JurajKa

JurajKa

Juraj Kadassy

Rakousko

• 1.2.2019  19:47
    Na život a na smrt (2013)

Tato maskacova pornografianie je nicim inym, iba oslavou zbabelcov, ktori okupuju, pardon "marginalizuju" staty po celom svete pod vlajkou mieru a sprofamovanej demokracie.

• 12.11.2018  10:47
    Schindlerův seznam (1993)

Kedy pan Spielberger natoci aj film o tom, ako uz po druhej svetovej anglicania bombardovali napriklad Bratislavu a vobec veskere strategicke podniky buduceho vychodneho bloku? Alebo preco nik nenatocil nikdy film o genocidach pachanych na slovanskych narodoch sasmi, germanmi, frakami a inymi zapadnymi kmenmi? Alebo co tak natocit film o tom ako USA rozdelili Juhoslaviu a ako sa v tomto americkofrancuzskoanglickom "napade" lovili ludia na organy? Nielen v druhej svetovej padlo viac slovanov ako zidov!!! Co tak urobit film pan Spielberger o ospravedlneni sa Japonsku? Pre mna je zoznam pana Schindlera malym propagacnym materialom oproti tomu ako sa este dnes dokazu americania, anglicania, francuzi alebo nemcuri chovat voci cechom, slovakom, poliakom, juhoslovanom, voci celemu svetu....

• 24.2.2018  21:43

Úmyselne som si prečítal komentáre od "profesionálnych kritikov" s tromi a menej hviezdičkami. S poľutovaním musím skonštatovať, že tieto "Hviezdy", ktoré majú nárok komentovať a dokonca ťahať do tohto filmu náboženské, dogmaticke, úchylné tématiky alebo dokonca politické výplody ich fantázií. Absurdné!!! Tento film hodnotia ľudia, ktorí sa vyžívajú v sračkách typu Naruto, Pokemon a podobne. Tento film komentovali buď to deti, alebo ľudia, ktorí nedosiahli vyššieho ako základného vzdelania. To je naozaj škoda. Málokto totiž pochopil... ... milujem tento film a milujem ho ako pre jeho návrat k duchovnému Ja, tak aj k vlastnému klamstvu duchovného Ja, kde mu pomáha Ego, ktoré je síce malé, ale dostatočne silné na to, aby hlavný hrdina prežil súboj o holý život s človekom, ktorý pred jeho vlastnými očami zavraždil jeho matku. Tak tragický príbeh sa musel odohrať a vymyslieť v hlave dieťaťa, resp. dospivajúceho chlapca jedine pomocou klamstiev o tigrovi a iných zvieratách. Ono vnímavý človek pochopí, že s ľuďmi by sa nám tento príbeh "trávil" oveľa ťažšie. Krásny film. A pár pekných vecí z tohto filmu by som rád zažil aj ja.

