Lex.San

Lex.San

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.3.2020  20:37
    Advance Bravely (TV seriál) (2018)

Na Advance Bravely jsem se snažil koukat již v době, kdy teprve vycházely jednotlivé díly. Bohužel sehnat kvalitní či alespoň pozeratelná videa bylo téměř nemožné. Byl jsem tedy nucen celý seriál na neurčito odložit. Jsem proto jen a jen rád, že jsem se k němu mohl vrátit nejen v kvalitním rozlišení, ale dokonce i s českým překladem.*** Jak už je pro Čínu typické, celý příběh zajímavě balancuje mezi bromancí a něčím víc. A i když konec je hodně rozpačitý, celý příběh nabízí bezpočet scén, které za to stojí. Xia Yao mě občas svým spratkoidním chováním točil a uznávám, že byl někdy napřesdr*ku, ale Yuan Zong zas a znova dokazoval, že má situaci (a Xia Yaoa) pevně v rukou. Takže ano, 4* jsou zasloužené. (8/10)

• 29.2.2020  21:06
    Šinigami-kun (TV seriál) (2014)

Pokud Shinigami dostávají příručku o tom, jak být správným smrťákem, tak ji milý Shinigami č. 413 nečetl (a nebo ji ztratil). Musí si proto vypomoct, jak může, a tak se činí. Bohužel ne tím správným smrťákovským způsobem, přesto Shinigami – kun ve své neznalosti lidí dokáže svými postřehy trefit hřebík na hlavičku. Jeho počínání mu ještě ztěžuje Ďábel, který si chce taky nějakou tu duši ulovit pro sebe. Na krk mu šlape kontrolní úřednice a jim oběma pak hrozí Šéf. Jak má pak jeden dělat svoji práci pořádně?*** Leader jako shinigami byl pro mě jiný, než jsem myslel, že bude, a trochu jsem si na něj musel zvyknout. (Především O-chanova intonace hlasu byla pro mé uši zpočátku dost dost - ) Ostatní vedlejší postavy ale byly skvělé – jak Ďábel-pokušitel, tak peskující šéfka nebo autoritativní Šéf. Dorama je tak trochu citová ždímačka. Přeci jen, když se člověk loučí a zažívá poslední okamžiky ve svém životě, tak se na citovou strunu prostě brnká.*** Jinak jsem měl opět problémy s tím lítáním nepozemských bytostí. Tentokráte mi to ale na nervy zase tak nešlo. Spíše mi vadilo znázornění propojenosti lidské duše s tělem. Proč ta linka života trčela lidem z hlavy?*** Samozřejmě nesměla chybět endingová písnička od Arashi ( a Daremo shiranai řadím k těm povedenějším). Též zajímavá byla ale i shinigamská melodie.*** Verdikt budiž následující. Shinigami-kun je doramou, kterou jsem zhlídnul v průběhu několika dní. Nedal jsem ji v kuse a proto jsem měl možnost si na všechny rysy příběhu zvyknout (ano, ano viz. Riida), budu tedy shovívavější a dám horších 4*. A doporučení? Pokud si potrpíte na posmrtné hrátky, trochu netradičního smrťáka a ještě netradičnějšího Ďábla, tak směle do toho ;) (8/10)

• 29.2.2020  21:03
    Shinigami no Ballad (TV seriál) (2007)

Řekněme si to na rovinu. Shinigami no Ballad není doramou, která bude figurovat na vrchních příčkách watchlistů většiny uživatelů. Příběhy mají podobné schéma, ale naštěstí se za těch necelých 30 minut divák nestihne utopit v často servírovaném sentimentu. Herecké výkony sice nikoho nevytrhnou, ale není to ani žádná katastrofa. Momo vypadá jako fanynka cosplaye a do příběhů ani moc nezasahuje. Svět shinigami vypadá jako sestříhaný z dětského leporela a je více než úsměvný. Na druhou stranu je ale zajímavé, že jednotlivé příběhy divák sleduje spolu s postavou, která povětšinou není tou, která zemře. I jednotlivé lidské osudy se navzájem prolínají a i když je předposlední díl hodně flashbackový, konec docela pěkně uzavřel celý příběh.*** Hodně překvapen dávám 3*. Ač bych to na začátku sledování netipoval, dorama mělo něco do sebe. Na anime sice nemám v plánu koukat, ale Shinigami no Ballad si tyto body zaslouží. (6/10)

