Koruna - Windsor (2016) (epizoda)

Tenhle seriál je nová závislost. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakýho zapálence do britský královský rodiny, ale saakra je to dost zajímavý. Něco mezi House of Cards a Game of Thrones (ještě když byly oba dobrý). Akorát doufám, že se Koruna nevydá jejich cestou. Mám víru, že to Netflix nepodělá (jako už hodně věcí předtím). Každopádně nechápu, co král abdikátor, jak se odstěhoval do Ameriky (na zapamatování všech jmen mi dejte ještě pár dílů), čeká. Doslova utekl před povinnostmi, ale prachy? To joo, to by chtěl. Ale královský povinnosti? To už mu nevoní. Nemůžu vinit královskou rodinu za to, že se k němu chová jako k vyvrhelovi, když se na ně takhle zákeřně vysral. A ještě je pomlouvá. A už jsem zmínila, že tenhle seriál dokáže udělat neskutečný drama i z vybírání jména? Protože o tom byl prakticky celej díl. O jménech a rodinných domech. A mně to vtáhlo, jako kdyby řešili trojitou vraždu, to jsem neviděla toto. Hodnocení: skvělé, úžasné/10

Boku dake ga inai mači - Tóbó (2016) (epizoda)

Tady se s tím teda neserou, postavy umírají jako na běžícím pase. Všichni, co mají se Satoruem co do činění, by se měli mít na pozoru. Mimochodem jsem jediná, komu přijde ten manažer hrozně podobnej Satorovu kamarádovi z dětství? Když jsem ho viděla, fakt jsem si byla jistá, že je to on. Zajímalo by mě, jestli má máma Kayi nějak prsty v tý vraždě. Řekla bych, že to neudělala, i když je hrozná svině. Za to ten tajemnej chlápek, co se bavil s manažerem, je na sto procent vrah, nebo o tom minimálně něco ví. Ale mám menší výhrady ke scéně s požárem. Mohl to bejt fakt pěknej moment, ale kouř měla Airi cítit už dávno. U její rodiny to chápu, kouř je nejspíš akorát tak víc uspal, ale Airi? No, nejsem si tím jistá na sto procent, nakonec nejsem hasič, ale myslím, že by to už dávno cítila. Hodnocení: vrah bude učitel, mark my words/10

Thunderball (1965)

Nejdřív se musím omluvit všem fanouškům Jamese Bonda, tuhle recenzi byste měli číst pouze na vlastní nebezpečí. Tak začínáme. Já vlastně ani nevím, proč na ty Bondovky pořád koukám, očividně to pro mě není to pravé ořechové. Ale říkám si, že takový kultovky přece musím vidět, a po každým filmu doufám, že mě třeba ten další chytne. Protože něco na tom lidi přece vidět musí, ne? Ale já na tom zkrátka nevidím vůbec nic. Celou dobu jsem myslela, že u toho usnu. Když už to fakt nešlo vydržet, tak jsem si musela uprostřed dát pauzu na kafe na vzpružení. Záporáci jsou všichni na jedno brdo, prostě další postarší důchodce, co chce na starý kolena udělat menší fičák, a rozhodne se vyhrožovat světu atomovkou. Vypadá jako tuctovej záporák s páskou přes oko a akváriem se žralokama, co zabíjí každýho druhýho, kdo pro něj pracuje (Proč by to dělal?? Tohle nikdy nepochopím.) A potřebuju zmínit, že i James Bond se chová jako naprostej debil. Vážně právě uvařil chlapa v sauně nebo co to bylo za přístroj? Prostě proč? Patřil snad k záporákům nebo co to mělo bejt? A pořád si říkám, že by Bond byl mnohem lepší jako komedie, protože minimálně polovina filmu je tak strašně absurdní.. Třeba proč by si někdo dával do výfuku vodní děla? Co to je za vynález, proboha? Nebo scéna na roztahovači... Promiňte, ale u toho se pokerface udržet fakt nedá. Hodnocení: jeden z těch filmů, který už si zejtra nebudu pamatovat, ať chci nebo ne (nechci)/10

Boku dake ga inai mači - Tassei (2016) (epizoda)

Já věděla, že to nebude tak jednoduchý! Ale to je mi záhadou, kdo Hinazuki mohl unýst. Je možný, že to byla její máma, ale to by bylo moc jednoduchý, její táta je z toho podle mě taky venku. A Satorův starší kámoš (tolik jmen po mně nemůžete chtít, stačí, že si pamatuju hlavní postavy) taky. Ale ten učitel mi přijde pěkně podezřelej, navenek se chová jako sympaťák, je milej a charismatickej, a hlavně by to do něj nikdo neřekl. Ještě po tom, co si tak podezřele minulej díl vytáhnul toho blonďáka do kanceláře. A je hrozně dojemný, že se Hinazuki konečně s někým spřátelila. Když na to koukám, tak si říkám, kolik takových lidi na světě je, který jenom potřebujou, aby měli oporu, ale všichni si myslí, že jsou divný nebo nějak jiný, tak je neberou mezi sebe. Už se tady zase pouštím do filozofických diskusí, takže je asi nejlepší čas to zabodnout. Hodnocení: připravuju kapesníky na příští epizodu/10

