billyador

Česko
IT

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 6.7.2016  20:20

51. IFFKV mozna ne takova řachanda, jako Houbaření, ale rozhodne kvalitni prace, dobra zapletka, pekne vykreslene postavy se vsemi jejich podivnostmi, prekvapivy konec bez klišé..doporučuji

• 6.7.2016  17:51
    Příbuzní (2016)

51. IFFKV Pomerne vyvazeny obrazek toho, co se posledni roky delo a deje na Ukrajine skrze zmapovani zivotu a nazoru vlastni rodiny... povinnost pro vsechny, kteri v tom maji bordel, ne ze by to necemu pomohlo, protoze bordel v tom evidentne maji i samotni ukrajinci, ale budete muset uznat, ze to neni jen o tom, ze Putin je kurva (ackoli vazne je)

• 5.7.2016  21:10

51 IFFKV mrzi mi, ze kdyz to poprve navstivilo Vary, nechali jsme si projekci uteci, letos napravujeme a rozhodne nelitujeme...BTW: je mozne vyhrat dovackou cenu 2x? :)

• 5.7.2016  18:55
    Týden a den (2016)

51.IFFKV spise komedie s vaznymi chvilkami...aneb kdyz prozivate opravdu krute zivotni obdobi, silene napady vam budiz odpusteny. Slusne napsano, skvele zahrano, dobre natoceno.

• 4.7.2016  20:41

51. IFFKV... ty dvě hvězdy jsou za kameru a za odvahu...jinak je to slatanina a nevěrohodná replika možných zážitků režiséra z předchozího působení v téhle zemi

• 3.7.2016  11:27
    Švýcarák (2016)

51. IFFKV . Must see krejzy tragikomedie, jen pro ty, ktery maji radi hodne ujety humor. Urcite neusnete a urcite si zacnete rikat, ze metvej Radcliffe predvedl asi nejlepsi herecky vykon kariery... a to, ze Dano umi hrat melancholicky vysinute hrdiny vime... takovy soucasny magicky realismus rekl bych

• 2.7.2016  19:30

51. IFFKV Skoro 2 hodiny instantni nudy, naprosto nezvladnuta dramaturgie a tezko pochopitelne selhani u jinak zajimaveho tematu o kterem se musi mluvit... uprchlici jsou zde prezentovani skoro jako zvirata v cirkuse, soucit s jejich situaci se dostavil spise fyzický než myšlenkový.. medvěda z Berlinale si to asi odvezlo jen z povinnosti a ruku na srdce všech dobře hodnotících, kolik jste v hodnocení poškodili lepších dokumentů jen proto, ze treba nemeli tak lukrativni tema?

• 2.7.2016  19:18

51. IFFKV jedna z nejoddechovejsich veci letosnich Varu a film, u ktereho se neusne. Remeslna stranka bez chyb, dobre zahrano a zadny prikraslovani hlavniho (super)hrdiny. Italske akcni filmy davaji znat, ze limitujici(neamericky) rozpocet nemusi nutne znamenat nudu, vse se da dotahnout pribehem a skvelymi hereckymi vykony. Byt excentricky v Italii, znamena splynout s davem, proto jsem zral kazdou scenu s Fabianem.

• 10.7.2015  20:32
    Supersvět (2015)

IFFKV Eh WTF?

• 8.7.2015  18:06
    Zero (2015)

IFFKV Ne, tohle neni standardni nalehava agitka, tohle je vtipne sdelena zprava a jakysi apel na to, nebuďme sráči a starejme se trochu. Rejža je evidentně rebel s příčinou a jsem rad, ze mu snimek nikam neutekl a nebal se karikovat i ty dobré. Včelaři všech zemí spojte se!!! A ty diváku, až vypadneš z kina, dělej něco dobrýho.

• 7.7.2015  21:25

IFFKV Tezke zklamani, cekal jsem zajimavou sondu do života NYC houmlesaku a dostal pouze vyvar z fusekli o nesympatickem (ani Ričrdovo charisma to nezachránilo) slabochovi, jehož roli psal člověk, který se v choré lidské duši vyzná asi stejně, jako já v historii Mezopotámie. Těšil jsem se na New York. No, krom dvou záběrů jsme koukali na uniformní ulici nebo chodník. Naprosto nevyužitý potenciál a vzhledem k očekáváním největší zklamání z letošních Varů, které hádám v následujících 4 dnech nic netrumfne.

