Necrotongue

Necrotongue

Tomáš Prusek

okres Karviná
Undead a militantní ateista

8 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
  • 18.3.2018  17:12

  Hledal jsem důvod, proč udělit osmé epizodě alespoň jednu hvězdičku a nenapadlo mě nic jiného než to, že je mi líto hodnotit odpadem seriál, který mě svého času dokázal pobavit. Bylo to ještě horší, než předchozí díl, příběh nahradil téměř nepřetržitý proud násilných scén, které na mě navíc ničím nezapůsobily, byly příliš nenápadité a vzhledem k tomu, že jsem býval masožravec s vlastním chovem, prošlo mi rukama víc vnitřností, než si tvůrci asi byli schopni představit. A jen poznámka na závěr- když někomu opakovaně odřezávám maso ze stehna, mělo by tam nějaké chybět, ne?

  • 18.3.2018  16:58

  Sedmé epizodě jsem udělil hvězdičku za jediný moment, který mě trochu pobavil- Mattyho smrt. Jinak bylo všechno špatně. K už tak roztřeseným záběrům jsem dostal upgrade, každá postava má navíc k dispozici svou vlastní kameru, takže předpokládám, že někteří diváci budou muset při sledování požít Kinedryl. Příběh jako takový nemá smysl hodnotit, logika zemřela ze všech nejdřív a zcela mimo záběr.

  • 18.3.2018  16:49

  Start do druhé poloviny šesté sezóny jsem vůbec nepochopil. Co tím tvůrci vlastně sledovali? V předchozích epizodách mě štvaly příliš časté dokumentární vstupy, šestý díl je v dokumentárním stylu natočen pro jistotu celý, zápletka je okázale nelogická a stupidní a začíná to zavánět těžkou katastrofou.

  • 18.3.2018  14:47

  Bez některých zážitků bych se v šesté epizodě rozhodně obešel. Tiše jsem doufal, že tvůrci zapomenou na zřejmě již povinnou homosexuální romanci a opět proběhlo nadměrné množství dokumentárních vsuvek. Kladně hodnotím pěknou vzpomínku na Annie Wilkes, přestože v seriálu hraje Kathy Bates, střihla si její roli úspěšně Máma Polk.

  • 17.3.2018  17:37

  Přidal jsem čtvrté epizodě hvězdičku, protože byla o něco málo lepší, než předchozí díl a jsem si jistý, že na tom má lví podíl omezení dokumentárních vstupů. Byl bych radši, kdyby místní čarodějnice čerpala svou moc pouze z Měsíce, ne že bych byl nějaký puritán, naopak, jen bych byl radši, kdyby se mě tvůrci pokusili vyděsit jiným způsobem.

  • 17.3.2018  17:26

  Po třetí epizodě jsem zůstal poněkud zmatený. Nepochopil jsem, proč se tvůrci odchýlili od původně nasazeného kurzu, tu ztrátu atmosféry přece museli zaregistrovat. Sotva jsem si po shlédnutí předchozího dílu postěžoval na dokumentární vstupy, dostal jsem jich ještě větší porci, tak už radši mlčím.

  • 17.3.2018  17:18

  Druhá epizoda šesté řady šla ve stopách té první, ale už teď mi dokumentární vstupy, které na mě ještě v minulém dílu působily osvěžujícím dojmem, začaly dost vadit. Vždycky, když se mi podařilo ponořit do rozhodně zajímavého děje, tvůrci mě necitlivě vrátili zpět do reality, a to mě štvalo.

  • 17.3.2018  17:04

  Musím uznat, že pro mě byl start šesté sezóny velkým překvapením. Hotel mě zrovna nenaplnil nadšením a najednou přišli tvůrci s něčím úplně jiným. Pravda, dokumentární styl je v tomto seriálu něčím novým, ale zároveň bylo hned jasné, kdo přežije, takže citlivější povahy nebyly vystaveny stresu nad osudem hlavních hrdinů.

  • 16.3.2018  17:07

  Mrazivá tajemství byla seriálem, u kterého jsem se svého času bavil, ale hlavně v poslední době to s nimi jde z kopce. Je zvláštní, že i když si vybírají za svůj terč politiky nebo flanďáky, které nemám rád (velký eufemismus), zpracování témat mě příliš nebere, je to na mě příliš velká "troškařina".

