aniiicka

Česko
Anička :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 28.12.2017  00:22

Nancy Mayers se mi vždy trefí do noty. Skvělá romantická komedie. Neodolatelný Jack Nicholson, který se pořád tváří jako kocour :) :), vtipná Diane Keaton, zase nějaký krásný dům/prostředí, hudba. Pohodička...stejně jako další filmy režisérky - Prázdniny, Past na rodiče, Po čem ženy touží - snímek , na který se dá vždy podívat - nejlépe se sklenkou vína. :) Ústředí párek je prostě roztomilý ''Já tu chodím po domě...''

• 28.12.2017  00:11

Vynikající, originální, nesmírně zábavný snímek. Určitě jeden z největších pokladů českého filmu. Parodie, komedie se skvělými herci, scénářem a výtvarným ztvárněním...můj taťka vždycky říká, že u scény, ve které Carter a komisař pořádají tah na plzeňské pivo,dostal vždycky velkou žízeň. :) ''Vy u Vás neboxujete? My se prostě fackujeme. :)''

• 27.12.2017  22:21
    Pretty Woman (1990)

Film z roku 1990 - starý jako já, kdysi klasika naší VHS kolekce :) ...viděla jsem po dlouhé době a pořád to funguje. I když chápu, že někdo už může být na film alergický. Pro mě ale vždy představoval moderní pohádku se sympatickými a pohlednými herci (sympaťák Hector Elizondo vedlejší roli), krásnýma šatama a prostě filmová pohodička.

• 27.12.2017  22:12

Na film jsem se po zdejších komentářích a jako jedinec, který má rád vánoční a romantické filmy, moc těšila, ale prostě se mi asi nějak netrefil do noty. Své kvality jistě má (ve srovnání s některými tuzemskými pokusy o ''světovější'' romantickou komedii určitě), ale moc mi nenavodil vánoční atmosféru a asi mi trošku vadilo, že většina příběhů byla spíše smutná než vtipná. Možná dám snímku šanci ještě později, ale zatím mě moc neoslovil...a to jsem se snažila. Určitě ale stojí za shlédnutí, spíš jde o tu správnou notu (subjektivní rozpoložení) než o kvalitu. :)

• 27.12.2017  22:01
    Záměna (1983)

Další z mých oblíbených starších amerických komedií (často sjížděných na videokazetách). Obzvláště před Vánoci mi vždycky sedne. Sympatičtí herci, kouzlo osmdesátkového zimního New Yorku, prima humor - ne v nějakém ďábelském tempu, ale na to posezení před vánoci a navodění úklidové atmošky super. Jen pro slabší povahy - ta autobousová scénka s lososem v plnovousu Santa Clause (Louise) je teda dost nechutná...ale i vtipná. :) :)

• 2.5.2017  22:36
    Belmondo (TV film) (2015)

Chtěla jsem napsat něco oslavného, ale dojal mě zde již skvělý a výstižný komentář Enšpígla. Belmondo je prostě můj celoživotní oblíbenec,..frajer, sympaťák, rošťák....dle filmů, dle knih, co jsem o něm četla...prostě ultimátní hero. Naprosto objektivně :) A potěší mě každý dokument, rozhovor a tak dále. :) Paul byl fajn průvodce, docela se vzhledově potatil. Líbila se mi taky hudba...přítomnost mnoha kolegů, rodiny a lásek pak dokazuje, že si ho moc lidí váží. Belmondo je prostě jedinečný a neopakovatelný.

