Star Trek: Do neznáma (2016)

Kde nový díl tápe ba přímo padá na hubu s příběhem, logikou a originalitou, tam zase hojně využívá humoru z pera Simona Pegga. Hodnotil bych tedy celkově mírně pod úrovní jedničky, ale při takto malé stupnici mi to vychází na tři hvězdy.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Vím, že to není populární názor a kdybych ho řekl někde na ulici, tak nedojdu domů, ale my se neznáme, takže tady to napsat můžu: mně se to prostě líbilo. Ano, mám taky úchylnou zálibu v záporácích, takže finální boss, kterej vypadá jako sestříhaný z nevyužitých scén cave trolla z LOTR, mě teda vůbec nenadchnul. Tady to chtělo něco originálnějšího. Teď mě napadlo, jak by to asi dopadlo, kdyby se na filmu podílel i Guilermo del Toro, ale pozdě bycha honit. Máme tu tedy bezvadně zpracovanou klasickou komiksovou zápletku, která se snaží vymanit z Christopherem Nolanem pozměněného vnímání tohoto světa a až na ten finální boss fight se to obstojně podařilo. BTW Jesse Eisenberga nemám vůbec v lásce, ale jsem rád, že konečně našel roli, která mu sedí a nepůsobí v ní jako trotl.

Sebevražedný oddíl (2016)

Skoro to vypadá, jako kdyby ve WB čekali na klesající kvalitu Avangerse a svůj pohled na komiksový svět skvěle načasovali. Podobností je hodně, včetně existence zbytečných, nevýrazných postav (jako třeba Hawkey, toho nemá nikdo rád). Ne, že bych jich v DC universe neměli dost, ale museli si něco schovat pro další díly, žejo. Film má tempo, podtrhnuté mistrně volenou hudbou, nenudí. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byl prostor věnovaný hlavním záporákům. Skoro mám pocit, že někde v půlce filmu mi řekli "tak tohle je záporák, toho půjdou ostatní postavy bít" a pak jsem jen na konci viděl, jak ho ostatní postavy bijou. Přeháním, náznak příběhu v pozadí těchto postav tam byl, ale opravdu jen náznak. Já ale miluju záporáky a chci o nich vědět víc.

Boj (2015)

Nemůžu si pomoct, ale mně film nepřinesl žádné nové dojmy, zjištění, prozření, či prostě cokoli nového. Že ve válce občas zařve nějakej civilista, to známe i my mudlové ze zpráv, dokumentů, literatury. Co se děje kolem toho jakbysmet. Navíc iritující roztřesená kamera a velmi špatné titulky.

Family Guy: The XXX Parody (2012)

Tak tohle je sranda k popukání. Snaha herců o napodobení kreslených postaviček mě dostala do kolen, celým filmem pak bavily různé parodie na seriál. Některé gagy, jako třeba "choking a chicken", navíc i překvapivě sofistikované (předpoklad je, že znáte dobře Griffinovi a americký slang). Ve výsledku je porno to poslední, co mě na tom zajímalo. Škoda jen, že jako Lorettu obsadili takovou kost. Kdyby tam dali nějakou černou prasnici, jako v seriálu, mohlo to být o level jinde :D

Amy (2015)

Budu za hatera, ale mě to prostě nebavilo. První čtvrtina, kdy to je normální (správně cáklá) holka plná života byla bezvadná, zábavná i zajímavá, následoval rychlý rozjezd kariéry a pak následoval úsek kratšího celovečerního filmu, jehož obsahem byly jenom drogy, chlast a pár mužských dementů, pořád dokola. Nic překvapivého u Amy Winehouse, ale nesnesitelně dlouhé pro dvě hodiny v kině. Na jednu stranu je zázrak, že se našlo tolik autentického materiálu, který autoři zajisté chtěli vytěžit na maximum, na druhou stranu je to divácky neatraktivní. Ke konci filmu už následuje jen strmý pád, jak ho všichni už známe, a který už byl opět zajímavý, obohacující a emotivní.

Poslední legie (2007)

Je až smutné, že v Británii natočí film o jednom z nejvýznamnějších období celé její historie a je z toho taková sračka.

Focus (2015)

Zatím hraje většinou grázlíky a frajírky, ale věřte mi, že jednou z Willa bude novej Morgan Freeman. Děj mě příjemně překvapil, ke konci už jsem opravdu neměl tušení, co se teď stane, ani jsem neměl snahu zbytečně hádat a to se dneska už vidí málo kdy. Dokážu si teda představit míň optimistický konec, ale v tomhle jsem já úchyl, nesnáším happyendy.

Dívka ze skříně (2012)

Film jsem viděl při projekci "naslepo", kde v narvanym sále byly první reakce během úvodních titulků vesměs "kurva zase polskej film, do p*če". A překvapivě z kina odešlo nezvykle málo lidí, protože to opravdu bylo koukatelný, docela často i vtipný. Ono v plnym sálu, kde je většina lidí po pár pivech a z jistýho statistickýho hlediska je občas někdo úchyl, docházelo k nečekaným výbuchům smíchu poměrně často. Doma za střízliva bych si to ale asi nepustil.

Slepá (2014)

Jak říkal Eskil Vogt sám, film je složité někam zařadit nebo popsat jeho děj. Mnohem víc vám pomůže, když napíšu, co to není: Není to žádné těžké drama na téma, jak těžký je život slepé ženy. Fakt ne. A vůbec, to že je slepá, vlastně hraje ve filmu mizivou roli a film je ve skutečnosti docela veselý a hravý. A čím pozornější divák jste, tím víc si s vámi film bude hrát a bavit vás. Režijní debut se Eskilovi ohromně vyvedl a rád se podívám na jeho další scenáristickou tvorbu, neboť moje setkání s jeho filmem pro mě bylo také debutem.