Cafú

Filip Ševčík

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.4.2014  10:52
    Kořen všeho zla? (TV film) (2006)

Viz komentář mistra Splashera. Jen doplním, že jsem věřící a přesto uznávám, že Dawkins výborně ukázal, jak většina světových náboženství (trvající stovky let) udělala pro přiblížení Boha lidem mnohem méně než kritický ateismus, který je tu na planetě podstatně kratší dobu. Díky tomu si totiž můžeme uvědomit na čem by měla víra stát. Že je to věc emocionální i racionální zároveň.

• 5.3.2014  17:18

Postavy ani příběh mě nedokázali úplně vtáhnout do děje. Mnohem více na mě kdysi zapůsobil film s podobnou tématikou "A kapela hrála dál". Matthew McConaughey (dříve ve škatulce Jak ztratit kluka v 10 dnech nebo Svatby podle Mary) se mi ale začíná čím dál více líbit, už jen jeho vyjádření na předávání Oscarů mělo něco do sebe (nebo účast na sérii True Detective). Říkal, že jeho největší hrdinou je on sám za deset let, to zní dobře... Na rozdíl od nesouvislého pozérského výlevu Jareda Leto, jsem ocenil určitou hloubku.

• 31.12.2013  14:05

Stejně jako předešlý Hedgesův film "Život podle Dana" i tento se vyznačuje laskavou atmosférou, neobvykle hezkými mezilidskými vztahy atd. Možná až moc, i poselství nebo ponaučení filmu mi přehlušil ten celkový příjemný feeling filmu. A ikdyž chování postav moc realitě neodpovídá a film hodně zjenodušuje, vůbec mi to nevadilo. Podobnou shovívavost totiž například zapojuji při sledování prvorepublikových filmů s Burianem nebo Oldřichem Novým. Ještě na závěr připomenu skvělou hereckou dvojici a fantasticky čestně-upřímného Timothyho.

• 23.6.2013  01:47

Plytký nudný příběh, který obsahuje spoustu zbytečných scén a nelogické psychologie postav. Mohl to být špionážní film jako víno. Spíš to na mě ale působí tak, že se snímek natočil jen proto, že filmařům zbyly kostýmy a peníze z jiného filmu. Tedy zřejmě režisérův pes přes noc splácal scénář a šlo se natáčet. Jenom psychopat Max von Sydow a krásná Senta Berger stojí za hvězdičku.

• 2.7.2012  16:34

Podepisuji komentář Tiny. Tím, že někdo řekne jednu věc sedmkrát, ještě neznamená, že jí udělá zajímavější. O půl hodiny zkrátit!

• 2.7.2012  16:29
    Yuma (2012)

Yuma = naprostý nevkus. Nelogické jednání hrdinů, nesympatické postavy, špatný scénář, chyby, příšerná hudba, přehrávající herci... atd atd.

• 3.7.2011  23:13

Určitě oceňuji nadšení s jakým byl dokument dělaný. Ovšem tomuto velice amatérsky provedenému guláši bez konkrétního sdělení a pevného konceptu, nezbylo nic jiného než se vydávat za sociální sondu do hudebního "podsvětí" Vídně. Undergroundová scéna z dokumentu působí celkem nudně, asi jako město samotné. Přidal bych více ukázek zajímavé hudby a ubral bych na snaze uchopit neuchopitelné.

• 18.2.2011  22:06
    Božský (2008)

Sorrentino se svou režií dotknul dokonalosti a scénářem se přiblížil ke genialitě. Je to celkem složitý film a ikdyž mu místy nezasvěcený čověk nerozumí (a Sorrentino mu záměrně ani nic neulehčuje), máte pocit, že jste svědky něčeho dosud neviděného a o dost chytřejšího než jste vy samotní. A navíc takové nekompromisní pojmutí složitého lidského charakteru hlavní postavy (pana Andreottiho) se snad povedlo jen ve filmu "Až na krev" a to převážně díky výkonu Daniela Day Lewise. Velká poklona také patří výběru hudby a herců, ale to je vlastně u geniálně zrežírovaného filmu samozřejmostí.

• 1.1.2011  02:53

Nesmyslné dialogy, nesmyslný střih, nesmyslné scény, nesmyslné jednání hrdinů, nesmyslná režie... Nechápu nadhodnocení tohoto filmu, protože zas tak světoborné myšlenky tu nezazněly. A ano, šikana je špatná.

• 28.8.2010  21:58

Hodně hodně vulgární, neskutečně vtipná, dost syrová a bohužel asi i značně věrohodná politická satira. Capaldi, Gandolfini i sám Coogan hrajou absolutně fantasticky.

• 10.7.2010  18:55

až na tu hudbu no...

• 10.7.2010  18:52
    Kanec (1984)

Geniální béčkovej úlet s obrovskym kancem a "nečekanym" koncem.

