Lex.San

Lex.San

okres Hradec Králové

0 bodů

Můj deníček

 • 31.1. v 21:20

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal VII

  The Living Dead

   

  Shrnutí a recenze:

   

  Taky vás zajímalo, kam se svým příběhem pokračovali Wen Ning a Lan Sizhui? Tak to vás The Living Dead jistě potěší. Ti dva se totiž nezávisle na sobě dostanou do města Fu Feng, do města sužovaného nepokojnými dušemi spojenými s historií nejmocnější rodiny známé uměním výroby luceren. Rozhodnou se tedy celé záhadě přijít na klub a navrátit městu klid.

  Při pročítání komentářů na jednotlivých fórech jsem se setkal s názorem, že Wen Ning je oproti seriálu až moc OOC. Mě se naopak jeho charakterový posun líbil. Přestal totiž být věrným Wei Yingových stínem, ale začal si hledat svoje místo ve světě.

  Příběh samotný je jedním větším nočním lovem s chytlavě mrazivou atmosférou a zajímavou zápletkou. Je tedy libo na chvíli se vrátit do světa kultivátorů? – 4* (8/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal VII
 • 25.12.2019 v 12:56

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal VI

  Destined to Love You

   

  Shrnutí:

   

  Recenze:

   Upřímně přiznávám, že mě tenhle seriál nalákal na děj – čínský seriál na půdě vojenské akademie? Jen těch epizod bylo na můj vkus docela dost, ale ukázky z youtubu udělaly své ;)

   

  A hned u prvního dílu jsem se docela pobavil. Bylo to sice afektovaně střelené, ale i tak jsem si sledování užil. Už od začátku jsem měl dost pochybnosti, jak zvládne hlavní hrdinka svoji roli lektorky na akademii. Přeci jenom herečka z cirkusu by v tom opravdu nemohla obstát. V průběhu sledování jsem ale otočil. To naopak mladá slečna s Ph.D by tohle nezvládla. Xiao Han měla štěstí, že ji Qian Bao Bao takhle dublovala ;)


  Příběh byl až překvapivě vyvážený. Akci střádalo komično a romantika. A aby se toho člověk moc nepřejedl, tak situaci okořenila politika a pletichaření. Jak se seriál přehoupnul do své druhé půlky, tak jsem začal tíhnout spíše k té akci, protože romantika sice nebyla špatná, ale hlavní hrdina na můj vkus až moc zamilovaně vrkal. A já jsem se už těšil, až zjistí pravdu ;)

  Množství postav, které se na obrazovce pohybovalo, bylo úměrné délce seriálu. A i když měli kluci často uniformy, nijak zvlášť se mi nepletli. Též hlavní „rivalové“ byli takoví, že jsem fandil oběma naráz. Sice se našly postavy, které mě moc nebraly, ale tak to snad i být musí.


  Po estetické stránce je seriál přímo potěchou pro oko. Oblečení (o jehož autentičnosti nemohu mluvit, v tom jsem opravdu neznalec) bylo opravdu něco – a to jak uniformy, tak civil. I prostředí akademie nemělo chybu. Takhle bydlet by chtěl asi každý ;) Triky byly klasické, přeci jen jsem v čínském seriálu, to by snad ani bez toho lítání nešlo ;)

  Hudba v seriálu není sice nic extra, ale není ani nijak rušivá. Docela mě překvapil opening, který mě ani po desítce dílů nepřestával bavit a nijak jsem ho nepřeskakoval.

   

  Takhle to zní jako úžasný počin, který by neměl chybět snad v žádném watchlistu, ale je tomu jinak. Bohužel jak to tak bývá, seriál se překlopil do své druhé půlky a začalo to vše váznout. Hlavní protagonisté se ve všem začali tak nějak plácat a pro mě jako pro diváka to začalo být utrpením. Já si ale pořád říkal, že snad ... snad se to nějak pohne a vrátí se i mé nadšení z příběhu. Bohužel se tak nestalo. Mini SPOILER: Když měl nastat zlom v tom, že hrdinka i s matkou odjedou z akademie a ona místo toho radši zůstala a jen vše zkomplikovala. Tak jsem si řekl, že už není na co čekat a dal seriálu vale.

   

  Hodnocení: Jsem pro to, seriál rozpůlit, to by se pak hodnotilo daleko lépe, takhle to totiž bude s odřenýma ušima za 3* a to jen kvůli první půlce. (5/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal VI
 • 8.12.2019 v 21:08

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal V

  L.O.R.D. Critical World

   

  Shrnutí:

  Zemi Xuan Zang ohrožuje opětovný návrat Monstra, které se před dávnou dobou podařilo jen s vypětím všech sil zapečetit. Tomuto návratu se snaží zabránit sedm Mistrů vládnoucích magií, kteří se svými učedníky bojují za klid a mír v Xuan Zangu.

