Koruna - Záhadný muž (2017) (epizoda)

Philip si nedá pokoj. Je to tu zase, on se asi nikdy nepoučí (i když konec vypadá slibně, ale k tomu se ještě dostanu). Tentokrát se zapletl s nějakým chiropraktikem, kterej má navíc styky se starým známým SSSR a samozřejmě s ženskýma. Premiér zatím pomalu ale jistě ztrácí vůli vládnout, a já se mu vůbec nedivím. Spíš je mi ho hodně líto, takovej dobrák od kosti, a přitom mu zahýbá žena a vysmívá se mu do očí. Ta parodie byla sice ze začátku docela vtipná, ale všeho s mírou. Ale královnina reakce na jeho podání rezignace a proslov o vzdávajících se premiérech byl fenomenální. Jestli jsem se z The Crown něco naučila, tak že v Anglii premiéři nemají moc velkou životnost. A konec, kdy Philip přijede za Elizabeth, oba dva si konečně pořádně promluví, je krásný zakončení. Nevím, co mám Philipovi věřit, ale jeho řeč mě celkem přesvědčila (možná, protože pro něj mám slabost už od začátku, holt každej máme svoje oblíbence). Hodnocení: Jedna z nejlepších epizod vůbec. Konec, jak má bejt./10

Koruna - Paterfamilias (2017) (epizoda)

Normálně nemám slov. To se snad ani nedá vyjádřit, jak byla tahle epizoda perfektní, a hlavně srdcervoucí. Prolínání života Philipa a jeho syna Charlese mi vzalo dech. Vévoda má k ideálu otce daleko, a i když ho mám ráda už od první sezóny a asi vždycky bude mít čestný místo v mým srdci, jak se zachoval k Charlesovi, jenom protože není stejnej jako on a má jiný záliby, který se neslučují s jeho představou adekvátního syna, je příšerný. Tenhle "pochlap se" způsob výchovy prostě nikdy nepochopím. Jenom protože Gordonstoun připravil do života Philipa, přece neznamená, že je to správná škola i pro Charlese. Nehledě na to, že Philip na škole sám dost trpěl. Jak ho tam mohl po takovým zážitku poslat? Chudák si taky prošel peklem, ani se nedivím, proč je tak tvrdej. Vlastní otec ho odsoudil za to, že způsobil smrt svojí sestry, útěk z Řecka, máma, která skončila v blázinci... Hodnocení: scéna, kdy Philip běží uvítat Annu, mluví za vše/10

Roma (2018)

Jednou za čas se mi poštěstí najít skrytej poklad, kterej mi připomene, proč tak miluju kinematografii. Tohle je jeden z nich. Nebyl perfektní, ale rozhodně ve mě zanechal silnej dojem. Začnu asi vizuálem, protože ten funguje krásně. Celej film máte pocit, že nesledujete někoho ve středu pozornosti, ale v pozadí, kdo není vůbec vidět a lehce se přehlídne. A přesně o těch lidech tenhle film je. V tomhle případě je hlavní postava Cleo, služebná jedný bohatý rodiny. Všeho je součástí, ale zároveň není součástí ničeho, všude s rodinou jezdí, ale nijak neovlivňuje, co se stane, jenom přihlíží bez toho, aby zasahovala. Vyobrazení protagonisty, kterej je vedlejší postava ve vlastním příběhu, se opravdu povedlo. Nepřeháním, když řeknu, že nic podobnýho jsem ještě neviděla. Postupně sledujete rozklad rodiny stejně jako Cleo a jste stejně bezmocný. Jste svědkem událostí, na který se stejně jako Cleo jenom díváte a sledujete, jak se svět kolem mění. Což mě přivádí k další věci. Připravte se, že uvidíte tvrdou realitu, žádná procházka růžovým sadem, ale surovej život, ve kterým nikdy nevíte, co se stane, ale přesto vám nezbývá nic jinýho, než to překousnout. Roma určitě není pro všechny, ale bejt váma, dám tomu aspoň šanci, protože je to při nejmenším originální zážitek. Hodnocení: Art filmy mají nějak v oblibě naháče. Ano, uvidíte zde i bratwursty/10

