Lex.San

okres Hradec Králové

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.5.2021  11:02
    Word of Honor (TV seriál) (2021)

Páni! Tak to byla vážně jízda! Word of Honor jsem měl v hledáčku společně s Immortality a A League of Nobleman a byl jsem mile překvapen, že jej začali vysílat již v únoru. Měl jsem sice trochu pochyby o tom, jak se Simon Gong popere zrovna s touto rolí, ale hned první dva díly mé pochyby rozehnaly. Už totiž jen opening je velice povedený a já se už hned od začátku docela divil, že seriál zrovna v takovéto podobě prošel přes čínskou cenzuru. A divit jsem se nepřestal. Vztah dvou hlavních protagonistů pojatý jako soužití dvou spřízněných duší měl své kouzlo. A pro mě o to více, že tragiky v příběhu bylo snesitelné množství. Nebudu zde nijak zastírat fakt, že jsem z Word of Honor nadšený. Byť je zde vidět omezený rozpočet (hlavně u CGI efektů), tak vše ostatní bylo skvělé. Chemie mezi hlavními hrdiny, choreografie soubojů, kostýmy i příběh dělají z tohoto počinu top drama roku 2021 a jsem velice zvědav, jak s tím zamíchá plánované a neustále odsunované Immortality – 5* (10/10

• 5.5.2021  09:41
    Killer and Healer (TV seriál) (2021)

Killer and Healer bohužel ve sledovanosti trochu doplatil na to, že byl vysílaný ve stejnou dobu jako Word of Honor. Přesto věřím, že si tenhle seriál své diváky našel a ještě najde. K republikánskému období mám v čínských seriálech jisté výhrady. Neobejde se totiž bez politických machinací, opia a čínské opery a ani z jednoho tématu nejsem zrovna unesený. Veškeré mé námitky ale s jasným přehledem přebila ústřední dvojice. Tohle byl taky po dlouhé době seriál s ústřední mužskou dvojicí, kde mi nejen že nevadily ženské charaktery, ale dost jsem jim fandil – hlavně Chu Ran. Příběh už od začátku jede na plné obrátky a místy je to dost drsná jízda, která pro mnohé zúčastněné nedopadne zrovna dobře. SPOILER A i když konec stál některé z postav život KONEC SPOILERU a některé pasáže nebyly moc podle mého gusta, tak si seriál zaslouží vysoké hodnocení – silné 4* (8,5/10)

• 12.4.2021  09:27

Filmové pokračovaní, na které jsem čekal dva roky, ve mně ve výsledku zanechalo dost rozporuplné pocity. Dvojka L.O.R.D.a se veze na stejné vlně jako jednička - na velkolepé vizuální vlně, která nechává příběh hodně daleko za sebou. Jsme sice svědky občasného vztahového zablýsknutí, ale to, na čem podle mého samotná myšlenka filmu stojí, je zde hodně upozaděno. Pokud bych tedy mohl doporučit budoucím zájemcům o příběh Mistrů a jejich žáků, zkuste raději Critical World. Nedostanete sice nic extra líbivého po vizuální stránce, ale příběhově je to oba filmy hodně překonává – 3* (6,5/10)

• 4.4.2021  20:40
    Jue ji (2016)

Jue Ji je velkolepou vizuální podívanou s rychlým sledem událostí a velkou paletou postav. Jsem proto jen a jen rád, že jsem předtím viděl Critical World, který byl sice místy taky nepřehledný, ale dával příběhu a motivaci postav mnohem více prostoru, takže jsem se jako divák daleko lépe v orientoval. Akce zde bohužel převažuje nad interakcí mezi jednotlivými postavami, což je škoda. Žáci a jejich mistři totiž toho mají charakterově hodně co nabídnout. Takto je z Jue Ji jen líbivý film se zmateným obsahem – zasloužené 3* (7/10)

• 23.2.2021  14:10
    Don't Lie to Your Lover (TV seriál) (2020)

Sledování pozastaveno. *** Nevím, možná se k tomuto seriálu v budoucnu vrátím, ale ani příjemné herecké obsazení mě nedokázalo udržet u monitoru.

