Pttak

Pttak

Pavel Doležal

okres Svitavy


Skype: ptttak
Twitter: Pttak

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Nejlepší film všech dob??? Tak teď už to víte!!

 • poster

  Pianista (2002)

  Pianista se Schindlerovým seznamem jistě stojí v čele filmů o holocaustu o tom není pochyb! Oscar Adriena Brodyho je více než zasloužený. Tenhle film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl.

 • poster

  Válečná generace (TV film) (2013)

  Jako rozhodně se na tenhle film či seriál nekoukejte s dabingem! Totálně to zkazí celou atmosféru, poněvadž není nic horšího, než když mluví mezi sebou vojáci wehrmachtu česky. Jedině originál v němčině s titulkami! Jinak já osobně bych skousnul i delší stopáž. Tohle se opravdu hodně povedlo! U mě je to jeden ze skvostů válečné kinematografie.

 • poster

  Volyň (2016)

  Sáhodlouhý začátek, kde se setkáváte s hlavními postavami, ale pokud vydržíte, tak za polovinou vlastně ani nechápete co jste si to pustily za mrazivě brutální film. U závěrečných titulků sedíte jako opaření a nemůžete si srovnat v hlavě, jak tohle lidi můžou dělat lidem, přičemž vám z toho bude opravdu nepříjemně na duši.

 • poster

  Pád Třetí říše (2004)

  Pro nadšence do historie a fanatiky do Třetí říše jistě zásadní nedostatek tenhle film nevidět. Co se týče Bruna Ganze, tak tohle je rozhodně nejlépe zahraný Adolf Hitler, co jsem, kdy viděl. Kdyby nehrál samotného Adolfa Hitlera, tak si myslím, že je jeho výkon nominovaný na Oscara.

 • poster

  Město 44 (2014)

  Nechápu tolik kritiky, až na zpomalené scény je to bravůra. Máme se co učit v kinematografii od sousedů poláků.

 • poster

  Růžena (2011)

  Snímek o Tadeuszovi a Róze, které spojí smrt jejího muže v poválečném polsko-pruském pohraničí na pozadí s NKVD, polskými komunisty, bitím a znásilňováním ruským dobytkem, a aby toho nebylo málo, tak do všeho ještě vstoupý nemoc (rakovina). To je opravdu tvrdá kombinace. Smutný film o tom, že konec 2. světové války nebyl všude vysvobozením.

 • poster

  Černá kniha (2006)

  Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů o domácím odboji v čele s nádhernou Carice van Houten.

 • poster

  Já, Olga Hepnarová (2016)

  Takový drsný sociální film z přechodu 60 a 70 let, který kopíruje život Olgy Hepnarové u které se začaly vyskytovat psychické potíže, které se projevovaly neschopností kontaktu s lidmi. Film je s bezva černobílým obrazem jako vystřížený ze starých filmů, kde není nouze o lesbické scény + super výkon Michaliny Olszańské a Kláry Melíškové a co si budeme vykládat Marika Šoposká, tak ta je vážně kus :-)

 • poster

  Sunshine (2007)

  Bezva nápad vyrazit k vyhasínajícímu Slunci a prásknout do něho bombu ;-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace