Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

Jak jste si možná už všimli, dala jsem si menší pauzičku mezi epizodama, ale už jsem zase zpět! Odhalení policajtova bratra mě upřímně vůbec nepřekvapilo, no dobře, možná trochu, ale fakt jsem měla celou dobu podezření, že bude jeden z tý organizace. Taková korejská obdoba "Luke, I am your father." A jeho smrt prostě musela přijít. A taky tady máme klasický záporák-mluví-sto-padesát-let-předtím-než-vystřelí. Ale jinak ta poslední večeře, poslední tři přeživší a noc, kdy ani jeden nezamhouří oka, aby ho ten druhej nepodříznul, to bylo úžasný. A smrt Sae-byeok je prostě.. Smutný jako prase a zároveň si nemůžu pomoct, ale chápu Sang-wooa, on sem prostě přišel vyhrát. A ta scéna, kdy se na něj jeho brácha vrhnul, ježiši, to je tak dobře udělaný! Mělo mě hned na začátku napadnout, že hru může vyhrát jenom jeden. Hodnocení: A příští epizoda souboj dvou bratrů! To bude napínák jako prase!/10

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

Saakra, ani nevíte, jak jsem teď ráda, že jsem se do tohohle seriálu pustila! Korejská kinematografie je skrytej poklad, fakt že jo. A stojí za to se do ní vrhnout (takže pro ty z vás, co ještě pochybujou, vezměte mě za slovo a pusťte se do toho)! Ten styl, jak je to natočený, je hrozně osvěžující, hlavně když jsou kolem vás pořád jenom samý americký filmy (čas na filmovou revoluci?). A vypadá to hrozně zábavně! Můžete mi říct, proč jsem nezačala koukat na korejskou produkci dřív? Oni mají tak originální nápady! Představte si, že vás odchytne tajemnej chlápek v metru, dá vám pár facek, prachy a vizitku. A protože jste totálně na mizině, tak nakonec skončíte v šílený hře, co vypadá jako reality show, akorát s tím háčkem, že je na život a na smrt. Hlavní postava je hroznej sympaťák a už teď mu fandím, aby to vyhrál. A to že je tam i jeho brácha mě fakt překvapilo. To jsem teda zvědavá, jak se to vyvine! A doufám, že zjistíme, kdo za tím vězí. Ale teda zapamatovat si ty jména bude strašný. Jak to tak vidím, asi si spíš zapamatuju čísla. Já si ani nepamatuju, jak se jmenuje hlavní postava. (╯°□°)╯A ten starej děda je boží, ten se tam jde vyloženě pobavit. Není to ta pravá sranda, když při hraní dětskejch her nemůžete umřít, ne? Hodnocení: dlouho jsem neviděla něco tak šílenýho a zábavnýho/10

Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

Já z toho mám husinu normálně! Tenhle seriál je tak neskutečně intenzivní, saakra! Jsem se u toho zpotila, jako kdybych vylezla na Everest, a to celou dobu jenom sedím na pohovce jako brambora. Hrozně se bojím o toho detektiva. On si vezme čtvercovou masku a ani neví, co s ní má dělat. Radši ať zůstane u kolečka, tam aspoň vypadá míň podezřele a jenom plní rozkazy. A je skvělý, jak tenhle seriál zodpoví hned každou moji otázku, což se málokdy stává (možná mám prostě moc otázek ¯\_(ツ)_/¯). Třeba proč organizátoři dovolili, ať si někdo vezme víc jídla apod. Jen tak mimochodem absolutně miluju Gi-huna, ten chlap je úžasnej, panebože! Ten tu celou skupinu drží pohromadě. A je hrozně vtipný, jak pokaždý zmíní, že jeho brácha je vysokoškolák a Sang-woo mu dá klasickej kolikrát-to-ještě-budeš-říkat výraz. A to přetahování!! To přetahování! Já jsem posraná až ta ušima, jak to dopadne! Samozřejmě, že naše parta přežije, ještě zbejvá 5 dílů, takže není jiná možnost, ale stejně, je to napínák! A jako v každým seriálu mě aspoň jeden člověk vždycky sere. Hraje sice skvěle, ale sere mě taky skvěle. Hádejte, kdo to je. Ano, přesně tak - šílená ženská, která je posedlá mafiánem. Hodnocení: závislost horší než herák, nebo spíš..  lepší?/10

Hra na oliheň - Férový svět (2021) (epizoda)

Jestli to Gi-hun nepřežije, tak nevím, co budu dělat. A chudák stařík, mám blbej pocit, že už to má spočítaný. Každopádně jsem ráda, že jsme dostali nějaký backstories, ty mám vždycky ráda. I když často značí to, že v příštím díle hodně postav umře. No, uvidíme, řekl slepej. A musím vám říct o tý skvělý montáži, kdy Gi-hun myslí na to, jak byl ve stávce, a vidíte ty vzpomínky, jako by byly přímo před ním. Víte, jakou scénu myslím, nevím, jak ji mám popsat. Tak ta scéna byla zatraceně úžasná! A vypadá to, že sbírání orgánů se lehce vymklo z rukou a doktor to neunesl. Jako nedivím se. ¯\_(ツ)_/¯ Ta scéna, kdy přišel hlavní šéf zrovna předtím, než ho červenej voják stačil zabít, mi přišla trochu moc příhodná, ale budiž. A proč si ten policajt nevzal masku do řitě? On tam chodí odhalenej, jako by po něm nešla celá organizace! S maskou by aspoň chvíli mohl vypadat míň podezřele. A taky, proč se ptá na tak blbý otázky! Ježiši, ten chlap je sebevrah! Ale co mě dost překvapilo je, kolik těch her už měli. Do prdele, kolik jich už takhle pozabíjeli? Hádám, že za vším jsou VIP, který se tím baví (zdravím pana Epsteina do pekla). Hodnocení: mám takovou teorii, že brácha policajta je jedním z těch vojáků/10

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Neříkejte mi, že jsem jediná, kdo si celou dobu myslel, že Gi-hun a Sang-woo jsou bráchové a až teď jsem si uvědomila, že byli jenom kámoši z dětství. Jak jsem si to mohla myslet, když jejich rodiče vypadaj jinak? Tak na tuto otázku neznám odpověď. Asi nějakej zkrat v mozku. ¯\(°_o)/¯ Každopádně ten finální souboj mezi nima byl úžasnej, teda byl by mnohem víc intenzivní, kdyby do toho pořád nekecali ty VIP, ale aspoň už neříkají takový kraviny jako vtipy o 69. Nejhorší je, když máte rádi oba dva a nevíte, komu máte fandit. Ale sebevraždu Sang-wooa jsem fakt nečekala, upřímně jsem si myslela, že Gi-hun odejde. Jinak ten konec se mi dost líbí, bála jsem se, že to bude typickej Hollywoodskej klišé happy end, kdy se hlavní hrdina shledá se svojí dcerou a jako Robin Hood bude rozdávat prachy všude kolem. Naštěstí se tak nestalo a konec je dost realistickej - Gi-hun se nedokáže oprostit od toho, co se tam stalo, a pořád žije život jako dřív. Takže když dostane pozvánku od staříka, ani se nerozmýšlí. K odhalení, že Il-nam je celou dobu hostitel her a nafingoval svoji smrt.. Upřímně docela jsem čekala, že zatím vším bude on, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Ty starý ruce na začátku série, jak byl šťastnej celou dobu. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. I když po šestý epizodě jsem si fakt myslela, že je s ním konec. Ale upřímně doufám, že druhá série nebude o tom, že Gi-hun půjde proti nejmocnějším lidem světa jako největší hrdina a nakonec je sundá. To by byl děs. Vlastně bych to klidně nechala takhle, bez druhý sezóny (ale bohužel už je potvrzená, takže budu muset doufat, že nebude moc na rychlo). Hodnocení: jsem jediná, komu se hrozně líbí ty otřesný červený vlasy?/10

