Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Romantický fantasy příběh pro ty, kteří nepřestali být v srdci dětmi. Malebná krajina, přijemná hudba a slušné herecké výkony.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Výborná heroic fantasy, napínavá od začátku až téměř do konce. O to víc zamrzí, že rusové neměli k dispozici tolik dolarů jako třeba tvůrci Eragona a ještě maličko nezapracovali na scénáři. Výborný Alexandr Bucharov v hlavní roli mě již podruhé zaujal svým herectvím (předtím Sluha Jejího Veličenstva) a až se těším na jeho další film, který ke mě doputuje. Čím mě ovšem na začátku film až pobouřil, byl ten úvod okopčený z Conana. K sakru proč, pane scenáristo, nemáte dost vlastních nápadů? I ten Žadoba až příliš připomíná Durzu, zcela zbytečně, film by měl na to být mnohem lepším než Barbar, ale tak trochu alibisticky se bojí vymanit z jeho stínu, řídíc se heslem :Lepší slušná kopie, než blbý originál. Tohle ovšem mohl být skvělý originál, jen mít trochu víc odvahy.

...Otan ta psaria vgikan sti steria! (1967)

Poměrně slušný katastrofický film. Český název "Den, kdy zahynuly ryby". Vyšlo také jako kniha (Kay Cicellisová, česky Naše vojsko, 1983).

JCVD (2008)

Musím konsatatovat, že po všech těch oslavných ódách jsem očekával od filmu přece jen víc. Trapná historka o přepadení banky a o tom, jak se k tomu JCVD připletl. Stále jsem čekal, kdy přijde ten skvělý hercův výkon a ono pořád nic. Chvílemi jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet k "vážnému" výkonu, o který se van damme snaží. To, že tento film patří k tomu nejlepšímu, co herec natočil je smutnou vizitkou filmu.

Mamma Mia! (2008)

Film měl u nás ohromnou návštěvnost, ale lze si položit otázku "Proč?". Především asi ze zvědavosti, ta plní kasy nejúčiněji. Hvězdné obsazení hlavních rolí nás nezklame. Skvělý hlas Meryl Streep příjemně překvapí. Herecky nelze asi nic vytknout, ale scénář je prostě velmi slaboučký. Ani superhvězdy jako Streep, Brosnan, Firth či Skarsgård nevykřešou ze slaboduchého scénaře nic mimořádného, to prostě nejde...

Jack Holborn (1981) (seriál)

Nemůžu říct, že by se mi tenhle seriál nelíbil, ale vzhledem k tomu, že mne zastihl už jako dospělého, tak mě neuvěřitelně lezl na nervy hlavní hrdina Jack. Hrozně jsem se divil proč všichni tolerují jeho vylomeniny a nevysázejí mu radši pár na zadnici. JInak moc pěkný dobrodružný film.

V prachu hvězd (1976)

Podle Ivana Jefremova (Hodina Býka). Slušná německá SF s Janou Brejchovou v hlavní roli. Triky jsou stejně mizerné, jako vše z té doby, děj ujde.

Timur a jeho parta (1940)

Film jsem viděl jako kluk při povinné školní návštěvě kina (snad výročí osvobození? už sám nevím). Většinou pouštěli Občana Brycha, ale čas od času něco jiného. Timur a jeho parta je krátký příběh, který sepsal sovětský voják za II. světové války. Samozřejmě, že je to propaganda nejvyššího kalibru, ale v roce 1940(!!!!!!!) se jiné filmy o válce ani netočili. Film beru jako svědectví o době, takhle to prostě v Sovětském svaze tehdy fungovalo. Země neskutečných extrémů. Dvanáctiletí hitlerjungend se s pancéřovou pěstí v ruce vrhali pod tank a stříleli nad sebe(!!!a to je také skutečnost), dvanáctiletí kluci v Salvadoru byli v osmdesátých letech odváděni do armády (viz film Hlasy nevinnosti!!!) a sověti měli své Timury a také Pavlíky Morozovy...

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy (1978) (seriál)

Ještě střeštěnější než předchozí díly, bohužel chybějící pes Zorro a poněkud potlačená Ládínkova osobnost jsou na kvalitě znát.