MaideN-SK

MaideN-SK

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.9.2011  21:15
    Jericho (TV seriál) (2006)

Neviem, prečo sa tento seriál nikomu nepáči, mňa zaujal a celá prvá séria je dobre rozdelená na 22 dielov. Nakoľko sa po predčasnom ukončení seriálu posielalo do CBA priveľa listov s otázkami ako to nakoniec malo celé skončiť, televízia začala natáčať druhú sériu, tú však po siednom diely kvôli nízkej sledovanosti zrušili. Z druhej série som dokázal pozrieť iba 2 a pol dielu, je to nudné a robené celé na silu. Prvá séria je však perfektná a aj dobre ukončená.

• 8.9.2011  21:10
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Tento seriál môžem pozerať dookola a vždy sa dobre pobavím a čo je zaujímavé - ešte stále dokážem nájsť pri pozeraní nové vtipy, ktoré mi doteraz unikali. Majstrovské dielo britskej komédie.

• 8.9.2011  21:03

Kniha je zaujímavá a dynamická, film je nudný. Buď si prečítajte knihu alebo sa na to všetko vykašlite a pozrite si neičo naozaj zaujímavé a záživné.

• 8.9.2011  21:00
    Zrcadla (2008)

Po dlhom čase konečne horor ktorý má štýl, má hlavu aj pätu, je naozaj nepríjemný a má skvelý záver. Škoda písať kecy, treba si to pozrieť :-)

• 8.9.2011  20:40

Ako som sa na tento film tešil, tak ma sklamal, pretože už dávno som nevidel zlý ruský film (teda okrem Hliadok :-D). Film je príliš dlhý a nudný, nebyť pekných bojových scén a sympatickej kňažnej, nedopozeral by som to. Vlkodav sa správa vo väčšine situácií ako idiot, nie ako hrdina a celková naivita, predvídateľnosť a romantičnosť celý film iba potápa, rovnako ako vykrádanie filmu Barbar Conan.. Pani, ktorá napísala knihu, podľa ktorej toto natočili, by sa mala vrátiť k románom o koňoch, pekných zverolekárkach a sympatických majiteľoch stajní...

• 31.8.2009  21:37

Priveľa Adobe After Effectu, priemerná atmosféra a zbytočne naťahovaný trápny koniec ktorý fakt pokazil čo mohol. Neviem síce ako inak by to mohlo skončiť, ale tento film je tak smiešny že ma to ani nezaujíma. Pán Raimi nepriniesol nič nové, ani dobré, skrátka film na ktorom sa mi asi najviac páčila Alison Lohman. No ale tak čo viac čakať od režiséra Spider Mana...

• 19.7.2009  20:59

Mňam. Po úvodnej naháňačke som mal tak nepríjemný pocit, že som to chcel vypnúť a dopozerať niekedy keď nebude vonku tak tma :)) Jediné čo sa mi v tomto filme nepáčilo bol záver a postava "hlavného nakazeného". Je mi jasné že ak niekto obsadí Roberta Carlylea - chce ho za tie prachy aj dostatočne využiť. Ale viac by mi seklo keby si splnil svoju úlohu ako "ten ktorý to začal" a potom sa stratil v dave....

• 19.7.2009  20:54
    Poltergeist (1982)

Zabité dve hodiny života. Spilberg by sa mal držať toho čo mu ide - rodinné filmíky pre všetky vekové kategórie. Film nemá absolútne nijakú atmosféru, hudba je ako vystrihnutá z klasickej rodinnej komédie 80tych rokov a intenzita humorných scén na začiatku (a na konci samozrejme) pochovala aj to minimum náznakov hororu, ktoré tento snímok má. V celom filme sa nič nedeje, retardovaná cesta do "duchovna" pomocou povrazu a záverečné vyliezanie truhiel zo zeme ma fakt dorazili. Už len dúfam, že zvyšné dva diely budú skutočne ak nie hororové, tak aspoň mysteriózne. Vlastne ani neviem, prečo som tomu chcel dať 1 hviezdičku...

• 20.1.2009  23:20
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Sympatický britský detektívny seriál.