• 10.7.2010  18:48

Nuda spálená toskánskym sluncem, plná uměle vyhrocených a nepřirozených dialogů, kdy okusujete sedačku netrpělivostí a očekáváním, že přijde něco zajímavého a ono překvapivě nepřijde a vy jste rád, že už to máte za sebou. Ovšem jako krátkometrážní film by to mohlo dosáhnout i na tři hvězdičky!

• 9.7.2010  18:31

Chmpffff, aha, no zběsilost filmu vás ke konci už trošku vyčerpává i to, že každej druhej snímek je považován za kultovní. Je to hustá/hnusná jízda, podruhé si to však již odpustim.

• 9.7.2010  18:26
    Kvílení (2010)

Z původně zamýšleného liberálně laděného kousku se stal nástroj nejhoršího fašismu. Snímek vám ve své nebetyčné subjektivitě vnucuje svůj ultra super názor a nedovolí člověku utvořit si nějaký jiný nebo dokonce vlastní pohled na věc. Film též divákům vnucuje vlastní vidění Ginsbergova díla za pomocí velmi amatérsky vyvedené počítačové animace, pecka. A když bych si měl utvořit názor na samotného Ginsberga prostřednictvím tohoto snímku, musel bych ho považovat za pouhýho pozéra. Kvílel jsem.

• 9.7.2010  18:11

Jasně. Neskutečně vykonstruovaná dramata s prvky mysteriózna (nebo jak to říct), kdy je divákem manipulováno a nehraje se s ním úplně fér hra, patřila spíše do devadesátých let, ale u tohoto precizně režisérsky propracovaného kousku jsem se fakt nenudil a nechal jsem se vodit za nos celkem rád. Potěší i zjištění, že postrockové legendy Godspeedyou!Black Emperor a Silver Mt. Zion se pomalu stávají profi-soundtrackovými kapelami... SPOILER Snové řešení je ale fakt již trošičku scénáristicky vyčpělou a lacinou fintou, na to přišli už v Dallase, takže příště zcela jistě netoleruju, ani kdyby sám mistr Troška přestal točit "filmy"!

• 8.7.2010  16:39
    Submarino (2010)

Vinterberg je již nějakou tu dobu bezpečnou zárukou toho, jak vám přivodit smíšené pocity vedoucí povětšinou k hlubší depce. Přesně takové pocity jsem měl z Rodinné oslavy, měl jsem je u geniálního Miláčka ráže 6,65 a nyní Submarino není vyjímkou. Na hlavní hrdiny se lepí takové životní exkrementy, až Vám to přijde skoro podezřelé, že tohle může potkat dva lidi, v tomto případě dva bratry, kteří se spolu setkávají už jen na pohřbech nebo ve vězení. Vinterberg se pokouší o chladnou sondu do života sociálně slabších lidí a fetek... Jasně kolikrát jsme toto klišé slyšeli, ale ono to asi zřejmě není od věci vidět čas od času příběh tohoto rázu, ikdyž je to klasická festivalovka, která se zavděčí divákům i zároveň kritikům. Režisér odvedl dobrou práci a symaptická postava staršího bráchy mne nutí dát za čtyři hvězdy.

• 1.5.2010  00:17
    Cesta (2009)

Ikdyž jsem se na film těšil hodně hodně, tak musím trapně konstatovat, že to na výpravnost a syrovou McCartyho poetiku zdaleka nemá. Tuhle věc jsem považoval za takřka nezfilmovatelnou, protože jsem nevěřil, že dětského hrdinu bude moct někdo věrohodně zahrát a je fakt, že mi moc dětský herec nesedl. Viggo je ovšem frajer a scenérie postapokalyptické Ameriky je místama opravdu dech beroucí. Silné tři hvězdy za odvahu zfilmovat Cestu.

• 20.4.2010  00:31

Velmi dobrodružný a napínavý válečný film, který mě dosti bavil. Stará škola obohacená tehdy novým trendem politické korektnosti, čekejme tedy postavu emancipované ženy a černocha. Ovšem dnes by se tam do příběhu nějak vměstnal i homosexuální desátník a asiat detonátor.

• 7.4.2010  07:59
    Repo Men (2010)

Poslední čtvrthodina filmu je ovšem za plnej počet.

• 4.4.2010  00:43
    Pozdní sběr (TV pořad) (2010)

konečně, na anděla už sem byl fakt alergickej

• 25.3.2010  13:27

Dechberoucí dílo předního vietnamského režiséra plné lidské krutosti, šílenství a nesmyslného násilí s neuvěřitelně skvělým výběrem hudby (Silver Mt. Zion, Radiohead, Santaolalla...), které nám odhaluje tu nejhorší stránku lidské povahy opravdu originálním způsobem (pomalé záběry kamery, zvláštní střih, symbolické scény či scény, které s celkovým příběhem nemají vůbec žádné dočinění). Trochu mi to svou intenzivní tíživou atmosférou piřpomenulo filmy A. G. Iñárrita.

