Mr. Robot - d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (epizoda)

Uuuf tak tohle bylo fakt něco. Jedna z nejsmutnějších epizod v Mr. Robotovi vůbec. Trenton a Mobley jsou zpět (jenom udělali takovej menší feature a pak zase odešli). Upřímně, myslela jsem, že je Dark Army na něco využije, což jakoby udělali, ale kulku do hlavy jsem zrovna nemyslela. Ale bylo to tak dobře udělaný, propojený s vpádem FBI, kdy si pomalu ale jistě začínáte uvědomovat, že je to vlastně ten dům, kde jsou Mobley s Trenton a zíráte na to s očekáváním, jestli je třeba Dark Army přece jenom na něco nechtěla využít. Tyrell - ten je snad samotný ztělesnění existenční krize. Až teď si nějak uvědomuju, že měl jeden z nejvíc tragických životů ze všech. Jeho žena byla psychopat jak svině a on ji stejně miloval, pak mu zlomil srdce Elliot a teď ještě všechno tohle do toho. (Hmm fakt mám slabost pro Tyrella, kdybyste si náhodou ještě nevšimli.) A Angela - ježiš to ne. Já ani nevím, co na to říct... Angela mi v tomhle díle naprosto zlomila srdce. Když se dívala na televizi a zoufale se snažila uvěřit svý víře v posmrtnej život. Do prdele, to bylo drsný. No a na závěr trochu nasrání na odlehčenou - ten FBI chlápek, co pořád volá svojí mámě, je takovej bezcitnej parchant. Chápu, v FBI si člověk musí udržet poker face a Tyrella zrovna rád neměl, ale však mu umřela žena! Hodnocení: 48 minut a deprese k tomu/10

Panství Downton (2019)

Mám takovej pocit, že jsem se na film měla podívat PO seriálu, ne PŘED, ale chybička se vloudila. Dokonce bych řekla, že mě pěkně naladil na seriál, na kterej se mimochodem chci podívat už sto let. Sice už vím, jak to všechno dopadne, ale což. Jsem ráda, že jsem to pochopila, i když jsem neviděla seriál, to velice cením. Ale je pravda, že tam bylo tolik postav a vztahů, že mi někdy dalo pěknou práci určit, kdo je kdo. A musím říct, že tohle je přesně typ filmu, kterej byste si měli pustit, když máte špatnej den a nic se vám nedaří. Tak akorát na studený zimní večery, protože tenhle kousek váš zahřeje, to se vsaďte! Miluju britskej humor, kterej se tam nádherně hodí a některý situace (zamknutí služebníků královny, výstup pana Moseleyho) jsou tak absurdní a skvělý. Řeknu vám, tenhle film zahřeje u srdce - zasmějete se, dokonce budete i napjatý (taky bych neřekla, že budu nervózní kvůli večeři), možná si i pobrečíte. Navíc je tady homo romance, sakra dobře udělaná, musím podotknout, a toho já jsem velkej fanoušek. No neříkejte, že vám ta scéna u auta nepřišla sexy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A atmosféra je prostě nádherná. Je vidět, že si tvůrci dali záležet na historický autenticitě a to cením fakt hodně. A nakonec všechno dobře dopadlo. Hodnocení: a je to jasný, teď se musím podívat i na seriál/10

Mr. Robot - d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (epizoda)

Takže co je vlastně plán Whiterose? To je správná otázka, na kterou po tomhle dílu rozhodně neznám odpověď. Ne, že by mi to předtím bylo nějak extra jasný, ale teď? Teď nemám nejmenší tušení. Každopádně zklamaná nejsem. Ani trochu, právě naopak. Už jsem se lekla, že Elliot za pomoci Mr. Robota zmařil plán fsociety (je to vůbec ještě fsociety??) vyhodit do povětří budovu E Corpu (ne že bych ráda koukala na umírající lidi, ale touha vidět Stage 2 v akci byla zkrátka velká) a bude všemu konec. Díky bohu (nebo spíš do prdele?) Číňani měli trochu větší plány, a to sice vyhodit 71 budov místo jedný. No tomu říkám operace. Dark Army fakt počítá se vším, všechno mají naplánovaný přesně na čas. Dost jim závidím ten time management a produktivitu, nebudu lhát. Konečně nějaký chytrý záporáci. Říkat každýmu, co jim stačí vědět, případně to, co chtějí vědět a pak jim jenom dát pokyny, je skvělá strategie a fakt cením toho geniálního Číňana, co to celý vymyslel. To je panečku mozek toto! Hodnocení: místy mi to skoro přišlo jako horror, prostě úžasná věc/10

