Necrotongue

Necrotongue

Tomáš Prusek

okres Karviná
Undead a militantní ateista

LinkedIn: Necrotongue

31 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Most (TV seriál) (2011)

  Jednoznačně moje srdcová záležitost.Mám rád severské kriminálky,ale Most mě z nich baví rozhodně nejvíc.Seriál má vynikající atmosféru,dobře vystavěný příběh a výborným způsobem gradující napětí.Za nejslabší ze tří řad považuji druhou,ale ani tak jí nemůžu dát méně hvězdiček než pět.Měl jsem silné obavy z odchodu Kima Bodnii,ale Thure Lindhadt mě ve třetí sérii velmi mile překvapil a opět vytvořil se Sofií Helin fungující dvojici a já doufám,že se tvůrci ještě nechají přesvědčit k natočení čtvrté řady.Nejlepší hláška všech tří sérií:"Sága Norénová,policie Malmö."

 • poster

  Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

  Špionážní seriál z období studené války, to je něco pro mě, navíc je velmi dobře natočený a obsazený. Jelikož jsem o sobě nikdy netvrdil, že jsem čistá duše a obránce světla, hbitě jsem si oba hlavní hrdiny oblíbil a dokonce i "kulturní referent" Arkadij mi byl po většinu času sympatičtější, než agent Frank Gaad. Asi to bylo tím, že sovětské zlo bylo jasně přiznané, zatímco američtí bojovníci za demokracii hráli vždy čistě, až na výjimky, ke kterým došlo jednou, maximálně dvakrát... Ale teď vážně, myslím, že pro seriál bylo výhrou, že se Keri Russell a Matthew Rhys dali dohromady i v reálu, ta chemie mezi nimi fungovala fantasticky a přispívala ke skvělé celkové atmosféře. Zpočátku mě trochu iritovala postava Stana Beemana, ale postupně si mě Noah Emmerich získával a šestá sezóna by bez něj byla poloviční. Když už tak chválím jednotlivé postavy, nesmím zapomenout na Marthu Hanson v podání Alison Wright, z které jsem byl opravdu nadšený. Na závěr se musím ještě poklonit scénáristům, kteří po celých pětasedmdesát dílů udrželi vysokou úroveň příběhu. Moc dobře jsem se bavil.

 • poster

  Good Omens (TV seriál) (2019)

  Pokud nemáte rádi knihy Terryho Pratchetta, na seriál se nedívejte, nebude vás bavit. Pokud jste horlivými vyznavači největšího z tesařů a nemáte smysl pro humor, na seriál se nedívejte, mohla by vás postihnout mozková příhoda. Pokud jste ještě nic od výše zmíněného autora nečetli, radši to před tímto seriálem napravte, ať víte, do čeho jdete. Pokud jste četli Zeměplochu a Dobrá znamení, určitě si seriál užijete. Jestli mi na britské tvorbě v současnosti něco vadí, je to ta pitomá korektnost, které jsem tady musel překousnout docela hodně. Když jsem i tak hodnotil plnou palbou, je jasné, že jsem se skvěle bavil.

 • poster

  Wentworth (TV seriál) (2013)

  Velice podobné seriálu Orange Is the New Black, jediný podstatný rozdíl vidím v tom, že Wentworth je čisté drama a humor má vstup zakázán. Jinak se oba seriály příliš neliší, oba obsahují i retrospektivní scény, které přibližují jednotlivé postavy, ale Wentworth přibližuje i postavy dozorců a není zaměřen pouze na hlavní hrdinku, ta se v některých dílech dostává úplně do pozadí. Komentář píšu po shlédnutí první řady, seriál mě okamžitě bavil a těším se na další série.// Druhá řada přišla s klíčovou změnou ve vedení věznice, přichází Joan Ferguson- zajímavý kříženec sestry Ratchedové a Reinharda Heydricha, která přináší do seriálu paranoidně sadistickou atmosféru plnou intrik a záludností. Celý seriál se stává mnohem dramatičtějším, surovějším a návykovějším, alespoň mně se od něj odchází velmi těžko, těším se na každý další díl.// Třetí řada byla zatím tou nejdepresivnější, atmosféra opět houstne, ředitelka Joan Ferguson zesiluje svůj psychoteror a pro mýdlo by se za této situace ve sprše sehnula jen ta největší optimistka. Intrikuje se naplno na obou stranách mříží a nejlepší je to, že je scénář napsaný tak dobře, že mi děj nepřišel ani na chvíli "mimo mísu", všechno na mě působí krajně uvěřitelně a chtěl jsem napsat i civilně, ale v případě seriálu z vězeňského prostředí by to asi nebylo na místě. Každopádně jsem i po třetí sérii naprosto spokojený a těším se na čtvrtou.// Čtvrtá série se mi těžko hodnotí, protože byla brutálně skvělá, nemám vůbec nic, co bych mohl vytknout, můžu jedině chválit. Bylo v ní všechno, hutná atmosféra, napětí, dějové zvraty a to všechno namíchané v tak fantastickém poměru, že jsem se od seriálu nedokázal odtrhnout. Někomu by se mohlo zdát, že už jsou některé zápletky za hranicí reality, ale vzpomeňte si na Krejčíře, proti jeho příběhu je Wentworth pořád pouze běžná a nezajímavá záležitost. Mně se právě líbí to, že i když seriál graduje, stále se mi jeví jako krajně reálný a obávám se toho, že v mých případných nočních můrách se může vedle Annie Wilkes objevovat i Joan Ferguson. Fuj, už teď mám husí kůži.

