Nos

Milan Smejkal

okres Havlíčkův Brod

<< předchozí 1 2 3
    • 6.11.2016  10:58

Duo Myšička + Hána asi to nejlepší, kosmonauti zatím stále dost nudí...Dovedl bych si představit s nimi i takové české "Jistě, pane ministře..."

• 30.12.2014  18:30

V MiB3 nalezneme humor jemnějšího ražení... Dozvíme se mimochodem, že další úspěšný mimozemšťan je Mick Jagger a humorná je i scéna a Andy Warholem, který žádá agenta „K“, aby zinscenoval jeho smrt. Rok 1969 je připomenut nejen vizáží hippies na ulicích New Yorku, ale atmosféru dokresluje i dobová hudba. Jedna hvězda navíc za slušné 3D efekty...

• 5.4.2014  22:10
    TýTý 2013 (TV pořad) (2014)

Karla Šípa mám opravdu rád, a tohle se mu tedy dvakrát nepovedlo...Zlaté Všechnopárty...Celý pořad tam něco četl z papíru, skáče necitlivě do řeči - dost mě tu zklamal. O výsledcích raději hovořit ani nebudu ...

• 6.6.2013  18:54

Ohromující makro 3D filmová verze vezme diváky na nezapomenutelnou cestu ze dna jezera na území dalších mikrozvířátek. My lidé jsme tu ale pouze nemotorní a neohrabaní obři kráčející přes tyto miniaturní ekosystémy, kterým se daří i bez nás ...

• 4.3.2012  11:06
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Lucie, Lucie - co to mělo být? To byla trapnost! Ale určitě Vaši nohsledové Vás vynesou do nebes...Chce to více nonšalantnosti a hlavně více u všeho zapřemýšlet, než něco trapného řeknu nebo provedu...Zdálo se mi, že i leckteří pozvaní hosté si často připadali jako "v jiném světě"...Opravdu se z Českého lva takto udělala " provinční fraška čtvrté cenové skupiny, která si v žádném případě nezaslouží ani přímý přenos v České televizi"...Moderátorka si to tedy opravdu užívala, ale divák zaplakal...O filmu "Odcházení" a vše co je s tím spojeno raději ani nemluvit... Ještě že nakonec z toho nebyla mnohem větší "fraška" než jaká byla ve skutečnosti. Takže Bílá jako zpěvačka ano, ale jako moderátorka už nikdy více...Nominační večer se opravdu nesl v daleko pohodovějším duchu....

• 12.2.2012  19:59
    Aréna národů (TV pořad) (2012)

Hry bez hranic to opravdu nejsou, ale něco málo to do sebe má...Jen kdyby neukazovali stále dokola ty dva převtipné komentátory, zrovna když v aréně o něco jde. Jako by nestačil jejich hlas, nevím, proč je musíme mít také stále před očima...

• 30.7.2011  18:21

Klasický díl... Půl hvězdy přidáno za Columbův pád ze stráně...I mně se tentokrát pointa zdála trošku málo vypointovaná a tak nějak chabá, přesto suma sumarum čtyři hvězdy...

• 6.4.2010  21:59
    Lovec hlav (1976)

Zajímavý akční thriller v podání J.P. Belmonda, který se snaží polapit nebezpečného zločince, jenž likviduje všechny svědky svých zločinů. Až jednou, jak už to bývá, svědek přežije... Hodně jsem se těšil na závěrečný souboj hlavních postav, ke kterému se schylovalo dlouhou dobu, ale ten mě trošku zklamal. Žádné velké "hláškování" ani mnoho humoru, o to ale více akce. Není to podle mne typický Belmondo, ale přesto si jistě své příznivce najde. Slabší čtyři hvězdičky...

• 5.4.2010  21:18

No po pravdě řečeno, myslel jsem si, že to bude daleko horší. Těžko jsem ale vstřebával Dejdarův dabing. Film, který stojí a padá s hlavním představitelem. Průměrné (ještě) tři hvězdy...

• 4.1.2010  21:43

Myslím, že srovnávat tento film s Láskou nebeskou dost pokulhává. Muriel, sympatická dívka s nadváhou z maloměsta, nalézá život v Porpoise Spit v Austrálii nudným a tráví většinu svého času sama ve svém pokoji a poslouchá oblíbenou skupinu ABBA. Jejím nenaplněným snem je její svatební den s rytířem na bílém koni, ač nikdy neměla s nikým schůzku. Ukradne tedy peníze, aby mohla strávit dovolenou svých snů a setkat se s praštěnými kamarádkami. Dosavadní svůj styl života změní vzhůru nohama a dokonce si vymyslí i nové jméno.... Není to určitě špatný film. Zvláštnost mu dávají nezapomenutelné a nesmrtelné hity mé oblíbené skupiny, a proto jsem dlouho uvažoval i o vyšším hodnocení. No uvidíme při dalším zhlédnutí.

