Pí a jeho život (2012)

Úmyselne som si prečítal komentáre od "profesionálnych kritikov" s tromi a menej hviezdičkami. S poľutovaním musím skonštatovať, že tieto "Hviezdy", ktoré majú nárok komentovať a dokonca ťahať do tohto filmu náboženské, dogmaticke, úchylné tématiky alebo dokonca politické výplody ich fantázií. Absurdné!!! Tento film hodnotia ľudia, ktorí sa vyžívajú v sračkách typu Naruto, Pokemon a podobne. Tento film komentovali buď to deti, alebo ľudia, ktorí nedosiahli vyššieho ako základného vzdelania. To je naozaj škoda. Málokto totiž pochopil... ... milujem tento film a milujem ho ako pre jeho návrat k duchovnému Ja, tak aj k vlastnému klamstvu duchovného Ja, kde mu pomáha Ego, ktoré je síce malé, ale dostatočne silné na to, aby hlavný hrdina prežil súboj o holý život s človekom, ktorý pred jeho vlastnými očami zavraždil jeho matku. Tak tragický príbeh sa musel odohrať a vymyslieť v hlave dieťaťa, resp. dospivajúceho chlapca jedine pomocou klamstiev o tigrovi a iných zvieratách. Ono vnímavý človek pochopí, že s ľuďmi by sa nám tento príbeh "trávil" oveľa ťažšie. Krásny film. A pár pekných vecí z tohto filmu by som rád zažil aj ja.

Verdikt (1974)

Neuveriteľne dobre zahraný dej vďaka krásnym hercom. Neviem čo k tomu viac povedať. Snáď len jeden citát z domény wikipedia.org: Psychopatia je nevyvážená, neharmonická osobnosť, u ktorej niektoré črty sú príliš zdôraznené a iné potlačené; mimoriadne pestrá škála prejavov od povahových odchyliek neškodného čudáctva až po násilné antisociálne správanie. Termín "psychopatia" sa v odborných kruhoch už nepoužíva, nahradil ho termín "porucha osobnosti", ktorý je menej sprofanovaný.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tento film je jeden z Top nemeckej kinematografie. Pre mňa je to na tri ***hviezdy, avšak dalšie dve** dávam za to, že Nemci prišli s touto témou skôr ako Američania :).

Zahrada (1995)

Záhrada.... hm... či Záhada... Tak sa robí poetický príbeh prozaických spôsobom. Kto to nezažil, ťažko uveri tomuto príbehu. Preto dávam 5*****!!! Mne Záhrada pomohla. Ďakujem jej, milujem ju. A kto ju nepochopil, nezaslúži si jej priazeň, nezaslúži si ju súdiť! PS... odkaz pre Jincom - Záhrada je v slovenskom znení, teda Slovenský film :) ale to nič, naučíš sa aj ty :)

Die Küchenschlacht (2008) (pořad)

Asi najlepsia sutaz o vareni pre zrucnych amaterskych kucharov. Program ma skvelu architekturu. Popredni nemecki kuchari nielenze hodnotia vysledky sutaziacich, ale program tiez moderuju. Atmosfera kazdeho dielu je vyborna kde sa zapaja aj publikum svojim hlasnym a chutnym "mmmmmm....." pri kazdom ochutnavani jedal porotou. A tie jedlaaaa… mmmmmmmm…

Poslední Mohykán (1992)

Kto necital knihu, nemoze pochopit tento film. Je to jedno z najkrajsich diel v mojej filmoteke. Uz ako jedenastrocny chlapec som pri knihe plakal a ked som videl tento film prvykrat, mal som v hlave predstavu kazdeho riadku a kazdeho pismenka z knihy (knihu som mal z edicie STOPY). Aj ked, vo filme je hlavnou postavou Sokolie oko, v knihe to je Unkas... Kedykolvek si tento film pozriem, mam chut opat plakat. Film je robeny neuveritelnou kamerou, niekedy az gycovymi zabermi :). Neskutocne herecke vykony. Hudba, ani nehovorim. Ja davam tomuto filmu 5 hviezd *****, pretoze si to zasluzi. Kto dal menej hviezd ako styri, potom nepochopil a jeho EQ je velmi mizerne.

Luxo junior (1986)

Revolučný animovaný film. Tu sa to všetko začalo. Geniálne, skvelé!!! Keď si predstavíme, že niektorí ľudia na Zemi sa zaoberali studenou vojnou, iní ľudia žili tvorením niečoho pekného a užitočného. Preto 5*****.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Neprekonaný zábavný seriál o dvoch skvelých priateľoch, susedoch nie len v CeskoSlovensku, ale na celom svete, dovolím si tvrdiť. Dokonalý nápad!!! Dôkaz, že skutočne skvelý seriál pre deti a určite aj pre dospelých sa dá robiť bez strieľania, bez blikajúcich subliminačných efektov, bez idiotských dialógov a bez politického vymývania mozgov. Kto tomuto seriálu nedokázal dať 5 hviezd*, potom ho asi vôbec nedokázal pochopiť. Možno preto, že mu chýbajú práve negatíva, ktoré som už opísal. Nič v zlom. :) :) :) :) :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film som videl asi až rok po uvedení do kín. Možno aj dva roky po tom. Neveril som mu. Keď už som sa rozhodol, že si ho pozriem bolo to naozaj magické. Po skončení filmu som si pretočil, v tom čase ešte VHS pásku na začiatok a musel som si to pozriet ešte raz. Tento film sa okamžite stal jedným z mojich najobľúbenejších aké som kedy videl. Od prvej minúty som sa stal fanúšikom každého zločinca v tomto filme. Mal som dokonca chuť na Royal Chees, Colu a trávu. A to všetko bez akejkoľvek hanby. Neuveriteľne dobre zostrihané, neuveriteľne dobre zrežírované, neuveriteľne dobre zahrané. Naozaj skvelý výber hereckého obsadenia. Tomu sa tiež hovorí "byť v správny čas na správnom mieste". Tiež si myslím, že ak sa mal Tarantino narodiť pre nejaký moment, bolo to práve pre tento film! Alebo... ...bodaj by sa mu v živote podarilo ešte raz niečo podobné.

Vesničko má středisková (1985)

Jiří Menzel je pre mňa najlepším režisérom z Česka a niekdajšieho Československa vôbec. Jedným z dôkazov je aj kúzelný, krásny film Vesničko má středisková! Pán Menzel veľmi dobre, či skôr dokonalo vystihol kontrast medzi mestom a dedinou. O kvalite tohto filmu hovorí pochopiteľne aj herecké obsadenie. Nepoznám žiadného českého, či slovenského herca, ktorý by dokázal lepšie zahrať hlúpučkého, ale neuveriteľne milého a láskavého Otíka, ako ho zahral János Bán. A tak isto si neviem predstaviť nikoho iného v úlohe žiarlivého Turka, ako Petra Čepka. Doma si tento film púšťame často a veľmi radi. Nie len pre ľahký a nenáročný humor, ale aj pre celkovú pohodu v tomto filme. Atmosféra a pokoj tejto krásnej českej dedinky je nádherne nákazlivá a čistá. Odporúčam sa nechať takto nakaziť aspoň raz za mesiac. :)