Dnes v noci v lese nikdo nespí 2 (2021)

Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ano, existuje horší love story než Twilight. Jak se horor proměnil v divnou zvrácenou romanťárnu, ptáte se? Nevím, opravdu nevím, sama jsem z tohohle filmu vedle jak ta jedle. Už minulej díl byl příšernej, ale nějakým způsobem se jim povedlo udělat ještě příšernější. Proč vůbec dělali druhou část, proboha? A proč se na to vůbec koukám? Každopádně, tenhle film nedává absolutní smysl, postavy jsou tak strašně klišé a nesympatický, to fakt není možný. Wanessa je typická rádoby silná ženská, co pořád říká, jak jsou chlapi děsný a slaboši. Pak je tady Adam - policajt vyděšenej doslova ze všeho, klasickej chlápek, co nemůže najít přítelkyni. Máme tady ještě nějaký dva nácky (mimochodem bejt polskej patriot a nácek zároveň se docela vylučuje ne? Já jenom, že to vůbec nedává smysl z historickýho pohledu...) Ve zkratce, hlavní postava z minulýho dílu se promění v mimozemský monstrum. A můžete mi říct, jaktože jsou ty bráchové tak pomalý a ona tam lítá ve vzduchu jako čarodějnice? Jak ta schopnost funguje? V monstrum promění i policajta a spolu mají, dámy a pánové, ano, čtete dobře.. mají spolu sex. Představte si moji hrůzu a utrpení, když jsem se musela dívat na sex dvou bradavičňáků. Proboha, co je tohle za film?? Každopádně, pak se pohádají, bráchové vyhodí stanici do povětří a z policajta se stane pokusnej králík. Hodnocení: tvůrce má očividně fakt divnej fetiš/10

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Tenhle film má přes 50%? Cože? Tak tomu fakt nevěřím! To u něj všichni usnuli a na konci si řekli: "Nebylo to tak špatný.", nebo kde udělali soudruzi chybu? Tenhle film má totiž všechno. A tím vším myslím všechno špatný a klišoidní. Proboha, tady je každá scéna takový klišé, to se fakt nedá. Jako by režisér okopíroval každej slasher, co kdy existoval! Zaprvý - partička teenagerů. Vždycky jsou to teenageři. Nemůže to bejt aspoň jednou parta padesátníků do prdele? Tábor má bejt o detoxikaci od sítí a oni jim ani neprohledají batohy. Ok. Jinak parta je naprostá klasika - sexy holka (samozřejmě blondýna), co se vyspí s každým druhým. Pak je tady introvertní holka, co má za sebou rodinný trauma (jako jediná přežije, což je samozřejmě jasný už od začátku). Oplácenej nerd, kterej mluví o hororech, konspiračních teoriich atd. a dá se dohromady s introvertkou. Svalnatej chlápek, co umře jako první. A gay, kterýho chce znásilnit místní kněz. Hlavní záporáci jsou mutanti, který asi posednuli mimozemšťani, nebo nevím. Jo a taky nesmí chybět klasickej flashback prozářenej světlem, kdy se auto vybourá. Kdo si sakra dělá selfíčka v autě za jízdy, proboha! A jak se tý holce podařilo vylítnout tak daleko a při tom vypadat, jako by přišla z gala večera?? No jedeme dál. Mutanty nikdo neslyší i přesto, že mají tak tunu a chrčí jako traktor. Parta se furt rozděluje a vrací se nazpátek místo toho, aby utekli. A vedoucí tábora nemají telefony?? Ani vysílačky?? To jako vážně?? Co kdyby se jim něco stalo? Zákaz mobilu se na vedoucí nevztahuje ne? Jstli jo, tak je to pěkně na hovno pravidlo! A taky nesmí chybět divný domorodci z bouchačkou. Na konci se hlavní hrdinka rozhodne, že místo útěku se pomstí. Ježíši Kriste, tenhle film.. A policajt nezmůže vůbec nic, protože je úplně hluchej. Bratři to samozřejmě přežijou. A zapomněla jsem zmínit, že klasicky chodí pomalejc než hlemýždi a tahají za sebou sekery.. Hodnocení: V jednu chvíli jsem si i myslela, že je to parodie, ale ono ne, tvůrci to mysleli naprosto vážně! A on je i sequel?? Oh dear god.../10

