Necrotongue

okres Karviná
Undead a militantní ateista

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104
    • 13.12.2018  19:19

Osmá epizoda byla o hvězdičku lepší než předchozí díl, i když je pravdou, že nejvíc mě bavil návrat v čase. Zároveň už je mi ale jasné, kdo stojí za vybráním bezpečnostních schránek, je mi také jasný motiv, takže scénárista opravdu selhal, teď už musím jen čekat, až ke stejnému závěru dojde Paul Gerardi. Šanci k tomu má, protože opět šťastnou náhodou narazil na osobu, která ho může posunout vpřed. Není už těch náhod trochu moc? Asi ne.

• 13.12.2018  19:09

Tentokrát bych si už třetí hvězdičku nedokázal obhájit. Epizoda byla taková nijaká, příliš mnoho času zabralo dojímání se nad smrtí manželky, následná Gerardiho cesta pomsty se velmi rychle zvrhla ve frašku- když už někomu mířím na hlavu pistolí a chci po něm informaci, nemělo by to skončit tak, že se nic nedozvím, ale zato se všem přítomným svěřím se svým životním traumatem.

• 12.12.2018  18:11

Opět jsem epizodu ohodnotil třemi hvězdičkami, protože si nezasloužila lepší ani horší známku, byl to zase takový průměrný kousek, který nenadchne, ani neurazí. Je docela škoda, že se tvůrcům nedaří vytvořit pořádnou paranoidní atmosféru, téma seriálu si o ni přímo říká.

• 12.12.2018  18:02

Až na krajně nerealistické začlenění Paula Gerardiho do organizace P 9 mě pátá epizoda ničím neotrávila a docela mě bavila- hezky to uteklo. Nevadilo mi ani rovnoměrné rozložení děje mezi vyšetřování a partnerskou krizi, takže z toho nakonec vyšla pohodová tříhvězdičkovka.

• 10.12.2018  19:33

Nad některými situacemi by se dalo dlouze polemizovat, ale rozhodl jsem se přimhouřit oko, protože Gerardi sice dělá blbosti, ale zase ten strach o dceru... Myslím, že si tvůrci troufli na něco, na co prostě neměli. Hlavně scénář není z nejlepších a s tím se veze všechno ostatní.

• 10.12.2018  19:25

Původně jsem chtěl třetí epizodu ohodnotit třemi kousky, protože mě celkem bavila, jenže pak mě zkušený kriminální inspektor Paul Gerardi znovu zklamal, když neudržel nervy na uzdě a přímo před policejním vozem radostně porušil hned několik předpisů. Policista by mu ubral body, já mu beru hvězdičku.

• 9.12.2018  13:50

Snižuji hodnocení proti úvodnímu dílu na dvojku, protože mě druhá epizoda příliš nenadchla. Od prakticky soukromého vyšetřování v bance jsem sledoval děj s hodně nevěřícným výrazem v obličeji, protože to na mě působilo všechno příliš amatérsky, vrchol přišel v momentě, kdy se zkušený kriminalista vybavil sebevrahovou pistolí, aby pak velmi přesvědčivě tvrdil, že to byla sebevražda. Chyběla už jen věta: "Není to tak, jak to vypadá."

• 9.12.2018  13:38

První epizoda byla klasickým úvodem do seriálu (divák se seznamuje s postavami a s hlavním tématem), docela na mě fungovalo napětí a atmosféra, zároveň jsem měl ale pocit, že už jsem film nebo seriál s podobným námětem párkrát viděl, takže tři kousky budou muset stačit.

• 6.12.2018  17:20

První epizoda seriálu ještě trpěla dětskými nemocemi, Rowan Atkinson působil přehnanou mimikou spíše jako Mr. Bean než Edmund Black Adder i Brian Blessed se teprve hledal, takže to zatím na lepší hodnocení nebylo. Ale bez mučení přiznávám, že jsem se místy bavil velice velmi.

