hygienik

Slovensko
FELICITAS SAECULI

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 24.5.2020  15:13

SPOILER! Rodinka si žije úplne všedným životom, až kým sa otec neprizná, že sa cíti byť ženou a zmení sa na Anetu. Mladšia dcéra Ema to znáša najťažšie, naopak puberťáčka Karolína sa tvári, že to má na háku. Oceňujem, že napriek kontroverznej téme, film netlačí na pílu. Problém je vysvetlený decentne a je skutočne stráviteľný pre celú rodinu. Trošku ma mrzí, že futbal bol vo filme len okrajovou epizódou a aj letnú dovolenku sa dalo rozpracovať viac.

• 24.5.2020  00:29

Nezanechám ťa, ani ťa neopustím.

• 15.5.2020  11:19

Zvláštny, mierne afektovaný, ale pomerne originálny film pre deti o dievčati menom Candice Phee, ktorá je pre svoj optimistický postoj ku všetkému outsiderkou triedy. Až do chvíle, kým jej nový spolužiak Douglas, tiež podivín, neotvorí okno do "nových dimenzií". Môžete mať pocit, že je to zlepenec epizódiek z iných rodinných filmov.

• 13.5.2020  16:22
    Hrr na ně! (2014)

Jedna z najprepracovanejších drám a súčasne najvtipnejších komédií za posledné roky. Je pravda, že humor je často vulgárny, ale nie je lacný. Ten záver bol veľmi silný. Dodatok: Ako vidím, reakcie sú rôzne. Z toho, ako letia dolu percentá filmu mi vychádza, že je asi určený takmer výlučne pre "domáce" publikum. Lebo tí, čo nezažili, ťažko pochopia tú kopu drobných narážok. Ak to takto pôjde ďalej, tak Atomski zdensna sa zaradí do TOP 300 najrozporuplnejšie hodnotených filmov na CSFD.

• 5.5.2020  17:46

Táto uzbecká rozprávka je pekný hybrid. Aladin stretne ruskú babu Jagu a spolu si zahrajú v bollywoodskom filme. Dve deti v snahe zachrániť princa a svoju rodinu nám ukážu skvosty Buchary a porozprávajú o šachu, uzbeckom národnom športe. Nie je to žiadny skvost, ale ako jediný uzbecký film, čo som v živote videl, mi to urobilo radosť. Minimálne to bolo vizuálne zaujímavé a optimistické.

• 5.5.2020  13:45
    Lou (2010)

Veľmi pekná dráma, aké kedysi dával trebárs Hallmark. Doják o vzťahoch v rámci 1 rodiny. Za 5 hviezd to neni, ale rád nadhodnotím.

• 5.5.2020  10:59

Už dávno som nevidel film, ktorý by vybudoval výbornú atmosféru, aby následne využil len zlomok dejového potenciálu. Čistá festivalová jednohubka.

• 1.5.2020  10:26

Súčasná maďarská kinematografia je všeobecne depresívna, ale táto pekelne bezvýchodisková depka, je už predsa len moc.

• 28.4.2020  21:23

2. príchod Krista pracuje s biblickými textami len málo a ponúka nám 1 z mnohých vízií konca sveta. Na prekvapenie málo násilnú. O nejakom hlbšom kresťanskom obsahu tu nemožno hovoriť a ako svetský apokalyptický film by to pôsobilo nevierohodne. Pre kresťanov strata času.

• 27.4.2020  10:59
    Návrat (2019)

Tento film som na Zlínfeste zmeškal a zháňal márne celý rok. Ďakujem Cinemaxu, že ho odvysielal. Je to ukážka súčasnej kinematografie v najčistejšej podobe. Dej je treťoradý - do popredia sa dostáva vyprázdnenosť vzájomných vzťahov, podčiarknutá úsečnosťou dialógov, v kontraste s bublajúcim chtíčom. Postavy žijúce zo dňa na deň, akoby bez cieľa, konajú impulzívne. Film bol otvorený. ba priam úprimný, ale dosť pomalý. Nie je to zrovna môj šialok, ale zvykám si na to, že filmy ako Návrat sa možno stanú aj mainstreamom.

• 23.4.2020  21:16

Čím ďalej tým viac sa presviedčam, že Dáni nevedia točiť rodinné filmy. Údajne najspokojnejší národ na svete produkuje v tomto žánri pochmúrne podivnosti ako je Zem zo skla alebo "politické thrilery".