Koruna - Drahá Jacqueline (2017) (epizoda)

Někdy, když se dívám na The Crown, tak si přijdu, jako kdybych koukala na dokument o královský rodině. Ano, až tak realisticky to působí, a to vůbec nemyslím špatně, právě naopak, protože je to sakra záživnej dokument! Akorát jsem si nestačila všimnout, kdy nastala tranzice do šedesátek. Královně už bude aspoň přes třicet, ale pořád vypadá nejvíc na dvacet pět, to bude ta modrá krev. Každopádně by mě zajímalo, do jaký míry je pravdivý setkání s Kennedym. Vážně si ani nenastudovali protokol? Prostě nakráčeli ke královně a čekali bůh ví co? To mi ke Kennedymu moc nesedí, ale co já vím, nemůžu říct, že bych měla tu čest si s ním popovídat. ¯\_(ツ)_/¯ Hodnocení: Ze zvědavosti jsem si o Kennedyových něco přečetla a je to opravdu zajímavý čtení. Abych vás nepřipravila o moment překvapení, řeknu jenom, že měli pěkně divoký manželství/10

Koruna - Matrimonium (2017) (epizoda)

Peter je zpět! A našel si jinou! ...O dost mladší. Kolik že mu je? Aspoň 50 to bude, ne? ಠ_ಠ Koukám, že Tony je velkej bohém. Sice jsem nečekala, že bude svatoušek, ale trojka s ženatým párem? To překvapilo i mě, a že jsem viděla věcí! Královna měla Margaret říct pravdu, pravděpodobně by jí ušetřila dost starostí v budoucnu, protože se vsadím, že Tony věrnej určitě nebude. Lepší mít chvíli zlomený srdce, než příšerný manželství. Pokud se teda Margaret nechce připojit do trojky se svým manželek, ale možná Margaret není konvenční, ale má svoje hranice. Ale zpátky k Tonymu. Neměl lehkej život, to zase ne. Máma kariéristka, která mu ani na svatební den neřekne, že ho miluje, i když si vzal PRINCEZNU, a pořád upřednostňuje mladšího syna. Hodnocení: zděšenej výraz Elizabeth na oslavě, kam si Tony přivedl svoje kamarády, mluví za všechno/10

Koruna - Vergangenheit (2017) (epizoda)

Bývalý král David se nám pěkně vybarvil. Konkrétně do náckovských barev. Já věděla, proč mi ten chlap přišel nesympatickej a pokaždý, když se objevil, jsem si říkala "A Jéžiš, co to bude tentokrát?" Ale že byl nácek? I s manželkou? To mě nenapadlo ani náhodou. Takže si dokážete představit, s jakým potěšením jsem sledovala, když ho královna nadobro vykopla. A to už se viděl jako velvyslanec ve Francii.. Ještě, že mají Tommyho. Ale chudák se důchodu asi nedožije. Hodnocení: lidi se možná mění, ale mít nacistu za velvyslance by nebylo z hlediska diplomacie nejlepší rozhodnutí/10

Koruna - Loutky (2017) (epizoda)

To by mě zajímalo, jestli se lord Altrincham k tomu zubaři nakonec dostal. Každopádně tu máme další konstituční krizi (začínám si myslet, že Británie je jedna velká konstituční krize), tentokrát vůbec poprvý někdo veřejně projevil negativní názor na monarchii. No, asi se shodneme, že proslov v továrně byl fakt příšernej. Představte si, že patříte mezi zaměstnance, a slyšíte, jak je vaše práce nudná a vyčerpávající (Philipův pohled byl k nezaplacení). Královně by určitě neuškodilo, kdyby měla v paláci víc mladých lidí než těch starých páprdů, co zůstali myšlením před první světovou, myslí si, že mají vždycky pravdu a od mladších si samozřejmě poradit nenechají. Ale konec dobrý, všechno dobré - královna přijímá u dvora policajtky a řezníky a monarchie pořád stojí. Hodnocení: a babičkovskej účes královně zůstal až nadosmrti/10

