Underworld (2003)

Dobrá oddychovka na večer, sexi hlavná hrdinka kvôli ktorej som potom pozeral aj druhý diel, príbeh tiež nieje až tak blbý aby to trhalo mozgové bunky ako pri iných výtvoroch.. klasický popcorn movie keď sa vám nechce rozmýšľať a máte chuť na poriadnu akciu. A keďže osobne mám radšej upírov ako špinavých vlkodlakov, aj fakt že upíri boli prakticky "tí dobrí" ma potešil.

Špinavá dohoda (1986)

Nebolo to zas až také zlé, je to taký oddychový film na večer keď je človek unavený a chce si niečo pozrieť - niečo kde netreba rozmýšľať, je to akčné ale zároveň ho to nepreberie. Myslím že sa ľuďom nepáči preto lebo pri Arnoldovi sú zvyknutí na drsnejšie filmy. Ale netreba zabúdať na rok výroby. Podľa mňa slušný akčný film osemdesiatych rokov.

Akta X (1993) (seriál)

Nakoľko tento seriál postupne sledujem, hviezdičky sa budú pravdepodobne meniť...Séria I: Vynikajúca séria plná záhad, napätia a vôbec všetkého, či má pravý mysteriózny seriál obsahovať. Mulderov humor je taktiež skvelý a prípady zaujímavé. Séria II: Druhá séria nadväzuje priamo na prvú, Akty X boli zrušené a Mulder so Scullyovou rozdelení. Napriek tomu Mulder vyšetruje záhadné prípady a ešte stále sa je na čo pozerať. Séria III: Tu už cítiť že to ide s celou sériou dolu vodou. Každý diel je prakticky obyčajným detektívnym príbehom okoreneným nasilu dotvoreným tajomnom, len aby sa to dalo zaškatuľkovať ako Akty X. Mulder sa taktiež prestal odvolávať na prípady z minulosti (čo mi dosť chýba pretože to bolo zaujímavejšie, poukázalo to na fakt že také veci sa diali už dávno pred tým a bol to dobrý spôsob ako vysvetliť o čo ide). Jediné čo ma udržalo dosledovať to do konca bol odvíjajúci sa príbeh vládnej konšpirácie. Prakticky jediné čo nestratilo myšlienku a ako-tak pokračuje v idei aktov X sú diely s mimozemšťanmi, ktoré stále píše pán Carter.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Hrôza (v tom zlom slova zmysle). Dej hoci písaný pôvodným scenáristom stojí za prd, rozdelenie Pinheada na "toho dobrého" a "zlého" sa mi zdalo už ako kríza pri písaní, novodobí cenobiti sú trápni a dokonca aj Pinhead stratil "to" niečo čo pri každej jeho scéne vyvoláva nepríjemný pocit (nehovoriac o hlase ktorý tiež stratil démonickosť). Veľmi ma tento diel sklamal, ešte že štvorka sérii vacia svoju tvár. Jediné čo tu stojí za to je scéna v kostole :-)

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Jednotka bola dobrá a dvojka je taktiež. Je tu dej, krv, úchylné masochistické mučenie a skrátka všetko čo má v Hellraiserovi byť :-) Dej nadväzuje hneď pár dní po skončení jednotky a myslím že je to vskutku solídne pokračovanie, čo sa pri veľa filmoch nestáva. Trochu som sa bál že to už bude blbosť, ale našťastie sa tak nestalo. Odporúčam.

Bratři z tykve (1987) (seriál)

Musím uznať že tento rozprávkový seriál na mňa v detstve naozaj urobil dojem. Pútavý a napínavý príbeh na pokračovanie, v každom diely sa človek dozvie niečo nové a napriek rokom stále má čosi do seba a jediný dôvod prečo možno dnes deti neosloví až tak ako vtedy, je (už na dnešnú dobu) zastaraná animácia. Napriek tomu Tekvičkových bratov odporúčam každému, či už má 10 alebo 90. Je to super :-)

Nabít a zabít (2006)

Otrepané hlášky, otrepaný scenár, otrepaný záver... ale mám rád Bruce Willisa a začiatok vyzeral tiež sľubne. Škoda že sa to potom zmenilo na wannabe twist kde nikto nieje čo bol a všetci sú spolu prepojení...

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Nakoľko som doteraz videl iba Hellraiser a Hellraiser: Inferno, ktoré bolo dosť slabé (podpriemerná detektívka okorenená Pinheadom), tento diel sa mi naozaj páčil. Spojenie minulosti, prítomnosti a budúcnosti bolo zaujímavé, odkryté fakty vzniku kocky mi dali dobrý dojem že som sa znova dozvedel čosi viac no a konečne dostal pán Bradley v scenári viac ako tri vety a jeden úškrn. Osobne toto považujem za jeden z vydarených dielov, hoci vidno že Clive Barker sa na Hellraisera vysral už po druhom diely a odvtedy pôsobí len ako jeden z producentov. Myslím, že priaznivci tejto série by nemali vynechať štvrtý diel... Btw aj vám Toymaker pripomína J.C. Van-Dammea? :-))

3:15 zemřeš (2005)

Odkedy som videl Silent Hill, nemal som možnosť uvidieť poriadny horor. Až dnes. Sú tu príšery, krv, šialenstvo, nepríjemná atmosféra... skrátka všetko čo má v dobrom horore byť. Naozaj sa mi tento film páčil a síce príbehy so strašidelnými domami a farármi sú už dosť otrepané, pri tomto snímku som sa nenudil. Len tak ďalej.

Highlander (1986)

Toľko som o tomto filme počul, ale veľmi ma nenadchol. Pravdu povediac - zaspával som pri ňom a po začatí finálneho boja ma prebudil už len krik a hluk keď okolo Lamberta lietali duchovia. Idea filmu je vynikajúca, tiež sa mi páčilo, že to nebola bezduchá rezačka a sekačka hláv, ale nebolo to ono. Určite mi chýbalo osvetlenie minulosti a podstaty záporného hrdinu, pretože o ňom veľa nevieme, iba že bol najsilnejší a najhorší. To isté platí o iných nesmrteľných. Jednoducho neprepracovaný scenár. Connery a Lambert boli dobrí, ale žiaľ viac ako 2 hviezdy nedám pretože keď pri niečom zaspávam... a samozrejme HUDBA: Queen mám celkom rád, ale sem sa skrátka NEHODIL. Queen a zábery na stredovekú škótsku dedinu mi nejak nepasujú a prakticky ladilo mi to tam len málokedy.