• 2.1.2010  18:45

No, nakenec to vůbec nebylo zase tak hrozný. „Je to film pro dospělé, který mohou vidět s dětmi". Nebo spíše obráceně?...Až na ten vyloženě utahaný a "vycucaný" závěr v podání "Patrika", který opravdu je dost přitažený za uši, to byla docela originální a nápaditá "koláž." I dětské role nepokazily výsledný dojem. Po dalším zhlédnutí možná jednu hvězdu přidám.

• 25.11.2009  19:50
    Becket (1964)

Král Jindřich 2 má problémy s církví. Když umírá Archbishop of Canterbury, má skvělý nápad. Než zvolit dalšího zbožného kněze, který je loyální Římu, volí svého starého přítele, se kterým prožíval mnohá divoká dobrodružství, Thomase Becketa, jáhena v kostele. Avšak Becket bere svůj úřad velice vážně a staví se proti svému příteli-samotnému králi. Toto vše vede k slavnému "Kdo mě zbaví tohoto nepříjemného kněze ? Brilantní výkony O´Toola a Burtona jsou velkou devizou tohoto snímku. Škoda, že film je tak relativně dlouhý, určitě by mu prospěla kratší stopáž - hlavně ke konci. Zasloužené čtyři hvězdy.

• 18.11.2008  22:09
    Control (2007)

Ian Curtis je tichý a spíše smutný chlapec, který pracuje pro pracovní agentury a zpívá v kapele zvané Warsaw. Potkává dívku jménem Debbie, s níž se rychle ožení. Ale současně se také vnitřně ztotožňuje se svou kapelou, jejíž jméno se mezitím změnilo na Joy Division a stává se stále více a více úspěšnou .... I přesto že Debbie a on se stanou rodiči, jejich vztah jde rychle ke konci a Ian si začíná milostnou aféru s Belgičankou Annik, kterou potkal po jednom z koncertů. Ian také trpí epilepsií a nemá dobrý lék na vyléčení. Hlavně ovšem stále neví, jak zacházet se svými pocity, jež má pro Debbie a Annik a ani jak ustát svůj tlak popularity v Joy Division.... Velice depresivní film! Také pro mě bylo velice těžké, aby mě zasáhla biografie někoho, o kom jsem vlastně do dnešních dnů vůbec nic nevěděl. Ale tzv. manchesterská hudební scéna mě nakonec přece jen dostala, také díky doplňujícím bonusovým informacím na právě vydaném DVD. Některé rekonstrukce koncertů Joy Division byly opravdu velice zdařilé a donutily mě doplnit si své znalosti v této pro mě neprobádané oblasti. Výborná kamera, obstojný hlavní představitel ale i ostatní autentické herecké výkony mě zaujali. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po druhém shlédnutí a utřídění si nových informací možná jednu přidám.

• 8.9.2008  22:30

Druhá polovina filmu opravdu nemá chybu. Škodá té rozvláčnější první části. Zasloužené čtyři hvězdy.

• 27.8.2008  17:42

Průměrná kriminálka a nekompromisní Delon. Průměrnost spočívá hlavně v rozpolceném scénáři. A to mám rád vlašské oříšky... Takže suma sumárum průměrné tři hvězdy.

• 4.5.2008  15:20

Tento film je jistě zajímavý dokument k vidění, i když nejste oddaný Elvisův fanoušek. Snímek se snaží být velice civilní, přesný, věrný, výstižný a hlavně upřimný, což se mu také zdárně daří. Výběr z tehdejších dokumentů je velice vhodný a přispívá k plynulosti a celkovému kladnému vyznění celého snímku. Je to opravdu empatický a upřimný pohled na život Elvise, ikony Ameriky, která si právem vydobyla titul Krále rockenrollu. Jako oddaný fanoušek Elvise nemohu jinak.

• 28.4.2008  22:24

Sexuálně frustrosvaná žena v domácnosti Kate Miller (Angie Dickinson) prožívá pravé znásilnění při sprchování ve své fantazii, zatímco její muž se nedaleko holí. Poté, co si stěžuje svému psychiatrovi Dr. Robertu Elliotovi (Michael Caine) na chování svého manžela, potkává podivného muže v muzeu a poté se s ním vrací do jeho bytu a prožije nádhernou noc. Ve výtahu je ale později brutálně pořezána blondýnou. Jediná svědkyně Liz Blake( Nancy Allen) se snaží pomáhat Detektivu Marinovi ( Dennis Franz), ale jejich spolupráci se nedaří...Snímek určitě udrží vaši pozornost až do konce, ačkoliv se mi zdálo, že Michael Caine je tu tak trochu nevyužitý a Dickinson odchází ze scény poměrně velice brzy, i když velice efektně. Také De Palmovi efektní záběry z blízka si určitě zaslouží pozornost. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po druhém shlédnutí možná jednu přidám!