• 20.1.2009  23:11
    Rukojmí (2005)

Námet zaujímavý, ale niečo tomu chýba. Druhý krát si to už asi nepozriem, iba ak úvodné titulky tie sú fakt perfektne spracované.

• 20.1.2009  23:10

Pohoda. Vadil mi len ten záver s kamiónom, stíhačkou a padajúcim mostom... ale Bruce je tu drsný, tak ako má byť :-)

• 18.1.2009  20:55
    Max Payne (2008)

Scenár k tomuto filmu vznikol asi takto: "Ahoj Jerry, tu je John Moore. Potrebujem scenár k filmu Max Payne - vieš to je taká mega úspešná PC hra z 1999 takže chcem z fanúšikov vytĺcť nejaké prachy lebo už nemám na chleba. Mailom som ti poslal menoslov hlavných postáv a obrázok coveru hry - to ti musí stačiť. A potrebujem to do týždňa lebo ak nedostanem od Foxu zálohu tak mi doma vypnú elektriku. Čau." A scenár bol na svete. Pridáme k tomu fakt že John Moore nemá gule a mozog na to natočiť niečo poriadne a brak je na svete. Ako priaznivcovi hry by mi nevadilo že film nemal s dejom hry nič spoločné, ani to že bol lajdácky spracovaný a obrovský potenciál ako deju tak vizuálnej stránky ostal plne nevyužitý - zničilo ma úplné rozmr*anie postáv ich vzhľadu, postaveniu a úloh v deji. Totálne mimo, títo ľudia netušia o čom natočili film. Ak chcete skutočný pôžitok - Max Payne 1 sa dnes predáva od 3,5 EUR takže smelo do toho ;-)

• 9.9.2008  22:46

NUDNÉ! V celom filme sa nič nedeje, Hellraiser si tam ani neškrtne, cenobitov zabudli niekde v zákulisí a scenár je výsmech divákovi priamo do xichtu. Klasický prípad "žerte žobráci, aj tak si to pozriete lebo to má názov Hellraiser hahaha". Na jednotku a dvojku sa to ani nechytá, dokonca aj (podľa mňa) hlúpa trojka a nudná 5ka sú lepšie diely ako tento siedmy diel. Asi prehodnotím svoj postoj k dielom 3 a 5. Prakticky osm nevidel už iba Hellworld, ale dosť sa obávam. Podľa mňa 1, 2 a 4 sú jednoznačne najlepšie filmy. Žiaľ po dvojke poslali pána Barkera doprdele takže so scenárom a vývojom to šlo od 9tim ku dvom. :( A Winter (alebo ako sa ten vodca kultu volal) že je potomkom Toymakera? Ako? Kde? Prečo? Zjavne chabý pokus navodiť tam nejakú chmáru náväznosti na svet Hellraisera. Veľmi nevydarená :(((((

• 2.9.2008  21:23
    Válečné příběhy (TV film) (2003)

PEkné na tomto filme je že sa veľmi nesnaží prikláňať k ani jednej zo strán. Príbeh je dobrý, film sa dá pozrieť v dňoch kedy človek nechce veľa akcie a má záujem trochu porozmýšľať nad tým čo videl.

• 24.8.2008  23:13
    Dogma (1999)

Hviezdička za nápad a druhá za písmo z hry DIABLO :-)) Chýba tomu šmrnc a ten náboj čo robí z akože-smiešneho-filmu ten naozaj-zábavný-film

• 31.7.2008  22:21

Napriek rokom od vydania je to pecka. Už sa teším na film Hannibal...

• 20.7.2008  21:06
    Hancock (2008)

Trailer ma naladil na tento film tak veľmi, že som šiel naň do kina. Bola to chyba. V traileri boli všetky vtipné a zaujímavé scény z filmu a zvyšok bol nudný rodinný film pre deti s motívom lásky a rating sa pohybuje niekde tak pri vekovej hranici divákov 7. Keby vtipné hlášky a scény boli drsnejšie, aj film by mohol byť OK. Takto je to nudná hodina a pol s klasickými scénami a myslím že ak si tento snímok nepozriete o nič neprídete.