Boku dake ga inai mači - Aza (2016) (epizoda)

Je to čím dál smutnější, určitě si nestěžuju, depresivní krimi je lahůdkou pro mé oči. A můžu docela jistě říct, že ten Satorův kámoš, kterej je tak o deset let starší, s těma vraždama nemá nic společnýho. Třeba si prostě jenom nerozumí s dospělými a radši si hraje s dětmi. Nejspíš nemá holku, tak se kouká na porno časáky, a asi je trochu osamělej, ale vrah a pedofil, to bych neřekla.  Ale kdo ví, všechno je možný. ¯\_(ツ)_/¯ Každopádně máma Hinazuki je naprosto příšerná, ježiši, ta scéna ve stodole byla pěkně drsná. Vůbec celá její rodina vypadá hrozně. A to že se s tím škola snaží něco dělat, a stejně se to pořád nevyřešilo, je ještě horší. Na co ten učitel čeká sakra? A ta culíkatá holka mi docela brnká na nervy, takový lidi... Myslím, že každej měl ve škole někoho takovýho. Hodnocení: ta poslední scéna!! Co to bylo??/10

Boku dake ga inai mači - Tenohira (2016) (epizoda)

Na jednu stranu je hrozně vtipný, když člověk sleduje třicátníka v těle desetiletýho, ale na druhou stranu se začíná vyvíjet dost zajímavá krimi zápletka. A že já si nechám líbit dobrý krimi! Až na to intro teda, který má hudbu jako z nějakýho sitcomu a vůbec se nehodí k temný atmosféře, která je mimochodem pěkně udělaná. Opuštěný místa, sníh (upřímně detektivka bez sněhu není to pravý ořechový). Ještě musím říct, že i animace se fakt povedla. Taková docela jednoduchá, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása. Hodnocení: tak jsem se zase jednou rozhodla podívat na seriál, co mi dá menší depresso espresso/10

Tenet (2020)

Nikdy bych neřekla, že mě může zklamat jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, kterej nám dal Interstellar a Inception, ale bohužel, stalo se. Varuji vás, zřejmě tu bude hodně vulgarismů, protože jsem vážně nasraná! Co to sakra bylo? Já ani nevím, kde začít, tenhle film je prostě naprostá blbost, která vůbec nedává smysl. A přitom je založenej na tak skvělým nápadu, zato provedení je příšerný. A tím myslím fakt PŘÍŠERNÝ. Příběh nedává absolutní smysl, až jsem si říkala, co si to Nolan dal, když tohle vytvořil? Na jeho filmech miluju, že člověk musí zapnout mozkových závity a ne jenom tupě zírat na obrazovku, ale tady můžete zapínat, co chcete, a stejně nerozluštíte, o čem to má do prdele být. To ani nemluvím o rádoby "fyzice", na který je to postavený. Kdo vlastně pracuje pro koho? Všichni pořád mluví v hádankách, vysvětlení nefunguje, akorát si říkáte, co to má znamenat. Motivace postav nulový, stejně jako vztah, kterej si k nim uděláte. Pořád nějaká akce, akce a zase akce, až vás to nudí, protože nevíte, k čemu tam vlastně je, když pomalu nemá žádnej důvod. Charaktery postavy vůbec nemají a jejich chování je nelogický asi jako funkčnost celýho tohohle světa. Hlavní záporák je otřesnej. Jak se stalo, že se Nolan snížil k tomu, aby udělal typickýho nemastnýho neslanýho Disney záporáka, kterej chce zničit svět a tím to končí? A ještě mluví o tom, jak zabíjí lidi tím, že jim dá koule do krku... Vážně tohle vypustil Nolan? Ježíši, proč? Prostě proč? Jeho motivace ke zničení světa je tak nesmyslná, že jsem měla chuť to hned vypnout a jít radši spát. A kdo vlastně bojuje s kým? Proč ty vojáci bojují za oligarchu? Za zničení světa?? A kdo jsou vůbec? Kde se tam vzali? Jak funguje to cestování časem? Protože vypadá spíš jako pořádná deus ex machina, která funguje, když je to potřeba bez jakéhokoliv vysvětlení. Je spousta dalších věcí, který bych mohla vyjmenovat. Herecký výkony taky vůbec nic slavnýho, zvuk je někdy tak špatnej, že ani neslyšíte, co kdo říká, a hudba... nevím no, nic moc. A dialogy by líp napsal náhodný kolemjdoucí. Kdybych měla vyjmenovat všechno, co mě nasralo, byli bychom tady do zítra, takže ve zkratce, radím vám, radši se koukněte na něco jinýho, protože tohle je obrovský zklamání, hlavně jestli jste fanoušek Nolana jako já. Jediný dobrý jsou na tom efekty a nápad. A nejvtipnější je, jak se film bere hrozně vážně, ale vlastně je k smíchu... Nebo k breku, jestli jste fanoušek Nolana.. Hodnocení: kéž bych se mohla vrátit zpátky a říct sobě v minulosti, ať se na to nedívám/10