   

  Yin Chen je sedmým Mistrem. Je znám svojí vyrovnaností a chladným klidem. Když proto získá za svého učedníka Qi Linga, tak mu dá hodně práce a úsilí z lehkovážného a naivního mladíka udělat váženého mladého muže a svého nástupce. Během své cesty poznávají Mistr a učedník jak sebe navzájem tak i ostatní Mistry s jejich učedníky a zjišťují, že nebezpečí a Monstrum samotné mají mnoho podob.

   

  Recenze:

   L.O.R.D. Critical World patří do té skupiny seriálů, na které jsem si musel bohužel delší dobu počkat – nejdříve na samotné uvedení a pak ještě na titulky.

   

  Uznávám, že tenhle počin pravděpodobně nesedne každému a to hlavně po vizuální stránce. Herci se totiž většinu času pohybují před zeleným plátnem nebo pobíhají kolem kartonových kulis. Celý seriál tak leží na příběhu a na postavách. Co se týče příběhu, tak se jedná o klasické téma s hrdiny a velkým nebezpečenstvím. Kdo má tohle rád, tak se tady v tom jen zhlédne. To, co činí seriál v mých očích nadprůměrným, jsou ale postavy. Ač  to ani na první pohled nevypadalo, tak právě žáci a jejich mistři mě udrželi u obrazovky, i když jsem třeba ani někdy nepobíral, co se to právě děje. Jejich osudy a příběhy za to stály – slabé 4* (7/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal V
 • 10.9.2019 v 13:17

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal IV

  Mei Mei

   

  Shrnutí:

  Zhou Ji Wei vždycky chtěla být mladší sestrou Dai Yao Qia, protože jeho babička s ní zacházela jako s malou princeznou, kdykoliv byla u něj doma. Zatímco v její rodině by před třetí dcerou dali přednost synovi. Když se ale Dai Yao Qi odstěhuje, dojde Zhou Ji Wei, že nechtěla být jeho mladší sestrou, ale že chtěla být jen s ním.

   

  Recenze:

  Po delší době jsem se zase rozhodl zkusit něco z tchajwanské tvorby. A musím říct, že jsem zvolil dobře. Mei Mei mi totiž dokázalo, že se tchajwanské seriály dokáží obejít bez velkého křiku a otravných postav. Že nemusí mít x dílů, protože příjemný příběh dokáže být i kratší (byť ke konci se to začalo zase zamotávat). Líbil se mi vývoj vztahu hlavních postav i ukázky toho, že stačí změnit úhel pohledu a scéna vypadá jinak. SPOILER: Hlavně šlo o pohled Dai Yao Qia, který poodkrýval, že Zhou Ji Wei není jediná, která se v tom plácá ;) Seriál je povedený i po hudební stránce. Takže za mě hodně silné 3* a všem, kdo rádi zkusí romantiku, ale tchajwanské seriály je obvykle utahají, zkuste tenhle, je to vážně něco jiného ;)

   

  P.S. Taky by se mi líbil takový úkryt, jaký měla hlavní dvojice. (7/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal IV
 • 10.9.2019 v 13:07

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal III

  Master Devil Do Not Kiss Me 2

   

  Shrnutí:

  Druhá řada začíná tam, kde skončila řada předcházející. Na scéně se tak opět objevuje An Chu Xia a Han Qi Lu spolu se svými přáteli a spolužáky. Ze zámoří se též vrací někdo, kdo zamotá vztahy ještě více.

   

  Recenze:

  Druhá série a vlastně přímé pokračování příběhu mě upřímně zklamalo. Očekával jsem důstojné pokračování zajímavě rozjetého seriálu a místo toho jsem hned od začátku dostal hloupou tahanici o hlavní hrdinku. K tomu ani An Chu Xia neměla tolik snahy nastalou situaci řešit. To, že by se neuměla pořádně rozhodnou, bych i bral, ale ona se mezi těmi kluky tak plácala, že jsem si musel dát vždy pauzu a seriál trochu vydýchat, abych ho rovnou neodepsal. Na druhou stranu mě to i mrzí, protože jsem silné An Chu Xiae fandil. Bohužel to v průběhu seriálu čím dál více vypadalo, že její přímočarost a silný charakter jaksi vyšuměl. Byl jsem proto rád, když se kolem 10 ep. začal příběh konečně někam hýbat. Ke slovu se totiž dostaly „záporné“ ženské postavy. Ale i tak to nebyla žádná sláva, alfou omegou celé doramy totiž nebylo nic jiného než pitvání se v pocitech té či oné postavy – má mě rád(a)/nemá mě rád(a); mám se vyznat/nemám se vyznat. A tak pořád dokola. Později se k ději přidružily i potíže ve firmě rodiny Han a otázka biologického otce Chu Xiae. Zvraty to nebyl nikterak originální, ale já byl tak zoufalý, že jsem i tuhle změnu uvítal.