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  Jak okomentovat skeče Monty Pythonova létajícího cirkusu? Geniální! Nadčasové! Neuvěřitelně vtipné! Nedostižné! Nevěřím tomu, že by někdy někdo vymyslel něco lepšího. Je pravda, že poslední série už nebyla tak kvalitní jako tři předchozí, ale když si uvědomím, že seriál vznikal v letech 1969- 1974 a já nad ním řvu smíchy už skoro třicet let, už to o něčem vypovídá. Humor Pythonů je neskutečně nadčasový a hlášky z některých skečů jsou podobně jako hlášky Cimrmanů nádherně použitelné v běžném životě. Ale teď už něco zcela jiného...

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Asi nejlepší válečný film/seriál jaký jsem kdy viděl. Až na drobné detaily naprosto reálně vypadající bojové scény, výzbroj i technika, skvěle napsaný scénář a herecky výborně obsazené postavy. Nikdy bych nečekal, že se něčeho podobného dočkám zrovna od Američanů, ti se nikdy historickou věrností bojové techniky netrápili, kdo viděl Bitvu v Ardenách, ví o čem mluvím. Jejich válečné filmy mi silně připomínaly Babicovo vaření (když nemáme kuře, použijeme rajče), jejich systém byl asi takový: tank jako tank, pokud to má pásy, kdo pozná rozdíl. Na tomto seriálu ukázali, že při troše snahy jsou schopni toho nejlepšího. Tvůrci se navíc nesoustředili jen na samotné bojové akce, ale velice dobře vykreslili i charaktery jednotlivých postav a díky tomu je seriál ještě lepší a zajímavější. Jediné zklamání jsem zažil ve chvíli, kdy skončil poslední díl.

 • poster

  Černobyl (TV seriál) (2019)

  K velmi dobře hodnoceným záležitostem přistupuji často opatrně, protože jsem nejednou zjistil, že se můj názor od toho většinového odlišuje. U Černobylu šly veškeré obavy velmi rychle stranou. Craig Mazin si dal na scénáři opravdu záležet, seriál byl od začátku do konce prostoupen fantastickou atmosférou, překvapivě jsem byl ušetřen patetických scén, které tak nesnáším, a jako bonus jsem dostal i vynikající herecké obsazení. Navíc mi dokázali tvůrci připomenout tu úžasnou masáž mozku, které se mi tehdy dostávalo z televize, z tisku, ale hlavně ve škole. Tehdejší propaganda musela trhnout rekord v bagatelizování skutečných událostí.

 • poster

  The Boys (TV seriál) (2019)

 • poster

  Detectorists (TV seriál) (2014)

  Pokud bych svá hodnocení zprůměroval, hodnotil bych po třech sezónách čtyřmi hvězdičkami, takže ta pátá jen zrcadlí dojem, který ve mně seriál zanechal. Tak pohodovou a člověčinou doslova nasáklou záležitost jsem už dlouho neviděl. Věřím tomu, že spousta diváků bude mít potíže s nedostatkem akce a pomalým dějem, sám jsem si na to po první řadě stěžoval, teď ale můžu s klidem přiznat, že jsem byl bloud. Výborný seriál, který klade důraz na lidský rozměr a který vypráví o lidech, s nimiž se můžete běžně potkat na ulici (pokud nebude karanténa a pokud si odmyslíte angličtinu).

 • poster

  Oběť (TV seriál) (2019)

  Potom, co jsem se dodíval na tuto minisérii, okamžitě zamířila do sestavy mnou oblíbených seriálů. Nejenže mi tvůrci nabídli pobyt ve Skotsku, oni ještě vytvořili skvělý příběh o vině, trestu, svědomí i touze po pomstě, který obsadili výborně zvolenou hereckou sestavou, doplnili ho fantastickou atmosférou, dohlédli na to, aby děj ubíhal v opravdu svižném tempu, a tohle všechno pak vypustili na mé nic netušící já, čímž mě úplně posadili na zadek. Závěr byl dokonalý.