Necrotongue

Necrotongue

Tomáš Prusek

okres Karviná
Undead a militantní ateista

22 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

  Tak to je síla, retro seriál, který se vrací k minulosti, jež se nikdy nestala. Skvělý námět i scénář, výborné herecké výkony a vše dohromady spojuje vynikající hudba, nemohl jsem se od první řady odtrhnout. Tvůrci navíc obsadili do jedné z rolí mého oblíbeného záporáka z béčkových akčních filmů Cary-Hiroyuki Tagawu, čímž si u mě mohutně šplhli a odpustil jsem jim některé podivnosti, které mě na seriálu zarazily. Jako příklad uvedu zvláštní vývoj v technice, zatímco letadla a automobily prošly od konce války zlepšením, ručních zbraní se to netýká, stále se používají Walthery 38 a Erma-Werke MP40. I přes drobné nedostatky a podivný závěr první řady nemůžu udělit méně než 5* a těším se na pokračování.

 • poster

  Most (TV seriál) (2011)

  Jednoznačně moje srdcová záležitost.Mám rád severské kriminálky,ale Most mě z nich baví rozhodně nejvíc.Seriál má vynikající atmosféru,dobře vystavěný příběh a výborným způsobem gradující napětí.Za nejslabší ze tří řad považuji druhou,ale ani tak jí nemůžu dát méně hvězdiček než pět.Měl jsem silné obavy z odchodu Kima Bodnii,ale Thure Lindhadt mě ve třetí sérii velmi mile překvapil a opět vytvořil se Sofií Helin fungující dvojici a já doufám,že se tvůrci ještě nechají přesvědčit k natočení čtvrté řady.Nejlepší hláška všech tří sérií:"Sága Norénová,policie Malmö."

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Zajímavá záležitost, ve které dokážu rozeznat hru Silent Hill, Akta X, Twin Peaks, To, Věc a E.T.Mimozemšťana. Výborný retro seriál s vynikajícím Davidem Harbourem a s Winonou Ryder, která trochu moc tlačí na pilu. Už jsem tady v komentářích několikrát napsal, že až na výjimky nemám rád děti ve filmech, protože většinou slouží pouze k prvoplánovému vyvolávání emocí, ale tento seriál stojí kromě skvělého námětu hlavně na výkonech dětských herců a i já musím uznat, že jsou parádní. To, co mi na takto vymazleném seriálu vadí, jsou některé logické díry ve scénáři, např."Bad Guys" velmi složitě vyhledávají, kdo odkud vysílá, nebo telefonuje, zastřelí i člověka, který dal najíst Jedenáctce, ale policejní šéf,který jim vleze až do srdce projektu, je pouze odvezen domů a do lustru dostane štěnici-divné a nepochopitelné. I přes tyto výhrady si myslím, že jde o hodně povedený počin a 5* si zaslouží.

 • poster

  Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

  Špionážní seriál z období studené války, to je něco pro mě, navíc je velmi dobře natočený a obsazený. Jelikož jsem o sobě nikdy netvrdil, že jsem čistá duše a obránce světla, hbitě jsem si oba hlavní hrdiny oblíbil a dokonce i "kulturní referent" Arkadij mi byl po většinu času sympatičtější, než agent Frank Gaad. Asi to bylo tím, že sovětské zlo bylo jasně přiznané, zatímco američtí bojovníci za demokracii hráli vždy čistě, až na výjimky, ke kterým došlo jednou, maximálně dvakrát... Ale teď vážně, myslím, že pro seriál bylo výhrou, že se Keri Russell a Matthew Rhys dali dohromady i v reálu, ta chemie mezi nimi fungovala fantasticky a přispívala ke skvělé celkové atmosféře. Zpočátku mě trochu iritovala postava Stana Beemana, ale postupně si mě Noah Emmerich získával a šestá sezóna by bez něj byla poloviční. Když už tak chválím jednotlivé postavy, nesmím zapomenout na Marthu Hanson v podání Alison Wright, z které jsem byl opravdu nadšený. Na závěr se musím ještě poklonit scénáristům, kteří po celých pětasedmdesát dílů udrželi vysokou úroveň příběhu. Moc dobře jsem se bavil.

 • poster

  Wentworth (TV seriál) (2013)

