René

René

<< předchozí 1 2
    • 28.3.2015  22:57

Kde jsou ty časy Pulp Fiction. Sračka, ale pobavila.

• 11.10.2013  22:18

Ano, je to patetické a zdlouhavé, ale něco tam bylo.

• 5.10.2013  00:06

Poměrně brzo jsem věděl že to takhle nějak dopadne. A vůbec mi to nevadilo :)

• 17.1.2012  18:11

Po shlédnutí filmu jsem si připadal jako člověk, který snědl několik kilo cukru. Všeho s mírou - tady ale bylo na můj vkus načinčanosti a přeslazenosti až moc. Neříkám však, že k úplnému nekoukání.

• 13.6.2011  21:19

Aha, tak takhle to s Hitlerem a jeho kámošema bylo, tak to aby jsme přepsali dějiny :). No tedy, nikdy by mě nenapadlo, že se dá udělat parodie na válečné filmy na způsob jakéhosi patetického westernu nebo sci-fi či co to vlastně bylo. Bohužel pana mistra Quentina Tarantina určitým způsobem ano. Tak hlavně že se to lidem líbí, vlastně i já jsem se svým způsobem bavil.

• 22.5.2011  02:21

Ne, k tomuhle filmu asi nebudu psát žádný komentář. Prostě se podívejte co vás při troše smůly možná čeká.. Občas to bylo realistické až moc, ale zcela nereálné? Obávám se že nikoli.

• 10.3.2011  19:16

Jeden z těch lepších Colombů, i když tentokrát slavný detektiv neměl až tak těžkého soupeře. Kdo to shlédne, uvidí proč..a taky se možná konečně dozví jak vypadá paní Colombová :)

• 10.3.2011  01:37

"Woody Allen jak má být". Vtip, myšlenka, která jde trochu do hloubky, propracovaná psychologie postav... Rozhodně jsem se nenudil.

• 1.12.2010  01:31
    Vojna a mír (TV seriál) (2007)

Román jsem četl. Seriál je samozřejmě uzpůsoben masovému diváckému vkusu, ale i tak je tam těch zjednodušení až příliš. Viděl jsem necelé dva díly a stíhal jsem u toho ještě v pohodě vařit a uklízet :) Podstatě románu je to dosti vzdáleno a to tak moc, že si to snad název Vojna a mír ani nezaslouží. Doporučuji hlavně znalcům historie, velmi se pobaví :))

• 21.11.2010  00:28
    Famílie (divadelní záznam) (2010)

:) A i nějaká ta slza ukápla.

• 6.7.2010  20:36

Drama, jak z Kafkova románu. Vím, že reforma a hodnocení justice není náplní těchto stránek, přesto si neodpustím názor, že tento pořad by měl být výraznou inspirací ve snaze s českým soudnictvím něco udělat, pokud to vůbec jde. (nejsem samozřejmě právník) Myslím, že chabá informovanost o této kauze vypovídá též hodně o nepříliš dobrém stavu české žurnalistiky.

• 6.7.2010  20:22

Ani zajímavé, ani vtipné a už vůbec ne chytré. I když to zas tolik neurazí. Alespoň mě ne.

• 6.7.2010  19:59
    Sever a Jih (TV seriál) (1985)

U druhé série, zdá se mi, jde úroveň trochu dolů a vzdáleně mi to připomíná jakousi soap operu, kde se děj příliš neposouvá. Jako celek však O. K.

• 13.2.2010  00:48
    Kmotr III (1990)

Některé momenty působivé, ale jako celek dle mě ne zcela funkční. V podstatě opakování téhož se spoustou pro mě místy až nadbytečné nostalgie. Kdybych to točil já, tak bych to zkrátil a zaměřil se na Michaelovo pokání :).

• 8.11.2009  00:58

J. P. Belmonda mám rád a proto asi těžko objektivně zhodnotím. Jako by se tady pro mě v jeho starých očích zrcadlili všechny jeho skvělé role. Ze samotného filmu jsem trochu zmatený a nejsem si jist zda to jeho tvůrci zamýšleli. Jako by možná oni sami nevěděli co natočit - dokument o bezdomovectví, pokus o popsaní vztahů mezi mužem a ženou či snad další díl pořadu "Chcete mě?" (kdyby náhodou někdo nevěděl tak pořad, kde jsou lidem nabízeni opuštění psi). Nevím, možná to chtělo se na něco zaměřit a jít trochu do hloubky. Kdo nemá rád Belmonda nebo psy, ať si možná nějakou tu hvězdičku z mého hodnocení ubere. (pokud vůbec někoho ty moje bláboly zajímáj :))

• 6.9.2009  18:05

Úlet, ale tak nějak od srdce. Trochu mi to připomnělo film Roztržitý s Pierrem Richardem, i když to samozřejmě není možné úplně srovnávat.

• 15.8.2009  23:43

Možná řemeslně dobře zvládnuté, leč jinak poněkud povrchní a bezobsažné ztělesnění kýče. Umělé, umělé, umělé, jako smích v některých sitcomech, jako úsměv politiků na billboardech, jako amarouny v "Návštěvnících". Jedna hvězdička za originální námořní bitvu a informace o kolibříkovi.

• 25.7.2009  16:53

Myslím, že tvůrci z daného tématu vyžďímali maximum. A to do poslední kapičky.