Koruna - Beryl (2017) (epizoda)

Chudák princezna Margaret, do čeho se to zase dostala, tentokrát tady máme nějakýho Billyho. Ze začátku mi přišel jako docela dobrej chlap, ale ten duel? Co to proboha bylo, to mě fakt pobavilo, hotová komedie. Ještě se před ní naparoval, jakej je borec. Co to je vůbec za nápad, střílet se ve dvacátým století? Kdyby jeden z nich toho druhýho zabil, tak by ho zavřeli, nebo ne? Co já vím, třeba je v Anglii pořád možnost řešení sporů jako za starých dobrých časů. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zato Tony vypadá při nejmenším zajímavě - nekonvenční, (sexy), a navíc fotograf. Je hrozně sympatickej, i když na druhou stranu nevypadá jako někdo, kdo by se rád ženil. Koho je mi ale fakt líto, je premiér. Jeho žena vypadá jako pěkná kráva, to se jinak nedá nazvat. Zahybá mu a ještě říká, jak se jí hnusí a jak je slabej. Koho si to vzal! Hodnocení: žiju pro Philipovu reakci na fotku Margaret/10

Koe no katači (2016)

Málokdy se stane, že by mě nějakej film rozbrečel tolikrát jako tenhle. U filmů to ze mě leje vcelku často, to se přiznám, ale většinou maximálně jednou. Za to tenhle kousek? To je jiná, panečku. Nevěřila jsem, že je tak dojemnej, jak se všude psalo. Byl. Takže doporučuju vzít si kapesníky. Tenhle film vás dostane tím, jak neskutečně uvěřitelnej a reálnej je. Šikana, vzájemná neschopnost si porozumět a konečně odpuštění ostatním, ale hlavně sobě. No řekněte, kdo takovej příběh nezažil, nebo aspoň nebyl svědkem? Zasáhne vás přímo do srdce především tím, jak se dokážete ztotožnit minimálně s jednou postavou, který jsou až moc lidský - každá má svoje chyby a každou jste schopný pochopit. Hlavně si nemyslete, že je to další milostnej příběh tisíckrát omílanej dokola, protože je hlavně o životě a milostná zápletka je jenom malá součást. Jako někdo, kdo se romanťárnám vyhýbá obloukem, jsem toho důkazem. A jak mohla porota Oscarů zvolit Boss Baby místo tohohle filmu, to v životě nepochopím. Hodnocení: krájí někdo cibuli?/10

Koruna - Lisabon (2017) (epizoda)

Koukám, že když se něco fakt hodně posere, hned všichni běží za starým dobrým Tommym. Chudák nemá pokoj ani v důchodu, ale podezřívám ho, že si to užívá. Každopádně jsem ráda, že se konečně Philip zbavil toho svýho příšernýho kámoše. Trávit čas tím, že nabalujou ženský a při tom jsou ženatý, není úplně nejlepší time management. Vůbec ho nelituju, dostal, co si zasloužil, buďme upřímný, zavařil si to sám. Neměl posílat dopisy, ale hlavně neměl podvádět. ¯\_(ツ)_/¯ A Philip dostal, co chtěl - korunovaci. Stejně se mi líbí, jak je naznačený, že se na něj ty staříci stejně vždycky budou dívat jako na cizince. No, aspoň už manželství s královnou zase klape, doufám, že Philip konečně zjistil, že takhle to dál nejde. Hodnocení: Odpočívej v pokoji, kníre Michaela Adeana/10