• Rodinný

Pohádka z větrného mlýna (1996) (TV film)

Skoda, i přes účast paní Galatíkové, Jirky Schwarze a v závěru vtipného Jakuba Zindulky se jedná o pohádkový podprůměr.

Až kohout snese vejce (2005) (TV film)

Trochu smícháno víc pohádkových motivů, ale Hofmann a Kalužný jdou do všeho po hlavě.

Ošklivá princezna (1999) (TV film)

Viktor Preiss to zachraňuje svými komikcými výstupy, obzvlášť v závěru. :-)

Zločiny Velké Prahy - Pekelný stroj (2021) (epizoda)

Celkem solidní díl, byť opět chvílema nelogické chování pánů policistů...vyklidil bych ulici hned a sebe se ženou ať klidně odpálí. Anebo, když už dostali tu nevěrnici ven, vše vyklidit a nechat ho tam...buď mi to časem únavou vzdal, nebo by odpálil sebe a pár baráků. Samozřejmě chápu, že se tvůrci snaží udělat z Budíka člověka s mylným úsudkem...závěrečnou Liškokalypsu jsem totiž přesně čekal.

Zločiny Velké Prahy - Nedohraná etuda (2021) (epizoda)

Pachatele sice uhodnete po pár minutách, stejně tak motiv vraždy, ale jinak celkem solidní detektivka, která je o řád lepší než předchozí díly.

Hlava Medúzy - Krev na stříbrném plátně (2021) (epizoda)

Jednoduchý přímočarý detektivní příběh. Vzhledem k recenzím na seriál jsem měl jisté obavy, ale až na pár hereckých dřev to šlo. Škoda, že vrahem nebyl Jirka Strach. A herecky mě potěšil Martin Kubačák, od Rebelů jsem si ho nikde nevšiml.

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Tak se mi dzá, že sleduju seriál, který by se měl jmenovat "Jak to pražští policisté ve velkém neumí." Co to zase bylo? Tak uvědomělá křesťanka a sáhne si na život? Tak by odmítla vypovídat, nebo vypověděla po pravdě, že si nic nepamatuje. Ano, nechtěla nikomu ublížit, ale očividně ten spor se táhnul už řadu let, tak by se holt táhnul i dál. Nebo by někde soud dohledal ty mapy. Hotovo, dvacet.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Co jsem to viděl? SPOILER. Takhle ne, pane Brabec. Nic se nedořeší, odhalenej vrah se pustí domů apod. Výslechy žádný, kdyby aspoň na základě těch rozbitých brýlí si vyžádali domovní prohlídku a šup, našli by oblečení v uhlí a bylo by..a oni nic, nechají se vysmát vrahem do obličeje.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

"Proč všichni skáčou z okna?", ptá se hlavní hrdinka v závěrečném dílu. Inu, proto, že život je občas kapitální békovina a proto musí být člověk na tragickej život pes. Výborné téma, které by se mělo lidem pořád připomínat. Skvělí herci, skvělá atmosféra, výborná výprava, bohužel ten scénář trochu pokulhává. V každém díle se nejmíň polovina postav chová jako po lobotomii mozku. Že se občas objeví nějaký magor, nebo že občas někomu z té doby přeskočí v hlavě, to chápu...ale tady je jich nějak moc...postavy jako Sepp (tam to chápu), ale i doktor v podání Zdeňka Řehoře, pak voják Pavel (Langmajer), do toho je tam skutečný blázen...sousedka Emma...to už je na jeden díl bláznů až až. Jako cvok se chová i Augusta, i jeho žena, v dalších dílech zase Breberová, nebo ředitel v podání Jiřího Pleskota, pak ten učeň u pekaře...všichni mluví z cesty, aniž by to jejich postavy potřebovaly. Proto, i přes téma a skvělé výkony zúčastněných, nemůžu dát plný počet. Ale já mám obecně s tvorbou pana Kachyni problém.