• 16.2.2021  15:32
    Dao mu bi ji (2016)

Wu Xie a Zhang Qi Ling se poprvé setkávají a to při ničem menším než je záchrana samotného lidstva. Prostředí filmu, které spíše než starověkou hrobkou zavání sci-fi záležitostí, moc prostoru k vztahové interakci mezi postavami nedávalo, ale akční scény byly celkem povedené. Jako doplněk do univerza Grave Robbers’ Chronicles to není špatné, ale za úvod do celé série bych si jej rozhodně nevybral – 3* (6,5/10)

• 6.2.2021  01:09

The Yin-Yang Master je přesně takovým filmem, jaký Čína umí – epický a ve výsledku i tragický. Beze sporu se jedná o řemeslně zdařilý počin, kterému, věřím, velmi slušelo velké plátno. Vizuální stránka jak soubojů, tak i kostýmů, ale i hudební podkres dohromady tvoří výtečnou podívanou. Film si rozhodně zaslouží pochvalné recenze. Moje čekání se vyplatilo a rozhodně si dám sledovací repete – 5* (9/10)

• 22.1.2021  22:00
    Dele (TV seriál) (2018)

Dele je seriál o jednoduchosti i komplikovanosti jednotlivých lidských životů a vztahů. Je to typická japonská záležitost, která po zhlédnutí každého dílu zanechá nejednoznačný pocit, protože každé pozitivní vyznění v sobě nese jisté ale. Ústřední dvojice byla klasicky protichůdně se doplňující a spolu jim to klapalo. A závěr? Ten byl překvapivě pozitivní – kvalitní 3* (7/10)

• 12.1.2021  16:37
    Ultimate Note (TV seriál) (2020)

Bylo pro mne docela překvapením, že na přelomu roku přibyde do univerza Grave Robbers’ Chronicles další kousek. Trochu jsem ale zaúpěl, když jsem zjistil, že Ultimate Note je snad jediným dílem, který přímo navazuje na některý z předchozích příběhů. V tomto případě na Lost Tomb 2, který jsem zatím jako jediný ještě neviděl. I tak jsem se ale pustil do sledování, protože už od prvního dílu příběh pěkně odsýpal a nový herecký ansámbl se se známými postavami popasoval docela obstojně. *** Jak už je snad již zvykem, samotné pátrání v hrobce bylo perfektní. Tentokráte bylo ještě vylepšeno o fakt, že jsme sledovali nejen ústřední trojici – Wu Xie, Zhang Qi Ling a Wang Pang Zi – ale i další skupinu - Xie Yu Chen a Glasses – a musím říct, že mě jejich putování opravdu bavilo. *** Jakmile se příběh přenese do jiného prostředí, tak pro mě obvykle trochu ztrácí na atraktivitě, ale pátrání po vzpomínkách, o které Xiaoge přišel, mě u monitoru spolehlivě udrželo. Je proto trochu na škodu, že konec se nenesl v duchu celé série a předčasně mu došel dech, šel bych proto s hodnocením ještě výše. Takto je to za slabé 4* s tím ale, že fanouškům Grave Robbers’ Chronicles a celkově bromací velice vřele doporučuji. (7,9/10)

• 30.12.2020  15:44
    Meng yi tian qi (TV seriál) (2020)

Pokud si chcete odpočinout od komplikovaných příběhů s tragickým koncem, tak zkuste tenhle. Dr. Cutie je milým a odpočinkovým seriálem, který pobaví. Postavy jsou sympatické a příběh nikoho neurazí. Hlavní hrdince jsem fandil a líbilo se mi, jak se dokázala poprat s nejednou situací. A že jí to všichni ti chlapi okolo nijak neusnadňovali. Od sledování odcházím více než spokojen – slabé 4* (7,9/10)

• 27.12.2020  11:10

Soul Snatcher je příběhem o přátelství a snaze splnit si své sny. Film, který začal odlehčeně, jen aby skončil ve vážnějším duchu s jistou nadějí na budoucnost, mě ale bohužel trochu zklamal. Ještě den po zhlédnutí přesně nedokáži určit důvod, proč mě film hlavně v prostřední pasáži nedokázal tak úplně vtáhnout do děje. Možná to bude mít něco do činění s gradací příběhu. Pokud ale hledáte nenáročný film s jasným poselstvím, tak je Soul Snatcher něco pro vás. Moudří totiž vědí, že člověk by si na svá přání měl dát pozor, mohou se totiž splnit – 3* (7/10)

