Necrotongue

okres Karviná
Undead a militantní ateista

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 124 165
    • 6.6.2020  16:18
    Nebe s.r.o. - Série 1 (série) (2019)

Absolutně nenáročná oddechovka na jedno odpoledne. Kdybych nebyl ateista, Bůh Stevea Buscemiho by mi asi přišel hodně reálný. Svět vypadá, že ho řídí právě takový nezodpovědný trotl. Pro jednou mi nevadilo ani multikulturní obsazení, tohle je právě ten typ seriálu, do kterého se perfektně hodí (i když Indka jako barbarská válečnice byla přece jen trochu zvláštní...). Nešlo sice o žádnou úžasnou záležitost, ale pobavil jsem se, zasmál jsem se, a o to přece šlo.

• 5.6.2020  13:10
    Desatero hříchů (TV seriál) (2019)

Těžké zklamání. A to jsem Finům tak věřil, zvlášť když do hlavní role obsadili svého elitního vrhače. Scénář přinesl hlavní zápletku, na které se dal vystavět slušný příběh, místo toho se začaly prosazovat nic neříkající vedlejší dějové linie, vyšetřování bylo pomalé, děj se stával stále nudnějším a já jsem se jen těšil, až to skončí. Jediným kladem tak zůstává to, co si dlouhodobě myslím, totiž, že se každé náboženství zaseklo někde ve středověku.

• 5.6.2020  13:01

Jednoznačně stojím za tím, co napsal uživatel fabecc1222, to bylo krásné a stručné shrnutí. Čekal jsem, že mi tvůrci tu všudypřítomnou nudu vynahradí alespoň v samotném závěru, byl jsem ale rychle a krutě vrácen zpět do reality. No, alespoň milovníci dojemných scén si přišli na své.

• 5.6.2020  12:55

Pátá epizoda patřila díky prováděným výslechům a vtipnému závěru k těm lepším, ale ani tak z ní zrovna štěstím neskáču. Celé mi to trochu připomíná koprodukční Princip slasti, tam se taky tak dlouho uměle natahoval děj, až mi bylo na konci úplně jedno, kdo byl vrah. Tady už to začínám vnímat podobně.

• 5.6.2020  12:45

Nejdříve jsem zpozorněl, protože jsem měl pocit, že se konečně začíná něco dít, byla to ale jen zákeřná finta tvůrců, kteří odlákali mou pozornost dalším rozvíjením nepodstatných vedlejších dějových linií, aby mi vzápětí zcela nepřipravenému předhodili testosteronové scény. Šmarjá, proč?

• 4.6.2020  17:04

Jen o málo lepší epizoda ve srovnání s předchozím dílem. Na třetí kousek to každopádně nestačilo. Tvůrci se mi poněkud kostrbatou formou pokoušeli přiblížit osobní život obou vyšetřovatelů, přičemž zřejmě zapomněli, že měli ti dva taky něco vyšetřovat. Vedlejší dějové linie mě příliš nezaujaly, a ta hlavní stále stagnuje. 2*+

• 4.6.2020  16:58

Druhá epizoda byla proti předchozímu dílu citelně slabší, děj tak trochu stagnoval, vyšetřování přešlapovalo na místě a já jsem se až příliš nudil. Vypadá to, jakoby scénáristovi řekli, že půjde jen o třídílnou minisérii, pak zvedli počet dílů na šest, a on pak jen přidával vatu, aby dodal požadovaný počet epizod.

• 4.6.2020  16:50

Po první epizodě hodnotím velmi opatrně třemi hvězdičkami, protože od severské kriminálky čekám mnohem intenzivnější zážitek. Z mého oblíbeného finského tyčkaře tady udělali gaye, takže roli pořádného kaňoura na sebe musela vzít jeho kolegyně, která se ovšem své úlohy zhostila se ctí. Ještě, kdyby se trochu víc vyšetřovalo...

• 3.6.2020  20:40
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Pokud nemáte rádi knihy Terryho Pratchetta, na seriál se nedívejte, nebude vás bavit. Pokud jste horlivými vyznavači největšího z tesařů a nemáte smysl pro humor, na seriál se nedívejte, mohla by vás postihnout mozková příhoda. Pokud jste ještě nic od výše zmíněného autora nečetli, radši to před tímto seriálem napravte, ať víte, do čeho jdete. Pokud jste četli Zeměplochu a Dobrá znamení, určitě si seriál užijete. Jestli mi na britské tvorbě v současnosti něco vadí, je to ta pitomá korektnost, které jsem tady musel překousnout docela hodně. Když jsem i tak hodnotil plnou palbou, je jasné, že jsem se skvěle bavil.

