hygienik

FELICITAS SAECULI

Twitter: h

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 16.12.2017  14:15
    Niekto ako ja (TV film) (1988)

Mladší brat Neberte nám princeznú zapadol po revolúcii prachom. Nie je tak emotívny a nemá tak chytľavé pesničky. Alebo mal proste iba málo času na to, aby sa dostal do povedomia ľudí. Isté je, že dnes po ňom siahnu už iba (n)ostalgici.

• 16.12.2017  13:37
    Tlmočník (TV film) (1981)

Peter Jezný je v mojich očiach normalizačný režisér "rodinných" TV inscenácií, povestný výberom vtedy tabuizovaných tém (život telesne postihnutých, ekológia...). To zachoval aj v Tlmočníkovi, ale tu nezvládol ani scenár ani réžiu, s čím v ostatných filmoch problém nemal.

• 15.12.2017  15:11
    Paddington (2014)

Bolo to trápne, zbytočné a nanajvýš neoriginálne.

• 13.12.2017  12:38
    Vichr 3 (2017)

Mesiac po svetovej DVD premiére k nám do TV tryskom pricválal Vichr 3, rovno aj s CZ dabingom, vec v našich končinách nevídaná. Zostupná tendencia pokračovala aj v 3. dieli, takže sa jedná o zlepenec nanajvýš predvídateľných príhod. Obávam sa, že jediným zámerom Cesty do Ory, bolo túto ságu ukončiť, bez ohľadu na kvalitu práce. Hrali tam 2 herečky, ktorým fandím (Lea van Acken a Hanna Binke), ale ich herecké výkony boli slabučké. Chýbala mi tam výraznejšia medziľudská vzťahová linka.

• 12.12.2017  16:20

Hallmark síce vyradili z TV ponuky, ale v decembri jeho vianočné filmy preberajú aj iné TV stanice. Šťastnejšiu ruku malo pri výbere "salonieK" HBO. Tento film mi absolútne sadol, rodinná gýčovitá pohodička ako trám. Family first.

• 11.12.2017  16:55

Som sklamaný. Trikovo fajn, dejovo bieda. Ruské mi na tom okrem mien a rekvizít neprišlo takmer nič. Mal som dojem, že scenár robili Amerikaňci, ale nie. Skrátil by som to minimálne o pol hodinu. Taký skvelý námet vyšiel takmer navnivoč.

• 9.12.2017  17:05
    Vánoční přání (TV film) (2016)

Vážení přátelé, ano! Konečne vianočný film, ktorý bol fakt super, s BM ako bonusom. Aj keď o Vianoce tam vôbec nešlo.

• 5.12.2017  20:36

SPOILER! Nie žeby námet a príroda neboli super, ale scenár bol ako leporelo. 2 -3 vetičky za 2-3 minúty, načo sa s tým párať, veď je to pre deti. Máme tu Sámov - tak ich kultúre venujeme asi 2 minúty. Útek z domu do lesa, to nie je dobrá zápletka, takže tomu venujeme 5 minút. Zostáva nám hodina času. Tak to bude o soboch. Že v rekvizitárni mali len vypchatého losa? Šup tam s ním hneď po soboch. To je gradácia. No nie?

• 5.12.2017  00:38
    Moos (TV film) (2016)

Veľmi dobre viem, čo obnášajú holandské komédie. Buď sú divné, trápne alebo nadmerne vulgárne. Moos má v sebe každú túto vlastnosť vo veľmi redukovanej, a preto únosnej miere. V podstate je milá, ale na môj vkus málo vtipná a sex je tam rovnako často, ako u nás rauchpauza. V každom prípade na Holanďanov nadpriemerný počin.

• 4.12.2017  12:47

Tak som dostal predčasný vianočný darček, titulky k môjmu najočakávanejšiemu filmu v roku 2017. Ďakujem, Mirischka, za výborný preklad. Film žiaľ nesplnil moje očakávania, ale tie boli naozaj prehnané. Scenár sa oproti seriálu silne "amerikanizoval" - postavy sa vyvíjajú hollywoodsky predvídateľne. Vzťahová schéma zostala podobná, žiaľ aj dejové zvraty sú nápadne podobné, len menej prepracované, čo je samozrejme logické, veď film je oveľa kratší ako seriál. Pozitívom filmu je, že vo mne vyvolal pekné spomienky na seriál. Ale to je dosť málo. Ak mám hodnotiť iba film sám o sebe, tak je žiaľ iba priemerný.

