hygienik

Twitter: h

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 18.10.2017  17:16
    Jesus Camp (2006)

Toto by mali povinne dávať každého pol roka na Luxe aj na Noe aj s diskusiou po filme.Treba si to pozrieť viackrát. Nastavuje to kresťanom zrkadlo v dobrom aj v zlom. Je na každom veriacom, ako film vyhodnotí podľa svojich skúseností s Bohom. Ja som sa k Jesus Campu vrátil po x rokoch. Je to najkontroverznejší, a preto aj najzaujímavejší dokument, aký som doteraz videl. Pápež František mi vždy pripadal nezdravo liberálny, ale táto óda na fundamentalistický konzervativizmus mi dokázala, že mám ku pokoncilovým postojom Katolíckej Cirkvi bližšie, než som bol kedy ochotný pripustiť. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako tie deti z Jesus Campu dokážu žiť v sekularizovanom svete.

• 16.10.2017  14:28
    Alena (2015)

Som vďačný Cinemaxu a Film Europe, že vďaka nim ešte mám prístup ku švédskym filmom. Mám pocit, že ich dramaturgovia pričasto vyberajú "žánrových eunuchov". Nie je to horor, lesbo film ani teen dráma. Má prvky všetkých týchto žánrov, ale naplno nepatrí do žiadneho z nich. Čo je asi jeden z dôvodov, prečo je Alena iba priemernou nudou.

• 14.10.2017  22:07
    Mečiar (2017)

Mečiara som nevolil, bol som vtedy malý. Učili ma, že keď spracovávam historické fakty, mám byť nepredpojatý a neutrálny. Už to neplatí? Pretože pani režisérka má svoj politický postoj a ten nám odprezentuje. Lenže potom bude asi nutné, aby podobný dokument natočil aj nejaký prívrženec Mečiara a ľudia po pozretí oboch filmov hľadali pravdu ich porovnávaním. Pochybovať o niekoho IQ na základe jeho volebných preferencií či toho, čo pozerá v TV, mi príde ako urážka obyčajného normálneho človeka.

• 12.10.2017  14:16

Režisérka Blair Treu upadla do zabudnutia, ale mňa vždy poteší, vidieť nejaký jej film. Obohratú pesničku so zámenou identít vylepšuje skvelý casting. Dej je síce iba priemerný, nájdu sa tu aj skvelé momenty, ale nudných pasaží je viac. Film je milý a výchovný, ako je u Blair zvykom.

• 11.10.2017  23:01

Na Conni 2 som bol veľmi zvedavý. Ako ma jednotka potešila, tak ma dvojka zase sklamala. To, že bol príbeh slabučký už beriem ako štandard, s ktorým som zmierený. Lenže T-Rex má tak zle napísané postavy, že prakticky nebolo možné si k nim nájsť cestu, a tak som celý film len útrpne čakal na koniec a žasol, aká slaboduchosť mi beží pred očami. Zásadný problém bol aj v tom, že sa mi celý film zdalo, že ide o paródiu na rodinný film, ale je žiaľ nepochybné, že to tvorcovia mysleli vážne. Blbá réžia (sorry Til, ale asi už vážne starneš), blbá kamera, divný padouch.

• 9.10.2017  23:21
    Země jahod (2016)

Tento film bol viac o Poliakoch než o Švédsku. Po 10 minútach mi bolo jasné, kam to bude smerovať a nemýlil som sa. Mám rád teenagerské filmy a Švédi ich točia výborne. Lenže zamilovaní mladíci sú tu iba zosilňujúcim prostriedkom prvoplánovej spoločenskej kritiky. A tak namiesto young adult romance som zhliadol stredne ťažkú sociálnu drámu. Tieto 2 žánre dokáže spojiť iba zručný scenárista. Wiktor Ericsson to podľa mňa nedokázal a pravdepodobne sa o to ani nepokúšal. Škoda.

• 7.10.2017  17:18

Vtipné to rozhodne bolo. Akutát takým ľudovo Fantozziovskýn spôsobom. Ja som očakával iný druh humoru.

• 5.10.2017  23:14
    Únos domů (2002)

Idealizovaný pohľad na život a vzťahy na šumavskom statku. Treba priznať, že po takom niečom dnes túži každý druhý. Kedysi ma to dojalo.

• 3.10.2017  13:53
    Zkažená holka (2014)

Niekedy sa vážne divím, aké depresívne bizardnosti na Cinemaxe idú. Nikdy som nevidel film, v ktorom by sa za 40 minút odohralo tak veľa zlých vecí. V poslednom čase sa s takýmito filmami roztrhlo vrece. Čo toto môže dať divákovi? A kto na natočenie takejto prázdnoty vyhodí peniaze? Esencia kultúry smrti odporujúcej božím plánom.