   

  V první sérii se zajímavé momenty střídaly s těmi nezajímavými. Bohužel v tomhle pokračování bylo zajímavých momentů jako šafránu a já netrpělivě odpočítával díly, které mi zbývají do konce příběhu. To by se u seriálu rozhodně stávat nemělo – slabé 2* (4/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal III
 • 10.9.2019 v 13:04

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal II

  Master Devil Do Not Kiss Me

   

  Shrnutí:

  Život An Chu Xiae se obrátí vzhůru nohama, když jí na následky nehody zemře matka, a ona je svěřena do péče bohaté a vlivné rodiny Han. Chu Xia tak začne chodit do vybrané školy a bydlet pod jednou střechou s Han Qi Luem, se kterým jsou už od prvního setkání na nože.

   

  Recenze:

  Master Devil jsem chtěl vidět už od prvního odvysílaného dílu. Dlouho jsem si ale musel počkat, než byly k mání titulky. Námět samotný není nijak originální, ale určité situace byly řešeny tak, že příběh získal úplně jiný nádech. Namátkou – matka Han Qi Luea mi svým dohazováním připomněla jinou matku od rodiny (z Itazura na Kiss), vztah dvou hlavních protagonistů sice od začátku nepřetéká hate/love scénami, ale o to víc je jejich chování divákovi bližší apod. Na druhou stranu zde máme klasický x-úhelník (kde ale hlavní hrdinka nebere ani na jednu stranu ;)), budování vztahu v kolektivu, vše lze vyřešit usilovnou snahou aj.

   

  Pro mě tak byl Master Devil příjemnou podívanou, která měla své momenty (zábavné i méně zábavné) – 3* (7/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal II
 • 12.5.2019 v 22:59

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal

  Medalist Lawyer Heir

   

  Shrnutí:

  Tang Ning jako úspěšná absolventka Harvardu měla otevřené dveře do nejedné právnické firmy. Ona se ale místo toho sbalila a dala USA sbohem. K návratu domů ji pohnul anonymní dopis, který ji upozornil na nesrovnalosti ohledně jejího dědického podílu v rodinné firmě. Jak se Tang Ning rozhodne zjistit pravdu, tak zároveň odhaluje rodinná tajemství a dávné křivdy. Pomocnou ruku jí podá Zheng Hao, mladý právník se specializací na dědické právo, který v konečném důsledku má s ní společného více, než se na první pohled zdálo.

   

  Recenze:

  Tak jo, nebylo to tak špatné, jak jsem myslel, že to bude, ale na druhou stranu to nebyla žádná velká hitparáda.

   

  Plusy: V příběhu se objevují překvapivě zajímavé pasáže a i určité myšlenky a postoje byly celkem nosné. Celkový vhled do čínského dědického práva i třeba samotná otázka peněz a jejich hodnoty nebo osobní míra ctižádosti nechávaly prostor k zamyšlení. Dalším bodem jsou kvalitně napsané i zahrané některé vedlejší postavy. Především Zhong Ke Ming a  Dai Bo v mých očích utáhli skoro celý seriál sami. Ať už jako spoluhráči nebo jako oponenti, vždy bylo se na co koukat.

   

  Mínusy: Šíleně přepálená stopáž. Na celý příběh by bohatě stačila polovina z odvysílaných dílů a dostatečně by tak pokryla i vedlejší dějové linky. Takhle se divák byl nucen prokousávat naředěnou dějovou linkou a prázdnými dialogy. Též hlavní postavy toho neměly co nabídnout a nedokázal jsem podchytit, kdy jejich vztah přešel do romantické roviny. Bylo to náhle bum bác a už z nich byl pár. Vyjma nich se příběhem plácalo hned několik dalších postav, které byly místy na proplesknutí.

   

  Mimo kategorii zde ponechávám hudbu, kdy si mě až po několikerém poslechu získala alespoň openingová skladba.

   

  Hodnocení: Po zvážení kladů i záporů se přikláním ke 2* s tím, že si Medalist Lawyer Heir mé doporučení ke sledování nevyslouží. Protože na kvalitní právnický seriál je příliš rozvleklý a v případě vztahové linky je příliš jalový. (5/10)

  Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal