hygienik

Slovensko
FELICITAS SAECULI

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 23.6.2018  17:54

Tento portorický rodinný muzikál mi najviac pripomínal Bollywoodske filmy: Veľa nevkusných farebných kulís, pesničiek a nejaké to poučenie.

• 20.6.2018  11:17

Všetko zle. Nudný scenár, kameraman miluje zábery tvárí a postavy by potrebovali nielen prefackať, ale hlavne preobsadiť. Možno, že tých mojich 40% je pre tento film príliš veľa.

• 18.6.2018  13:30

Toto bol priam horor. Film pojednáva o alkoholizme mamy z perspektívy dieťaťa. Je to poučné, ale fobické až depresívne.

• 18.6.2018  12:13
    48 Christmas Wishes (TV film) (2017)

Ja som ochotný akceptovať kadejaký vianočný gýč, ale toto bolo už trochu moc.

• 14.6.2018  16:59
    Reverend (TV film) (1989)

Ten kňažko je ale Pán Herec! Na svoju dobu výborne spracovaný námet, ktorý by si zaslúžil novú verziu. Murgaša možno chápať v 3 rovinách: ako kňaza, nadaného vynálezcu alebo politického aktivistu. Myslím, že 1 a 3 rovina sú v roku 2018 už hodnotené historikmi trochu inak, než v tomto filme.

• 13.6.2018  13:34
    Vzkriesenie (TV film) (2010)

Dokument o obnovení Grkat. Cirkvi v 68 je krásnym svedectvom o vernosti Bohu a pápežovi pred rokmi. Tí, ktorých sa to týka, si poplačú. Ale nie som si istý, či to má čo povedať súčasným kresťanom, ktorí s optimizmom pozerajú vpred a necítia potrebu zdielať nočné mory svojich rodičov a dedov.

• 12.6.2018  00:08
    Vlakári (1988)

"Pred zamatové" filmy naučia diváka veľkej pokore, aby sa dokázal tešiť z drobností (záber na mníšky v socialistickom filme). Nakoniec aj ostýchavosť hlavných postáv je "morálny" klad, ktorý sa už v dnešných filmoch vôbec nenosí. A možno by bolo dobré, aby znovu prišiel do módy.

• 10.6.2018  17:19

U nás "Pod Tatrou" to už 20 rokov nereprízovali, takže som to videl až teraz a zdalo sa mi to v porovnaní s "Veľrybou a Polepšovnou" dosť nudné. Ja som teda nikdy nepatril do fanklubu TH, takže ma to sklamať nemohlo. Ale ak je toto najlepší film pani režisérky Vošmikovej, tak to tie ostatné sa asi neoplatí pozerať.

• 7.6.2018  14:56

Toto je môj 1. film s Bellou Thorne. Keď som videl trailer, prišlo mi, že vyzerá na 30 a prekvapilo ma, že do teen romance obsadili spomedzi toľkých herečiek v USA, práve ju. Vydesilo ma, že sa jedná o Disney channel star, ale námet filmu bol natoľko zaujímavý, že som si ho pozrel. Bella ani Patrick nehrali presvedčivo, ale strojene. Chémia medzi nimi nefungovala. To žiaľ platí o všetkých postavách. Celé mi to prišlo ako divadelná hra. Nacvičené, bez iskry živelnosti a života, ako keď čítam článok z Reader´s Digestu. Scenár bol slzopudný, ale natoľko predvídateľný, že ma jednoducho nedokázal dojať. Midnight Sun u mňa nevyvolal emócie, a to je pri romantickej dráme veľký problém. Je zázrak, že sa takýto béčkový film drží v kinách už mesiac. Ja by som doporučil pozerať to výhradne so ženou, do ktorej ste po uši zamilovaný, lebo bez prísunu endorfínov je to zývačka.

• 5.6.2018  13:36

Nechal som sa presvedčiť tunajšími hodnoteniami, ale mne sa Drom vidare nezdal vôbec nadpriemerný. Ani obsahovo, ani technicky či herecky. Je to taká festivalová jednohubka.

• 4.6.2018  16:50

Predloha Ďuríčková, réžia Solan, scenár Mitana. Dialógy ako z 19. storočia a nuda, nuda.... A vraj Zlatý fond SK filmu.

• 4.6.2018  15:40

Ako Európanovi, ktorý považuje za vrchol hokeja hru s čo najmenším počtom faulov a prerušení, mi ľudia, ktorí hrajú hokej preto, aby zo zubárov urobili boháčov, prídu ako poloblázni, čo by urýchlene mali zmeniť zamestnanie alebo sa dať liečiť. Osobne poznám ľudí, z ktorých 1 hit na ľade urobil doživotných invalidov! A napríklad v ženskom hokeji je časť faulov, čo sú u mužov OK, zakázaná, aby tie ženy ešte mohli vôbec otehotnieť. Rusko- kanadský štýl "koľko zubov si vybil, toľkokrát si hokejistom", je našťastie na ústupe. Možno práve kvôli "môjmu pacifizmu" sa mi posledných 5 rokov páči viac curling ako hokej.

• 3.6.2018  12:30

Myslím si, že v rámci socialistických tvorivých mantinelov pre rodinné filmy, sú Sojky v hlave nadpriemerným počinom, pretože do nich nezasiahla ideologizácia ani schematizácia. Dušekove prózy bývajú náznakovo erotické. Prekvapivo sa toho režisér nezľakol, čo bola v roku 1983 skutočná odvaha. Réžia má tiež náznaky experimentu až som občas mal pocit, že to režíruje Jakubisko.

• 30.5.2018  22:17

Film s obrovským, ale premrhaným potenciálom. Dejová linka s telesným postihnutím by bola zaujímavá, lenže s pribúdajúcim časom ustupovala stále viac do úzadia. Na konci mi prišlo, že je vlastne jedno či tam hral zdravý alebo hendikepovaný "super hrdina", lebo pre dej to nebolo vôbec dôležité, čo je podľa mňa škoda. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  22:09
    Jehelníček (2017)

Život v nahej surovosti a cynickosti s presvedčivou dvojicou hlavných hrdiniek. Pripadalo mi to ako súčasná dystopia na Annu zo zeleného domu. Aj keď sa tam nestalo skoro nič nepredvídateľné, film udržal celý čas moju pozornosť. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  22:03

Málo dejový film o Tibete, ktorý ukazuje život 1 obyčajnej rodiny. S jasne kritickým postojom a v istých momentoch (modlitba v budhistickom kláštore) krásny. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  21:56

Film analyzuje futbal hlbšie, a preto lepšie, ako iné rodinné filmy. Ide po podstate veci pod pozlátkou, nevyhýba sa ani sociálnym či medziľudským otázkam. Každý malý futbalista by si ho mal povinne pozrieť. Zlínfest 2018.

• 30.5.2018  21:51
    Závod trojnožky (studentský film) (2018)

Veľmi originálny filmík, o tom, že v živote sú veci často komplikované. Najmä pre tých, čo sú odlišní ako ostatní. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  21:43
    Siréna (studentský film) (2017)

Najpresvedčivejší film o LGBT, aký som doteraz videl. Možno preto, že bol nevtieravý. Zlínfest 2018.

• 30.5.2018  21:41

Film ako lusk. Navonok pokojný ale pod povrchom rozbúrený, bojujúci s vnútornými krízami, bažiaci po slobode a živote na plno. Kto to v puberte zažil, ocení ho. Zlínfest 2018.