• 2.12.2017  13:33
    Anděl (2016)

Komentár kolegu Malarkeya vo mne vzbudil zvedavosť. Je výstižný, ale veľmi mierny. Je to film sám pre seba, ktorý nielenže priemernému divákovi nič nedá a unudí. Anjel ide ešte ďalej: on totiž diváka najprv prekvapí, potom privedie do nemého úžasu, že to vôbec niekoho napadlo natočiť a pomerne skoro vás tak nas..e, že budete chcieť vyhodiť televízor von oknom. Ale prepnúť je lacnejšie.

• 28.11.2017  18:36
    Das Pubertier (TV seriál) (2017)

Mali to skôr nazvať Der Vater, lebo sa na veci pozeráme otcovými očami. Videl som zopár seriálov o puberťákoch a tento je úplne ZBYTOČNÝ. Od Puberťáčky sa podobnej srandy ako v Turečtine pre začiatočníkov ani náhodou nedočkáte. Mia Casalo je otravná a humor trápny. Absolútne sa nepokúša o vývoj postáv, či výraznejšie zápletky. Každá časť prinesie happy end a explicitné poučenie. A preto mi pripomína jeden večerníček.

• 27.11.2017  23:25
    Boj o pevninu (TV film) (2016)

Čím to je, že každý druhý film na Barrandove je blbý? Kupujú ich v americkom výpredaji?

• 25.11.2017  19:25

Tykwerov "magický realizmus" ma kedysi uchvacoval. Lola beží o život bol proste kult. Dnes ma Zimní spáči už nudili.

• 25.11.2017  18:54
    Samej mi je smutno (TV film) (1983)

Nebyť rominovej poctivej práce tieto normalizačné skvosty by boli navždy stratené. Ďakujem, romin, a ak môžeš prosím ťa, uchovaj čo najviac starých TV filmov pre potešenie ostatných.

• 25.11.2017  17:19

2 hviezdičky za sympatické hlavné hrdinky a tá tretia za Krym a more. Obsahovo to ale nič objavné teda nebolo.

• 24.11.2017  17:06
    Sedam i po (2006)

Jebiga, to je bomba! Slzy mi tiekli od smiechu a padal som zo stoličky. Netuším, čím to je, ale film mi geniálne sadol. Tie postavy loserov, ich hlášky, tá avantgardná výstava. No diamant! Krásny film o ľudských slabostiach.

• 24.11.2017  14:40
    Léto 1993 (2017)

Absolútna nuda (v Brne).

• 18.11.2017  23:32

Lily vo svojom 3. dobrodružstve zachraňuje Vianoce. Môj prvý tohtoročný vianočný film som videl pomerne skoro. Námet je originálny a boli tam snáď 2 dobré vtipy. To je žiaľ všetko. Film je vhodný pre 1. stupeň ZŠ, možno už aj MŠ, ale nie som si istý do akej miery zaujme svoje publikum. Je to taký ateistický Anděl Páně, kde Boha nahradili Mikulášom, anjela dobrou malou čarodejnicou a čerta "zmatene zlou/dobrou" postavou knechta Ruprechta. Pozerá sa to v pohode, len s postupujúcim časom sa budete viac a viac nudiť. Ale na porovnanie s CZ a USA vianočnými rozprávkami to za 1 pozretie stojí. Je zaujímavé sledovať ako sú kresťanské príbehy a motívy postupne nahradzované amorfnou vianočnou neomytológiou (knecht Ruprecht).

• 18.11.2017  23:06

Už dávno som sa pri filme nerozplakal. Ešte sa točia rodinné filmy, kde človek zostane v údive nad krásou prírody a krehkosťou ľudskej duše. Áno, moje dojmy bude asi málokto zdieľať, ale dnes som videl môj film roka 2017. Tobias Wieman bude asi druhotriedny režisér, ale pre mňa je to kráľ. A scenáristky sú princezné :) A Mia Casalo hrala veľmi presvedčivo.

• 17.11.2017  18:02
    Mžitky (2016)

Andrzej bol velikán, o tom žádná. Ale nie som si istý, či sa kriticko- historické filmy za posledné dajme tomu 4 roky, už stredoeurópskym divákom neprejedli. Mne teda určite áno. Radšej by som nejaký ľahší žáner, ktorý by kľudne nemusel byť ani s posolstvom. Viem, že mnohých naštvem, ale 28 rokov od pádu komunizmu sa mi zdá, že sa už o ňom povedalo všetko potrebné a je na čase sfilmovať súčasnosť, nie minulosť. Ale pozor, to nehovorím o dokumentoch - tie treba točiť, ale o hraných filmoch! To isté podľa mňa platí aj o filmoch o 2. svetovej.