• 25.2.2020  12:38
    SHARK 2 (TV seriál) (2014)

Konec první řady mě trochu navnadil a já jsem při čekání na titulky k jinému seriálu sáhnul po druhé řadě SHARK. Dějově se sice pohybujeme po událostech z první řady, jenže nám zde přibyla další kapela, která si hýčká své rány, křivdy a nedorozumění. Herecky to opět není žádná sláva, ale oproti první řadě se mi zde nelíbily už ani písničky. Nemluvě o tom, že kluci se pořád hrabali v nějakých pochybnostech, a to diváka docela udolává. A upřímně, já to vzdal. Po pátém dílem jsem dal SHARK vale. Tomuhle počinu chyběla i ta naivní jiskra utuženého přátelství, jakého se nám dostávalo v první řadě. Tady jsme se pořád nějak točili v kruhu ukřivdění, ze kterého ani kluci nechtěli vystoupit. Takže sorry, ale tohle je už i na mě dost. (2/10)

• 25.2.2020  12:37
    SHARK (TV seriál) (2014)

Upřímně přiznávám, že jsem se na SHARK začal koukat, protože jsem byl zvědav, jak hodně otravnej bude onen zpěvák. A první díl jsem dokoukal jen proto, že jsem čekal, kdo mu dá jako první do zubů, protože ten kluk byl opravdu na přesd*žku. V průběhu seriálu se řeší životní trápení každé z postav, aby potom mohla celá kapela odejít v ústrety jejich životnímu snu. A i když herecké výkony byly povětšinou jak ze školní besídky, pokračoval jsem ve sledování dál. Hodně tomu nahrávala délka epizod, která se pohybovala kolem 20 min, takže děj celkem odsýpal. Plus jsem byl zvědav, jak to dopadne s Ichikou a Kaiem.*** Seriál po hudební stránce moc hodnotit nemůžu, protože mám hudební hluch, ale ústřední melodie, byť mi zprvu přišla divná, se mi nakonec dostala pod kůži.*** A hodnocení? Dnes to bude za 2* a to hlavně za jisté zlepšení v druhé půlce. Pokud bych ale seriálu věnoval na 100% pozornosti, tak ho upřímně odepisuji u 1. epizody. Vážně to není něco, bez čeho byste nemohli existovat. A i když nejsem žádný hudební znalec, tak místo tohohle kousku doporučuji spíš Shut Up Flower Boy Band. (4/10)

• 10.2.2020  08:53
    Nevěsta pro ducha (TV seriál) (2020)

Tak tentokráte se Taiwan opravdu vytáhnul. Ghost Bride sice nehýří žádnými hororovými prvky, ale ten opar tajemna, který se proplétá celým příběhem, mi vážně sednul. K tomu se přidalo zase trochu jiné prostředí, příjemná ústřední dvojka a závěr, který slibuje zajímavé pokračování – 4* (8/10)

• 9.2.2020  15:57

Film Sensei! se i přes hvězdné obsazení nedokázal vymanit z označení zcela průměrné středoškolské romance. I když má film několik pěkných momentů a vztahy mezi učiteli a žáky jsou zde podány méně formálně, z průměrnosti jej to bohužel vytáhnout nedokáže – 3* (6/10)

• 28.1.2020  21:00
    Geunyeoui sasaenghwal (TV seriál) (2019)