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Když jsem začínala s první sezónou, byla jsem fakt nadšená. To provedení, scénář, postavy, a celej heist byl tak skvěle udělanej. Druhá série to samý, neříkám, že tam nebyly kraviny, ty se tam samozřejmě našly, ale pořád to bylo uvěřitelný a podle mě si tvůrci dost zakládali na realističnosti. Ale potom přišel Netflix, a jak už to má ve zvyku, musí posrat všechno, na co sáhne, protože proč nezkazit seriál, kterej by za pár let mohla bejt kultovka pro pár doláčů na víc? ¯\_(ツ)_/¯ A tak bylo La Casa de Papel obnoveno na další sérii a kvalita šla tak rychle mezi půlky, že jsem myslela, že to ani není možný. S každou další sezónou to bylo čím dál horší. Nevím, jestli tvůrci fakt nevěděli, jak dál, tak si pro inspiraci dali trochu do nosu a psali to pod parou.. Každopádně jsem ráda, že to konečně skončilo a mám od toho pokoj, poslední tři díly se scénář konečně trochu vylepšil a byla tam cítit atmosféra prvních dvou sezón. Hodnocení: koukněte na první dvě sezóny a běžte od toho, věřte mi/10

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda)

A je to tady, dámy a pánové! Konec! Nevím, jestli dávám takhle vysoký hodnocení (potom co mě seriál sral pomalu celý tři sezóny) víc kvůli tomu, že se mi ulevilo, že je konečně konec a můžu jít od toho, nebo protože to bylo dobrý. Myslím, že od každýho trochu. Upřímně jsem nevěřila, že závěr udělají tak, aby dával smysl, a ono se to stalo (víceméně), to mě mile překvapilo. Tamayo je skvělej, já si nemůžu pomoct, ale ty poslední díly ho fakt miluju. Profesor konečně dělá, co umí, strategii místo střílení. Vlastně od tý doby, co se nestřílí jako děcka vodníma pistolema, je to mnohem lepší. Dokonce i Rafael a Tatiana dávají celkem smysl, flashbacky dovysvětlily všechno potřebný, Profesorův plán konečně přišel k rozumu a Sierry hledání zlata byl pěknej napínák. Vlastně je to celý docela napínák po dlouhý době, a to cením! Konec mi byl sice jasnej, upřímně, tenhle seriál od začátku není stavěnej na špatný konce, takže bylo jasný, že to přežijou. A scéna na konci, kdy se všichni sejdou na svobodě, byla pěkný zakončení. Myšlenka zlata jako iluze se mi fakt líbila a hrozně jsem doufala, že tam zazní, protože si říkám celou sezónu, proč z toho dělají takový halo, když se s tím zlatem stejně nic nedělá a nikdo by nic nezjistil, kdyby prostě lhali. (Ale nejsem žádnej bankéř, takže fakt nevím, jestli je to pravda nebo ne.) Jsou tady nějaký kraviny - jak se Rafaelův gang dostal k baráku tak rychle, to dal stát falešnou identitu všem lidem, který s Profesorem dělali? Protože to bylo hrozně lidí (řidiči apod.). Kam je poslali? Jsou známí doslova po celým světě a ani si nenechali udělat plastiku, každej je hned pozná. Hodnocení: ani nevíte, jak jsem ráda, že aspoň ten konec nestál za vyližprdel/10

Papírový dům (Netflix verze) - Důvěrný rozhovor (2021) (epizoda)