• 6.12.2018  16:44
    Hell on Wheels (TV seriál) (2011)

Po všech pěti sezónách mohu říct, že jsem byl se seriálem velmi spokojen, vždycky mě potěší, když někdo dokáže zpracovat westernovou tématiku kvalitním způsobem. Nadchlo mě, že si tvůrci zvolili za hlavního hrdinu veterána konfederační armády, protože si na rozdíl od mnohých jiných lidí nemyslím, že americká občanská válka vypukla kvůli ukončení otroctví (rozdíl mezi důvodem a záminkou bývá často podstatný). Bavilo mě, jak se motiv pomsty postupně transformoval v posedlost železnicí, bavil mě postupný vývoj jednotlivých charakterů a myslím si, že postava Thomase Duranta a jeho představitele Colma Meaneyho byla skvělou volbou. Za mě velká spokojenost. 4*+

• 6.12.2018  16:14
    Hell on Wheels - Série 5 (série) (2015)

S hodnocením páté sezóny jsem nemohl mít sebemenší problém, mé známky pro jednotlivé epizody byly vzácně vyrovnané a nedošlo k žádným výkyvům. Série byla už tradičně kvalitní, tvůrci si jako obvykle dali záležet na vytvoření skvělé atmosféry, měl jsem ale připomínky k akci a napětí, kterých bych uvítal větší porci. Musím taky přiznat, že jsem čekal mnohem epičtější finále seriálu a pojetí tvůrců mě trochu zklamalo.

• 6.12.2018  15:47

Upřímně jsem doufal, že alespoň v úplném závěru sáhnu po nejvyšším hodnocení, ale ukázalo se, že to znovu nebude nutné. Finále celého kvalitního seriálu mě trochu zklamalo, mám pocit, že si tvůrci na otevřené konce až příliš zvykli, doufal jsem, že zakončí víc dějových linií než jen tu Durantovu v úvodu jedenácté epizody.

• 6.12.2018  15:30

Velká cena Ogdenu v drážním budování nebyla vůbec špatná, ale tvůrci mě opět dokázali zklamat. Když už nebylo možné obsadit černochy do společensky významných rolí, museli pochopitelně ukázat svůj přínos jinak. Je to docela zajímavé, černoši mi nikdy nevadili, ani nevadí, ale současné kvóty a trendy ze mě zvolna dělají rasistu.

• 5.12.2018  17:35

V této sezóně už se mi několikrát stalo, že jsem chtěl epizodu ohodnotit pěti hvězdičkami, ale nakonec mi něco pokazilo dojem, takže jsem zůstal u čtyřech. A přesně to se stalo i tentokrát, díl se mi hodně líbil, všechno spělo ke zdárnému výsledku, ale dojel na přemíru romantiky.

• 5.12.2018  17:18

Jedenáctá epizoda byla zaměřena nečekaně jednostranně na události kolem Union Pacific, a i když jsem se s Durantem tradičně dobře bavil, nenašel jsem ani tentokrát důvod ke zvýšení hodnocení na plnou palbu. Kvalitní, zábavné, ale ten "kousek" tomu pořád chybí.

• 5.12.2018  15:58

Jak už jsem si v páté sezóně zvykl, nepřišel žádný bonus, který by si řekl o pátou hvězdičku, jinak šlo ale opět o vydařenou epizodu, která mě ničím nenudila, ani nezklamala. Žít v jiné době, myslím, že by si Dr. Mjr. Bendix asi rozuměl s některými pokrokovými lékaři, mezi něž patřil například Josef Mengele.

• 4.12.2018  21:32

Pořád ještě čekám na plnotučnou epizodu, ale ani ta devátá to nebyla, protože nijak nevybočila z dosavadního standardu páté sezóny. Tentokrát šlo spíše o rodinný díl, který vhodně doplnila dějová linie Thomase Duranta se všemi jeho triky a mazanými plány.

• 4.12.2018  18:40

Už, už jsem si myslel, že budu poprvé v sezóně pětkovat, úvod byl výborný, akce na farmě kvalitní s místy až mrazivou atmosférou, ale pak přišel zlom. Celé následné putování se docela táhlo, Cullenova rozhodnutí neměla ani základní logiku a úplně mi to zkazilo dojem z celého dílu. 4*-

• 4.12.2018  18:18

A zase ta samá písnička, od vrcholné schůzky v Salt Lake City jsem si sliboval mnohem víc, než jsem nakonec dostal. Což o to, pánové se snažili, ale už jsem od tvůrců seriálu zvyklý na mnohem lepší představení. Potěšila mě každopádně Eva, když si začala vymezovat hranice.

• 4.12.2018  17:44

Epizody páté sezóny se mi zatím zdají být naprosto vyrovnané. Tvůrcům se zatím nepodařilo něčím mě nadchnout, na druhou stranu bez mučení přiznávám, že se u nich velice dobře bavím. Začínám mít pocit, že pátou hvězdičku má na svědomí rozdělení pozornosti mezi dvě železniční společnosti.