• 21.12.2020  11:55
    L.O.R.D. Critical World (TV seriál) (2019)

L.O.R.D. Critical World patří do té skupiny seriálů, na které jsem si musel bohužel delší dobu počkat – nejdříve na samotné uvedení a pak ještě na titulky.*** Uznávám, že tenhle počin pravděpodobně nesedne každému a to hlavně po vizuální stránce. Herci se totiž většinu času pohybují před zeleným plátnem nebo pobíhají kolem kartonových kulis. Celý seriál tak leží na příběhu a na postavách. Co se týče příběhu, tak se jedná o klasické téma s hrdiny a velkým nebezpečenstvím. Kdo má tohle rád, tak se tady v tom jen zhlédne. To, co činí seriál v mých očích nadprůměrným, jsou ale postavy. Ač to ani na první pohled nevypadalo, tak právě žáci a jejich mistři mě udrželi u obrazovky, i když jsem třeba ani někdy nepobíral, co se to právě děje. Jejich osudy a příběhy za to stály – slabé 4* (7/10)

• 21.12.2020  11:49

Taky vás zajímalo, kam se svým příběhem pokračovali Wen Ning a Lan Sizhui? Tak to vás The Living Dead jistě potěší. Ti dva se totiž nezávisle na sobě dostanou do města Fu Feng, do města sužovaného nepokojnými dušemi spojenými s historií nejmocnější rodiny známé uměním výroby luceren. Rozhodnou se tedy celé záhadě přijít na klub a navrátit městu klid.*** Při pročítání komentářů na jednotlivých fórech jsem se setkal s názorem, že Wen Ning je oproti seriálu až moc OOC. Mě se naopak jeho charakterový posun líbil. Přestal totiž být věrným Wei Yingových stínem, ale začal si hledat svoje místo ve světě.*** Příběh samotný je jedním větším nočním lovem s chytlavě mrazivou atmosférou a zajímavou zápletkou. Je tedy libo na chvíli se vrátit do světa kultivátorů? – 4* (8/10)

• 4.12.2020  15:12
    The Silent Criminal (TV seriál) (2020)

Upřímně a bez mučení přiznávám, že mě tenhle seriál zaujal hlavně kvůli svému plakátu. A i když jsem byl smířený s tím, že je to jasný clickbait, po zhlédnutí traileru jsem si řekl, že to s ním zkusím. *** První dva díly se nesly na vážno-nevážné vlně a já moc nevěděl, co si o tom mám myslet. Pak se s tím, ale hlavní protagonisté docela poprali a i když nevážné scény sem tam vystrkovaly růžky, příběh se celkem slušně rozjel. Bojové scény byly působivé a zápletka byla docela chytře vystavěná. Romantická linka zde byla jemná a nenásilná a sedla mi tady. Ke konci příběhu nedochází dech, ale naopak nabírá na obrátkách a docela mě překvapilo, SPOILER kolik vedlejší postav se scénáristé rozhodli zabít KONEC SPOILERU. A i když konec seriálu naznačuje možné pokračování, na které bych se s chutí podíval, zase tak moc jej nevyžaduji – zasloužené 3* (6,5/10)

• 20.11.2020  16:32
    Xia tan jian bu zhi (TV seriál) (2020)

Ancient Detective je překvapivě dobrý seriál s přiměřeným tempem děje a gradací příběhu. Samotné případy, které Jian Bu Zhi řeší, jsou prosyceny jistou dávkou mystiky, ale pokaždé jsou vybalancovány k jisté uvěřitelnosti a zdravému rozumu. Ústřední mužská dvojice má mezi sebou tu správnou chemii a bromance je hned na světě. I vedlejší postavy mají co nabídnout, ať už je to léčitel Ye Xiao Xiao nebo historik Sima Dang. Ostatně za nejlepší scénu z celého příběhu, vedle vší té povedené bromace a soubojů, považuji tu, ve které se Gong Que a Sima Dang snaží přesvědčit Madam Hei Wu, aby vyléčila hlavního hrdinu.*** Bohužel problém jsem měl s romantickou linkou příběhu. Přišlo mi, že do jakéhokoliv vztahu chtěli více investovat mužští hrdinové než jejich osudové ženské protějšky. Názor na ně jsem si poupravil až ke konci příběhu, který byl celý velice povedený a já lobuji za druhou sérii.*** Hudba zde byla standardně velice kvalitní. Hlavně ending mi ukradl srdce.*** Bohužel ale pro tento seriál jsem letos viděl již dvě povedené čínské historické detektivky a jejich kvalit jaksi Ancient Detective nedosahuje. I tak je to ale na silné 3* (7/10)