• 18.10.2017  21:35
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Havloidná sračka, ktorá má českému národu pripomenúť vlastne čo? Nadradenosť českého národa nad tým slovenským? A zároveň ich podradenosť a komplexy z toho "západného vyspelého sveta"? Irituje ma už len tá stará židovka nazývaná baby, ktorá rizdáva rozumy najskôr svojej vnučke o chrabrosti jej manžela a neskôr kecy o ľuďoch (rusoch), ktorí padli v druhej svetovej vojne - táto stará židovka sa oháňa oslobodzovaním amerických vojisk Plzne. Zaujímalo by ma, prečo táto, akože sčítaná koza nerozpráva aj o tom, že Američania vlastne iba čakali na koho stranu sa vo vojne pridajú. A až keď sovieti yačali valcovať svine z Nemecka, pridali sa s ostatnými zbabelcami na stranu "spojencov". Títo "spojenci" ďalej pokračujú v ich "spojeneckom" ťažení aj proti Česku a iným krajinám, ktoré majp chuť byť zvrchovanými štátmi. Tvorcovia tohto seriálu evidentne prepadali nie len z dejepisu, ale aj iných premetov v škole. V tomto seriáli stárnu alebo dospievajú iba deti. Všetci ostatní herci sa zázrakom socialistických vplyvov držia v krásnej mladosti. Jedna z hlavných postav Karel, je dokonca typickým zbabelcom, ktorý je zásadový iba po hranice vlastného Ega. Rozpravač príbehu číta infantilný scenár ako postihnutý idiot, pre rovnako postihnuté ovečky. Čo mi však najviac vadilo bolo to, že Slováci sú v tomto seriále ožrani z akejsi vymzslenej dediny Krásna Lúčka, ktorá v podstate vôbec neexistuje. To mi pride podivné, keďže Praha a Pardubice v skutočnosti na mape sveta existujú. Ja musím tento seriál ohodnotiť ako odpad, pretože ani-len herci sa nesnažia tieto úbohé návraty k socialistickým dobám zachrániť. Taktiež strih mi pripadá byť skôr generovaný počítačovou technikou z doby, o ktorej je seriál natočený. Bohužiaľ sa tento seriál nemôže rovnať seriálom spred 89-teho roku! Popísal by som sem naozaj mnoho chýb, ktoré som videl už len v prvom diely prvej série, ale skutočne mi toto za to nestojí. Tiež by ma zaujímalo, kedy Česi prestanú točiť filmy o socialistickej ére a začnú konečne s niečím novým. Akoby sa nevedeli zbaviť starých démonov. Nič horšie v českej republike ani vzniknúť nemohlo. O to viac ma to prekvapuje po tom, čo ich kinematografia bola kedzsi skutočne svetová!!! A krásna! A bola svetová a krásna zvlášť v čase socializmu! Režisérom a scenáristom by som zakázal akukoľvek činnosť pre verejnosť. Totiž už len podľa ich mien je vidieť komu skutočne slúžia (Johanna Steiger, Merkner, Gardner...). ODPAD!

• 21.8.2017  22:38
    Bitevní loď (2012)

Peter Berg nie je len zlým hercom, on je aj veľmi zlým režisérom. Táto sračka piatej cenovej skupiny je ODPAD... Scenár je vykradnutý z každého zlého akčkáku osemdesiatych rokov. Hereckým výkonom dokáže konkurovať snáď každý československý "sitcomový herec". Zápletka v tomto filme je tak hlúpa tak, že až v 52 minúte sa dozvedáme, že "na nás útočia mimozemšťania" :) :) :D :D Akému braku sa chce táto blbosť vlastne rovnať? Lucy? Pablbým Trasformers? Alebo čomu? No a tá bjonda s beznohým špatným negrom :D... Skutočne multikulti budúcnosť sveta :D Vážne ma naštvala táto strata času.

• 4.3.2017  21:58
    Verdikt (1974)

Neuveriteľne dobre zahraný dej vďaka krásnym hercom. Neviem čo k tomu viac povedať. Snáď len jeden citát z domény wikipedia.org: Psychopatia je nevyvážená, neharmonická osobnosť, u ktorej niektoré črty sú príliš zdôraznené a iné potlačené; mimoriadne pestrá škála prejavov od povahových odchyliek neškodného čudáctva až po násilné antisociálne správanie. Termín "psychopatia" sa v odborných kruhoch už nepoužíva, nahradil ho termín "porucha osobnosti", ktorý je menej sprofanovaný.

• 23.1.2017  19:16

Tento film je jeden z Top nemeckej kinematografie. Pre mňa je to na tri ***hviezdy, avšak dalšie dve** dávam za to, že Nemci prišli s touto témou skôr ako Američania :).

• 23.1.2017  19:11

Je to celkom podareny remake nemeckeho filmu Knockin' on Heaven's Door, ktory je sam o sebe velmi pekny, skvely film. Avsak tento remake urceny pre ludi v dochodkovom veku sa podaril iba vdaka dvom vybornym (tiez dochodcom) hercom. Jacka Nicholsona mam velmi rad a myslim si, ze vzdy vedel vycitit, ktory scenar je prenho dobry. V tomto snimku si dokazal kuzelne poradit aj v situaciach, ktore hrozili nudou. Je to fajn oddychovka.