• 7.7.2015  21:05
    Fúsi (2015)

IFFKV Island nezklamal, aneb ostrov plný podivínů opet s vtipem ackoli vlastne vážně predstavuje jednoho z nich. Zkratka peckova oddechovka, pri ktere se mnoho nasmejete, ac za brichopopadani to neni. Trochu mi to prislo podobne ladeny jako snimek Mazel, ktery jsme pred par lety videli take ve Varech

• 7.7.2015  18:41

IFFKV Krom skvele vypravy a hlavne kamery docela zklamani. Nemyslim, ze zamer rezisera (na ktery jsem se ho musel po predstaveni radeji zeptat) byl vyjadren dostatecne srozumitelne, tech point mohlo byt na prvni shlednuti zmatecne vic. Filmu s tak bohatou obrazovou strankou dle meho nesvedci absence hudebniho podkladu a o sympaticnosi hlavnich predstavitelu bychom mohli sahodouze diskutovat

• 7.7.2015  18:35

IFFKV Kluci delaj 《》. Nekteri z toho nevyrostou, nekteri zacali hodne brzo. Myslim ze podstata dnesniho klukovstvi (sigrovstvi) byla zachycena naprosto verohodne a postavy mi prisly uveritelne. Mozna si to nekteri ze starsi generace nechteji pripustit, ale realita dospivani je dnes mozna i hustejsi nez to, co zachycena trojka predvadela pred kamerou. Skvela gradace, skvele zachycene promeny charakteru, respektive uvedomeni si, ze nekde clovek musi uvazovat a chovat se rozumne. Dobre nasnimane, dobrej soundtrack a tu trochu zaverecneho klise tomu klidne odpustim.. zejmena teen generace se bude bavit a verim, ze si z toho odnese i par myslenek, ktery by jejich rodice ocenili.

• 6.7.2015  01:16
    Franny (2015)

IFFKV videno jen kvuli Gerovi, ktery byl osobne pritomen. Film nijak nevybocujici z klasicke mainstreamove US produkce, ale potesil mne Ríšův i Dakoty herecký výkon a happyend

• 5.7.2015  21:52
    Partyzán (2015)

IFFKV Nečekal jsem takovou pecku, začátek nevěstí drama, ale postupně se do mne vkrádal dost silný zlý pocit, který byl zpeceten prvnim vystrelem. Mladej hrdina, ac v prvni velke roli predvadi excelentni vykon a pointa je az prilis uveritelna, nez abych si myslel, ze slo jen o fikci. Komunitni spolecenstvi je osemetna vec a mne by moc zajimal vyvoj takoveho spolku po zaverecne scene.

• 5.7.2015  21:34
    Bridgend (2015)

IFFKV pocitove jeden z nejtezsich filmu(podle 5 hvezd to nevnimam jako negativum), co jsem kdy videl. Film nenabizi v podstate zadne rozreseni pricin sebevrazd, jen sesbirane indicie. O to horsi to je. Jinak skvele natoceno i zahrano. Trasl jsem se jeste pul hodiny po filmu, to mi naposled provedl Aronofsky.

• 5.7.2015  17:04
    Palio (2015)

IFFKV zacinam tem italskym dokumentum prichazet na chut. Tohle byla dobra trefa a skvely pribeh zejmena o italskem temperamentu a hned v zapeti touze vitezit. Sienu mam rad jako jedno z nejkrasnejsich mest v Evrope, dokument se ale venuje vyhradne zavodum resp. žokejům. Místy spíše drama s několika vtipnými detaily, jak už to u italů bývá(palio je asi jediný sport při němž je korupce dovolena)

• 5.7.2015  09:43
    Přírodní vědy (2014)

IFFKV jestli si z nekoho chcete udelat "dobry den", poslete ho na tuhle hovadinu... tvurcum, kteri neudelali vubec nic, proste jen prenaseli kameru mezi strojovnou a skladem exponatu, zapnuli a sli na cigo, bych dal verejne prospesne prace, aby odcinili ztraceny cas stovek lidi, kteri si to z nejakeho duvodu vybrali ke shlednuti.. z drahomiry nakonec utekli vsichni az na asi 10lodi, ktero v sale regulerne zachrápli... odpad nejhrubšího zrna

• 5.7.2015  00:27

IFFKV Pokud nemáte zrovna náladu na rozjímání o životě a smrti, asi si raději nechte ujít. Ocení spíše třicátníci a výš. Jinak stopáž je docela vražedná, hodina by stačila.