• 4.11.2020  09:09

A je to tady! Reboot celé série, kde Wu Xie stále pátrá po svém strýci (který je shodou okolností Ding Rong ze The Sleuth of Ming Dynasty, proto taky je ještě naděje, že je pořád naživu, i po deseti letech;)). Potkáme se zde se řadou známých postav a musím říct, že většině restart celé série prospěl. Jen Glasses se mi více líbil v Tomb of the Sea, byl daleko charizmatičtější. Tvůrci nám ještě celý příběh okořenili romantickou linkou (a to ne jednou), která mi sice nevadila, ale tady být opravdu nemusela. Příběh samotný mě bavil zase o trochu více než předešlé díly, ale ani tady jsme se neobešli bez hluchých míst. Pro mě byla celá kapitola se Skladištěm 11 hodně nudná a překomplikovaná. Opět se zde totiž objevuje nešvar toho, že jakmile se příběh dostane z hrobky na denní světlo, tak ztrácí na tempu i celkové atraktivitě. Ve výsledku je ale třeba říct, že The Lost Tomb 3 je zdařilým příběhem o hledání pokladu, o kterém ti zkušení vědí, že nespočívá v hromadě zlata – silné 3* (7/10)

• 30.9.2020  14:55
    Tomb of the Sea (TV seriál) (2018)

Série Tomb of the Sea mě, i přes mnohé výhrady, zatím z celé ságy o Devíti rodinách bavila nejvíce. Jako v předešlých sériích, tak i zde skvěle funguje atmosféra při honbě za pokladem, ale tentokrát je naše pozornost soustředěna na více dějových linek a tím pádem i na větší množství postav. Takovýto objem ale tento seriál nedokáže dost dobře zpracovat. Výsledkem je proto neuvěřitelně překomplikovaný děj s množstvím narážek a odboček, které diváka dost matou. Znalost problematiky kolem Devíti rodin je zde tudíž nutná, jinak se v tom brzy utopíte. Příběh tak skvěle odsýpá ve ztraceném městě, ale bohužel dosti drhne, když se přesuneme zpět do civilizace. Ke konci mu tak značně dochází dech a finále je hodně slabé. *** Pokud máte zhlédnuto Mystic Nine a pátrání v hrobkách vás baví, tak zkuste i Tomb of the Sea, ale jako úvodní seriál celé ságy vám jej nedoporučuji – 3* (7/10)

• 28.9.2020  00:01
    The Sleuth of the Ming Dynasty (TV seriál) (2020)

Jackie Chan na režisérské židli a pod jeho taktovkou adaptace BL novely? To už samo o sobě budí velký zájem. A za sebe musím říct, jen více takovýchto kousků. Ústřední trojice byla vynikající. Každý byl charakterově úplně jiný, a přesto člověk fandil všem třem. Vedlejší postavy nebyly do počtu, ale pomáhaly tvořit samotný příběh. Bromance vystrkovala růžky v každém díle a byla radost se na jednotlivé pasáže koukat. Vyšetřování případů mělo logiku a bojové scény jasně nesly Jackieho podpis. A finále? Za něj oba palce hore, protože SPOILER nevymasakrovat celý ansábl, ale ukončit příběh s noblesou sobě vlastní, to si zaslouží uznání – 5* (10/10)

• 31.5.2020  15:08
    Sukitomo (2006)

