• Krátkometrážní
  • Fantasy

Nene (2022)

Předchozí dva Peelovy filmy mě minuly, takže nemám srovnání jako někteří jiní uživatelé. Nene byl po všech stránkách neobvyklý film, který se rozjížděl velmi nenápadně. První část nebyla tak úplně zajímavá a sloužila spíš jako takové představení postav. Tuto pozvolnou atmosféru poté vystřídaly svižnější noční scény, které už dokázaly nastavit tu správnou atmosféru, která nebyla ani tak hororová, jako spíš nepříjemná. Zvláště působivá byla scéna s krví na domě a poté flasbacky na šimpanze, který zešílel. To samotné ,,monstrum" také nevypadalo nijak hororově - nejdříve připomínalo létající talíř, po roztažení vypadalo skoro až líbivě jako nějaké prostěradlo. K postavám se mi nepodařilo vytvořit žádný vztah. Přesto film hodnotím vesměs kladně, hlavně pro tu podmanivou nepříjemnou atmosféru.

Láska hory přenáší (2022)

Hodně jsem přemýšlela, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, protože jsem z tohoto filmu měla dost smíšené pocity. Líbilo se mi, jak se ten den odehrál několikrát z pohledu různých postav a jak se tam v pozadí odkrývaly některé detaily, které jsme třeba předtím neměli možnost vidět (viz co se stalo s křeslem). Na druhou stranu jsem ale čekala, jak se ten příběh poté propojí a uvidíme všechny pohromadě, což se sice na svatbě stalo, ale ta samotná scéna trvala velmi krátce, takže z toho zbyly tři oddělené příběhy + neúměrně krátké zakončení. Prostě mi tam ještě něco chybělo. Jinak, hlavní postavy, hlavně Alex Anny Fialové, mě bavily. A ten humor mi přišel takový milý.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Tenhle film je super v jedné věci a to v tom, že dokáže vizuálem nalákat diváka na super propracovanou hororovou podívanou. Ve finále se ale jedná o vztahové drama mezi teenagery, které je občas narušeno nějakým vrahem posedlým čarodějnicí. Sorry, ale já si horor nepouštím kvůli tomu, abych sledovala, jak si několik ,,puberťáků" ve stejnou chvíli užívá sexuálních aktivit, zatímco se chystají bojovat s čarodějnicí. Většina těch postav mi přišla otravných.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Jak napovídají i procenta, tento díl je rozhodně lepší než ten první, přesto je ale spousta věcí, které mě na něm štvou. Zaprvé si člověk musí přes hodinu počkat, než to získá tu pravou hororovou atmosféru, ale to, co předtím musí vytrpět je dost zoufalství. Většina postav je nesympatických, nevraživost mezi Shadysidem a Sunnyvalem mi přijde přihlouplá a ty neustálé pauzy na sex, které byly v jedničce ještě víc, mě taky otravují. Poslední asi půlhodinka je ale dost solidní slasher, který to mé hodnocení trochu zvyšuje.

West Side Story (2021)

Když jsem zjistila, že režisérem bude Steven Spielberg, tak jsem byla zvědavá, jak si s muzikálem poradí. A myslím si, že to dopadlo na výbornou. Přiznám se, že jsem původní film neviděla, takže nebudu tyto dvě verze srovnávat. Hudebně samozřejmě geniální, ale to není žádná novinka. Z hlavních představitelů exceluje hlavně Ariana DeBose.

Krajina ve stínu (2020)

Velmi působivý film o událostech, o nichž málokdo mluví, protože nás neukazují zrovna v dobrém světle. Autentičnosti a syrovosti filmu přidává také fakt, že je černobílý, co se týče obrazu, ale naopak není černobílý v charakteru postav. Většina lidí zde totiž není vykreslena jednostranně, ale má své kladné i záporné momenty, což na diváka působí realisticky a objektivně. Jsem ráda, že se u nás mezi všemi komediemi natočí i takhle silný film.

Elvis (2022)

Elvis je úchvatný film a vlastně ani sama nevím, proč jsem mu po prvním zhlédnutí dala pouze čtyři hvězdičky. Sice patřím do mladé generace, ale Elvisova hudba mi stále něco říká a dokáže mě strhnout, proto jsem se na tento film do kina opravdu těšila. Naprosto mě uchvátily krásné vizuály plné barev a Austin Butler, který se až neskutečně dokázal do Elvise převtělit.

The Gray Man (2022)

Akční filmy moc nemusím a ani tento pro mě nijak nevystupoval z průměru. Přiznám se, že jsem se dívala hlavně kvůli té scéně v Praze, která je rozhodně to nejzajímavější z celého filmu. Velmi mě pobavilo, že scény na Vítkově pod sochou Jana Žižky vydávali za Baku.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tohle byla prostě jedna velká party, která určitě potěšila fanoušky, kteří viděli všechny předchozí Spider-Many. Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy sejdou všichni tři Spider-Mani a tolik padouchů z minulých filmů na jednom místě.

Jedině Tereza (2021)

V posledních letech jsou bohužel české filmy na jedno "brdo" a tak se alespoň snažím hodnotit je podle toho, jak moc se z toho standardu vymykají. Zápletka tohoto filmu je jedno velké klišé, ale řekla bych, že scénář byl napsaný nadprůměrně. Postava Matouše Rumla dokázala pobavit.