hygienik

FELICITAS SAECULI

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 10.11.2018  21:08
    Senzi mama (1964)

SPOILER! Film je "antimoralitou". Tvrdí, že dospelosť spočíva v tom, že niekedy klamete, lebo neviete inak. Ale častejšie akceptujete, že ste klamaný pre dobro iných. A naopak detstvo bol čas, keď ste priateľom a rodičom hovorili pravdu. Nu tedy dobrá. Slová milenec a rozvod sú tu kľúčové ale ani raz priamo nezaznejú, hoci je jasné, že sa hovorí práve o nich. Smiešne. Tá hlavná pieseň s textom od Lasicu je veľmi hlúpa a Magda V. bola zlatá. Len neviem, prečo museli námet vhodný na 30 min poviedku natiahnuť na úmorný celovečerák.

• 9.11.2018  12:29
    Benji (2018)

Bolo by fajn vymyslieť nejakú novú zápletku psíčkarských filmov. Osamelý pes, 2 decká a záporáci, to je veľmi obohratá platňa. Ani ten pes nepatrí k najikonickejším plemenám, tak nechápem, že sa s ním furt natočí nový film. To už radšej Beethoven, bernardíni sú aspoň pekný. Ja som za sériu hraných filmov s mačkami!! Tých je oveľa menej.

• 6.11.2018  13:20

Videl som už príliš veľa filmov o koňoch, aby som o Moondence Alexander mohol povedať, že je dobrý. Je priemerný. Pripomína viac filmy 90. rokov, než napr. súčasné nemecké koníčkárny, kde hrdinky sršia sebavedomím a dobrodružstvom.

• 5.11.2018  17:04

Na Luskáčikovi ma zaujala hlavne výprava, ktorá sa mi nezdala prehnaná a herecký výkon Keiry, ktorá tam ako jediná skutočne hrala. Foy mi pripadala taká unilá, už len obliecť do mníšskeho habitu a Mirren s Freemanom tam ako postavy skoro ani nemuseli byť, tak málo času dostali. Scenár bol úbohý až nasierací, Hnevám sa, že sa Hallstrom podpísal pod tak málo muziky za tak veľa peňazí. Komukoľvek kto sa na tom podieľal to akurát v očiach divákov ublíži.

• 3.11.2018  15:11
    Subiet! (2006)

Vždy som si cenil holandské filmy pre ich slobodomyselnosť a Simone van Dusseldorp aspoň zato, že točí rodinné filmy aj keď biednej TV kvality. Lenže HOLANDSKÉ FILMY NIE SÚ DOBRÉ. Roky sa mi zdali super, lebo som nevidel, že idey, ktoré predostierajú ublížia tým, čo podľa nich žijú. Aj Okamžite! je na prvý pohľad drsným, výchovným varovaním pre teenagerov. Ale zároveň je výzvou napĺňať svoje túžby, len nie pod nátlakom okolia.

• 3.11.2018  14:28
    Anne - Série 1 (série) (2017)

Keby skončili po 5. časti... Posledné 2 diely úplne zmenili vyznenie celého seriálu. Rojčenie a obavy hyperaktívneho dievčaťa vystriedali fatálne dilemy. Anna skokovo zo dňa na deň dospela a zmenila sa na "Janu Eyrovú". Tá feministická linka, hoci nevýrazná, mi tam prišla príliš chcená. A posledný diel ma znechutil.

• 31.10.2018  12:57

Nemci už roky točia nielen dobrodružné "krimi" filmy, ale aj seriály, skoro až telenovely pre deti. Sú rôznej kvality. Od infantilnej záchrany psov, až po sofistikované vyšetrovania záhadných eko prípadov. V posledných rokoch vznikli vrámci tohto subžánru pekné kúsky. Bieli sokoli sú niekde uprostred. Keďže naše TV do dabingu neinvestujú, nemôžu sa najnovšie nemecké rodinné filmy u nás odvysielať, lebo pre deti je dabing nevyhnutnosťou. Podstatné je, že nad Sprévou ich aspoň točia ďalej. Bola by škoda, keby tento "posledný" pozitívny filmový žáner vymrel.

• 30.10.2018  18:13
    Toman (2018)

Toman je postava relatívne neznáma s priam hollywoodskym životopisom. Máme zadeláno na blockbuster 1. kategórie. Lenže vajatali hory, porodili myš. Teda nudnú konverzačku, v ktorej mohlo kľudne byť o polovicu postáv menej.

• 28.10.2018  17:28
    Panny (2018)

Je škoda, že ak už raz za rok dajú u nás v TV izraelský film, musí to byť zrovna indie pocitovka. Ono to má príjemnú atmosféru, ale načo točiť filmy, na ktoré divák už zajtra zabudne?

• 23.10.2018  10:51

Srbský film 90. rokov je "zamorený" Kusturicovým kultom. Aj Dragojević sa snaží velikána v mnohom napodobniť. Ako svojský vklad je v tomto filme aspoň dokonalý strih. 2 hodiny sa tie švejkovské historky proste vydržať nedali.

• 21.10.2018  23:18
    Rašín (TV film) (2018)

Film o dejinách, kde sú dejiny len kulisou, na ktorej pozadí vedú 2 páni síce občas emotívnu, ale skoro akademicky noblesnú debatu o podobe českej štátnosti. Aj po čase strávenom v spoločnej cele sa stále oslovujú pane doktore! Čo to dá nezainteresovanému divákovi - 2 hodiny nudy. Za multietnický štát (napr. všeslovanskú ruskú monarchiu, Československo, EU), či za národ? S Ruskom alebo s USA? Keďže ani po sto rokoch sme nenašli v týchto otázkach zhodu, možno je čas uznať, že je to vlastne jedno.

• 20.10.2018  18:09
    Dívka (2018)

Ak by som zostavil rebríček 10 najkontroverznejších filmov, čo som kedy videl, tento by sa tam s prehľadom dostal. Téma výborná, človek protagonistke fandí. Postupom času sa začali objavovať scény, ktoré boli pre mňa na hrane akceptovateľnosti. Záver to totálne zaklincoval v negatívnom zmysle. Znepokojuje ma predstava, že ľudské telo sa dá meniť podľa potreby aj v takej základnej veci, akou je pohlavie. To sa môžete zamilovať do ženy a ona vám jedného dňa možno prezradí, že kedysi bola muž. A žiaľ v závere film vyznieval tak, že Lara potrebuje skôr psychologickú/ psychiatrickú pomoc, než operáciu. Súhlasím s komentárom od TroiMae. Festival inakosti 2018.

• 17.10.2018  21:55

Vážení fanúšikovia TV Chloe Moretz, žiadne super scény s hviezdičkou tam nie sú. Zato 80 minút nudy, áno. Desiree Akhavan vo svojom debute jemne kritizovala islam, že je málo ústretový k LGBT. Dnes za to isté kritizuje kresťanstvo. Má skrátka pifku na náboženstvo. Film Cameron Post si je natoľko istý, že diváci budú zdieľať jeho postoje, že v podstate neodprezentuje argumenty kresťanov, ale paradoxne hlbšie ani pocity prevychovávanej Cameron. To všetko vidíme akoby z rýchlika. Miesto toho prežívame emócie, lenže až na 1 udalosť mdlé. Konanie všetkých postáv sa mi zdalo neautenticky doslovné až teatrálne. Akoby posolstvom filmu bolo, že oba tábory sú natoľko nezmieriteľné, že dialóg medzi nimi nemá zmysel. Nemyslím, že je to nutne tak. Boh nie je bigotný, ale chápavý. Len mi ľudia často nevieme pochopiť druhých. Festival inakosti 2018.

• 17.10.2018  12:17
    Sourozenci (TV film) (1975)

Typický rodinný DDR film. Nie je to nič objavné, obzvlášť dramatické, ale ani nudné. Príjemné letné retro.

• 16.10.2018  17:09

V roadmovie so značne troškovským humorom exceluje Jella Haase (Šantal z Fak jú Goethe) ako vyšinutá stopárka na ceste do Arktídy. Mňa to bavilo, ale musíte byť nastavení na nemecké komédie, lebo inak by vám to mohlo pripadať ako lacný brak.

• 13.10.2018  22:28

Som katolík. Plody II. vatikánskeho koncilu vnímam zväčša negatívne a sám pápežov pontifikát ako slabý. Nedokázal sa rozhodnúť, či je liberál alebo konzervatívec, v dôsledku čoho neustále "lavíroval" a neúspešne čelil vnútrocirkevnej "loby" z oboch koncilových táborov. Neodvažujem sa hodnotiť jeho osobné kvality, teda svätosť a podobne. Tí, čo sledujú dianie v Cirkvi pochopia, keď poviem, že najlepším pápežom po roku 1945 bol pre mňa Benedikt XVI. Technicky bol ten film dosť zle natočený.

• 8.10.2018  15:42
    Má vlastní sestra (TV film) (1988)

Pre mňa najlepší krátky film podľa Astrid, a že ich za tie roky bolo natočených veľa. Tento výborne kombinuje realitu s fantáziou aj poučením. Zachytáva detstvo, aké dnes už asi nikto neprežíva a dnešným deťom sa môže zdať nudný.

• 7.10.2018  21:53

Ako čítam, dokument vyvoláva vášne.Technicky je zámerne veľmi rušivo natočený (prekrývačky, častý strih, rozostrené zábery). Textov je tam veľa, ale ich výpovedná hodnota je diskutabilná a za 90 minút neprinášajú na tému konca sveta nič prevratné, nieto ešte novátorské. Je to niečo ako bulvár na tému dobro a zlo, ktorý presadzuje ideu, že viera v Boha aj diabla, je vedecky vysvetlená a popretá vec. Komunisti by z tohto dokumentu určite mali radosť. Asi ako keď ujo Gagarin vyletel do vesmíru a povedal, že Boha tam nestretol.