• 4.7.2015  18:56
    Heil (2015)

Iffkv naprostá pecka a největší nacivýsměch ever.. must see

• 4.7.2015  12:17
    Mediterranea (2015)

IFFKV Jedna z prvnich pomerne realistickych sond do zivota uprchliku/pristehovalcu nabidla hodne zajimavy pohled bez prikrasleni. Neherci hrajou jak o zivot, je to dobre natocene, obcasny doku-styl tomu sedi. Jen jsem cekal nejaky zaver, ale asi jako problematika cela, zaver proste nejde udelat. Jo a u sceny se skypem by jednomu i ukapla slza. Doporucuji vsem, kdo chteji videt nepribarveny pohled na obe strany.

• 4.7.2015  07:06

IFFKV. Trochu surrealisticka podivana a první zkouřenost letošních Varů, pár povedených vtípků a do jisté míry metaforizace jakéhosi domácího násilí. Je to nenáročné, pěkně obrazové , baví to, ale pecka festivalu to není. Gorila tomu sebrala jednu hvězdu, páč tu jsem vážně nedal.

• 10.7.2014  00:15

Dokument, kde je k hlavnimu tematu(rozpacitost nad skutecnym stavem veci v CCCP) receno vsehovsudy 5 vet proste neni dobry.tedy vypoved o nicem. a to pomijim prazvlastni dramaturgii skladanych archivnich zaberu, kde jedna surealisticky (mozna spis az dadaisticky)vybrana scena mnohdy nic neznamenala ani nepriblizila, zkratka tam nemela patrit

• 7.7.2014  22:00
    Nepochopená (2014)

Tak tohle je dechberouci detsky epos s radnym nadhledem, ktery divaka trochu nuti rozmrzet se nad tim, co to teda krista je? Psychodrama nebo jen drsnejsi rodinna podivana? Reziserka nam ale prozradila(na velice vtipne diskusi po filmu), ze je to dilo urcene primarne detem.. no nevim, jak na to budou reagovat treba prave devitileti( odvahu bych na to nemel), mne to celkem polozilo...

• 6.7.2014  00:05

IFFKV2014: vesele i vazne, zaverecna vzpominka na padle justicni bojovniky mne donuti vyhledat dalsi info a souvislosti( to umi malo komedii)

• 4.7.2013  23:48

Nadherna balada o nicem...ktera ale uhrane nejen Rimem, ale hlavne pitoresknimi postavickami mistni dekadentni galerky... herecky koncert Toniho Servilla a totalne must see zalezitost... standardne poctive 4 hvezdy, ale kvuli atmosfere velkeho salu v Thermalu davam za 5 :)

• 30.6.2013  16:15

Videno na 48. IFFKV -Silne drama castecne o vztahu otce se synem, ale z vetsi miry sledujeme serii prazvlastnich otcovskych zivotnich pochybeni, ktera nevyhnutelne vedou k pocitu, ze misto v nebi prepustil spravne. Rezijnim pocinem Madmoni potvrzuje svoje predchozi oceneni, tedy filmove parada, ale na dalsi cenu z Varu si nejsem jist. Izraelska kinematografie je pro mne zajimavou alternativou ke snimkum z arabskych zemi, ktere take poukazuji na zajimava temata, dotykajici se i bezneho evropana,lec prave izraelska "optika" je mi o fous blizsi... rozhodne zaujalo

• 30.6.2013  11:57

viděno na 48. IFFKV - tak nevím, jak popsat, ačkoli vím, jak hodnotit.... rozhodně jsme odešli spokojeni, rozhodně jsem se smál, rozhodně mne film třikrát doslova šokoval neočekávaným zvratem a rozhodně ho doporučím kámošům na "poklidný filmový večer" ... i za tím nejušlechtilejším činem jsou nějaké konsekvence/následky, ale tím se netrapte a vyražte na svižně natočené, excelentně zahrané drama s křesťanskou tématikou a prvky komedie, která se asi po 20ti minutách mění na excelentně zahranou komedii s prvky dramatu a pachem seriozní vyvražďovačky. (v momentě, kdy vezme modré desky ze stolu je jasné, že jste dorazili do bodu zlomu...:o)

• 30.6.2013  11:49

viděno na 48. IFFKV - rozebrán na kostičky a nesložen zpět. přesně tak si připadám. Kdo zná knihu, bude trochu tušit do čeho jde, ale pro mnohé bude primární volbou k tomuto filmu převážně přislib (naplněný) animované nirvany. Myšlenky sdělované nejen kresbou, ale i opravdu dobrým hraným úvodem excelující Robin Wright jsou k zamyšlení ještě dlouho po opuštění kinosálu. pomalu plynouví příběh, kde tušíte, že happyend nepřijde a pokud ano, tak jen "na oko", hodně dramatický a atmosférický soundtrack Vám pomůže ještě víc prožívat depku herečky/člověka/matky/oběti...

<< předchozí 1 2 3 4 5