• 1.1.2017  20:18
    Zahrada (1995)

Záhrada.... hm... či Záhada... Tak sa robí poetický príbeh prozaických spôsobom. Kto to nezažil, ťažko uveri tomuto príbehu. Preto dávam 5*****!!! Mne Záhrada pomohla. Ďakujem jej, milujem ju. A kto ju nepochopil, nezaslúži si jej priazeň, nezaslúži si ju súdiť! PS... odkaz pre Jincom - Záhrada je v slovenskom znení, teda Slovenský film :) ale to nič, naučíš sa aj ty :)

• 28.12.2016  21:39
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Ty mňa urobiť a ja ťa potom milovať biela tvár. To pekné, ako tie bodky na nebi keď to veľké svetlo nie na nebi... ty silný muž. A ja taká nežná z veľký indiánsky kmeň. Ty nemať strach, ty v tom mokrom vo voda neutopiť, keď naučiť plávať... Iba chvíľu som mohol počúvať tento debilný dabing v neurčitku. Evidentne Nemci natočili tohto nového Winnetou-a preto, aby sa ich národ nebál prijímať utečencov z Afriky, ba naopak, aby si uvedomovali to, že ich noví susedia budú ich "bratia". Posledné slová - TENTO FILM JE OBROVSKÝ GRC!!!

• 25.12.2016  18:43
    Město andělů (1998)

Davam odpad! Z jedineho dovodu... Lezu mi na nervy americke remakey! Tento film vykradol kompletne dokonalu myslienku filmu Der Himmel über Berlin. V Meste anjelov mi totiz akosi Anjeli vobec nechcu fungovat a Mesto anjelov mi absolutne nic neodkazuje. Kto nikdy nevidel Der Himmel über Berlin, nemoze to posudit a nemoze to preto ani pochopit. A kto nikdy nedokazal ocenit genialneho detektiva Columba, nedokaze tiez docenit film Der Himmel über Berlin. Vsetko do seba tak krasne zapada... ...a prave toto sa City of Angels nikdy nemohlo podarit! Ja si myslim, ze clovek, ktory da tomuto filmu styri a viac hviezd, vie o filme asi tolko, kolko dokaze hovorit sliepka o jadrovej fyzike. Tento brak sa moze pacit iba ludom, ktori zivoria v nadejach a inych srackoidnonabozenskych odpadoch. Sorry ak som tym niekoho urazil, ale povodny film Der Himmel über Berlin ma u mna 5* hviezd! City of Angels sa tak pre mna stava ODPADOM!

• 13.11.2016  22:04
    Die Küchenschlacht (TV pořad) (2008)

Asi najlepsia sutaz o vareni pre zrucnych amaterskych kucharov. Program ma skvelu architekturu. Popredni nemecki kuchari nielenze hodnotia vysledky sutaziacich, ale program tiez moderuju. Atmosfera kazdeho dielu je vyborna kde sa zapaja aj publikum svojim hlasnym a chutnym "mmmmmm....." pri kazdom ochutnavani jedal porotou. A tie jedlaaaa… mmmmmmmm…

• 31.10.2016  20:30

Kto necital knihu, nemoze pochopit tento film. Je to jedno z najkrajsich diel v mojej filmoteke. Uz ako jedenastrocny chlapec som pri knihe plakal a ked som videl tento film prvykrat, mal som v hlave predstavu kazdeho riadku a kazdeho pismenka z knihy (knihu som mal z edicie STOPY). Aj ked, vo filme je hlavnou postavou Sokolie oko, v knihe to je Unkas... Kedykolvek si tento film pozriem, mam chut opat plakat. Film je robeny neuveritelnou kamerou, niekedy az gycovymi zabermi :). Neskutocne herecke vykony. Hudba, ani nehovorim. Ja davam tomuto filmu 5 hviezd *****, pretoze si to zasluzi. Kto dal menej hviezd ako styri, potom nepochopil a jeho EQ je velmi mizerne.