Sama nevěřím, že to říkám, ale tahle epizoda byla... dobrá! Dokonce tam cejtím i jakousi přítomnost ducha prvních dvou sezón! Arteche je skvělá, stejně tak Sagasta, ty jsem si teď fakt oblíbila. A scéna, kdy armáda vtrhne do banky je úžasná! Tamayo je bez prdele nejlepší herec sezóny. Ježiši ten chlap hraje zatraceně dobře! A Profesor jdoucí do banky na konci epizody.. to vypadalo prostě skvěle! Jasně, pořád jsou tady věci, který fakt nepobírám. Třeba jak rychle všichni začali věřit Alicii po tom, co málem odpráskla Profesora. A oni ji najednou poslouchají na slovo. Ale víte co? Sierra a Profesor jsou dobrá dvojka a její motiv, proč mu pomáhá, dává smysl. A v seriálu, kterej teď vůbec smysl nedával, to musím ocenit. A to za jak dlouho se Rafaelovi s jeho bandou povedlo postavit celej barák?? To by zabralo celej den a oni to měli tak za hodinu! Hodnocení: nemám na konec vysoký očekávání, ale modlím se, ať to nestojí za hovno, aspoň ten konec!/10

Papírový dům (Netflix verze) - Teorie elegance (2021) (epizoda)

Ze začátku (vlastně skoro celou epizodu) jsem si říkala, že se to nějakým zázrakem zlepšilo a už to není tak děsný, dokonce se mi to i začínalo líbit. Arteche je pěkně badass, i když teda těch pár stehů, co si na tom břiše udělala, jí asi moc nepomůže, ale lepší než nic. ¯\_(ツ)_/¯ Ta oslava a Bella Ciao se mi líbila. Výtahovej rozhovor Raquel s tím chlápkem, jehož jméno si nepamatuju, bylo celkem pěkný odlehčení, konečně bez trapnejch penis vtipů. Party Stockholm s Denverem byla ale trochu moc přes čáru, nejdřív má vidiny, pak dělá striptýz Denverovi... A všechno vyřeší jedno šukando. Co víc k tomu dodat... Policejní zásah byl i docela napínák, což cením. Ale neříkejte mi, že Profesor, kterej naplánujte východ z každý situace, která by se mohla posrat, nepočítal s tím, že by na ně policajti přišli?? Jako prosím?? Ale i tak to nebylo špatný... Ale potom přišel konec. Ach bože... Co to do prdele zase je?? Jak se tam dostali tyhle dva? Prostě jak? Proč? Cože? Co se to děje zase? Hodnocení: nesuď epizody podle začátku/10

Papírový dům (Netflix verze) - Zbožné přání (2021) (epizoda)

Ani jsem nedoufala, že by mě nějakej díl mile překvapil, ale opravdu, stalo se něco neskutečnýho. Opovážím se říct, že tenhle díl nebyl špatnej. Což neznamená, že byl skvělej, ale po miliónech let jsem z něj cejtila starý dobrý La Casa de Papel a to fakt cením. Ach jo, jak moc bych si přála, aby to takhle vypadalo celou sezónu. Scéna, kdy začnou pouštět zlato trubkama a všichni čekají na zlatou spršku. Útěk Sierry a Profesora byl taky zmáklej dobře, všechno se jim sice daří hrozně rychle, což úplně reálný není, ale víte co, bylo to udělaný fakt dobře. Ale mohli do toho dát jinou hudbu, ta veselá se tam vůbec nehodila. Koho sakra napadlo dát tam tohle? Taky jsem si říkala, jestli se Sierra nezbláznila, když v tom bytě zapla telku.. Co kdyby je někdo slyšel? Však ví, že jsou majitelé na dovolený, to by mi bylo asi trochu podezřelý, kdybych od sousedů, co jsou na Kanárech, slyšela hrát televizi. A proč do prdele Julia řekla Monice, že políbila Denvera? Co je to za nápad? Uprostřed heistu, proboha, řešte si ty vztahový problémy jindy! A co mě teda fakt dost zarazilo bylo, když profesor přirovnal policejní zátah k Varšavskýmu ghettu? Jako vážně tady přirovnávají druhou světovou k bankovní loupeži?? No mě fakt omejou... Ale abych to zakončila nějak hezky, tak ta závěrečná scéna byla taky dobrá. Hodnocení: bohužel se mi tenhle seriál už dost znechutil, ale stejně jsem ráda za jednu nepříšernou epizodu/10