Her Private Life je jemnou romantikou, která diváka pohladí po duši, byť místy hrozí mírné diabetické kóma. Když už hrozilo nadměrné přeslazení hlavní dvojicí, tak nastoupily vedlejší postavy a trochu tu sladkost rozpustily (manažerka kavárny a její rodina, rodiče Deok Mi, Cindy). Nejen díky Park Min Young se nabízí srovnání s What`s Wrong With Secretary Kim a byť se atmosféra obou příběhů malinko liší, troufám si říct, že komu se líbilo tohle dorama, bude se mu líbit i Her Private Life. Velkým tahákem je mimo jiné i otázka „fangirlingu“ a byť mě toto téma míjí, dokázal jsem se s tímto problémem svým způsobem ztotožnit, protože ruku na srdce, jak se chová vaše okolí, když zmíníte doramu, mangu nebo cokoliv jiného z asijské tvorby?*** Trochu mě mrzí hudební stránka příběhu, protože písničky nebyly celkově špatné, ale nenašel jsem zde nic, co by mě chytlo za srdce. Též se zde opět neobejdeme bez výchovných aspektů a některé scény byly na můj vkus až příliš dlouhé.*** Shrnuto a podtrženo – pokud je příběh dávkovaný po malých dávkách, tak je jen a jen příjemným. A milý příběh si zaslouží milé hodnocení – 3* (7/10)

• 14.1.2020  16:23

Film Tonari no Kaibutsu-kun byl mým jistým krátkým návratem k japonské tvorbě. Anime předlohu jsem svého času viděl a docela se mi líbila. Její hraná verze byla ale jiná, bohužel průměrnější. Dostali jsme naservírovanou spíše klasickou středoškolskou záležitost, kterou z průměru tahal jen Suda Masaki. Právě kvůli němu zvedám hodnocení o trochu výše. Nechci říct, že tenhle počin je špatný, ale diváci nezatížení anime či mangou, si ji pravděpodobně užijí více – 3* (6/10)

• 13.1.2020  15:29
    Poslední slib (TV film) (2010)

Je zajímavé, na co člověk narazí při uklízení počítače. Já jsem narazil mimo jiné na tenhle film, který jsem si před nedávnem opatřil, ale nějako jsem na něj pozapomněl. A jak jsem zjistil, byla to škoda, protože se jedná o zajímavý film, který se celou dobu tváří tak, že jeho konec takový prostě nečekáte. Doporučuji se na něj kouknout, protože se jedná o oddychovou záležitost (opravdu!) a já jsem si jeho sledování docela užil - 4* (8/10)

• 12.1.2020  15:29
    Saba Doru (TV seriál) (2012)

Poctivě jsem shlídnul 4 díly tohohle počinu. A musím říct jedno, dobře se mi u toho psala diplomka. Bohužel mě na tom nechytlo nic, co by mě nutilo koukat dál. Ani jsem zbylé epizody neproklikal, abych zjistil, kam osud hlavní hrdinku zavane. Jediné, do čeho jsem ještě šel, bylo posledních pár minut finále, kde jsem si potvrdil, co jsem věděl už na začátku a byl konec.*** Proto jsem musel hodně pátrat, co bych na tomhle kousku pochválil. Tak jsem nakonec dal bod za nápad, který mě přeci jen donutil se o doramu vůbec zajímat, a bod za celkem povedené ilustrace, které se příběhem mihnou. Toť vše, ptž hudba mě neoslovila a věčné culení idolů mi způsobovalo trnutí obličejových svalů a tiky.