  • 16.3.2018  16:54
  The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)
  *****

  Když jsem se na seriál začínal dívat, vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, nepodíval jsem se na obsah, ani na hodnocení a komentáře, takže jsem byl po pár Alyssiných větách úplně mimo mísu, ale velice rychle jsem si zvykl, hlavní hrdinové/ antihrdinové mě převelice bavili, tvůrcům se po celou dobu dařilo udržovat děj příběhu v chodu a nechyběl ani můj oblíbený anglický humor. Viděl jsem všechny epizody během tří hodin a nenarazil jsem ani na jedno místo, které by mě nudilo, právě naopak, skvěle jsem se bavil a uvítal bych, kdyby bylo takových záležitostí co možná nejvíc.

  • 16.3.2018  16:40

  Podobný závěr jsem sice více méně očekával, ale v žádném případě jsem nebyl zklamaný. Rozhovory v mobilním domě mě bavily, ale největší spokojenost ve mně vyvolalo zakončení seriálu. Jsem rád, že se tvůrci dokázali vyhnout variantě s jakýmkoli happyendem, to by byla studená sprcha.

  • 16.3.2018  16:29

  Panoptikum zdejších postav doplnil v sedmé epizodě Alyssin svérázný otec a nálada se měnila jako na houpačce. Bylo už velice znát, že se situace zvolna mění v naprosto neudržitelnou a že se příští epizodou příběh uzavře. Já jen mohu říct, že jsem se i tentokrát dobře bavil.

  • 16.3.2018  16:11

  Šestou epizodu bych ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, protože tvůrci ani tentokrát nepolevili v kvalitě, ale musel jsem přidat i pátý kousek za přepadení benzínky. Skvěle jsem se u něj pobavil, anglický humor mi prostě sedí a tady ho bylo plno, i když zrovna neřval a nemlátil do činelů.

  • 16.3.2018  16:03

  Proti předchozím dvěma epizodám byl pátý díl sice lehce slabší, ale i tak jsem byl velmi spokojen. Líbilo se mi, jak tvůrci znovu zvládli během pouhých dvaceti minut pohnout s příběhem a ještě dodat hlavním postavám větší hloubku. Začínám litovat, že se ke mně nikdy nedostala komiksová předloha.

  • 16.3.2018  15:56

  I čtvrtou epizodu jsem ohodnotil pěti hvězdičkami, protože mě děj bavil i přes absenci podobných akčních záležitostí, jaké proběhly v předchozím dílu. James v sobě skrýval obrovský potenciál, nejenže se z něj vyklubal skvělý kuchař, teď ukázal i své kadeřnické schopnosti.

  • 16.3.2018  15:47

  Předchozí epizody mě bavily, ale třetí byla skvělá. Dvacetiminutová výborná práce s psychikou postav, Jamesův vnitřní konflikt psychopat- romantik- vrah byl parádní a Alyssin vnitřní monolog v reakci na probíhající události neměl chybu. A ta syrová akce v závěru...

  • 16.3.2018  15:40

  I ve druhé epizodě pokračovali tvůrci v dobře zahájené práci, hlavní hrdinové mohou být některým divákům jistě protivní, ale mně jsou extrémně sympatičtí a opravdu mě baví. Taky se bavím tím, jak Alyssa o všem rozhoduje a jak James výborně funguje, pokud je správně nasměrován.

  • 16.3.2018  15:28

  Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, o čem seriál asi bude, ale pak jsem se do děje vyloženě "zažral". Oba hlavní hrdinové jsou přesným opakem otřesných "správňáků" a skvělých "cool" typů, kterým nevěřím ani nos mezi očima, takže jsem si je okamžitě oblíbil.

  • 15.3.2018  23:09
  Bosch - Série 3 (série) (2017)
  ****

  Třetí sezóna ve mně zanechala pocit lehkého zklamání a já ji považuji za zatím nejslabší. Těšil jsem se na pochmurnou atmosféru předchozích řad a na pořádnou dávku napětí, ale tvůrci mi tentokrát nasadili přísnou dietu. Atmosféru příběh sice měl, ale byla výrazně slabší, s napětím jsem se prakticky nesetkal a vadil mi i zkratkovitý závěr, aby zbyl ve druhé polovině posledního dílu čas na přípravu další řady. Netvrdím, že jsem se u této série nudil, to v žádném případě, jen jsem se těšil na pořádnou hostinu a dostal jsem jen vegetariánskou porci.

