIDER-MAN:PARALELNÍ SVĚTY Mé hodnocení: 9/10

• 6.10.2019  14:54
    Skleněný (2019)

Tak jak dopadlo pokračování Vyvoleného a Rozpolceného od M. Night Shyamalana? Za mě byl snímek řekněme uspokojující aspoň co se týče hereckých výkonů Bruce Willise, Jamese McAvoye a Samuel L. Jacksona kteří předvedli brilantní herecký výkon. Co se týče samotného příběhu, tak bohužel nedosahuje takových kvalit jako byl naprosto dokonalý Vyvolený či úchvatný Rozpolcený. Shyamalan nám servíruje důstojné pokračování a završení jeho superhrdinské trilogie avšak škobrtá zejména na tempu filmu a snímek udělal více méně jen pro skalní fanoušky prvních dvou dílů, jelikož kdyby na titul přišel člověk který nezná první dva díly tak by netušil která bije a nepochopil by z příběhu z hola nic. Co je velkým plusem filmu je atmosféra kterou se snažil napodobit z prvního dílu a série flashbacků fanouška prostě nadchne. Bohužel by příběh mohl být daleko propracovanější a Shyamalan si s ním mohl daleko víc vyhrát. Nepomáhá ani skvělá doprovodná hudba filmu od W. D. Thordsona kterou jako samotnou doporučuji k poslechu. K závěru napíši že pokud se chcete na snímek vydat a jste fanoušci prvního, druhého či obou dílů nebo žádného a jen jste o tomto slyšeli tak se před návštěvou kina podívejte na první dva díly aby vám to dávalo smysl (aspoň trochu). Připravte se tudíž na tři superhrdiny kteří vás v jisté míře budou bavit celý film ať je to hrdinný David Dunn ve své legendární pláštěnce či The Beast který vás dokáže roztrhnout vejpůl ale dejte si bacha ať vás nezahrne do svých plánů Mr. GLASS Mé hodnocení: 7/10

• 6.10.2019  14:53
    My (2019)

"To jsme MY" Tak zněla fráze od mladého Jasona ( #EvanAlex) Ale začneme u filmu samotného. K začátku musím říct že #JordanPeele dostal opět brilantní nápad na originální a doposud neviděný příběh. Bohužel samotná originálnost této horrorové family story nedává tolik napětí a hrůzy jaká byla interpretována v trailerech a poutavých plakátech a popisech. Veledílo horrorového řemesla které nám autor dopřál vidět v roce 2017 a to jest nic jiného než Peeleho Uteč ( #GetOut) tedy zůstává stále na prvním místě nejoriginálnějšího příběhu dle mě. My upadá hlavně na tempu filmu které je jak na vlnách, začátek je velice nudný, prostředek začíná nabírat tempo avšak než vás to aspoň trochu horrorově uspokojí tak vlna napětí zase odplouvá. Tajemnost na kterou jsem se osobně těšil nejvíc režisér 'zabil' hned v první konfrontaci mezi rodinami kdy jsme hned dostali na talíři jak se děj bude odvíjet. Zklamáním bylo i to že mnoho scén bylo předvídatelných a pět lekavek už film jako takový prostě nezachrání. Takže k závěru, nápad byl luxusní a originální ale dalo se s tímto materiálem daleko lépe naložit a více ztajemnit. Doporučuji návštěvu kina ať si udělá každý vlastní názor ale dle mého zůstává na trůně předchozí horrorový snímek režiséra. Tak si jen dejte pozor ať vás v noci nenavštíví lidi kteří budou v rukou dřímat zlaté nůžky a vám nezbyde nic jiného než vyslovit "To jsme" MY Mé hodnocení: 6.5/10

• 6.10.2019  14:52
    Shazam! (2019)