• 13.7.2008  17:04
    Cable Guy (1996)

Nudný film a ani Carreyho mimika a večný škrekot to nezachránili. Príbeh o tom ako je nezdravé veľa sledovať telku.. bla bla bla. A aj trápny spôsob akým sa Ben Stiller zakomponoval do deju bol viac než úbohý. Mal by si vziať príklad od Alfréda Hitcocka. On vedel ako byť v zábere a zároveň to vyzerá OK. EDIT: Pôvodne som tomuto snímku dal 1 hviezdičku. Potom som sa znova zamyslel a musel som to zmeniť..

• 13.7.2008  11:20

Pohoda. Pokračovanie jednotky prakticky len chvíľu po skončení prvého dielu. Ďalší oddychový film kde nenamáhate mozog a môžete sa potešiť dobrou Beckinsale a jej skvelým kostýmnom :))

• 13.7.2008  11:14
    Van Helsing (2004)

SRAČKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Mám rád keď sa vo filme stretnú postavy z rôznych filmov/kníh ale toto bol trapas ktorý môže konkurovať za vlasy pritiahnutému braku LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN. Premrhaných 145 minút trápnych dialógov, vymletému deju a peknej Kate Beckinsale. Vidieť že v Hollywoode nastalo obdobie krízy a filmujú všetky sračky ktoré im ostali v šuplíkoch. Kiežby moje oči toto nikdy nevideli...

• 13.7.2008  11:11
    Underworld (2003)

Dobrá oddychovka na večer, sexi hlavná hrdinka kvôli ktorej som potom pozeral aj druhý diel, príbeh tiež nieje až tak blbý aby to trhalo mozgové bunky ako pri iných výtvoroch.. klasický popcorn movie keď sa vám nechce rozmýšľať a máte chuť na poriadnu akciu. A keďže osobne mám radšej upírov ako špinavých vlkodlakov, aj fakt že upíri boli prakticky "tí dobrí" ma potešil.

• 20.6.2008  23:53

Nebolo to zas až také zlé, je to taký oddychový film na večer keď je človek unavený a chce si niečo pozrieť - niečo kde netreba rozmýšľať, je to akčné ale zároveň ho to nepreberie. Myslím že sa ľuďom nepáči preto lebo pri Arnoldovi sú zvyknutí na drsnejšie filmy. Ale netreba zabúdať na rok výroby. Podľa mňa slušný akčný film osemdesiatych rokov.

• 15.6.2008  12:19
    Akta X (TV seriál) (1993)

Nakoľko tento seriál postupne sledujem, hviezdičky sa budú pravdepodobne meniť...Séria I: Vynikajúca séria plná záhad, napätia a vôbec všetkého, či má pravý mysteriózny seriál obsahovať. Mulderov humor je taktiež skvelý a prípady zaujímavé. Séria II: Druhá séria nadväzuje priamo na prvú, Akty X boli zrušené a Mulder so Scullyovou rozdelení. Napriek tomu Mulder vyšetruje záhadné prípady a ešte stále sa je na čo pozerať. Séria III: Tu už cítiť že to ide s celou sériou dolu vodou. Každý diel je prakticky obyčajným detektívnym príbehom okoreneným nasilu dotvoreným tajomnom, len aby sa to dalo zaškatuľkovať ako Akty X. Mulder sa taktiež prestal odvolávať na prípady z minulosti (čo mi dosť chýba pretože to bolo zaujímavejšie, poukázalo to na fakt že také veci sa diali už dávno pred tým a bol to dobrý spôsob ako vysvetliť o čo ide). Jediné čo ma udržalo dosledovať to do konca bol odvíjajúci sa príbeh vládnej konšpirácie. Prakticky jediné čo nestratilo myšlienku a ako-tak pokračuje v idei aktov X sú diely s mimozemšťanmi, ktoré stále píše pán Carter.

