Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Šok (1982)

Mám Delona i Deneuve moc ráda a jejich přítomnost pro mě většinou znamená téměř jistou kvalitu a solidní hodnocení filmu. Váhala jsem mezi třemi a dvěma hvězdičkami, ale tady mi to opravdu moc nesedlo - od zvláštního děje až po těžko pochopitelné jednání postav. Jediné, co bych vyzdvihla, je tradičně skvělá hudba Philippa Sardeho, jejíž motiv byl dost chytlavý. Asi si budu muset na spravení chuti dát jiného Delona. https://www.youtube.com/watch?v=2PRW4ZCdj1I

plakát

Policajt nebo rošťák (1979)

Film jsem ocenila až s dalšími shlédnutími. Má zajímavou strukturu a neotřelé způsoby komisaře Stanislase jsou dost dobré. :) Jeden z prvních super Belmondových policajtů, film nabitý hláškami se skvělou hudbou a obsaující nejlepší jízdu autoškoly. Super bonusem je pak Michel Galabru v roli vrchního komisaře. Časy jsou zlé Kamile. :)

plakát

Lepší pozdě nežli později (2003)

Nancy Mayers se mi vždy trefí do noty. Skvělá romantická komedie. Neodolatelný Jack Nicholson, který se pořád tváří jako kocour :) :), vtipná Diane Keaton, zase nějaký krásný dům/prostředí, hudba. Pohodička...stejně jako další filmy režisérky - Prázdniny, Past na rodiče, Po čem ženy touží - snímek , na který se dá vždy podívat - nejlépe se sklenkou vína. :) Ústředí párek je prostě roztomilý ''Já tu chodím po domě...''

plakát

Adéla ještě nevečeřela (1977)

Vynikající, originální, nesmírně zábavný snímek. Určitě jeden z největších pokladů českého filmu. Parodie, komedie se skvělými herci, scénářem a výtvarným ztvárněním...můj taťka vždycky říká, že u scény, ve které Carter a komisař pořádají tah na plzeňské pivo,dostal vždycky velkou žízeň. :) ''Vy u Vás neboxujete? My se prostě fackujeme. :)''

Pretty Woman (1990)

Film z roku 1990 - starý jako já, kdysi klasika naší VHS kolekce :) ...viděla jsem po dlouhé době a pořád to funguje. I když chápu, že někdo už může být na film alergický. Pro mě ale vždy představoval moderní pohádku se sympatickými a pohlednými herci (sympaťák Hector Elizondo vedlejší roli), krásnýma šatama a prostě filmová pohodička.

Noc plná zázraků (2011)

Na film jsem se po zdejších komentářích a jako jedinec, který má rád vánoční a romantické filmy, moc těšila, ale prostě se mi asi nějak netrefil do noty. Své kvality jistě má (ve srovnání s některými tuzemskými pokusy o ''světovější'' romantickou komedii určitě), ale moc mi nenavodil vánoční atmosféru a asi mi trošku vadilo, že většina příběhů byla spíše smutná než vtipná. Možná dám snímku šanci ještě později, ale zatím mě moc neoslovil...a to jsem se snažila. Určitě ale stojí za shlédnutí, spíš jde o tu správnou notu (subjektivní rozpoložení) než o kvalitu. :)

Záměna (1983)

Další z mých oblíbených starších amerických komedií (často sjížděných na videokazetách). Obzvláště před Vánoci mi vždycky sedne. Sympatičtí herci, kouzlo osmdesátkového zimního New Yorku, prima humor - ne v nějakém ďábelském tempu, ale na to posezení před vánoci a navodění úklidové atmošky super. Jen pro slabší povahy - ta autobousová scénka s lososem v plnovousu Santa Clause (Louise) je teda dost nechutná...ale i vtipná. :) :)

plakát

Belmondo (2015) (TV film)

Chtěla jsem napsat něco oslavného, ale dojal mě zde již skvělý a výstižný komentář Enšpígla. Belmondo je prostě můj celoživotní oblíbenec,..frajer, sympaťák, rošťák....dle filmů, dle knih, co jsem o něm četla...prostě ultimátní hero. Naprosto objektivně :) A potěší mě každý dokument, rozhovor a tak dále. :) Paul byl fajn průvodce, docela se vzhledově potatil. Líbila se mi taky hudba...přítomnost mnoha kolegů, rodiny a lásek pak dokazuje, že si ho moc lidí váží. Belmondo je prostě jedinečný a neopakovatelný.

Malý velký muž (1970)

Myslím, že tento film možná ještě více docením při nějakém dalším shlédnutí. Na začátku jsem byla trošku vyvedená z míry, protože jsem čekala snímek dosti jiného ražení...možná trošku klasičtější western nebo třeba úplně jinou postavu od Faye Dunaway, o které jsem si v souvislosti s filmovým plakátem myslela, že hraje hlavní láskovou hrdinku. Prostě jsem na to na začátku koukala trošku udiveně, obzvlášť když přede mnou byla poměrně dlouhá stopáž. Jak ale film plynul, tak se mi začínal líbit víc a víc a nakonec mi brnknul dosti na city...což u mě snímek vždycky hodně pozvedne. Přesto mi některé věci, scény, postavy přišly trošku bizár a proto nedávám plné hodnocení. Musím také poznamenat, že něco co film sděloval nebo měl sdělit, jsem dopochopila až při čtení některých zdejších komentářů...a teprv jsem to jako celek nějak docenila. Dustin Hoffman je nepochybně skvělý herec a přestože k mým oblíbencům úplně nepatří, zde si teda zahrál řádně a určitě je za tuto roli právem ceněn. Určitě zajímavý, vyprávěním dosti novátorský western, který se zabývá otázkou (často hodně násilného) osídlování divokého západu, která určitě stojí za velké filmové zpracování a připomenutí. Westerm, který si mě ale úplně nezískal...možná časem. Prima byla postava Staré stanové kůže. :)

plakát

S nasazením života (1993)

Filmy tohoto druhu (napadá mě podobnost se Šakalem) mě vždycky baví...když charizmatický hlavní hrdina (zde naprosto vyhovující Clintt :)) postupně pátrá po identitě nějakého neméně charizmarického zločince či šílence - opět velmi vyhovující John Malkovich - to vše na pozadí politiky a tajných služeb. :) Rozjezd filmu byl trošku postupný, v průběhu jsem si taky říkala, že jsou zde nějaké žánrové předvídatelnosti, ale poté co je postava Malkoviche trochu odhalena, tak běží naplno velice napínavý thriller, který má neodolatelné devadesátkové kouzlo těch ''prostě dobrých filmů''. Hudba od Ennia je pak třešinkou. No a některé Clintovy drsňácké hlášky přejdu nebo se jim jen s láskou pousměju, protože by to bez nich prostě nebylo ono a stejně jako třeba u Arnieho mi to nevadí. ''Mám schůzku se smrtí.'' ''Ty máš leda schůzkou s mou prdelí.'' :)