Byla to taková přetahovaná a milostný n-úhelník v jednom, jen proto, aby se ve výsledku ukázalo, že nevyřčené zůstane nevyřčeným i nadále. Zpočátku jsem doufal v trochu více, ale zůstalo jen u náznaků a hranici přátelství jsme prostě nepřekročili. Škoda, protože příběh, který sice není žádným veledílem, není ani nijak špatný. Bohužel pan boxer je možná excelentní sportovec, ale jinak pěkný slepejš. Vedlejší postavy to proto musely vyřešit samy. Dávám proto 3* s tím, že přistupujte k této záležitosti jen jako k filmu o pestřejší paletě přátelství. (5/10)

• 31.5.2020  15:06
    Sukina Hito ga Iru Koto (TV seriál) (2016)

Není nad to pustit si letní romantickou komedii, když za okny poletují vločky a velmi brzo se stmívá. Možná proto mi to káplo do noty a já odcházím od příběhu celkem spokojený. Jak už psala Zíza, Sukina Hito ga Iru Koto má snad všechny atributy svého žánru – typické pánské obsazení (milý a pozorný nejstarší bratr, nabručený prostřední bratr a nejmladší Cassanova); ostýchavější, ale milou hlavní hrdinku, které nelze nefandit; milostný n-úhelník, ve všem dokonalou rivalku; nevyřčené věci v minulosti, letní ohňostroj atd. Pokud máte na takovou to podívanou náladu, tak vás A Girl & Three Sweethearts nezklame. A pokud máte tak jako já rádi Kiritani Mirei, tak zhlédnutí doporučuji. Jen mám o svoji oblíbenou herečku trochu strach. Měli by dát holce pořádně najíst, protože má ruce a nohy jako párátka a ani volné oblečení její až moc velkou útlost nezamaskovalo.

• 31.5.2020  15:03
    Suizokukan Garu (TV seriál) (2016)

Je prostým faktem, že Japonci seriály z pracovního prostředí prostě umí. Už jsem to jistě někde psal, ale právě těmito typy doramat prokládám vše ostatní, co sleduji. Prožitky se mi pěkně usadí a já se můžu směle pustit do nového kousku.*** Aquarium Girl má všechno, co správný seriál s pracovní tématikou má mít – budovaní kolektivu, překonávání překážek, výchovné aspekty apod. A ještě něco navíc. Romantické ladění, které jsem zde ani nečekal, příjemně proplouvalo příběhem a posunulo doramu ještě malinko jinam. Velice překvapivý byl i dějový zvrat v půlce příběhu, který mi sice přišel zbytečný, ale bylo to něco nového, co opět trochu vychýlilo příběh z obvyklých kolejí - 3* (7/10)

• 31.5.2020  14:57
    Subete ga F ni Naru (TV seriál) (2014)

Hu, to byla jízda! Alespoň v mém případě, protože jsem tuhle doramu dal v kuse. Nejdřív jsem si pustil první díl jenom proto, že jsem chtěl zkontrolovat, zda má cenu vůbec opatřovat si díly další, pak jsem pokračoval ve sledování, abych si zkontroloval správnou verzi titulků, a pak už jsem koukal kvůli samotnému příběhu.*** Na rovinu je třeba říci, že příběh nesedne klasickým milovníkům detektivek, protože (alespoň dle mého názoru), byly případy s uzamčenými místnostmi až moc komplikované. Ne, to není správné slovo, spíše překomplikované, a i když bylo v průběhu luštění záhady poskytnuto divákovi dostatek vodítek, i tak to bylo příliš. Pokud ale budete k příběhu přistupovat trochu jako k sci-fi záležitosti (protože těch PC udělátek se tam najde celá řada) a místo luštění záhady budete jen divákem, tak si to užijete daleko více. *** Ústřední dvojice mi sedla. A ruku na srdce, doramu jsem si na doporučení z jednoho dílu VS Arashi opatřil právě kvůli Emi. Trochu mě zamrzel charakter detektiva Ukaie, ale to je jen můj problém, protože Totsugiho mám teď v hlavě spojeného s Quiz Show, kde byl charakterově zase úplně jinde. Ohledně ostatních postav (myšleno pachatelů) mám v hlavě jasno. Jednalo se totiž o lidi, kteří to v hlavě rozhodně srovnáno neměli (nebo naopak měli až moc). Případ od případu jsem jen víc a víc kroutil hlavou, protože ač byli jejich plány s uzamčenými místnostmi promyšlené, jejich motivy mi hlava prostě nebrala. Ale opět to byl můj problém s hlediska mých názorů. *** Charakterově na opačném pólu než hlavní dvojice (i když jak uvidíte, hranice se někdy až povážlivě stíraly), stála dr. Magata Shiki. A i když jsem jsem s jejími postoji nesouhlasil, byla to perfektní ukázka toho, kam až člověka může zavést jeho genialita. Plus její oblečení jí dodávalo již zmíněný sci-fi nádech ;)*** Jelikož ve mě ještě přetrvává nadšení z nočního sledování (tímto se omlouvám své odsunuté diplomové práci), tak nemůžu dát nižší hodnocení než 4*. (9/10)