• 2.5.2017  22:22

Myslím, že tento film možná ještě více docením při nějakém dalším shlédnutí. Na začátku jsem byla trošku vyvedená z míry, protože jsem čekala snímek dosti jiného ražení...možná trošku klasičtější western nebo třeba úplně jinou postavu od Faye Dunaway, o které jsem si v souvislosti s filmovým plakátem myslela, že hraje hlavní láskovou hrdinku. Prostě jsem na to na začátku koukala trošku udiveně, obzvlášť když přede mnou byla poměrně dlouhá stopáž. Jak ale film plynul, tak se mi začínal líbit víc a víc a nakonec mi brnknul dosti na city...což u mě snímek vždycky hodně pozvedne. Přesto mi některé věci, scény, postavy přišly trošku bizár a proto nedávám plné hodnocení. Musím také poznamenat, že něco co film sděloval nebo měl sdělit, jsem dopochopila až při čtení některých zdejších komentářů...a teprv jsem to jako celek nějak docenila. Dustin Hoffman je nepochybně skvělý herec a přestože k mým oblíbencům úplně nepatří, zde si teda zahrál řádně a určitě je za tuto roli právem ceněn. Určitě zajímavý, vyprávěním dosti novátorský western, který se zabývá otázkou (často hodně násilného) osídlování divokého západu, která určitě stojí za velké filmové zpracování a připomenutí. Westerm, který si mě ale úplně nezískal...možná časem. Prima byla postava Staré stanové kůže. :)

• 2.5.2017  21:59

Filmy tohoto druhu (napadá mě podobnost se Šakalem) mě vždycky baví...když charizmatický hlavní hrdina (zde naprosto vyhovující Clintt :)) postupně pátrá po identitě nějakého neméně charizmarického zločince či šílence - opět velmi vyhovující John Malkovich - to vše na pozadí politiky a tajných služeb. :) Rozjezd filmu byl trošku postupný, v průběhu jsem si taky říkala, že jsou zde nějaké žánrové předvídatelnosti, ale poté co je postava Malkoviche trochu odhalena, tak běží naplno velice napínavý thriller, který má neodolatelné devadesátkové kouzlo těch ''prostě dobrých filmů''. Hudba od Ennia je pak třešinkou. No a některé Clintovy drsňácké hlášky přejdu nebo se jim jen s láskou pousměju, protože by to bez nich prostě nebylo ono a stejně jako třeba u Arnieho mi to nevadí. ''Mám schůzku se smrtí.'' ''Ty máš leda schůzkou s mou prdelí.'' :)

• 4.4.2017  20:58
    Spojenci (2016)

Mě se to prostě líbilo. Neokoukaná filmová kostra, napínavý dobře plynoucí děj a výborní herci. Čím je Brad starší, tím ho mám více ráda a tady mě dostal. Opravdu vypadal jako zamilovaný muž a Marion byla zase správně záhadná. Dojemné, velkolepě ale vkusně natočené válečné drama (možná až na tu dramatickou porodní scénu), které ukazuje těžkou dobu, ve které nebylo nic černobílé.

• 4.4.2017  20:53

Byla jsem na film zvědavá, protože jsem zde zaznamenala poměrně pozitivní ohlasy a pochvaly. Taky mám ráda Vetcháče a i Petra Hřebíčková je fajn. Bohužel to pro mě nějak moc nefungovalo. Dá se říct příjemná a nenáročná oddechovka, ale nad některými rádoby vtípky a jednáním postav jsem až zavírala oči, protože mi to prostě přišlo mimo nebo moc. :) Hlavní pár by ještě šel, ale ten zbytek...podivná vesnice, kde žije asi 9 lidí a velí tomu tlemící se starosta, pár Kostková a Boková, co chtějí spolu adoptovat, podivná zápletka se synem. Některé hlášky a vtípky jsou prima a ta parta lidí mi je vlastně sympatická - protože herci jsou moc fajn, ale určitě jsem to čekala lepší :) tři hvězdičky snad nikoho neurazí. jo a konec byl pěkněj docela...i když vidět Vetcháče říkat: já sem blázen, ale do Tebe...taky velmi zajímavé. :)

• 4.4.2017  20:41

(Nějaké spoilery) Kvalitní francouzská kriminálka s hutňáckou atmosférou, kterou zajišťuje psycho ženiální hudba mistra Morriconeho. Ta je opravdu nezapomenutelná a zneklidňující. Belmondo tu jako v některých dalších snímcích ztvárňuje komisaře s poněkud drsnými a nekonvenčními metodami...tentokrát je v roli dost cynický a spíše vážnější, i když nějakou tu klasickou vtipnou vsuvku zde taky najdeme. Vrah je takový slaboch, ale pro mne dostatečně děsivý. Jeho tvář známe od počátku a vidíme tedy, jak po něm Belmodo jde a jak případu nejdříve nepřikládá takovou hodnotu, protože chce dostat jiného zločince, se kterým má nevyřízené účty. Pamatuju, si jak mě to oko ve scéně na začátku filmu děsilo. Dnes už mi přijde trošku legračně namaskované, ale stejně...atmoška prostě dobrá. Plus já nevím nějaké to retro kouzlo sedmdesátkové Paříže, ty moderní věžákové byty a vybavená kriminálka. :) Kdo čte filmové zajímavosti nebo jako já přečetl nějakou tu knihu o Belmondovi :) ví, že kaskadérské kousky, které zde předvádí, byly skutečně nebezpečné a na střeše galerie LaFayette se při jednom z nich tak tak zachytil za okap, aby nespadl dolů. O tom metru už ani nemluvím. :) https://www.youtube.com/watch?v=jZs9WaSKhu4

• 8.2.2017  00:08

Stále se dost nakláním k páté hvězdičce za Al Pacina, který byl v úloze Shylocka prostě vynikající. Jsem zvyklá na jeho trochu frajerštější role, ale tady bylo toto vše upozaděno a viděli jsme dokonale poctivého divadelního herce, jehož osobnost skromně ustoupila Shakespearově výrazné postavě. Při sledování mnohých scén jsem si pak jako v divadle připadala a velmi trefně to tu jeden uživatel napsal, že se chtělo místy až tleskat. :) Co říci, myslím, že shlédnutí takto zpracované klasiky člověka musí obohatit...nádherný jazyk, krásná a bohatá výprava, výborní herci a atmosféru dotvářející povedená hudba. Scéna u soudu - strhující. A proč že chci spíš libru mršiny než třikrát tisíc dukátů? Protože proto. Pouhý rozmar. Stačí? :)

• 5.2.2017  15:07
    Velký draft (2014)

Nic převratného, ale určitě sympatický sportovní film, co má spád a nechybí tu nějaké to drama a humor. V americkém fotbalu jsem se moc nevyznala, ale po filmech jako Any Given Sunday nebo právě Velký Draft, už je to lepší :) a musím říct, že jak to amíci prožívají, tak o tom točí docela poutavé sportovní filmy.

• 5.2.2017  14:52

Na sváteční večer moc příjemná podívaná, hlavně pokud má člověk rád takové ty staroamerické retro vánoce a klasické filmy vůbec. České Vánoce jsou samozřejmě nejlepší, ale pro mě mají snímky z amerického 'zlatého' období své velké kouzlo, tak si to někdy namíchám. :) Přiznám se, že jsem od tohoto celkem známého filmu čekala trošku více, ale 'Setkáme se v Saint Louis' bylo i přes drobné zklamání milé. Samotný děj byl možná trochu méně nápaditý, i když u muzikálů mi to většinou nevadí (hlavně u těch, kde můžu koukat na úžasně stepujícího Freda), ale jak jsem již zmínila, asi prostě jen větší očekávání. Přesto celek hodnotím kladně...milí herci, pěkná a hravá muzikálová čísla, milá retro atmosféra a řádná dávka (vánočního) dojetí na konci. Nejvíce se mi asi líbila klasická píseň Have yourself a merry little christmas v podání Judy Garlandové, kterou si ráda taky poslechnu od Franka Sinatry.

• 1.2.2017  23:41

Dej sem kauťata!! :) :)

• 1.2.2017  23:36

Scéna s matracemi je prostě nej :) a přepadení němců v lokomotivě taky.

