• Rodinný

Double Act (2002) (TV film)

Degradácia krásnej knižky, otrasná réžia, nízkorozpočtové interiéry. Zahrala si tu aj sama autorka knižky J. Wilsonová. Vďaka, že som to mohol vidieť, ujo Youtube!

Malá mořská víla (2013) (TV film)

Tak pardón: Je to moderné, dej odsýpa, casting výborný, výprava fajn, vôbec to nie je tak útrpné, ako knižný originál, ale tú piatu hviezdu dávam za pozitívny koniec!

Arzenál - 50 % (2016) (epizoda)

ČSFD je konzumný web, kde filmoví laici hľadajú odpoveď na otázku, čo pre mňa osobne zaujímavé, si dnes pozriem? Zistenie, že to niekomu leží v žalúdku, je veľká sranda. Pokiaľ nášmu webu pán Procházka vyčíta informačnú nepresnosť a neobjektivitu hodnotení, má pravdu. NAJVäČŠÍM KLADOM CSFD JE PRÁVE FAKT, ŽE JE PLNÁ SUBJEKTÍVNYCH, ĽUDOVÝCH NÁZOROV a vy si z nich podľa vášho uváženia vyberiete. Hľadať za tým filozofickú podstatu filmov, mi príde absurdné. O to, že objektívne filmové kritériá plebs na ČSFD zadupe do prachu dejín, by som sa nebál. Ten kto ich chce spoznať, sa predsa môže prihlásiť ako študent na FAMU a chodiť na Vachkove prednášky.

Decko v dome (1984) (TV film)

Staré časy, také staré akoby ani nikdy neboli. Ostali po nich len takéto prostoduché a poučné filmíky. ktoré diváka nabádajú spomenúť si na svoje detstvo... a ilúzia, ako bolo vtedy dobre. Všetko bolo tiché, šedivé a ľudia mali strach, kto načúva, čo hovoria. Dnes je všetko hlučné, krásne farebné a ľudia sa neboja, hoci dnes sa niekto pozerá.

Neznámá dívka (2016)

Klasické Dardénovic HĽP-čko. Ak ste na ich štýl zvyknutí, bude sa vám to páčiť. Ak nie, časom si zvyknete. Za mňa im patrí vavrín filmových víťazov.

Eva Nová (2015)

Presne takíto sú priemerní Slováci. Hoci nie všetci sme alkoholici, máme v sebe ten nedefinovaný pocit melanchólie, ktorý s pribúdajúcimi rokmi prerastá do sebaľútosti. Scénka ako frustrovaná, ujdená manželka sedí pri vypustenom bazéne na záhrade viedenského domu, kde pracuje ako opatrovateľka a hovorí: "Deti sa tu majú dobre, Franz ich denne vozí do školy aj späť," mi vyrazila dych. Áno, tu vo Viedni, Londýne, New Yorku je lepšie, lebo... tu nie som doma a nepripadám si ako trpiteľ (slúžka, otrok).

Ant-Man (2015)

Cítim sa akoby som šiel na operu, ale namiesto nej som videl hip hopový battle. Okridlený chlap bojuje s ľudským mravcom. Vážne??? Ale veď to malo dej jednoduchý ako detská riekanka. Furt sa voľakam lietalo, všetko sa mihalo, ale bola to aspoň pekná farebná óda na mravce.

Letiště (1970)

V 1970 to musel byť nepochybne skvelý film, ale dnes v konkurencii amerických akčákov a seriálov tipu Letecké katastrofy, je to už len smiešne vyznievajúca konverzačka, ktorá pôsobí nereálne ako po technickej, tak scenáristickej stránke. Rozvod pre workoholizmus, otázka potratu, milenecký pomer pilota a letušky, milá starenka, čo lieta zásadne načierno... klišé.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Animovaný, dokonale vystylovaný a vypointovaný, protitrumpovský, dvojhodinový, predvolebný šot. Prečo nie?

Big Lebowski (1998)

Nadčasový manifest nihilizmu zo zlatého veku filmu - 20. storočia.