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Ježiši, z tohohle dílu se ještě pořád vzpamatovávám. A asi i ještě dlouho budu. Jako čekala jsem, že výherce hry nejspíš může bejt jenom jeden, maximálně dva lidi, ale dámy a pánové, tohle byl emocionální masakr, jakej jsem dlouho nezažila. Představte si, že si vyberete nějakýho parťáka, kterýmu věříte, pomalu váš kámoš, a zjistíte, že musíte hrát proti němu.. Ten rozhovor Sae-byeok a Ji-yeong je smutnej jako prase, Sae se konečně někomu otevřela o svý minulosti a Ji jí říká, jak spolu někam zajdou.. Taky jsem konečně pochopila, co má proti tomu, když se někdo modlí. Najednou to všechno dává smysl. A vy víte, že jedna z nich umře, a když se Ji obětuje pro Sae.. Stačí když řeknu, že na konci jsem brečela jako malý dítě, když mu nedáte čokoládu? Potom je tady stařík a Gi-hun. Ty dva jsou jako táta se synem a to jejich rozloučení.. ach jo. Další pár je Sang-woo a Ali. Buďme upřímný, Sang-woo udělal, co by udělala většina z nás, prostě hraje hru, tak jak se má hrát, nic neporušil, chce vyhrát a udělá pro to cokoliv. A Ali je zkrátka dobrej a důvěřivej člověk. Je mi ho líto, byl skvělej, přirostl mi k srdci jak sviň, ale Sang-wooa chápu a nenávidět ho prostě nemůžu. Pořád je moje oblíbená postava (a to, že je sexy a drsňák, s tím nemá vůbec nic společnýho). Pak je tady Deok-su. Já si nemůžu pomoct, ale i když se ten chlap chová hrozně (je to mafián, takže to mě nepřekvapuje), je to strašnej sympaťák a jsem ráda, že to vyhrál. Hodnocení: mé srdce roztrhnuto vejpůl bylo (ಥ_ಥ)/10

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

Už si začínám pamatovat jejich jména! Vypadá to nadějně, dámy a pánové. Musím říct, že někdy se Netflixu fakt podaří vyprodukovat pořádnou pecku! Squid game je prostě totální masakr! Nějaký věci jsou tam sice dost o náhodě, jako třeba u toho policajta, kterej měl z prdele štěstí, že se mu podařilo proniknout do tý organizace. Nebo u Severokorejky (která je jen tak mimochodem nejvíc hezká, jako většina herců tady.. ne vážně, připravte se, že zase budu simpovat jako prase tuhle sezónu), který se podařilo dovnitř propašovat nůž a neusnout v autě. Ale je to tak dobře udělaný a uvěřitelný (zatím), že mi to přijde úplně v pohodě (zatím) a dává to smysl (znovu zatím, nebudu se radši radovat předčasně, už jsem se poučila). Všechny postavy jsou skvělý, hlavně partu Gi-huna úplně miluju! Ten starej děda, Gi-hun sám o sobě je hrozně dobrej chlap, definitivně moje nejoblíbenější postava. Ali je skvělej - líbí se mi, jak dobře udělali, že pořád neumí moc korejsky a za všechno je hrozně vděčnej. A Sang-Woo je typickej chytrej brácha (jak Gi-hun pořád zdůrazňuje). Jenom teda nevím, proč nechal Gi-huna vybrat si ten nejtěžší obrazec. Je to jeho brácha sakra, proč mu nic neřekl!? (Trošku podezřelý..) A hrozně mě zajímá, o čem ta celá organizace je, a jak to v ní chodí. Třeba, kdo je ten chlápek, co dostává nápovědy a proč je vůbec dostává? No bude to zajímavý. Hodnocení: Korejci jsou mistři v propojování srdcervoucího dramatu a komedie. Takhle se to dělá! Ne jako v Hollywoodu s jejich cringe vtipama pro sedmiletý/10