Jedním slovem GRANDIÓZNÍ!!! Skvěle zpracovaný příběh Billyho Batsona ( #ZacharyLevi , #AsherAngel ). Takhle má vypadat pořádný komiksový film se špetkou teenagerského humoru. Baví od začátku až dokonce. Efekty vizuální i zvukové jsou přímo luxusní. Skvěle podaný výpravný příběh mladého Billyho který má to štěstí že se stane vyvoleným a stane se z něj SHAZAM! Ve zkratce tu máme film o chlapci a sirotkovi jenž se stane hrdinou a nejen kvůli superschopnostem ale i kvůli lásce ke svým bližním. Čili máme tu hrdinný, rodinný film který pobaví každého diváka bez rozdílu věku. Komiksovka řízlá fantasy a zároveň rodinou komedií nemá absolutně žádnou chybu. Takže neváhejte ani chvíli a navštivte kino co nejdříve a myslím že i vy po shlédnutí tohoto pohodové snímku vyřknete.... SHAZAM! Mé hodnocení:9.5/10

• 6.10.2019  14:50
    Hellboy (2019)

Tak jak dopadlo nové zpracování Pekelného chlapce? Řekněme víceméně nedopadlo. Bohužel příběh jenž se dal zpracovat mnohem líp tak kolísá. Je to smršť krásných scenérií ale divák je jak na horské dráze která jede rychleji než pendolino a tak si nemůže nic z té krásy vychutnat. Příběh střílí sem tam a v podstatě nedává smysl. Na film jsem šel s tím že nebudu srovnávat #guillermodeltoro vo duo starého dobrého Hellboye a budu na něj pohlížet jako na samostatný film ale to se bohužel nedá když je tak nedobře udělaný. Rozhodně příběhem původním dvěma dílům nesahá ani po kolena, co zas musím vychválit (aspoň něco) jsou vizuální efekty a zvuk což je opravdu pecka jen by to chtělo zpomalit. Další věc co chválím je #DavidHarbour a jeho vzhled který je opravdu epický a dokonce bych si dovolil říct že se vyrovná již kultovnímu a legendárním vzhledu #RonPerlman a. Co je horší je hlavní záporák respektive záporačka, #MillaJovovich je skvělá herečka a mám ji rád ale tahle role ji rozhodně nesedla a nevěřil jsem ji z pohledu diváka že by byla tak zlá jak se na oko prezentovala. K závěru bohužel ani soundtrack si nemůžu vychválit leč ho dělal můj oblíbený skladatel #benjaminwallfisch ale i ten hodně kolísá oproti jeho skvělé tvorbě na Shazamu. Každopádně názor na film si musíte udělat sami, takže rozhodně i tak doporučuji návštěvu kina. Tak bacha ať vám po shlédnutí nevyraší rohy, to by pak i z vás mohl být...... HellBoy. Mé hodnocení: 6.5/10

• 6.10.2019  14:49

La Llorna Jeden z nejlepších, nejděsivějších a nejnapínavějších hororů jaký jsem kdy viděl. Od dob V Zajetí Démonů 2 již uběhly tři roky a máme tu další film z tohoto "vesmíru" který se vyrovná všemi nahoře zmíněnými vlastnostmi právě doposavaď poslednímu dílů V Zajetí. Po zklamání ze Sestry tu tak máme krásné oživení žánru a této série. Považoval jsem oba díly V Zajetí za nepřekonatelné ale jak jsem již zmínil tento snímek se jim hravě vyrovnává. Napínavý od úplného začátku do úplného konce! Úžasná doprovodná orchestra od skvělého skladatele #JosephBishara jenž dodala skvělou atmosféru. Tudíž soundtrack též doporučuji pro hororové nadšence. Po audiovizuální stránce není co namítat. A co se týče samotného příběhu který nám servíruje #MichaelChaves není co vytknout, diváka děj vtáhne hned zprvu vyprávění kdy zjistíme kdo vůbec ta žena je, pak už jen sedíte zařezaný do sedačky a skoro se i bojíte jaká další hrůzy plná scéna přijde, což právě dělá z hororu horor a ne rádoby pokus o děsivý film. Je to velmi atmosférický horor který divákům slibuje již v ukázkách že se budete bát a bát se opravdu budete. K závěru bych doporučil náhradní plínky sebou protože až uslyšíte pláč ženy tak budete vědět že si pro vás jde... La Llorona Mé hodnocení:9.5/10

