Válka policajtů (2004)

Už samotné herecké obsazení dává tušit, že půjde o kvalitní záležitost. Francouzi tento druh filmů umí, prostředí Paříže a herci...vždy to má takovou jedinečnou atmosféru. Na toto výborné kriminální drama jsem se s radostí podívala už několikrát. Můj oblíbenec Daniel Auteuil hraje excelentně, tradičně dobrý je i Gérard Depardieu - tentokrát v záporné roli...zbývá jen se na ně koukat a říkat si, že se jedná o francouzské herecké zlato. Skvěle je doplňuje Valeria Golino. :) Musím ocenit precizní scénář a vynikající hudbu, která je dynamická (The Armoured Van- http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2pohDT0407Y#!) a místy velmi dojemná (skladba Camille - http://www.youtube.com/watch?v=l4_5xW15CEk&feature=related). Příběh není nějak komplikovaný, ale je natočen jednoduše výtečně. Zajímavostí je, že herečka, která hraje Auteuilovu dospělou dceru je ve skutečnosti jeho skutečnou dcerou (Aurore Auteuil)...lze si všimnout podoby. :)

Jezero smrti (2008)

Přesně jak jsem tady několikrát někde četla...když jsem myslela, že hůř už být nemůže a film se už blíží k nějakému alespoň trošinku mírnějšímu závěru...bylo hůř a hůř...a z dosti scén se mi dělalo fyzicky špatně (v hororovém žánru se skoro vůbec nepohybuju, tak asi proto). Kombinace hrůzostrašné zvrácené skupiny mladistvých, reálnosti a bezmoci hlavní dvojice na mě opravdu velmi nepříjemně zapůsobila.

Náhradnice (2011)

Samotný film by byl spíše na tři (na začátku mě to moc nechytlo), ale co se dá dělat - David Tennant v hippie oblečku, krásná skotská krajina, alespoň malá role pro Dylana Morana - jak to u mě bývá, prostě nemůžu být objektivní. Nakonec milý film na pokoukání. Mimochodem když Davidova postava pronesla, že by se mohli vzít ve vesmíru...to asi nebyla narážka na Doctora, že? :)

Notting Hill (1999)

''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!''

Panství Downton (2010) (seriál)

Po shlédnutí obou řad jsem prostě nadšená...sérii jsem si vyhledala, protože jsem slyšela skvělé recenze a doporučení z mnoha stran. Rozhodně je Downton Abbey perfektně zpracováno...přesné zobrazení doby, společenských konvencí a přísných pravidel,...výborný scénař a propracovanost jednotlivých postav...prostředí, krásná hudba...a jak už to u anglických počinů bývá - excelentní herci. Druhá řada je spojena s událostmi první světové války a jejím dopadem na celou společnost. Člověku postavy postupně nutně přirostou k srdci, poslední scény se tak neobšly bez kapesníku. Například scéna, kdy se Mary a Matthew za brzkého mlhavého rána loučí u vlaku před odjezdem na frontu za skladby ''Such Good Luck'' - to jsem jasná. :) Mám ráda trochu komplikovanější postavu Mary, samozřejmě Matthewa a herecky naprosto úžasná je zde Maggie Smith jako Violet, hraběnka z Granthamu...která je v první řadě hlavně za přísnou, povýšenou a ostře (ale velmi vtipně) kritizující hlavu rodiny, trvající tvrdě na tradicích a společenkém pořádku, ve druhé pak postupně ve správných momentech sympaticky vybočuje, aby pomohla situaci...hlavně s Mary. Takže je skvělá. :) Chválit další herce by bylo zdlouhavé...jednoduše chválím všechny a těším se na pokračování. http://www.youtube.com/watch?v=4U6dsEyVXu8

500 dní se Summer (2009)

Originální, velmi nápadité se spoustou milých detailů....vtipné a radostné momenty jsou střídány smutkem a depresí. Herci byli skvělí...Joseph Gordon-Levitt je prostě sympaťák každým coulem a Zooey je velmi zajímavá a krásná herečka. Občas mi její postava nebyla sympatická, ale o tom to asi mělo být. Co bych ještě chtěla vyzdvihnout je skvělý soundtrack....ať už dojemný Bookends od Simona a Farfunkela, Regina Spektor, The Smiths nebo Feist. :) Hrozně milá byla taky postava mladší sestry Toma (Chloë Grace Moretz). ''You weren't wrong, Tom. You were just wrong about me.''

Co ta holka chce (2003)

Snímek, kde se mi nejvíce líbil Colin Firth...jako vážený politik, v milé scéně - tančící před zrcadlem v kožených kalhotách, které nosil v rebelském mládí. Pak ještě přidává prostředí mého milovaného Londýna. Jinak taková příjemná, trochu předvídatelná komedie na nedělní odpoledne.....Ale stejně na toho Colina se prostě ráda dívám. :)

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Konečně jsem se dočkala a mohla jsem v pražském bio Oko vidět tuto strhující úžasnou záležitost. Herci byli naprosto fantastičtí, obzvláště Benedict Cumberbatch v roli monstra - to bylo prostě fenomenální. Sledovat, jak se postupně učí a potom jeho zoufalství a samotu. Je to vážně jedinečný a talentovaný herec! Hudba od Underworld - dokonalost, Boylova lokomotiva :), prostředí divadla,...doufám, že budu mít ještě možnost opakovaného shlédnutí. You make sport with my life! In a cause of science.

Bruiser (2000) (seriál)

Dobře jsem se bavila...zejména díky přítomnosti Martina Freemana, protože jeho obličeje mě vždycky dostanou...zejména scénky, kde se uchází o slečny a vždycky se nějak zraní...a taky TOUCHY! :) http://www.youtube.com/watch?v=wUTJlqQlRXg