• 12.1.2020  15:22
    Run Phee (2015)

Ano! Film splnil, a troufám si říct i předčil, má očekávání. Anotace k němu mě prostě nějak chytla a já ty necelé dvě hodiny stopáže dal v kuse a bez hnutí (jen s trochu zamlženým zrakem). Pojetí duchů a celkově života po životě bylo nápadité. Hlavním protagonistům nešlo nefandit, i když bylo jasné, jak to s nimi zákonitě musí dopadnout. Ve vyšetřování staré vraždy a hlavně v osobách jsem se chvíli ztrácel, ale ještě se to dalo ukočírovat. Triky se pohybovaly v rámci snesitelnosti a thajština příběhu prostě seděla. Tudíž za moji osobu to dnes v noci bude za 4* (9/10)

• 12.1.2020  15:20
    Ru Guo Wo Niu You Ai Qing (TV seriál) (2016)

When a Snail Falls in Love bylo jiné, než jsem čekal, ale i tak jsem si sledování užil. Podle synopse to vypadalo, že budeme sledovat příběh formování týmu skrze vyšetřování vražd. Tak to ale vůbec nebylo. Vyšetřovací tým již šlapal jako dobře promazaný stroj a dvě nově příchozí kolegyně do něj prostě zapadly. Též se neřešily případy, ale jen případ. Ano šlo jen o jednu kauzu, ale opravdu hodně rozvětvenou. I v charaktery hlavních protagonistů byly jiné, než jsem předpokládal. Xu Xu sice byla více než schopná, ale nebyla neomylná a sem tam šlápla vedle. A tak jí byl Ji Bai opravdu učitelem, protože velitelem svého týmu nebyl jen tak. Pálilo mu to a dokázal se i dobře ohánět.*** Díky případu se příběh přesouval z Číny do Barmy a nazpět a z exkluzivních vil do chudinských čtvrtí. Což mi vyhovovalo, prostředí se tak neokoukalo a bylo vždy co sledovat. Kromě toho i Xu Xuiny kresbičky přidávaly něco navíc. Samozřejmě i tak mě některé pasáže trochu nudily, ale jakmile se vyšetřování dalo do pohybu a odsunulo stranou rodinu Ye, bylo to lepší. Pomáhala tomu i kratší stopáž na díl, kdy by ani člověk neřekl, co se vše za cca 35 minut dá stihnout – zasloužené 4* (7/10)

• 11.1.2020  15:01

Je zajímavé, že i když má tenhle seriál výstižný název, tak jsem měl docela dlouho problém si jej zapamatovat ;)*** Je třeba hned na začátek říct, že pro mě byla tím největším tahákem dvojice hlavních protagonistů. Jinak vztah mi trochu připomínal vztah Sherlocka Holmese a dr. Watsona bez přezíravého Sherlockova postoje. A nebo Akagiho a Yurineho ze ST Aka to Shirou no Sousa Paire v otázce toho, jak zabránit tomu, aby se z jednoho stalo monstrum ;)*** Jednotlivé detektivní zápletky pak nejsou ani tak o tom KDO, ale JAK. Ale to mi nijak nevadilo a každý díl jsem si užil. Epizoidní díly propojuje případ se sektou (?) Shangri-la, jejíž působení jsem v průběhu seriálu moc nechápal. Nedocházelo mi totiž, o co jim jako jde. Proto mě bohužel konec příběhu moc nebavil, protože hlavní šéfka téhle podivné sekty ve mně nevyvolávala žádnou citovou odezvu, její postava mi přišla taková jalová.*** Hudba v tomhle případě stojí více než za zmínku. Je neobvyklá a dokáže zaujmout s tím, že do příběhu pasuje jak pr*el na hrnec ;)*** A hodnocení? Kvůli finálním epizodám, kde se až moc cpala Shangri-la, dávám 4*, protože vývoj příběhu jako takového nebyl vůbec špatný a samotný konec rovněž. Proto doporučuji těm, kdo si potrpí na svérázné vyšetřovatele, tak jen směle do toho. (8/10)

• 11.1.2020  14:58
    Legal High - Special (TV film) (2014)