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

Tenhle seriál mě úplně vtáhnul. Nemůžu se přestat dívat, to prostě nejde! To je tak dobře udělaný. Připravte se, že to budu říkat často, ale jako prosím?? Tohle je prostě úžasný! Z minulýho dílu, kterej byl šílenej, tady najednou máme druhej, kterej je smutnej jako svině. Jsem ráda, že se můžeme blíž seznámit s postavama a nejde se rovnou na další hru (protože pak bysme nic necejtili až umřou, a to přece stojí za hovno, kdo si nechce trochu pobrečet, že?). A to překvapení, že je fakt pustili a nakonec se stejně vrátili.. Tenhle seriál je prostě jedinečnej zážitek!  A všechny postavy jsou skvělý. Teda jméno si zatím pamatuju jenom u Aliho, ty korejský mi dávaj zabrat. Ale uvidíme, třeba si je do posledního dílu zapamatuju. Každopádně, ne že by zrovna byli nějaký skvělí lidi, což se mi právě líbí, protože nikdo není dobrej nebo špatnej, všichni jsou tak nějak ve středu. A přesně takoví jsou (většina aspoň) - až na toho chlápka, co má dluhy ve Filipínách, ten je spíš na temný straně síly. Ale saakra, jak zamordoval toho mafiána, co ho zradil, mazec... Už teď je mám všechny velice v oblibě a mám špatnej pocit, že určitě brzo umřou. Už připravuju kapesníky. Navíc se nám to tady ještě víc zamotává - máme ve hře zapletenou policii a Severokorejka zůstala vzhůru. A ta scéna, kdy policajti přijdou za mámou těch dvou bráchů (připravte se, že si takhle většinu pojmenuju, protože ty jména.. je to těžký se mnou) a řeknou jí, v čem všem její syn jede... Ježiš chudák. A další věc, co naprosto miluju, je, že ukazujou gore a vůbec se s tím neserou. Jako ten šéf s prstama v lisu, to mě fakt překvapilo. Hodnocení: závěrečná montáž, kdy všichni čekaj na to auto je boží/10

Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Co se stalo, ptáte se? Jsem na tom podobně, taky to nechápu. Mi-nyeo to přežila? Proboha, to si děláte prdel. To je... překvapení. Tak já jsem tady napjatá jako prase, těším se, až zjistím, kdo jsou VIP hosti, a oni jsou to chlapi ve furry kostýmech, který mají tak děsně trapný dialogy, že se to fakt nedá. Jako pardon, ale ty dialogy jsou naprosto příšerný, to ani nezní jako angličtina. A ty jejich vtipy... Nee, prosím, to nee. Vážně se tam baví o tom, proč si jeden z nich vsadil na 69. A on to udělal, protože je to číslo šukanda. Ježiši, tohle jsou vtipy, který jsme říkali, když nám bylo 14, no taak. Na jedný straně tady máme soutěžící a hutnou atmosféru po zničující minulý hře, která je fakt výborná. A na druhý tuhle ohavnost s VIP hostama. Nečekala jsem od nich nic moc, ale tohle.. Kdyby to pořád aspoň neprokládali těma jejich řečma, ale oni je dali do celý epizody, to mě zabíjí. Protože jinak je to boží - hra s mostem, máme tady chlápka matematika, toho, co se pořád modlí (a nepřestal ani teď), smrt Deok-su a Mi-nyeo (která byla fakt dobrá jen tak mimochodem, a taky jsem ráda, že mě Mi-nyeo už nebude stát, hlavně to), skláře s 30ti letou praxí. Je to zajímavý, napínavý, dramatický a... pak jsou tady VIP. [¬º-°]¬ Hodnocení: prdel miliardáře/10

Klan Gucci (2021)

Jediným problémem tohohle filmu je, že je zatraceně nudnej. Docela jsem se na něj těšila, z trailerů vypadal zajímavě a originálně a měla jsem v něj naději. A on to nebyl špatnej film, zato má velkej problém s tempem. A to říkám jako někdo, kdo má rád filmy, který trvají tři hodiny a nic moc se nestane. Tady s tím ale nedokázali pracovat. Působí to chaoticky, jde se z jednoho do druhýho, postavy jsou kromě hlavních dvou jenom nastíněný a už kvůli tomu, jak jsou zajímavý, bych chtěla, aby tam byly víc. Místo toho se čas věnuje scénám, který mě moc nechytly, takže vlastně nevím, jestli by filmu prospělo, aby byl kratší nebo delší. ¯\_ಠ_ಠ_/¯ Prostě je to takový obyčejný, chybí tomu šťáva. Klidně to mohli o deset minut protáhnout a věnovat víc času soudu, atentátu, tomu, co se stalo potom, konec je oproti zbytku hrozně urychlenej. Herecký výkony jsou ale úžasný, hlavně Adam Driver, kterej mi začíná přirůstat k srdci. Rodina Gucci je extravagantní, zazobaná a excentrická, což se povedlo hercům vyjádřit opravdu pěkně. Patrizia je příšerná ženská, která udělá všechno proto, aby získala, co chce, i když to zahrnuje černou magii nebo vraždu. Kdyby Mauricio poslechl svýho otce, možná by byl pořád naživu. Hodnocení: nakonec to stálo za to/10