hygienik

Slovensko
FELICITAS SAECULI

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 23.9.2018  14:48

Na jednej strane ma teší, keď v TV ide ruský film, pretože sa to stáva veľmi zriedkavo. Ale mnohé z nich, a tento tiež, sú len napodobeninami amerických filmov, bez originality. Takže je vlastne jedno, či sa k nám moderné ruské filmy dostanú alebo nie.

• 22.9.2018  13:51

Marek Kuboš je milý človek. Tento autoportrét dá niečo hlavne tým, čo ho už poznajú. Skrátka do kina v piatok večer na to priemerný divák nepôjde, a naopak festivaloví fajnšmekri ocenia sizyfovskú námahu dokumentaristu, z ktorej vyšiel ten najviac "človečí" dokufilm, aký som kedy videl.

• 22.9.2018  12:38
    Zpovědi (2016)

Príliš štylizované, nepresvedčivé, príliš dlhé.

• 19.9.2018  13:06

Film sa nepokúša nič vysvetliť. nie je v ňom tipická dejová stavba- chýba akékoľvek rozuzlenie a meno útočníka a mimo 1 vety ani jeho motivácia sa vôbec nezmieňujú. Možno tým pán režisér chcel poukázať na nezmyselnosť podobných činov, neviem. Čo je skoro isté, je že americký remake bude lepší ako tento film, lebo on nepochybne bude viac pracovať s emóciami divákov. Toto mi prišlo ako čistý a morbídny voyerizmus. Do kina sa na to neoplatí chodiť.

• 18.9.2018  12:49
    Tvář (2018)

Skritizovať masu obyčajných Poliakov za to, že sú obyčajní, a nie liberálne pokrokoví, že majú strach (A kto sa v živote ničoho nebojí??) a neúprimne lipnú na minulosti (Katolicizmus), je ľahké. Obzvlášť takto priamočiaro, ako pani režisérka. Na to, aby ste mohol niekoho správne kritizovať, ho najprv musíte pochopiť a ešte lepšie mať ho rád aj s jeho chybami. To dokázali Zanussi alebo Svěrák. Mám pocit, že Malgorzata Šumovská svojimi postavami skôr pohŕda.

• 18.9.2018  12:35
    Pírko (2016)

Dovolím si nesúhlasiť s komentárom od Havenohome. Áno, pokiaľ ste matka, alebo aspoň žena, bude sa vám Pierko zdať milé a dojemné. Mne to prišlo neuveriteľne ukecané, uletené. Mal som dojem, že sledujem telenovelu zostrihanú do celovečeráku, ktorý sa hrá na artový film.

• 15.9.2018  17:38

Nemôžem sa ubrániť dojmu, že toto je len ďalší film, ktorý sa inteligentne snaží presvedčiť diváka, že kresťanstvo je skostnatelé a prežité. Vzťah sudkyňa - Adam bol podľa mňa absurdný.

• 11.9.2018  14:01

Na nórsky rodinný film slabé a dosť infantilné. Kvalitatívne sa to blíži k dánskym žánrovým kolegom tipu Doktor Proktor.

• 9.9.2018  21:05

A ja, že túto ujetosť určite točili Briti. Heuréka, mýlil som sa!

• 5.9.2018  17:07
    The Package (2018)

Môj omyl roka. Mal som si vopred zistiť, o čom to je.

• 31.8.2018  23:24

Pocta obyčajným ľuďom, ich sedliackemu rozumu, prostej viere v Boha a úpornej snahe prežiť na mieste, kde líšky dávajú dobrú noc. Ja si nemyslím, že tento film bude hodnotný o 50 rokov, naopak, je podstatný dnes! Keď žije generácia tých, ktorých (starí) rodičia takto žili/žijú, mysleli a nazerali na svet a my na nich za to s láskou spomíname. Je to krásna pocta našim vlastným včerajškom.

• 26.8.2018  15:46
    Derry Girls (TV seriál) (2017)

Značne nevyrovnaná kvalita jednotlivých dielov 1. série. Doplnená najväčším rúhaním voči Panne Márii, aké som kedy zažil. Viem, že to mnohým príde vtipné, ale ten jeden diel bol ďaleko za hranicou nevkusu. Inak 3 diely k popukaniu a 2 naplnené klasickým pubertálnym humorom.

• 26.8.2018  12:00

Typická Paula van der Ost. Mierne kontroverzná, priemerne depresívna a fatálne spoločensko-kritická.

• 26.8.2018  11:08
    Bark Ranger (2015)

Hovoriace kone sú mi milšie ako hovoriace psy :) Kvalitatívne klasické rodinné C-ko.

• 25.8.2018  13:57

Ako priaznivec kresťanských filmov som sklamaný. Niektoré výroky boli super, ale film ako celok ma neoslovil. Možno preto, že u nás sa dodnes cenzurujú kázne (jedná sa primárne o vnútrocirkevnú cenzúru) a pred 30 rokmi štát zakazoval bez jeho súhlasu slúžiť čo i len omšu. Myslím, že viera človeka nezávisí od toho, či mu štát garantuje slobodu vyznania alebo od toho, či dajú zbúrať kostol kam chodil. Viera je o vzťahu jednotlivca s Bohom. Je skvelé, keď ju chcete a smiete verejne prejaviť, ale nie je to nevyhnutne nutné pre spásu.