• 23.4.2020  14:49
    Hope Dances (2017)

Hope tancuje je zdařilý cheer up teen film. Kombinuje v sebe 3 potenciálne veľmi zaujímavé dejové linky. Škoda, že sa tvorcovia v druhej polke zamerali už len na 1 z nich - balet.

• 20.4.2020  12:26
    Úhoři mají nabito (2019)

Tento dementný výplod pustila VEREJNOPRÁVNA ČT v prime time. Nikto pri zdravom rozume by to nepustil pred 22.00, najlepšie až po polnoci! Michálek na hrad!

• 16.4.2020  12:49

Kresťanský? film, ktorý budí dojem, že ho točili amatéri. Zlé ozvučenie, kŕčovitý scenár a smiešne herecké výkony, hoci ide o drámu.

• 14.4.2020  13:32

Uvedomte si, že ide o poľskú socialistickú rozprávku, ktorá ale absolútne porušovala kánon socialistického filmu. Ak už v ničom inom, tak v tom je jej prínos.

• 13.4.2020  18:48

SPOILER! Konformita je základné pravidlo pre prežitie v malých komunitách. Toto pravidlo Jegor otvorene porušoval bez toho, aby to komukoľvek čo len 1 slovom vysvetlil. Iste, susedia sa k nemu nemali chovať násilne, ale konzervatívnej spoločnosti ako celku nemožno vyčítať, že vyžaduje od svojich členov to, čo pokladala za normálne a dobré celé storočia. Jegor je vo filme vykreslený ako mučeník, ale tým podľa mňa nebol, pretože tým, že vyšiel na verejnosť, sa sám ponúkol ako fackovací panák. Coming out je možné úspešne urobiť len v "predpripravenej" komunite.

• 11.4.2020  13:06

Dokument, ako žáner, má svoje limity v tom, že hoci zobrazuje realitu, protagonisti sa pred kamerou viac či menej štylizujú. Camino mohlo byť tak o 20 min kratšie. Inak to bol 1 z naj dokumentov, čo som videl, hlavne preto, že bol dosť podrobný a emocionálne silný. Skvelý výber námetu, tlieskam.

• 27.3.2020  21:01
    Dobrá smrt (2018)

TOTO MÁ BYŤ SLOBODA? Je nesporné, že prakticky každý človek dnes môže spáchať samovraždu, ak chce. Nepotrebuje na to požehnání úřadů. Lenže v štátoch, kde je eutanázia legálna je riziko, že niekto rozhodne o vašej smrti napriek tomu, že vy budete chcieť žiť. Napr. jednoducho preto, že ste starý a váš pobyt v domove je pre vaše deti drahý. Konkrétne v Belgicku sú rodičia, ktorí nedali svoje dieťa s mozgovou obrnou na eutanáziu odsudzovaní okoloidúcimi ako necitliví, pričom obrna vôbec nebolí, ani nie je smrteľná. A podľa slov lekára sa "eutanázia v Holandsku stala nepísanou dogmou, o ktorej sa nediskutuje". https://www.tvlux.sk/archiv/play/22732 EUTANÁZIA NA PRVÝ POHĽAD DÁVA JEDINCOVI KONTROLU NAD VLASTNOU SMRŤOU. V SKUTOČNOSTI JE TO ŠTÁT, KTO MÁ KONTROLU NAD EUTANÁZIOU A TÝM AJ SMRŤOU.

• 27.3.2020  20:10
    Jen žena (2019)

Prečo musí byť každý druhý európsky film silou - mocou proti niečomu angažovaný? Chcem sa baviť, nie trpieť pred TV.

• 23.3.2020  12:12

Nechcem vyznieť ako cynik, ale na tému rakoviny u detí bolo natočených veľa filmov. Tento nórsky remake nedokázal prekonať holandský originál.

• 21.3.2020  10:38

Objektívne to je určite skvelý film. Lenže mne ako kultúrnemu barbarovi sa nepáčil, pretože bol čiernobiely, príliš epizodický, nevysvetľoval dôvody konania postáv dostatočne explicitne. Ale hlavne, ten záver a la Rómeo a Júlia, pohol dej smerom, ktorým by poľská kinematografia nemala vykročiť, lebo to pred ňou urobilo už príliš veľa európskych národných kinematografií a niekto by mal zostať filmovým optimistom.

• 19.3.2020  16:00
    Kris Kras (TV film) (2014)

Holanďania do každého filmu dávajú tie isté námety. V tomto prípade sa to podarilo a máme tu vodopád veľmi príjemných letných klišé. Medzi špecificky holandské "evergreeny" v rodinných filmoch patrí napr. plavecký tréning, ktorý tam podstupujú všetky deti. Ale Kris Kras je hlavne roadmovie 2 súrodencov, ktorí utekajú z Ibizy do Holandska. Výborný filmík.

• 14.3.2020  15:07
    Blijf! (TV film) (2011)

Hoci Blijf! produkovali moji obľúbení filmári Maria Peters a Dave Schram, je to film plný klišé (útek z domu, neudelenie azylu). Škoda, že je to každým cólom priemerné, ale na ospravedlnenie treba dodať, že ide o TV film.

• 11.3.2020  13:59
    Nový papež (TV seriál) (2020)

SPOILERY. POZOR VULGARIZMY!! Pokiaľ Mladý pápež umožnil dosiahnuť orgazmus bezpracne všetkým protikatolíckym zanietencom a veriacim v ateizmus, tak pri Novom pápežovi, ktorý nebol tak efektný, museli už použiť ruku. Ostrie noža cynických dialógov otupelo a dej nebol ani zďaleka tak šokujúci. Napriek tomu platí, že bol scenár napísaný s veľkou dávkou intelektu a skeptického rozhľadu. Namiesto otvorene rúhavých výrokov tipu "Ja som Pán Boh," počúvame vtipné bonmoty o sexualite, prasančinkách a s tým spojeným vydieraním. Okrem toho sme svedkami prania špinavých peňazí, politických intríg a pekných komponovaných záberov, ktoré sa občas paradoxne rúhajú viac než vypovedané slová. Kým doteraz sa viedli diskusie o tom, či existuje Boh, seriál sa pýta, či môže niekto pri zdravom rozume ostať katolíkom? Odpoveď: Áno, ak z toho vyťaží niečo pre seba. Máme tu dvoch (troch) pápežov. Jedného megalomana, ktorý si je istý, že je úžasný a druhého pápeža slabocha, ktorý je protežant strednej cesty, médií a zboru kardinálov. Obyčajní veriaci počúvajú oddane dych Pia XIII. a žijú v "omezenosti a fanatizmu." Ten, kto úprimne verí v Boha i v pápežský úrad, nech si Nového pápeža kľudne pozrie. Zistí, ako veľmi negatívne sa naňho mnohí neveriaci pozerajú a to je neoceniteľná skúsenosť. Je úplne jedno, či dám Novému pápežovi 100% alebo odpad. Tak či tak je to do krajnosti hnaná fraška. A áno, dopozeral som to do konca!

• 3.3.2020  10:28

V porovnaní s filmom Sviňa je toto nuda. Vlečie sa to a casting bol nezvládnutý na mínus 100%.

• 2.3.2020  11:33

Ešte sa mi nestalo, aby 2 po sebe idúce časti seriálu dostali odo mňa odpad a potom 5. STP je úplne inak scenáristicky poňatý ako predošlé star trek seriály. Má násilný obsah a kladie priveľký dôraz na emócie definované v jalových dialógoch, a to sa mi nepáči. Aj keď zaujímavých bolo z hľadiska deja len záverečných 15 minút z tejto časti, zaujali ma tak veľmi, že 100% hodnotenie je na mieste.

• 28.2.2020  10:42

Overil som si to a WWD je najlepší islandský film, aký som videl za posledných 9 rokov. Prvá časť trvá asi hodinu a pol a dostanete presne to, čo od ostrovnej kinematografie čakáte. Zábery prírody, pomalý nudný dej, sem-tam nejaká vetička. Lenže potom to nabralo dynamiku akčného filmu a ja som sa nestačil diviť. Všetko sa to na diváka zosype s takou dávkou emócií, že by sa za to nemuseli hanbiť ani v Bolywoode.

• 24.2.2020  15:36
    Parfaites (2016)

Synchronizované plávanie je šport, ktorému sa filmová tvorba venuje, podľa mňa na škodu, len málo. Ak predsa, tak takmer výlučne v rovine satirických komédií. Dokonalé sú poctivým dokumentom o kanadskej olympijskej reprezentácii akvabel.

• 21.2.2020  21:31

Táto galaktická konšpirácia je pošlapaním hodnotového zamerania a ideí starých Star Trekov. Říkám NE Colalocově limonádě!

• 15.2.2020  14:35

Skvelá zápletka zadupaná do zeme povrchným scenárom a kŕčovitými hereckými výkonmi. Väčšina postáv sa chovala celý čas submisívne a až neuveriteľne empaticky. Záver bol na tom celom najabsurdnejší. V podstate bol ten film tak nekvalitný, že bolo utrpenie ho dopozerať až do konca.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57