• 15.6.2008  11:52

Hrôza (v tom zlom slova zmysle). Dej hoci písaný pôvodným scenáristom stojí za prd, rozdelenie Pinheada na "toho dobrého" a "zlého" sa mi zdalo už ako kríza pri písaní, novodobí cenobiti sú trápni a dokonca aj Pinhead stratil "to" niečo čo pri každej jeho scéne vyvoláva nepríjemný pocit (nehovoriac o hlase ktorý tiež stratil démonickosť). Veľmi ma tento diel sklamal, ešte že štvorka sérii vacia svoju tvár. Jediné čo tu stojí za to je scéna v kostole :-)

• 9.6.2008  22:36

Jednotka bola dobrá a dvojka je taktiež. Je tu dej, krv, úchylné masochistické mučenie a skrátka všetko čo má v Hellraiserovi byť :-) Dej nadväzuje hneď pár dní po skončení jednotky a myslím že je to vskutku solídne pokračovanie, čo sa pri veľa filmoch nestáva. Trochu som sa bál že to už bude blbosť, ale našťastie sa tak nestalo. Odporúčam.

• 25.5.2008  21:40
    Bratři z tykve (TV seriál) (1987)

Musím uznať že tento rozprávkový seriál na mňa v detstve naozaj urobil dojem. Pútavý a napínavý príbeh na pokračovanie, v každom diely sa človek dozvie niečo nové a napriek rokom stále má čosi do seba a jediný dôvod prečo možno dnes deti neosloví až tak ako vtedy, je (už na dnešnú dobu) zastaraná animácia. Napriek tomu Tekvičkových bratov odporúčam každému, či už má 10 alebo 90. Je to super :-)

• 13.4.2008  19:27

Otrepané hlášky, otrepaný scenár, otrepaný záver... ale mám rád Bruce Willisa a začiatok vyzeral tiež sľubne. Škoda že sa to potom zmenilo na wannabe twist kde nikto nieje čo bol a všetci sú spolu prepojení...

• 7.4.2008  23:20

Nakoľko som doteraz videl iba Hellraiser a Hellraiser: Inferno, ktoré bolo dosť slabé (podpriemerná detektívka okorenená Pinheadom), tento diel sa mi naozaj páčil. Spojenie minulosti, prítomnosti a budúcnosti bolo zaujímavé, odkryté fakty vzniku kocky mi dali dobrý dojem že som sa znova dozvedel čosi viac no a konečne dostal pán Bradley v scenári viac ako tri vety a jeden úškrn. Osobne toto považujem za jeden z vydarených dielov, hoci vidno že Clive Barker sa na Hellraisera vysral už po druhom diely a odvtedy pôsobí len ako jeden z producentov. Myslím, že priaznivci tejto série by nemali vynechať štvrtý diel... Btw aj vám Toymaker pripomína J.C. Van-Dammea? :-))

• 25.3.2008  22:28

Odkedy som videl Silent Hill, nemal som možnosť uvidieť poriadny horor. Až dnes. Sú tu príšery, krv, šialenstvo, nepríjemná atmosféra... skrátka všetko čo má v dobrom horore byť. Naozaj sa mi tento film páčil a síce príbehy so strašidelnými domami a farármi sú už dosť otrepané, pri tomto snímku som sa nenudil. Len tak ďalej.

• 24.3.2008  16:04
    Highlander (1986)

Toľko som o tomto filme počul, ale veľmi ma nenadchol. Pravdu povediac - zaspával som pri ňom a po začatí finálneho boja ma prebudil už len krik a hluk keď okolo Lamberta lietali duchovia. Idea filmu je vynikajúca, tiež sa mi páčilo, že to nebola bezduchá rezačka a sekačka hláv, ale nebolo to ono. Určite mi chýbalo osvetlenie minulosti a podstaty záporného hrdinu, pretože o ňom veľa nevieme, iba že bol najsilnejší a najhorší. To isté platí o iných nesmrteľných. Jednoducho neprepracovaný scenár. Connery a Lambert boli dobrí, ale žiaľ viac ako 2 hviezdy nedám pretože keď pri niečom zaspávam... a samozrejme HUDBA: Queen mám celkom rád, ale sem sa skrátka NEHODIL. Queen a zábery na stredovekú škótsku dedinu mi nejak nepasujú a prakticky ladilo mi to tam len málokedy.

<< předchozí 1 2 3 4