• 2.10.2016  09:40
    Eva Nová (2015)

Depresia dusená silnou depresiou. Celý film je obyčajnou, tragickou dehonestáciou človeka a toho posledného slušného, čo v človeku ostáva. Je to oslava o človeku, ktorý sa rozhodol zničiť si život a dari sa mu (jej) to skvelo. Po zhlidnutí tohto filmu si už bohužiaľ nedokážem Milku Vášáryovú predstaviť inak, iba ako starú alkoholičku - dokumentaristický štýl réžie to vo mne iba utvrdzuje. Myslím si, je to iba môj dojem, že pani Vášáryová si zaslúži úplne iné role ako bola táto. Nerozumel som tiež sexystickej hre matky a syna v závere filmu v bazéne. Nemám rád tento film a už ho nepotrebujem nikdy vidieť. Ochotne tiež ignorujem to, čo tým chcel Marko Škorup povedať. Celé je to nudné o novodobých "invalidoch", ktorí chcú byť ľutovaní hlavne plnou fľašou alkoholu. Inú pomoc ani nepotrebujú. Tento film je iba pre ľudí, o ktorých je aj natočený.

• 4.9.2016  17:39
    Luxo junior (1986)

Revolučný animovaný film. Tu sa to všetko začalo. Geniálne, skvelé!!! Keď si predstavíme, že niektorí ľudia na Zemi sa zaoberali studenou vojnou, iní ľudia žili tvorením niečoho pekného a užitočného. Preto 5*****.

• 4.9.2016  14:10
    Bud Bindi (TV seriál) (1996)

Prepáčte mi moju drzú úprimnosť, ale toto je celé zlé! Nenašiel som v tomto slovenskom trapase a úrážaní inteligentnejšieho diváka vôbec nič vtipné! Myslím si, že pán Noga si počas celej dlhej kariéry nedokázal nájsť miesto v žiadnom žánry showbiznisu a môže iba ďakovať tomu, že sa narodil na maličkom Slovensku, kde dokáže divák stráviť čokoľvek! Nerozumiem kvôli čomu bol tento ODPAD nadabovaný anglicky. Snáď si nemysleli autori tohto TRAPASU, že sa to bude predávať do zahraničia? Každý gag, či "vtip" už som predtým niekde videl a v tejto produkcii mi skôr prišli tieto humorné situácie veľmi trápne. Celý Bud Bindi je iba slovenským plagiátom, ktorý by si zaslúžil skôr hanbu ako nejakú hviezdičku*.

• 3.9.2016  14:26
    Pat a Mat (TV seriál) (1976)

Neprekonaný zábavný seriál o dvoch skvelých priateľoch, susedoch nie len v CeskoSlovensku, ale na celom svete, dovolím si tvrdiť. Dokonalý nápad!!! Dôkaz, že skutočne skvelý seriál pre deti a určite aj pre dospelých sa dá robiť bez strieľania, bez blikajúcich subliminačných efektov, bez idiotských dialógov a bez politického vymývania mozgov. Kto tomuto seriálu nedokázal dať 5 hviezd*, potom ho asi vôbec nedokázal pochopiť. Možno preto, že mu chýbajú práve negatíva, ktoré som už opísal. Nič v zlom. :) :) :) :) :)

• 2.9.2016  14:06
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Za nostalgiu dávam jednu hviezdičku*. Seriál pripomínajúci mi moje bezstarostné detsvo, v ktorom som neriešil nič čo bolo komunistické a čo bolo slobodné alebo neslobodné. Pravda je však taká, že sme si to niektorí odžili, či už ako iskričky, pionieri alebo zväzácka mládež, alebo ako dospelí funkcionari, či odborári. Alebo pankáči :). Je to absolútne jedno. Spomínam na moje detstvo celkom rád. Vtedy boli letá letom a v zime dokonca padal sneh. Druhú hviezdu* dávam každej rozvedenej žene v tejto dobe. Pretože vždy keď si tento seriál púšťa moja najdrahšia polovička, spoločne nadávame na Josefa Langmilera ako na drzého, slizkého chlapa, ktorý sa napriek rozvodu s Aničkou Holubovou navtiera do jej nového života a bytu. Takto sa v tej dobe totiž rešpektovalo psychicke násilie, aj keď boli ženy emancipované. Hlavne čo sa práce týkalo. Napriek tomu, že bola pani Švorcová funkciounárkou vtedajšieho režimu, zahrala svoju úlohu ženy za pultom na tú dobu výborne. To sa poprieť nedá. Čomu verila, bola taktiež jej vec. Hodnotím seriál ako celok, a za to dávam tretiu hviezdu*.