• 6.10.2019  14:47

Tak jak dopadl malý žlutý Detektiv. Za mě velká popcornová oddechovka. Povinnost pro každého fanouška Pokémonů vidět tento film je jasná, ale rozhodně to není jen pro fandy ale i pro lidi co si chtějí dát oddech od vážných dramat a nechat se unášet pohodovým dobrodružstvím. Efekty a vyobrazení těch malých i velkých stvořeních bylo skvělé. Příběh sám o sobě vtáhne a člověk to doslova hltá. Zejména pak závěrečná scéna potěší překvapením. Takže kdo si chce zajít na opravdu relaxační film ať neváhá. Jen pozor aby jste čistě náhodou nezmizeli, to by pak váš případ musel vyšetřovat..... DETECTIVE PIKACHU Mé hodnocení:8/10

• 6.10.2019  14:46
    Syn temnoty (2019)

Tak se podívejme jak dopadl tento zbrusu nový zocelený žánr filmu aneb Superhrdinský horor. Za mě velice povedené a zajímavé sledovat mladého Brandona Breyera jak objevuje své schopnosti totžné se Supermanovými. Jedná se o klasický Supermanovský příběh, dítě spadne s lodí kousek od farmy dvou lidí kteří touží po dítěti ale nedaří se, tak přišel dar z nebes a to doslova a jaká to náhoda že farma se nachází v Kansasu (Klark Kent spadl se svou lodí též v Kansasu ve fiktivním městečku Smallville). Zajímavé je že pro utvoření tohoto nového žánru si tvůrců vybrali právě Supermanův příběh jenž je snad nejznámějším originem vůbec a tak dokáží diváci ocenit tu onou změnu v průběhu příběhu. Tento mladík za nedlouho při dosažení své dekády na planetě Zemi pochopí že je s ním něco v nepořádku, objeví svou supersílu a během pár okamžiků další schopnosti. Ale co nastane když místo dobra si vybere stranu zla? Jedním slovem masakr. Po audiovizuální stránce je to skvěle odvedené řemeslo, kamera zpočátku i připomíná (nevím zdali to byl záměr) i již legendárního Muže z Oceli od Zacka Snydera. Orchestrální soundtrack od Tima Williamse nám dopřává slyšet směs hororových prvků a zároveň hrdiných melodií, tudíž dostáváme zajímavé spojení i v samotném soundtracku. K závěru bych dodal že film je opět pro všechny diváky, obzvláště pro fandy hororu a komiksu (jako jsem já). Tak se běžte podívat na novodobého "Supermana" jenž svou sílu však nevyužije ke konání dobra. Dejte si pozor aby jste nenaštvali mladého Brandona Breyera aka BB to by jste měli velký problém obzvlášť když si říká... SYN TEMNOTY Mé hodnocení: 8.5/10

• 6.10.2019  14:45

A jak to tedy dopadlo? Za mě velice pohodový snímek jak už to u značky X-Men bývá tak prostě baví. Jediné dvě věci kterých je škoda a co bych zhodnotil záporně je už dlouhodobě řešené nepropracování příběhu, a člověk holt musí na každý díl koukat jako na samostatný film a neohlížet se za minulými díly (holt MCU to má daleko vychytanější ale třeba se už dočkáme). Další věc je prostě #HughJackman , i když měl hrát pouhé cameo viz První Třída a Apokalypsa tak se na něj prostě člověk těšil a bez něj tato značka opravdu a bohužel chřadne. Jinak po příběhové stránce člověk nemůže čekat úplný zázrak ale rozhodně taky ne žádné zklamání, jen se musíte nechat unášet akcí a scenériemi spolu se známými postavami. Co je hodně pozitivní tak je hudba kterou složil nikdo jiný než král soundtracků #HansZimmer a ta že se povedla a krásně vyplnila celý film. K závěru bych dodal že tu máme suprově nášlaplé nové X-Meny s jemně klesnoucí kvalitou příběhu ale rozhodně rostoucí audiovizuální a akcně nabitou baladu. Takže si dávejte pozor ať do vás z vesmíru nevstoupí zářící energie, protože pak i vy by jste mohli být.... X-MEN DARK PHOENIX Mé hodnocení: 7.5/10

• 6.10.2019  14:43
    Annabelle 3 (2019)

Zklamání... těmito slovy bohužel začínám svou recenzi. Snímek vás na začátku příjemně nakopne, jelikož v prvních minutách se vrací legendární manželé Warrenovi a hned z ostra když převáží Annabelle do svého domu a muzea. Bohužel začátek a úplný konec těsně před titulky je asi jediné co na filmu bylo zajímavé a to jen díky scénám kde byl #PatrickWilson a #VeraFarmiga jako manželé Warrenovi. Co se týče samotného hlavního děje tak jednoduše a jednoslovně řečeno nuda. Máme tu dvě tupé dívky, jedna víc jak druhá které sami vyvolají zlo respektive jedna z nich a pak se se zlem snaží "bojovat" nemluvně o trapné romantice mezi prodavačem a rádoby hlavní hrdinkou. Příběh je absolutně nezajímavý a lekavé scény téměř žádné, vše čeho se člověk mohl leknout bylo bohužel ukázáno v ukázkách k filmu. Očekával jsem tedy rozhodně víc, jedna z hodně mála věcí co se mi na filmu líbila byla nostalgická scenérie z předchozích vydařených V Zajetí, kde je nám ukázáno legendární muzeum Warrenů. Další z mála věcí co mě nadchla byl soundtrack od stvořitele hudby téměř ke všem dílům série V Zajetí a to nikdo jiný než #JosephBishara . Bohužel ať nostalgickými scénami či skvělou hudbou nebo krátkou vsuvkou s Warrenovými se film jako takový už nezachrání. K závěru tedy dodám že film byl velké zklamání a zároveň to bylo hezké ukázání známých předmětů. Ale názor už si udělat musíte sami v kině, takže si dávejte pozor když zavíráte vitríny s nebezpečnými předměty aby jste náhodou nezapomněli zamknout z toho by pak mohl být stejný problém jako zde mají s................ ANNABELLE 3 Mé hodnocení: 5.5/10

• 6.10.2019  14:42

92% na rottenech mluví za vše! Za mě mohu jen dodat že se jedná o skvělé zakončení třetí fáze MCU. Velmi dobrý a propracovaný příběh se skvělým záporákem. Audio-viziálni skvost jaký snad každý z nás očekával. K tomu výprava kde se podíváme třeba i do Prahy je prostě bozi když můžete vidět Spideyho v Česku. Do toho mnoha překvapeni které trailery neodhalili což je úplně skvěle. A závěrečná luxusní scéna .. no nebudu nic protestovat ale vaše povinnost je jít do kina na tento skvělý příběh. Tak se těšte na dobrodružství které si pro vás připravil váš dobrý soused ....... SPIDER-MAN DALEKO OD DOMOVA Mé hodnocení: 9/10

• 6.10.2019  14:39

Podtitulkovka: Tak začnu svou recenzi (trochu netradičně) tím že doufám že jste všichni vydrželi až do úplného konce titulků, jelikož po hlavních titulcích byla třetí podtitulkovka a pokud jsem dobře viděl tak ji nikdo neviděl. 😛😛😛 Ale vraťme se k recenzi, musím říct že jsem dostal přesně to na co jsem se těšil, našláplou akci plnou šílenností a nekončícího humoru. Jsem moc rád že zde už konečně nešlo jen o auta ale hlavně o postavy. Chemie mezi Hobbsem a Deckardem je absolutně neuvěřitelná a hlavně neuvěřitelně zábavná. To na co jsme se těšili jsme taky dostali. Dechberoucí akce plná skvělých efektů, perfektních mlátiček a hlavně již zmiňovaného humoru. Je to přesně ten film který si v budoucnu rád pustím několikrát po sobě. Dwayne Johnson a Jason Statham tvoří dokonalé duo drsňáků kteří do sebe bez ustání během celého filmu furt zábavně rejí. Opravdu tento snímek považuji za jeden z nejzábavnějších a nejhumornějších a nejakčnějších (a těch nej by se tam našlo mnohem víc) posledních let. Takže kdo nebyl na dnešní předpremiéře tak neváhejte a okamžitě běžte navštívit kino. A nesnažte se stát superzločinci, to by s vámi pak mělo co docinění drsně-humorné duo ....... HOBBS & SHAW PS: budete velmi příjemně překvapeni cameo rolemi. Mé hodnocení: 9.5/10

• 6.10.2019  14:37

Konečně! Konečně tu máme skvěle vypracovaný hororový příběh se vším všudy. Režisér André Øvredal si dal hodně záležet aby skvěle odvyprávěl děsuplné příběhy podle předlohy z knih. Povedlo se na výbornou, vzhled monster i atmosféra je téměř přesná jako v knihách předlohy. Jsou tu hodně děsivé momenty které vás zarazí ale z kterých se vám zřejmě udělá i špatně. Co je hlavní je příběh sám, který je napínavý a hlavně skvěle zahraný mladými nováčky. I lekavých momentů není zrovna málo ale hlavní je zdůrazňuji příběh sám o sobě, přirovnal bych to mezi Stranger Things a TO. Je zde vidět zejména na nádechu a scenérií že velkou ruku k dílu přiložil i sám mistr Guillermo del Toro který má s velmi podobnými monstry velké zkušenosti (HellBoy, Tvář vody či Faunův labyrint). K tomu skvělá děsivě-napínavá doprovodná hudba od Marca Beltramiho a máme tu naprosto skvělý hororový snímek. K závěru jen dodám aby jste si dali jako vždy pozor, a tentokrát na to co naleznete ve strašidelných sklepeních. Mohlo by se totiž stát a to vážně nedoporučuji že naleznete knihu od autorky Sarah Bellows a to nic jiného než .... SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK Mé hodnocení 8.5/10

• 6.10.2019  14:35

Tak tu máme dalšího Tarantina a jak to tedy dopadlo? Za mě osobně trochu slabší než všechny jeho předchozí díla, ale to nic nemění na tom že tu máme další filmařsky řemeslné dílo. Do půlky filmu člověk neví co si má myslet ani co má od filmu přesně očekávat. Příběh je sice zajímavý ale místy skoro i nudný. Když se dostaneme přes půlku filmu tak teprve začíná klasická Tarantino akce ale jen po velmi malých doušcích. Nechci a ani nebudu nic prozrazovat ale závěr filmu vás bude bavit nejvíc. Co se týče herců tak nemohu nic vytknout ať co se týče hlavních rolí tak i těch vedlejších, prostě skvěle zahrané všemi. Audio-vizuál je skvělý a vše zapadá do duchu 70 let. Za mě tedy trochu slabší a řekl bych až moc a zbytečně natahované dílo. Bohužel ho beru jako nejslabší Tarantinovku. Takže se připravte na trochu pomalejší a ne tak zábavnou jízdu ale určitě stojí na ni zajít do kina přeci jen se jedná o příběh... TENKRÁT V HOLLYWOODU Mé hodnocení: 7.5/10

• 6.10.2019  14:34

Jak dopadlo pokračování jednoho z nejlepších hororů co kdy vznikl? Jedním slovem famózní. Skvěle né-li lépe odvyprávěné než předchozí díl. Herecké výkony jsou přímo špičkové a Andy Muschietti jejich potencionály využil na 100%. Co se týče Pennywise jako takového tak Bill Skarsgård je opět ve svém živlu role mu pasuje přesně na míru a dostáváme tak přesně toho hrůzostrašného klauna na kterého jsme se dva roky od první kapitoly těšily, spolu s tím dostáváme i mnoho nových zobrazení a skvělých efektů již zmiňovaného klauna. Výprava filmu je úžasná a příběh jako takový je grandiózní, leč si mnoho lidí stěžuje na to že film je až moc zdlouhavý a nudný dle mého osobního názoru tomu tak není, režisér chtěl odvyprávět příběh se vším všudy i s mezi scénami a vše do sebe perfektně zapadá takže se prostě povedlo. Film je napínavý, zábavný, dojemný a nechybí ani mnoho nepředvídatelných lekaček. Čili kdo má trochu vkus a cit pro kvalitní příběh tak se rozhodně nudit nebude. Dále bych opět chtěl vyzvednout soundtrack od žáka mistra mistrů Hanse Zimmera a to nikdo jiný než Benjamin Wallfisch který si s hudbou opět náramně vyhrál stejně jako v předchozím dílu a posunul hudbu svým hororovým stylem zas o level výš, rozhodně doporučuji poslech i samotného soundtracku nejen jako doprovod k mistrovsky natočenému dílu ale i jako mistrovsky složená hudba sama o sobě. Takže k závěru všem fanouškům kvalitního filmu a dobrého hororu doporučuji ať neváhá a hned jak bude moct navštíví kino, a dejte si pozor ať vám něco nespadne do kanálu mohl by vám to pak nabízet tančící klaun který je prostě... TO KAPITOLA 2 Mé hodnocení: 9.5/10