• 24.4.2008  22:10
    Izzat (2005)

Režisérský debut Nora Ulrika Imtiaze Rolsena, pojednávající o skupině tří kamarádů, kteří pocházejí z chudých imigrantských rodin, ale kteří se cítí být Nory a očekávají stejný respekt i vůči sobě. Ale čeká je ještě předlouhá cesta za penězi a slávou!. Rozhodují se pro získání respektu cestou přes pouliční gang East Side Crew, který je ovládán neblaze proslulými postavami Sadiqa a jeho bratra Khalida...Brzy zjistí, že gang je začíná zcela ovládat, protože jeho nová pravidla páchnou pouze krví a násilím...Snadno tu lze vystopovat inspiraci režiséra slavným Johnem Woo při zpomalených sekvencích nebo sledování kulek. Film je jistě zajímavý i pro dokonalé vykreslení kriminálního podsvětí Osla 80 a 90 let minulého století. Celkem zasloužené čtyři hvězdy.

• 23.4.2008  20:55
    Equus (1977)

Psychiatr Martin Dysart vyšetřuje kruté chování skromného sedmnáctiletého chlapce Alana Stranga, který opravdu brutálně poraní oči koní ve stáji v Anglii. Jeho tvrdohlavý a vnitřně plachý otec a vysoce religiozní matka postupně pomáhají psychiatrovi rozkrývat reálná fakta, která se skrývají za chlapcovými běsy a ten postupně nachází i sám sebe při přímé konfrontaci s pravdou. Trošku mi tam vadil ten filozofický podtón celého vyloženě psychologického filmu, ale herecké výkony stály opravdu za to. Trošku slabší čtyři hvězdy.

• 5.4.2008  22:59
    Richard III. (1995)

Jistě zajímavé pojetí jednoho z nejznámějších děl w. Shakespeara. Ian Mc Kellen byl opravdu strhující, ale finále mi připadalo až moc moc akční. Tak jsem se těšil na "Království za koně..." a nějak mi to tu nesedělo... Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

• 1.4.2008  22:14

Ztroskotanec z neznámých důvodů Val Xavier (Marlond Brando) navštěvuje malé městečko a dostává práci v obchodě, který vede po sexu toužící Lady Torrencová (Anna Magnani), jejíž manžel Jabe Torrence ( Victor Jory) umírá na rakovinu v místnosti nad nimi. Val je také pronásledován tajemnou místní tulačkou Carol Cutererovou (Joanne Woodward), která prahne po jeho hadím saku stejně tak jako po jeho samotném a snaží se ho svést na místním hřbitově. Val je ale více přitahován postarší Lady, která si také tímto svým způsobem vyřizuje své účty s minulostí....Skvělý Brando, skvělá kamera, jen bych to přece jen trochu zkrátil. Zasloužené čtyři hvězdy.

• 21.3.2008  22:30
    Richard III. (1955)

Monumentální zpracování slavného dramatu Shakespeara v podání charizmatického a úchvatného Laurence Oliviera. Richardovi vojenské dovednosti pomáhají staršímu bratrovi Eduardovi v cestě na anglický trůn. Ovšem zášť a žárlivost způsobí, že se o anglický trůn začne ucházet sám. Naplánuje si krvavou, dlouhou , ale pečlivě promyšlenou cestu podvodů, manipulací a vražd, které ho postupně dovádějí k vytouženému cíli. Jeho intriky brzy přinášejí problémy nejen jemu samotnému, ale i celé Anglii. Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami.

• 20.3.2008  19:02
    Dům života (2001)

Když je hlavnímu hrdinovi diagnostikována rakovina, bere si do opatrovnictví svého nesnášenlivého dospívajícího syna, který smysl života vidí pouze v nicnedělání a prostituci, popřípadě v tom, jak se vyhnout svým rodičům a především právě otci. Trošku klišoidní námět, ale vcelku průměrně přenesený na filmové plátno.Kevin Kline se mi v úloze umírajícího otce docela líbil. Zasloužené tři průměrné hvězdy pro toto rodinné drama.