• 1.10.2017  15:43
    Dustbin Baby (TV film) (2008)

Omylom videné znovu. Už sa mi to páči menej než pred rokmi. Príde mi to dosť depresívne, trochu britsky drsné. Zaujímalo by ma ako by to spracovali a herecky obsadili Američania.

• 26.9.2017  22:43
    Nina (2017)

Nina je depka ako trám. Hodnú chvíľu potrvá, než si na ňu zvyknete. Moja rodná Bratislavčina vždy poteší. Ninin unisex výzor prekvapí. Dialógy sú asi najväčším pozitívom. Trefné, realistické. Skutočne biedny bol zvuk! Občas som sa musel veľmi sústrediť, aby som rozumel. Žiaľ námet filmu nie je veľmi originálny a scenáristi sa ani nepokúsili o dejový zvrat či vývoj postáv. Zato atmosféra je super hustá a kamera sa hrajká. Sú tam aj komponované scény, čisto len pre kameru. Myslím, že filmík bude mať žatvu na festivaloch. Presne toto je dnes in.

• 23.9.2017  18:56

Fajna komedija. Hlavne pre chlapov.

• 22.9.2017  15:51
    Das doppelte Lottchen (TV film) (2017)

Spracovaní Lujzy a Lotky/ Pasce na rodičov, podľa Kästnerovej knižky, je fúra. Spomedzi nemeckých verzií je tento film asi najlepší. Ale zase o dosť horší než moja najobľúbenejšia USA verzia, Pasca na rodičov z roku 1998. V DdL 2017 sú niektoré postavy a konflikty, ktoré Američania rozvinuli, málo rozpracované. Sestry Lohmannové - dvojčatá, mohli hrať oduševnenejšie, ale to je vec režiséra. Celkovo ganz gut.

• 21.9.2017  22:52

Ja teda od Rusov nečakám nič veľkolepé, ale toto je naozaj málo. Námet nič moc a vtipné to tiež skoro vôbec nebolo.

• 21.9.2017  15:53

Dokonalosť sama!

• 19.9.2017  16:53

Ineke Houtman natočila milú, rodinnú dramédiu. Iste, má hluché miesta aj trápne momenty, ale na to aj na špecifický humor si človek u Holanďanov zvykne. Herecké obsadenie bolo skvelé. Bente Fokkens sa v roli emáčky našla, Abbey Hoes odohrala svoj štandard, hoci veľa priestoru nedostala. Predovšetkým Julian Ras ako Kos a Aiko Beemsterboer ako Izabela excelovali. Nechápal som, prečo mal Hotel s veľkým L pred premiérou v Holandsku skutočne masívnu reklamnú kampaň. Našťastie bola taká hlučná, že som ju počul až pod Tatrou.

• 17.9.2017  21:57

V audiovizuálnej podobe mi text Jánovho evanjelia pripadá pochopiteľnejší, Pri čítaní som si musel dávať prestávky a rozmýšľať takmer nad každým druhým veršom. To, že je film prístupný až od 12 rokov ma prekvapilo. Od koľko by bola prístupná trebars Apokalypsa, od 18?

• 16.9.2017  13:43
    Červený stan (TV film) (2014)

Feministická verzia knihy Genezis, ktorá poníma vzťah muža a ženy, rodičovstvo ba i náboženstvo ako partnerstvo emancipovaných a sebavedomých individualít. Veľmi zaujímavé, len o Bohu to skoro vôbec nebolo. Zato o bôžikoch, ktorým je v Biblii venovaný 1 riadok, áno. V podstate je to Rosamunda Pilcherová s biblickým námetom.

• 15.9.2017  15:21
    Andělé (2012)

Keby som Anjelov hodnotil v čase ich kinopreniéry, bol by som milosrdnejší, lebo Švedovi Démoni sa mi vtedy veľmi páčili. Lenže v kontexte tuzemskej tvorby z roku 2017, predovšetkým filmu Špina, vyznievajú Anieli toporne a komicky nepresvedčivo. Popri nich vyzerá aj uspávacia Piata loď ako akčný film.

• 12.9.2017  17:43
    Masaryk (2016)

Suverénne najnudnejší česko-slovenský film, aký som kedy videl. Je historicky nepresný? Kašľať na to! Jeho epileptický strih a neustále skákanie v čase, sa už ignorovať nedá. Z JM urobili väčšieho slabocha a hedonistu, než naozaj bol. A ja som celý čas nedostal odpoveď na to, pre koho bolo užitočné ten film natočiť takto "deglorifikačne"? Fakt, že 90% dialógov je po anglicky ma vedie k domnienke, že cieľovkou malo byť zahraničné publikum. Ale koho na západ od Ašu by to mohlo zaujímať? Ešte je možné, že bol natočený tak ako bol, len aby sa z neho stala sezónna festivalová hitovka, pri ktorej budú filmoví kritici jasať a diváci zývať.

• 9.9.2017  16:43

Cara Delavigne je pre mňa vždy zárukou toho, že filmu dám o 1 hviezdu nenej. Je tak strojená, že by jej najlepšie sadla rola Spockovej manželky. Nechápem, načo film začínal scénou v plavkách, keď dáma nemá čo ukázať. Omylom som išiel na titulkovú verziu, takže asi tak skoro nezistím, či sa k nej hodí hlas Táne Pauhofovej. Zato ten nevýrazný Dane DeHaan, sa k nej hodil 100%. Celý čas dej balancuje na rozhraní sci-fi, rozprávky a romantiky. Ani minútu nebudete pochybovať o tom, že to je gýč, ktorého scenár by sa zmestil na 5 strán. Kvalitatívne ide o dvojča Jupiteru na vzostupe od Wachowských.

• 8.9.2017  15:59
    Únos (2017)

Pani Čengel-Solčanská si ako pomocnú dejovú linku zvolila zjavenia a úryvky posolstiev Panny Márie, ktoré odzneli v Litmanovej. Viem, že kresťanstvo je na Slovensku na ústupe a ľudia naňho môžu mať rôzny názor. Je ale hanbou, ak vo filme zaznejú slová vysmievajúce sa priamo či nepriamo zo svätej Bohorodičky.

• 5.9.2017  17:33
    Balerína (2016)

Gradovať zápletku bez dynamických zvratov, tomu hovorím umenie. Nepríčetná mamička je tiež pomerne originálny nápad. Myslím, že v Baleríne ani tak nešlo o balet, ako skôr o umne klišovitú mozaiku detských snov, ktoré sa aspoň na plátne vyplnia pre radosť školopovinného publika. Aj dospelí si tam nájdu nejaký ten odkaz (kebecká vlajka). Nemyslím, že ide o druhotriedny animák naopak, je lepší, než som čakal. Trošku ho kvalitatívne zráža dolu SK aj CZ dabing, ktorý mohol byť lepšie zvolený.

• 4.9.2017  14:56
    Emil a detektivové (2001)

Je to z roku 2001, tak prečo to má vizuál filmu z DDR?

• 4.9.2017  13:07
    Bungalov (2002)

Toto je už tretí nemecký film, čo som videl za posledný týždeň, v ktorom badám, podľa mňa, pre Nemcov netipický trend. Namiesto dôrazu na dej, budovanie atmosféry. Je až neuveriteľné, že sa to prejavilo dokonca aj v 1 rozprávke natočenej podľa Grimmovcov. Nemám nič proti atmosférickým filmom, len si myslím, že Nemcom oveľa lepšie idú tie, v ktorých hrá prím dej.

• 2.9.2017  11:25

Archívna teen romantika ťažkého kalibru s výchovným posolstvom. Dnes už vyhynutý druh filmu.

• 1.9.2017  16:08

Aki tu výrazne zredukoval svoj cynický humor a bezdejové pasáže vyplnil 6 pesničkami. Lenže to ešte viac zriedilo už aj tak dosť chabý sujet.

• 1.9.2017  10:56

Už aj škandinávske rodinné filmy, dlhoročná značka kvality, upadli. A to tak rapídne, že sa nestačím diviť. Hlúpučký námet, silene debilné postavy sú účastníkmi vtipov a la Kameňák. Bolo trápne to vidieť a netuším, o koľko sa po takomto programe zníži IQ detí, čo ho uvidia. Fakt, že existuje ešte aj celý takýto seriál, vytvára desivú konkurenciu Nickelodeonu a Disney channelu.

• 30.8.2017  15:19
    Mr. Church (2016)

EM a BR spolu v jednom filme? Obaja ma znervozňujú, takže to nepovažujem za dobrú kombináciu. Ani téma ma nezaujala, skrátka kladov mal pre mňa tento film ako šafránu.

• 30.8.2017  01:47
    Cesta času (2016)

Veril som, že toto bude režisérov návrat ku koreňom, teda akýsi druhý Strom života. Čiastočne to tak je, ale toto doku veľdielo mi ukázalo, že vlastne ani neviem, kým Malick je, v čo verí. Zdá sa byť všetkým pre všetkých a ničím zároveň. A je dosť možné, že pán režisér točí tie filmy tak, aby si do nich ľubovoľný divák projektoval výhradne svoje vlastné pocity a nadobudol tak mylný dojem, že mu Malick dokonale rozumie.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43