• 6.10.2019  14:23

A jak dopadla Sylvesterova rozlučka s Rambem? Nebudu vám lhát, ačkoliv se mi snímek jako fanouškovi této postavy líbil tak byl snad nejslabší z celé pětice. Sly na to furt má o tom žádná ale chtělo by to kvalitnější příběh a ubrat na laciných digi efektech. Na druhou stranu, co se týče akce tak jsem byl absolutně spokojen akce je v duchu čtvrtého dílu, čili uvidíte spoustu vnitřností, kostí a všeho možného z anatomie těla. Rambo si vážně servítky nebere a když ho naštvete tak prostě padají hlavy jak jabka po zatřesení ze stromu. Zápletka je zcela jednoduchá což by nevadilo ale chybí tomu jiskra a hlavně příběh je místy dost nudný a spousta scén zbytečných. Když pominu né zrovna kvalitní příběh a efekty tak tu máme docela solidní Slyovskou oldschoolovou řežbu. Slovo servítky Rambo nemá ve slovníku, čímž vás bude bavit jen u toho moc nepřemýšlet. Tak si dejte pozor ať neublížíte někomu blízkému tomuto člověku který se jmenuje ... RAMBO POSLEDNÍ KREV Mé hodnocení: 7/10

• 6.10.2019  14:19
    Joker (2019)

Nepůjdu kolem horké kaše a za mě Ha Ha Ha ... Pardon... tu máme film roku! Dokonale propracované mistrovské dílo ! Přesně ten film na který se přes rok těším se mi promítl před očima na plátně. Dechberoucí dramaticky psychologické krimi dílo! Režisér #toddphillips měl před sebou nelehký úkol udělat origin Jokera podle sebe to chce prostě k*ule Ha Ha Ha Ha jenže se mu to povedlo na 120%. Boží až v Nolanovském stylu zvolena scenérie a kamera obecně. Audio-vizuální zázrak a uspokojení jaké jsem v kině dlouho nezažil. Soundtrack tak temný a vyztižující Jokera že ho už nyní poslouchám potřetí dokola, všem doporučuji dílo od #hildurguðnadóttir . Děj filmu vás nadchne a budete jak zařezaní a hltat minutu po minutě každého záběru. Joker je opravdu hodně kvalitní a povedený film. Je zde i spoustu odkazů na Batmana což jednoznačně chválím a doslova žeru. Město #Gotham bylo uděláno dobově ve stylu kreslířů osmdesátých let což se opět povedlo na výbornou. A konečně se dostávám k výkonu samotného #JoaquinPhoenix nebudu nic omývat ale prostě tento herecký výkon a tohle pojetí Jokera je to nejlepší co jsem kdy na plátně kin či na nosičích v TV viděl, Joaquin jako Arthur Fleck aka Joker je prostě nepřekonatelnej a to jak ho zahrál jak vystihl smutek a šílenství tohle už opravdu nikdo netrumfne, Heath kdysi nasadil laďku vysoko ale Joaquin jí sto násobně překonal. Žádný závěr ani psát nemusím vše jsem vypsal viz výše. Takže prostě běžte do kina hned jak to půjde a dostaňte se tak do pochmurného zločinného Gothamu 80 let a dejte si pozor ať nevyprovokujete nějakého klauna protože by to mohl být Ha Ha Ha Ha Ha .... JOKER Mé hodnocení: 10/10