• 2.9.2016  13:33

Jiří Menzel je pre mňa najlepším režisérom z Česka a niekdajšieho Československa vôbec. Jedným z dôkazov je aj kúzelný, krásny film Vesničko má středisková! Pán Menzel veľmi dobre, či skôr dokonalo vystihol kontrast medzi mestom a dedinou. O kvalite tohto filmu hovorí pochopiteľne aj herecké obsadenie. Nepoznám žiadného českého, či slovenského herca, ktorý by dokázal lepšie zahrať hlúpučkého, ale neuveriteľne milého a láskavého Otíka, ako ho zahral János Bán. A tak isto si neviem predstaviť nikoho iného v úlohe žiarlivého Turka, ako Petra Čepka. Doma si tento film púšťame často a veľmi radi. Nie len pre ľahký a nenáročný humor, ale aj pre celkovú pohodu v tomto filme. Atmosféra a pokoj tejto krásnej českej dedinky je nádherne nákazlivá a čistá. Odporúčam sa nechať takto nakaziť aspoň raz za mesiac. :)

• 26.8.2016  16:24

Tento film som videl asi až rok po uvedení do kín. Možno aj dva roky po tom. Neveril som mu. Keď už som sa rozhodol, že si ho pozriem bolo to naozaj magické. Po skončení filmu som si pretočil, v tom čase ešte VHS pásku na začiatok a musel som si to pozriet ešte raz. Tento film sa okamžite stal jedným z mojich najobľúbenejších aké som kedy videl. Od prvej minúty som sa stal fanúšikom každého zločinca v tomto filme. Mal som dokonca chuť na Royal Chees, Colu a trávu. A to všetko bez akejkoľvek hanby. Neuveriteľne dobre zostrihané, neuveriteľne dobre zrežírované, neuveriteľne dobre zahrané. Naozaj skvelý výber hereckého obsadenia. Tomu sa tiež hovorí "byť v správny čas na správnom mieste". Tiež si myslím, že ak sa mal Tarantino narodiť pre nejaký moment, bolo to práve pre tento film! Alebo... ...bodaj by sa mu v živote podarilo ešte raz niečo podobné.

• 21.8.2016  12:36
    Lucy (2014)

Nerozumiem asi tomuto filmu. Myslím si, že Luc Besson sa chcel s týmto filmom zobudiť niekedy v rokoch pred jeho Piatym Elementom. Od začiatku filmu som vedel, že to bude zlé, zlé, zlé. Ani Morgan Freeman a ani Scarlett Johansson (tá už vôbec nie) nedokázali z tohto lacného "žrádla" pre náročnejšieho diváka nič urobiť. Zápletka o drogách je neuveriteľne stupidná. Triky a 3D efekty sú pravdepodobne robené niekde v garáži u sedemnásťročného puberťáka, ktorý sa učí pracovať s 3D Maxom. Napadlo mi počas evolúcie mozgu Lucy, či by dokázal byť skutočne mozog pracujúci na 100% tak neuveriteľne zlý a plný nenávisti. Myslím si, že mozog pracujúci na 100% by riešil nejakých chlapíkov s pištoľkami úplne inak a hlavne humánne. Neverím totiž, že mozog na 100%-né obrátky by bol až tak hlúpy. Týmto filmom Luc Besson u mňa stratil poslednú hviezdičku, ktorú by som mu asi aj tak nedal.