tuwanakha

tuwanakha

tomts ts

okres Beroun

8 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 27.5.2011
  Doktorka Quinnová (TV film) (1999)

  Doktorka Michaela Quinnová (Jane Seymour) působí jako lékařka v městečku Colorado Springs spolu se svým manželem Sullym (Joe Lando), který je jako významný občan města členem městské rady. Jednoho dne se jistý podnikatel v oblasti těžby mědi snaží v okolí městečka rozšířit svoje podnikání. Jeho žádost však není městskou radou schválena právě rozhodujícím hlasem Byrona Sullyho, který je proti takové aktivitě, která by poškozovala místní přírodu a dělala problémy místním obyvatelům. Ale podnikatel to nechce nechat jen tak a připravuje Sallymu a jeho rodině pomstu. Před oslavou narozenin jejich čtyřleté dcerky Katie ji podnikatelovi ostří hoši unesou. Mike a Sully se rozhodnou nenechat chod událostí jen na šerifovi a vydají se společně s některými svými blízkými přáteli z městečka na nebezpečnou cestu do Mexika, aby získali svoji dcerku zpět.

  • 20.5.2011
  Gekidžóban Naruto: Šippúden – The Lost Tower (2010)

  Sakura, Naruto a Sai mají pod velením kapitána Yamata splnit úkol v ruinách legendárního města Rouranu. Zde mají zabránit loutkovému shinobimu Mukademu v otevření ochranné pečeti. Vše se bohužel zvrtne a Naruto s Yamatem se propadají dvacet let do minulosti... Zde je královské město Rouran ještě v plné kráse a Naruto narazí na skupinu ninjů z Listové, kteří se snaží ochránit mladou královnu. Skupinu vede mladý jounin Minato, pozdější Čtvrtý Hokage a Narutův otec... Podaří se skupině shinobi z Listové vesnice ochránit královnu a lid Rouranu před mocichtivým Mukadem?

  • 28.4.2009
  Sioux Ghost Dance (1894)

  Edisonova laboratoř byla odpovědná za vynález kinematografu (pohybové obrazové kamery) a Kinetoskopu. Většinu filmových dokumentů natočil Edisonův asistent William Kennedy Laurie Dickson, poprvé v roce 1888. Firma Edison Motion Pictures se stala úspěšnou v zábavním průmyslu za méně než dekádu. Nástupnická firma Edison Production Co. (později známá jako Thomas A. Edison, Inc.) nejen postavila aparát pro filmování a pohyblivé obrázky, ale také produkovala filmy pro veřejnou spotřebu. Nejvíce filmů ukazovalo slavné lidi, zpravodajské události, pohromy,lidi v práci, nové režimy z cestování a technologie, scénické názory,expozice, a další činnosti ve volném čase. V letech 1888- 1918, kdy Edison's company zastavilo filmovou produkci, bylo natočeno 341 filmů (dnes bychom řekly šotů či skečů). Film "Siouxský Tanec duchů" natočilo 24.9.1894 Edison´s Black Maria Studio. Je dlouhý jen 24 sekund a předvádí tančící lakotské muže a chlapce v dobových kostýmech a ozdobách.

  • 28.4.2009
  Kimberley Jim (1965)

  Potulní prodejci "zázračného všeléku" Jim Madison (Reeves) a jeho parťák Gerry Bates (Clive Parnell) zavítají do Afriky mezi hledače diamantů. Při partičce pokeru podvodem připraví majitele dolu Berta Pattersona o peníze a licenci na důl v Macmacu. Když jedou obhlédnout důl, zjistí Gerry, že Bert má mladou hezkou dceru Julii (Madeleine Usher) a začne jí nadbíhat. Jim s Gerrym také zjistí, že Bert je mizerný obchodník a nevychází s penězi, takže nakonec začnou Berta a jeho rodinu finančně podporovat. Gerry zjistí, že má soka v lásce v mladém Dannym, který je zástupcem Berta a snaží se jej před dívkou shodit. Danny kvůli dívce boxuje v ringu o titul šampiona a nakonec zvítězí v obou bitvách. Záporákem v tomto africkém westernu je bohatý Ben, který podvodně ožebračuje obyvatelstvo Macmacu. Jim s Garrym se jej snaží obehrát v kartách, ale neúspěšně. Nakonec Garry obrátí Parkerovy kumpány proti němu samotnému a tak jej dostanou. Drobnou zápletkou je též osud Pattersonova předáka Jana a jeho malého synka Nealse. Chlapec si o otci myslí, že je slaboch a neváží si jej. Jim přemluví Dannyho s Gerrym, aby Jana vyprovokovali ke rvačce. Jan oba mladíky zmlátí a chlapec má v otci idol. Celý film je laděn komediálně a proložen písněmi Jima Reevese. Narozdíl třeba od Elvise P. měl Reeves i herecký talent a je škoda, že letecké neštěstí přerušilo nit jeho mladého života.

  • 28.4.2009
  Na Západ (TV seriál) (2005)

  Roku 2005 se na obrazovkách amerických televizí objevila šestidílná minisérie Into the West (Na Západ), na které se jako vedoucí výroby (producent) podílel slavný Steven Spielberg. Epizody seriálu jsou dlouhé zhruba 90 minut a velmi věrně mapují historii amerického západu v letech 1820-1890. Na pozadí příběhu dvou hlavních hrdinů- jižanského koláře Jacoba Wheelera a lakotského šamana Milovaný Bizony, se velmi důvěrně seznámíme s reáliemi té doby i hlavními historickými postavami. Znalci mohou ocenit dobové oděvy, prostředí a nesmírně citlivě zpracované téma lakotských obřadů, kde se vystřídala plejáda snad všech nejlepších indiánských herců v rolích legendárních náčelníků té doby.