• 3.6.2020  20:28

No, jiné hodnocení ode mě přece nikdo nemohl čekat, že jo? Uznávám, že klíčová konfrontace na letecké základně byla poněkud chabým počinem, ale ani ta mi nedokázala pokazit výsledný dojem ze závěrečného dílu. Naopak, jsem rád, že ve finále nedošlo k žádnému kiksu.

• 3.6.2020  20:20

Autorská dvojice knižní předlohy měla smysl pro skvělý humor, který mám tak rád. Když si navíc dělali legraci z jednoho ze světově nejčtenějších blábolů, nemohli u mě šlápnout vedle. Ani pátá epizoda mi nepřinesla žádné zklamání, opět jsem se výborně bavil.

• 3.6.2020  20:09

Znovu jednoznačně za pět kousků. Tvůrci se evidentně rozhodli udělat radost konkrétně mně (jak na mě ti kujóni přišli?), protože na něco takového jsem dlouho čekal. Tímto se omlouvám Neilu Gaimanovi, kterého jsem kvůli Terrymu Pratchettovi úplně zasklil, což si nezasloužil.

• 2.6.2020  17:13

První polovina třetí epizody byla vlastně historickým exkurzem s andělem a ďáblem. Děj mě úplně vtáhl, takže když po téměř třiceti minutách přišly úvodní titulky, byl jsem z toho úplně paf. To byl kvalitní zápich, který by se Terrymu Pratchettovi určitě líbil. Znovu musím pochválit všechny, kdo se podíleli na českých titulcích- perfektní práce.

• 2.6.2020  17:07
    Good Omens - The Book (E02) (epizoda) (2019)

Druhá epizoda hezky rozvinula načatý příběh a já tady nechci příliš chválit, protože jsem už v předchozím komentáři přiznal, že v tomto případě absolutně nedokážu zůstat nestranným divákem. Takže jen napíšu, že jsem byl velice spokojen a velmi dobře jsem se bavil.

• 2.6.2020  17:02

Jako nadšený čtenář Terryho Pratchetta jsem měl při hodnocení dvě možnosti. Tou první byla otevřená kritika tvůrců za to, že se nedrželi knižní předlohy, druhou bylo nadšení z toho, že konečně vidím zpracování jedné z mých oblíbených knih. Po první epizodě jasně vítězí druhá eventualita, Pratchettův humor byl přítomen, David Tennant hrál velmi dobře Billa Nighyho a já jsem se moc dobře bavil. Tvůrci titulků napsali, že vycházeli z českého překladu Jana Kantůrka, za což jim tímto děkuji, nikdo jiný by nedokázal přeložit knihy Terryho Pratchetta lépe.

• 1.6.2020  22:27

Dvě hvězdičky jsou pro film, který mě vůbec nebavil, celkem slušným výsledkem. Ang Lee přistoupil k fyzikálním zákonům po svém, vsadil na CGI a natočil film o vyšších hodnotách, které mě (přízemního jedince) nemohly oslovit. Snímek byl sice vyumělkovaný, ale jeho příběh mě nechal chladným.

• 31.5.2020  13:56

Proti předchozímu dílu došlo tentokrát k jasné devalvaci příběhu. Když jsem poprvé viděl Dannyho DeVita, neměl jsem radost, stejně jako minule mě ale hra na rozdíl od reality uchránila některých nechtěných záležitostí. Nakonec mi přišly nejvtipnější ty herní postavy, které byly avatary Eddieho a Mila. Vtipných scén jsem si tady našel docela dost, takže mě mrzí, že si scénáristé pořádně nevyhráli s celým příběhem, který byl opravdu citelně slabší.