• 6.10.2018  23:08
    Odnikud (2017)

Na Odnikiaľ nevidím nič pozitívne, záver filmu je vrchol amorálnosti. Aj spoločenskokritický film môže byť v niečom pozitívny, tento Fatihov počin je však iba fatálny. Film bez nádeje nielenže nemá zmysel točiť, on aj škodí divákom, pretože im podsúva nihilizmus. Nemusíte veriť v súdnu spravodlivosť, verte, že Kristus bude spravodlivo súdiť na konci sveta a preto nezúfajte!

• 6.10.2018  19:30

Žiaľ Slávna päťka a údolie dinosaurov je ďalší nemecký rodinný prepadák. Máme tu novú päťku a už šieste dobrodružstvo. Noví herci sú sympatickí a hrajú prirodzene, ale napr. dospelí záporáci majú pohyby ako pri epileptickom záchvate, dialógy sú občas na smiech (na plač) a scenár je akoby bol film určený pre somáre a nie pre deti. Myslím, že by bolo lepšie ďalší diel už nenatočiť.

• 4.10.2018  13:51
    Beze stop (2018)

Trochu zbytočný film, ktorý je skôr observačný ako dramatický. Keďže k danej téme vzniklo v poslednom čase viacero filmov a v rôznych aspektoch lepších ako tento, je to len nosenie dreva do lesa.

• 2.10.2018  17:09

Skvelý dokument a keby sa všetci protagonisti nebrali tak smrteľne vážne, mohla z toho byť skvelá komédia a la Černí baroni. --- Ako si môžeš zabudnúť zbraň uprostred lúky? Keď si bez zbrane, nepriateľ ťa zabije. Keď ťa zabije, tak skapeš. Keď skapeš, tak si mŕtvy. A keď si mŕtvy, ideš do piče, teda do vesmíru, jasné?! --- 165 mladíkov (sú to vlastne ešte deti) sa hrá na vojačikov. Toto má byť hrozba? Keď budú mať deti, nebudú už mať čas sa hrať a ak, tak len s autíčkami či bábikami.

• 28.9.2018  12:49

Deti mesačného svitu je milý film o 3 deťoch, ktoré majú radi vesmír a veci s tým spojené.Problémom je 100X obohratý scenár, kde zlomom v deji sú zdravotné problémy. Výprava pôsobila dojmom 80. rokov, škoda.

• 23.9.2018  14:48

Na jednej strane ma teší, keď v TV ide ruský film, pretože sa to stáva veľmi zriedkavo. Ale mnohé z nich, a tento tiež, sú len napodobeninami amerických filmov, bez originality. Takže je vlastne jedno, či sa k nám moderné ruské filmy dostanú alebo nie.

• 22.9.2018  13:51

Marek Kuboš je milý človek. Tento autoportrét dá niečo hlavne tým, čo ho už poznajú. Skrátka do kina v piatok večer na to priemerný divák nepôjde, a naopak festivaloví fajnšmekri ocenia sizyfovskú námahu dokumentaristu, z ktorej vyšiel ten najviac "človečí" dokufilm, aký som kedy videl.

• 22.9.2018  12:38
    Zpovědi (2016)

Príliš štylizované, nepresvedčivé, príliš dlhé.

• 19.9.2018  13:06

Film sa nepokúša nič vysvetliť. nie je v ňom tipická dejová stavba- chýba záver a meno útočníka a mimo 1 vety ani jeho motivácia sa vôbec nezmieňujú. Možno tým pán režisér chcel poukázať na nezmyselnosť podobných činov, neviem. Čo je skoro isté, je že americký remake bude lepší ako tento film, lebo on nepochybne bude viac pracovať s emóciami divákov. Toto mi prišlo ako čistý a morbídny voyerizmus. Do kina sa na to neoplatí chodiť.

• 18.9.2018  12:49
    Tvář (2018)

Skritizovať masu obyčajných Poliakov za to, že sú obyčajní, a nie liberálne pokrokoví, že majú strach (A kto sa v živote ničoho nebojí??) a neúprimne lipnú na minulosti (Katolicizmus), je ľahké. Obzvlášť takto priamočiaro, ako pani režisérka. Na to, aby ste mohol niekoho správne kritizovať, ho najprv musíte pochopiť a ešte lepšie mať ho rád aj s jeho chybami. To dokázali Zanussi alebo Svěrák. Mám pocit, že Malgorzata Šumovská svojimi postavami skôr pohŕda.

• 18.9.2018  12:35
    Pírko (2016)

Dovolím si nesúhlasiť s komentárom od Havenohome. Áno, pokiaľ ste matka, alebo aspoň žena, bude sa vám Pierko zdať milé a dojemné. Mne to prišlo neuveriteľne ukecané, uletené. Mal som dojem, že sledujem telenovelu zostrihanú do celovečeráku, ktorý sa hrá na artový film.

• 15.9.2018  17:38

Nemôžem sa ubrániť dojmu, že toto je len ďalší film, ktorý sa inteligentne snaží presvedčiť diváka, že kresťanstvo je skostnatelé a prežité. Vzťah sudkyňa - Adam bol podľa mňa absurdný.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51