• 1.2.2017  23:34

Když jsem slyšela o natočení dalšího dílu, tak jsem si říkala, že to může dopadnout všelijak. Třetí Bridget mě ale moc bavila. Ostrý, bláznivý humor, sympatická ústřední trojice a pořádná dávka nostalgie hlavně co se týče Marka a Bridget. Navíc skvěle použité písničky...např. The Hurting Time od Annie Lennox nebo Reignite od Knox Brown :) Patrick byl super, ale pan Darcy je prostě jen jeden :)

• 25.12.2016  16:13

Stejně vynikající (a pro mne kouzelně sváteční) druhý díl se skvělou atmosférou vánočně devadesátkového New Yorku a opět okouzlující hudbou Johna Williamse. Přes nějaké logické chyby, velmi podobné schéma s jedničkou atd. jsou prostě filmy, které mám jako dítě spojené s Vánoci a které měly své čestné místo ve skříňce s videokazetama :) a Kevin si to v hotelu Plaza prostě dává. Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ....Já tě....já tě miluju :) :) Znělo to jako taška s nářadím. https://www.youtube.com/watch?v=VmLbjQDUkNo

• 21.12.2016  01:37
    Klenoty naší krajiny (TV seriál) (2015)

Velmi příjemný výletnický pořad, který si dáváme u sobotních snídání. :) Krásné vizuální zpracování a záběry - i když za to patří chvála hlavně naší krásné zemi, často skvěle vybraná instrumentální hudba (např. Stingova kytárka v epizodě o Pálavě), sympatický pan Vladyka a tak dále. Pro mne pořad na úrovni co tak příjemně pohladí.

• 7.11.2016  23:51
    Spectre (2015)

Ani trošičku nesouhlasím se zdejším mírným zklamáním ostatních uživatelů. Za mě nejlepší Craigova Bondovka. Ano, film se mi líbil více než výborný Skyfall. Líbila se mi konzistentnost, skvělé, nápadité scény s atmosférou (počáteční karneval mrtvých v Mexiku, automobilové honičky po Itálii, cesta vlakem - takovým orient expresem). Něčím mi film připomínal nebo měl takový nádech...jako staré bondovky s Connerym...drsnější příběh, lehce ujetý padouch a nádech velké glamour romantiky. Vztah Bonda k Madeleine mi připomínal malinko G. Lazenbyho a Theresu z On Her Majesty's Secret Service, Pamatuju si, že jsem byla v loňském listopadu na premiéře a byla jsem úplně kaput, jak se mi to líbilo :) Dobře jen malá výtka - -titulní píseň se mi líbí, jen ten zpěvák opravdu nemusel zpívat tááák vysoko, ale stejně za mě ok i píseň.

• 7.11.2016  23:18
    Profesionál (1981)

Díky Morriconeho legendární hudbě a závěrečné scéně, se jedná o snímek, na který filmový divák jen tak nezapomene. Obzvláště plane-li mu srdce pro francouzské kvalitky. Jako vždy vynikající Belmondo - tentokrát ve vážné roli, i když i zde okamžiky jeho frajerského humoru dostanou prostor, třeba léčka s bezdomovci nebo ''taky jsem tě nechtěl praštit, to má žena mi to poručila''. :) Skvělá automobilová honička po Trocadéru a další scény jako Belmondo kráčející po návratu nádražím v bílém obleku za té skvostné hudby prostě a pomalu rozehraný příběh odplaty zrazeného plukovníka tajné služby, ve kterém nejde couvnout zpátky. :) Při duelu Rosena a Beaumonta mě úplně mrazilo, jak je to skvělý film a k tomu zase TA HUDBA! :) Rosene, řekl jsem, že ti budu v patách. .....................no humor nesmí chybět ani ve vážnějším filmu - Pan Volfoni, sodovky a zmrzliny? - Ano. - Joss Beaumont, špionáš a rvačky! (Bác) :) https://www.youtube.com/watch?v=mykvmbMJakM