• 20.3.2008  08:33
    Alice (1990)

Matka dvou dětí Alice Tateová po šestnáctiletém manželství se zakoukala do pohledného hráče na saxofon. Protože má ustavičné bolesti zad, radí se se svým problémem s orientálním čínským lidovým léčitelem Dr. Yangem, který si jasně uvědomuje, že její problémy nejsou v jejícj zádech, ale v jejím srdci a mysli. Dává proto Alice zázračné bylinky, které jí postupně pomáhají zcela změnit její zaběhlý způsob života...Trošku vážnější Woody Allen bez velkých bonmotů, ale také bez tradiční velké dávky humoru. Ale hlavně také bez Woodyho samotného jako herce. Mia Farrow je chvílemi opravdu kouzelná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

• 16.3.2008  18:55
    Polní lilie (1963)

Nezaměstnaný dělník Homer Smith směřující na západ USA se na své cestě zastavuje na vzdálené farmě v opuštěném místě, aby si nabral trochu vody pro své přehřáté auto. Na farmě žije skupina řádových sester z Východní Evropy, které vede přísná matka představená (Matka Marie), a ta věří, že Homer sem byl poslán jako vyvolený, aby postavil potřebný náboženský svatostánek...Sidney Poitier jako vždy na jedničku, o čemž svědčí i oscarové hodnocení + další čtyři nominace. Také závěrečná píseň se vryje snadno do paměti. Zasloužené čtyři hvězdy.

• 15.3.2008  17:01
    Podezření (1990)

Poté co je jeho bývalá milenka zavražděna, vydává se hlavní podezřelý Harrison Ford na pátrání po skutečném vrahovi a postupně objevuje, že ten není vůbec tak daleko, než by si býval pomyslel...Harrison Ford výborný a stojí za to ho zde určitě vidět. Zde hraje pošetilého ale morálního muže s odzbrojující zranitelností. Trošku pomalejší tempo filmu s protahovaným závěrem ale neubírá vůbec na zajímavosti a celkovém vyznění filmu. Slabší čtyři hvězdy.

• 14.3.2008  15:47

Režisér a herec Al Pacino vzájemně srovnává scény z Richarda III, scény ze zkoušek na tuto hru a porady, kde členové diskutují o této hře, o čase, který utvářel tuto hru a také historické události, které se odehrávaly v časech tohoto díla. Interview s mnohými vynikajícími herci z UK jsou také součástí tohoto neobyčejného skorodokumentu. Britové se tu především pokoušejí vysvětlit, proč herci z USA mají tradičně problémy s interpretací her Shakespeara. Trošku slabší čtyři hvězdy.

• 14.3.2008  13:09

Opravdu úchvatný film o mladičké Helen Kellerové, slepé a hluchoněmé dívce od dětských let, které hrozí, že bude poslána do ústavu pro mentálně postižené. Její neschopnost komunikovat s okolím ji činí velice divokou a otrávenou životem. Její rodiče v zoufalství hledají pomoc v Perkinsově ústavu, který jim posílá napůl slepou vychovatelku Annu Sulivovanou, ve skvělém podání Anny Benkcoftové. Přes velké potíže a vzájemnou úvodní nesnášenlivost ji postupně učí komunikovat s okolím. Tento film má výjimečně optimistický konec, což se tak trochu vymyká ostatním velkým Pennovým dílům. Tento emoční ilm určitě zanechá nesmazatelnou stopu v mysli každého diváka. Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami.

• 13.3.2008  16:20

Toto dílo lze bezpečně zařadit mezi dnes již klasické snímky, aktuální neustále.Jednou z nezapomenutelných scén je jistě závěrečné čtení dopisu odsouzeného, který čte hlavní postava Gil Carter v podání Henryho Fondy. Tato část mi silně připomněla další klasiku, kterou je Občan Kane, nebo můj oblíbený filmík 12 rozhněvaných mužů. Henry Fonda a mnoho rozhněvaných mužů...Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

• 12.3.2008  22:34

Hlavním hrdinou je Dan Mahowny, vycházející hvězda u Obchodní banky v Torontu. Pro své kolegy to byl workoholik. Pro své zákazníky to byl přesvědčivý a ochotný bankéř. Pro své přátele to byl tichý, ale komický muž, který rád sledoval sport v televizi. Pro svoji dívku to byl plachý ale přitažlivý muž. Nikdo z nich ale neznal odvrácenou stranu jeho tajného života, když se bez cizí pomoci podílel na největším bankovním podvodu v historii Kanady... Skvělé herecké výkony, především Philip Seymour Hoffman je úžasný. Zasloužené čtyři hvězdy.

<< předchozí 1 2 3