• 22.5.2020  22:16
    Min guo qi tan (TV seriál) (2020)

Momentálním trendem v čínské produkci jsou dramata s detektivní zápletkou z rozličných historických epoch. Do éteru se tak dostalo kromě My Roommate is a Detective např. i The Sleuth of Ming Dynasty či Ancient Detective – oba seriály mám v plánu vidět. *** My Roommate is a Deetective se sice odehrává v době, která mě ne vždy baví, ale tentokráte se s meziválečnou Šanghají poprali dobře a politiku naředili gangsterským pohledem na věc. Největším tahákem je bezesporu ústřední trojice, která mě bavila od začátku až do konce. Musím se tady trochu zastat Bai Youning, která to chudák na diskuzních fórech dost schytává. Uznávám, že se místy jednalo o otravnou postavu, ale měl jsem tu čest vidět už horší. To mě spíš mrzelo to SPOILER, že se její vztah s Lu Yaoem přehoupl do romantické roviny. Víc mně seděli jako neustále se škorpící spolubydlící. KONEC SPOILERU Fanoušky bromance jistě potěší vztah Lu Yaoa a Qiao Chushenga, jejich společné scény stály za to. *** Po detektivní stránce je seriál též obstojným, líbilo se mi zapojení všemožných vynálezů, které jsou v dnešní době již samozřejmostí, ale v té době byly žhavými novinkami. *** Po hudební stránce mě oslovil hlavně ending, který jsem vždy doposlouchal až do konce. *** Pokud tedy máte chuť na zajímavé detektivní případy z doby dvacátých let v Šanghaji a zajímavé postavy, tak zkuste My Roommate is a Detective – 4* (8/10)

• 19.4.2020  21:53

Ve svém doramalistu mám pestrou paletu filmů a seriálů, které bych chtěl vidět, ale mám vždycky problém, vybrat si ;) Chtěl jsem něco pohodovějšího a tak jsem sáhnul po tomhle speciálu, který uvozuje následující seriál.*** Jak už to tak bývá, každý z podivínského týmu techniků má nějakou tu schopnost a zároveň fóbii. Přesto se jedná o skupinu lidí, kteří mě nijak nevytáčeli, a nikdo z nich mi nepřišel otravný. Hezky jim to spolu klapalo. Hlavně poručík Yurine a Akagi-san dodávali příběhu tu správnou jiskru.*** Proto každému, kdo má zájem zase o trochu jiné pojetí detektivního žánru, vřele doporučuji, já jdu zhlídnou seriál - 4* (8/10)

• 19.4.2020  21:51
    ST aka to širo no sósa fairu (TV seriál) (2014)

Seriál se veze na stejné vlně jako předchozí speciál. Díky tomu, že se jedná o 10ti dílný počin, tak máme možnost více poznat jednotlivé členy týmu a sledovat snahu poručíka Yurineho všemožně povzbuzovat ale i uhlazovat třecí plochy mezi týmem a ostatními lidmi od policie. Jednotlivé díly přináší vyrovnaný poměr mezi detektivní zápletkou a osobními vztahy uvnitř týmu nebo v jednotce. Takže pokud se někomu líbil speciál, jistě si s chutí pustí i tohle pokračování.*** Původně jsem chtěl dát stejné hodnocení jako u předcházející části, ale kvůli finále přidávám ještě bod k dobru. Výsledkem jsou 4* a už netrpělivě vyhlížím titulky k filmu. (9/10)