• 30.5.2018  21:36

Rosie & Moussa je pre mňa najlepším filmom tohtoročného Zlínfestu. Dráma o priateľstve 2 detí z rôznych kultúr sa môže javiť klišovito a vzhľadom na to, že sa odohráva v Molenbeeku, možno až "politicky korektne". To nič nemení na tom, že film je presvedčivý, emocionálny a výchovný. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  21:28
    My (2018)

Sexualita, prekračovanie tabu a násilie sú témy, ktoré divákov zaujmú. Tu však boli prehnané do takej miery, že to nevyznievalo len neuveriteľne (film podľa skutočných udalostí), ale priam samoúčelne až nezmyselne. Ak to bol úmysel, tak sa film podaril. Lenže mne, ako divákovi dal veľmi málo podnetov k premýšľaniu a to je asi chyba. Zlínfest 2018

• 30.5.2018  21:18

Človeka zamrzí, keď na festivale vymákne film, ktorý sa úplne minie s jeho pôvodnou predstavou, o čom to bude. Alenka totiž nemá takmer nič s tou od Lewisa Carola. Jedná sa o nesúvislé sekvencie umeleckých záberov doplnené často monológom občas dialógom, v ktorom si pani režisérka vzletne spomína na vlastné detstvo a sny. Dozvieme sa napríklad, že už ako 9-ročná milovala Verlainove básne (neverím), či sa zamýšľala nad duchovným životom. Film nie je ani náhodou rodinný, pretože na to, aby ste pochopili všetky symboly a odkazy (Ján Nepomucký) potrebujete mať aspoň maturitu. Skrátka pani režisérka svoje 40 - ročné ja, prevtelila do 9 - ročného dieťaťa presviedčajúc diváka, že už vtedy sa na svet pozerala skoro tak chápavo a hĺbavo ako dnes. Žilková ani Polívka sa do im určených rolí vôbec nehodili a bolo mi až trápne sa na nich pozerať. Viktorie Stříbrná (Alenka) tam viac "pózovala" ako hrala. Zlínfest 2018

• 22.5.2018  13:51

Nejedná sa podľa mňa o žiadny úžasný počin, hoci o jeho nadčasovosti by sa dalo diskutovať. Zvolené otázky boli príliš jednoduché, aj keď odpovede boli super. To isté sa už nedá povedať o voice over pasážach sprevádzaných doku materiálmi. Je to taká rozprávka o turbulentných časoch ruského medveďa, ktorému namiesto Máši, robí spoločnosť Anna.

• 18.5.2018  17:51

Ou, Kanada!

• 13.5.2018  22:44

Vďaka Cinemaxu som dnes videl môj prvý egyptský film. Exotická krajina pôvodu sa prejavila na prostredí aj na zápletke (popkultúra vs. náboženstvo). Dej mal 3 roviny osobnú, vzťahovú a spomienkovú. Ich umným miešaním sa zdalo, že scenár je rafinovaný, ale v skutočnosti je jednoduchučký, dalo by sa povedať až povrchný. Ako ochutnávka egyptskej kinematografie to však je zaujímavý výber.

• 11.5.2018  23:57

Jedna dolu za ten futbalový tím na konci. Futbal problémy nerieši a ani Bosnu a Hercegovinu pokope neudrží, aj keby tomu v Bruseli či inde veľmi chceli veriť.

• 8.5.2018  16:53

Vo všeobecnosti je rakúska filmová tvorba o triedu horšia než nemecká. Tu nevyťažili z atraktívneho námetu (oslobodenie Viedne Červenou Armádou v roku 1945) nič, len nudu a depku. Aj momenty, z ktorých by normálne prúdili na diváka vodopády emócií, zostali priemerne nudné. Keďže protagonistkou je malé dievča, Kristína, núka sa porovnávanie s úžasným Po strništi bos, hoci tam vojnové udalosti hrali len okrajovú rolu.

• 8.5.2018  15:34

Strašne melancholické, tklivé, pomalé. Možno by dynamike deja pomohlo, keby sme sa polovicu filmu dívali na svet očami zaľúbeného Veysela a druhú polovicu videli z perspektívy Any. Mne to prišlo príliš jednoduché - priamočiare.

• 7.5.2018  13:51
    Thelma (2017)

Ak by režisér rozvinul náboženskú aj ľúbostnú linku viac, bolo by to za 5.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48