Necrotongue

okres Karviná
Undead a militantní ateista

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 15.12.2017  16:41
    Hra o trůny - Dar (S05E07) (epizoda) (2015)

Hmmm, tak i po sedmé epizodě nepřišla žádná změna. Stannisovy síly uvízly ve sněhu jako 6. armáda u Stalingradu, Jon se v minulém dílu rozhodl, v tomto začíná svůj plán uskutečňovat a všechno kolem něj je děsivě roztahané. Doopravdy mě bavilo jen Tyrionovo trnité putování za Daenerys.

• 15.12.2017  16:31

Stále čekám na změnu k lepšímu a stále marně. Pátá sezóna se buď nepovedla, nebo jsem ji nepochopil, ale s knihou jsem žádný problém neměl. Jaimeho cesta za záchranou Myrcelly vyznívá hodně naivně, Píseční hadi, kteří mi v knize přišli zajímaví, mě v seriálu zoufale nebaví, Aryina linie mě momentálně spíše nudí, takže veškeré naděje upírám k severu.

• 15.12.2017  16:21

Další standardní epizoda páté sezóny. Padla různá rozhodnutí, na severu se chystají dvě tažení (jedno válečné a jedno evakuační), ale děj byl opět zoufale plytký a prakticky nic nového nepřinesl. Závěr s Tyrionem a Jorahem byl tím jediným, co stálo opravdu za zmínku a pokud někdo během tohoto dílu usnul, tohle ho/ ji mohlo probudit.

• 14.12.2017  23:44

Vzhledem k tomu, že absolutně nesnáším náboženské fanatiky jakékoliv víry, neviděl jsem nikdy Jonathana Pryce v odpornější roli. Dornské dobrodružství se stalo podle mého očekávání šlápnutím do ... prázdna a situaci v Meereenu jsem jaksi nepobral. Kdože jsou to Neposkvrnění? Nejlepší vojáci? Fakt? V tom případě šlo asi o nějakou parodii, kterou jsem nepochopil.

• 14.12.2017  22:39

I třetí epizoda nabídla v podstatě totéž, co díly předchozí. Nijak zvlášť jsem se nebavil, přestože mě potěšilo, že Janos doslyntal. Děj prakticky stagnoval, Braavos mě vyloženě nudil, každý rozhovor mezi Stannisem a Jonem skončil vždy na stejném mrtvém bodě a dokonce mě přestává bavit i Tyrion, který se prochlastal už třemi epizodami.

• 14.12.2017  21:02

Pátá sezóna mě zatím příliš nepřesvědčila i ve druhé epizodě se toho mnoho odehraje, abych následně zjistil, že se vlastně nestalo nic podstatného. Všichni sice mluví, ale málokdo mluví k věci, o Brienne nikdo nestojí, takže se rozhodne dostát slibu všem navzdory, Daenerys se zacyklila v Meereenu a aby se po událostech na Zdi udělalo tepleji, odjíždí Jaime do Dorn. Hmmm, trochu nuda.

• 14.12.2017  17:17

Původně mělo být mé hodnocení o hvězdičku nižší, ale nápadité propojení s první epizodou první sezóny mě přesvědčilo, že bych měl přitlačit na pilu.

• 14.12.2017  17:01

Zpočátku jsem si myslel, že to první epizoda páté sezóny dotáhne alespoň na čtyři hvězdičky, ale pak tvůrci nechali v Králově Přístavišti proběhnout několik zcela zbytečných rozhovorů přihodili další porci gay soft porna, které mi opravdu nedělá dobře na oči a bylo rozhodnuto. Škoda, protože dialogy mezi Varysem a Tyrionem byly opět skvělé.

• 14.12.2017  16:51
    Hra o trůny - Série 4 (série) (2014)

Čtvrtá sezóna přinesla celou řadu skvělých momentů, ale neodstranila největší problém celého seriálu- žvanění o ničem. Myslím, že nejlepším příkladem tohoto nešvaru je rozhovor z osmé epizody o broucích a Orsonu Lannisterovi mezi Tyrionem a Jaimem, to je přímo majstrštyk. Na to se dá říct jen PROČ?? Na Zdi je střídavě oblačno, ale méně zajímavé vstupy mají stále navrch, podobně je na tom Daenerysina dějová linie, Ohař s Aryou Stark mě na druhou stranu bavili pokaždé.

• 14.12.2017  16:35

Nebýt Brandonovy otravné dějové linie, mohlo z toho být pět hvězdiček, ale tuhle partu jsem si opravdu neoblíbil. Nejzajímavější události tentokrát proběhly v Králově Přístavišti, Cerseiin rozhovor s Tywinem a Tyrionova pomsta byly skvělé stejně jako závěr s Varysem, ale i u Zdi to žilo a znovu jsem viděl kvalitní souboj. Zápor: Tywinova smrt- taťka Lannister mě bavil, had jeden studený. Klady: Jojen a Shae- tetelím se blahem, že už se na ně nebudu muset dívat.