• 7.11.2016  22:56

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0

• 2.11.2016  20:18

Perfektní zvedák nálady a pro mě jeden z těch filmů, na které náhodou narazíte, zakoukáte se a velice mile vás překvapí. Jako obrovský fanoušek Caryho Granta jsem v závěrečné scéně uronila nějakou tu slzu, neboť se jedná o rozloučení tohoto kouzelného, sebeironického a šarmantního pána se světovým filmem. Ách jo :) Zde jej nevidíme v typické romantické roli, ale v roli sympatického sira Rutlanda, který v Tokiu během Olympijských her pomáhá puntičkářské a příliš organizované upjaté dívce a mladému trochu zvláštnímu olympionikovi (a architektu), aby si uvědomili, že se do sebe vlastně zakoukali. Scéna s ranním časovým rozvrhem, která zde byla mnohokrát zmíněna, mě také velmi pobavila. Stejně jako Caryho lezení po balkonéch a oknem vystřelené gaťata :) :) pozn. herec jež hraje mladíka je Jim Hutton, otec Timothyho Huttona (který hrál třeba ve Francouzském polibku).

• 31.10.2016  09:36

Tento film je prostě okouzlující. Najdeme zde dobrodružství, přátelství, legraci i drama. Myslím, že je moc fajn, když jdou děti (a samozřejmě i dospělí :)) do kina na takový film, protože je to prostě takový klasický, správný příběh, který mimo jiné vzdává hold i pestré, nádherné a někdy velmi kruté přírodě a má nějaké to nenásilné poučení. :) Snad nikdy jsem také nebyla tak nadšená z vizuální stránky animovaného filmu. Na některé scény jsem koukala skoro s otevřenou pusou, jako bych pozorovala vážně dech beroucí krajinu hor a džungle. Také hudba a písně byly moc fajn, včetně lehce laděné jazzové od Scarlett. Mě se to prostě moc líbilo. :)

• 31.10.2016  09:25

Dokonalá hudba, herecké zlato, epické scény, filmová legenda...řečeno už bylo hodně, ale je potřeba pořád chválit a vyzdvihovat tento FILM!

• 31.10.2016  09:17

V rámci Marvelu se mi to opravdu líbilo, přesto mi některé věci a celkový dojem brání dát plný počet. V některých chvílích se mi zdál film trošinku překomplikovaný, s nelogičnostmi nebo s nejasným zaměřením, vyjádřením a kontinuitou mnohých mystických postav. Chápu, že je to komiks, fantasy a musí tam být nějaké zvraty a tajemství, jen toto mi to prostě nějak rušilo. Jinak musím ocenit Benedicta, i když ho chválím téměř vždy, tak tady mu to skutečně sedlo. Jiného herce si pro tuto zajímavou roli skoro neumím představit. Dále se mi také líbila postava knihovníka Wonga, kterého hraje Benedict Wong :) a i kočka Rachel, ač dostala méně prostoru, byla velmi sympatickou postavou. Mým favoritem byl také vtipný superhrdinský pláštík. Vážně něco na tomto filmu bylo úplně super super, ale něco prostě dost pokulhávalo - a nebyly to ani tak některé docela psycho-vsuvky a srandování s divákem, spíše nepálské a vesmírné okecávačky a zamotávačky :) No, konec mého rozboru, který má asi také dost nelogičností...v kině jsem se moc dobře bavila a mohu doporučit. Pozn. jak tam má ten Beník trošku našedlé vlasy nebo jak měl ten smoking a whisky v ruce - tak můžu jasně říct, kdo by se mi po skvělém Danielovi docela pozdával na Bonda. :) :)

• 12.10.2016  23:53

Velmi příjemná romantická komedie s fajn humorem. Možná, že děj není nějak přehnaně nápaditý a opakují se zde prvky, mnohokrát viděné v romantickém žánru. Ale komu by to vadilo :) Trocha irských srandiček...a mnou velmi adorovaný Pierce Brosnan, jehož postava se mi zde děsně moc líbila. Trochu zmačkaný, skvělý právník a navíc citlivý Daniel Rafferty :))

• 6.10.2016  22:58

V tomto díle je Poirot kouzelný. Opět trošku dojemné, protože se dozvíme o někom, kdo byl detektivovi blízký a také od koho pochází ozdoba v jeho klopě, kterou jsme mohli během mnoha epizod vídat. :)

• 1.10.2016  00:32

To není obyčejný kurník, ale kasárny :) :)

• 27.9.2016  12:06

Slzička byla. Moc dojemný díl...jeden z mých oblíbených :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8