• 23.8.2018  13:38

Celkom pekný prázdninový film až na to, že má prekvapivo melancholickú atmosféru a "nedokončený" dramatický oblúk. Trvá len hodinu, ale po 30 minútach to už chvíľami je nuda, čo je možno tak trochu daň za to, že tvorcovia chceli natočiť film bez vekového obmedzenia, a tak 3 dobré zápletky len naznačili a nerozvinuli. Celý čas som mal z interiérov a exteriérov dojem, že sa film odohráva v Rakúsku a nie v Nemecku.

• 22.8.2018  16:58
    Líbánky (2009)

Voči filmom s aktuálnymi politickými posolstvami som skeptický a tento ma ani dejovo neoslovil. Nemyslím, že by film bol dosť silným argumentom na masové búranie bariér a zažitých spôsobov.

• 18.8.2018  22:31

Tento film je jeden z mnohých, ktorý veriacich upozorňuje na mučeníkov z minulých prenasledovaní kresťanov s tým, že sa to môže kedykoľvek zopakovať. Umrieť pre Ježiša je hrdinstvo, ale ak by všetci kresťania umreli, kto bude ohlasovať Krista? Preto si myslím, že dôležití sú aj tí, čo boli prenasledovaní a dokázali prežiť, hoci aj za cenu kompromisov. A bolo by fajn o nich natočiť film.

• 18.8.2018  11:44
    Poslední loď (TV seriál) (2014)

Na jednej strane sú niektoré časti veľká nuda. Ani zápletky nie sú nič nové pod slnkom. Na druhej strane z limitovanej východiskovej situácie (vojnová loď) sa vykľulo viac zápletiek a tém, než som čakal.

• 16.8.2018  16:12

Karola Hattop je príkladom režisérky, ktorá vyrástla v NDR, pre ktorú točila rodinné filmy B kategórie, ako je aj Prázdninová búrka. Po páde Berlínskeho múru sa úspešne adaptovala na západonemecký naturel a začala režírovať romantické C-kové filmy.

• 15.8.2018  21:52

V Adrifte nič nefunguje. Napriek 2 dejovým líniám sa nudím. Je tu láska aj boj o život a ja neprežívam žiadne emócie. To, že SW ako producentka vrazila svoje prachy do projektu, ktorý jej ich asi nezarobí späť je jej vec. Ale prečo film, ktorý má dokonca 3 scenáristov, vyzerá akoby bol poskladaný z radu náhodných a tým väčšinou nezaujímavých "mikro"príhod, to mi je záhadou. Teší ma jedine fakt, že som na to nešiel do kina. lebo by som asi v polke odišiel preč. Ale inak je to ideálny film na rande, pretože budete mať kopu času venovať sa partnerke, bez toho, aby vám niečo veľké ušlo. Zdá sa mi, že keby Baltasar Kormákur sfilmoval hoci Francúzsku revolúciu alebo život Krista, bola by z toho nuda.

• 15.8.2018  21:07
    Help Wanted: Kids (TV film) (1986)

Keď si to porovnám s ostatnými disney filmami, je to slabučké.

• 13.8.2018  12:29

Napodiv film o hovoriacich koňoch funguje a je veľmi pekný! Prosím, nech to kúpi nejaká TV!!

• 12.8.2018  15:31

Je pravda, že vo výprave a trochu aj v scenári to má rezervy, ale na pomery nemeckých rozprávok je to dobré. Kiež by SK/CZ rozprávky boli dnes aspoň takéto kvalitné.

• 5.8.2018  16:35
    So ein Bienchen (TV film) (1976)

Je horúce leto v NDR a malá "Bienchen" (včielka) má veľký problém. Jej starší brat totiž namiesto toho, aby sa s ňou hral, randí s frajerkou. Sabine musí dať veci do poriadku. Dejovo bola táto téma spracovaná v iných filmoch lepšie, ale atmosférou ma to vrátilo do detstva, keď som sledoval náš seriál Leto s Katkou.

• 5.8.2018  13:08
    Menaše (2017)

Ideálny film na sobotný večer, pri ktorom držíte palce Mošemu, aby sa z bludného kruhu svojho života vymotal. Zároveň poskytuje pár momentov k zamysleniu a nejaké tie emócie. Len škoda, že to nebol "vyprošťovák" a volalo to po dabingu.

• 3.8.2018  00:04
    Ornitolog (2016)

Chudák svätý Anton Paduánsky, na čo to použili jeho život? Mal by som sa pohoršiť, ale bolo to fascinujúce, jednoduché ako šlabikár a freudovsky podnetné. Konečne film, kde má nahota konkrétny naratívny zmysel a nie je len marketingovým ťahom. Ešte raz to vidieť nemusím, to určite nie, ale tak skoro na to nezabudnem.

• 2.8.2018  16:18
    Apostasy (2017)

Ako katolíkovi mi náboženské predstavy jehovistov prišli ujeté a zlé. Ale uvedomil som si, že taký sa môže javiť neveriacim trebárs aj katolicizmus, hoci ten je celospoločensky akceptovaný. Technicky ma Apostáza ani zďaleka nebavila natoľko, ako by mohla, keby to rýchlejšie odsýpalo a scenárista sa viac snažil.

• 1.8.2018  22:38
    Ledaže (2016)

Keby som bol tým človekom, čo pre HBO určuje, ktorý film bude dabovaný a ktorý len otitulkujú, určite by som výsadu hovoriť po česky, neprisúdil pseudofilozofickej bubline, o ktorú má záujem 1 promile divákov.

• 1.8.2018  16:13

Pre mainstreamového diváka je veľmi ťažké najsť pozitíva tohto filmu, pri ktorom 1 hodina sa zdá byť 3 hodinami.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50