montongery

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 11.10.2019  09:20
    Premiér (TV seriál) (2019)

Poprvé, a pevně doufám že naposledy, kdy něčemu dávám odpad!. Přemýšlím o kontaktování TV Barrandov, aby mi poslali finanční vyrovnání jako odčinění za doživotní psychickou újmu, co jsem utrpěl. Ale nevím, jestli se taková částka, co by mému utrpení alespoň lehce odpovídala, najde.

• 26.6.2014  21:30
    Blade Runner (1982)

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tanhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain... Time to die." Pro mě jedna z nejlepších scen filmové historie. Inteligentní film který si udržuje napjatou atmosfér nejen hudbou a super hereckými výkony, po celou dobu. Skvěle vyzobrazuje čas a místo, kde se odehrává a vždycky po každém shlédnutí má nabídnout něco nového. A na tu dobu i velmi dobré efekty. Snad nic nejde vyčíst.

• 31.3.2014  21:09

Jules Verne mezi filmaři. Ani po 100 letech to neztrácí sílu, základ všeho co dnes můžeme vidět.

• 30.3.2014  21:46

Na to že to je přes sto let starý, tak mě to dokázalo pobavit i víc než některé dnešní krátkometrážní filmy. Georges Miles je pro mě jeden, díky, kterému vznikl film v podobě, jaké ho známe dnes. Takže respect vzhledem k té době, kdy film neexistoval a že to byl spíše experiment, o kterém se nevědělo, jaký má potenciál. Jinak už tady vidím malinkou inspiraci k jiným filmům.

• 22.3.2014  20:24

Film který si hraje na několik věcí, ale pod touto maskou je to jednoduchý a zbytečně dlouhý snímek. Který neskrytě vsází na divácké city a chce vypadat zapeklitě svým zajímavým zpracováním. Ale moc to nepůsobí, když si člověk po nějaké době uvědomí o co asi tak půjde a poté se musí zbytek filmu nějak protrpět. A to se dá kvůli neuvěřitelnému hereckému výkonu Willa Smitha (skoro bych řekl jedna z jeho nejlépe zahraných rolí) a poté kvůli hudbě. Která do filmu skvěle zapadla a dokázala ho trochu rozproudit. Celkově ale u mě převažuje spíše zklamání a rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdičkami.

• 5.3.2014  18:14

Možná jsem čekal víc, když jsem slyšel Scorsese a DiCaprio. Ale žádný další další Letec, Skrytá identita nebo Prokletý ostrov se nekonal. I když výkon DiCapria byl neuvěřitelný, tak mi celý film přišel zbytečně dlouhý a to hlavně kvůli ději, který nebyl nějak extra zapeklitý spíše naopak. Upřímně jsem se párkrát zasmál a někdy i na dýl, ale bohužel mi to zase taková pecka nepřišla. Co tu vyniká je určitě výkon hlavního herce, dobrá filmařina a někdy geniální dialogy, kvůli tomu dávám 4 hvězdičky. Film pro odreagování a pro zasmáti se. Neřeším tu morální hodnotu, pouze hodnotím jako film.

• 5.3.2014  18:02
    Vejška (2014)

Taky se neubráním se srovnáním s Gymplem. Vejška je určitě jiná, ale nevím jestli lepší. Je tu méně vtipných hlášek a přijde mi to už více jako drama. Vorel mladší je v roli bohužel ještě horší, i když jsem doufal v opak. Jinak v Gymplu se mi zdála i hudba víc propracovaná, i když Trafika a Vladimíra 518 uznávám, tak se mi zdá, že se tu pořád dokola točí jedna a tatáž písnička Zdrhej. Možná, to je ale tím, že jsem to měl hodně naposlouchaný předtím. Ale jinak jako pokračování Gymplu určitě obstojný, postavy se posunuli dál a oba dva filmy sledují jednu generaci hodně reálně skoro až naturalisticky.

• 5.3.2014  17:41

It' a sick. Jak bylo ve filmu řečeno. Jinak průměrný snímek o dnešních hodnotách, touze po stylu celebrit a krásného života, kde člověk nemusí počítat peníze a jen si je užívat, aniž by pro jejich vydělání vyložil nějaké větší úsilí. Prostě zlatá generace. Plus si myslím, že Emma jako herečka vynikla a s rolemi v budoucnu určitě problém mít nebude.

• 31.10.2013  21:32

Možná že to bylo s lehkou kocovinou, ale zdálo se mi to jako nejlepší závěr, co může tady ta série mít. Pařba ve Vegas se mi zdála úplně stejná jako Pařba v Bangkoku, takže mě první díl otrávil (protože jsem nejdříve viděl druhý druhým díl). Tak jsem si myslel, že i u tady toho se budu nudit a šel jsem se na to kouknout s nulovým očekáváním s tím že koncepce této trilogie je doopravdy vyčerpána a už nemá co nabídnout. Ale naopak, někdy jsem se fakt řezal smíchy.. Postavy Chowa a a Alana byly vypracovány skoro k dokonalosti a nějaké scény jsou doopravdy neuvěřitelné. Pro mě určitě velké pozitivní překvapení.

• 31.10.2013  09:36

Ze začátku jsem si myslel, že to bude nuda, ale pak se to rozjelo a nemělo to podle mě chybu. K tomu jsem se spoustu věcem zasmál až po filmu, kdy se mi to všechno rozleželo v hlavě. Jen škoda toho trošku vlažného začátku a toho že se scény a děj daly někdy snadno předvídat. A herci super, jen mi trošku nesedl Martin Freeman a strašně mě rušilo jeho handsfree, co měl po většinu filmu v uchu. Myslím, že to je velmi dobré zakončení Wrigtovi hodně povedené trilogie a že z této trilogie je i nejlepší (což se moc často nestává, většinou to je naopak).

• 30.10.2013  10:52

Jak bych začal. Film byl řemeslně doopravdy zvládnutý. Kamera super, herci taky, Vetchý mi ke konci až někdy připomínal Roberta Denira v Kmotrovi. Ale 90 minut je na takovej příběh málo, scény na sebe moc nenavazovali a celý film se mi zdál takový neplynulý. Prostě o hodně zkrácená verze trilogie Jaroslava Kmenty, kde se snažili vypíchnout to nejdůležitější. Takže jako informační zdroj bych to určitě nebral, ale jako film na české poměry hodně povedený. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičky. Nakonec dávám 4, protože se mi to zdá o hodně lepší než Kájínek nebo Expozitura.

• 10.8.2013  10:17
    Sinister (2012)

Sinister určitě nepřichází s něčím novým. Spíš mix různých hororů (já tam poznal 3). Ale z něčeho se musí vycházet a za poslední dobu je to horor s pořádnou atmosférou a s hercem, který to vážně umí zahrát (Ethan Hawke). Nejvíc mě zaujala kamera a hra se světlem a samozřejmě soundtrack pro psychopaty, bez kterého by to taky nebylo ono. Prostě super atmosféra. A konec se mi taky líbil, protože jsem ho nečekal, jako u ostatních hororů. Takže děkuju za příjemný večer, kdy jsem se konečně příjemně bál.

• 9.8.2013  22:11
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Nejlepší na tom je, že to Sheen ani nemusí hrát. Pro mě jeden z nejlepších sitcomů. Ale bohužel poté co ho nahradil Ashton Kutcher a změnil charakter celého seriálu, tak je to absolutně o ničem a z původních 5 hvězdiček musím dát 3.

• 6.3.2013  19:39

Byl to souboj dvou mých oblíbených a velkých herců. A i když to oba dva zahráli skvěle, tak u mě vyhrál Farrell. Film měl skvělou zápletku, atmosféru a silné napětí, hlavně poslední polovinu filmu jsem nemohl od obrazovky odtrhnout oči. A tohle je jeden z těch filmů, kdy jsem vůbec netušil jak film dopadne. Zakončeních se nabízelo spoustu a taky nakonec nezklamalo. Jediný co bych vytkl, a taky proč nedávám plný počet, je, že se ve filmu objevilo pár logických chyby. Ale to už je jen detail, zážitek a pocit ke konci byl super. Takže můžu jen doporučit.

• 28.1.2013  09:26
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Taková česká Devátá brána. A skoro se mi líbila víc..

• 19.1.2013  21:48

Něco mezi parodií a vážným filmem o otroctví. Na tenhle film se půjdu kouknout několikrát a určitě najdu nějakou novou hlášku a dám si jí do nové souvislosti. Ani mi ta délka tak nepřišla a neuvěřitelně rychle to uteklo. Krásná kamera a scenérie. A herecké výkony byly super (i když jsem se nejvíce těšil na Leonarda DiCapria, tak Foxx a Waltz doopravdy váleli nejlíp z filmu) a Jackson, kterýho jsem nejdřív vůbec nepoznal, mě příjemně překvapil. Taky téma filmu je vybráno dobře (doopravdy jsem ještě nikdy neviděl ve westernu negra na koni). Hudba je taky dobrá a člověka díky ní chytne film od začátku. Jen trošičku bych vyčetl kecací scény, ale není to nic hrozného. Pro mě je to další ze skvělých filmů od Tarantina, který se před ostatními nemusí nijak stydět, spíše naopak.

• 20.10.2012  10:51

O tom jak to dopadne, když si jde Punisher pouze vyprat prádlo.

• 24.8.2012  19:25

Haha poslední dvě povídky jsou doopravdy nejlepši, ale ani ty první dvě nejsou špatné (ikdyž ta první je asi nejhorší, tak se nenechte hned odradit jak se jak se mi málem stalo). A Tim Roth se mi se svými trhanými pohyby a celkovou šíleností hodně líbil, ikdyž mi trvalo než jsem si na něj zvykl.