• 31.5.2020  13:42

Sice nejsem fotbalový fanoušek, na rozdíl od Sarah mám ale pochopení pro lidi, kteří se dokáží pro něco opravdu nadchnout. Dokonce chápu, když se nadšení změní až v úchylku, takže mi byla postava Paula Ashwortha po celou dobu sympatická, na druhou stranu jsem velice dobře chápal i opozici, a celý film jsem si tak užil jako nestranný divák. Velice mě bavil nenápadný, ale výborný Mark Strong.

• 30.5.2020  13:52
    Lov (2020)

Netuším, proč je v popisce k filmu uveden i horor, černá komedie tomu sedí mnohem lépe. Já jsem se tedy při tom brodění v krvi bavil velice dobře, a jestli to o mně něco vypovídá, je mi úplně jedno. Když si totiž Amíci jednou za deset let dokáží udělat srandu ze všech svých tabuizovaných témat, jásám, jaký je to rozdíl proti neustále dokola oslavovanému patriotismu, který se veze na obří vlně patosu. Crystal mě navíc celou dobu bavila svým přístupem, a ještě teď musím přemýšlet nad tím, jak musí být frustrující, když s někým hovoříte, a vašemu protějšku z ničeho nic zmizí hlava (nebo alespoň její podstatná část). Hodnotil bych čtyřmi kousky, ale štvalo mě, že jsou mnohé kraviny v červených číslech, a tenhle chudáček je poněkud nedoceněný.

• 30.5.2020  13:26

No, budu k vám upřímný, tohle není ideální film na konec května. Ale nevadilo mi to, fantazie mi ještě vcelku funguje, takže když Matka draků poprvé vkročila do hračkářství, hbitě jsem si vybavil vánoční atmosféru. Komedii jsem tady sice nenašel, bylo to spíš takové romantické melodrama s morálním poučením zasazené do multikulturního Londýna. Nadšený jsem sice nebyl, ale dalo se to. 3*-

• 29.5.2020  14:09

Španělskou inkvizici sice nesnáším, zato španělské filmy na mě většinou výborně fungují. I tentokrát to tak bylo. I když mi byl snímek hodně nepříjemný, byl to tvůrčí záměr, který skvěle vyšel. Sledovat Javiera, který kromě navštěvování kurzů zřejmě stihl absolvovat i vysokou školu manipulace, byl rozhodně zážitek. Netvrdím, že příjemný, ale určitě takový, který si budu pamatovat.

• 29.5.2020  14:01
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Velkým kladem filmu bylo obsazení Mariána Labudy ml. do role Emanuela Moravce, jeho nadabování už bylo podstatně horší, nepotěšilo mě ani obsazení jiných postav (Edvard Beneš, Emil Hácha), a to mám Viktora Preisse i Milana Kňažka rád. Pokud bych nešel příliš do hloubky, dal by se děj považovat za vcelku slušný a klidně bych hvězdičku přidal, to by se ale tvůrci museli více snažit, chvílemi jsem měl pocit, že museli být někteří členové štábu pod vlivem (hlavně zvukař).

• 27.5.2020  16:43
    Cold Skin (2017)

Klidně si o mně myslete, že jsem konzervativní kazišuk, ale já prostě na ty mezidruhové intimity moc nejsem. Hospodářská zvířata mě sexuálně nepřitahují (na to jsem asi málo muslim), a o tom, že bych se vzrušeně tulil k nějaké obojživelnici, už se vůbec nedá uvažovat. Film šel tedy v tomto směru mimo mě, i když v reálu se Aura Garrido mamce a taťkovi velmi povedla. Děj nebyl v zásadě špatný, herci se opravdu snažili, a protože mám rád Lovecraftovy povídky (předpokládám, že se jimi scénáristé inspirovali), mohla z toho být i lepší známka, kdyby se události tolik nezacyklily.

• 26.5.2020  21:18
    První pokušení Krista (TV film) (2019)

Kdybych hodnotil férově daroval bych Ježíšovi k třicátinám čtyři kousky, když jsem ale viděl, jak se kvůli třičtvrtěhodinovému snímku hryžou křesťani do zadku, dal jsem tomu plnou palbu, protože to evidentně splnilo svůj účel. Místní variaci Rolniček už vyzvedl C0r0ner, výborný byl i trojúhelník "neposkvrněná"- paroháč- nabíječ. Nebyla to tedy žádná inteligentní zábava, ale jak se chcete inteligentně bavit s někým, kdo si myslí, že se veškerá moudrost světa skrývá v jediné notně zmatené publikaci?