Komikado a Mayuzumi se tentokráte potýkají na první pohled s příliš snadným protivníkem, jenže není radno podceňovat někoho, kdo nemá co ztratit.*** Příběh nebyl špatný, opět potkáváme staré známé a i tón příběhu nevybočuje ze zajetých kolejí, přesto... přesto to bohužel není více než na 3*. Těm, kteří absolvovali celý maraton Legal High nijak neublíží zhlídnout i tenhle speciál, ale na úroveň 2. řady to nedosahuje. (6/10)

• 11.1.2020  14:55

Opět se vezeme na vlně vážně-nevážného příběhu. Komikado je stále tím přidrzle hrubým excelentní právníkem, kterého musí Mayuzumi porůznu postrkávat, tlačit a manipulovat, aby přijal případ, ze kterého mu toho moc nekápne. Miki-sensei se nevzdává a s partou přisluhovačů se snaží Komikada konečně porazit. Prostě film za 3* s tím, že komu se líbil seriál, bude se mu líbit i tenhle speciál. (6/10)

• 7.1.2020  01:04

The Brightest Star in the Sky je pohodovou a nenáročnou romantikou z prostředí hudební průmyslu. Příběhem se prolíná velké množství klišé, které si ale své diváky určitě najdou. (Pro mě to rozhodně platilo.) Nevím, zda je to náhoda či úmysl, ale je to již podruhé, co jsem se s Janice Wu potkal, a je to podruhé, co mi celý seriál překvapivě zpříjemnila a posunula jej trochu někam jinam, mimo klasické škatulky. V některých částech táhla seriál sama a mužské kolegy nechávala za sebou. Ono celkově ženské charaktery měly toho více co nabídnout a zatímco se jejich protějšky v tom plácaly, ony jednaly.*** Příběh byl celkem vyvážený a jeho gradace byla přiměřená. A i když mě hlavní linie příběhu bavila, některé vedlejší linky byly bohužel dost nudné a neoslovily mě (prezidentská manželská dvojice a jejich neshody, „milostný“ trojúhelník s více prezidentkou společnosti, výlety do cizích zemí apod).*** Seriál byl po hudební stránce nadprůměrný. Hudba zde dobře dokreslila celé prostředí i atmosféru a i když akční závěr mi přišel zbytečný a nehodící se k celkovému vyznění seriálu, The Brightest Star in the Sky si ty 3* zaslouží. (7/10)

• 27.12.2019  14:45
    Peulinseuui wangja (TV seriál) (2015)

I den po zhlídnutí tohohle počinu nevím, co si o něm mám myslet. V první řadě nevím, zda mělo jít o komedii či o něco vážnějšího, protože stačil okamžik a příběh skočil od jednoho ke druhému a hned zase zpátky. Též byl konec příběhu na můj vkus až moc otevřený, vlastně se nic nevyřešilo. Ale abych tady jen pořád něco nevytýkal, moc se mi líbily kresby, které jednotlivé situace provázely. Též hlavní dvojice se celkem snažila, byť ta jejich chemie byla taková, jaká byla.*** Hudbu jsem nějak nepodchytil, takže tuhle kolonku proškrtávám.*** A hodnocení? 2* a celkem zasloužené. Jen nevím, komu to doporučit. Protože mám pocit, že hlavní tahák – škatulka homosexuální tématika – bude pro některé trochu rozpačitá. (5/10)

• 27.12.2019  14:40
    Pongdangpongdang Love (TV seriál) (2015)

Nenáročná, pohodová a oddychová romantika z období Joseonu, která pobaví a neurazí. Hlavním protagonistům to spolu slušelo, výchovné prvky byly přítomny v únosné míře a konec byl podle mého gusta – 3* (7/10)

• 25.12.2019  13:03
    Pinokio (TV seriál) (2014)

