Necrotongue

Necrotongue

Tomáš Prusek

okres Karviná
Undead a militantní ateista

22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ryba jménem Wanda (1988)

  Moje absolutně nejoblíbenější komedie, ke které napsal vynikající scénář John Cleese a která je plná mého oblíbeného anglického humoru. Herecké obsazení je fantastické, Archie Leach Johna Cleese je archetypem anglického právníka, Jamie Lee Curtis je (pro mě) neodolatelná, Michael Palin jako koktavý milovník zvířat je výborný a Kevin Klein jako blbec a milovník filosofie je nenahraditelný. Nemůžu zapomenout ani na Mariu Aitken, přestože hrála pouze ve vedlejší roli, její Wendy Leach byla nepřehlédnutelná, za povšimnutí stojí i štěk, kterého se zhostil Stephen Fry. Snímek je v každém momentu vtipný, děj dynamicky plyne a v žádném případě divákovi nedovolí, aby se nudil a některé scénky těžko dostávám z hlavy: Kenovy pokusy o zabití svědkyně, první seznámení Wandy s ruštinou, Kenovo mučení i Kenova pomsta na letišti, Wandino svědectví u soudu a mnoho dalších. Už jsem film mnohokrát viděl a určitě ho ještě mnohokrát uvidím, alespoň doufám.

 • poster

  Život Briana (1979)

  Poprvé jsem Briana viděl, když jsem byl v 1. ročníku na gymnáziu. Okamžitě se z něj stal film, který patří už celá léta mezi moje nejoblíbenější komedie a nehrozí, že bych se na něj nedíval znovu a znovu. Předpokládám, že kdybych byl zapáleným katolíkem, musel bych se při jeho sledování švihat ostnatým drátem, aby si Všemohoucí nemyslel, že si to užívám. Neuvěřitelně vtipné scény, výborný scénář, skvěle zahrané role, enormní množství hlášek a historických odkazů dělají z filmu absolutně nadčasovou zábavu. Stačí, abych si jen vzpomněl na Otovo sebevražedné komando, Piláta, exleprotika nebo přidělování křížů a už se zase bavím.

 • poster

  Hvězdná pěchota (1997)

  Pro mě jeden z nejlepších protiválečných filmů vůbec. Usměvaví, krásní klaďasové s mozky vymytými všudypřítomnou propagandou, kterou by jistě záviděl i Dr. Goebbels, bojují do poslední končetiny s odpornými a prohnile záludnými brouky. Mezi hlavní klady filmu patří určitě režie, výborné kostýmy, jejichž odkaz je opravdu křišťálově jasný, všudypřítomný entuziasmus všech vojáků, humorně pojaté propagandistické šoty s mrazivým podtextem a skvělé vedlejší postavy Clancyho Browna a Michaela Ironsidea. Verhoeven mě opět nezklamal.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Pokud si dobře vzpomínám,byly Pulp Fiction první tarantinovkou,kterou jsem viděl a jak by řekl profesor Fiedler z Vídně:"První kolo a hned premiér".Láska na první pokus,vynikající film s neuvěřitelným množstvím parádních hlášek,s ideálním hereckým obsazením a úžasným dějem.Je to prostě a jednoduše snímek,který mi nedovolí ani na moment odtrhnout se od obrazovky,drží mě od úvodních do závěrečných titulků,a to i dnes,přestože přesně vím,kdy se v něm co stane a jak všechno dopadne.Luxus!

 • poster

  Soumrak mrtvých (2004)

  Soumrak mrtvých je pro mě už dlouho nejlepší zombie komedií.Mám rád anglický styl humoru,mám rád i duo Pegg/Frost a tady jsem dostal obojí,navíc je součástí balíčku i Bill Nighy jako Phillip,takže obsazení je skvělé,scénář nemá chybu a celý film je navíc multižánrový,takže si může každý přijít na své.Simon Pegg se tady odvázal jako scénárista i jako herec,a i když ne každému sedí,patří k mým oblíbencům,stejně jako tento snímek.A nezapomeňte,všechny cesty vedou k Winchesterovi!

 • poster

  Delikatesy (1991)

  Výborná černočerná komedie,ve které se rozhodně vyplatí obětovat babičku dřív,než bude dobrá pouze na sulc.Nejsem žádný milovník francouzských filmů,ale mám pár oblíbených vyjímek a Delikatesy se drží dlouhou dobu v čele.Komedie,která je černá až cynická a zároveň je tak ujetá,že se na ní dá vysvětlovat význam slova crazy.

 • poster

  Věc (1982)

  Přesně takhle má vypadat kvalitní horor.Carpenter dokázal vytvořit atmosféru tak hustou,že už ji není možno ani krájet.Scénář šlape od prvního momentu až do závěrečných titulků stejně jako pověstné švýcarské hodinky.Věc jsem viděl poprvé ještě jako dítě školou povinné na VHS z burzy,kvalita zvuku a obrazu odpovídala minimálně kopii z jedenácté kopie,ale neztratila nic ze své síly.Od té doby jsem viděl Věc ještě mnohokrát,ale zážitek je to pro mě pokaždé mocný.Mezi mé nejoblíbenější scény patří určitě testování odebrané krve žhavým drátem.Film hodnotím třemi slovy:kult,klasika,nádhera.Záměrně jsem použil slovo nádhera,protože při použití slova krása by si mohl někdo myslet,že jsem rasista a podprahově tady působím.:)

 • poster

  L. A. - Přísně tajné (1997)

  Tento film řadím ke své sbírce snímků s tématikou organizovaného zločinu, přece jen jde o ovládnutí aktivit Mickeyho Cohena, i když hlavní roli si pro sebe urvala korupce v policejním sboru. Když použiji eufemismus, nejsem zrovna fanouškem Russella Crowea, ale film je tak dokonalý, že se mi v něm líbil i on. Hvězdné obsazení, vynikající scénář i režie, perfektní retro atmosféra, žádný hluchý moment, já tomuto snímku nemohu nic vytknout. L. A. Confidential je jasně mým nejoblíbenějším filmem s kriminální tématikou.

 • poster

  O těle a duši (2017)

  Zvláštní film, úplně vyřadil ze hry mé cynické já a maďarští filmaři znovu dokázali, že opravdu umí. Koho by napadlo, že by bylo možné za pomoci vysoké (míněna zvěř) doladit hloubku obou ústředních postav. Snímek byl pohodový, romantický i dramatický, přesto bych ho nedoporučil bojovníkům za práva zvířat ani slabším povahám. Z Alexandry Borbély jsem ještě teď úplně vedle, už dávno se mi nestalo, že by mě filmová postava zaujala tak, jak se to podařilo její Marice.

 • poster

  Heavy Trip (2018)

  U Nabodnuté prdele, to byla ale řežba! Maďaři i Finové mi už několikrát dokázali, že mají smysl pro humor, který mi fakt sedí, a tento výblitek mi sedl jako prdel na hrnec. Pokud má někdo problém s mým výběrem slov v tomto komentáři, ať nejdříve shlédne film, pak (možná) pochopí. Šílení Finové si zase jednou udělali radost, udělali ji i mně a konečně jsem viděl snímek se slušným soundtrackem. Zatímco nehostinný sever Evropy plodí pořádný metalový nářez, teplé krajiny přinášejí například ukňourané hity, se kterými boduje Enrique Iglesias a které ve mně budí chuť, se vším skoncovat. Bavil jsem se skvěle a metalový pozdrav Lotvonenova otce už z hlavy asi nedostanu.