• 4.12.2018  17:08

Ani u páté epizody jsem se v žádném případě nenudil, stále ale přetrvává problém s chybějící ingrediencí, která by mě konečně přiměla udělit pátou hvězdičku. Tentokrát jsem si jistý, že mi chyběla hlavně akce, ale ani intriky a manipulace neběžely na plný výkon. Durant byl ovšem čestnou výjimkou, jeho rozhovor s Maggie byl dokonalý.

• 4.12.2018  16:43

Budu se zase opakovat, ale myslím si, že pátá sezóna není vůbec špatná, jen každé epizodě chybí to "něco", za které bych mohl přihodit i pátou hvězdičku. Ani tentokrát jsem nemohl jít na plný počet, a to jsem radši ani nezohlednil ten řitní alpinismus tvůrců, kteří do příběhu připsali Mary Field, což je postava tak poplatná kvótám, že by jeden zvracinkal. Kdyby tato silná žena, která je jistě jen čirou náhodou i černá, předvedla ve skutečném saloonu to, čím se blýskla v tomto dílu, zmizel by jí úsměv z tváře dřív, než by stihla říct: "Cože? Dehet a peří?".

• 3.12.2018  17:34

Když už je to seriál o budování železnice, musím říct, že jsem měl pocit, že se děj tentokrát vydal spíše po vedlejší koleji. Neříkám, že nebyl zajímavý, jen se celý příběh příliš neposunul kupředu. I přes neustálé připomínky je fakt, že mě seriál pořád baví, po skončení přídělu na daný den, se mi od něj vůbec nechce odcházet.

• 3.12.2018  17:17

Druhá epizoda mě hodně bavila, prstíčky byly luxusní a všechno správně šlapalo, pak si ale asi scénárista něčeho usrkl víc, než by měl a napsal scénu s nesmyslným přežitím dlouhého pádu. Kdyby mi alespoň neukázali, jak je to hluboko, mohl bych nad tím mávnout rukou, takhle to bylo za hvězdičku, původně to měl být plný počet.

• 3.12.2018  16:58

První epizoda byla převážně poklidným rozjezdem páté sezóny, seznámila mě s velkým množstvím nových postav i s poněkud odlišným prostředím u Central Pacific. Pláně nahradily hory, černochy vystřídali Číňani, ale atmosféra i zajímavý děj zůstaly, jen by to chtělo trochu přikořenit.

• 3.12.2018  16:35
    Hell on Wheels - Série 4 (série) (2014)

Čtvrtou sezónu jsem ohodnotil stejně jako tu třetí, i když to po určitou dobu vypadalo i na lepší výsledek. Pak ale přišla šestá a sedmá epizoda, tvůrci vrátili do hry zcela zbytečně postavu, která už se rozhodně vracet neměla, a výsledkem byl násilně natahovaný děj, který mě vyloženě štval. To už bych raději uvítal, kdyby měla série o jeden díl méně, než aby byly mezery vycpávány takovouto vatou. Tiše doufám, že finální řada takovému postupu unikne.

• 3.12.2018  15:50

Třináctá epizoda sice nebyla špatná, ale závěr sezóny by si určitě zasloužil něco navíc. Oživení každopádně přinesl poněkud netradiční zápas v bahně, jinak bylo ale tempo příběhu znatelně slabší, tvůrci podobně jako ve třetí sérii oželeli velké finále a poklidně mířili k další řadě.

• 2.12.2018  17:38

Když si vezmu, že se děj z větší části věnoval rozhovorům mezi Cullenem a Ruth noc před nedobrým ránem, čekal bych, že nebezpečně stoupne hladina odporného patosu, v průběhu epizody mi došlo, že nic takového nehrozí, protože nejde o americký seriál. Velmi dobře zvládnutá záležitost.

• 2.12.2018  17:24

Nejsilnějším momentem jedenácté epizody byla nutnost zachránit zákeřného vraha, aby pro jeho smrt nebyl odsouzen jinak bezúhonný člověk, který je přínosem pro celou komunitu. To bylo morální dilema par excellence. To je ošklivá představa, muset zachraňovat jedince, kterému by se člověk nejradši protočil podpatkem na ohryzku.

• 2.12.2018  17:03

Po předchozí divoké akci jsem počítal se zklidněním děje, ale doufal jsem v novou vlnu intrikaření a záludností, jenže ta se tak úplně nedostavila. Epizoda vůbec nebyla špatná, ale já už vím, že jsou tvůrci schopni mnohem lepšího výsledku, takže si za snížené hodnocení mohou sami. Neměli si mě rozmazlit!

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104