• 26.5.2020  14:29

Pokud jste někdy v životě hráli "hercky", jistě mi potvrdíte, že není nic horšího k vidění než piková dáma (tedy pokud vyjde na vás). Ve filmu se sice karty nehrají, ale to pravidlo o pikové dámě tu platí o to silněji. Ruští tvůrci se opět pustili cestou kopírování amerických imperialistů a překvapivě se jim to povedlo lépe než u předchozího pokusu. Atmosféra byla ještě o něco vydařenější než minule, hlavní hrdince nebylo dvanáct a docela slušně jsem se bavil. Za postavu toho chlapce by si scénárista zasloužil ocenění, když někdo napíše charakter, který mi vytáčí budíky do červených hodnot od první chvíle, kdy se objeví, až do samotného konce, asi dělá svou práci velmi dobře. Ten parchant mě sere ještě teď, když o něm píšu...

• 26.5.2020  14:14

Nečekal jsem žádný zázrak, a ani jsem ho nedostal, děda John u mě každopádně jasně vítězí nad dědou Rockym. Podle mých očekávání nedošlo k žádným úchvatným hereckým výkonům, s tím jsem byl předem smířený, velice mi ale vadily naprosto zoufalé dialogy a ještě o něco horší monology. Vzhledem k tomu, že se občas rád podívám na nějaké to krveprolití, mě souboj zabijáckého komanda s aktivním seniorem v jeho podzemním labyrintu slušně pobavil, takže jsem se nakonec rozhodl pro tři slabé hvězdičky. Tvůrci musí být ale vděčni za to, že jsem se uvolil být notně nostalgickým divákem. 3*-

• 25.5.2020  20:23

Netrvalo dlouho, abych pochopil, že jde jen o ruskou variaci na americké horory s podobnou tématikou, a už před polovinou filmu jsem byl rozhodnut pro maximálně dva kousky. Tvůrcům se ale podařilo vybudovat celkem slušnou atmosféru (i když si nejsem jistý, jestli k tomu došlo díky jejich schopnostem, nebo za to mohla spíše děsivá bezútěšnost ruských paneláků- viz. Durak), a přestože byl děj místy až zoufale předvídatelný, nuda to pro mě nebyla. 3*-

• 25.5.2020  14:51

Dnes jsem měl opět štěstí na pořádný akční film, a protože ho natočili Srbové, byl jsem o to spokojenější. V Evropě (i v její slovanské části) se stále častěji objevují akční snímky, které hravě strčí do kapsy leckterý transatlantický počin. Musím se ale přidat ke C0r0nerovi- kolem nás se daří a tady se točí odpadní komedie plné product placementu. Film měl strhující tempo, kvalitní příběh a ani jsem nemusel nikomu fandit, ať by člověk plivnul, kam chtěl, vždycky by trefil zmetka. Jasně byly tady nějaké mouchy, ale bavil jsem se výborně. 4*+

• 25.5.2020  14:39
    Král (2019)

Konečně jsem se zase jednou mohl podívat na historický film, v němž se nevyskytoval žádný černoch, a tím pádem jsem se nemusel zbytečně rozčílit a mohl jsem si tu podívanou v klidu užít. Přestože mi Timothée Chalamet v roli Jindřicha V. vůbec neseděl, byl to asi jediný větší problém, který jsem se snímkem měl. Tvůrci se nenechali přehnaně unést možnostmi CGI a natočili záležitost, která středověkem přímo dýchala.

• 24.5.2020  21:13
    Do větru (2018)

Hvězdička za Jenovéfu Bokovou, která se rodičům povedla, ale ani ona v tomto filmu neměla co hrát. Když zhlédnu nějaký snímek, mám zpravidla alespoň matnou představu, o co vlastně šlo. Sofii Šustkové se mě ale podařilo dokonale zmást, vůbec totiž netuším, co se mi touto záležitostí pokoušela sdělit. Mám z toho celého vlastně jen pocit, že si řecká vláda zaplatila reklamu, aby do Řecka přitáhla více turistů. Pokud by tomu tak opravdu bylo, měla by paní Šustková peníze vrátit, protože selhala. Záběry tam byly sice pěkné, ale nudil jsem se, protože chyběl děj.

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 124 165