  Velice podobné seriálu Orange Is the New Black, jediný podstatný rozdíl vidím v tom, že Wentworth je čisté drama a humor má vstup zakázán. Jinak se oba seriály příliš neliší, oba obsahují i retrospektivní scény, které přibližují jednotlivé postavy, ale Wentworth přibližuje i postavy dozorců a není zaměřen pouze na hlavní hrdinku, ta se v některých dílech dostává úplně do pozadí. Komentář píšu po shlédnutí první řady, seriál mě okamžitě bavil a těším se na další série.// Druhá řada přišla s klíčovou změnou ve vedení věznice, přichází Joan Ferguson- zajímavý kříženec sestry Ratchedové a Reinharda Heydricha, která přináší do seriálu paranoidně sadistickou atmosféru plnou intrik a záludností. Celý seriál se stává mnohem dramatičtějším, surovějším a návykovějším, alespoň mně se od něj odchází velmi těžko, těším se na každý další díl.// Třetí řada byla zatím ta nejdepresivnější, atmosféra opět houstne, ředitelka Joan Ferguson zesiluje svůj psychoteror a pro mýdlo by se za této situace ve sprše sehnula jen ta největší optimistka. Intrikuje se naplno na obou stranách mříží a nejlepší je to, že je scénář napsaný tak dobře, že mi děj nepřišel ani na chvíli "mimo mísu", všechno na mě působí krajně uvěřitelně a chtěl jsem napsat i civilně, ale v případě seriálu z vězeňského prostředí by to asi nebylo na místě. Každopádně jsem i po třetí sérii naprosto spokojený a těším se na čtvrtou.// Čtvrtá série se mi těžko hodnotí, protože byla brutálně skvělá, nemám vůbec nic, co bych mohl vytknout, můžu jedině chválit. Bylo v ní všechno, hutná atmosféra, napětí, dějové zvraty a to všechno namíchané v tak fantastickém poměru, že jsem se od seriálu nedokázal odtrhnout. Někomu by se mohlo zdát, že už jsou některé zápletky za hranicí reality, ale vzpomeňte si na Krejčíře, proti jeho příběhu je Wentworth pořád pouze běžná a nezajímavá záležitost. Mně se právě líbí to, že i když seriál graduje, stále se mi jeví jako krajně reálný a obávám se toho, že v mých případných nočních můrách se může vedle Annie Wilkes objevovat i Joan Ferguson. Fuj, už teď mám husí kůži.

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  Jak okomentovat skeče Monty Pythonova létajícího cirkusu? Geniální! Nadčasové! Neuvěřitelně vtipné! Nedostižné! Nevěřím tomu, že by někdy někdo vymyslel něco lepšího. Je pravda, že poslední série už nebyla tak kvalitní jako tři předchozí, ale když si uvědomím, že seriál vznikal v letech 1969- 1974 a já nad ním řvu smíchy už skoro třicet let, už to o něčem vypovídá. Humor Pythonů je neskutečně nadčasový a hlášky z některých skečů jsou podobně jako hlášky Cimrmanů nádherně použitelné v běžném životě. Ale teď už něco zcela jiného...

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Asi nejlepší válečný film/seriál jaký jsem kdy viděl. Až na drobné detaily naprosto reálně vypadající bojové scény, výzbroj i technika, skvěle napsaný scénář a herecky výborně obsazené postavy. Nikdy bych nečekal, že se něčeho podobného dočkám zrovna od Američanů, ti se nikdy historickou věrností bojové techniky netrápili, kdo viděl Bitvu v Ardenách, ví o čem mluvím. Jejich válečné filmy mi silně připomínaly Babicovo vaření (když nemáme kuře, použijeme rajče), jejich systém byl asi takový: tank jako tank, pokud to má pásy, kdo pozná rozdíl. Na tomto seriálu ukázali, že při troše snahy jsou schopni toho nejlepšího. Tvůrci se navíc nesoustředili jen na samotné bojové akce, ale velice dobře vykreslili i charaktery jednotlivých postav a díky tomu je seriál ještě lepší a zajímavější. Jediné zklamání jsem zažil ve chvíli, kdy skončil poslední díl.

 • poster

  Panství Downton (TV seriál) (2010)

  Baví mě téma, o kterém seriál pojednává. Baví mě doba a země, do které je děj zasazen. Seriál je natočen s obrovskou profesionalitou a navíc v něm vystupují Maggie Smith, jejíž Violet Crawley brutálně glosuje veškeré dění a Michelle Dockery, kterou jsem si oblíbil už jako Susan v Otci prasátek. Při takové konstelaci je prakticky nemožné, abych byl nespokojený. Samozřejmě si uvědomuji, že je děj krajně zidealizovaný, no a co? Přestože je můj přístup ke všemu, co život i filmaři přinášejí, převážně cynický, u tohoto seriálu mi bylo tak dobře, až jsem se sám divil.

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Rozhodl jsem se seriál ohodnotit i okomentovat po dvou sezónách, jakékoli další připomínky případně přidám ke komentářům jednotlivých sérií. Seriál si okamžitě našel místo mezi mými oblíbenými, baví mě zřejmě hlavně proto, že se tak odlišuje od běžné seriálové tvorby. Tvůrcům se podařilo od první epizody vytvořit skvělou, hutnou atmosféru, výborně pracovali i s akcí a napětím a nebýt čtyř poněkud rozpačitých epizod ve druhé polovině druhé řady, neměl bych v podstatě co kritizovat. A dokonce ani o těchto dílech nemohu říct, že by byly špatné, jen jsem se příliš namlsal dokonalosti, která jim předcházela. Velmi mě bavil komentář agenta Murphyho i použití reálných záběrů, které daly celému seriálu větší hloubku. Tohle jsem si opravdu užil.

 • poster

  Černobyl (TV seriál) (2019)

  K velmi dobře hodnoceným záležitostem přistupuji často opatrně, protože jsem nejednou zjistil, že se můj názor od toho většinového odlišuje. U Černobylu šly veškeré obavy velmi rychle stranou. Craig Mazin si dal na scénáři opravdu záležet, seriál byl od začátku do konce prostoupen fantastickou atmosférou, překvapivě jsem byl ušetřen patetických scén, které tak nesnáším, a jako bonus jsem dostal i vynikající herecké obsazení. Navíc mi dokázali tvůrci připomenout tu úžasnou masáž mozku, které se mi tehdy dostávalo z televize, z tisku, ale hlavně ve škole. Tehdejší propaganda musela trhnout rekord v bagatelizování skutečných událostí.