• 14.3.2010  23:36

hubenej poirot :D

• 1.3.2010  04:08

rozhodně nenosim rovnej kšilt na stranu, zlatej řetěz po tygrovi mikea tysona a vytahaný triko po mym nehubenym dědovi, ale každopádně zastávam názor, že jediná muzika na český scéně, která se dá dneska ještě poslouchat, je česká forma hiphopu. nejenže je inovativní, inteligentní, upřímná a v neustálym vývoji (tedy člověka dokáže pořád a pořád překvapovat), ale je též neuvěřitelně přesným obrazem dnešního čecháčkovskýho konzumního stylu života a svým dekadentnim přístupem na něm nenechává nit suchou. přitom však neužívaji bezvýchodnou plochou kritiku dnešních protestsongařů se světozachraňovacími komplexy, ale používají kouzlo parodie a originálních slovních obratů. navazují tak možná na různé dekadentní vlny, kterých v české literatuře nebylo málo od dob takových gellnerů či šrámků. tahle česká hiphopová scéna je dnes zejména zastupovaná všeuměleckou skupinou biggboss, která se postupně vyrekrutovala z české grafitti scény devadesátých let a možná díky tomu nemůže být člověk překvapen jejich obrovskou kreativitou a tudíž výsostnym postavením v českých luzích a taky hájích. takže mne tento dokument jednoznačně zajímal a navzdory zdejšímu nízkýmu hodnocení mě mile překvapil.

• 25.2.2010  22:37
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

aha... tohle jsem fakt vidět nemusel. řešit to, jestli byl komunistický režim zrůdný je něco tak bezpředmětného, jako když bychom přemýšleli o tom, jestli jít nebo nejít na nový film zdeňka trošky, ne?

• 1.1.2010  21:50

Právě jsem se vrátil z předpremiéry v Kině Lucerna a nemůžu se ubránit smíšeným dojmům z právě shlédnutého filmu. Jistě, jde o velmi kvalitní dílo plné fantazie, imaginace, nápadů, originality i filozofické roviny. Vždyť je to také film Terryho Gilliama! Ale ten závěr prostě působil velmi velmi nedodělaně, což trochu shodilo předchozí Gilliamovy snahy natočit další geniální výplod své mysli. Před filmem jsem se malinko obával, jak mistr zvládne ukočírovat takové množství hereckých hvězd a nakonec se to povedlo. Ledger a Farrell o level vejš než ostatní (Depp měl žel ve filmu jen málo prostoru a tak stačil nahodit jen pár svých klasických ksichtíků a Law byl značně nevýrazný, jak se i vlastně předpokládalo). Potěšil mě ovšem Andrew Garfield, kterého jsem viděl poprvé v snímku Boy A, kde mě naprosto dostal a tahle role mu také sedla na výbornou! Tedy abych to shrnul: Pokud chcete zažít opravdové filmové unášení nádhernou obrazotvorností, dámy a pánové, zkuste právě tu Dr. Parnasse!

• 12.12.2009  20:41
    Dvojka (2009)

Film je realistickou sondou (ano, ruční kamera) do života dnešní dvojice třicátníků, která vás sice k smrti neunudí, jak byste u takového snímku čekali, ale trochu mi unikl smysl toho, proč byl snímek natočen. Takové filmy se musejí přestat točit, jinak se česká kinematografie nikdy neuzdraví.

• 2.12.2009  20:29

ano, zvracecí mechanizmus se dá spustit i jinak než technikou jednoho prstu! opravdu nechutně hnusný pořad.

• 5.11.2009  11:02

Jasně, lidé mají vždy problém s přijímáním nových pohledů na věc. Mají rádi to své zaprděné a stokrát vyzkoušené teplíčko. (Nebudu tu psát, že jsou zde použity dávno již překonané argumenty, což v dnešní postmoderní době nikoho nepřekvapí, protože se dnes může zpochybnit uplně cokoli...) Tento trochu naivní film nás spíš než k tomu, abychom uvěřili darwinistickým teoriím, vede k tomu, abychom se zamysleli, jak hodně tolerantní lidé jsme vůči názorům zcela odlišným od těch našich. Je však darwinistický svět stejně tak tolerantní vůči světu věřících, jak od něj sám tak vehementně vyžaduje?

• 11.10.2009  01:20
    Hlad (2008)

Zcela jistě hnusný a neuvěřitelně intenzivní film o základních lidských rysech, potřebách, vlastnostech, idejích, důstojnosti, krutosti, životě, smrti, víře, beznaději i naději... A rozhodně ani jeden záběr či scéna nebyla zbytečná, ale měla svojí naléhavou symbolickou hodnotu!

<< předchozí 1 2 3 4 5