• 19.4.2020  14:59
    Ssawooja gwishinah (TV seriál) (2016)

Měl jsem chuť na trochu té duchařiny a tajemna, a jelikož byla Achiara žánrově jinde než jsem čekal, rozkoukal jsem Bring it on, ghost.*** Kim So Hyun jako herečku mám hodně rád. U Taecyeona trochu v hodnocení jeho herectví váhám. Měl jsem tu čest ho vidět jen v Boku to Star no 99 Nichi, kde si zahrál trochu jalového bratra hlavní hrdinky. Více mi sice sedl v Who are you, ale tenhle seriál mi přišel celý takový podivný, takže jsem byl zvědav, s čím mě překvapí tentokrát.*** A ano, byl jsem překvapený, a to mile. Ústřední dvojice měla tu správnou chemii a já se přistihnul, že si jejich interakce užívám jak desetiletý děcko. Tajemno a komedie byly správně vyvážené a jedno nezastiňovalo to druhé. I vedlejší postavy dokázaly přinést do příběhu něco navíc a bavily mne všechny. (Tady až na Im Seo-Yeon, ta mi přišla taková nemastná neslaná.)*** Příběh měl celkově spád a ani ke konci mu nedošel dech (za což vážně tleskám, jak je vidno, korejským kouskům svědčí menší počet dílů). Dávám proto směle 4* a doporučení všem, kteří si potrpí na romantickou duchařinu – jen směle do toho! (8/10)

• 18.4.2020  19:42
    Son (TV seriál) (2018)

Je libo klasickou vymítačku se vším, co k tomu patří? Pokud máte chuť zrovna na seriál ve stylu vymítače ďábla, tak je The Guest tou správnou volbou. Příběh s ponurou atmosférou, kdy až do posledního dílu má navrch Park II Do, a kdy umře více než jeden nevinný člověk, přímo vybízí k nočnímu sledování. Kvitoval jsem i fakt, že ústřední trojice nefungovala už od začátku jako dobře sehraný tým, ale rozcházela se jak názory, tak svými cíli. Hudební doprovod byl povedený, příběh nikde neváznul, a ani nebyl uměle natahovaný, takže za mě spokojenost – 4* (8/10)

• 18.4.2020  19:37
    Siljongneuwaleu M (TV seriál) (2015)

Missing Noir M je jeden z těch temnějších kousků, které divákovi v průběhu sledování neposkytnou moc odlehčených situací. Je to prostě detektivka, které musí divák věnovat 100% pozornosti, jinak lehce ztratí nit příběhu.*** Od začátku jsem měl trochu problém s ústřední dvojicí vyšetřovatelů, kde mi sice oba dva byli celkem sympatičtí, ale jako dvojici jim chyběla jistá chemie. Jejich interakce totiž byla taková nijaká. Též mi mezi ně nezapadala ani Jin Seo Joon. Tvořili pro mě divný tým. Jediný, kdo mi tam charakterově seděl, byla patoložka. Přesto jsem doufal, že si na tuhle partičku zvyknu a případy se rozjedou. Jak se tým prokousával jedním případem za druhým, tak se samozřejmě nabízelo jejich srovnání. Bohužel mě vyšetřované případy neuchvátily. Byly sice velice dobře provedené (SPOILER: kdy se díky zvratům v jednotlivých případech stávaly oběti viníky a naopak), ale působily na mě prázdným dojmem. Budované napětí mi sedlo jen u prvního případu, pak mi to přišlo takové nijaké.*** Je paradoxní, že hudebně se jedná o nadprůměrný seriál. Celé OST je velice povedené a stojí za poslech. Vizuálně povedený je i opening.*** Hodnocení: Missing Noir M vzdávám po pátém díle, nepomohl ani časový odstup mezi jednotlivými epizodami. Nic mě totiž nenutí k pokračování. Neoslovily mi ani případy, ani to jisté cosi kolem ex-FBI agenta. Tahle záležitost není nic pro mě. Na druhou stranu budoucím zájemcům radím, nenechte se odradit mým příkladem a zkuste zhlídnout alespoň 2 případy, třeba tenhle počin je zrovna pro vaši krevní skupinu - 2* (4/10)