• 25.7.2009  16:22
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Jinou adaptaci jsem neviděl a ani vidět nechci :). Inu je krásné přenést se do počátku 19. století, neřešit čím nahradíme ropu a do jakého národního parku pojedu na dovolenou, neboť víceméně celá zem je národní park. A k tomu třeba mít nějaké to panství, účastnit se plesů a jiných kratochvílí, jezdit na hony a pokoušet se získat náklonnost jedné ze slečen Bennetových (samozřejmě Elisabeth)..... Promiňte, nechal jsem se unést a kromě toho můj počítač napadl nějaký virus.. zlaté 19. století, pokud se tam ovšem dobře narodíte, jako třeba pan Darcy - seriálový hrdina s 10 000 librami ročně.------Dodatek po posledním dílu: Myslel jsem, že takového drsňáka jako já nic nerozhází.... když ale pan Darcy a Elisabeth...nemáte někdo kapesník prosím...promiňte ale nemohu pokračovat, skrz slzy nevidím na monitor....

• 25.7.2009  15:53

Na tomhle filmu se mi líbí, že nemá přehnané ambice a zdá se, že se ani nebere příliš vážně. Ale na komedii tam je pro mě humoru pomálu, scénař - no doufejme, že nějaký byl, že natáčení nebyla improvizace :).....No zkrátka kritizovat je vždy tak snadné... a v tomto případě je snadné i hledání historických chyb, kterých je zde minimálně několik. Celkově více než příjemná oddychovka nejen pro Daniela Auteuila, se špetkou poselství dalším generacím. Smrt tyranům! Ale nezaslouží si je někdy lidstvo alespoň trochu?

• 5.7.2009  03:30
    Tlumočnice (2005)

Myslím, že poctivé rozloučení Sydneyho Pollacka. Asi nejsem tak chytrý jako někteří zdejší komentátoři, protože děj tohoto politického thrilleru mi nepřišel až zas tak předvídavý a nudný. Fakt je, že např. na druhé shlédnutí bych asi už nějaké ty chyby hledal...a zdá se že i našel. I tak dobrá práce, sbohem Sidney.

• 4.7.2009  22:13

Spíše než film hodnotím těch několik podařených scének, které jsou natolik kultovní a ujeté, že celek jinak hodnotit nemůžu.

• 15.6.2009  01:44

??? !!! ??? !!! :) :) :) :) :) Tož asi tak.

• 12.6.2009  21:13
    Galapágy (TV seriál) (2006)

Při sledování tohoto dokumentu si člověk uvědomí jak nekonečně nádherná, dokonalá a velkolepá byla přiroda, dokud do ní nevstoupil jeden téměř cizí element - člověk. Naštěstí ačkoli lidé dělají co mohou, nestačili ještě zničit všechno :). Tyto dokumenty moc nemusím, ale Galapágy jsou fajn.

• 6.1.2009  22:18
    Sartre, věk vášní (TV film) (2006)

(po 1. dílu) Pro mě ne zcela nezajímavá sonda do Sartrova života, která však byla podána poněkud rozdrobeně, bez pořádné dějové linie, která by film někam vedla.

• 27.12.2008  15:58

Poměrně slušná dobrodružná a akční podívaná, ale to je asi tak vše. Žádnou hloubku bych v tom nehledal.

• 25.8.2008  00:23

Blbost, ale celkem krásná... A ten tolik diskutovaný závěr.. tolik jsem mu chtěl věřit, ale samozřejmě to nešlo, nemohl jsem se ubránit pocitu, že tvůrci najednou změnili žánr z westernu na komedii.

• 20.1.2008  19:24

A máme zde další neuvěřitelné (tentonkrát až příliš) dobrodružství pana Bonda. No nevím, ač jsem obdivovatel bondovského světa plného nadsázky, zdá se mi že zde toho dobývání vesmíru soukromými organizacemi bylo na rok 1967 trochu moc, také jsem měl pocit, že film chvílemi trochu ztrácí tempo, respektive na plátně se pořád něco dělo, ale nepřekvapovalo. Pro mě bondovský průměr.

• 3.11.2007  15:22

Tenhle western se mi nelíbí tolik, jako když mě bylo například 15. Ti hodní pistolníci střílejí zkrátka až příliš dobře, bandité až příliš špatně a scéna kdy se Chico dostane do tábora banditů, tam snad být vůbec nemusela. Ale tyto filmy se samozřejmě netočí proto, aby se rozpitvávaly, ale aby pobavily a nadchly. Zkrátka klasika na kterou si vždy rád a to klidně i po dvacáté-sedmé podívám.

• 3.11.2007  15:10

Dle statistik se čeští muži podílejí na domácích pracích o mnoho méně nežli jejich švédští či někteří jiní západoevropští kolegové. A toto jsou důsledky. Ale vážně, zpět k filmu. Někdy si říkám: buď pozitivní. Ale tady to jde sakra těžko. V příběhu, kde si rodina složená ze tří mužů musí poradit s vedením domácnosti vám totiž tvůrci dají od začátku férově najevo, že v tomto filmu nepůjde o inteligentní zábavu, ale o humor dovedený do totální absurdity. Nicméně, když jsem recykloval svůj filmový odpad, zjistil jsem, že například pár celkem dobrých hlášek zabrání tomu, aby se v něm tento film neválel vedle perel typu Manuela. Určeno pro silně nenáročné jedince či momenty.

<< předchozí 1 2