Boku dake ga inai mači - Sómató (2016) (epizoda)

Tak tohle musí bejt jeden z nejzajímavějších začátků seriálu, co jsem kdy viděla! Ze začátku jsem si říkala, že to vypadá sice pěkně, ale pořád jsem si nebyla jistá, co vlastně čekat. A pak se to neskutečně rozjelo a nabralo pořádnej spád, to jsem fakt nečekala. Jak dokázali vměstnat tolik věcí do dvaceti minut, to je mi záhadou! A ten konec s policejní "honičkou" byl prostě perfektní. Akorát mám pocit, že protože Satoru utekl, teď bude pěkně v hajzlu, útěk při soudu určitě nepřipíšou v jeho prospěch. A ten šestej smysl je dobrej nápad. Každej má někdy pocit deja vu a je tolik možností, jak z toho udělat dobrej příběh! A Satoru jako vyhořelej třicátník je zkrátka neodolatelnej. Hodnocení: co víc k tomu říct, začátek velice solidní/10

Počátek (2010)

Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem Počátek viděla. A pokaždý je to jako úplně novej zážitek, pokaždý mě stejně dostane a oslní. Tenhle film mě nikdy neomrzí, nikdy na něj nezapomenu, protože to prostě nejde. Málokdy se stane, že by mě film takhle vtáhnul a už nepustil. Ale Počátek? Říkám vám, jak si ho pustíte, už se neodtrhnete. Příběh je tak originální a skvěle udělanej, až si říkám, jak tohle někdo vůbec mohl vymyslet? Tak strašně složitou věc, aby dávala smysl a všechno do sebe perfektně zapadlo... Nolan je zkrátka mozek, naprostej génius! Různý vrstvy snů a jejich propojení je nádherně udělaný, lokace jsou zkrátka dechberoucí (ta finální v zimě je pastva pro oči), herci úžasný. A hudba? Ta je z jinýho světa, přímo jako ze snu. Je tady akce, špionážní zápletka, příběh, u kterýho nemůžete jen tak vypnout, ale naopak zbystřit smysly a zapojit neurony (takže na usnutí nedoporučuju). Do dvou hodin se vešlo tolik věcí, co musíte zpracovat, ale když je pochopíte, je to jako znovuzrození. Murphy je naprosto úžasnej. A jeho rozhovor s tátou na konci strašně smutnej, když si uvědomíte, že nic z toho nebyla pravda a on ho přese všechno miloval. A konec? Lepší už ani nemohl být. To, že sami nevíte, jestli byl Cobb pořád ve snu nebo ne, ale jemu už je to stejně jedno, protože je konečně s rodinou. Ať napíšu cokoliv, nic nebude stačit, abych vám zprostředkovala genialitu tohohle filmu, to si prostě musíte prožít sami. A že to stojí za to! (Ale přece musím zdůraznit jednu věc - rozbuška granátů se nedá utrhnout zuby proboha!! I když teď byste mi mohli říct, že je to ve snu a tam platí jiná logika ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hodnocení: kéž bych tenhle film zapomněla, jenom abych se na něj mohla podívat znovu a prožít všechno od začátku/10

Pustina (2016) (seriál)

Česká scéna potřebuje víc vážnějších seriálů, tady je vidět, že to fakt umíme! Takže tohle je taková správa pro filmaře: dejte na chvíli pokoj těm tragikomediím, co jsou stejně všechny na jedno brdo a pusťte se do něčeho odvážnýho, třeba tady do Pustiny! Pánové a dámy, to byl zážitek! Depresivní, smutná a pochmurná detektivka z maloměsta, kterou bych spíš čekala ze Skandinávie než z naší země zaslíbený. Příběh skvělej, pěkně vás chytne a do konce nepustí, protože vám zaručuju, že tady vraha opravdu nebudete znát až do úplnýho konce. Herecký výkony kupodivu skvělý (hlavně Dušek, to je prostě mistr). No a o atmosféře snad ani nemusím mluvit, to je krása pohledět (z hlediska kinematografie, jinak je to na astma). A já jenom doufám, že tohle nebyl poslední zlatej důl z českých krajin a konečně se v naší produkci probudí naděje na lepší zítřky. Hodnocení: 10 z 10 zkorumpovaných podnikatelů doporučuje/10