• 9.4.2020  20:27
    Šicuren Chocolatier (TV seriál) (2014)

K tomuhle seriálu jsem přistupoval jsa obeznámen spíše s negativním hodnocením. Ale i tak jsem si řekl, že to zkusím a třeba poplavu proti proudu. (Což se nakonec nestalo a přidávám se tak k těm nespokojeným divákům.)*** Pro trochu lásky, šel bych světa kraj. Tak tohle motto razí snad každá postava tohohle příběhu. Vrhají se do vztahů, které je samotné zraňují, protože chtějí víc, než můžou dostat. Ohání se klasickými frázemi, že jim to stačí, že jsou rádi, za to, co mají a že ve víc ani nedoufají, jenže tahle přetvářka je hodně lacinou maskou. Maskou, kterou žádná postava neumí udržet. Výjimkou je Erena a Saeko. Holky prostě hrají jinou ligu. Hlavně Saeko. Jsem rád, že Ishihara umí něco víc, než jen kuňkat v rohu (i když Rich man, poor woman se mi i tak dost líbilo), ale umí být i pěkně manipulátorská mrcha. Jinak všem ostatním nepomáhá k oslazení života ani ta nejlepší čokoláda na světě. Sice se nám to ke konci seriálu porůznu spáruje, ale i tak zůstává na patře příchuť, kterou žádná čokoláda nepřebije.*** V průběhu sledování mi pak hlavou běželo všechno možné. Je docela zvláštní, ale nevím, zda mě štvaly nebo mi přišly osvěžující scény, které si jednotlivé postavy přehrávaly jen ve své hlavě. Člověk pak místy nevěděl, co je a co není skutečné.*** Též by mě docela zajímalo, jak se všichni můžou cpát tou čokoládou a být pořád tak štíhlí, to by si měli nechat patentovat.*** SPOILER – Manželství Saeko-san považuji za velice názorný příklad, kdy se za komfort platí tím, že v něm musí člověk žít.*** Hudební doprovod byl z mého pohledu nadprůměrný. Bohužel mě nějako neoslovil song od Arashi, ale Ken Arai zaválel.*** A hodnocení? Původně jsem chtěl dát horší 3*, protože když už nic jiného, tak jsem seriál dokoukal do konce (i když jsem u něj dělal všechno možné), ale konec to bohužel zabil. Jak ukončit divný příběh? Divně! Za mě tedy 2*, protože se bohužel lépe koukalo na ty čokoládové zázraky, které Pan Chocolatier vytvářel, než na milostné plácání všech zúčastněných (vyzdvihuji Erenu, která byla normálně lidská a byla tak hned o několik levelů výš než všichni ostatní). (4/10)

• 9.4.2020  20:17
    Shineui kwijeu - Season 1 (série) (2010)

Před určitou dobu, jsem Shinui Quiz měl rozkoukaný, tedy viděl jsem jen půlku prvního dílu a vím, že mě tenkrát hrozně otravoval hlavní hrdina, až jsem měl sto chutí nakopat ho do zadku. Zkusil jsem ale dát seriálu ještě jednu šanci ve snaze dodržet svůj zvyk dokoukat alespoň první díl, abych věděl, zda má další sledování smysl ;) A po prvním díle musím říct: „Tak jo, není to až taková hrůza.“ Hlavního hrdinu naštěstí vyvažují vedlejší postavy a detektivní zápletka nebyla z nejhorších. Našly se samozřejmě díly, které mě chytly více a pak ty, které mě bavily méně. Závěr seriálu ale zvedl laťku o stupínek výše. Plus mě též oslovila myšlenka téhle doramy, že lékařsko-detektivní zápletky jsou kvízem od Boha a jsou dělány tak, aby se arogantní člověk nestal příliš hrdým. Jen nevím, kdo přišel na ten chytrý nápad s roztřesenou kamerou, dost mě to během sledování štvalo a rozptylovalo.*** Hodnocení budiž následující: seriál si odnáší 3*, protože neurazí (zvykl jsem si i na hl. hrdinu), ale viděl jsem už lepší kousky. (7/10)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6