• Rodinný

Star Trek: Picard - The Impossible Box (2020) (epizoda)

Ešte sa mi nestalo, aby 2 po sebe idúce časti seriálu dostali odo mňa odpad a potom 5. STP je úplne inak scenáristicky poňatý ako predošlé star trek seriály. Má násilný obsah a kladie priveľký dôraz na emócie definované v jalových dialógoch, a to sa mi nepáči. Aj keď zaujímavých bolo z hľadiska deja len záverečných 15 minút z tejto časti, zaujali ma tak veľmi, že 100% hodnotenie je na mieste.

Bílý bílý den (2019)

Overil som si to a WWD je najlepší islandský film, aký som videl za posledných 9 rokov. Prvá časť trvá asi hodinu a pol a dostanete presne to, čo od ostrovnej kinematografie čakáte. Zábery prírody, pomalý nudný dej, sem-tam nejaká vetička. Lenže potom to nabralo dynamiku akčného filmu a ja som sa nestačil diviť. Všetko sa to na diváka zosype s takou dávkou emócií, že by sa za to nemuseli hanbiť ani v Bolywoode.

Parfaites (2016)

Synchronizované plávanie je šport, ktorému sa filmová tvorba venuje, podľa mňa na škodu, len málo. Ak predsa, tak takmer výlučne v rovine satirických komédií. Dokonalé sú poctivým dokumentom o kanadskej olympijskej reprezentácii akvabel.

Star Trek: Picard - Stardust City Rag (2020) (epizoda) odpad!

Táto galaktická konšpirácia je pošlapaním hodnotového zamerania a ideí starých Star Trekov. Říkám NE Colalocově limonádě!

Ils ont échangé mon enfant (2018) (TV film)

Skvelá zápletka zadupaná do zeme povrchným scenárom a kŕčovitými hereckými výkonmi. Väčšina postáv sa chovala celý čas submisívne a až neuveriteľne empaticky. Záver bol na tom celom najabsurdnejší. V podstate bol ten film tak nekvalitný, že bolo utrpenie ho dopozerať až do konca.

Smutné jazyky (2018)

Na Smutné jazyky som čakal asi rok, lebo som ich prepásol v kine. Roky sa zaujímam o neštátne jazyky, aj keď slovanské, takže som sa veľmi na film tešil, že sa dozviem veľa nového. Lenže 80% tu zmienených faktov som už vedel. Oni nie sú až tak neznáme, ako nám tvrdia protagonisti. Kto sa pýta, ten sa dozvie. Mrzí ma, že ide o smutné spomínanie na krivdy z minulosti. To, čo sa stalo karpatským Nemcom je hrozné, ale odchádzajúce jazyky si zaslúžia poctu a pozitívnu rozlúčku s nimi.

Zlom (2019)

Ako kresťanský film to bolo dosť slabé. Argumentačne tam nezaznelo skoro nič. Hlavne protestanské filmy dokážu byť pri argumentácii oveľa presvedčivejšie. Zlom si zvolil inú cestu. Bol to doják ako trám a za to, že ma rozplakal, sa dokážem povzniesť nad jeho priemernosť a patetickosť.

Hry a sny (1958)

Tento film je poetickou výnimkou v portfóliu Milana Vošmika, dvorného režiséra angažovaných socialistických filmov pre deti. Jeho tvorba mi príde rovnako vzdialená a "nepochopiteľná" ako staré nemé filmy. Verím, že v čase vzniku to mohli byť nadštandardné počiny, ale mne pripadajú pomalé, nudné a zvláštne.

Electric Girl (2019)

SPOILER Prvotina Zisky Riemann ma natoľko oslovila, že som sa nevedel dočkať jej ďalšieho filmu. Lenže Electric girl je slabučký čajíček. Akože psychodráma o rozvoji duševnej poruchy u mladej ženy, ktorá si myslí, že má super schopnosti. Takmer bezdejový film je tvorený hranou a animovanou linkou. Je paradox, že k takto slabému filmu dajú na DVD anglické titulky, ale oveľa lepšie kúsky obsahujú len nemecké titulky. Chcel by som pochopiť princíp, ako to funguje.

Aladin (2019)

Guy Ritchie je hollywoodsky Zdeněk Troška, disponujúci mega rozpočtom na každý film. Silné námety rozrieďuje ľudovým humorom a rôznymi klišé, ktoré sa evidentne mnohým divákom páčia, Mne žiaľ nie.

Ovládací panel
182. nej uživatel Slovensko