• 14.12.2017  16:18

Devátou epizodu bych klidně ohodnotil pěti hvězdičkami, ale to bych musel boj pořádně vidět. Chápu, že by na Zeď za dne zaútočil jen sebevrah, ale někdy jsem se v té tmě trochu ztrácel. Navíc opět nemohla chybět srdceryvná scéna s umírající citovou investicí, boj náhle téměř utichá a divákovo oko uroní slzu. Hezky si to klišé tvůrci narýsovali.

• 14.12.2017  16:10

Děly se věci důležité, ale ty nepodstatné nezůstaly pozadu, proto je pro mě osmá epizoda nevyrovnaná. Začnu od kladných záležitostí, takže nejdříve musím paradoxně pochválit závěr s perfektním soubojem, postava Sansy Stark konečně prochází nějakým vývojem (a nemyslím tím, že je zase o rok starší) a Arya s Ohařem zase jednou dorazili do cíle své cesty. Události kolem Theona/ Smraďocha mě v podstatě nezajímají a rozhovory v tomto dílu byly převážně o ničem, takže tak.

• 13.12.2017  21:54

Musím uznat,že mě sedmá epizoda oslovila více než předchozí díl. Arya s Ohařem vytvořili nesourodé dynamické duo, které na mě prostě funguje, řekl bych, že mě už nějakou dobu baví nejvíce ze všech přítomných. Tyrion je zábavný i v cele, Briennino pátrání má nový cíl, jen Daenerys a Zeď zase stagnují a mám neodbytný pocit, že Hora už podruhé změnil obličej, ale možná se pletu.

• 13.12.2017  20:50

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky.

• 13.12.2017  19:47

Pátá epizoda byla pro mě tak nevýrazná, že musím hodně vzpomínat, abych si vůbec uvědomil, o čem pojednávala. Mám tušení, že pan Martin napsal postavu Brandona Starka jen proto, že měl tušení, že podle jeho knih vznikne seriál a tato postava mi pak poleze ustavičně na nervy. To byla od něj pěkná špinavost.

• 13.12.2017  16:54

Není mi příliš jasné, proč začal druhý díl zrovna touto scénou. To, abych pochopil, že je s Ramsay Boltonem něco špatně? Už mi to došlo v minulé sezóně, takže ...? Pak už jsem se kvalitně bavil u Jaimeho tréninku s Bronnem a hlavně u královské svatby s překvapením. Jen Brandon Stark by mohl putovat ven z příběhu.

• 13.12.2017  16:36

První epizoda čtvrté série mě sice nijak neohromila, ale ani nezklamala, přišla se slušným standardem. Zaujal mě hlavně rozhovor mezi Tywinem a Jaimem, zážitky dua Arya- Ohař a nová postava prince Oberyna. Zajímalo by mě, kdo je ten lstivý chlapík, který o sobě veřejně tvrdí, že je Daario Naharis, a proč mu to všichni žerou.

• 13.12.2017  16:17

Ohodnotil jsem díl čtyřmi hvězdičkami hlavně kvůli rozhovorům mezi Jaimem a Bronnem a Tyrionem a Brien, kvůli závěrečné epizodě a kvůli některým pasážím Daenerysina lincolnovského tažení. S Jonem jsem se už tradičně nudil, Brandonova linie je pro mě přímo otravná a zbylé rozhovory mi připadaly zbytečné.

• 13.12.2017  14:52

Čtvrtá epizoda vůbec nebyla špatná, Ohař byl mou oblíbenou postavou po celou dobu, ale s postupujícím časem mě baví stále více. Ani nevím, proč se mi při jeho sledování vybavil Terminátor 2 a učení starého kyborga novým kouskům. Po delším putování dostává zase Daenerysina dějová linie šťávu a snad to ožije i na Zdi.

• 12.12.2017  21:43
    Hra o trůny - Série 3 (série) (2013)

Na třetí sezóně se mi mnoho záležitostí líbilo, zejména rod Lannisterů se povedl, není jediného jejich rodinného příslušníka, který by mě štval, více mě tentokrát bavila i dějová linie Daenerys, konečně se neomezovala jen na sáhodlouhé putování z bodu A do bodu B. Totéž, bohužel, nemohu řict o dění za Zdí, výborné scény se příliš často střídají s nudnými nebo podivnými ( chování postav, zvláště Jona). Jednoznačně kladně musím hodnotit konečné řešení starkovské otázky, zklamání mi naopak přinesly epizody s minimem děje a maximem mluvení do větru, v nichž nedošlo prakticky k žádnému vývoji příběhu.

• 12.12.2017  21:24

Závěrečná epizoda třetí sezóny byla slabší než ta předchozí hlavně z důvodů, které ve svém komentáři uvedl Krub a s nimiž plně souhlasím. Jen bych za sebe dodal, že mě Brandonova dějová linie vůbec nebaví a fakt se netěším, až se k ní v další sérii vrátím. Závěrečná scéna s Daenerys mi silně připomněla situace na pobočkách České pošty ve dnech, kdy se vyplácejí sociální dávky. Ale abych jen nekritizoval, velice dobře se bavím pokaždé, když se na scéně objeví tyto postavy: Ohař, rodina Lannisterů a Varys, právě oni jsou za mým hodnocením.

• 12.12.2017  19:37

Devátá epizoda byla jednou z mála opravdu akčních. Vypadalo to, jako by se jejího napsání a natočení ujal zcela jiný tvůrčí tým. Tentokrát se nevyskytla jediná dějová linie, která by nenabídla pořádnou akci a svatební jatka byla už jen třešničkou na dortu.

• 12.12.2017  16:46

Konečně došlo ke změně k lepšímu. Osmá epizoda byla opět plná řečí, ale nešlo o nudné kecání o ničem a rozdíl byl hned znát. Většinu dílu tentokrát táhl Tyrion, byla radost sledovat ho a poslouchat, tvůrci znovu oživili i Daenerysinu linii a můj oblíbenec Ohař by mohl dostat více prostoru.

• 12.12.2017  15:22

Nebýt kvalitního závěru sedmého dílu, hodnotil bych jen dvěma hvězdičkami, ale za tuto scénu jsem musel jít o něco nahoru, vždyť posledních pár minut bylo zajímavějších než celý zbytek epizody. Už jsem viděl několik částí, které byly postavené na rozhovorech a hodnotil jsem je pozitivně, ale mluvilo se tam k věci. Ve chvíli, kdy je nejdramatičtější pasáží dílu (téměř) monolog Shae o tom, jaký bude její status po Tyrionově svatbě, je něco špatně.

• 12.12.2017  14:09

Tvůrci se rozhodli ozvláštnit šestou epizodu téměř nulovým vývojem děje, čímž mě nenadchli. Události, které byly pro další vývoj příběhu důležité, by se v pohodě vešly do deseti minut, na druhou stranu si na své jistě přišli fanoušci horolezeckého sportu, i když finále Ygrittina výstupu je muselo rozesmát stejně jako mě, to byl opravdu velmi slabý moment. Alespoň Malíčkův monolog v závěru stál za to.

• 12.12.2017  13:02

Pátá epizoda vůbec nebyla špatná, ale oba předešlé díly byly o něco málo lepší. Daenerysina linie už byla zase bez děje a na okraji zájmu, podobně to dopadlo za Zdí, protože se tvůrci tentokrát soustředili na Bratrstvo, Jamieho a Královo Přístaviště.

• 11.12.2017  22:44

Sotva jsem stihl vychválit předchozí díl a hned přišla další top epizoda. Obě části měly velmi silný závěr, ale také zajímavý děj a atmosféru, a to není u tohoto seriálu úplně běžné. V obou případech jsem viděl dostatek akce, ale kvalitní byly i rozhovory, ve čtvrté epizodě to byl konkrétně dialog mezi Varysem a Olennou a extrémně mě pobavila Varysova pomsta.

• 11.12.2017  21:24

Třetí epizodu vnímám jako zatím nejvydařenější díl třetí sezóny. čištění žaludku Edmura Tullyho bylo zábavné, stěhování nábytku na setkání Malé rady a Podrickův nečekaný úspěch mě pobavily brutálně a navíc se dostaly do pohybu i události v Astaporu a za Zdí. Příběh měl tentokrát i slušnou atmosféru a výborný závěr, takže jsem byl konečně spokojen.

• 10.12.2017  23:28

Druhá epizoda jde ve stopách té první, neodehraje se nic velkého, probíhají jen méně podstatné záležitosti, nemohu si ani užívat chytrých prohlášení Tyriona Lannistera, protože má na sobě neustále nalepenou zoufale nesympatickou Shae, aby toho nebylo málo, přibyla mi další neoblíbená postava Jojen Reed.

• 10.12.2017  22:18

První epizoda třetí sezóny mě překvapila tím, že k nejzajímavějším událostem dochází za Zdí a u Daenerys, což byla v předchozí řadě místa, kde děj nejvíce stagnoval. Příběh v tomto dílu poněkud přešlapuje na místě, tentokrát mě trochu zklamala Tyrionova linie, od které jsem přece jen čekal víc.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55