hygienik

Slovensko
FELICITAS SAECULI

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 16.1.2019  14:29

SPOILER! No páni, kresťanský romantický film! Veľmi zle. Je tu všetko, čo môže vyvolať u diváka nejaké emócie: láska, smrť, vojna, trpiaca žena, odvážny chlap, deti, autá, finančné problémy, nový začiatok, viera...

• 15.1.2019  12:23

Nemôžem povedať, že by ma film uchvátil a rozhodne by som ho skrátil. Na tému rasizmu boli natočené oveľa apelatívnejšie kúsky.

• 14.1.2019  13:23
    Zoufalství a naděje (2017)

POZOR, NIE JE TO KRESŤANSKÝ FILM!!!

• 10.1.2019  00:16
    Aquaman (2018)

No neviem. Neohúrili ma triky, ani robopostavy ako zo Star wars a iné v priliehavých trikotoch. Tie efekty boli občas za hranicou gýča, ale dej bol celkom zaujímavý. Počkám si na dabing, potom možno zmením názor, pretože toto je film, ktorý podľa mňa stojí za to vidieť dabovaný. Človek sa môže venovať miesto titulkov obrazom. O to viac ma mrzí, že medzi všetkými tými 4K a 3D verziami, sa v našich kinách nevyskytla aj dabovaná verzia.

• 9.1.2019  21:54
    Všechno bude (2018)

Olmo, Olmo, čo si to natočil? Pubertálnu prázdnotu bez ideového cieľa. Ak je hodnota dobrého filmu v záberoch krajiny, antisystémovej rebélii a dialógoch, ktoré veľa nepovedia, tak je Všechno bude hoden Oscara. Toto nie je "dobrodružná cesta", ale čistý nihil. Film, ktorý v sebe nenesie pozitívne posolstvá, poučenie alebo aspoň katarziu, to sú zbytočne premrhané peniaze. Je mi ľúto, že si po Rodinnom filme takto klesol, Olmo. Ale keď čítam tunajšie komenty, je pravdepodobné, že sa mýlim.

• 8.1.2019  14:36

Mačky zbožňujem a v tomto filme boli krásne. Bolo to dojemné, ale po hodine som sa začal nudiť. Ľubovoľný film o mačkách má väčší spád než toto.

• 7.1.2019  13:45

TV premiéra 25. 12. 2018 TV LUX

• 5.1.2019  12:39

Neskutočne dementná záležitosť, až sa divím, že to nasadili do kín.

• 4.1.2019  14:49

Fakt sila. Film sa dá pochopiť len pri veľmi pozornom sledovaní, resp. pochopil som ho vďaka tomu, že niekto urobil SK titulky. Ale možno je lepšie ak divák nepochopí, aspoň sa nepohorší.

• 3.1.2019  21:50
    Jack staví dům (2018)

Trier je dôkazom, že film možno natočiť o čomkoľvek, tváriť sa pri tom, že je to hlbokomyseľná filozofia a so zlomyseľnosťou kombinovať ohavné a umelecké zábery. Má po tomto ešte zmysel očakávať od filmov všeobecne niečo dobré?

• 3.1.2019  16:23

Úporná snaha DDRónov natočiť v 80-tych rodinný film, ktorý by konkuroval tým západným, je až na smiech. Mysticko posmutnelá atmosféra vyžaruje zo všetkého, čo natočili.

• 2.1.2019  18:21

Ale veď to bolo lepšie než trebárs Čertí brko, Kouzelník Žito aj Přání k mání, tak jakýpak-copak? Korolová, Voříšková úplne v pohode. Dej to má na českú rozprávku nadpriemerný. Pavel Kříž podal nadľudský výkon, keď musel mať celé natáčanie na tvári ten dementný úškľabok. Takže 5.

• 2.1.2019  14:37

Nie veľmi šťastný DDR remake dnes už málo známeho ČSSR filmu. Skupinka pražských detí "ide" na pomoc sovietskym námorníkom, ktorí uviazli v Arktíde. Má to bizardnú atmosféru.

• 1.1.2019  17:36

Dík za titulky, SVANTE. Elsa

• 29.12.2018  19:51
    Příběh Walesu (TV seriál) (2012)

Hen Wlad Fy Nhadau - Moja prastará otčina.... Tak začína waleská hymna. Majú krásny jazyk, inšpiratívnych katolíckych svätcov, pochybných politikov a jedného z najmenej závideniahodných susedov v dejinách. Tento seriál má jeden problém. Zvolil si konzervatívnu interpretáciu dejín. Konzervatívnu = provládnu, ako z pohľadu Londýna, tak Cardiffu. Trvalo mi dlho, kým som pochopil, že skutočný Wales nie je bohatý Cardiff ani Newport, že je to vidiek kdesi v Saint David´s a Anglesey. Wales je rozdelený jazykovo, kultúrne, nábožensky a pri interpretácií jeho dejín si budete musieť neustále vyberať. Tento seriál si logicky vybral z dejinného hľadiska zaujímavejší južný Wales, kde sa toho stalo 10X viac než na severe. Južný Wales vyťažil z britskej únie dosť na to, aby bol na Angličanov nasratý o poznanie menej než SZ krajiny. Vybral si úspešných Walesanov, ktorý to dotiahli ďaleko, často za cenu vzdania sa svojich koreňov, alebo naopak ich oportunistického využitia. Pamätám si, ako okolo roku 2000 1 britský historik vyhlásil, že si myslí, že Wales bude prvý región, ktorý sa v horizonte 20 rokov odtrhne od Veľkej Británie.

• 29.12.2018  15:22
    Šípková Růženka (TV film) (2010)

Katka Breillat mala asi byť chlap, lebo v jej tvorbe hrá sexualita kľúčovú rolu. Od tých najexplicitnejších až po latentné formy. "S Freudom na večné časy a nikdy inak." Akurát sa bojím, že jej filmy majú oveľa väčší význam pre ňu samotnú, než pre divákov. Až mi nabudúce niekto doporučí "výborného režiséra", radšej si ho preklepnem na Wikipédií.

• 29.12.2018  14:44

Sex tu má rovnakú hodnotu a vzťah rovnako dlhé trvanie, ako keď si kúpite bagetu, ihneď ju zjete a potom, čo ste sa dobre napapkali, zahodíte obal (partnera) do koša. Zajačik je hladný a líška chce sex. Smutná banalita. A tie reči okolo :)

• 24.12.2018  14:54

O vianočných udalostiach sa v Biblii píše málo, preto je scenáristický vklad do filmu nutný. Ten tu bol, ale nesnažil sa ísť naproti divákom a chýbali tu emócie. Aj keď fakty si tvorcovia naštudovali podrobne. Možno by nebolo od veci použiť aj udalosti z apokryfov a z "evanjelií Ježišovho detstva". Malo by to väčší spád.

• 23.12.2018  16:35
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Karel Janák je B-kový režisér. Zato má ale nos na projekty, ktoré ešte dlho po ich vzniku oslovujú TV divákov svojim vtipom (Cuky Luky film, Snowborďáci atd.) Zároveň sa ako 1 z mála zameriava na filmy pre deti a mládež. 12 mesiačikov je 1 z jeho lepších počinov.

• 22.12.2018  18:27
    Čtvrtý král (TV film) (1997)

Štvrtý kráľ nie je dobrý, ale je aspoň trochu originálny. Je to jeden z mála filmov, kde skutočne ide o Kristovo narodenie, aj keď dosť nešťastným štýlom. Práve on sa mi najviac spája s Vianocami, lebo ho dáva STV každé sviatky už aspoň 15 rokov.

• 22.12.2018  16:37

Rozhodne svojské, zamerané na čas strávený s rodinou (pečenie perníkov). Bez Santa Clausa a bez kresťanstva. Ježiško je tu kladený na roveň rozprávkových postáv, ľudové zvyky na svätú Luciu atd. Na druhej strane je tu zmena vianočných stereotypov (K čertu s tradicemi, založíme novou tradici!) a je to vrcholne infantilné. Mám zmiešané pocity.

• 20.12.2018  22:22

Som dlhoročný fanúšik animovaného Asterixa. Tajomstvo čarovného nápoja, na rozdiel od Sídliště bohů, stratilo šmrc pôvodnej série a amerikanizovalo sa. Už tu nie sú dôležité rímske reálie, ktoré som tak miloval, a ktoré sa stali studnicou humoru. Teraz situačná komika stojí, presnejšie padá, na milých zvieratkách a dosť upachtenom, čisto rozprávkovom príbehu, ktorý vykráda iné filmy (Vaiana, Transformers). Hodinu film plynie v pokojnom tempe, aby v závere zrýchlil a zliepal udalosti hlava-nehlava. len aby sa došlo na koniec.

• 19.12.2018  14:15
    All Saints (2017)

Ďalší zo série filmov, čo šíri hypotézu, že cirkev by mala byť primárne charitatívna organizácia a kresťania sú síce priblblí, ale za to nesebeckí a dobrosrdeční ľudia. Cirkev má charitu len ako "pridruženú činnosť", lebo jej hlavným cieľom je SLÚŽIŤ BOHU, NIE ĽUĎOM!!!! A kresťania sú takí istí ľudia, ako všetci ostatní, teda dobrí aj zlí.

• 17.12.2018  21:36
    Kmotříček smrt (TV film) (1980)

Kmotříček smrt je na východonemecké pomery výborná rozprávka s nadpriemernou výpravou aj scenárom. Môžete ju smelo porovnať s najlepšími rozprávkami z čias ČSSR. Rozhodne stojí za to, aby ju reprízovali dabovanú v TV, čo sa žiaľ nedeje.

• 16.12.2018  12:08

Pre mňa 10 minút v protialkoholickej liečebni z filmu Rok ďábla, bolo presvedčivejších ako celý tento film.

• 15.12.2018  13:31
    Špindl (2017)

Chcel som dať odpad, ale tuším, že toto nie je najhorší český film za posledné 2 roky, tak si nechávam rezervu.

• 15.12.2018  13:17

Esteticky odpudivé, trikovo podpriemerné, dejovo znesiteľné. No aspoň viem, že nemám chodiť do kina na Aquamana, podobnú blbosť.

• 12.12.2018  13:21

Obrovský potenciál a zaujímavé postavy, ako by boli pre "režiscenáristu" priveľkým sústom.

• 12.12.2018  12:39

izraelský originál bola nuda, ale tam bolo zaujímavé aspoň prostredie a sympatickejšie postavy. Sara Colangelo to dotiahla na úplnú uspávanku pre klubových divákov.

• 10.12.2018  14:46

O rozpade Československa som naštudoval veľa kníh v snahe pochopiť, prečo. Hoci som sa zaoberal dejinami Balkánu, nenapadlo ma, spýtať sa na to Juhoslovanov. Naše dejiny sa mi zdali dosť odlišné, veď my sme nemali vojnu. Až tento dokument mi vďaka monológom protagonistky ukázal, že vývojové procesy treba vnímať celosvetovo a nádej, že ich jednotlivec ovplyvní, je politickou naivitou.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53