• 17.11.2017  12:37
    Die Pfefferkörner (TV seriál) (1999)

Pfefferkorner je značkou samou o sebe. Za 18 rokov sa už natočilo vyše 150 častí a aj zopár filmov a stále sa točia nové, takže to možno označiť za detskú krimi telenovelu. Hlavnou náplňou je riešenie zločinov a záhad partou decák, popri tom sa tam riešia bežné veci, ale aj aktuálne celospoločenské problémy (kiberšikana, extrémizmus, rasizmus). Ohodnotiť seriál ako celok je ťažké, lebo úroveň jednotlivých častí je veľmi rôznorodá. Od prostoduchých a priamočiarych až po relatívne dobré s dynamickou zápletkou. Takže záleží len na tom, ktorú časť zrovna dávajú v TV.

• 14.11.2017  13:51

Pri tomto filme som rozmýšľal nad 5 hviezdičkami. Zo striedania francúzštiny a holandčiny som takmer dostal orgazmus. Rodinka bola super a niektoré vtipy boli špičkové (1. Predstav si, že si makrela. 2. Každý turista si myslí, že z každého okna v Paríži uvidí Eiffelovku.). Sadli mi takmer všetky postavy, ale hlavne bolo to vtipné celý čas a to sa vidí málokedy. Ak by rozvinuli rovinu so slečnou makrelou, idem na 5.

• 13.11.2017  14:28

SPOILER! Pred 10 rokmi by som jasal, aké je to super. Dnes som mal pocit, že ide o deja vu mozaiku filmov o Ježišovi, medzietnickej prvej láske a dievčenskom futbale, z ktorých každý bol lepší než tento. Je zvláštne, koľko počinov Ulfa Malmrosa som videl bez toho, aby som zaregistroval jeho meno. Najlepší vo Švédsku podľa mňa nie je jeho meisterstuck.

• 11.11.2017  13:04
    Pirko (2016)

Neviem posúdiť, do akej miery je to podmienené Dominikou Zeleníkovou, ale toto je už 2. jej film, ktorý mi vyrazil dych. Povrchná antiutópia o tom, že morálka je pasé a všetci bojujeme o holé prežitie v bezcitnej spoločnosti, kde chce každý sex a prachy, najlepšie súčasne. Na niektoré scény (pichanie drog), dlho nezabudnem a boli herecky excelentné. Samozrejme tých blbých scén tam bolo oveľa viac. Faktom ostáva, že 2. polka filmu, vrátane záveru, pri ktorom som nevedel. či sa mám smiať alebo plakať, bola riadna sila.

• 10.11.2017  22:28

Film technicky slabučký, ale ideovo veľmi funkčný, presvedčivý.

• 9.11.2017  14:50

Nechcem tu nikomu ničiť kult, ale už roky si kladiem otázku, nešlo to natočiť svižnejšie, vtipnejšie? Pesničky boli super, ale samotný dej ma trochu nudil. Herci sú skvelí, ale na 3 veteránov to proste nemá.

• 8.11.2017  15:51
    Poviem jej to sám (TV film) (1984)

Pozitívum vidím v zobrazení konzervatívnej výchovy. Rodič má autoritu a akýkoľvek nesúhlas je už odvrávaním. Viem, že je ten film prehnaný, ale isté veci stoja za povšimnutie. V 17 rokoch zaľúbenci spolu nielenže ešte nespali, ale hanbia sa rodičom priznať, že spolu vôbec chodia. Myslím, že dnes je 17-ročných panicov ako šafranu. Či je to dobré, či zlé, posúďte sami.

• 7.11.2017  16:07

Je mi ľúto, ale 27 rokov od svojho vzniku je film už zastaralý. Brodský hrá na pol plynu, detská tiež, pesničky nič moc. Freóny sú minulosťou. Film sa oháňa exhalátmi a jazdí tam parná lokomotíva - zdroj exhalátov :) Zatiaľčo Ať žijí duchové je nadčasový film, čo môže osloviť aj dnes, freónový duch nie.

• 7.11.2017  12:59

Podľa mňa zatiaľ najlepšie spracovanie H&N z tých 4, čo Nemci natočili. To žiaľ neznamená, že aj dostatočne dobré. Modernizácia sa podarila celkom dobre, len lakros nemuseli nahradzovať jazdou na koni. To už je nemecká obsesia, kôň v každom druhom filme. Bolo to prepchaté pastelovými farbami, miestami dosť trápne a konštantne infantilné, hoci sa to celý čas tvárilo ako cool film. Postavy Hanni a Nanni sestry Meineckové zvládli odohrať na priemernej úrovni. To sa už nedá povedať o ich spolužiačkach. Tam kraľoval afekt, ale to je dané asi hlavne scenárom. Postava francúzštinárky bola najvtipnejšia (jediná vtipná), ale zároveň až prehnane absurdná. Myslím, že točiť pokračovanie nemá zmysel, ale to nech si rozhodnú nemeckí producenti

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44