• 24.8.2012  19:09

Asi jsem čekal o mnoho víc, takže jsem byl nakonec zklamanej. Takový Let´s Dance akorát s jiným sportem. Jediné pozitivní byly dobře propracované souboje a kamera. Herecké výkony ušly, ale zase žadná sláva to taky nebyla a příběh byl klišé a předvídatelný. Ale jako motivační film to lidi mohou ocenit..

• 21.5.2012  21:28
    Mezi zdmi (2008)

Jako obraz francouzského školství pěkné (věřím že to v nějakých školách tak doopravdy chodí). Ale chyběl mi tu nějaký větší příběh a spíš jsem se u nějakých dialogu nudil a občas mi přišli zbytečné. S tím se dostávám ke druhé výtce že film měl být kratší. O hereckých výkonech nemůže být řeč, ale když vemu že to hrál učitel s vlastní třídou tak jsem to ochotnej nějak překousnout. První polovina filmu byla ta nudnějši, ale když se to na konci, bohužel jen na krátk,o rozjede tak to ujde.

• 8.5.2012  21:11
    Avengers (2012)

Hodně povedený film. Abych pravdu řekl, myslel jsem že to bude horší. Ale neuvěřitelně propracované efekty, super akce a vtipné hlášky. A po dlouhé době jsem si všiml i kvalitní hudby. Asi jako vźdy mi nejvíce sedl Thor a Starka (s výbornými hlášky). Jak jsem řekl efekty, byly propracované do detailu a herecké výkony taky super, ale přece jenom my tam něco chybělo. Děj byl lehce předvídatelný a nekonaly se žádné extra zvraty, člověk prostě věděl jak to dopadne. Ale přesto jsem se skvěle pobavil.

• 18.2.2012  00:14

Přiznám se, že jsem na to šel jen kvůli Denzelu Washingtonovi, ale nakonec jsem byl překvapenej a Ryan Reynolds svojí roli zahrál na jedničku, skoro líp než Denzel. Jinak příběh je zpracován průměrně. Na odpočinek a vypnutí uplná pohoda, připomíná mi to starší akční filmy a Elitní zabijáky.

• 15.2.2012  21:36

Uznávám že komerční, ale na konci hrob Eazy-Eho bych fakt nečekal a co řiká em je podle mě pravda. Srdeční záležitost a schválně kdy vydá už album, které slibuje 8 let :D. P.S. nwm proč je videoklip ve filmové databázi.

• 3.2.2012  22:41

Čekal jsem míň, hlavní příběh mě moc nenadchl. Nejlepší na tomhle filmu je Vetchý a jeho rodina. Vlastně jen kvůli němu jsem se nechal donutit abych na to šel a taky zvládl svojí roli, jako vždy, skvěle. A le zaujme i nejstarší dealerka v ČR. Takže když nic vůbec nic nečekáte, můžete být příjemně překvapeni jako já. Ale na tři hvězdy to bohužel nevytáhne.

• 27.1.2012  14:26

Myslím si, že je to druhý nejlepší díl (hned po prvním).

• 21.1.2012  08:40
    Popravčí (2005)

Zajímavý film, kde bych hlavně pochválil kulisy a výbornou atmosféru. Příběhy o inkvizici a i o popravčích mě zajímaly od dětství, tak jsem byl zvědavý. Sice si myslím že to nebylo nějak extra věrohodný, ale film na mě zapůsobil kladně a jak bývá zvykem u těchto filmů ke konci (když přijela španělská inkvizice) mi bylo celkem špatně z jejich vyslýchacích metod. Ale Kladivo na čarodějnice nebo Goyovy přízraky se mi líbilo víc.

• 20.1.2012  21:55
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Propagandistický seriál komunistů. Viz. zobrazení bratři Mašínú. Ale i jinak celkem nepodařený seriál.

• 16.1.2012  21:30

Začátek mě dostal, ale poté příběh byl slabší a slabší. I když jsem se Gesparda Ulliela bál, tak nakonec svojí roli zahrál víc než dobře. Bohužel je zde vidět že je film hodně komerční. Ale celkově bych řekl že film do série zapadl, mohl být lepší, ale taky o hodně horší.

• 16.1.2012  21:00
    Bastardi (2010)

Bohužel zde nemůžu souhlasit s ostatními uživateli. Od doby co jsem si povídal asi se třemi učitelkami ze zvláštních škol, tak si nemyslím že je tady ten film daleko od pravdy, až bych řekl že je naturalistický. Samozřejmě neberu Magnuska, který se mstí, ale celkovou situaci s dětmi a ve škole. Pro mě byl film velkým překvapením. A na začátečníka Šíchu a Magnuska ne nejhorší výkon.

• 1.1.2012  17:59
    Warrior (2011)

Učitel fyziky, který porazí všechny v zápasech MMA. Sice klišé, ale film svojí úlohu dokonale splnil. Od obrazovky by mě nedostalo v ten moment snad nic. Velice poutavé a herecké výkony taky skvělé. Velmi podobný jako možná ještě lepší Fighter. Dal bych tak 4,5 hvězdiček kdyby bylo možno ;).

<< předchozí 1 2 3