Věřím, že nejsem jediný, u koho si Park Shin Hye po Heirs zlepšila reputaci. Můj oblíbenec Lee Jong Suk mě opět nezklamal a už teď se těším na další jeho role. Už od prvního dílu seriál příjemně odsýpal, hluchých míst bylo málo a i vedlejší postavy dostaly prostor a měly co hrát. Jediné, z čeho jsem si moc na zadek nesednul, byl soundtrack, už jsem slyšel daleko lepší.*** Pinocchio mi znovu ukázal, že se vyplatí prohrabat se větším množstvím nejen korejských seriálů. Člověk si po zhlédnutí těch méně povedenější, pak váží zajímavějších příběhů ještě více – 4* (8/10)

• 18.12.2019  13:48

Tak a je konec. Musím říct, že tohle dorama stojí a padá na postavách. Ne že by příběh stál za starou belu, ale kdyby hlavní duo nehráli Ikuta a Oguri, tak to možná ani nedokoukám. Nějak mi totiž nesedla gradace příběhu. Protože i když šlo o hodně a v některých situacích i o život, tak mi tam k tomu, abych byl přikovaný u monitoru a ani nedýchal, něco chybělo. Ale jelikož budu i přes tato negativa hodnotit poměrně vysoko, tak musím uvést i nějaké ty plusy :)*** Kromě zmíněných hlavních postav mi sedla i řada postav vedlejších. Ať už to byla Dannova pravá ruka, Takeshi Fukamachi, nebo detektiv Chono, vyšetřovatelské duo Tachibana a Mishima či yakuzácká šéfka, bylo vždy na co koukat. Bohužel se mi pod kůži nějako nedostala Hibino, která mi přišla v příběhu tak nějak navíc. A pořád nevím, jestli to byl záměr scénáristů, ale její vztah k Ikuovi mi přišel takový nevyhraněný. Šlo o nějakou romanci? (Pochybuji.) Na přátelství to bylo velice zvláštní a na pracovní záležitost moc šťouravé. To lepší dynamiku mezi sebou měli s Dannem.*** Jak už jsem psal, příběh byl takový, jaký byl, ale bod navíc přidávám za závěr, který byl famózní a ukončil celý ten kruh dokonale.*** Dalším bod dávám za hudbu, protože jak endingová píseň od Arashi (Sakura), tak i No one od Eny mi už zakotvily v mobilu.*** Tudíž za mojí osobu dávám silné 3*, ale berte to z rezervou, protože jsem zaujatý. Hodně jsem se těšil, že si zase spolu bok po boku zahrají Ikuta a Oguri, takže v mém případě šla objektivita hodně stranou. (7/10)

• 18.12.2019  13:37

Zmožen prací a nalákán Zízinou recenzí jsem sáhnul po Otoko no Ishou, který jsem měl sice v doramalistu pod hlavičkou chci vidět, ale zrovna na něj ještě nepřišla řada.*** Chvíli jsem si musel zvyknout a přepnout z mé hektické nálady na klidný japonský romanťák, ale pak jsem se jen vezl na vlně velice milého a lidského příběhu a krásných obrazů japonského venkova. Dvě hodiny utekly jak voda a já se jen připitoměle usmíval u závěrečných titulků ;) Takže za příjemně strávený podvečer dávám 4* (8/10)*** P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si herečku v hlavní roli dokázal někam zařadit, už je to přeci jen nějaká ta doba, co jsem si pouštěl Mei-chan ;)

• 17.12.2019  15:55
    Otenki Oneesan (TV seriál) (2013)

Otenki Onee-san jsem si pustil hlavně kvůli Takei Emi. Plus jsem měl chuť na nenáročnou záležitost, tak jsem sáhnul po detektivce s motivem počasí.*** Chvíli jsem si musel zvykat na Haruko, ale protože její postava byla zvláštní, nikoliv protivná, tak jsem se s ní srovnal celkem rychle. Aoki-san byl jako vyšetřovatel též příjemně snesitelný a spolu s patologem tvořili pěknou trojici. Do příběhu pěkně pasovali i lidé z televizní stanice se svými umělými úsměvy.*** SPOILER: Tak trochu jsem doufal alespoň v malý náznak romance, ale bohužel. Na druhou stranu by to nebyla ta pravá Abe Haruko, že?*** Doprovodná hudba byla více než poslouchatelná.*** Takže ve výsledku dávám 3*. Jen ten konec byl takový, že já, jako divák, doufal v něco jiného. I tak doporučuji, s Otenki Onee-san to byl příjemně strávený čas. (7/10)

• 15.12.2019  16:00
    Oanchan, Gacha (TV seriál) (2015)

I když nepatřím mezi diváckou skupinu, které je seriál především učen, tak musím přiznat, že to nebyl až takový propadák, jak jsem čekal. Původně jsem se chtěl podívat jen na nějakou šílenost. Jediné, co mě odrazovalo od zhlédnutí, byl nedopřeložený status. Když se ale překladu chopila jiná skupina, šel jsem do toho.*** Před Miko se objevoval jeden bratr za druhým a výběr, který měla holčina za jednoduchý, byl stále obtížnější. Seriál si na nic nehraje, což jsem jen uvítal. Je mi jasné, že doramu si užijí především fanynky Johnny´s boys, ale ani mě to nijak neurazilo – zasloužené 3* (5/10)

• 25.11.2019  19:46

Co se povedlo? Herci a to hlavně těch vedlejších rolí. Na to, že to byla středoškolská romantika, mě výkony nijak neurážely a sem tam jsem byl i překvapený. *** Z čeho jsem rozpačitý? Je to smutné, ale z příběhu. Středoškolsky zajímavá zápletka ve výsledku vyzněla dost divně a nedopečeně. Nedokázal jsem podchytit, kdy došlo k tomu zamilování (hlavně ze strany Černého Prince). Trochu mi též unikala postava jeho nejlepšího rivala. Na druhou stranu jsem neviděl anime ani nečetl mangu, tak mi některé nuance mohly uniknout. *** A co se nepovedlo? Opravdu nevím, čí to byl nešťastný nápad, ale u kamery a některých scén jsem nevycházel z údivu. Nechápu, proč klíčové okamžiky – Eričino vyznání nebo třeba závěrečná scéna – musely být snímány kamerou z takové dálky a s tím, že se divák spíše zaměřil na vedle stojící sloup než na hrdinku souženou city. Některé scény mi přišly zase až moc dlouhé – hrdinka jde a prozpěvuje si a jde a jde a jde nebo plačící odchází a zase jen jde a jde a jde. Přišlo mi to, jako kdyby pokyn z režie zněl - běž a až neřekneme stop. No a pak to stop zapomněli říci. *** Původně jsem chtěl dát 2*, ale jelikož je tenhle počin přeci jen ve výsledku lepší než Kurosaki-kun, kde jsem dal 2*, tak musím trochu v hodnocení přidat – 3* (6/10)

• 25.11.2019  19:41
    Ohitori sama (TV seriál) (2009)

Příjemně oddychové. Tohle dorama se mi prostě trefilo do nálady. Sednul mi děj i postavy. I když se přiznávám, že na první pohled mi hlavní protagonisté moc k sobě neštymovali, ale první dojem se asi po prvních 10 minutách poddal a já tak měl možnost sledovat příjemně plynoucí příběh, bez extrémně vypjatých scén a slzavých údolí, bez zbytečného křiku a překomplikovaných vztahů. Takže všem, kdo hledáte romantickou komedii bez přílišného tlačení na pilu, tak tohle je ta správná volba - 4* (8/10)

• 4.10.2019  09:43
    Neoreul gieokhae (TV seriál) (2015)

Pro takovéhle příběhy se vyplatí zhlídnout i méně povedené kousky, protože jedině tak má člověk možnost dostatečně ocenit něco takovéhoto.*** Na seriál jsem se těšil, protože ústřední dvojici hrají moji oblíbenci a byl jsem jen a jen rád, že se tady potkali. Příběh sám o sobě příjemně utekl, těch 16 dílů bylo požehnáním. Jen jsem se nějako nemohl zbavit pocitu, že i když se zde vyšetřuje o sto šest, tak spíš než detektivku sleduji seriál z pracovního prostředí, kde hlavními postavami jsou náhodou policisté. Nevím, něco mi na tom nějak neštymovalo.*** Je celkem zajímavé, že jsem fandil jak kladným, tak i záporným postavám. A to najednou. Zní to sice divně, posuďte po zhlídnutí sami.*** Hudba nebyla špatná, ale na zadek jsem si z ní nesednul.*** Tenhle počin si ode mě vysloužil hezké 4*. Doporučuji všem, komu nevadí detektivka a romantika v jednom. (8/10)

• 4.10.2019  09:39
    Nekozamurai 2 (TV seriál) (2015)

Když se ohlídnu zpětně, tak se musím přiznat, že jsem dlouho váhal, jak Samuraje s kočkou vlastně ohodnotit. Asi jsem od toho čekal něco jiného, a proto se teď cítím trochu zmateně. Celkově se sice vezeme na podobné vlně jako v předchozí sérii, ale bylo zde něco, co způsobilo, že jsem se do sledování musel trochu nutit. Asi za to mohl fakt, že příběh postrádal jistou hlavní linku, protože kromě hledání té správné samurajské práce zde chybělo jakési napětí či ohrožení. Na druhou stranu mě docela příjemně překvapil výběr vedlejších postav – hlavně bytná a i tchýně, ze které jsem měl při čtení obsahu seriálu docela obavu.*** U hudby jen a jen tleskám – opravdu povedené!*** A hodnocení? Ale jo, dám ty 3*, ale s hodně odřenýma ušima a hlavně za závěr seriálu, jinak bych šel o bod dolů. Tudíž doporučuji těm, kdo viděli předchozí sérii či film. Pár narážek vám pak bude dávat větší smysl. (7/10)

• 4.10.2019  09:37

Mírné zklamání. Čekal jsem totiž pokračování příběhu o Kjútaroovi a Tamanodžo a dostal jsem jejich jiný a přesto hodně podobný příběh (nebudu zde spoilerovat). Některé scény proto na mě působily dost recyklovaně. I tak se pohybujeme ve stejném prostředí, jen vedlejší postavy jsou jiné (škoda). Nakonec se ale příběh dostane na vlastní kolej a konec to vše hezky uzavře. Ale i tak se nemohu ubránit pocitu, že tomu něco chybělo.*** Hodnotím sice stejně jako seriál 3*, ale je to s hodně odřenýma ušima a díky druhé půlce filmu, která hrany jistého zklamání obrousila. (7/10)

• 4.10.2019  09:35
    Nekozamurai (TV seriál) (2013)

V téhle doramě se zhlédne snad každý majitel nějakého toho mazlíčka (já osobně jsem při sledování občas hodil okem po mých činčilách ;))*** Příběh o samuraji, který skrze bílou hromadu chlupů, najde cestu ke svým nejbližším i svému okolí, utekl jak voda. Epizoda dlouhá něco málo přes 20 minut je příjemným osvěžením, a i když se divák nedočká žádného extra bitky, příběh nikde neskřípe, ani se nevleče. Já jsem měl sice zprvu problém se zamračeným hlavním hrdinou, z jeho mračení mě bolela hlava za něj, ale tohle se časem podalo. Skvěle mu sekundovalo pár vedlejších postav a rámec tvořila pěkná příroda kolem chrámu, pár městských uliček a několik místností. Atmosféru dokreslovala parádní hudba. A stačilo to. Od příběhu odcházím příjemně naladěn s tím, že nehodlám ve sledování opomenout ani film.*** Za mě tudíž hezké 3* (7/10)

<< předchozí 1 2 3 4 5