  • 15.3.2018  22:58

  Ani v závěrečné epizodě nedokázali tvůrci překročit svůj stín a nepřiblížili se tak kvalitě předchozích sezón. Třetí řada byla v podstatě ukončena v první polovině desátého dílu, druhá část se už zabývala jen přípravou diváka na čtvrtou sérii a já se teď cítím být podivně podvedený.4*-

  • 15.3.2018  21:41
  Bosch - Clear Shot (S03E09) (epizoda) (2017)
  ****

  Děj deváté epizody byl přece jen zajímavější, příběh se konečně zase pohnul kupředu, ale na pátou hvězdičku to stále nestačilo. V této sérii jsem už dvakrát pětkoval, protože jsem doufal, že se tvůrcům podaří pořádný odvaz, ale potřetí už se nenechám vyprovokovat a počkám si na závěrečný díl.

  • 15.3.2018  20:37
  Bosch - Aye Papi (S03E08) (epizoda) (2017)
  ****

  I osmá epizoda přináší poměrně líné tempo a příběh se příliš neposunuje kupředu, spíše se rozšiřuje. Tvůrci se zatím zdařile vyhýbali budování napětí, lehce jim to ujelo pouze v závěru dílu, což mě potěšilo, ale na druhou stranu mě zklamalo hloupé jednání Jerryho Edgara.

  • 15.3.2018  17:20
  Bosch - Right Play (S03E07) (epizoda) (2017)
  ****

  No jo, už to vypadá, že se u mě další epizody třetího Bosche na pět hvězdiček nedostanou. Mrzí mě to, ale znovu došlo k tomu, na co jsem si stěžoval už u komentářů k předchozím dílům. Tvůrcům se stále nedaří vybudovat správnou atmosféru a velmi mi chybí prvek napětí.

  • 15.3.2018  17:14
  Bosch - Birdland (S03E06) (epizoda) (2017)
  ****

  Situace byla podobná jako v předchozí epizodě, vyšetřování opět vyneslo na světlo další kousky skládačky, lidé před kamerou i za ní podali profesionální výkony, nenudil jsem se, ale chyběla tomu šťáva. Pořád doufám, že dojde k něčemu, co dodá příběhu větší náboj.

  • 15.3.2018  17:10

  Fajn, mám seriál rád, ale i já musím uznat, že proti předchozím řadám není atmosféra až tak dokonalá a hlavně mi pořád chybí nějaké to napětí. Tiše jsem doufal, že se pátá epizoda konečně více rozjede, ale opět k tomu nedošlo. Neříkám, že to byl špatný díl, to vůbec ne, ale chtělo by to trochu okořenit.

  • 15.3.2018  17:03

  Téma čtvrté epizody bylo výborné a teta Joan, jež dosud působila jako pevný pilíř, o který se může Martin v případě nouze opřít, pobavila jako nikdy. Je to zvláštní, ale přestože se nejednalo o mou příbuznou, stejně jako doktor nemůžu ten obrázek dostat z hlavy. Bohužel. A aby toho nebylo málo, Martin opět ukázal, že umí oznámit tragickou událost s nebývalou empatií.

  • 14.3.2018  17:00

  Zajímavá epizoda, plná více či méně skrytých výhrůžek, která dostala do atmosféry třetí řady paranoidní nádech. Každý vyšetřuje každého, jen náčelník Irving je v pohodě a domlouvá si rande. Boschovo pátrání nutí jeho protivníky k první přímé akci a vypadá to, že následující díly budou živější.

  • 14.3.2018  16:51
  Bosch - God Sees (S03E03) (epizoda) (2017)
  *****

  Události se ve třetí epizodě zvolna dostaly do pohybu, část skrytého obrazu se poodhalila a série znovu získává tu správnou "boschovskou" atmosféru, na kterou jsem zvyklý z obou předchozích řad. Fakt mě vyloženě zajímá, jak do příběhu zapadá ten zvláštní černý koloid a těším se na další informace.

  • 14.3.2018  16:43

  I ve druhé epizodě se tvůrci zatím drželi trochu při zdi, i když je pravda, že už poznávám jejich typický systém mnoha zdánlivě nesouvisejících dějových linií, které se, jak předpokládám, opět v jednu chvíli střetnou v dokonalém souladu. Už teď se těším.

  • 14.3.2018  16:38

  Detektiv Hieronymus Bosch se evidentně vrátil v plné síle, opět je totálně zavalený prací a stále nedokáže ovládat občasné výbuchy své povahy. Každopádně jsem první epizodě třetí řady udělil pouze čtyři hvězdičky, protože ji považuji jen za slibný rozjezd nové série.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace