aniiicka

aniiicka

Česko
Anička :)


50 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 30.9.2016
  Daddy Long Legs (1955)

  Bohatý Američan Jervis Pendleton III. (Fred Astaire) náhodou potká ve francouzském sirotčinci osmnáctiletou veselou dívku Julii (Leslie Caron). Anonymně se jí pak rozhodne platit studia na koleji v Nové Anglii. Julie tomuto tajemnému dobrodinci pravidelně píše dopisy. On jí však ani jednou neodpoví. Dívka mu říká ''Daddy long legs'' (Táta dlouhé nohy), podle stínu na budově sirotčince, který zahlédli její kamarádi, když jej Pendelton opouštěl. O několik let později navštíví Pendelton její školu, stále ukrývající svou identitu. Navzdory velkému věkovému rozdílu se zde do sebe zamilují. 

  V této muzikálové americké komedii se setkáme slavným hollywoodským hercem a tanečníkem Fredem Astairem a herečkou a baletní tanečnicí Leslie Caron, proslavenou zejména filmem Američan v Paříži (1951). V romantickém ději se můžeme těšit na písně a tance jako např. ''Something's Gotta Give", ''Dream'' nebo ''Sluefoot''.

  • 29.9.2016
  A Damsel In Distress (1937)

  Milostný život lady Alyce Marshmorton (Joan Fontaine) je předmětem  pomluv a sázek mezi služebníky Marshmortonského panství. Mladá dívka je navíc střežena svou přísnou tetou Caroline. Mladý komorník Albert sází v případě nastávajícího lady Alyce na cizince, který se má objevit znenadání, zatímco starý majordomus na poněkud prostoduchého nevlastního syna tety Caroline. Lady Alyce má tajné sympatie k Američanovi, kterého její rodina dosud nezná. Jednoho večera se vydává tajně na dobrodružnou cestu do Londýna, kde náhodou potká amerického tanečníka Jerry Hallidaye (Fred Astaire). Shodou okolností a díky jednomu dopisu se Jerry mylně domnívá, že Alyce chová sympatie a lásku právě k němu. Vydává se proto na panství, doprovázen svým agentem (George Burns) a asistentkou (Gracie Allen) za krásnou Alyce. Zde je povzbuzován Albertem a naopak s nelibostí jej sleduje majordomus, který vsadil na jiného koně. V americké romantické komedii Dáma v nesnázích se setkáme se známým hercem a tanečníkem Fredem Astairem, talentovanou později Hitchcockem obsazovanou Joan Fontaine a např. také s komickou a taneční dvojicí Burns a Allen. Nechybí tak stepařské a hudební vsuvky.